NordVPN vs. PIA (súkromný prístup na internet)

Nordvpn vs PIA

NordVPN a PIA sú populárne názvy na trhu VPN, ktoré používajú tisíce ľudí po celom svete. Ktorá služba je lepšia, pokiaľ ide o bezpečnosť, súkromie, streamovanie, torrenting?

Ak sa chcete dozvedieť, ktorý z nich je víťazný vo všetkých aspektoch, prečítajte si toto podrobné porovnanie NordVPN vs. PIA. Tu budeme analyzovať oboch poskytovateľov na 10 faktoroch:

prednosti
NordVPN PIA
 1. 5 200+ serverov v 58 krajinách
 2. AES-256-CBC šifrovanie
 3. 6 Súčasné pripojenia
 4. Odblokuje všetky streamovacie platformy
 5. Auditované žiadne protokoly
 1. 3300+ serverov v 30 krajinách
 2. AES-256 bitové šifrovanie
 3. 10 Súčasných pripojení
 4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
 5. Overené zásady denníkov (auditované)

Ceny a zľavy

NordVPN PIA
Obdobie predplatného 1 mesiac 1 mesiac
1 rok 6 mesiacov
2 roky 1 rok
3 roky
Špeciálna ponuka Zľava 70% na trojročný plán 67% zľava na jednoročný plán
Najvyššia cena za mesiac $ 11,95 $ 6,95
Najnižšia cena za mesiac $ 3,49 $ 3,33
Jednoročná cena $ 83,88 $ 39,5
Garancia vrátenia peňazí 30 dní 7 dní

Cena je hlavným predajným miestom poskytovateľov v odvetví VPN. Používatelia často vyhľadávajú služby, ktoré majú tendenciu byť najlacnejšou sieťou VPN. Avšak aj pri niektorých drahých plánoch môžete využiť úžasné ponuky.

Napríklad mesačná cena za NordVPN začína na 11,95 dolárov. Ak však chcete využiť lacné ceny, môžete si zvoliť ich dvojročný plán. Poskytuje používateľom zľavu 24% v celkovej výške iba 54 dolárov.

Preto, čím dlhšie je trvanie predplatného, ​​tým lacnejšie je cena s NordVPN. Povedzme, že idete na ročný plán. Budete musieť zaplatiť iba 6,99 $ / mesiac, čo znamená, že dostanete zľavu 41%.

Pre používateľov, ktorí chcú využiť najlepšiu hodnotu, môžete ísť o dvojročný plán. To znižuje mesačné náklady na 4,99 dolárov, čo naznačuje zľavu 58%. To znamená, že platíte iba 119,76 dolárov za 24 mesiacov.

PIA rozhodne dokáže byť lacnejšia ako NordVPN. Ponúka niektoré z najlepších cien na trhu. Vďaka tomu je najlepšou voľbou pre kupujúcich, ktorí si uvedomujú rozpočet.

Mesačná cena za súkromný prístup na internet (PIA) sa začína na 6,95 dolárov. Ak chcete lepšie riešenie, môžete ísť na ich ročný plán. Znižuje cenu na 3,33 za mesiac, čo znamená, že dostanete obrovskú zľavu 52%.

V dôsledku toho budú používatelia musieť platiť iba 39,96 dolárov. Pre najlepšiu hodnotu si môžu používatelia zvoliť dvojročný plán. Znižuje mesačné ceny na 2,91 dolárov, čo používateľom poskytuje obrovskú zľavu 58%.

To znamená, že musíte platiť iba 69,84 dolárov za dva roky. V prípade vrátenia platby ponúka spoločnosť PIA iba záruku vrátenia peňazí na 7 dní. Ak sa však rozhodnete pre NordVPN, môžete využiť 30-dňovú záruku na vrátenie platby.

Vlastnosti

NordVPN PIA
Súčasné pripojenia 6 5
Aplikácie operačného systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ručná inštalácia zariadení Set-Top boxy, smerovače a Linux Niektoré smerovače
Rozdelené tunelovanie Nie je k dispozícií žiadny
Doplnky zadarmo Rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay SOCKS5 Proxy a blokovanie reklám / sledovania

Pokiaľ ide o výber služby VPN, musíte mať k dispozícii pokročilé funkcie. Spoločnosť NordVPN vždy stála v popredí inovácií v oblasti súkromia.

Ponúka jedinečnú sadu nástrojov, ktoré som uviedol pre vaše pohodlie nižšie. Vďaka všetkým týmto funkciám je VPN na trhu vyššia ako ostatné, pretože za každých okolností získate maximálnu bezpečnosť / súkromie.

