ExpressVPN vs. PIA (prywatny dostęp do Internetu)

ExpressVPN vs PIA

Ponieważ wielu potencjalnych klientów patrzy na usługi VPN niewykwalifikowanym okiem, subskrybowanie takiej, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom, jest zwykle trudnym zadaniem.

Jeśli masz do czynienia z tym samym zamieszaniem z ExpressVPN vs. PIA, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź tę szczegółową analizę porównawczą, aby określić lepszy wybór.

Najważniejsze
ExpressVPN PIA
  1. Ponad 3000 serwerów w 94 krajach
  2. AES-256-CBC i AES-256-GCM
  3. 3 jednoczesne połączenia
  4. Aplikacje na Windows, Mac, iOS & Android
  5. Zweryfikowane zasady braku dzienników (kontrolowane)
  1. Ponad 3300 serwerów w 30 krajów
  2. Szyfrowanie AES-256 bitów
  3. 10 jednoczesnych połączeń
  4. Aplikacje na wszystkie platformy / urządzenia
  5. Zweryfikowane zasady braku dzienników (kontrolowane)

Ceny i rabaty

ExpressVPN PIA
Okres subskrypcji 1 miesiąc 1 miesiąc
6 miesięcy 6 miesięcy
1 rok 1 rok
Oferta specjalna 35% zniżki na abonament roczny 67% zniżki na abonament roczny
Najwyższa cena za miesiąc 12,95 USD 10,95 USD
Najniższa cena za miesiąc 8,32 USD 3,33 USD
Cena roczna 99,5 USD 39,95 USD
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni 7 dni

Porównując te dwie usługi, staje się jasne, że ExpressVPN jest nieco droższą usługą. Oferuje trzy poziomy subskrypcji: miesięczną, sześciomiesięczną i roczną.

Miesięczny abonament zaczyna się od wysokiego 12,95 USD. Jeśli jednak wybierzesz długą subskrypcję, możesz zyskać lepszą wartość, płacąc mniej.

Na przykład plan sześciomiesięczny będzie kosztował 9,99 USD miesięcznie. (rozliczane jako 59,95 USD co 6 miesięcy), a roczna 8,32 USD miesięcznie. (rozliczane jako 99,95 USD co 12 miesięcy).

Z drugiej strony PIA jest zwykle znacznie tańsze. Dostawca oferuje również trzy poziomy subskrypcji: miesięczną, 6-miesięczną i roczną.

Ich miesięczne ceny zaczynają się od 10,95 USD, czyli 2 USD mniej niż ExpressVPN. Sześciomiesięczny plan kosztuje 5,99 USD miesięcznie, rozliczany jako 35,95 USD, co oznacza, że ​​jest o 24 USD tańszy.

W przypadku planu rocznego PIA daje ogromne 67% zniżki w porównaniu z ExpressVPN’s 35%. Oznacza to, że płacisz 3,33 USD miesięcznie, co daje 39,95 USD przez 24 miesiące.

Jeśli chodzi o zwroty pieniędzy, ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu, podczas gdy PIA zapewnia tylko 7-dniowy zwrot. Jest to jednak uzasadnione, biorąc pod uwagę ich niskie ceny.

Uzyskaj najlepszą ofertę na ExpressVPN: 35% zniżki na abonament roczny

Uzyskaj najlepszą ofertę na PIA: 67% zniżki na abonament roczny

cechy

ExpressVPN PIA
Jednoczesne połączenia 3) 10
Aplikacje systemu operacyjnego Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, niektóre routery Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Urządzenia do instalacji ręcznej Niektóre routery, przystawki STB Niektóre routery
Split Tunneling Tak (tylko aplikacje komputerowe) Nie
Darmowe dodatki Media Streamer Smart DNS, rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox i Safari SOCKS5 Proxy i bloker reklam / modułów śledzących

Zarówno ExpressVPN, jak i prywatny dostęp do Internetu (PIA) oferują doskonałą kompatybilność aplikacji. Masz rodzimych klientów dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, Linux, a nawet Fire TV.

