PureVPN vs. PIA (prywatny dostęp do Internetu)

PureVPN vs PIA

Wielu użytkowników napotyka ogromne zamieszanie podczas próby wyboru odpowiedniej sieci VPN. To zamieszanie wynika głównie z faktu, że użytkownicy często patrzą na usługi VPN niewykwalifikowanym okiem.

Jeśli napotkasz to samo zamieszanie w odniesieniu do dwóch najważniejszych usług, tj. PureVPN i PIA, jesteś we właściwym miejscu. Spójrz na tę szczegółową analizę porównawczą, aby określić lepszy wybór:

Najważniejsze

PureVPN PIA
 1. Ponad 2000 serwerów w 140 krajów
 2. Dostępne dedykowane adresy IP
 3. 5 jednoczesnych połączeń
 4. Aplikacje na wszystkie platformy / urządzenia
 5. Zweryfikowane zasady braku dzienników (kontrolowane)
 1. Ponad 3300 serwerów w 30 krajów
 2. Szyfrowanie AES-256 bitów
 3. 10 jednoczesnych połączeń
 4. Aplikacje na wszystkie platformy / urządzenia
 5. Zweryfikowane zasady braku dzienników (kontrolowane)

Ceny i rabaty

PureVPN PIA
Okres subskrypcji 1 miesiąc 1 miesiąc
1 rok 6 miesięcy
2 lata 1 rok
Oferta specjalna 73% zniżki na abonament 2-letni 67% zniżki na abonament roczny
Najwyższa cena za miesiąc 10,95 USD 6,95 USD
Najniższa cena za miesiąc 1,65 USD 3,33 USD
Cena roczna 69,72 USD 34,95 USD
Gwarancja zwrotu pieniędzy 31 dni 7 dni

Jeśli chodzi o ceny, istnieje bardzo ścisła konkurencja między tymi dwiema sieciami VPN. Co jeszcze bardziej zaskakujące, prywatny dostęp do Internetu jest tańszy niż PureVPN, jeśli spojrzysz na oba ich plany cenowe ogólnie.

Jest to niezwykle dziwne, ponieważ PureVPN jest jedną z tych rzadkich usług Top VPN, która pozycjonowała się jako niedroga usługa VPN, a tutaj, w tym porównaniu, jasne jest, że PIA jest liderem.

PureVPN’najlepszą ofertą jest ich pięcioletnia umowa, w której koszt sprowadza się do niesamowitej kwoty 1,65 USD / miesiąc. Umowa 24-miesięczna jest również uczciwie wyceniona na 3,29 USD / miesiąc i nadal nie jest w przystępnej cenie.

Jednak pomimo niskich cen wprowadzonych przez PureVPN, to’wciąż nie jest wystarczająco tani w porównaniu do PIA’plany cenowe.

Większość ludzi nie myśli o PIA jako o taniej usłudze VPN, ale to nieporozumienie musi zostać usunięte, ponieważ jeśli Top VPN jest tańszy niż PureVPN, to z pewnością jest najtańszą najlepszą VPN na rynku.

Uzyskaj najlepszą ofertę na PIA: Obniż koszty o 71%

Uzyskaj najlepszą ofertę na PureVPN: Zaoszczędź 73% na 2-letniej ofercie specjalnej

cechy

PureVPN PIA
Jednoczesne połączenia 5 10
Aplikacje systemu operacyjnego Windows, MacOS, Android, iOS, Linux i Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Urządzenia do instalacji ręcznej Linux, routery, dekodery Niektóre routery
Split Tunneling Tak (wszystkie aplikacje) Nie
Darmowe dodatki Oficjalny dodatek Kodi, blokowanie reklam, skaner złośliwego oprogramowania, rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox SOCKS5 Proxy i bloker reklam / modułów śledzących

Wybór VPN oznacza więcej niż tylko patrzenie na koszty. Musisz mieć pewność, że masz dostęp do funkcji usługi premium. Na szczęście PureVPN radzi sobie całkiem nieźle w tym zakresie.

W porównaniu z PIA, dostawca z Hongkongu dokłada wszelkich starań, oferując użytkownikom ogromną listę zaawansowanych funkcji. Uzyskujesz większą dostępność dzięki natywnym aplikacjom na wszystkie platformy / urządzenia.

Dla bezpieczeństwa i torrentowania użytkownicy mają dostęp do “Split Tunneling” funkcja, której brakuje w PIA’aplikacje. Dodatkowo masz skaner złośliwego oprogramowania, bloker reklam, a nawet oficjalny dodatek Kodi.

