5 Eyes, 9 Eyes, 14 Eyes Alliance – Chrániče před terorem nebo útočníky ochrany soukromí?

Contents

Ověřte, zda vaše VPN leží v bezpečné zóně

Anonine VPNAvast SecureLine VPNBuffered VPNCactusVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNHide.meHideMyAssHola VPNIBVPNIPVanishIvacyIVPNMullvadNordVPNPIAPrivateVPNProtonVPNPureVPNStrongVPNSurfsharkTorGuard VPNTrust.ZoneTunnelBearVyprVPNWindscribe VPNZenmate Ověřit My VPN

Digitální svět se rozšiřuje rychlostí blesku. Nové služby, aplikace, platformy a inovace způsobují revoluci v tom, jak žijeme. Někteří tvrdí, že jsme pod kontrolou, ignorujeme naše prvotní lidské instinkty. Jiní debatují, internet jen zlepšil naše životy.

Respektuje však naše právo na soukromí? To je složitá otázka, na kterou je třeba odpovědět. Většina lidí ví, že jakmile přejdete do režimu online, vždy bude existovat digitální záznam o vás. Někteří akceptují důsledky, vytáhnou fotoaparát pro selfie a nahrají ho na sociální média pomocí hashtag, #onfleek.

“Kdo se stará o to, co dělám v mém životě? Nejsem terorista. Nemám’Nemám co skrývat”. Toto je obvyklá odpověď, kterou dostávám během rozhovorů o soukromí. Jiní další upozornění na situaci vědí, že tato digitální stopa je riskantní, a chtějí se dozvědět více o hromadném dohledu, zásadách protokolování VPN a problémech s únikem.

Tato příručka je tedy určena pro uživatele s většími informacemi a ochranou soukromí. Zde se dozvíte konkrétně o nepřátelích internetu (součást internetu) 5 Eyes / 9 Eyes / 14 Eyes Alliance), spolu s informacemi o bezpečných jurisdikcích, kde je respektováno soukromí uživatelů.

5 Eyes, 9 Eyes, 14 Eyes Nation Alliance

 1. All Eyes Alliance
 2. Programy sledování provozované společností FVEY
 3. Pozoruhodní jednotlivci cílení FVEY
 4. Pozoruhodné organizace cílené FVEY
 5. Země sledující pět očí (FVEY)
 6. Devět zemí dohledu nad očima
 7. Čtrnáct zemí pro sledování očí

Nepřátelé internetu - Nebezpečné jurisdikce podle země a aliance

Druhá světová válka vedla k dohodě UK / USA, oficiálně uzákoněné dne 5. března 1946, která vyplynula z Atlantické charty z roku 1941 a dohody BRUSA z roku 1943. Hlavním účelem bylo vytvoření multilaterální aliance pro spolupráci v oblasti signální inteligence.

V následujících letech byla dohoda rozšířena tak, aby zahrnovala Nový Zéland, Austrálii a Kanadu. Po rychlém předávání na několik let jsme viděli zahrnutí několika skandinávských zemí, Filipín a západního Německa - fungujících na samostatných mechanismech, jako spojené subjekty.

Tyto entity se jmenují Five, Devět a čtrnáct Eyes Alliance. A od útoků po útocích z 11. září se dohledové schopnosti těchto entit výrazně zvýšily. Nyní je každý netizen v zemích, které jsou součástí těchto aliancí, neustále sledován.

Tyto spojenectví mají svůj vlastní program a nereagují na svou vlastní zemi’zákony. Sdílejí shromážděné podrobnosti vzájemným špehováním’s občany. To má široké důsledky zejména pro uživatele internetu a zejména pro špičkové VPN. Stručně řečeno, pokud se nacházíte v některém z těchto 14 států, nejste v bezpečí!

Následně se musíte seznámit s předpisy a zákony online země, ve které sídlíte. Rozhodl jsem se tedy jít do hloubky do nebezpečných jurisdikcí ze strany aliance a země a analyzovat více než 187 poskytovatelů. Doufám, že oceníte úsilí &# 55357;&# 56898;

All Eyes Alliance

Zkratka jako “FVEY”, aliance Five Eyes Alliance sahá až k dohodě UKUSA, o které jsme hovořili dříve. Zpočátku to mělo být pouze jako pakt sdílení informací mezi oběma zeměmi, ale později zahrnoval další tři. Toto vytvořilo powerhouse pěti očí zemí:

 • Spojené království
 • Spojené státy
 • Nový Zéland
 • Austrálie
 • Kanada

5 očí-9 očí-14 očí

Tyto anglicky mluvící země udržovaly tuto dohodu o pěti očích v tajnosti po celá desetiletí. Dokážete si představit, jak dlouho by šli, kdyby to někdo našel? Její existence byla objevena až do roku 2003 a věci byly vyjasněny, když Edward Snowden unikl dokumentům.

