راهنمای حریم خصوصی نهایی

راهنمای نهایی حفظ حریم خصوصی اینترنت

Contents

راهنمای نهایی حریم خصوصی نهایی 2019

وقتی نوبت به گشت و گذار در اینترنت ، مرور در فروشگاه اینترنتی ، به روزرسانی وضعیت یا به اشتراک گذاری چیزی در رسانه های اجتماعی و انجام معاملات مالی آنلاین می رسد ، همه ما یک حق اساسی انسانی داریم و آن از حریم شخصی اینترنت است..

اطلاعات كوچك از اطلاعات زوم در اينترنت مانند بخش هايي از يك معما است كه مي تواند اطلاعات زيادي را در مورد هر كسي هنگام جمع شدن نشان دهد. این اطلاعات شخصی در صورت گردآوری و استفاده برای اهداف خاص می تواند بسیار مضر باشد.

با تشکر از افشاگری های انجام شده توسط ادوارد اسنودن در مورد NSA’و دولت’با نظارت شهروندان ، این حق حریم خصوصی نقض می شود. برای وخیم تر شدن اوضاع ، بسیاری از کشورها در سراسر جهان وجود دارند که نظارت ناخواسته بر شهروندان خود انجام می دهند و بر همه فعالیت های اینترنتی و تلفنی آنها نظارت می کنند..

بسیاری از این کشورها مقررات و قوانینی را وضع کرده اند که به ضبط شرکت های مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نیاز دارد تا کاربران خود را ثبت کنند’ ابرداده این بدان معنی است که هر بار که به یک وب سایت مراجعه می کنید؛ خرید آنلاین کنید؛ ارسال / دریافت ایمیل؛ تماس تلفنی برقرار کنید (از طریق VoIP) یا ارسال یک پیام متنی. تمام این فعالیت ها توسط دولت برای اهداف نظارت ضبط و استفاده می شود.

اینجاست که باید تهدیدهای بیشماری را که در وب وجود دارد درک کنید. چگونه می توانند بر حریم خصوصی شما تأثیر بگذارند. ابزار و نرم افزاری که برای دفاع در برابر هر یک از این تهدیدها در دسترس است. و چگونه می توانید از آنها برای محافظت از حریم شخصی خود و ناشناس شدن استفاده کنید.

تهدیدات حریم خصوصی در سال 2018

دسکتاپ & تهدیدات لپ تاپ

کاربران Mac و Windows باید در مورد تهدیدهای رومیزی خاص که از اینترنت سرچشمه می گیرد نگران باشند و می توانند حریم خصوصی شما را نقض کنند. در اینجا برخی از رایج ترین تهدیدهایی که می توانید انتظار داشته باشید به عنوان یک کاربر مک / ویندوز با آنها روبرو شوید:

 • سبد ها: آنها مجموعه ای از نرم افزار هستند ‘رباتها’, از راه دور توسط خالق آنها کنترل می شود و ساخته شده است تا رایانه شما را با اشخاص مخرب آلوده کند (ویروس ، بدافزار ، و غیره).
 • هک شدن: این روندی است که از طریق آن مجرمان سایبری وارد سیستم شما می شوند و به داده های شخصی شما دسترسی غیرمجاز می دهند.
 • بد افزار: این نرم افزار مخرب است که به سیستم شما نفوذ می کند و به رایانه شما آسیب می رساند. نرم افزارهای مخرب همچنین می تواند حاوی ویروس ، Trojans ، adware و غیره باشد.
 • فیشینگ: فیشینگ روندی است که از طریق آن مجرمان سایبری سعی می کنند اطلاعات شخصی و مالی کاربران را بازیابی کنند. آنها از ایمیل های جعلی ، وب سایت ها ، پیام های متنی و سایر روش ها برای به دست آوردن اطلاعات شخصی و بهره برداری درباره شما استفاده می کنند.
 • داروسازی: وقتی به وب سایتهای غیرقانونی و مخرب هدایت می شوید ، این فرایند به عنوان داروسازی شناخته می شود. مجازی سایبر از این فرآیند برای ارتکاب کلاهبرداری و به دست آوردن اطلاعات شخصی در مورد کاربران استفاده می کند.
 • هرزنامه ها: این توزیع گسترده تبلیغات ، ایمیل ، پیام ، تبلیغات ، مطالب مستهجن و سایر مطالب ناخواسته برای کاربران مظنون است. اسپم ها معمولاً آدرس های ایمیل کاربران هدفمند را از وبلاگ ها ، وب سایت ها و پروفایل رسانه های اجتماعی دریافت می کنند.
 • کلاهبرداری: این تکنیک توسط مجرمان سایبری ، معمولاً همراه با فیشینگ ، برای سرقت اطلاعات شخصی شما استفاده می شود. این مجرمان برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی از وب سایت ها یا آدرس های ایمیل استفاده می کنند و سعی می کنند تا حد امکان آن را قانونی جلوه دهند.
 • جاسوسی & نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم: این نرم افزارهایی هستند که به سیستم شما نفوذ می کنند و اطلاعات شخصی را در مورد شما جمع می کنند. چنین نرم افزاری عمدتا با بارگیری رایگان مطالب از طریق اینترنت همراه است. بسیاری از این نرم افزارها همچنین می توانند حاوی ویروس باشند.
 • ویروس ها: اینها رایج ترین منابع حمله به رایانه شما هستند. ویروس ها برنامه های مخربی هستند که رایانه شما و سایر سیستمهای دیگری که با آنها در ارتباط هستید آلوده می شوند.
 • اسب های تروجان: این فایلهای اجرایی هستند که درون نرم افزار قانونی پنهان یا جاسازی شده اند. هدف اصلی آنها نیز هک کردن سیستم شما ، پاک کردن پرونده های شما یا وارد شدن کلیدهای صفحه شما است.
 • کرم ها: اینها برنامه های گسترده ای هستند که از طریق اینترنت پخش می شوند. این برنامه ها روی هارد دیسک شما ذخیره می شوند و هنگام خاموش کردن بخش هایی از اینترنت باعث قطع وقایع ناخواسته می شوند..
 • DNS & IP Leaks: این تهدیدات زمانی منوط می شود که شما از نرم افزار ناشناس بودن و نشت ترافیک مطمئن خود در خارج از شبکه ناشناس استفاده می کنید. هر سازمانی که میزان ترافیک شما را تحت نظر دارد ، می تواند فعالیت های شما را از طریق نشت DNS یا IP ثبت کند.

تهدیدات مرورگر وب

تهدیدهای زیادی وجود دارد که از طریق مرورگر وب شما تبلیغ می شود و به حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما آسیب می رساند. لازم به ذکر است که بسیاری از مرورگرهای وب محبوب ، مانند Google Chrome ، Mozilla Firefox ، اینترنت اکسپلورر (اکنون مایکروسافت لبه) ، سافاری و اپرا دارای نقاط ضعف امنیتی مختلفی هستند.

* ما در حال حاضر در راهنمای ما روی گوگل کروم ، موزیلا فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر تمرکز خواهیم کرد و خیلی زود جزئیات دیگر مرورگرها را اضافه خواهیم کرد.

گوگل کروم

آیا تاکنون متوجه شده اید که Google Chrome شما نیاز به ورود به سیستم با Gmail ID شما دارد؟ این امر به این دلیل است که Google Chrome فایلی را در رایانه شما ذخیره می کند که در آن همه آدرس های ایمیل ، نام ها ، رمزهای عبور ، شماره حساب ها ، شماره تلفن ها ، شماره های تأمین اجتماعی ، اطلاعات کارت اعتباری ، آدرس پستی و سایر اطلاعات پر کردن خودکار را ذخیره می کند..

طبق اطلاعات Insider Finder ، داده هایی که Google Chrome ذخیره می کند ، اطلاعات خصوصی شما را مستعد سرقت داده ها می کند. دلیل این امر است که گوگل این نسخه ها را کپی کرده و آن را در حافظه پنهان تاریخچه ، داده های وب و سایر پایگاه های داده SQLite ذخیره می کند..