Nezdá sa však, že by PIA ustúpila. Poskytovateľ, napriek tomu, že je neuveriteľne lacný, stojí proti spoločnosti NordVPN. Ponúka väčšinu rovnakých funkcií / technológií, aké sú dostupné pre NordVPN.

Je smutné, že nedokáže ponúknuť pokročilé funkcie, ako sú DoubleVPN a Onion over VPN, ktoré zákazníci spoločnosti NordVPN využívajú pri maximálnom zabezpečení online..

Možnosti odblokovania

NordVPN PIA
Netflix Áno žiadny
Hulu Áno Áno
Sky Go Áno žiadny
Amazon Prime Áno žiadny
BBC iPlayer Áno žiadny
ABS Áno žiadny
CBS Áno Áno
NBC Áno Áno
ITV Áno Áno
Kanál 4 Áno Áno

Pokiaľ ide o odblokovanie, spoločnosť NordVPN má určite tendenciu byť aktívnejšia a spoľahlivejšia. Všetky jeho servery využívajú silné technológie šifrovania a zabezpečenia na odblokovanie VoD.

Poskytovateľ dokáže odblokovať všetky verzie systému Netflix a zároveň poskytuje prístup k niektorým z najviac zasiahnutých streamovacích platforiem, ako sú Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime a ďalšie..

Na druhej strane PIA neponúka veľa v odblokovaní. Je to hit a miss scenár väčšinou. Najnebezpečnejším je nedostatok odblokovania Netflixu.

Ak by som mal hovoriť na základe streamovania, NordVPN je tou najlepšou voľbou. PIA stále potrebuje zlepšiť svoje možnosti odblokovania, aby dokázala svoju cenu a zákazníci si ju kúpili.

Čína

Aby som získal lepšiu predstavu o aplikáciách VPN spoločností NordVPN a PIA, rozhodol som sa vykonať test odblokovania. Tento proces zahŕňal pripojenie k rôznym serverom VPN.

Potom navštívte rôzne blokované webové stránky a zistite, či VPN úspešne obchádza geografické obmedzenia. Spoločnosť NordVPN fungovala úžasne, najmä keď bola pripojená k ich zastaraným serverom. Ľahko som sa mohol obísť “Veľký Firewall”.

Zároveň som nedostal žiadne problémy pri odblokovaní US Netflix a jeho kompletnej knižnice. Pokiaľ ide o PIA, výsledky boli prinajmenšom sklamaním.

PIA neponúka žiadnu takú technológiu alebo šifrovanie, ktoré by jej umožnilo odblokovať webové stránky v Číne. Na rozdiel od spoločnosti NordVPN, ktorá ponúka vyhradenú webovú stránku čínskeho zrkadla, PIA neponúka čínskym divákom žiadnu motiváciu.

Používatelia v Číne si môžu stiahnuť používateľov NordVPN tu: http://nord-for-zh.com/

Nastavenie a rozhranie

NordVPN PIA
Sprievodca automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS a Linux, Windows, Mac, Android, iOS
Výber hlavného miesta mapa báze zoznam báze
Stránky s ďalšími nastaveniami Áno Áno
Prispôsobené pre mobilné zariadenia Áno Áno

NordVPN sa môže pochváliť jednoduchým, ale interaktívnym používateľským rozhraním, ktoré umožňuje používateľom preskúmať viac funkcií / doplnkov, či už na pracovnej ploche alebo v menších náprotivkoch obrazovky..

Verzie pre počítače sú dodávané s mapovým dizajnom a “špecialita” zoznam, ktorý umožňuje používateľom prístup k vyhradeným IP adresám, dvojitej VPN, cibule cez VPN a iným technológiám.

Medzitým mobilné aplikácie využívajú rovnaký dizajn, ale zbavujú sa mapy a zavádzajú dizajn založený na zozname, ktorý rozdeľuje servery podľa “krajina” a dokonca “región (v aplikáciách pre iOS).

PIA’Aplikácie stále potrebujú prácu a vylepšenie v celkovom používateľskom rozhraní. Ich verzie pre stolné počítače sú umiestnené na paneli úloh a väčšina funkcií je prístupná priamo kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu.

Keďže sa však aplikácia sama skryje, ktorú minimalizujete, stáva sa veľkou nepríjemnosťou pre tých, ktorí sa pokúšajú riadiť sprievodcom nastavením alebo konfiguráciou..

to’Mobilné aplikácie sú síce pekne navrhnuté a majú tendenciu byť neusporiadané. Všetky možnosti sú prehľadne uvedené a pripojenie trvá sotva niekoľko sekúnd, čo je celkom pozoruhodné.

