Surfshark verzus súkromný prístup na internet (PIA)

Surfshark vs. PIA

Tam, kde Surfshark predstavuje nové plemeno služieb VPN, má Private Internet Access (PIA) niekoľko kilometrov a je obľúbenou voľbou pre mnohých.

Snažíte sa určiť lepšiu voľbu medzi nimi? Ak áno, ste na správnom mieste. Vyskúšajte túto podrobnú porovnávaciu analýzu Surfshark verzus PIA.

prednosti

Surfshark PIA
 1. 1040+ serverov v 61+ krajín
 2. Dostupné dynamické / statické adresy IP
 3. Neobmedzené súčasné pripojenie
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)
 1. 3300+ serverov v systéme 30 krajín
 2. AES-256 bitové šifrovanie
 3. 10 Súčasných pripojení
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)

Ceny a zľavy

Surfshark PIA
Obdobie predplatného 1 mesiac 1 mesiac
1 rok 6 mesiacov
2 roky 1 rok
Špeciálna ponuka 83% zľava na 24-mesačný plán 67% zľava na jednoročný plán
Najvyššia cena za mesiac $ 11,95 $ 10,95
Najnižšia cena za mesiac $ 1.99 $ 3,33
Jednoročná cena $ 71,88 $ 39,95
Garancia vrátenia peňazí 30 dní 7 dní

PIA a Surfshark sú služby VPN s prístupom k rozpočtu, ktoré ponúkajú dobrú hodnotu za nižšie peniaze. Ak chcete začať, máte tri úrovne predplatného.

Mesačný plán pre PIA vás bude stáť 10,95 dolárov, zatiaľ čo ten istý pre Surfshark vás stojí 11,95 dolárov. Preto je PIA zvyčajne lacnejšou možnosťou mesačného predplatného.

Medzi ďalšie úrovne dostupné v rámci PIA patrí 6-mesačný a 1-ročný plán. Šesťmesačný plán vás nastaví späť o 5,99 $ / mesiac. Účtuje sa raz za 35,95 dolárov.

Medzitým je jednoročný plán k dispozícii za 3,33 USD / mesiac, čo vám dáva obrovskú zľavu 67%. Používatelia preto platia iba minimálne 39,95 dolárov za 12 mesiacov.

Surfshark na druhej strane neponúka šesťmesačný plán. Po mesiaci poskytujú používateľom prístup k jednoročným a dvojročným odberom.

Jednoročný program vám poskytuje 50% zľavu z pôvodnej ceny. Platíte 5,99 $ mesačne, čo predstavuje 71,88 dolárov za 12 mesiacov. V porovnaní s PIA je to dosť drahé.

Surfshark to však vynahradí poskytnutím 83% zľavy na dvojročný plán. Za prístup na 24 mesiacov platíte iba minimálne 47,76 dolárov!

Pokiaľ ide o náhrady, spoločnosť PIA poskytuje iba záruku na 7 dní. Medzitým spoločnosť Surfshark ponúka na získanie vrátenia platby dlhšiu dobu 30 dní.

Získajte tento najlepší obchod pre Surfshark: Ušetrite 83% na dvojročnom špeciáli

Získajte to najlepšie riešenie pre PIA: Získajte 67% zľavu na jednoročný plán

Vlastnosti

Surfshark PIA
Súčasné pripojenia neobmedzený 10
Aplikácie operačného systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ručná inštalácia zariadení Set-Top boxy, smerovače a Linux Niektoré smerovače
Rozdelené tunelovanie Áno (všetky aplikácie) žiadny
Doplnky zadarmo Podpora Shadowsocks, Hacklock, Blindsearch, NoBorders Mode, TrustDNS SOCKS5 Proxy a blokovanie reklám / sledovania

Surfshark aj PIA ponúkajú vynikajúcu funkčnosť na viacerých zariadeniach. U každého poskytovateľa máte natívne aplikácie pre všetky populárne platformy / zariadenia.

Patria sem systémy Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Google Chrome, Mozilla Firefox a dokonca aj televízory Fire. Získate tiež podporu smerovača pre televízory Apple.

Nehovoriac o tom, že dokonca nájdete aplikácie, ktoré pracujú s Xbox One, a Nintendo Switch, čo je celkom užitočné, prinajmenšom pre publikum hráčov.!

Pokiaľ ide o simultánne pripojenia, PIA ponúka možnosť vytvoriť 10 multi-prihlásení, zatiaľ čo Surfshark ide ďalej.