Tyto soubory byly získány, když pracoval jako dodavatel NSA. Jasně se ukázalo, že Aliance během války sdílela zpravodajské informace o Sovětském svazu “Studená válka” a poté ECHELEON Network Disclosures. GCHQ a NSA byly chyceny poklepáním na e-maily, faxy, telefonní hovory a další datový přenos.

Nyní se jejich program posunul docela dramaticky. Neustále používají “Válka proti terorismu” jako výmluva k prozkoumání životů místních obyvatel. Je to s námi fér? Nemám’nemyslím si to! Zdržel bych se zde sdílení svých politických názorů, ale opravdu nemůžu přestat přemýšlet o tom, jak se všechno zdá někdy tak předem naplánované.

Programy sledování provozované společností FVEY

Po útoku 911 zvýšilo Aliance pěti očí své sledování a přijalo postupy pro sledování všech online aktivit uživatelů. Globální sledovací systém obvykle zachycuje komunikaci celé populace přes státní hranice.

Dokumenty, které unikl Edward Snowden, dokonce odhalily existenci četných programů dohledu provozovaných zeměmi pěti očí. Níže si můžete přečíst všechny informace týkající se těchto společně provozovaných subjektů, které zcela ignorují soukromí uživatelů.

PRISM - běží NSA spolu s ASD a GCHQ

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN je program provozovaný NSA. Sbírá / ukládá internetovou komunikaci od různých digitálních společností v USA. Jsou založeny na požadavcích vlády na internetové společnosti, jako je Google LLC podle § 702 zákona o změnách FISA z roku 2008.

Internetové společnosti budou muset obrátit všechna data, která odpovídají vyhledávacím dotazům schváleným soudem. NSA používá tyto požadavky PRISM k cílení komunikace, včetně těch, které jsou šifrovány. Tyto informace se pak používají k provádění tajných misí.

XKeyscore - provozuje NSA s ASD a GCSB

XKeyscore, zkráceně XKS, je tajný počítačový systém používaný NSA. Denně analyzuje a sleduje internetová data po celém světě. Program byl sdílen také se zpravodajskými agenturami Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Británie, Japonska a Německa.

Podle Edwarda Snowdena komplikovaný systém poskytuje neomezený dohled nad osobami nacházejícími se kdekoli na světě. Naopak NSA tvrdí, že její dosah je omezený a omezený. Bez ohledu na to je tento systém jen dalším důkazem technologií, které pět očích zemí používá ke shromažďování více údajů o lidech nacházejících se kdekoli na světě.

Tempora - Běh GCHQ s NSA

Tajný počítač používaný GCHQ pro ukládání do mezipaměti internetové komunikace extrahované z optických kabelů. Systém byl testován od roku 2008 a byl funkční až v roce 2011. Poskytuje agentuře přístup k velkému množství osobních údajů, aniž by vzniklo podezření..

Edward Snowden prohlašuje, že systém má dvě hlavní komponenty Global Telecoms Exploitation (GTE) a Mastering the Internet (MTI), jejichž cílem je porovnávat telefonický a online provoz. Do května 2012 bylo k třídění shromážděných údajů přiděleno 250 analytiků NSA a 300 analytiků GCHQ.

MUSCULAR - provozuje GCHQ a NSA

MUSCULAR a.k.a. DS-200B se nachází ve Velké Británii a je programem provozovaným GCHQ a NSA, který byl potvrzen jako příčina hackerů v datových centrech Google a Yahoo! Za 30 dnů shromáždil MUSCULAR 181 milionů záznamů pro tajné účely.

Podle uniklého dokumentu Edwarda Snowdena, NSA’Akvizice využívají každý den miliony záznamů od společností Google a Yahoo’s sítěmi datových skladů ve Fort Meade v Marylandu. Program shromažďuje dvakrát tolik datových bodů ve srovnání s PRISM.

