ExpressVPN verzus PIA (súkromný prístup na internet)

ExpressVPN verzus PIA

Pretože veľa vyhliadok sa pozerá na služby VPN z netrénovaného oka, prihlásenie na odber služby, ktorá vyhovuje ich potrebám a požiadavkám, býva náročnou úlohou..

Ak čelíte rovnakej zámene s ExpressVPN verzus PIA, ste na správnom mieste. Vyskúšajte túto podrobnú porovnávaciu analýzu, aby ste určili lepšiu voľbu.

prednosti
ExpressVPN PIA
  1. 3 000+ serverov v 94 krajinách
  2. AES-256-CBC a AES-256-GCM
  3. 3 Súčasné pripojenia
  4. Aplikácie pre Windows, Mac, iOS & Android
  5. Overené zásady denníkov (auditované)
  1. 3300+ serverov v systéme 30 krajín
  2. AES-256 bitové šifrovanie
  3. 10 Súčasných pripojení
  4. Aplikácie pre všetky platformy / zariadenia
  5. Overené zásady denníkov (auditované)

Ceny a zľavy

ExpressVPN PIA
Obdobie predplatného 1 mesiac 1 mesiac
6 mesiacov 6 mesiacov
1 rok 1 rok
Špeciálna ponuka 35% zľava na jednoročný plán 67% zľava na jednoročný plán
Najvyššia cena za mesiac $ 12,95 $ 10,95
Najnižšia cena za mesiac $ 8,32 $ 3,33
Jednoročná cena $ 99.5 $ 39,95
Garancia vrátenia peňazí 30 dní 7 dní

Po porovnaní týchto dvoch služieb je zrejmé, že ExpressVPN je o niečo drahšia služba. Ponúka tri úrovne predplatného: mesačne, šesť mesiacov a ročne.

Mesačný plán začína na vysokej hodnote 12,95 dolárov. Ak si však vyberiete dlhé predplatné, môžete získať lepšiu hodnotu a zároveň platiť menej.

Napríklad šesťmesačný plán vás bude stáť 9,99 dolárov / mesiac. (účtované ako 59,95 USD každých 6 mesiacov) a ročné 8,32 USD / mesiac. (účtované ako 99,95 dolárov každých 12 mesiacov).

Na druhej strane PIA má tendenciu byť lacnejšia. Poskytovateľ ponúka aj tri úrovne predplatného: mesačné, 6-mesačné a ročné.

Ich mesačná cena začína na 10,95 dolárov, čo je o 2 doláre lacnejšie ako ExpressVPN. Šesťmesačný plán stojí 5,99 $ / mesiac, účtuje sa ako 35,95 dolárov, čo znamená, že je o 24 dolárov lacnejší.

V prípade ročného plánu poskytuje spoločnosť PIA v porovnaní s ExpressVPN obrovskú zľavu 67%’s 35%. To znamená, že za 24 mesiacov platíte 3,33 USD / mesiac, čo predstavuje sumu 39,95 USD.

Pokiaľ ide o vrátenie peňazí, ExpressVPN poskytuje 30-dňovú záruku na vrátenie, zatiaľ čo PIA poskytuje iba 7-dňovú refundáciu. Je to však odôvodnené vzhľadom na ich nízke ceny.

Získajte najlepšiu ponuku pre ExpressVPN: 35% zľava na jednoročný plán

Získajte najlepšiu ponuku pre PIA: 67% zľava na jednoročný plán

Vlastnosti

ExpressVPN PIA
Súčasné pripojenia 3 10
Aplikácie operačného systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, niektoré smerovače Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ručná inštalácia zariadení Niektoré smerovače, set-top boxy Niektoré smerovače
Rozdelené tunelovanie Áno (iba pre desktopové aplikácie) žiadny
Doplnky zadarmo Media Streamer Smart DNS, rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Safari SOCKS5 Proxy a blokovanie reklám / sledovania

ExpressVPN aj súkromný prístup na internet (PIA) ponúkajú skvelú kompatibilitu aplikácií. Máte natívnych klientov pre systémy Windows, Mac, iOS, Android, Linux a dokonca aj televízory Fire.

