Poskytovatelé VPN a jejich použití falešných (virtuálních) serverů

Když se ponořím hlouběji do technických služeb VPN, abych posoudil jejich autentičnost, skončil jsem bezmocný ve vrstvách složitosti, které následují. Někdy se to zdá neskutečné.

Pokud uživatelé nedávají pozor na bloky VPN nebo jurisdikci internetového nepřítele, musí si dávat pozor na invazivní zásady protokolování a úniky adres WebRTC / DNS / IP..

Nyní musíte dokonce udržovat svoji obranu u poskytovatelů využívajících umístění serveru FAKE. Ano, to je bohužel TOO. Samozřejmě, čím více víte, tím lépe.

To je důvod, proč BestVPN.co úzce spolupracuje s IT a síťovými experty na zodpovězení otázek uživatelů, kteří chtějí vědět co’je nejlepší VPN služba a která není riskantní používat.

Na základě toho jsem vytvořil tohoto podrobného průvodce týkajícího se “Falešná umístění serveru VPN” dále jen “Virtuální servery” poskytovateli na trhu. Doufám, že zodpoví všechny vaše otázky!

Nejlepší VPN servery

 1. Je špatné, že služby VPN používají virtuální servery?
 2. Proč poskytovatelé VPN používají tyto falešné servery?
 3. Testování poskytovatelů VPN a jejich umístění na serveru
 4. Poskytovatelé, kteří používají virtuální umístění

Co jsou to virtuální umístění VPN serveru?

Někteří poskytovatelé na trhu nemusí být úplně upřímní ohledně svých služeb. Tvrdí, že nabízejí fyzické servery na různých místech, ale některé jsou skutečně virtuální.

To znamená, že se připojujete k serveru nacházejícímu se v jedné zemi, ale obdržíte IP adresu od adresy přiřazené do jiné země. Například server v Číně by mohl být ve skutečnosti z USA.

Získáte čínskou IP adresu, ale trasa trasování označuje směrování připojení ze serveru v USA. To dělá jeden zázrak: do VPN skutečně mají servery v exotických umístěních?

V mnoha případech je odpověď ne, zejména u bezplatných VPN swindles. Nicméně jsem zjistil, že spousta prémiových služeb je vinná za stejné, o kterých níže budu diskutovat se skutečnými příklady.

Je špatné, že služby používají virtuální VPN virtuální umístění?

Existuje důvod, proč volám tyto virtuální servery “falešný”. Jsou špatná, protože vaše data procházejí servery v různých částech světa, než dosáhnou konečného cíle.

Co říkají, že tyto virtuální servery jsou zabezpečeny před kybernetickými zločinci, tajnými zpravodajskými agenturami nebo lovci porušení autorských práv? Neexistuje žádná záruka!

Server by mohl být umístěn v jurisdikci FVEY

Jednoduchý nástroj pro trasování trasy může ukázat, odkud IP pochází, a pak můžete kopat trochu hlouběji a najít datové centrum pro tuto konkrétní IP adresu..

Na základě mých testů pochází většina virtuálních umístění z datových center v jurisdikcích 5, 9 a 14 očí, které provozují své vlastní služby, prodávají holé kovové nebo virtuální servery.

To je neuvěřitelně alarmující, protože země označené jako “Internetoví nepřátelé” ukládají povinné postupy uchovávání dat pro poskytovatele internetových služeb, poskytovatele telekomunikačních služeb a datová centra.

Výsledkem je, že i když se pokusíte zabránit přístupu k vašim soukromým datům v těchto zemích, může to skončit směrováním ze serveru přítomného v FVEY, který ukládá protokoly relace / aktivity.

Uživatelé mohou v důsledku vzdálenosti serveru dostávat nízké rychlosti

Když se připojíte k falešnému (virtuálnímu) serveru, očekávejte výrazné snížení výkonu a rychlosti. Je to proto, že skutečný server může být také daleko od místa, kde jste připojeni.

Například když jsem se připojil k pákistánskému serveru VyprVPN, trasovací trasa identifikovala, že skutečný server je ve skutečnosti založen v Izraeli. To je dost velká vzdálenost.

