Surfshark Vs IPVanish Porovnanie 2020

Surfshark vs. IPVanish

Aj keď je Surfshark relatívne nová služba, vďaka svojej množine funkcií dostupných za prijateľné ceny si získala reputáciu za to, že je to zviera v rozpočte..

IPVanish zostal väčšinou pod radarom, napriek tomu, že je na trhu od roku 2012, čo vzbudzuje záujem o to, ako dobre funguje ako služba..

Keďže sa spoľahlivá služba VPN stala digitálnou nevyhnutnosťou v roku 2020, tu je BestVPN.co’s podrobným porovnaním oboch služieb v 12 kategóriách, aby sa vaše rozhodnutie uľahčilo!

prednosti

Surfshark IPVanish
 1. 1040+ serverov v 61+ krajín
 2. Dostupné dynamické / statické adresy IP
 3. Neobmedzené súčasné pripojenie
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)
 1. 1300+ serverov v 75+ krajín
 2. Dostupné adresy IP
 3. 10 Súčasné pripojenia
 4. 256-bitové šifrovanie AES
 5. 7-denná záruka vrátenia peňazí

Ceny a zľavy

Surfshark IPVanish
Obdobie predplatného 1 mesiac 1 mesiac
1 rok 3 mesiace
2 roky 1 rok
2 roky
Špeciálna ponuka 83% zľava na 24-mesačný plán 66% zľava na dvojročný plán
Najvyššia cena za mesiac $ 11,95 $ 5.00
Najnižšia cena za mesiac $ 1.99 $ 3,25
Jednoročná cena $ 71,88 $ 39
Garancia vrátenia peňazí 30 dní 7 dní

Surfshark je drahšou možnosťou na mesačnej báze. Ak sa používatelia rozhodnú pre mesačný plán, môžu očakávať, že budú vysielať 11,95 dolárov mesačne.

Cena sa však výrazne zníži na 1,91 dolárov a celková cena 45,84 dolárov, ak si používatelia zvolia dvojročný plán, znamená 83% zľavu.

Naopak, používatelia si môžu zvoliť IPVanish a očakávať, že budú platiť prostredníctvom mesačného platobného plánu iba 5,00 dolárov mesačne. Ak sa používatelia rozhodnú pre 1-ročný plán, majú’Nakoniec zaplatím 39 dolárov na 3,25 USD.

Ak nie ste s výkonom spokojní, Surfshark vám poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Na druhej strane, spoločnosť IPVanish ponúka používateľom iba záruku na 7 dní.

Získajte tento najlepší obchod pre Surfshark: Ušetrite 83% na dvojročnom špeciáli

Získajte tento najlepší obchod pre spoločnosť IPVanish: Ušetrite 66% na dvojročnom pláne

Vlastnosti

Surfshark IPVanish
Súčasné pripojenia neobmedzený 10
Aplikácie operačného systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ručná inštalácia zariadení Set-Top boxy, smerovače a Linux Niektoré smerovače
Rozdelené tunelovanie Áno (všetky aplikácie) Áno (iba pre Android)
Doplnky zadarmo Podpora Shadowsocks, Hacklock, Blindsearch, NoBorders Mode, TrustDNS Rozšírenie prehliadača pre Chrome a aplikáciu pre telefóny Windows

Surfshark stojí nad hlavou a plecami nad IPVanish, pokiaľ ide o inovatívne funkcie, ktoré posilňujú používateľov’ anonymita a bezpečnosť online.

Obidve sú plne kompatibilné s Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome a Firefox. Surfshark však pridal podporu pre televízory Fire a Apple TV.

Nehovoriac o tom, že dokonca nájdete aplikácie, ktoré pracujú s Xbox One a Nintendo Switch, čo je celkom užitočné, prinajmenšom pre publikum hráčov.!

Surfshark tiež ponúka podporu Shadowsock, funkciu Hacklock (nástroj na únik údajov na ochranu proti krádeži identity), BlindSearch, režim NoBorders (pre prístup v Číne) a ďalšie.