Máte dokonca k dispozícii rozšírenia prehliadača pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox. ExpressVPN však získava nad PIA prevahu, pretože podporuje router od Apple TV.

Poskytovateľ založený na BVI je jediný na trhu, ktorý ponúka natívnu aplikáciu pre smerovače DD-WRT a Tomato spolu s predkonfigurovanými smerovačmi za prijateľné ceny..

Rozdelené tunelovanie je k dispozícii s desktopovými aplikáciami pre ExpressVPN, ale žiadna z aplikácií PIA’s aplikáciami. To je dosť alarmujúce, pretože táto funkcia je pre torrentery a streamery rozhodujúca.

PIA to však kompenzuje tým, že ponúka viac spôsobov simultánneho pripojenia. Ak máte iba 3 súčasné spojenia s ExpressVPN, PIA ponúka 10 multi-prihlásení.

Možnosti odblokovania

ExpressVPN PIA
Netflix Áno žiadny
Hulu Áno Áno
Sky Go Áno žiadny
Amazon Prime Áno žiadny
BBC iPlayer Áno žiadny
ABS Áno žiadny
CBS Áno Áno
NBC Áno Áno
ITV Áno Áno
Kanál 4 Áno Áno

Pokiaľ ide o odblokovanie, ExpressVPN sa podarilo dosiahnuť celkom úžasný výkon. Na druhej strane PIA nešťastne zlyhala pri obchádzaní geografických obmedzení a zákazov VPN.

Bol som schopný pristupovať k Netflixu a iným VoD, ale výkon bol celkom dobrý “nekonzistentné”. Aby tieto streamingové platformy fungovali, bolo potrebné presunúť sa na mnoho rôznych serverov VPN.

Naopak, ExpressVPN nedal žiadne také problémy a priniesol neobmedzený odblokovací zážitok cez Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar a dokonca aj na Disney Plus.

Čína

Čínski obyvatelia a vysťahovalci vždy hľadajú “pracovný” Služby VPN, ktoré môžu obísť mnoho technológií, ktoré využíva internet “Veľký Firewall” v Číne.

Našťastie pre používateľov ExpressVPN poskytovateľ ponúka špecializovanú čínsku stránku. To umožňuje obyvateľom krajiny sťahovať svoje aplikácie a prihlásiť sa na odber vhodného plánu.

Na druhej strane PIA čínskym používateľom takéto stimuly neponúka. Nemajú webovú stránku čínskeho zrkadla, čo ľuďom znemožňuje využívať ich služby.

Nastavenie a rozhranie

ExpressVPN PIA
Sprievodca automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výber hlavného miesta zoznam báze zoznam báze
Stránky s ďalšími nastaveniami Áno Áno
Prispôsobené pre mobilné zariadenia Áno Áno

ExpressVPN nedávno prešiel kompletným prepracovaním svojho dizajnu a vzhľadu aplikácie. Z predchádzajúceho “väčšia” a preplnený štýl sa rozhodli pre niečo minimalistické.

Desktopová aplikácia je pomerne kompaktná s ponukou miest a tlačidlom pripojenia, ktoré sú k dispozícii po spustení aplikácie na Windows, Mac alebo Linux.

Pre zmenu konfigurácie je v ľavom hornom rohu stránky tlačidlo hamburgera. Kliknutím naň získate prístup ku všetkým dôležitým nastaveniam a funkciám.

Pokiaľ ide o mobilné aplikácie, ExpressVPN si zachováva rovnaký dizajn a konzistenciu v celkovom používateľskom rozhraní, ktoré sa nenarušuje ani pri použití na väčšej obrazovke..

Rozhranie ExpressVPN

Na druhej strane PIA’Aplikácie stále vyžadujú určitú prácu v celkovom používateľskom rozhraní a vzhľade. Ich verzie pre stolné počítače sú umiestnené na paneli úloh, ktorý je dostupný kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu.