Tato vzdálenost dělá rozdíl mezi připojením VPN, které je rychlé, stabilní a konzistentní ve srovnání s připojením, které je nepravidelné a způsobuje mnoho problémů s připojením.

Zákazníci platí za předplatné pouze za přístup k falešným serverům

Poskytovatelé mohou použít silný marketing k prodeji myšlenky na soukromí s falešnými (virtuálními) místy, ale pravda zůstává konstantní: zákazníci nedostávají skutečná umístění serveru VPN, za která zaplatili.

Když se zaregistrujete pro službu VPN a připojíte se ke konkrétnímu serveru, je rozumné, že se domníváte, že server sídlí v dané zemi..

Poskytovatelé VPN, kteří ve skutečnosti leží na skutečném místě SERVERU, jsou obrovskou zradou důvěry a měli byste za ně nést odpovědnost, zejména pokud tvrdí, že jejich servery jsou všechny kovové!

Proč poskytovatelé VPN používají tyto falešné servery?

Jen málo poskytovatelů odhalilo, že používají fiktivní místa. Většina tvrdí, že pro splnění požadavků geo-spoofingu svých zákazníků používá servery s holým kovem.

To se však liší v závislosti na poskytovateli. Například, někteří jsou upřímní o používání virtuálních umístění, tj. ExpressVPN, PureVPN, VyprVPN a Hide My Ass.

Po kontrole a testování jejich serverů jsem zjistil, že používání takových falešných serverů je pro poskytovatele docela prospěšné. Níže uvádíme několik důvodů:

Nákladově efektivní - šetří spoustu peněz

Prvním a nejdůležitějším důvodem, proč poskytovatelé investují do virtuálních lokalit, je úspora peněz. Náklady na holé kovové servery mohou být poměrně drahé, zejména pokud je potřebujete na více místech.

Výsledkem je, že poskytovatelé VPN zadávají outsourcing datovým centrům v různých zemích a nakupují plány pro virtuální servery. Použití jednoho serveru pro přístup k mnoha falešným umístěním výrazně snižuje náklady.

Spuštění samotné sítě VPN je poměrně drahé, protože poskytovatelé musí platit za aktualizace / vývoj aplikací, technickou podporu, rozšíření serveru atd. Který poskytovatel by tedy nechtěl ušetřit peníze?

Marketing Gimmick - více serverů = vysoké odvolání

Mnoho poskytovatelů to může popřít, ale kupují falešné (virtuální) servery za nižší náklady, aby získali větší důvěryhodnost a získali více zákazníků. To je opět zrada vaší důvěry.

Pokud poskytovatel používá falešná umístění, měl by být k tomu upřímný, podobně jako ExpressVPN - který dokonce uvádí všechny 3% virtuálních serverů (což představuje 1% jeho celkového provozu).

V opačném případě je inzerce četných umístění serverů VPN pouze marketingovou taktikou, díky níž je produkt přitažlivější pro Netizens, což nakonec prodá více předplatných VPN.

Požadavky zákazníků - servery v obtížných lokalitách!

Není nutné, aby byl každý poskytovatel investující do virtuálních lokalit považován za nejasný. Poté, co jsem se dozvěděl více o různých zákonech země, jsem si uvědomil, že získání serverů je ve skutečnosti obtížný úkol.

Zákazníci neustále žádají poskytovatele, aby implementovali servery v zemích s přísnými internetovými zákony, jako je Írán, Irák, Turecko, Bangladéš, Spojené arabské emiráty, Egypt, Rusko a Čína..

Pokud poskytovatel nemůže získat přístup k dobrému serveru, poskytuje umístění virtuálního serveru, aby zákazníkům poskytl IP adresu v požadované lokalitě koncového bodu. Zde je uvedeno, co ExpressVPN říká:

ExpressVPN má přísné standardy pro servery, aby bylo zajištěno, že se budete moci připojit bezpečně, spolehlivě a trvale vysokou rychlostí. V některých zemích může být obtížné najít servery, které tyto kvalifikace splňují. Umístění virtuálních serverů VPN umožňuje připojení k těmto zemím a zároveň poskytuje kvalitu připojení, kterou od ExpressVPN očekáváte.

