NordVPN vs. PIA (prywatny dostęp do Internetu)

Nordvpn vs PIA


NordVPN i PIA są popularnymi nazwami na rynku sieci VPN używanych przez tysiące na całym świecie. Która usługa jest lepsza pod względem bezpieczeństwa, prywatności, przesyłania strumieniowego, torrentowania?

Aby dowiedzieć się, który z nich zwycięży we wszystkich aspektach, przeczytaj to szczegółowe porównanie NordVPN vs. PIA. Tutaj będziemy analizować obu dostawców pod kątem 10 czynników:

Najważniejsze
NordVPN PIA
 1. Ponad 5200 serwerów w 58 krajach
 2. Szyfrowanie AES-256-CBC
 3. 6 jednoczesnych połączeń
 4. Odblokowuje wszystkie platformy przesyłania strumieniowego
 5. Audytowane zasady braku dzienników
 1. Ponad 3300 serwerów w 30 krajach
 2. Szyfrowanie AES-256 bitów
 3. 10 jednoczesnych połączeń
 4. Aplikacje na wszystkie platformy / urządzenia
 5. Zweryfikowane zasady braku dzienników (kontrolowane)

Ceny i rabaty

NordVPN PIA
Okres subskrypcji 1 miesiąc 1 miesiąc
1 rok 6 miesięcy
2 lata 1 rok
3 lata
Oferta specjalna 70% zniżki na abonament 3-letni 67% zniżki na abonament roczny
Najwyższa cena za miesiąc 11,95 USD 6,95 USD
Najniższa cena za miesiąc 3,49 USD 3,33 USD
Cena roczna 83,88 USD 39,5 USD
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni 7 dni

Ceny są głównym punktem sprzedaży dostawców w branży VPN. Użytkownicy często wybierają usługi, które są najtańszą siecią VPN. Jednak nawet przy niektórych drogich planach możesz skorzystać z niesamowitych ofert.

Na przykład miesięczna cena dla NordVPN zaczyna się od 11,95 USD. Jeśli chcesz skorzystać z tanich cen, możesz wybrać ich plan dwuletni. Daje użytkownikom 24% zniżki, w sumie tylko 54 USD.

Dlatego im dłuższy czas trwania subskrypcji, tym tańsze ceny w NordVPN. Powiedz, że wybierasz się na roczny plan. Będziesz musiał zapłacić tylko 6,99 USD miesięcznie, co oznacza, że ​​otrzymasz rabat w wysokości 41%.

Dla użytkowników, którzy chcą wykorzystać najlepszą wartość, możesz wybrać plan 2-letni. Zmniejsza to koszty miesięczne do 4,99 USD, co oznacza rabat w wysokości 58%. Oznacza to, że płacisz tylko 119,76 USD za 24 miesiące.

PIA zdecydowanie udaje się być tańszym niż NordVPN. Oferuje jedne z najlepszych stawek na rynku. To sprawia, że ​​jest to najlepszy wybór dla nabywców świadomych budżetu.

Miesięczne ceny za prywatny dostęp do Internetu (PIA) zaczynają się od 6,95 USD. Jeśli chcesz uzyskać lepszą ofertę, możesz skorzystać z rocznego planu. Obniża cenę do 3,33 miesięcznie, co oznacza, że ​​otrzymujesz ogromną zniżkę w wysokości 52%.

W rezultacie użytkownicy będą musieli zapłacić tylko 39,96 USD. Aby uzyskać najlepszą wartość, użytkownicy mogą wybrać plan 2-letni. Obniża cenę miesięczną do 2,91 USD, dając użytkownikom ogromną zniżkę 58%.

Oznacza to, że musisz zapłacić tylko 69,84 USD za dwa lata. W przypadku zwrotów PIA oferuje jedynie 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli jednak wybierzesz NordVPN, możesz skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

cechy

NordVPN PIA
Jednoczesne połączenia 6 5
Aplikacje systemu operacyjnego Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Urządzenia do instalacji ręcznej Dekodery, routery i Linux Niektóre routery
Split Tunneling Niedostępne Nie
Darmowe dodatki Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay SOCKS5 Proxy i bloker reklam / modułów śledzących

Jeśli chodzi o wybór usługi VPN, musisz mieć dostępne zaawansowane funkcje. NordVPN zawsze stał na czele innowacji w dziedzinie prywatności.

Oferuje unikalny zestaw narzędzi, które wymieniłem dla Twojej wygody poniżej. Wszystkie te funkcje pozycjonują VPN wyżej niż inne na rynku, ponieważ przez cały czas otrzymujesz maksymalne bezpieczeństwo / prywatność.