STATEROOM - provozuje CSE, CIA, ASD, GCHQ a NSA

Provozován členy sítě ECHELON a signatáři dohody UKUSA, STATEROOM je program zpravodajských informací, který se údajně používá k provádění diplomatických misí. Většina z nich si však není vědoma skutečného účelu programu.

Z toho, co víme, však STATEROOM provozují CSE, CIA, ASD, GCHQ a NSA dohromady. Nemusí se lišit od žádného jiného systému hromadného sledování.

Pozoruhodní jednotlivci cílení FVEY

FVEY se na spoustu zaměřilo pomocí sdílené inteligence. Jedno jméno, které by vás asi překvapilo, je pozdní, Charlie Chaplin. Komik / filmař / skladatel byl pod dohledem komunistického přesvědčení. Mezi další cíle patří slavnější jména jako:

 • Strom Thurmond - Sledoval vaše telefonní hovory prostřednictvím systému dohledu ECHELON.
 • Nelson Mandela - Pod dohledem britských agentů SIS nad teroristickými fámami.
 • Jane Fonda - Komunikace zachycené GCHQ a NSA pro politický aktivismus.
 • Ali Khamenei - Cíl pro špičkovou špionážní misi GCHQ a NSA.
 • John Lennon - Sledujte FBI a MI5 za protesty proti Vietnamu Wa
 • Ehud Olmert - Zahrnuto v seznamu sledovacích cílů GCHQ a NSA.
 • Susilo Bambang - Bývalý prezident a jeho manželka byli pod dohledem ASD a NSA.
 • Angela Merkelová - Telefonická komunikace sledována od roku 2003 do roku 2013 prostřednictvím programu STATEROOM.
 • Princezna Diana - Nejlépe tajný soubor obsahující více než 1000 stránek shromážděných společností GCHQ a NSA.
 • Kim Dotcom - GCSB provedla nezákonný dohled nad zakladatelem Megaupload.

Pozoruhodné organizace cílené FVEY

Sdílená inteligence shromážděná mnoha sledovacími programy pěti národů očí se nezaměřuje pouze na jednotlivce. NSA, GCHQ, ASD, GCSB, CSIS bylo spousta známých leteckých společností, vysílacích sítí, finančních institucí a dalších..

Vysoké školy

 • Univerzita Tsinghua - Program PRISM špionuje tisíce občanů Hongkongu a Číny.
 • Fyzikální ústav Racah - 1 000 izraelských cílů uvedených americkým a britským dozorem.

Spojené národy

 • Valné shromáždění OSN - NSA špehuje partnery, úředníky a tajné smlouvy OSN.
 • Mezinárodní agentura pro atomovou energii - NSA poklepala na telefon IAEA’zakladatel.

Telekomunikační operátoři

 • Pacnet - V roce 2009 hackl USA optický operátor z Asie a Tichomoří.
 • Belgacom - Spuštění vlny pobouření v zemi, GCHQ zasekává Belgacoma (Operation Socialist).

Ropné společnosti

 • Petrobras - NSA špehuje podniky Petrobras v oblasti průzkumu ropy v hlubinných oblastech.

Mezinárodní korporace

 • Thales Group - Špehoval na špičkových funkcionářích v 60 zemích, včetně majitele skupiny Thales.

Finanční instituce

 • MasterCard - NSA se zabývá monitorováním mezinárodních plateb od finanční společnosti.
 • Visa Inc - Větev volala “Sledujte peníze” (FTM) byl vytvořen NSA pro sledování plateb.

Země sledující pět očí (FVEY)!

Doufám, že výše uvedená část vám pomůže pochopit, jak se mohou invazivní země v Alianci pěti očí dostat. Nemají ohled na soukromí uživatelů a pokračují v provádění svých pochybných praktik.

Abychom uživatelům poskytli lepší představu, rozložil jsem každého člena z pěti očí do samostatné kategorie a diskutoval jsem o jejich vládních zákonech týkajících se používání VPN a digitálního soukromí.

Spojené státy americké

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Přes agresivní kontrolu nad online aktivitami obyvatel USA nezakazují používání VPN. Ve skutečnosti jsou hostitelem největšího počtu poskytovatelů VPN na celém světě, celkem 49 podle mého výzkumu.

Níže jsem uvedl některá oblíbená jména, která jsou všechna americká. A je zaručeno, že budou spolupracovat, kdykoli to vláda požaduje. To může být na úkor vašeho soukromí online.