Testování poskytovatelů a jejich umístění na serveru VPN

S tak velkou nejistotou ohledně fyzických a virtuálních serverů je jen moudré, aby uživatelé provedli řádný test pro určení TRUTH. Udělal jsem to samé a výsledky byly fascinující!

Níže uvedu některé poskytovatele, kteří mají známá virtuální umístění, a zároveň odhalím výsledky skutečných fyzických serverů. Pro každou VPN jsem použil čtyři různé nástroje k ověření skutečných umístění:

 1. Nástroj Ping Test od CA App Synthetic Monitor
 2. Nástroj Traceroute ze syntetického monitoru CA App
 3. Sada nástrojů BGP od společnosti Hurricane Electric Services
 4. Nástroj příkazového řádku a.k.a. CMD ve Windows 1

Abychom pochopili, jak tyto nástroje používám ve spojení, zdůraznil jsem v následujících krocích testovací proces. Stejné pokyny můžete provést i při provádění vlastních testů serverů pro různé sítě VPN.

Krok 1: Ping serveru na 90 různých umístění

Proces spočívá v prvním testování serveru pomocí nástroje ping. Má více než 90 různých světových lokalit, což usnadňuje analýzu zpáteční cesty (RTT) v různých zemích a městech. Čím nižší je čas (ms), tím blíže je server.

Například řekněme, že jsem testoval server umístěný v SAE. (Ms) čas během testu pingem by měl ukazovat nižší RTT pro okolní města, jako je Dubaj, Sharjah nebo Abú Dhabí. Ve skutečnosti však bývá mnohem vyšší ve srovnání s místem zcela vzdáleným v USA.

Pokud je čas RTT pro USA nízký, ale vyšší pro samotné umístění SAE - můžete určit, že server je umístěn někde v USA a máte pouze přístup k IP adrese s koncovým cílem UAE. Používáte server VIRTUAL.

Krok 2: Sledování serveru pomocí ASM a CMD

K potvrzení těchto zjištění je dalším krokem použití nástroje traceroute. To umožňuje uživatelům změřit vzdálenost po síti k finálnímu serveru. Například traceroute to UAE ukazuje, že VPN server je 20ms daleko, což znamená, že je umístěn daleko.

Pokud by to však bylo jen 2ms, můžete získat jasný pohled, že server je ve skutečnosti založen v SAE. To je místo, kde CMD “tracert” přijde vhod, což vám umožní zjistit, kde připojení začíná před pingem na koncovou IP adresu.

Krok 3: Kontrola IP adresy a jejího umístění v datovém centru

Nyní jednoduše vezmu IP a vložím ji do sady nástrojů BGP od Hurricane Electric Services, což je adresář IP adres rozdělených poskytovateli internetových služeb po celém světě..

Pokud IP adresa odhalí, že datové centrum má sídlo v USA, můžete ověřit, že používáte FAKE UAE SERVER. To neznamená, že budete muset odblokovat webové stránky se sídlem v SAE.

Poskytovatelé, kteří používají virtuální umístění

  1. Umístění serveru VyprVPN
  2. Umístění serveru ExpressVPN
  3. Umístění serveru surfshark
  4. HideMyAss Server Locations
  5. Umístění serveru PureVPN

VyprVPN

VyprVPN se sídlem ve Švýcarsku a provozovanou společností Golden Frog se prosadil na trhu v roce 2009. Během této doby se jí podařilo vybudovat silnou reputaci pro rychlost a spolehlivost.

Mají také ověřené zásady bez protokolů, auditované Leviathan Security Group. Poskytovatel nezpochybňuje využití virtuálních umístění a má k tomuto tématu vyhrazenou stránku.

Adresy serveru VyprVPN

Nakonec, přihlášení se k poskytovateli je na spotřebitelích, jen ukazuji, jak vypadá virtuální server. Z tohoto důvodu jsem nejprve získal přístup na adresy serveru VyprVPN ze stránky podpory.