Servery a výkon

NordVPN PIA
Serverové krajiny 58 30
Celkový počet serverov 5200+ 3300
Strata rýchlosti 5% 25%

Keďže siete VPN sú kľúčovými nástrojmi na odblokovanie / streamovanie / torrentovanie, je dôležité, aby ste dostali dobrú rýchlosť. Posledné, čo potrebujete, je trpezlivé korytnačky.

Na základe toho som sa rozhodol vykonať hodnotenie výkonnosti oboch poskytovateľov. Zahŕňalo to testovanie maximálnych šíriek pásma pre sťahovanie súborov NordVPN a PIA pre rôzne servery v rôznych krajinách. Potom som si všimol priemerné prijaté rýchlosti.

Ak hovorím o spoločnosti NordVPN, všetky servery boli veľmi rýchle. Tí, ktorí sa nachádzajú ďaleko ďalej, mali, samozrejme, priemernú výkonnosť. Priemer síce dosiahol maximum 43 Mbit / s, čo naznačuje stratu rýchlosti 5%.

Pokiaľ ide o prístup k súkromnému internetu (PIA), výsledky sa nezhodovali so službou NordVPN. Priemerné rýchlosti vrcholili pri 38 Mbps, naznačujú stratu rýchlosti 25%. Existuje veľká potreba zlepšenia rýchlosti pripojenia pre PIA!

zabezpečenia

NordVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN dátové šifrovanie AES-256 AES-128, AES-256
Šifrovanie riadiacich kanálov OpenVPN RSA-2048 RSA-4096
Technológia maskovania Obfsproxy nikto
Zabezpečenie aplikácií Zabite prepínač, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP pred únikom Hlavný vypínač
Stav DNS PrivateDNS PrivateDNS

Jednou z najlepších vecí v spoločnosti NordVPN musí byť jej silné súkromie a bezpečnosť. Poskytovateľ je jednoducho nezistiteľný pre webové stránky, a to vďaka svojej veľkej skupine zdieľaných IP.

Pridajte to k podpore NordVPN pre všetky protokoly vrátane IKEv2, L2TP / IPSec a OpenVPN. Môžete mať istotu, že dostanete maximálnu anonymitu. Pre dátový kanál NordVPN používa 256-CBC šifry s autentifikáciou hash HMAC SHA256.

NordVPN používa pre svoj riadiaci kanál rovnaké hashovacie autentifikácie a vyššie uvedené šifry s pridaním RSA-2048. Silná výmena kľúčov DHE-4096 sa používa na nastavenie systému Perfect Forward Secrecy (PFS)..

Ak používate aplikáciu pre iOS, NordVPN zmení svoje šifrovanie. Všetky pripojenia používajú protokol IKEv2 s šiframi AES-256-GCM s overením údajov HMAC SHA2-384..

Súkromný prístup na internet (PIA) napriek tomu, že je poskytovateľom v USA, udržuje neuveriteľne silnú sieť serverov. Využívajú silné šifrovacie šifry na protokoloch L2TP / IPSec a OpenVPN.

Pre dátový kanál používa PIA neslávny vojenský stupeň; AES-256-bitové šifry s SHA256 pre autentifikáciu dát a RSA-4096 pre handshake. PFE je k dispozícii prostredníctvom výmeny DHE + RSA.

Pre riadiaci kanál PIA používa rovnaké šifry a autentifikácie hash, so zahrnutím SHA384 na autentifikáciu. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozícii prostredníctvom ECDHE + ECDSA.

Stručne povedané, s oboma poskytovateľmi získate veľké súkromie. Spoločnosť NordVPN však ide o krok ďalej tým, že ponúka protokol CyberSec a funkcie, ako sú vyhradené adresy IP a cibuľa cez VPN..

súkromia

NordVPN PIA
ústredie Panama Spojené štáty
Denníky pripojenia nikto nikto
Denníky aktivít nikto nikto
Informácie o registrácii Emailová adresa Emailová adresa
Anonymná platba metódy Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Mincovňa, BitPay, 32 kryptomen vrátane bitcoínu, éteru a Litecoinu

Ak ich porovnáme, NordVPN má tendenciu byť z dôvodu svojej jurisdikcie bezpečnejšou možnosťou. Poskytovateľ je vzdialený od piatich, deviatich, štrnástich spojov Eyes so sídlom v bezpečnej Paname.

Na druhej strane má Private Internet Acess (PIA) svoje ústredie v USA. Krajina je zakladajúcim členom aliancie Eyes 5/9/14 a pýši sa najinvazívnejšími zákonmi.

