PureVPN verzus PIA (súkromný prístup na internet)

PureVPN verzus PIA

Mnoho používateľov čelí obrovským zmätkom pri výbere vhodnej siete VPN. Tento zmätok vyplýva najmä zo skutočnosti, že používatelia sa často pozerajú na služby VPN z netrénovaného oka.

Ak čelíte rovnakému zmätku v súvislosti s dvoma najlepšími službami, t. J. PureVPN a PIA, ste na správnom mieste. Pozrite sa na túto podrobnú porovnávaciu analýzu, aby ste určili lepšiu voľbu:

prednosti

PureVPN PIA
 1. 2000+ serverov v roku 2007 140 krajín
 2. Dostupné adresy IP
 3. 5 Súčasné pripojenia
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)
 1. 3300+ serverov v systéme 30 krajín
 2. AES-256 bitové šifrovanie
 3. 10 Súčasných pripojení
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)

Ceny a zľavy

PureVPN PIA
Obdobie predplatného 1 mesiac 1 mesiac
1 rok 6 mesiacov
2 roky 1 rok
Špeciálna ponuka 73% zľava na dvojročný plán 67% zľava na jednoročný plán
Najvyššia cena za mesiac $ 10,95 $ 6,95
Najnižšia cena za mesiac $ 1,65 $ 3,33
Jednoročná cena $ 69,72 $ 34,95
Garancia vrátenia peňazí 31 Days 7 dní

Pokiaľ ide o tvorbu cien, medzi týmito dvoma sieťami VPN existuje veľmi úzka konkurencia. A čo je ešte viac prekvapujúce, súkromný prístup na internet je lacnejší ako PureVPN, ak sa celkovo pozriete na oba ich cenové plány.

Je to neuveriteľne podivné, pretože PureVPN je jednou z tých zriedkavých Top VPN služieb, ktoré sa umiestnili ako cenovo dostupná VPN služba, a tu je v tomto porovnaní zrejmé, že PIA je lídrom.

PureVPN’Najlepšie je ich 5-ročná dohoda, v ktorej náklady klesnú na neuveriteľných 1,65 dolárov mesačne. 24-mesačná dohoda je tiež primeraná cena za 3,29 dolárov mesačne a stále nie je mimo dostupného rozsahu.

Napriek nízkej cene zavedenej spoločnosťou PureVPN to však bolo’v porovnaní s PIA stále nie je dosť lacný’s cenové plány.

Väčšina ľudí nepovažuje PIA za lacnú službu VPN, ale túto mylnú predstavu je potrebné vyriešiť, pretože ak je špičková VPN lacnejšia ako PureVPN, určite je to najdostupnejšia najlepšia VPN.

Získajte tento najlepší obchod pre PIA: Znížte náklady o 71%

Získajte tento najlepší obchod pre PureVPN: Ušetrite 73% na dvojročnom špeciáli

Vlastnosti

PureVPN PIA
Súčasné pripojenia 5 10
Aplikácie operačného systému Windows, MacOS, Android, iOS, Linux a Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ručná inštalácia zariadení Linux, routery, set top boxy Niektoré smerovače
Rozdelené tunelovanie Áno (všetky aplikácie) žiadny
Doplnky zadarmo Oficiálny doplnok Kodi, blokovanie reklám, malware-scanner, rozšírenia prehliadača pre Chrome a Firefox SOCKS5 Proxy a blokovanie reklám / sledovania

Výber siete VPN znamená viac ako len pozeranie nákladov. Musíte si byť istí, že máte prístup k funkciám nadštandardnej služby. Našťastie sa PureVPN v tomto ohľade darí celkom dobre.

V porovnaní s PIA, poskytovateľ so sídlom v Hongkongu ide o krok ďalej, keď používateľom ponúka obrovský zoznam pokročilých funkcií. Väčšiu prístupnosť získate prostredníctvom natívnych aplikácií pre všetky platformy / zariadenia.

Pre zabezpečenie a torrentovanie, užívatelia majú k dispozícii “Rozdelené tunelovanie” funkcia, ktorá pri PIA chýba’s aplikáciami. Okrem toho máte skener škodlivého softvéru, blokovač reklám a dokonca aj oficiálny doplnok Kodi.

PureVPN tiež ponúka jedinečnú sadu nástrojov, o ktorých nižšie budem diskutovať pre vaše pohodlie. Všetky tieto vlastnosti umiestňujú VPN vyššie ako PIA a ďalšie na trhu.