Spojené státy se určitě skvěle prokazují podporou občanských svobod a lidských práv. Jejich nároky na podporu “Svoboda projevu a tisku” je zcela nepravdivé.

Několik amerických agentur (uvedených níže) se zapojilo do sporů týkajících se používání internetu. NSA má backdoor pro mnoho MAJOR technologických společností.

To jim poskytuje přístup ke všem internetovým datům, včetně z Facebooku, Google, Yahoo, Microsoft, aby mohli sledovat online komunikaci z vlastních sobeckých důvodů.

Jejich vláda dokonce podporuje monitorování ISP a zná všechny podrobnosti týkající se vašeho vzdělávání, školní docházky, rodičů’ příjem, status zaměstnání, místo výkonu práce, stav výplaty úvěru.

Všechny tyto důvody dohromady vedly k tomu, že USA byly uvedeny na seznamu “Internet Enemy” od Reportérů bez hranic. Proto já’d) důrazně nedoporučujte důvěřovat společnosti a jejím mnoha službám, které tvrdí, že vám nabízejí anonymitu online.

Americké agentury zapojené do sdílení dat

 • Národní bezpečnostní agentura (NSA)
 • Centrální zpravodajská agentura (CIA)
 • Obranná zpravodajská agentura (DIA)
 • Federální vyšetřovací úřad (FBI)
 • Národní geoprostorová zpravodajská agentura (NGA)

Populární služby VPN založené na USA

Nemusím se více zabývat tím, proč byste se měli vyhýbat americkým VPN službám, jako jsou níže uvedené. Pokud však potřebujete spolehlivou službu, budete muset záviset na poskytovatelích umístěných mimo zemi. Můžete si přečíst tuto nejlepší příručku pro VPN pro USA, kde najdete moje doporučení, abyste byli v bezpečí v zemi FVEY.

 • Anonymizer VPN
 • Ace VPN
 • Skrýt. Mě
 • Skrýt moji IP
 • Skrýt všechny IP
 • Štít hotspotu
 • Hoxx VPN
 • IPVanish
 • LiquidVPN
 • Ochrana soukromí Norton Wi-Fi
 • Soukromý tunel
 • Soukromý přístup k internetu
 • ProXPN
 • RA4W VPN
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • Zrychlete
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • TorGuard
 • VPN neomezeno

Spojené království

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Spojené království a USA jsou zakládajícími členy zemí 5, 9 a 14 očí. Jako takový můžete od obou zemí očekávat velké nedůvěry a nečestnosti.

Ústavní monarchie má tendenci jednat velmi nevinně, ale v posledních desetiletích přijala velmi demokratickou formu vládnutí. Stejně jako USA tvrdí, že podporují.

Zejména z hlediska občanských svobod, politických práv, svobody projevu a soukromí. Zároveň však zavazují provádět dohled nad svými obyvateli.

Od vydání zákona o vyšetřovacích schopnostech vydaného v roce 2016 zaznamenávají poskytovatelé internetových služeb a telekomunikace textové zprávy, hovory, doby připojení, historii prohlížeče a další..

Tato data jsou uložena po dobu 2 let a dostupná ve Velké Británii’s Agentury (uvedené níže), partneři a Aliance pěti očí bez nutnosti jakékoli záruky.

Spojené království prohlašuje, že přijalo tato opatření v boji proti zneužívání dětí a terorismu, ale místo toho se našly poklepáním kabely z optických vláken a dopřáli si cíleného špionáže.

Použití sítě VPN je v dané zemi legální, ale zákony o uchovávání dat se vztahují na všechny poskytovatele. Proto Reportéři bez hranic uvedli zemi jako “Internet Enemy”.

Agentury Spojeného království zapojené do sdílení dat

 • Vládní komunikační ústředí (GCHQ)
 • Tajná zpravodajská služba (SIS a.k.a. MI6)
 • Obranná inteligence (DI)
 • Bezpečnostní služba (MI5)

Populární poskytovatelé VPN ve Velké Británii:

 • HideMyAss!
 • SaferVPN
 • ZoogVPN

Nový Zéland

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

I když jsou VPN na Novém Zélandu legální, umístění stále není bezpečným místem pro vaše online aktivity. Země ukládá docela podobné zákony, jako její soused, Austrálie (další člen pěti očí).