Masz nawet rozszerzenia przeglądarki dostępne dla Google Chrome i Mozilla Firefox. ExpressVPN zyskuje jednak przewagę nad PIA, ze względu na obsługę routerów w telewizorach Apple TV.

Dostawca z BVI jako jedyny na rynku oferuje natywną aplikację dla routerów DD-WRT i Tomato, a także wstępnie skonfigurowane routery w rozsądnych cenach.

Podział tunelowania jest dostępny z aplikacjami komputerowymi dla ExpressVPN, ale nie z PIA’aplikacje. Jest to dość niepokojące, biorąc pod uwagę, że ta funkcja ma kluczowe znaczenie dla torrentów i streamerów.

Jednak PIA to rekompensuje, oferując więcej w postaci jednoczesnych połączeń. Tam, gdzie masz tylko 3 jednoczesne połączenia z ExpressVPN, PIA oferuje 10 wielokrotnych logowań.

Możliwości odblokowania

ExpressVPN PIA
Netflix tak Nie
Hulu tak tak
Sky Go tak Nie
Amazon Prime tak Nie
BBC iPlayer tak Nie
ABS tak Nie
CBS tak tak
NBC tak tak
ITV tak tak
Kanał 4 tak tak

Jeśli chodzi o odblokowanie, ExpressVPN udało się zapewnić całkiem niesamowitą wydajność. Z drugiej strony PIA poniosła porażkę, omijając ograniczenia geograficzne i zakazy VPN.

Byłem w stanie uzyskać dostęp do Netflix i innych VoD, ale wydajność była niezła “niespójny”. Uruchomienie tych platform przesyłania strumieniowego wymagało przeniesienia na wiele różnych serwerów VPN.

I odwrotnie, ExpressVPN nie dał takich problemów, zapewniając niezakłócone odblokowanie w Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar, a nawet na Disney Plus.

Chiny

Chińscy mieszkańcy i emigranci zawsze szukają “pracujący” Usługi VPN, które mogą ominąć wiele technologii stosowanych przez “Świetna zapora ogniowa” w Chinach.

Na szczęście dla użytkowników ExpressVPN dostawca oferuje dedykowaną chińską stronę. Dzięki temu mieszkańcy kraju mogą pobierać aplikacje i subskrybować odpowiedni plan.

Z drugiej strony PIA nie oferuje takich zachęt chińskim użytkownikom. Nie mają chińskiej witryny lustrzanej, co uniemożliwia użytkownikom korzystanie z ich usług.

Konfiguracja i interfejs

ExpressVPN PIA
Kreator automatycznej konfiguracji Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Wybór głównej lokalizacji Na podstawie listy Na podstawie listy
Dodatkowe strony ustawień tak tak
Przyjazny dla urządzeń mobilnych tak tak

ExpressVPN niedawno przeszedł gruntowny przegląd projektowania i wyglądu aplikacji. Z poprzedniego “większy” i zagracony styl, wybrali coś minimalistycznego.

Aplikacja komputerowa jest dość kompaktowa z menu lokalizacji i przyciskiem połączenia dostępnym po uruchomieniu aplikacji w systemie Windows, Mac lub Linux.

Aby zmienić konfigurację, w lewym górnym rogu strony znajduje się przycisk hamburgera. Kliknięcie go daje dostęp do wszystkich istotnych ustawień i funkcji.

Jeśli chodzi o aplikacje mobilne, ExpressVPN zachowuje ten sam wygląd i spójność w ogólnym interfejsie użytkownika, co nie przeszkadza nawet w przypadku korzystania z większego ekranu.

Interfejs ExpressVPN

Z drugiej strony PIA’Aplikacje nadal wymagają trochę pracy w ogólnym interfejsie użytkownika i wyglądzie. Ich wersje na komputery znajdują się na pasku zadań, do którego można uzyskać dostęp po kliknięciu ikony prawym przyciskiem myszy.

Chociaż jest to fajny projekt, powoduje również pewne problemy. Aplikacja ukrywa się w momencie, gdy naciśniesz przycisk minimalizacji. W związku z tym musisz stale otwierać aplikację.