Poskytuje používateľom neobmedzené viacnásobné prihlásenie a funkcie, ako je podpora Shadowsocks pre Čínu, Hacklock pre ochranu pred krádežami identity a režim NoBorders pre prístup k zatemneným serverom.

Na druhej strane PIA neponúka veľa funkcií. Ich aplikáciam chýba aj to najdôležitejšie “Rozdelené tunelovanie” technológie!

Možnosti odblokovania

Surfshark PIA
Netflix Áno žiadny
Hulu Áno Áno
Sky Go Áno žiadny
Amazon Prime Áno žiadny
BBC iPlayer Áno žiadny
ABS Áno žiadny
CBS Áno Áno
NBC Áno Áno
ITV Áno Áno
Kanál 4 Áno Áno

Pokiaľ ide o odblokovanie, od spoločnosti Surfshark som dostal mimoriadne možnosti. Je smutné, že PIA nedokázala tak ľahko obísť geografické obmedzenia a zákazy VPN.

Poskytovateľ zlyhal pri poskytovaní konzistentného výkonu vo viacerých streamovacích službách. Z tohto dôvodu nemusí byť najlepšou možnosťou odblokovania.

Lepší výkon získate od spoločnosti Surfshark, ktorá úspešne odblokuje Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu, Voot, Hotstar a dokonca aj Disney Plus.

S poskytovateľom som nemal problémy s prestojmi, streamovanie bolo plynulé dokonca aj v kvalite Ultra HD a nedostal som “zistená chyba servera proxy / VPN” na všetkých vyššie uvedených webových stránkach.

Čína

Čínski občania vždy hľadajú služby, ktoré používateľom umožnia odblokovať sa v rámci krajiny alebo získať prístup k miestnemu obsahu z Číny kdekoľvek na svete.

“Veľký Firewall” prijíma rôzne technológie, ako sú služby Blackholing VPN, otrava DNS, únos DNS a filtrovanie IP, čo sťažuje úlohu.

Ak PIA zlyhala pri poskytovaní akýchkoľvek stimulov pre obidve publikum, Surfshark má tendenciu byť dosť pôsobivý; najmä pre tých, ktorí bývajú v krajine.

Ponúka webovú stránku čínskeho zrkadla, ktorá umožňuje jednotlivcom sťahovať / inštalovať svoje aplikácie. Zároveň ponúka a “NoBorders” režim.

Tento režim aktivuje Sursfhark’zmätené servery, ktoré transformujú prenos VPN na pravidelný prenos HTTP, aby obchádzali geografické obmedzenia v Číne.

Neexistuje však podpora pre tých, ktorí chcú kúpiť sieť VPN v Číne, napríklad PureVPN, ktorý ponúka 12 vyhradených čínskych serverov na prístup k miestnemu obsahu..

Používatelia v Číne si môžu surfshark stiahnuť z ich vyhradenej čínskej stránky tu: https://shark-cn.com/

Nastavenie a rozhranie

Surfshark PIA
Sprievodca automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výber hlavného miesta zoznam báze zoznam báze
Stránky s ďalšími nastaveniami Áno Áno
Prispôsobené pre mobilné zariadenia Áno Áno

Pokiaľ ide o rozhranie, Surfshark’s aplikácie sú úžasne užívateľsky prívetivé a intuitívne. Desktopové aplikácie sa môžu pochváliť kompaktným dizajnom, ktorý je neuveriteľne ľahko zrozumiteľný.

Hneď po otvorení aplikácie je viditeľné menu na výber polohy a tlačidlo pripojenia. To umožňuje používateľom využívať okamžité pripojenie k serveru VPN.

Pre konfiguráciu jednoducho kliknite na “výbava” ikona. Poskytne vám možnosti na zmenu protokolov a šifrovania spolu s ďalšími funkciami aplikácie.

Mobilné aplikácie sú rovnako užívateľsky prívetivé a môžu sa pochváliť rovnakým dizajnom a vzhľadom, ale optimalizované pre menšiu obrazovku. Vyhradené adresy IP sú tiež priamo prístupné z aplikácie.

Streamovací režim surfovania

PIA’s aplikáciami, na druhej strane, sa môžu pýšiť širším vzhľadom a dizajnom, ktorý si vyžaduje nejakú prácu v celkovom používateľskom rozhraní, pretože sa stáva pomerne komplikovanou.

Na pracovnej ploche sa aplikácia skryje, keď stlačíte tlačidlo minimalizovať. To znamená, že aplikáciu musíte neustále otvárať vždy, keď chcete niečo urobiť.