Vybral jsem jejich pákistánský - karáčí server pro testování: pk1.vpn.goldenfrog.com. Tento server jsem zkopíroval a vložil do nástroje Ping Test od společnosti ASM.

VyprVPN ASM Ping Test - pákistánský server

Nástroj pingoval server na více než 90 různých místech, ale žádný nebyl v těsné blízkosti zemí jižní Asie nebo dokonce sousední země Indie.

Mějte na paměti, že čím nižší je RTT, tím blíže je server. A min.rtt z pákistánského serveru pocházel z izraelského umístění - Kiryat-Matalon.

VyprVPN ASM Ping Test - pákistánský server 2

Abych to ověřil, poprvé jsem provedl traceroutu ze serveru v Pákistánu, ale RTT byla docela vysoká. Poté jsem se rozhodl provést další traceroute, ale tentokrát z Izraele - Kiryat-Matalon.

Jak vidíte níže, časy pingů byly neuvěřitelně rychlé a ukazovaly nízkou (ms) z IP adresy Izraele - Kiryat-Matalon. To potvrzuje, že server je skutečně založen v Izraeli.

VyprVPN ASM Traceroute Test - Pákistánský server

Pro další ověření jsem provedl další traceroute test z CMD nástroje přímo přes “tracert” příkaz. To usnadňuje pochopení celého procesu pingování serveru.

VyprVPN CMD Traceroute Test - Pákistánský server

Jednoduše si vezmu IP adresu, před konečným pingem a nyní pomocí sady nástrojů BGP od společnosti Hurricane Electric Services zjistí umístění datového centra.

Pokud vás zajímá, proč v testu ping chybí některé adresy IP, rozmazal jsem je kvůli ochraně svého soukromí a polohy, ale výsledky z BGP ověřují všechny naše testy:

VyprVPN BGP Toolkit Test - Pákistánský server v Izraeli

Takto zkontrolujete pravost serverů a to, zda jsou skutečně založeny na místě, na které tvrdí. Pákistánský server je virtuální místo s fyzickým serverem přítomným v Izraeli.

Pro server VyprVPN skutečně odhalují použití virtuálních umístění v jejich seznamu adres serveru VPN, takže je to všechno dobré. Kromě pákistánského serveru zde jsou další fiktivní umístění VPN serveru nalezená u VyprVPN.

Austrálie (přes Singapur) Německo (přes Nizozemsko) Portugalsko (přes Nizozemsko)
Rakousko (přes Nizozemsko) Indonésie (přes Singapur) Polsko (přes Nizozemsko)
Argentina (přes USA) Itálie (přes Nizozemsko) Filipíny (přes Singapur)
Alžírsko (přes Izrael) Island (přes USA) Panama City (přes USA)
Brazílie (přes USA) Indie (přes SAE) Katar (přes SAE)
Bahrajn (přes SAE) Irsko (přes USA) Rusko (přes Nizozemsko)
Bulharsko (přes Nizozemsko) Lotyšsko (přes Singapur) Rumunsko (přes Nizozemsko)
Belgie (přes Nizozemsko) Lucembursko (přes Nizozemsko) Španělsko (přes Nizozemsko)
Česká republika (přes Nizozemsko) Litva (přes Nizozemsko) Slovensko (přes Nizozemsko)
Kostarika (přes USA) Lichtenštejnsko (přes Nizozemsko) Slovinsko (přes Nizozemsko)
Kolumbie (přes USA) Malajsie (přes Singapur) Švédsko (přes Nizozemsko)
Dánsko (přes Nizozemsko) Mexiko (přes USA) Saúdská Arábie (přes SAE)
Egypt (přes Izrael) Maledivy (přes Singapur) Tchaj-wan (přes Hongkong)
Francie (přes Nizozemsko) Macao (přes Hong Kong) Turecko (přes Nizozemsko)
Finsko (přes Nizozemsko) Marshallovy ostrovy (přes Singapur) Thajsko (přes Singapur)
Řecko (přes Izrael) Norsko (přes Nizozemsko) Ukrajina (přes Nizozemsko)
Vietnam (přes Singapur)

Jediná věc podezřelá na VyprVPN’s lokalitami je, že většina z nich má bydliště v Nizozemsku a Singapuru s datovými centry se sídlem v USA.