Jednak PIA również nie wydaje się wycofywać. Ten dostawca, mimo że jest niesamowicie tani, nie ma nic przeciwko NordVPN. Oferuje większość tych samych funkcji / technologii dostępnych w NordVPN.

Niestety, nie udaje mu się oferować zaawansowanych funkcji, takich jak DoubleVPN i Onion przez VPN, z których klienci NordVPN korzystają z maksymalnego bezpieczeństwa online.

Możliwości odblokowania

NordVPN PIA
Netflix tak Nie
Hulu tak tak
Sky Go tak Nie
Amazon Prime tak Nie
BBC iPlayer tak Nie
ABS tak Nie
CBS tak tak
NBC tak tak
ITV tak tak
Kanał 4 tak tak

Pod względem odblokowania NordVPN zdecydowanie jest bardziej proaktywny i niezawodny. Wszystkie jego serwery wykorzystują silne technologie szyfrowania i bezpieczeństwa do odblokowywania VoD.

Dostawcy udaje się odblokować wszystkie wersje Netflix, zapewniając jednocześnie dostęp do najbardziej popularnych platform streamingowych, takich jak Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime i inne.

Z drugiej strony PIA nie oferuje zbyt wiele na drodze do odblokowania. W większości przypadków jest to scenariusz trafień. Najbardziej niepokojący jest brak odblokowania Netflix.

Jako taki, jeśli miałbym rozmawiać na podstawie transmisji strumieniowej, NordVPN jest najlepszym wyborem. PIA nadal musi poprawić swoje możliwości odblokowania, aby uzasadnić swoją cenę i klientów kupujących.

Chiny

Aby uzyskać lepszy pomysł na aplikacje VPN NordVPN i PIA, postanowiłem przeprowadzić test odblokowania. Ten proces obejmował połączenie z różnymi serwerami VPN.

Następnie odwiedzając różne zablokowane strony internetowe, aby sprawdzić, czy VPN skutecznie omija ograniczenia geograficzne. NordVPN działał niesamowicie, szczególnie po podłączeniu do ich zaciemnionych serwerów. Z łatwością mogłem ominąć “Wielka zapora ogniowa”.

Jednocześnie nie otrzymałem żadnych problemów podczas odblokowywania amerykańskiego serwisu Netflix i jego pełnej biblioteki. W przypadku PIA wyniki były co najmniej dość rozczarowujące.

PIA nie oferuje takiej technologii ani szyfrowania, które pozwalają odblokowywać strony internetowe w Chinach. W przeciwieństwie do NordVPN, który oferuje dedykowaną chińską stronę lustrzaną, PIA nie zachęca chińskiej publiczności.

Użytkownicy w Chinach mogą pobrać użytkowników NordVPN stąd: http://nord-for-zh.com/

Konfiguracja i interfejs

NordVPN PIA
Kreator automatycznej konfiguracji Windows, Mac, Android, iOS i Linux, Windows, Mac, Android, iOS
Wybór głównej lokalizacji Na podstawie mapy Na podstawie listy
Dodatkowe strony ustawień tak tak
Przyjazny dla urządzeń mobilnych tak tak

NordVPN oferuje prosty, ale interaktywny interfejs użytkownika, który pozwala użytkownikom odkrywać wiele funkcji / dodatków, zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na mniejszych ekranach.

Wersje na komputery stacjonarne mają projekt oparty na mapie i “specjalność” lista, która umożliwia użytkownikom dostęp do dedykowanych adresów IP, Double VPN, Onion przez VPN i innych technologii.

Tymczasem aplikacje mobilne korzystają z tego samego projektu, ale pozbywają się mapy, wprowadzając projekt oparty na liście, który dzieli serwery według “kraj” i nawet “region (w aplikacjach na iOS).

PIA’Aplikacje nadal wymagają pracy i ulepszeń w ogólnym interfejsie użytkownika. Ich wersje na komputery znajdują się na pasku zadań, a większość funkcji jest dostępna bezpośrednio po kliknięciu ikony prawym przyciskiem myszy.

Ponieważ jednak aplikacja ukrywa się w sekundę, którą minimalizujesz, staje się to poważnym problemem dla osób próbujących postępować zgodnie z instrukcją instalacji lub konfiguracji.

To’Aplikacje mobilne są jednak ładnie zaprojektowane i zwykle nie są zagracone. Wszystkie opcje są uporządkowane i połączenie zajmuje zaledwie kilka sekund, co jest dość niezwykłe.