IPVanish nemá žiadne najmodernejšie funkcie. Aj keď Surfshark podporuje neobmedzené simultánne pripojenie, IPVanish je obmedzený na iba desať pripojení.

Možnosti odblokovania

Surfshark IPVanish
Netflix Áno žiadny
Hulu Áno žiadny
Sky Go Áno Áno
Amazon Prime Áno žiadny
BBC iPlayer Áno žiadny
ABS Áno Áno
CBS Áno Áno
NBC Áno Áno
ITV Áno Áno
Kanál 4 Áno Áno

Surfshark predstavuje explicitne výkonnú možnosť z hľadiska odblokovania obsahu. Dostal som mimoriadne schopnosti na obchádzanie obmedzení a zákazov VPN.

Pomáha používateľom obísť akékoľvek obmedzenia uložené na sieťach Netflix, BBC iPlayer, Prime Video, Hulu, Voot, Hotstar a dokonca aj neslávny Disney Plus..

Okrem toho môže so svojím radom serverov odblokovať akýkoľvek obsah s obmedzeným geografickým umiestnením z rôznych krajín na účely patentov. IPVanish, na druhej strane, nemôže odblokovať tieto streamingové stránky.

Pokiaľ ide o odblokovanie VoD, IPVanish nemá v ponuke nič mimoriadne. Väčšina webových stránok, ktoré som navštívil, mi dala “Zistená chyba VPN / proxy,” čo bolo dosť frustrujúce.

Čína

Čínski občania vždy hľadajú služby, ktoré používateľom umožnia odblokovať sa v rámci krajiny alebo získať prístup k miestnemu obsahu z Číny kdekoľvek na svete.

“Veľký Firewall” prijíma rôzne technológie, ako sú služby Blackholing VPN, otrava DNS, únos DNS a filtrovanie IP, čo sťažuje úlohu.

V prípade, že spoločnosť IPVanish nedokázala poskytnúť žiadne stimuly publiku, Surfshark má tendenciu byť dosť pôsobivý, najmä pre tých, ktorí majú bydlisko v krajine..

Ponúka webovú stránku čínskeho zrkadla, ktorá umožňuje jednotlivcom sťahovať / inštalovať svoje aplikácie. Zároveň poskytuje a “NoBorders” režim.

Tento režim aktivuje Sursfhark’zmätené servery, ktoré transformujú prenos VPN na pravidelný prenos HTTP, aby obchádzali geografické obmedzenia v Číne.

Neexistuje však podpora pre tých, ktorí chcú kúpiť sieť VPN v Číne, napríklad PureVPN, ktorá ponúka 12 vyhradených čínskych serverov na prístup k miestnemu obsahu..

Používatelia v Číne si môžu surfshark stiahnuť z ich vyhradenej čínskej stránky tu: https://shark-cn.com/

Nastavenie a rozhranie

Surfshark IPVanish
Sprievodca automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výber hlavného miesta zoznam báze zoznam báze
Stránky s ďalšími nastaveniami Áno Áno
Prispôsobené pre mobilné zariadenia Áno Áno

Surfshark podporuje všetky hlavné platformy používané na stolných aj mobilných zariadeniach. Zoznam špeciálnych funkcií dodáva spoločnosti HP celkovú príťažlivosť ako poskytovateľ VPN.

Používateľské rozhranie má zreteľne jemnú farebnú schému, ktorá uľahčuje oko. Jeho navigačný panel, ako aj celkové GUI, sú neuveriteľne ľahko použiteľné.

Čas odozvy pre pripojenie servera nepresahuje 10 sekúnd a poskytuje stabilné pripojenie na pozadí počas celého používania.

Streamovací režim surfovania

IPVanish má kompaktnejšie a sofistikovanejšie rozhranie. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne zlá vec, môže byť pre amatérov trochu skľučujúca.

Navigačný panel je pomerne preplnený a neponúka rovnaký minimalistický pocit ako jeho konkurent.