Po analýze mnoha koncových IP adres na více serverech se opakovaně objevovaly názvy jako SoftLayer, Data Foundry a Powerhouse Management..

Mějte na paměti, že datová centra v USA musí dodržovat povinné zákony o uchovávání údajů. Nemluvě o tom, že země je aliancí FVEY.

ExpressVPN

ExpressVPN se sídlem na Britských panenských ostrovech existuje jako všestranný na trhu VPN, nabízející uživatelům výjimečné funkce / nástroje, výkon, spolehlivost a anonymitu pro uživatele.

Podobně jako VyprVPN i ExpressVPN neskrývá, že používá virtuální umístění. Ve skutečnosti mají vyhrazenou stránku, která poskytuje veškeré informace o jejich serverech.

Za méně než 3% ExpressVPN’Pokud je server fyzicky umístěn v jiné zemi, obvykle v blízkosti, počet registrovaných serverů odpovídá zemi, ke které jste se rozhodli připojit. Tato místa se nazývají umístění virtuálních serverů VPN a pomáhají zajistit rychlé, bezpečné a spolehlivé připojení.

Stále jsem je testoval, abych informoval uživatele, že bez ohledu na to, jak spolehlivá / oblíbená služba, stále můžete očekávat, že se budou oddávat různým stinným praktikám, aby jejich produkt zůstal v chodu.

Z tohoto důvodu jsem se přihlásil ke svému účtu ExpressVPN a kliknul na “Nastavení ExpressVPN” a poté “Ruční konfigurace”. Zde najdete adresy serverů pro OpenVPN a PPTP & Připojení L2TP / IPSec.

Adresy serveru ExpressVPN

Adresy serveru jsou již k dispozici pro PPTP & Připojení L2TP / IPSec. Pokud tedy chcete testovat server, jednoduše vyberte jedno umístění a pomocí nástroje ASM ping otestujte jeho časy.

Pokud stáhnete soubor .ovpn, můžete jej jednoduše spustit pomocí prohlížeče Chrome a vyhledat adresu serveru. Tento proces je poměrně jednoduchý a nevyžaduje žádné další úsilí.

Identifikace adresy serveru ExpressVPN .ovpn

Pro své testování jsem nejprve vybral indonéský server z PPTP & Kategorie L2TP / IPSec. Adresa serveru je následující: indonesia-ubuntu-l2tp.xvnet.net.

Vložil jsem adresu serveru do testu Syntetický monitor Ping a čekal, až nástroj pinguje server na více než 90 různých místech po celém světě..

Test ExpressVPN ASM Ping - indonéský server

Pokud jde o očekávané výsledky, pokud testuji server v Indonésii, měl by být umístěn v zemi. Nicméně, RTT’s ukázat úplně jiný příběh.

Přestože je RTT pro Indonésii o něco menší než většina zemí po celém světě, nejvýznamnější výsledky, které jsem obdržel, byly od zpěváka Ping ze Singapuru.

Test ExpressVPN ASM Ping - indonéský server 2

Pokud vidíte níže, všimnete si minimálních, průměrných a maximálních časů zpáteční cesty pro indonéský server je v Singapuru o něco menší než v samotné Indonésii.

Tam, kde se Indonésie dotýkala maximálně 15 904 až 16 683 (ms), se ping na singapurský server dotýkal maximálně 2 422 až 2,208 (ms) maximálně.

Test ExpressVPN ASM Ping - indonéský server 3

To znamená, že server je umístěn v Singapuru a jediný způsob, jak to ověřit, je provést traceroute z ASM i CMD.

Na ASM jsem vlastně provedl traceroute ze Singapuru. Jak vidíte, traceroute naznačuje, že RTT (ms) ze Singapuru sotva trvá okolo 1.877.