Serwery i wydajność

NordVPN PIA
Kraje serwerów 58 30
Całkowita liczba serwerów 5,200+ 3300
Utrata prędkości 5% 25%

Ponieważ sieci VPN są kluczowymi narzędziami do odblokowywania / przesyłania strumieniowego / torrentowania, bardzo ważne jest, aby uzyskać dobre prędkości. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest cierpienie z powodu żółwia.

W związku z tym postanowiłem przeprowadzić ocenę wydajności obu dostawców. Wiązało się to z przetestowaniem maksymalnych przepustowości pobierania NordVPN i PIA dla różnych serwerów w różnych krajach. Następnie zanotowałem otrzymane średnie prędkości.

Jeśli mówię o NordVPN, wszystkie serwery były bardzo szybkie. Oczywiście te zlokalizowane z daleka wykazywały mierną wydajność. Średnia osiągnęła szczyt 43 Mb / s, co wskazuje na utratę prędkości o 5%.

W przypadku prywatnego dostępu do Internetu (PIA) wyniki nie były zgodne z NordVPN. Średnie prędkości osiągnęły wartość szczytową przy 38 Mb / s, co oznacza spadek prędkości o 25%. Istnieje ogromna potrzeba poprawy prędkości połączeń dla PIA!

Bezpieczeństwo

NordVPN PIA
Protokoły VPN PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
Szyfrowanie danych OpenVPN AES-256 AES-128, AES-256
Szyfrowanie kanału kontrolnego OpenVPN RSA-2048 RSA-4096
Technologia maskowania Obfsproksy Żaden
Bezpieczeństwo aplikacji Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Leak Protection Wyłącznik awaryjny
Status DNS PrivateDNS PrivateDNS

Jedną z najlepszych rzeczy w NordVPN musi być silna prywatność i bezpieczeństwo. Dostawca jest po prostu niewykrywalny dla stron internetowych, dzięki dużej puli wspólnych adresów IP.

Dodaj to do obsługi NordVPN dla wszystkich protokołów, w tym IKEv2, L2TP / IPSec i OpenVPN. Możesz mieć pewność, że uzyskasz maksymalną anonimowość. W przypadku kanału danych NordVPN używa szyfrów 256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA256.

Dla swojego kanału kontrolnego NordVPN używa tego samego uwierzytelniania mieszającego i szyfrów powyżej, z dodatkiem RSA-2048. Silna wymiana kluczy DHE-4096 służy do skonfigurowania Perfect Forward Secrecy (PFS).

Jeśli używasz aplikacji na iOS, NordVPN zmienia szyfrowanie. Wszystkie połączenia korzystają z protokołu IKEv2 z szyframi AES-256-GCM z uwierzytelnianiem danych HMAC SHA2-384.

Pomimo tego, że jest amerykańskim dostawcą, prywatny dostęp do Internetu (PIA) utrzymuje niezwykle silną sieć serwerów. Używają silnych szyfrów szyfrujących w protokołach L2TP / IPSec i OpenVPN.

W przypadku kanału danych PIA wykorzystuje niesławną klasę wojskową; Szyfry AES-256-bit z SHA256 do uwierzytelniania danych i RSA-4096 do uzgadniania. PFE jest dostępny poprzez wymianę DHE + RSA.

W przypadku kanału kontrolnego PIA używa tych samych szyfrów i uwierzytelniania mieszającego, z włączeniem SHA384 do uwierzytelniania. Perfect Forward Secrecy (PFE) jest dostępny za pośrednictwem ECDHE + ECDSA.

Krótko mówiąc, zapewniasz obu stronom doskonałą prywatność. NordVPN idzie jednak o krok dalej, oferując protokół CyberSec i funkcje, takie jak dedykowane adresy IP i cebula przez VPN.

Prywatność

NordVPN PIA
Główna siedziba Panama Stany Zjednoczone
Dzienniki połączeń Żaden Żaden
Dzienniki aktywności Żaden Żaden
Informacje o rejestracji Adres e-mail Adres e-mail
Anonimowa płatność Metody Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Mennica, BitPay, 32 kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin

Jeśli porównamy oba, NordVPN jest bezpieczniejszą opcją ze względu na swoją jurysdykcję. Dostawca znajduje się z dala od Five, Nine, Fourteen Eyes Alliances z siedzibą w bezpiecznej Panamie.

Z drugiej strony Private Internet Acess (PIA) ma swoją siedzibę główną w USA. Kraj jest członkiem-założycielem Sojuszu Oczu 5/9/14 i szczyci się najbardziej inwazyjnymi przepisami.

Wymaga ona masowego nadzoru i przechowywania danych od dostawców usług internetowych, dostawców usług telekomunikacyjnych lub dostawców wirtualnych sieci prywatnych.