Pre tých, ktorí sa pokúšajú postupovať podľa pokynov v sprievodcovi konfiguráciou / nastavením, sa to môže stať dosť pobúrujúce. Jednotlivci tech-y samozrejme nebudú mať s touto úlohou žiadny problém.

Mobilné aplikácie sú síce pekne navrhnuté a majú tendenciu byť neusporiadané. Všetky možnosti sú prehľadne uvedené a pripojenie trvá sotva pár sekúnd, čo je celkom pozoruhodné.

Aplikácia PIA pre systém Windows

Severs a Performance

Surfshark PIA
Serverové krajiny 61 30
Celkový počet serverov 1040+ 3300

Surfshark aj PIA ponúkajú dobrú sieťovú infraštruktúru. Prvý server sa môže pochváliť 1 0 0+ servermi v 61 krajinách, zatiaľ čo PIA podporuje 3 300 serverov v 30 krajinách.

Počet serverov Surfshark je síce nižší ako počet PIA. Vyrovnáva sa to pridaním ďalších spôsobov podpory krajín, čo je celkom užitočné.

Dôvodom je skutočnosť, že väčšina používateľov požaduje rozmanitosť výberu dostupných serverov. Hoci PIA podporuje 30 krajín, ich počet je príliš nižší.

Podobne musí Surfshark upgradovať na svojom počte serverov, aby sa predišlo problémom s rýchlosťou / výkonom, pretože viac používateľov si predplatilo svoj produkt.

rýchlosť

Surfshark PIA
Strata rýchlosti 12% 25%

Na získanie lepšej predstavy o výkone som vykonal rýchlostnú analýzu na oboch: PIA a Surfshark. Vyžaduje si to testovanie 5 rôznych serverov od každého poskytovateľa.

Vybratými krajinami boli USA, Veľká Británia, Francúzsko, Austrália a Kanada. Všetky testy boli vykonané na mojom pripojení 100 Mb / s, aby sa dosiahli najlepšie výsledky.

V testoch holých rýchlostí sa spoločnosti Surfshark podarilo dosiahnuť priemerne 88 Mb / s pri odovzdávaní a sťahovaní, čo naznačuje stratu rýchlosti 12%.

Na druhej strane, PIA mala vyššiu stratu, keď sa dotkla 25% značky pri znížení rýchlosti, pričom zaznamenala priemernú rýchlosť 75 Mbps.

zabezpečenia

Surfshark PIA
Protokoly VPN L2TP, IPSec, IKEv2, Shadowsocks, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN dátové šifrovanie AES-256 AES-128, AES-256
Šifrovanie riadiacich kanálov OpenVPN RSA-2048  RSA-4096
Technológia maskovania Shadowsocks nikto
Zabezpečenie aplikácií Zabite prepínač, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP pred únikom Zabite prepínač a ochranu pred únikom DNS / WebRTC / IP
Stav DNS TrustDNS Súkromné ​​DNS

Surfshark je veľký fanúšik protokolu OpenVPN a používa ho ako “štandardné” na všetkých svojich zariadeniach s výnimkou systému iOS. Užívatelia môžu kedykoľvek prepínať medzi UDP a TCP.

Na šifrovanie využíva šifry AES-256-GCM, takže na dátovom kanáli nie je zabezpečené žiadne ďalšie overenie.

Pre riadiaci kanál používa Surfshark šifru AES-256-GCM so zabezpečením výmeny kľúčov TLS pomocou RSA-2048. Dokonalú dôvernosť vpred zabezpečuje výmena kľúčov ECDH- (384?).

Na druhej strane PIA podporuje rovnaký počet protokolov. V predvolenom nastavení tiež používa OpenVPN na všetkých zariadeniach s výnimkou iOS a MacOS, ktoré používajú protokol IKEv2..

Pre riadiaci kanál PIA používa rovnaké šifry a autentifikácie hash, so zahrnutím SHA384 na autentifikáciu. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozícii prostredníctvom ECDHE + ECDSA.