PureVPN oferuje również unikalny zestaw narzędzi, które omówię poniżej dla Twojej wygody poniżej. Wszystkie te funkcje pozycjonują VPN wyżej niż PIA i inne na rynku.

Możliwości odblokowania

PureVPN PIA
Netflix tak Nie
Hulu tak tak
Sky Go tak Nie
Amazon Prime tak Nie
BBC iPlayer tak Nie
ABS tak Nie
CBS tak tak
NBC tak tak
ITV tak tak
Kanał 4 tak tak

Jeśli o tym porozmawiamy “odblokowanie”, nie ma lepszej opcji niż PureVPN. Wszystkie jego serwery wykorzystują silne technologie szyfrowania i bezpieczeństwa, które pozwalają na natychmiastowe obejście ograniczeń geograficznych.

Umożliwia to użytkownikom odblokowanie wszystkich wersji Netflix, a także innych hitowych platform, takich jak Amazon Prime, BBC iPlayer, Hulu, a teraz nawet Disney +, podczas gdy PIA nie oferuje tej samej dostępności.

Nie wspominając o tym, że PureVPN jest jedynym dostawcą na rynku, który pozwala na odblokowanie wszystkich popularnych VoD bezpośrednio poprzez rozszerzenia przeglądarki w Chrome i Mozilla Firefox.

Masz “popularne strony internetowe” dostępna opcja z listą wszystkich znanych witryn, do których chcesz uzyskać dostęp. Po wybraniu tego, który chcesz odblokować, PureVPN natychmiast przekierowuje Cię do wersji lokalnej, bez problemów.

Chiny

Od PureVPN ma swoją siedzibę w Hongkongu, działa lepiej dla obu: Chińscy emigranci i osoby zamieszkałe w tym kraju. W rzeczywistości oferuje również 12 chińskich serwerów.

Jest to coś, czego nie potrafią zaoferować nawet najlepsi dostawcy na rynku. Wiele sieci VPN twierdzi, że działa w Chinach, i chociaż tak się dzieje, zapominają o zaspokojeniu potrzeb “emigrantów” rynek.

Na przykład PIA nie oferuje żadnych chińskich serwerów ani nie ma dedykowanej chińskiej strony dla użytkowników, którzy mogliby pobierać swoje aplikacje. W rezultacie PureVPN zdecydowanie wydaje się lepszą opcją.

Konfiguracja i interfejs

PureVPN PIA
Kreator automatycznej konfiguracji Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Wybór głównej lokalizacji Na podstawie listy Na podstawie listy
Dodatkowe strony ustawień tak tak
Przyjazny dla urządzeń mobilnych tak tak

PureVPN wyróżnia się na tle innych dostawców na rynku, oferując niezwykle przyjazne i łatwe w obsłudze aplikacje na wiele platform / urządzeń, w tym Android / Apple TV i Firestick.

Wersja dla systemu Windows / Mac oferuje schludny i czysty wygląd z mnóstwem konfigurowalnych opcji dostępnych dla osób myślących technicznie. W tym samym czasie masz “bezpośredni” opcje dostępne dla początkujących.

Tymczasem aplikacje mobilne korzystają z “ciemniejszy” wygląd, ale taki, który jest równie imponujący. Masz listę serwerów specjalnych dla wszystkich potrzeb związanych z VPN, a także dostęp do dedykowanych adresów IP.

Aplikacja PureVPN na komputery Mac

PIA’Aplikacje nadal wymagają pracy i ulepszeń w ogólnym interfejsie użytkownika. Ich wersje na komputery znajdują się na pasku zadań, a większość funkcji jest dostępna bezpośrednio po kliknięciu ikony prawym przyciskiem myszy. To jest miłe, ale także powoduje pewne problemy.

Ponieważ aplikacja ukrywa się w sekundach, które minimalizujesz, staje się to poważnym problemem dla osób próbujących postępować zgodnie z instrukcją instalacji lub konfiguracji, ponieważ musisz stale klikać ikonę, aby ponownie otworzyć aplikację.

To’Aplikacje mobilne są jednak ładnie zaprojektowane i zwykle nie są zagracone. Wszystkie opcje są uporządkowane i połączenie zajmuje zaledwie kilka sekund, co jest dość niezwykłe.

Aplikacja PIA dla systemu Windows

Serwery

PureVPN PIA
Kraje serwerów 140+ 30
Całkowita liczba serwerów 2000 3300

Jeśli chodzi o porównanie dostawców VPN w ich infrastrukturze serwerowej, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, takich jak łączna liczba serwerów, liczba lokalizacji na całym świecie, dedykowane serwery torrentowe, między innymi.