Jediný rozdíl mezi těmito dvěma je, že Nový Zéland lze při regulaci internetu označit za mírnější. Nevydávají oznámení o zastavení šíření pro nenávistné projevy.

Spolupracují také při jednání s obyvateli, kteří obchodují s nevhodným obsahem na internetu. To však neznamená, že vláda stojí s obyvateli.

Nový Zéland vykonává všechny sledovací činnosti jako jakýkoli jiný člen Alliance Five Eyes Alliance. Také jejich důvod pro oddávání se těmto praktikám “boj proti terorismu” byl nedávno odhalen.

Země nedokázala bojovat proti Bílému nacionalistickému terorismu. Nejnovějším příkladem je útok z 15. března, při kterém bylo padesát zabito a desítky dalších zraněno.

Terorismus z bílých radikálů je nadnárodní hrozbou, kterou tvůrci politik a členové Five Eyes většinou ignorují. 17-minutové video o útoku bylo zveřejněno živě na profilu teroristů FB! Jak užitečný byl dohled, když i policie NZ trvala 20 a více minut, než dorazila na scénu?

Novozélandské agentury zapojené do sdílení dat

 • Novozélandská bezpečnostní zpravodajská služba (NZSIS)
 • Vládní úřad pro bezpečnostní komunikaci (GCSB)
 • Ředitelství obranného zpravodajství a bezpečnosti (DDIS)

Kanada

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Jako přátelská země Kanada vypovídá o tom, že je spolu se svým premiérem Justinem Trudeauem - rozhodně se v některých temných praktikách věnuje dohledu nad svými občany.

Ve skutečnosti je docela obdivuhodné, jak se Kanadě podařilo stanovit přísné politiky, jako je dohled, uchovávání údajů a vyloučení neutrality sítě, a stále se řadí mezi jedno z nejvolnějších teritorií.

Jejich vláda pravidelně spolupracuje s poskytovateli internetových služeb a zavádí stejný právní rámec, který zmocňuje své pětidveřičné zpravodajské agentury (uvedené níže) ke sdílení dat s členskými státy..

I když jsou VPN v zemi legální, mohu jim také zaručit, že jsou povinny sdílet všechny osobní údaje s vládou. V poslední době čelí Kanada také velkému teplu od ostatních členů.

Tento konkrétní případ se točí kolem jeho přidružení k čínskému high-tech gigantu Huawei, o kterém tvrdí, že pět Eyes špehů pracuje s Čínou’s zpravodajské agentury.

Lidé, jako jsem já, si však nemohou pomoci, ale diví se. Bylo to všechno drama a napětí kolem Five Eyes a Huawei, jen trik, jak zabránit tomu, aby národy klesaly, závislé na jejich 5G technologii?

Kanadské agentury zapojené do sdílení dat

 • Kanadská bezpečnostní zpravodajská služba (CSIS)
 • Zřízení zabezpečení komunikace (CSE)
 • Kanadské zpravodajské síly (CFINTCOM)

Populární služby založené na kanadských VPN:

 • Betternet
 • BTGuard VPN
 • SurfEasy
 • TunnelBear
 • Windscribe

Austrálie

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Podobně jako v jiných pěti očích, Austrálie neukládá žádná omezení pro používání VPN. To jim však nezabrání v ukládání invazivních zákonů z důvodu jejich dohod o sdílení zpravodajských informací.

Austrálie’Ústava popírá výslovné právo na svobodu projevu. A “ komunikační síla” doložka, dokonce umožňuje australským agenturám regulovat internet, telefonické, telegrafické a dokonce i poštovní služby.

Dokonce propagují a pověřují a “opt-in” filtrační program, který uživatelé dobrovolně přijímají za blokování urážlivého, nezákonného nebo pornografického obsahu.

Aby bylo zajištěno dodržování těchto zákonů, jsou sami poskytovatelé internetových služeb testováni vládou a ověřeni, zda splňují všechny požadované právní postavení, včetně uchovávání a sdílení dat.

Australské agentury zapojené do sdílení dat

 • Organizace obranné zpravodajské služby (DIO)
 • (ASD) - australské signálové ředitelství
 • (ASIO) - Australská tajná zpravodajská služba
 • (ASIS) - Australská bezpečnostní zpravodajská organizace
 • (AGO) - Australská organizace pro geoprostorové zpravodajství

Populární poskytovatelé VPN v Austrálii:

 • Celo VPN
 • VPNSecure Me

Co je Nine Eyes Alliance?