ExpressVPN ASM Traceroute Test - indonéský server

Na CMD můžete vidět, že bez zadání místa, kde se má traceroute provádět, je koncový bod IP stejný jako v testu ASM Traceroute: 174.133.118.131.

ExpressVPN CMD Traceroute Test - indonéský server

Pro další ověření vložím tuto IP adresu do sady nástrojů BGP od společnosti Hurricane Electric Services, abych určil umístění datového centra..

Výsledky potvrzují naši spekulaci. ExpressVPN’s Indonéský server je ve skutečnosti VIRTUAL, směruje ze Singapuru, ale prostřednictvím datového centra z USA: http://www.softlayer.com.

ExpressVPN BGP Toolkit - indonéský server v USA

Kromě Indonésie jsou zde i další umístění serverů Express VPN (která jsou fiktivní). Seznam se rozšiřuje na 33 serverů, což představuje 3% poskytovatelů’ celkové servery po celém světě.

Arménie (přes Nizozemsko) Laos (přes Singapur)
Andorra (přes Nizozemsko) Makedonie (přes Nizozemsko)
Brunej (přes Singapur) Černá Hora (přes Nizozemsko)
Bhútán (přes Singapur) Monako (přes Nizozemsko)
Bělorusko (přes Nizozemsko)) Myanmar (přes Singapur)
Bangladéš (přes Singapur) Mongolsko (přes Singapur)
Bosna a Hercegovina (přes Nizozemsko) Malta (přes Nizozemsko)
Kambodža (přes Singapur) Nepál (přes Singapur)
Ekvádor (přes Kolumbii) Peru (přes Kolumbii)
Guatemala (přes Kolumbii) Filipíny (přes Singapur)
Indonésie (přes Singapur) Pákistán (přes Singapur)
Ostrov Man (přes Nizozemsko) Srí Lanka (přes Singapur)
Indie (přes Spojené království) * Turecko (přes Nizozemsko)
Jersey (přes Nizozemsko) Uruguay (přes Argentinu)
Kazachstán (přes Singapur) Vietnam (přes Singapur)
Lichtenštejnsko (přes Nizozemsko) Venezuela (přes Brazílii)

Surfshark

Surfshark se sídlem na Britských Panenských ostrovech je nová síť VPN, která se na jaře 2018 dostává na trh. Během této krátké doby se poskytovatel stal docela slavným.

Nabízí aplikace pro všechny platformy / zařízení, pokročilé nástroje pro ochranu soukromí, silnou technickou podporu a vše, co byste očekávali od hit VPN služby. Surfshark však není upřímný.

Virtuální umístění Surfshark - přepis chatu

Přistoupil jsem k jejich podpoře živého chatu, abych se dozvěděl více o nabídkách virtuálních / fyzických serverů, ale zástupce zcela odmítl jakékoli fiktivní umístění.

To byla lež, protože Surfshark skutečně využívá virtuální servery. Provedl jsem test na jejich indickém serveru in-mum.prod.surfshark.com nejprve přes ASM’s Ping Test Tool.

Surfshark ASM Ping Test - indický server

Podobně jako výše uvedené výsledky testů byl RTT v Indii - Bombaji samotný vyšší než RTT v Nizozemsku - Amsterdamu. Proč by se to jinak stalo, kdyby server nebyl v Nizozemsku?

Surfshark ASM Ping Test - indický server 2

Zkontrolujte rozdíl v časech pingů nad a pod. Pro Indii, Bombaj (umístění serveru) je průměr RTT mezi 118,977 (ms) a 119.709 (ms), ale pro Nizozemsko je 3,349 (ms) a 5,066 (ms).

Surfshark ASM Ping Test - indický server 3

Teď jsem prostě musel provést traceroute test, abych zjistil, zda je to pravda, a výsledky níže ukazují, že traceroute z Nizozemska (Amsterdam) do Indie je vlastně docela blíž.

Surfshark ASM Traceroute Test - indický server

Také jsem na CMD spustil tracertový příkaz. Pokud se podíváte na níže uvedený snímek obrazovky, všimnete si, že koncový bod IP je stejný jako v ASM tracert (přestože není uvedeno, kde se má traceroute provádět).