Možnosti odblokovania

PureVPN PIA
Netflix Áno žiadny
Hulu Áno Áno
Sky Go Áno žiadny
Amazon Prime Áno žiadny
BBC iPlayer Áno žiadny
ABS Áno žiadny
CBS Áno Áno
NBC Áno Áno
ITV Áno Áno
Kanál 4 Áno Áno

Ak hovoríme o “odblokovanie”, neexistuje lepšia možnosť ako PureVPN. Všetky jeho servery využívajú silné technológie šifrovania a zabezpečenia, ktoré umožňujú okamžité obídenie geo-obmedzení.

To umožňuje používateľom odblokovať všetky verzie systému Netflix, ako aj ďalšie prístupové platformy, ako sú Amazon Prime, BBC iPlayer, Hulu a teraz aj Disney +, zatiaľ čo PIA nedokáže ponúknuť rovnakú prístupnosť.

Nehovoriac o tom, PureVPN je jediný poskytovateľ na trhu, ktorý umožňuje odblokovanie všetkých populárnych VoD priamo prostredníctvom jeho rozšírení prehliadača v prehliadačoch Chrome a Mozilla Firefox..

Máš “populárne webové stránky” k dispozícii je možnosť, ktorá obsahuje zoznam všetkých známych webov, ku ktorým by ste mali mať prístup. Po výbere verzie, ktorú chcete odblokovať, vás PureVPN okamžite presmeruje na lokálnu verziu, bez problémov.

Čína

od tej doby PureVPN má svoje ústredie v Hongkongu, pre obidve funguje lepšie: Čínski vysťahovalci a tí, ktorí bývajú v krajine. V skutočnosti tiež ponúka 12 čínskych serverov.

To je niečo, čo nedokážu ponúknuť ani najlepší poskytovatelia na trhu. Mnoho VPN tvrdí, že pracujú v Číne, a keď tak robia, zabudli sa venovať “expat” trhové.

Napríklad spoločnosť PIA neponúka žiadne čínske servery a ani nemá vyhradenú čínsku stránku, na ktorej si môžu používatelia sťahovať svoje aplikácie. Výsledkom je, že PureVPN sa rozhodne javí ako lepšia možnosť.

Nastavenie a rozhranie

PureVPN PIA
Sprievodca automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výber hlavného miesta zoznam báze zoznam báze
Stránky s ďalšími nastaveniami Áno Áno
Prispôsobené pre mobilné zariadenia Áno Áno

PureVPN sa odlišuje od ostatných poskytovateľov na trhu tým, že ponúka neuveriteľne užívateľsky prívetivé a ľahko použiteľné aplikácie na viacerých platformách / zariadeniach vrátane Android / Apple TV a Firestick..

Verzia Windows / Mac sa môže pochváliť elegantným a čistým výhľadom s množstvom konfigurovateľných možností dostupných pre technicky zameraných jednotlivcov. Zároveň máte “priamy” možnosti dostupné pre nováčikov.

Medzitým mobilné aplikácie využívajú “tmavšie” vzhľad, ale taký, ktorý je rovnako pôsobivý. Máte zoznamy špeciálnych serverov pre všetky vaše potreby súvisiace s VPN a tiež prístup k vyhradeným IP.

PureVPN Mac App

PIA’Aplikácie stále potrebujú prácu a vylepšenie v celkovom používateľskom rozhraní. Ich verzie pre stolné počítače sú umiestnené na paneli úloh a väčšina funkcií je prístupná priamo kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu. To je pekné, ale tiež to predstavuje nejaké problémy.

Keďže sa aplikácia sama skryje, keď ju minimalizujete, stáva sa veľkou nepríjemnosťou pre tých, ktorí sa snažia riadiť sprievodcom nastavením alebo konfiguráciou. Ak chcete aplikáciu znova otvoriť, musíte neustále klikať na ikonu..

to’Mobilné aplikácie sú síce pekne navrhnuté a majú tendenciu byť neusporiadané. Všetky možnosti sú prehľadne uvedené a pripojenie trvá sotva niekoľko sekúnd, čo je celkom pozoruhodné.