Podle Edwarda Snowdena má NSA “masivní tělo” známé jako ředitelství pro zahraniční věci, odpovědné za vytváření partnerství s dalšími spojenci a zeměmi.

Do roku 1956 byly k dohodě UKUSA přidány další tři země, čímž byla vytvořena Aliance pěti očí. Později další členové přidaní do seznamu, jděte podle jmen 9 nebo 14 zemí Eyes.

Působí jako rozšíření FVEY a využívají podobnou spolupráci prostřednictvím sdílení a shromažďování údajů o hromadném sledování.

Z toho, co jsem se dozvěděl, však členové FVEY používají centralizovaný, automaticky aktualizovaný systém přezdívaný “Stone Duch” pro sdílení národů’ inteligence.

Devět očí je jiné v tom smyslu, že jejich kanály pro sdílení zpravodajských informací jsou užší a nezahrnují přístup k technologiím, jako je Stone Ghost..

Devět zemí dohledu nad očima!

Země, které jsou součástí aliance Devět očí, nemusí mít stejnou autonomii při sdílení zpravodajských informací, ale jsou stejně rizikovějšími místy, pokud jde o digitální soukromí.

Přemýšlejte o nich jako o devíti očích uváděných ve filmu Jamese Bonda “STRAŠIDLO” pro úzké zastoupení, které zahrnuje všechny předchozí země pěti očí, plus:

 1. Norsko
 2. Holandsko
 3. Francie
 4. Dánsko

9 Nine Eyes Nation Alliance

Norsko

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Uživatelé, kteří se obávají o své digitální soukromí, mohou v Norsku používat službu VPN. Jen se ujistěte, že se rozhodnete pro ten, který se nenachází v samotné zemi, jako je Opera VPN (bezplatná služba - složité, co?).

Kromě VPN-talk je Norsko známé tím, že má otevřené prostředí pro média a svobodu projevu. Neukládají žádný druh filtrování, který ONI ověřil v roce 2009.

Země jako taková nemá profil země ONI, její název však můžete najít v regionálním přehledu pro skandinávské země prostřednictvím iniciativy OpenNet..

Norsko uděluje veřejnosti přístup k vládním informacím, ale výměnou pronikají na internet a oddávají se dohledu.

Přestože neexistují žádná omezení ani cenzury obsahu, hlavní poskytovatelé internetu používají filtry DNS k blokování dětské pornografie, The Pirate Bay a dalších podobných webů..

Populární služby VPN založené na Norsku:

 • Opera VPN

Holandsko

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

VPN jsou v Nizozemsku naprosto legální a obyvatelé si užívají jeden z nejpříjemnějších internetových systémů. Vláda neukládá cenzuru ani omezení přístupu k internetu.

Pokud jde o porušení autorských práv, samozřejmě zakreslují čáru a zakazují stránky jako Pirate Bay - nařízené nizozemským soudem v roce 2017.

Jeho akvizice v seznamu devíti očích členů však představuje pro obyvatele jemný precedens. Uživatelé se necítí bezpečně sdílet svá data ani se dopřát jednoduchého prohlížení.

Je to proto, že země používá stejný rámec pro sdílení zpravodajských informací, kde členové shromažďují a sdílejí elektronická data o občanech.

Populární poskytovatelé VPN v Nizozemsku:

 • Husí VPN
 • ShadeYouVPN
 • VPN4Všechny
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

Francie

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Francie neukládá přísné předpisy proti službám VPN. Země z větší části propaguje svobodu tisku a projevu online.

Umožňuje obyvatelům nefiltrovaný přístup k obsahu, s výjimkou webových stránek, které propagují terorismus / nenávist / rasové násilí a dětskou pornografii.

Zároveň však implementují a “tři údery” legislativa a zákon, který podporuje administrativní filtrování za účelem vytvoření “civilizovaný” Internet.

V reakci na tyto zákony byli úředníci několika novinářů a mediálních firem přepadeni před soudní předvolání a tlačili je na identifikaci svých zdrojů..

Země dokonce provádí článek 18 z důvodu návrhu prováděcího nařízení vydaného v červnu 2011, kterým se ministerstvům dává pravomoc omezovat obsah online;

“v případě porušení nebo v případě vážného rizika porušení zachování veřejného pořádku, ochrana nezletilých, ochrana veřejného zdraví, ochrana zájmů národní obrany nebo ochrana fyzických osob”.