Testovací traťový test CMD - indický server

Po vložení této adresy IP: 5.225.86.229 do sady nástrojů BGP od společnosti Hurricane Electric Services se umístění datového centra ukázalo také v Nizozemsku.

Surfshark BGP Toolkit - indický server v Nizozemsku

Naše výsledky testů ukazují, že indický server je ve skutečnosti virtuální s holým kovovým (fyzickým) serverem přítomným v datovém centru v Nizozemsku. To znamená Surfshark’s tvrzení jsou nepravdivá.

Dokonce jsem se jich zeptal, jestli je záruka, že všechny jejich servery jsou fyzické a řekli “Ano”, ale výsledky těchto testů ukazují jinak. Naštěstí to bylo jen pro dva servery.

První server je z Indie, pro který jsem právě odhalil testy. Další je Surfshark’s Vietnam - server Ho Či Minovo město, který směruje z Belgie přes datové centrum umístěné v Nizozemsku.

Můj osobní názor na virtuální umístění

Povzdech ... všechno toto testování mě opravdu unavuje. Také to zvyšuje mou frustrace, zejména když narazím na poskytovatele, kteří nejsou upřímní ohledně svých nabídek.

S každým virtuálním umístěním, které jsem našel, můžete vidět, jaké nástroje jsem použil při odhalení stejného místa, a dokonce vám ukáže, kde je DATA CENTER.

Nezáleží na tom, ke kterému serveru se připojujete, v infrastruktuře virtuální sítě by vždy mohly být různé proměnné a chmele, což by mohl být problém, pokud chcete:

 1. Držet se dál od některých zemí (jako jsou země se sídlem v jurisdikcích 5, 9 a 14 očí).
 2. Chcete-li získat dobrý výkon VPN, což není možné, pokud je server umístěn daleko.
 3. Přístup k blokovanému / omezenému obsahu, ale nelze, protože používáte falešný server.

A co je nejdůležitější, může to být zklamáním, pokud očekáváte, že server bude tam, kde to říká VPN, ale ve skutečnosti lhají.

Jsou umístění virtuálního VPN serveru někdy přijatelné?

Po pravdě řečeno, nemyslím si, že virtuální umístění jsou tak velká, DALŠÍ. Samozřejmě, že mají některé nevýhody, ale také se osvědčují za okolností:

 1. Pokud poskytovatel nemůže získat přístup do vzdálených regionů nebo rozvojových zemí.
 2. Služby VPN se mohou setkat s problémy při hostování serverů VPN kvůli povinným zákonům o uchovávání dat.

Například společnost NordVPN nedávno odstranila své ruské servery poté, co obdržela oznámení o spolupráci s vládou a odhalení všech dat (pokud existují) ze svých holých kovových serverů..

Na konci dne se domnívám, že je to opravdu JEDINÝ O HONESTY A TRANSPARENCY. Používáte-li virtuální umístění, informujte o tom uživatele, spíše než nehorázně ležet.

Tímto způsobem si uživatelé sami budou moci vybrat nejlepší umístění serveru pro VPN a rozhodnout se, zda chtějí svěřit svá data poskytovateli.!

Zabalení věcí

Tímto ukončím tohoto průvodce virtuálními místy. Hlavním předpokladem je informovat uživatele o tom, co je adresa serveru VPN a jak požádat poskytovatele, pokud jde o jejich nabídku fyzického a virtuálního serveru, před registrací.

Koneckonců, nechtěli byste riskovat připojení k serveru v jedné zemi, pouze abyste si uvědomili, že tam není a mohli byste riskovat vaše soukromí / anonymitu.

Pokud máte nějaké dotazy / dotazy, neváhejte a komentujte níže. Budu reagovat osobně a zkusím poskytnout co nejvíce pomoci, jak jen budu moci.

Pomozte bratrovi také tím, že sdílíte tuto příručku s ostatními, kteří se chtějí dozvědět více o fyzických a virtuálních serverech VPN. Děkuji a přeji hezký den!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me