W związku z tym, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo przed wścibskimi oczami rządu, agencji wywiadowczych i łowców naruszeń praw autorskich, PIA nie jest niezawodną opcją.

Konfiguracja

NordVPN PIA
Przydział adresu Shared / Static Udostępniono
Statyczne adresy IP Ponad 40 lokalizacji Nie
Ochrona przed DDoS tak Nie
Zapora NAT tak tak

W przypadku konfiguracji NordVPN zyskuje przewagę nad PIA z siedzibą w USA. Tam, gdzie PIA przyjmuje wspólną infrastrukturę i alokację adresów, Nord obsługuje zarówno dynamiczne, jak i statyczne.

Pomaga to panamskiemu dostawcy oferować większą zachętę dla jego użytkowników, w szczególności emigrantów / podróżników chcących zdalnego dostępu do plików biurowych i ochrony podczas dostępu do informacji bankowych..

Dedykowane adresy IP są dostępne jako dodatek przez NordVPN, co oznacza, że ​​będziesz musiał za nie dodatkowo zapłacić, a funkcje takie jak ochrona przed atakami DDoS kosztują więcej. Poniżej znajduje się przegląd cen i lokalizacji, w których można uzyskać dedykowany adres IP:

Dedykowane adresy IP NordVPN

Obsługa klienta

NordVPN PIA
Przewodniki wideo tak tak
Baza wiedzy z możliwością wyszukiwania  tak tak
Wsparcie telefoniczne Nie Nie
Wsparcie emailowe tak tak
Średni czas odpowiedzi na wiadomość e-mail 30 minut 39 minut
Obsługa biletów tak tak
Obsługa czatu na żywo tak tak

Jeśli chodzi o wsparcie, NordVPN ma o wiele lepszą pracę w zakresie wspierania klientów niż PIA. Dostawca oferuje 6 różnych mediów do uzyskania pomocy, gdzie PIA daje dostęp tylko do 4.

Dodaj to do niewiarygodnie szybkiego wsparcia czatu na żywo przez całą dobę, a NordVPN zapewni ci najlepszą cenę. I odwrotnie, PIA, mimo że działa w branży od kilku lat, nie oferuje czatu na żywo jako opcji wsparcia. To co najmniej dość rozczarowujące.

Amerykański dostawca oferuje jedynie wsparcie przez e-mail i bilety, a nawet w tym przypadku udziela późnych odpowiedzi. Ich średni czas odpowiedzi wynosi od 7 do 8 godzin, co jest dość sporą ilością, szczególnie biorąc pod uwagę, że użytkownicy potrzebują natychmiastowej pomocy przy zapytaniach.

Jeśli chodzi o bazę wiedzy, PIA wykorzystuje zrzuty ekranu do opracowania swoich samouczków, podczas gdy NordVPN oferuje kompleksowe instrukcje wideo dotyczące konkretnych zadań, takich jak rozwiązywanie problemów z łącznością.

Przeprowadziłem nawet test czasów odpowiedzi od każdego dostawcy na temat obsługi poczty e-mail. Proces obejmował wysłanie obu dostawców czterech pytań pocztą elektroniczną. Zobacz statystyki dla każdej sieci VPN poniżej:

NordVPN

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Z czym masz połączenie? “CloudVPN”? 12 minut 1 tak
Czy można skonfigurować NordVPN na Raspberry Pi? 40 minut 1 tak
Jak naprawić “Przekroczono limit czasu połączenia” Błąd? 38 minut 1 tak
Jak aktywować NordVPN’s zaciemnione serwery? 30 minut 1 tak

Prywatny dostęp do Internetu (PIA)

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Dlaczego PIA znajduje się w kraju Five Eyes? 1 godzina 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu prowadzi dzienniki? 45 minut 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu działa z Netflix? 50 minut 1 tak
Jak uzyskać zwrot z prywatnego dostępu do Internetu? 44 minuty 1 tak

Inne porównania do sprawdzenia

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Zwycięzca: NordVPN

Nie ma wątpliwości, że zarówno NordVPN, jak i PIA to świetne marki na rynku. Jednak jeśli chodzi o wyłonienie zwycięzcy spośród dwóch, wszystko staje się całkiem jasne. Wierzę, że NordVPN pokonuje PIA pod wieloma względami.

Jego lokalizacja jest również niezwykle strategiczna, podczas gdy PIA ma swoją bazę operacyjną w USA (lokalizacja niebezpieczna). Z punktu widzenia prywatności radziłbym korzystać z NordVPN!

Похожие статьи

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me