Populární služby VPN založené na Francii:

 • ActiVPN

Dánsko

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Dánsko zatím nemá profil ONI, ale je stále součástí regionálního přehledu pro skandinávské země. ONI tvrdí, že země nezavádí žádné filtrování.

To se však nevztahuje na dětskou pornografii, nelegální hudbu, regulované drogy a pirátské sdílení souborů. Proto jsou webům jako The Pirate Bay a All of Mp3 odepřen přístup v zemi.

Podle WikiLeaks 23. prosince 2008 bylo v Dánsku filtrováno obrovské množství 3 863 dalších webových stránek. Většina z nich zahrnovala falešné služby, včetně místních a zahraničních webů.

Členství v Nine Eyes také zavazuje Dánsko ke sdílení elektronických dat rezidentů do jiných členských zemí. Místo nelze považovat za a “Bezpečný” jurisdikce.

Populární poskytovatelé VPN založené na Dánsku:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

Co je aliance čtrnácti očí??

Po zahrnutí výše uvedených čtyř zemí do dohody UKUSA se k této věci připojily zpravodajské agentury několika dalších a bojovaly proti předpokládaným “Válka teroru”.

Aliance byla dále rozšířena o dalších pět členských zemí  “14 zemí očí” a.k.a. SIGINT Seniors Europe (SSEUR), podle Edwarda Snowdena’s uniklé dokumenty.

Pokud se však může domnívat, že tato aliance je ještě smrtelnější než FVEY, je ve skutečnosti ještě méně “intimní” než členové Nine Eyes Alliance.

Jedinou věcí, která zůstává v souladu s touto akvizicí, je prospěch vlád z přístupu ke zdrojům a zpravodajským informacím, k nimž dříve neměly přístup.

Čtrnáct zemí pro sledování očí!

Vzhledem k tomu, že se dohoda UKUSA rozšiřuje na 14 zemí, nemůžu si pomoci, ale říkám, jak chytré jsou USA a Velká Británie. Neobtěžovali se sdílet technologii Stone Ghost s novými členy.

To přímo znamená, že rozšířili svou sbírku dat a zároveň vybrali věci pro sdílení s ostatními členy širší aliance, proto se musíte spolehnout na nejlepší VPN mimo 14 očí.

Mezi 14 zemí, které sledují oči, patří všechny předchozí země, které mají devět očí, plus:

 1. Itálie
 2. Švédsko
 3. Německo
 4. Španělsko
 5. Belgie

Itálie

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Pokud jde o VPN, může být Itálie mírnější, ale jelikož jsou součástí 14 zemí Eyes, nemohu si pomoct, ale zajímalo by mě, zda služby v zemi spolupracují s vládními úřady..

Samozřejmě, pokud chcete zvýšit bezpečnost, můžete se rozhodnout pro sítě VPN mimo zemi (které nejsou členy 5, 9 a 14 zemí Eyes)..

Z velké části Itálie propaguje Svoboda projevu. Nicméně, podle jeho ONI profil, vláda řeší obavy týkající se ochrany soukromí online velmi pomalu.

Existuje také určitá regulace, zejména v určitých kategoriích webových stránek, které se zabývají hazardními hrami, porušení autorských práv, a dětská pornografie.

Štítky OpenNet Itálie’s průhlednost na “vysoký”, ale jejich konzistentní v “nízký”. To jen potvrzuje skutečnost, že vláda v současné době pracuje na zákonech, které cenzurují / monitorují online přístup.

Populární služby VPN založené na Itálii:

 • AirVPN

Švédsko

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Švédsko má štěstí, že je klasifikováno ONI bez důkazů filtrování, ale tato země je stále zařazena do regionálního přehledu pro skandinávské země.

Země je zámožnou evropskou monarchií, ale následuje parlamentní formu vlády, podobnou Novému Zélandu. Švédsko propaguje neomezený internet.

Poskytují přístup k občanským svobodám, zakazují zasahování do otázek svobody slova, tisku a případů týkajících se soukromí / anonymity.

Vláda tato práva respektuje, ale vydává soudní příkazy pro sledování cílených osob v záležitostech týkajících se ohrožení národní bezpečnosti.