Skúšky tesnosti

Aby sme sa ubezpečili, že od oboch poskytovateľov získate silnú bezpečnosť, vykonal som test tesnosti. Tento proces zahŕňal použitie 6 rôznych nástrojov na detekciu WebRTC / DNS / IP adresy:

Netesnosti WebRTC a HTTP:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
Netesnosti DNS:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
Netesnosti IPv4 / IPv6 a Torrent IP:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Nie je prekvapením, že PIA aj Surfshark prešli testami lietajúcimi farbami, anonymizujúc všetky dôležité informácie umožňujúce identifikáciu osôb a chránia vás tak 24 hodín denne, 7 dní v týždni.!

súkromia

Surfshark PIA
ústredie Britské Panenské ostrovy Spojené štáty
Denníky pripojenia nikto nikto
Denníky aktivít nikto nikto
Informácie o registrácii Emailová adresa Emailová adresa
Anonymná platba metódy Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin 32 Kryptomeny

Surfshark so sídlom na Britských Panenských ostrovoch získava výhodu oproti iným poskytovateľom. Spoločnosť BVI neukladá žiadne povinné zákony týkajúce sa hromadného sledovania ani uchovávania údajov.

Napriek tomu, že je BVI súčasťou britského monarchu, je nezávislou jurisdikciou, ktorá sa riadi svojimi vlastnými zákonmi, ktoré uprednostňujú súkromie a bezpečnosť používateľov.

PIA, na druhej strane, má ústredie v Spojených štátoch, ktoré je zakladajúcim členom Aliancie Five / Deväť / Štrnásť očí.

Preto sa usiluje o zdieľanie spravodajských informácií a ukladá povinné zákony o uchovávaní údajov, ktoré musia dodržiavať aj poskytovatelia telekomunikačných služieb, internetu a VPN..

Vláda môže kedykoľvek vydať príkaz na roubík sprevádzaný predvolaniam, ktoré si vyžaduje spoluprácu so všetkými požiadavkami na záznamy.

konfigurácia

Surfshark PIA
Pridelenie adresy Shared / Static zdieľané
Statické adresy IP 6+ miest nikto
Ochrana DDoS Áno Áno
Firewall NAT Áno Áno

Ak spoločnosť Surfshark prijme zdieľanú / statickú sieťovú infraštruktúru, súkromný prístup na internet (PIA) sa riadi zdieľanou štruktúrou prideľovania adries.

Je to dosť problematické vzhľadom na to, že statické adresy IP sú potrebné na prístup k citlivým bankovým informáciám alebo na prístup k domácej sieti LAN v rôznych krajinách.

Našťastie Surfshark ponúka vyhradené adresy IP ako doplnok. Aj keď musíte platiť navyše, pre okamžité pripojenie máte k dispozícii 6 a viac miest.

Zákaznícky servis

Surfshark PIA
Video príručky Áno Áno
Prehľadávateľná báza znalostí  Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
E-mailová podpora Áno Áno
Priemerný čas odozvy e-mailu 25 minút 45 minút
Podpora lístkov Áno Áno
Podpora live chatu Áno Áno

U oboch poskytovateľov máte niekoľko možností podpory. Patria sem podpora vstupeniek, e-mail a živý rozhovor spolu s prehľadávateľnou databázou znalostí a častými otázkami.

Všetky možnosti fungujú celkom dobre a časy odozvy na živých chatoch oboch sietí VPN sú dosť pôsobivé. Odpovedanie na technické otázky trvalo iba pár sekúnd.

Dokonca som vykonal test doby odozvy od každého poskytovateľa na e-mailovú podporu. Tento proces zahŕňal zaslanie štyroch otázok e-mailom obom poskytovateľom. Nižšie nájdete štatistiku jednotlivých sietí VPN:

Surfshark

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Funguje Surfshark s Netflixom? 20 minút 1 Áno
Je Surfshark dobrý pre Torrenting? 25 minút 1 Áno
Funguje Surfshark v Číne? 30 minút 1 Áno
Ako aktivovať zmätok? 20 minút 1 Áno

PIA

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Prečo sa PIA nachádza v krajine piatich očí? 1 hodina 1 Áno
Zabezpečuje súkromný prístup na internet denníky? 45 minút 1 Áno
Funguje súkromný prístup na internet s Netflixom? 50 minút 1 Áno
Ako získam vrátenie platby zo súkromného prístupu na internet? 44 minút 1 Áno

Víťaz: Surfshark

Surfshark je víťazom

Surfshark bezpochyby zvíťazil v tomto porovnaní vďaka lepšiemu odblokovaniu streamovacích platforiem, práci v Číne a ponúknutiu vyhradených IP, pričom všetky boli neuveriteľne priaznivé z hľadiska rozpočtu.

PIA je tiež dobrá služba, ale v niektorých oblastiach sú potrebné zlepšenia. Poskytovateľ sídli v rizikovej jurisdikcii, čo vylučuje celý účel využívania súkromia!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me