Existujú však niektoré základné funkcie, ako napríklad blokovanie prístupu k sieti LAN alebo používanie rozdeleného tunela, ktoré môžu používatelia považovať za atraktívne.

Rozhranie nastavenia IPVanish

Severs a Performance

Surfshark IPVanish
Serverové krajiny 61 51
Celkový počet serverov 1040+ 1300+

Toto je jedna z mála kategórií, v ktorých sa zdá, že konkurencia je trochu tvrdá. Surfshark má v súčasnosti servery vo viac ako 60 krajinách s viac ako 1040 servermi.

V porovnaní s tým má IPVanish viac ako 1300 serverov vo viac ako 50 krajinách. Keďže však Surfshark má väčší počet umiestnení serverov, je pravdepodobné, že v porovnaní s IPVanish odomkne viac obsahu.

rýchlosť

Surfshark IPVanish
Strata rýchlosti 10,1% 25%

Chceli sme vidieť najlepší spôsob, ako posúdiť obe služby’ tvrdenia o rýchlosti mali ich otestovať pomocou rýchlostnej analýzy.

Obidve sme pracovali na úlohách, ako sú prehliadanie, streamovanie, sťahovanie, hranie hier a torrentovanie ich pripojením k náhodným serverom s pripojením 100 Mb / s..

Surfshark zaznamenal priemernú rýchlosť nahrávania a sťahovania 89,9 Mb / s, čo naznačuje stratu 10,1%. Podobne IPVanish zaznamenala rýchlosť 75 Mb / s, čo dokazuje stratu významného 25%.

zabezpečenia

Surfshark IPVanish
Protokoly VPN L2TP, IPSec, IKEv2, Shadowsocks, OpenVPN PPTP, L2TP, OpenVPN
OpenVPN dátové šifrovanie AES-256 AES-256-GCM
Šifrovanie riadiacich kanálov OpenVPN RSA-2048  RSA-2048
Technológia maskovania Shadowsocks Zatemnenie OpenVPN
Zabezpečenie aplikácií Zabite prepínač, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP pred únikom Hlavný vypínač
Stav DNS TrustDNS Súkromné ​​DNS

Surfshark sa vo veľkej miere spolieha na svoj protokol IKEv2. Je to “štandardné” na všetkých zariadeniach, okrem toho, že používateľom dáva možnosť konfigurovať OpenVPN na všetkých platformách.

Okrem toho je šifra AES-256-CBC prvým šifrovaním poskytnutým na dátovom kanáli, pričom sa používa rovnaká šifra s výmenou kľúčov TLS pomocou šifrovania RSA-2048..

IPVanish má na druhej strane takmer rovnakú konfiguráciu. Dodáva sa so šifrovaním AES-256-GCM. Prepínač kill však neposkytuje ochranu pred WebRTC alebo IP.

Skúšky tesnosti

Vykonávať spoľahlivé a nestranné vyšetrenie bezpečnosti týchto dvoch aplikácií; testy tesnosti sa vykonali na oboch s použitím šiestich rôznych nástrojov:

Netesnosti WebRTC a HTTP:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
Netesnosti DNS:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
Netesnosti IPv4 / IPv6 a Torrent IP:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Nie je prekvapením, že IPVanish aj Surfshark prešli testami s lietajúcimi farbami, anonymizujúc všetky dôležité informácie umožňujúce identifikáciu osôb a chránia vás tak 24 hodín denne, 7 dní v týždni.!

súkromia

Surfshark IPVanish
ústredie Britské Panenské ostrovy Spojené štáty
Denníky pripojenia nikto nikto
Denníky aktivít nikto nikto
Informácie o registrácii Emailová adresa Emailová adresa
Anonymná platba metódy Monero, Dash, Gridcoin, Apple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin nikto

Surfshark sa javí ako nesporne lepšia možnosť, pretože jeho centrum činnosti je na Britských Panenských ostrovoch. To znamená, že agentúry na dohľad nad očami alebo na zdieľanie údajov č.