Podobně jako většina severských zemí přijalo Švédsko opatření k zablokování přístupu do zálivu Pirate Bay útočením na jaderné datové centrum poblíž Stockholmu.

Populární poskytovatelé VPN ve Švédsku:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • IPredator
 • proxyst
 • Mullvad
 • OVPN
 • PRQ
 • SoukroméVPN

Německo

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Hodnocené “Volný, uvolnit” ve Freedom on the Net a uvedeny jako “bez důkazů” ve všech čtyřech oblastech (internetové nástroje, konflikty / bezpečnost, sociální, politické) od společnosti ONI je Německo dalším překvapivým členem čtrnácti očí.

Myslím, že kdyby nebylo’Pro Edwarda Snowdena unikajícího z těchto dokumentů bychom ani nevěděli, zda Německo bylo členem dohody UKUSA.

Jsou zcela otevřeni, když tvrdí, že hájí právo svých občanů na soukromí. V průběhu let se samozřejmě pokusili cenzurovat internet.

Německo však tvrdí, že se tak stalo pouze s cílem omezit terorismus související s terorismem, potlačit falešné zprávy, odstranit nenávistné řeči a chránit nezletilé.

Populární německé VPN služby:

 • Avira Phantom
 • ZenMate
 • ChillGlobal
 • GoVPN
 • Steganos

Španělsko

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Španělsko není na seznamu Reportéři bez hranic, není klasifikováno ONI, ani v seznamu Svoboda na internetu’s 2013 zpráva, která ukazuje, že je to docela bezpečné místo.

Pokud já’Ve výzkumu, vláda neukládá žádná omezení na internetu. Někteří dokonce tvrdí, že nemohou sledovat e-maily nebo internetové chatovací místnosti, aniž by to bylo relevantní zákonné povolení.

Zákon však zakazuje oslavu nebo podporu terorismus, rasová diskriminace nebo nenávist k sexuální orientaci, národním původu atd.

Až do nedávné doby bylo provedeno pouze veřejné blokování pro web P2P / Torrenting, Pirate Bay. V březnu 2015 byl TBP zablokován na více adresách URL.

Vzhledem k tomu, že Španělsko je součástí Aliance čtrnácti očí, držím se však přesvědčení, že místo není bezpečným místem. To platí, zejména pokud toužíte po úplném digitálním soukromí.

Belgie

Je použití VPN povoleno zákonem? Ano

Belgie nemá profil ONI, ale tato země je zahrnuta do regionálního přehledu o Evropě. Použití VPN je legální v zemi, kde je hodně cenzury.

Řada poskytovatelů telekomunikačních služeb, jako jsou Tele2, Versatel, Vikings, Mobistar, Proximus, Belgacom a Telenet, filtruje od dubna 2009 několik webů na úrovni DNS..

Belgie tvrdí, že se tak stalo, aby se zabránilo nelegálnímu sdílení souborů, nelicencovaným hazardním hrám a propagace bigotnosti a antisemitismu v rámci jejich internetové cenzurní kampaně..

Protože je však země čtrnácti očima, nedoporučoval bych, aby se jednalo o bezpečné místo pro online aktivity. Vaše informace by mohly být denně monitorovány!

Zabalení věcí

Doufám, že tento podrobný průvodce pomůže uživatelům pochopit více o aliancích Eyes 5/9/14. Abychom to shrnuli, nesmíte nikdy věřit zemím, které jsou součástí dohody UKUSA.

Používejte pouze služby VPN, které se nacházejí ve třetích zemích, protože zaručují anonymitu a bezpečnost online, namísto hromadného sledování a invaze do soukromí.

Což mě přivádí k mé další otázce: Myslíte si, že po přečtení tohoto úplného průvodce jste tyto aliance skutečně hráli roli v boji proti “Válka proti teroru?” - důvod, který neustále používají k invazi vašeho soukromí! Nezdá se, že by to všechno mělo postranní motiv?

Nebudu ani hovořit o teroristických útocích od roku 2000 (kdy se zvýšily možnosti dozoru), ale nechám to’s mluvit o roce 2010 do současnosti. Kolik z těchto zemí zastavilo bombardování / střelby prostřednictvím online dohledu, který provádějí na miliardách / bilionech lidí po celém světě?

Zdá se, že jedinou věcí, po které tyto agentury jsou, jsou informace o sobě, celebritách, obyčejném člověku nebo velkých organizacích.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me