Povoľuje hromadné sledovanie a uchovávanie údajov od poskytovateľov internetových služieb, poskytovateľov telekomunikačných služieb alebo poskytovateľov virtuálnych súkromných sietí.

Ak teda chcete zostať v bezpečí pred zvedavými očami vlády, spravodajských agentúr a lovcov porušovania autorských práv, PIA nie je spoľahlivou možnosťou.

konfigurácia

NordVPN PIA
Pridelenie adresy Shared / Static zdieľané
Statické adresy IP 40+ miest žiadny
Ochrana DDoS Áno žiadny
Firewall NAT Áno Áno

Pokiaľ ide o konfigurácie, NordVPN získava hornú ruku nad americkým PIA. V prípade, že PIA prijíma spoločnú infraštruktúru a prideľovanie adries, Nord podporuje: dynamické aj statické.

Poskytovateľovi so sídlom v Paname to pomáha ponúkať svojim používateľom, najmä vysťahovalcom / cestujúcim, ktorí chcú vzdialený prístup k kancelárskym súborom a ochranu pri prístupe k bankovým informáciám, väčšiu motiváciu..

Určené adresy IP sú k dispozícii ako doplnok spoločnosti NordVPN, čo znamená, že za ne budete musieť platiť navyše, pričom funkcie ako ochrana DDoS vás budú stáť viac. Nižšie je uvedený prehľad cien a miest, kde môžete získať vyhradenú adresu IP:

Určené adresy IP spoločnosti NordVPN

Zákaznícky servis

NordVPN PIA
Video príručky Áno Áno
Prehľadávateľná báza znalostí  Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
E-mailová podpora Áno Áno
Priemerný čas odozvy e-mailu 30 minút 39 minút
Podpora lístkov Áno Áno
Podpora live chatu Áno Áno

Pokiaľ ide o podporu, NordVPN odvádza oveľa lepšiu prácu pri poskytovaní pomoci zákazníkom v porovnaní s PIA. Poskytovateľ ponúka 6 rôznych médií na získanie pomoci, kde PIA vám poskytuje prístup iba na 4.

Pridajte to k neuveriteľne rýchlej podpore nepretržitého živého chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a služba NordVPN poskytuje najlepšiu ranu za vaše peniaze. A naopak, PIA napriek tomu, že je v priemysle už niekoľko rokov, neponúka live chat ako možnosť podpory. To je prinajmenšom sklamanie.

Poskytovateľ so sídlom v USA ponúka podporu len prostredníctvom e-mailu a lístkov, a to dokonca aj v tom, že poskytujú oneskorené odpovede. Ich priemerná doba odozvy je niekde medzi 7 až 8 hodinami, čo je dosť často, najmä ak používatelia potrebujú okamžitú pomoc s otázkami.

Pokiaľ ide o vedomostnú základňu, PIA používa screenshoty na vypracovanie vo svojich výukových programoch, zatiaľ čo NordVPN ponúka komplexné video návody na konkrétne úlohy, ako je riešenie problémov s pripojením.

Dokonca som vykonal test doby odozvy od každého poskytovateľa na e-mailovú podporu. Tento proces zahŕňal zaslanie štyroch otázok e-mailom obom poskytovateľom. Nižšie nájdete štatistiku jednotlivých sietí VPN:

NordVPN

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Aké je vaše spojenie s “CloudVPN”? 12 minút 1 Áno
Je možné nakonfigurovať NordVPN na Raspberry Pi? 40 minút 1 Áno
Ako opraviť “Pripojenie vypršalo” Chyba? 38 minút 1 Áno
Ako aktivovať NordVPN’s zmätené servery? 30 minút 1 Áno

Súkromný prístup na internet (PIA)

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Prečo sa PIA nachádza v krajine piatich očí? 1 hodina 1 Áno
Zabezpečuje súkromný prístup na internet denníky? 45 minút 1 Áno
Spolupracuje súkromný prístup na internet s Netflixom? 50 minút 1 Áno
Ako získam vrátenie platby zo súkromného prístupu na internet? 44 minút 1 Áno

Ďalšie porovnania na vyskúšanie

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Víťaz: NordVPN

Nie je pochýb o tom, že NordVPN aj PIA sú na trhu skvelé mená. Avšak, pokiaľ ide o určenie víťaza medzi týmito dvoma, veci sú úplne jasné. Som presvedčený, že spoločnosť NordVPN premáha PIA v nespočetných aspektoch.

Jeho poloha je tiež neuveriteľne strategická, zatiaľ čo PIA má svoju základňu v USA (nebezpečné miesto). Z hľadiska ochrany osobných údajov by som radil používať NordVPN!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me