Aplikácia PIA pre systém Windows

servery

PureVPN PIA
Serverové krajiny 140+ 30
Celkový počet serverov 2000 3300

Pokiaľ ide o porovnávanie poskytovateľov VPN na ich serverovej infraštruktúre, musíme vziať do úvahy veľa rôznych aspektov, ako sú celkový počet serverov, počet miest na celom svete, špecializované servery typu torrenting a iné..

Preto bolo zložité analyzovať obe tieto služby v tomto účte, pretože čísla z každej siete VPN sa skladali takto:

PureVPN v súčasnosti ponúka na celom svete okolo 2 000 serverov, vrátane vyhradených serverov Torrenting a P2P, ale faktorom, ktorý prekonáva všetky ostatné siete VPN, je počet podporovaných krajín, ktorý presahuje počet 140..

Na druhej strane PIA ponúka omnoho viac serverov ako celkom PureVPN, t..

Má iba servery v 33 krajinách, čo nie je ani 1/4 miest, ktoré PureVPN ponúka. verdikt: Pokiaľ ide o infraštruktúru ich serverov, obaja sú krk po krk, takže je ťažké určiť víťaza.

rýchlosť

PureVPN PIA
Strata rýchlosti 9% 25%

PureVPN a PIA sú dve primárne služby, pokiaľ ide o podporu streamovacích aktivít na stránkach ako Netflix a BBC iPlayer, takže obidve určite ponúkajú optimálnu rýchlosť..

Keď sme však vykonali testy rýchlosti na obidvoch týchto službách, zistili sme, že PureVPN sa v našej analýze umiestnil na 4 náhodne vybraných serveroch v porovnaní s PIA..

Tieto servery boli umiestnené v USA, Veľkej Británii, Francúzsku a Kanade. V testoch holých rýchlostí sa PIA zastavil so stratou rýchlosti približne 25%, zatiaľ čo PureVPN bol v priemere o 9% mierne lepší.

Verdikt rýchlosti: PureVPN je víťazom tu a my by sme odporučili používateľom ísť za ním, ak je rýchlosť predplatenia služby VPN jednou z ich hlavných obáv..

zabezpečenia

PureVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN dátové šifrovanie AES-256-CBC AES-128, AES-256
Šifrovanie riadiacich kanálov OpenVPN RSA-4096 RSA-4096
Technológia maskovania nikto nikto
Zabezpečenie aplikácií Zabite prepínač a ochranu pred únikom DNS Hlavný vypínač
Stav DNS Súkromné ​​DNS Súkromné ​​DNS

PureVPN pridá PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP a UDP), SSTP a IKEv2 do zoznamu podporovaných protokolov. SSTP sa väčšinou používa na zariadeniach Windows a IKEv2 je užitočným doplnkom pre mobilné zariadenia.

Využíva šifru AES-256-CBC s overením hash HMAC SHA1 pre dátový kanál a šifru AES-256-CBC s overením hash HMAC SHA384 a šifrovanie handshake RSA-4096 pre kontrolný kanál.

Ak však hovoríme o bezpečnosti celkovo, PureVPN má určite tendenciu byť silnejší. Ponúka vylepšené možnosti zabezpečenia, ako napríklad Double VPN a Split Tunneling, NAT Firewall a DDoS Protection.

Na druhej strane PIA ponúka podporu iba pre protokoly L2TP / IPSec a OpenVPN. Pre dátový kanál používa PIAAES-256-bitové šifry s SHA256 na autentifikáciu údajov a RSA-4096 na handshake.

PFE je k dispozícii prostredníctvom výmeny DHE + RSA. Pre riadiaci kanál PIA používa rovnaké šifry a autentifikácie hash, so zahrnutím SHA384 na autentifikáciu. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozícii prostredníctvom ECDHE + ECDSA.

Stručne povedané, s oboma poskytovateľmi získate veľké súkromie. PureVPN však prechádza ďalšou míľou tým, že ponúka ďalšie funkcie na poskytovanie lepšej bezpečnosti používateľom na celom svete.

súkromia

PureVPN PIA
ústredie Hong Kong Spojené štáty
Denníky pripojenia nikto nikto
Denníky aktivít nikto nikto
Informácie o registrácii Emailová adresa Emailová adresa
Anonymná platba metódy Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin a ďalšie Mincovňa, BitPay, 32 kryptomen vrátane bitcoínu, éteru a Litecoinu

PureVPN získava výhodu oproti PIA vďaka svojej strategickej polohe v Hongkongu, ktorá je ďaleko od zvedavých očí Aliancie Five, Deväť a štrnástich očí (oddávajú sa uchovávaniu údajov a hromadnému sledovaniu)

PIA má svoje ústredie v USA, ktoré je doslova stelesnením všetkých invazívnych aktivít: online aj offline. Ak tak hovoríme “faktor dôvery”, PureVPN sa rozhodne javí ako súkromnejšia voľba, pretože nie sú tiež službou denníkov. .