Może to być dość męczące i frustrujące, szczególnie jeśli próbujesz postępować zgodnie z instrukcją instalacji lub konfiguracji, ponieważ wykonanie ogromnej listy kroków może być trudnym zadaniem.

To’Aplikacje mobilne są jednak ładnie zaprojektowane i zwykle nie są zagracone. Wszystkie opcje są uporządkowane i połączenie zajmuje zaledwie kilka sekund, co jest dość niezwykłe.

Aplikacja PIA dla systemu Windows

Serwery i wydajność

ExpressVPN PIA
Kraje serwerów 94 30
Całkowita liczba serwerów 3000 3300

Zarówno ExpressVPN, jak i PIA używają różnorodnych fizycznych i wirtualnych lokalizacji dla swojej infrastruktury sieciowej, aby spełnić wymagania użytkowników w różnych krajach.

Nie ma dużej różnicy w liczbie serwerów. Tam, gdzie ExpressVPN oferuje ponad 3000 serwerów, PIA dodaje 300 więcej do listy, co daje jej przewagę nad dostawcą z BVI.

Jednak to, czego brakuje ExpressVPN w liczbach, rekompensuje to, obejmując większą liczbę krajów. Tymczasem PIA oferuje serwery tylko w 30 krajach, co jest znacznie mniej.

Prędkość

ExpressVPN PIA
Utrata prędkości 9% 25%

Zarówno ExpressVPN, jak i PIA słyną z niewiarygodnie niezawodnych usług. Czy oferują jednak wystarczająco dobrą wydajność, abyś mógł cieszyć się wszystkimi działaniami związanymi z Internetem?

Aby się dowiedzieć, przeprowadziłem dogłębną analizę prędkości dla obu dostawców. Proces ten obejmował testowanie 5 serwerów z różnych lokalizacji ExpressVPN i PIA.

Serwery te miały siedzibę w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii i Kanadzie. W testach prędkości bez obciążenia PIA zarejestrowało się ze spadkiem prędkości o około 25%, podczas gdy ExpressVPN był nieco lepszy, średnio o 9%.

Bezpieczeństwo

ExpressVPN PIA
Protokoły VPN PPTP, L2TP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
Szyfrowanie danych OpenVPN AES-256-CBC AES-128, AES-256
Szyfrowanie kanału kontrolnego OpenVPN RSA-4096  RSA-4096
Technologia maskowania Łańcuch bloków szyfrów Żaden
Bezpieczeństwo aplikacji Wyłącznik awaryjny Wyłącznik awaryjny
Status DNS Prywatny DNS Prywatny DNS

ExpressVPN oferuje obsługę trzech protokołów: PPTP, L2TP i OpenVPN. Tymczasem PIA dodaje więcej listy, obsługując również protokoły IKEv2 i IPSec.

Dostawca oparty na BVI używa OpenVPN jako domyślnego protokołu dla wszystkich urządzeń. Wykorzystuje szyfry AES-256-CBC z uwierzytelnianiem danych HMAC SHA-256 w kanale danych.

Dla kanału sterującego wykorzystuje szyfry AES-256-GCM z uzgadnianiem RSA-384 i uwierzytelnianiem danych HMAC SHA-256.

Z drugiej strony PIA używa 256-bitowych szyfrów AES z SHA256 do uwierzytelniania danych i RSA-4096 do uzgadniania w kanale danych.

W przypadku kanału kontrolnego PIA używa tych samych szyfrów i uwierzytelniania mieszającego, z włączeniem SHA384 do uwierzytelniania. Perfect Forward Secrecy (PFE) jest dostępny za pośrednictwem ECDHE + ECDSA.

Jednak ExpressVPN jest bardziej bezpieczną opcją, ponieważ wykorzystują łańcuchowe blokowanie szyfrów, a ich infrastruktura TrustedServer przenosi wszystkie dyski twarde na model pamięci RAM, natychmiast usuwając wszystkie dzienniki.