Utrudniało to analizowanie obu tych usług na tym koncie, ponieważ liczby z każdej sieci VPN były tak skumulowane:

PureVPN oferuje obecnie około 2000+ serwerów na całym świecie, w tym dedykowane serwery Torrenting i P2P, ale czynnikiem, który pokonuje wszystkie inne sieci VPN, jest liczba obsługiwanych krajów, która przekracza 140.

Z drugiej strony PIA oferuje znacznie więcej serwerów niż PureVPN, tj. 3300 serwerów ogółem, ale lokalizacje, które oferuje są zbyt ograniczone, aby dać jakąkolwiek wyraźną przewagę nad PureVPN.

Ma tylko serwery w 33 krajach, co nie stanowi nawet jednej czwartej lokalizacji oferowanych przez PureVPN. Werdykt: Obaj są sobie równi, jeśli chodzi o infrastrukturę serwerów, więc trudno jest określić zwycięzcę.

Prędkość

PureVPN PIA
Utrata prędkości 9% 25%

PureVPN i PIA to dwie podstawowe usługi, jeśli chodzi o obsługę działań streamingowych w witrynach takich jak Netflix i BBC iPlayer, więc oba z nich zdecydowanie oferują optymalne prędkości.

Jednak, gdy przeprowadziliśmy testy prędkości dla obu tych usług, okazało się, że PureVPN znalazł się w czołówce 4 losowo wybranych serwerów w naszej analizie w porównaniu do PIA.

Serwery te miały siedzibę w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Kanadzie. W testach prędkości bez obciążenia, PIA zarejestrowało się ze stratą prędkości około 25%, podczas gdy PureVPN był nieco lepszy, średnio o 9%.

Werdykt prędkości: PureVPN jest tutaj zwycięzcą i zalecamy użytkownikom, aby wybrali go, jeśli szybkość jest jednym z głównych problemów podczas subskrypcji usługi VPN.

Bezpieczeństwo

PureVPN PIA
Protokoły VPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
Szyfrowanie danych OpenVPN AES-256-CBC AES-128, AES-256
Szyfrowanie kanału kontrolnego OpenVPN RSA-4096 RSA-4096
Technologia maskowania Żaden Żaden
Bezpieczeństwo aplikacji Kill Switch i DNS Leak Protection Wyłącznik awaryjny
Status DNS Prywatny DNS Prywatny DNS

PureVPN dodaje PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP i UDP), SSTP i IKEv2 do listy obsługiwanych protokołów. SSTP jest najczęściej używany na urządzeniach z systemem Windows, a IKEv2 jest przydatnym dodatkiem dla urządzeń mobilnych.

Wykorzystuje szyfr AES-256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA1 dla kanału danych i szyfr AES-256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA384 i szyfrowaniem uzgadniania RSA-4096 dla kanału sterującego.

Jeśli jednak mówimy o bezpieczeństwie ogólnie, PureVPN zdecydowanie jest silniejszy. Oferuje ulepszone opcje bezpieczeństwa, takie jak Double VPN i Split Tunneling, NAT Firewall i DDoS Protection.

Z drugiej strony PIA oferuje obsługę tylko protokołów L2TP / IPSec i OpenVPN. W przypadku kanału danych PIA używa 256-bitowych szyfrów AES z SHA256 do uwierzytelniania danych i RSA-4096 do uzgadniania.

PFE jest dostępny poprzez wymianę DHE + RSA. W przypadku kanału kontrolnego PIA używa tych samych szyfrów i uwierzytelniania mieszającego, z włączeniem SHA384 do uwierzytelniania. Perfect Forward Secrecy (PFE) jest dostępny za pośrednictwem ECDHE + ECDSA.

Krótko mówiąc, zapewniasz obu stronom doskonałą prywatność. Jednak PureVPN idzie o krok dalej, oferując dodatkowe funkcje zapewniające większe bezpieczeństwo użytkownikom na całym świecie.