Aj keď je to pekný dizajn, prináša so sebou aj niekoľko problémov. Aplikácia sa v podstate skryje, keď stlačíte tlačidlo minimalizovať. Preto musíte aplikáciu neustále otvárať.

Môže to byť dosť únavné a frustrujúce, najmä ak sa pokúšate postupovať podľa sprievodcu nastavením alebo konfiguráciou, pretože sledovanie obrovského zoznamu krokov môže byť náročná úloha..

to’Mobilné aplikácie sú síce pekne navrhnuté a majú tendenciu byť neusporiadané. Všetky možnosti sú prehľadne uvedené a pripojenie trvá sotva pár sekúnd, čo je celkom pozoruhodné.

Aplikácia PIA pre systém Windows

Servery a výkon

ExpressVPN PIA
Serverové krajiny 94 30
Celkový počet serverov 3000 3300

ExpressVPN aj PIA používajú pre svoju sieťovú infraštruktúru sortiment fyzických a virtuálnych umiestnení, aby uspokojili požiadavky používateľov v rôznych krajinách..

V počte serverov nie je veľký rozdiel. Tam, kde ExpressVPN ponúka 3 000+ serverov, PIA pridá do zoznamu ďalších 300, čo mu dáva výhodu oproti poskytovateľovi založenému na BVI.

Čo však ExpressVPN nemá, je to na pokrytie viacerých krajín. Medzitým PIA ponúka iba servery v 30 krajinách, čo je dosť menej.

rýchlosť

ExpressVPN PIA
Strata rýchlosti 9% 25%

ExpressVPN a PIA sú známe tým, že sú neuveriteľne spoľahlivé služby. Poskytujú vám však dostatočne dobrý výkon, aby ste si mohli užiť všetky aktivity súvisiace s internetom?

Aby som to zistil, vykonal som hĺbkovú analýzu rýchlosti na oboch poskytovateľoch. Tento proces inovoval testovanie 5 serverov z rôznych umiestnení ExpressVPN a PIA.

Tieto servery boli umiestnené v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Austrálii a Kanade. V testoch holých otáčok sa PIA spojil so stratou rýchlosti okolo 25%, zatiaľ čo ExpressVPN bol v priemere o niečo lepší ako 9%.

zabezpečenia

ExpressVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN dátové šifrovanie AES-256-CBC AES-128, AES-256
Šifrovanie riadiacich kanálov OpenVPN RSA-4096  RSA-4096
Technológia maskovania Šifrovanie blokových reťazcov nikto
Zabezpečenie aplikácií Hlavný vypínač Hlavný vypínač
Stav DNS Súkromné ​​DNS Súkromné ​​DNS

ExpressVPN ponúka podporu pre tri protokoly: PPTP, L2TP a OpenVPN. Medzitým PIA pridáva ďalšie zoznamy podporovaním protokolov IKEv2 a IPSec.

Poskytovateľ založený na BVI používa OpenVPN ako predvolený protokol pre všetky zariadenia. Používa šifry AES-256-CBC s overením údajov HMAC SHA-256 na dátovom kanáli.

Pre riadiaci kanál používa šifry AES-256-GCM s handshake RSA-384 a autentifikáciu údajov HMAC SHA-256.

Na druhej strane PIA používa AES-256-bitové šifry s SHA256 na autentifikáciu údajov a RSA-4096 na handshake na dátovom kanáli.

Pre riadiaci kanál PIA používa rovnaké šifry a autentifikácie hash, so zahrnutím SHA384 na autentifikáciu. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozícii prostredníctvom ECDHE + ECDSA.