Prywatność

ExpressVPN PIA
Główna siedziba Brytyjskie Wyspy Dziewicze Stany Zjednoczone
Dzienniki połączeń Żaden Żaden
Dzienniki aktywności Żaden Żaden
Informacje o rejestracji Adres e-mail Adres e-mail
Anonimowa płatność Metody Bitcoin and Mint 32 kryptowaluty

Jedno spojrzenie na powyższą tabelę i staje się jasne, który dostawca jest bezpieczniejszy. ExpressVPN ma swoją siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a PIA znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ BVI jest niezależnym narodem z własnym zestawem praw, jest wolny od inwazyjnych taktyk przyjętych przez sojusze z 5/9/14 Eyes, takich jak masowa inwigilacja i zatrzymywanie danych.

Tego samego nie można powiedzieć o Stanach Zjednoczonych, które są członkiem założycielem Five Eyes. Jako taki, nawet jeśli dostawca może się pochwalić zasadą braku dzienników, zaufanie do niego jest trudnym zadaniem.

Jeśli chodzi o anonimowe metody płatności, ExpressVPN obsługuje tylko Bitcoin i Mint. Z drugiej strony PIA oferuje możliwość rejestracji za pośrednictwem 32 kryptowalut.

Konfiguracja

ExpressVPN PIA
Przydział adresu Udostępniono Udostępniono
Statyczne adresy IP Żaden Żaden
Ochrona przed DDoS Nie Nie
Zapora NAT tak tak

W przypadku konfiguracji zarówno ExpressVPN, jak i PIA wykorzystują wspólną infrastrukturę sieciową. W rezultacie można je uznać za równe pod tym względem.

Brak dedykowanych adresów IP jest nadal dość niepokojący, biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników VPN ma potrzeby, które wymagają dostępu do sieci lokalnych, gdy są poza domem.

Obsługa klienta

ExpressVPN PIA
Przewodniki wideo tak tak
Baza wiedzy z możliwością wyszukiwania  tak tak
Wsparcie telefoniczne Nie Nie
Wsparcie emailowe tak tak
Średni czas odpowiedzi na wiadomość e-mail 33 minuty 45 minut
Obsługa biletów tak tak
Obsługa czatu na żywo Tak (outsourcing) Tak (outsourcing)

Zarówno PIA, jak i ExpressVPN oferują wsparcie przez czat na żywo, e-mail i system biletów. Testowanie usług czatu na żywo wykazało, że odpowiedzi były dość szybkie.

Obsługa wiadomości e-mail / biletów zajęła trochę czasu w przypadku PIA (średnio 45 minut na odpowiedź), podczas gdy ExpressVPN skrócił ją (średnio 33 minuty).

Przeprowadziliśmy te testy, wysyłając każdemu VPN trzy pytania pocztą elektroniczną. Wśród nich dwa były ogólnymi zapytaniami, a dwa były nieco bardziej techniczne. Zobacz statystyki poniżej:

ExpressVPN

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Można śledzić ExpressVPN? 15 minut 1 tak
Czy ExpressVPN przechowuje dzienniki? 18 minut 1 tak
Jak oglądać Netflix za pomocą ExpressVPN? 55 minut 1 tak
Jakie funkcje oferuje ExpressVPN do torrentowania? 47 minut 1 tak

PIA

Pytanie Początkowy czas reakcji Liczba e-maili Pytanie, na które odpowiedziano
Dlaczego PIA znajduje się w kraju Five Eyes? 1 godzina 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu prowadzi dzienniki? 45 minut 1 tak
Czy prywatny dostęp do Internetu działa z Netflix? 50 minut 1 tak
Jak uzyskać zwrot z prywatnego dostępu do Internetu? 44 minuty 1 tak

Zwycięzca: ExpressVPN

ExpressVPN wygrywa

Podczas gdy obie sprawdzone sieci VPN zapewniają niesamowitą wydajność, bezpieczeństwo, prywatność i funkcje, ExpressVPN zdecydowanie jest lepszą opcją.

Oferuje większą sieć serwerów, skutecznie odblokowuje Netflix, działa w Chinach, a nawet oferuje aplikację routera, która działa na routerach DD-WRT i Tomato.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me