Pokiaľ ide o spôsoby platby, v ktorých PIA podporuje mincovňu, BitPay, 32 kryptomen vrátane bitcoínov, etéru a Litecoinu, PureVPN pridáva do zoznamu viac zahrnutím PaymentWall inc do ich registrácie..

konfigurácia

PureVPN PIA
Pridelenie adresy Shared / Static zdieľané
Statické adresy IP 7+ krajín žiadny
Ochrana DDoS Áno žiadny
Firewall NAT Áno Áno

Pokiaľ ide o konfiguráciu, PureVPN opäť získa hornú ruku nad PIA. Je to preto, že poskytovateľ so sídlom v USA podporuje iba zdieľanú infraštruktúru s dostupnými dynamickými IP.

Na druhej strane PureVPN ponúka svojim používateľom väčšiu motiváciu a podporuje obidve; zdieľaná a statická infraštruktúra. Majú vyhradené adresy IP dostupné vo viac ako 7 krajinách po celom svete.

Je dôležité uviesť, že vyhradené adresy IP sú k dispozícii ako doplnok so samostatnou cenou. Ak sa rozhodnete pre ochranu DDoS, možno dokonca budete musieť za vyhradenú IP zaplatiť vyššiu.

Zákaznícka podpora

PureVPN PIA
Video príručky Áno Áno
Prehľadávateľná báza znalostí  Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
E-mailová podpora Áno Áno
Priemerný čas odozvy e-mailu 39 minút 45 minút
Podpora lístkov Áno Áno
Podpora live chatu Áno Áno

Najlepším druhom zákazníckej podpory je možnosť podpory živého chatu, pretože jej oveľa osobnejšia, ľahšie použiteľná a technicky náročnejšia ako e-mailová podpora je ťažkopádna..

A ak je to metrika pre určenie najlepšej zákazníckej podpory, potom PureVPN poskytuje vynikajúce zákaznícke ruky v porovnaní s PIA. Ponúka neuveriteľne aktívny systém živého chatu.

Na druhú stranu, PIA je stále uviazol v polovici roku 2010 s e-mailovú podporu. PIA’s metóda zákazníckej podpory nie je v súčasnosti relevantná’s svetom, preto ho odporúčame aktualizovať.

Keďže však e-mailová podpora je stále možnosťou pre oboch poskytovateľov, rozhodol som sa ich otestovať. Nižšie sú uvedené podrobnosti týkajúce sa reakčných časov jednotlivých poskytovateľov na e-mailovú podporu.

PureVPN

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Je PureVPN vhodný pre Torrenting? 25 minút 1 Áno
Funguje PureVPN s Netflixom? 39 minút 1 Áno
Môžem nainštalovať PureVPN na LibreELEC 50 minút 1 Áno
Ako nastaviť PureVPN na Firestick? 44 minút 1 Áno

Súkromný prístup na internet (PIA)

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Prečo sa PIA nachádza v krajine piatich očí? 1 hodina 1 Áno
Zabezpečuje súkromný prístup na internet denníky? 45 minút 1 Áno
Funguje súkromný prístup na internet s Netflixom? 50 minút 1 Áno
Ako získam vrátenie platby zo súkromného prístupu na internet? 44 minút 1 Áno

Ďalšie porovnania na vyskúšanie

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Víťaz: PureVPN

PureVPN je víťazom

PureVPN je nepochybne oveľa väčšia služba v porovnaní s PIA a väčšina používateľov bude veriť, že je nespravodlivé, že porovnávame dve nerovnaké služby podľa rovnakých metrík..

Keďže však patria medzi top mená, je potrebné nestranné porovnanie. A napriek rozdielu na serveroch sa niektoré veci nedajú ignorovať, ako napríklad nedostatok živého chatu a Kill Switch.

PIA je skvelá služba VPN, ale tu musíme vyhlásiť PureVPN za víťaza, pretože sa objavila ako viac “zbehlý” Služba VPN podľa požiadaviek moderného užívateľa ako v predchádzajúcom prípade.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me