ExpressVPN je však bezpečnejšia možnosť, pretože využíva reťazenie šifrovacích blokov a ich infraštruktúra TrustedServer presunie všetky svoje pevné disky na model RAM a okamžite vymaže všetky protokoly.

súkromia

ExpressVPN PIA
ústredie Britské Panenské ostrovy Spojené štáty
Denníky pripojenia nikto nikto
Denníky aktivít nikto nikto
Informácie o registrácii Emailová adresa Emailová adresa
Anonymná platba metódy Bitcoín a mäta 32 Kryptomeny

Jeden pohľad na tabuľku vyššie a je zrejmé, ktorý poskytovateľ je bezpečnejší. ExpressVPN má ústredie na Britských Panenských ostrovoch, zatiaľ čo PIA sa nachádza v Spojených štátoch.

Keďže BVI je autonómny národ s vlastným súborom zákonov, je oslobodený od invazívnych taktík, ktoré prijali aliancie Eyes 5/9/14, ako je hromadný dohľad a uchovávanie údajov..

To isté sa nedá povedať o Spojených štátoch, ktoré sú zakladajúcim členom piatich očí. Ako také, aj keď sa poskytovateľ pýši zásadami neprihlásenia, je ich dôvera náročnou úlohou.

Pokiaľ ide o anonymné spôsoby platby, ExpressVPN podporuje iba bitcoíny a mincovňu. Na druhej strane PIA ponúka možnosť zaregistrovať sa prostredníctvom 32 kryptomien.

konfigurácia

ExpressVPN PIA
Pridelenie adresy zdieľané zdieľané
Statické adresy IP nikto nikto
Ochrana DDoS žiadny žiadny
Firewall NAT Áno Áno

Pre konfigurácie ExpressVPN aj PIA využívajú zdieľanú sieťovú infraštruktúru. V dôsledku toho ich možno v tomto aspekte považovať za rovných.

Nedostatok vyhradených adries IP je stále dosť alarmujúci, pretože mnohí používatelia sietí VPN majú potreby, ktoré si vyžadujú prístup k lokálnym sieťam, keď sú mimo svojho domova..

Zákaznícky servis

ExpressVPN PIA
Video príručky Áno Áno
Prehľadávateľná báza znalostí  Áno Áno
Telefonická podpora žiadny žiadny
E-mailová podpora Áno Áno
Priemerný čas odozvy e-mailu 33 minút 45 minút
Podpora lístkov Áno Áno
Podpora live chatu Áno (externe) Áno (externe)

PIA aj ExpressVPN ponúkajú podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu a lístkového systému. Testovanie live chat služieb odhalilo, že reakcie boli pomerne rýchle.

E-mailová podpora / podpora lístkov nejakú dobu trvala s PIA (v priemere 45 minút na odpoveď), zatiaľ čo ExpressVPN ju skrátil (v priemere 33 minút).

Tieto testy sme vykonali zaslaním každej VPN troch otázok e-mailom. Medzi nimi boli dva všeobecné otázky a dva boli trochu viac technické. Pozrite si štatistiku nižšie:

ExpressVPN

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Je možné vystopovať ExpressVPN? 15 minút 1 Áno
Ukladá ExpressVPN protokoly? 18 minút 1 Áno
Ako sa pozerať na Netflix s ExpressVPN? 55 minút 1 Áno
Aké funkcie ponúka ExpressVPN na torrentovanie? 47 minút 1 Áno

PIA

otázka Počiatočný čas odozvy Počet e-mailov Odpoveď na otázku
Prečo sa PIA nachádza v krajine piatich očí? 1 hodina 1 Áno
Zabezpečuje súkromný prístup na internet denníky? 45 minút 1 Áno
Funguje súkromný prístup na internet s Netflixom? 50 minút 1 Áno
Ako získam vrátenie platby zo súkromného prístupu na internet? 44 minút 1 Áno

Víťaz: ExpressVPN

Výhry ExpressVPN

Zatiaľ čo obidve kontrolované VPN poskytujú úžasný výkon, bezpečnosť, súkromie a funkcie, ExpressVPN je určite lepšou možnosťou.

Ponúka väčšiu sieť serverov, úspešne odblokuje Netflix, funguje v Číne a dokonca ponúka routerovú aplikáciu, ktorá funguje na smerovačoch DD-WRT a Tomato..

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me