Surfshark neponecháva žiadne spojenie ani aktivitu, ako aj podporuje všetky významné kryptomeny, ktoré prenášajú vaše finančné súkromie na digitálnu hranicu.

Okrem toho spoločnosť Surfureark bola úplne auditovaná spoločnosťou Cure53, aby sa zabezpečilo, že žiadne záznamy nebudú uchovávané v žiadnom tvare alebo forme.

Na druhej strane, IPVanish nachádzajúci sa v Spojených štátoch je náchylný na všetky druhy sledovania, monitorovania, sledovania a nedávno pomohol vnútornej bezpečnosti..

Udržuje protokol úplného pripojenia bez akejkoľvek podpory pre akúkoľvek formu kryptomeny.

konfigurácia

Surfshark IPVanish
Pridelenie adresy Shared / Static zdieľané
Statické adresy IP 6+ miest nikto
Ochrana DDoS Áno Áno
Firewall NAT Áno Áno

Pokiaľ ide o adresy IP, obe siete VPN ponúkajú úplne odlišné konfigurácie. Surfshark ponúka svojim užívateľom možnosť používať dynamické aj statické IP adresy.

Tieto sídlia na viac ako 6+ miestach rozmiestnených po rôznych krajinách. IPVanish však nemá prístup k statickým IP, čo je dosť alarmujúce.

Obidve mimo NAT Firewall zaisťujú, že dešifrovaním hlavičiek paketov nedochádza k nežiaducemu prenosu. Spoločnosť IPVanish však musí zlepšiť svoje ponuky!

Zákaznícky servis

Surfshark IPVanish
Video príručky Áno Áno
Prehľadávateľná báza znalostí  Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
E-mailová podpora Áno Áno
Priemerný čas odozvy e-mailu 31 minút 55 minút
Podpora lístkov Áno Áno
Podpora live chatu Áno Áno

Surfshark’Zákaznícka podpora sa stala v benchmarku v odvetví VPN niečo ako meradlo. Sú ústretoví a profesionálni v spôsobe vybavovania žiadostí.

Bez ohľadu na to, aká by mohla byť všeobecná alebo technická otázka, tím spracuje každý dotaz profesionálne a zostane neustále v kontakte s otázkou, či mám ďalšie problémy..

IPVanish nemá špecializovanú prehľadávateľnú databázu, čo sťažuje vyhľadávanie príslušných informácií o službe.

Neexistujú žiadne návody na video alebo také, ktoré sťažujú posúdenie toho, aké rozhranie alebo funkcie sa dajú očakávať, keď používatelia produkt zakúpia.

Surfshark

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Je Surfshark vhodný pre Android? 25 minút 1 Áno
Funguje Surfshark s Netflixom? 39 minút 1 Áno
Môžem používať Surfshark na viacerých zariadeniach? 20 minút 1 Áno
Ako aktivovať zmätok na Surfshark? 27 minút 1 Áno

IPVanish

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Prečo sídli spoločnosť IPVanish v USA (člen piatich očí)? 30 minút 1 Áno
Je IPVanish dobrou voľbou pre hranie hier? 42 minút 1 Áno
Funguje IPVanish s Netflixom a inými VoD? 37 minút 1 Áno
Ako získam vrátenie platby od spoločnosti IPVanish? 52 minút 1 Áno

Víťaz: Surfshark

Surfshark je víťazom

Na konci tohto vyčerpávacieho duelu prekonáva Surfshark svojho konkurenta v každom oddelení. Jednoducho povedané, ponúka používateľom lepšiu hodnotu za svoje peniaze.

Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste sa nemali rozhodnúť pre Surfshark, pretože patrí medzi top kategórie vo všetkých kategóriách, čo z neho robí jedného z najlepších poskytovateľov VPN na súčasnom trhu..

Похожие статьи

 • PureVPN vs HideMyAss Porovnanie 2020

  Kde PureVPN stojí vysoký ako slávny “poistné” Vďaka technológii VPN v tomto odvetví je HideMyAss obľúbenou voľbou medzi používateľmi laikov najmä vďaka svojmu chytľavému názvu....

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me