Prywatność

PureVPN PIA
Główna siedziba Hongkong Stany Zjednoczone
Dzienniki połączeń Żaden Żaden
Dzienniki aktywności Żaden Żaden
Informacje o rejestracji Adres e-mail Adres e-mail
Anonimowa płatność Metody Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin i więcej Mennica, BitPay, 32 kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin

PureVPN zyskuje przewagę nad PIA dzięki strategicznej lokalizacji w Hongkongu, z dala od wścibskich oczu sojuszy Five, Nine i Fourteen Eyes (pozwalając na zatrzymywanie danych i masową inwigilację)

PIA ma swoją siedzibę główną w USA, która jest dosłownie uosobieniem wszystkich inwazyjnych działań: online i offline. Jako taki, jeśli mówimy o “czynnik zaufania”, PureVPN zdecydowanie wydaje się być bardziej prywatną opcją, biorąc pod uwagę, że są one również usługą bez dzienników. .

W odniesieniu do metod płatności, w których PIA obsługuje Mint, BitPay, 32 kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin, PureVPN dodaje więcej do listy, włączając PaymentWall inc do rejestracji.

Konfiguracja

PureVPN PIA
Przydział adresu Shared / Static Udostępniono
Statyczne adresy IP 7+ kraje Nie
Ochrona przed DDoS tak Nie
Zapora NAT tak tak

Pod względem konfiguracji PureVPN ponownie zyskuje przewagę nad PIA. Wynika to z faktu, że amerykański dostawca obsługuje tylko wspólną infrastrukturę z dostępnymi dynamicznymi adresami IP.

Z drugiej strony PureVPN oferuje więcej zachęt dla użytkowników, wspierając oba; wspólna i statyczna infrastruktura. Mają dedykowane adresy IP dostępne w ponad 7+ krajach na całym świecie.

Należy jednak wspomnieć, że dedykowane adresy IP są dostępne jako dodatek z osobną ceną. Jeśli zdecydujesz się na ochronę DDoS, być może będziesz musiał zapłacić więcej za dedykowany adres IP.

Obsługa klienta

PureVPN PIA
Przewodniki wideo tak tak
Baza wiedzy z możliwością wyszukiwania  tak tak
Wsparcie telefoniczne Nie Nie
Wsparcie emailowe tak tak
Średni czas odpowiedzi na wiadomość e-mail 39 minut 45 minut
Obsługa biletów tak tak
Obsługa czatu na żywo tak tak

Najlepszą obsługą klienta jest opcja pomocy na czacie na żywo, ponieważ jest ona bardziej osobista, łatwa w użyciu i bardziej zaawansowana niż obsługa poczty e-mail, co jest uciążliwe.

A jeśli jest to kryterium oceny najlepszej obsługi klienta, to PureVPN zapewnia doskonałe wsparcie dla klientów w porównaniu do PIA. Oferuje niezwykle proaktywny system czatu na żywo.

Z drugiej strony PIA wciąż utknęła w połowie 2010 roku dzięki obsłudze opartej na poczcie e-mail. PIA’Metoda obsługi klienta nie jest obecnie aktualna’świat, dlatego zalecamy samodzielną aktualizację.

Ponieważ jednak obsługa e-maili jest nadal dostępna dla obu dostawców, postanowiłem przetestować je. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat czasów odpowiedzi każdego dostawcy pomocy technicznej za pośrednictwem poczty e-mail.

PureVPN

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Czy PureVPN jest dobry do torrentowania? 25 minut 1 tak
Czy PureVPN działa z Netflix? 39 minut 1 tak
Czy mogę zainstalować PureVPN na LibreELEC 50 minut 1 tak
Jak skonfigurować PureVPN na Firestick? 44 minuty 1 tak

Prywatny dostęp do Internetu (PIA)

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Dlaczego PIA znajduje się w kraju Five Eyes? 1 godzina 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu prowadzi dzienniki? 45 minut 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu działa z Netflix? 50 minut 1 tak
Jak uzyskać zwrot z prywatnego dostępu do Internetu? 44 minuty 1 tak

Inne porównania do sprawdzenia

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Zwycięzca: PureVPN

PureVPN jest zwycięzcą

Niewątpliwie PureVPN jest znacznie większą usługą w porównaniu do PIA i większość użytkowników uważa, że ​​to niesprawiedliwe, że porównujemy dwie nierównomierne usługi na tych samych metrykach.

Ponieważ jednak należą one do czołowych nazwisk, konieczne jest obiektywne porównanie. I pomimo różnicy w serwerach, niektóre rzeczy nie mogą być ignorowane, takie jak brak czatu na żywo i Kill Switch.

PIA jest świetną usługą VPN, ale musimy ogłosić, że PureVPN jest tutaj zwycięzcą, ponieważ okazało się, że jest bardziej “Adept” Usługa VPN zgodna ze współczesnymi wymaganiami użytkownika niż poprzednia.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me