این پرونده های ذخیره شده محافظت نشده هستند و اگر کسی دسترسی نامحدودی به سیستم شما داشته باشد یا این پایگاه داده ها را نقض کند ، می تواند به راحتی اطلاعات خصوصی شما را بازیابی کند. اگر از Google Chrome در سیستم عامل Windows استفاده می کنید ، می توانید این فایل ها را در اینجا بیابید:

“٪ localappdata٪ \ Google \ Chrome \ داده های کاربر \ پیش فرض \”

موزیلا فایرفاکس

هنگام انتخاب مرورگر وب ، Mozilla Firefox یکی از سبکترین مرورگرهای مورد استفاده است. با این گفته ، آن را’s کاربرپسندترین مرورگر صنعت نیست. در مقایسه با Google Chrome یا Internet Explorer ، مدیریت Firefox دشوار است.

علاوه بر این ، آسیب پذیری های امنیتی خاصی در Mozilla Firefox وجود دارد که باعث نقض حریم خصوصی شما می شود. برخی از این تهدیدات امنیتی مربوط به خرابی های غیر منتظره ، خطرات ایمنی حافظه و تهدیدات امنیت داده ها هستند.

هنگامی که چندین افزونه در پس زمینه کار می کنند ، Mozilla Firefox خراب می شود. این اقدامات ضعف ایمنی داده ها و سطح رمزگذاری پایین را ارائه می دهد. این اطلاعات شخصی شما را رها می کند ، و تاریخچه مرور را در معرض تهدیدات سایبری متعددی قرار می دهد.

اینترنت اکسپلورر

اینترنت اکسپلورر از نظر گزینه های مرورگر وب ممکن است جذابیت خود را از دست داده و به مربع قبلی بازگردد ، اما مهم است که نقاط ضعف امنیتی آن را برجسته کنید. دلیل این امر این است که برخی خدمات هنوز شما را ملزم به استفاده از اینترنت اکسپلورر برای دسترسی به ویژگی های آنلاین خود می کنند.

برخی از تهدیدات امنیتی شامل حملات بدافزار برای دور زدن ویژگی های امنیتی اینترنت اکسپلورر ، حملات DDoS ، سوء استفاده از پیکربندی ضعیف ویندوز و اینترنت اکسپلورر ، حملات کد (JavaScript) و قرار گرفتن در معرض اطلاعات محرمانه از طریق وب سایت های مخرب است. تمام این تهدیدات داده های خصوصی و محرمانه شما را در مورد اینترنت اکسپلورر در معرض تهدیدات ناخواسته خواهد گذاشت.

عامل مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که از تاریخ 12 ژانویه 2016 ، مایکروسافت دیگر از همه نسخه های قبلی Internet Explorer به جز آخرین اینترنت اکسپلورر 11 پشتیبانی نمی کند. حتی به شما ارتقاء می دهد تا به جدیدترین ویندوز 10 ارتقا یابد و از نسخه جدید آن استفاده کند. مرورگر به نام Edge ، به وضوح نشان می دهد که اینترنت اکسپلورر دیگر یک مرورگر مطمئن نیست. همچنین در دراز مدت برنده شد’دریافت می کنید هر نسخه به روز شده امنیتی و رفع اشکال برای اینترنت اکسپلورر ، که در معرض خطر تهدیدات سایبری مختلف است.

تهدیدات مرور موبایل

با افزایش روز افزون استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها ، امنیت اینترنت و خطرات حریم خصوصی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این به دلیل عدم امنیت اینترنتی (نقاط مهم Wi-Fi) است که این دستگاه ها به آن وصل می شوند. تعداد زیادی از مجرمان سایبری در ارتباط با این اتصالات اینترنتی ناایمن هستند که منتظرند اطلاعات شخصی شما را بکشند و از اطلاعات شما استفاده کنند..

این تهدید به دلیل ماهیت متنوع این دستگاه های دستی و توانایی آنها در همگام سازی همه حساب های شما ، پروفایل های رسانه های اجتماعی ، تصاویر و سایر داده ها در یک مکان بزرگ شده است. طبق گفته های آزمایشگاه کسپرسکی ، هدفمندترین سیستم عامل موبایل اندروید است. در سال 2012 بیش از 35000 برنامه مخرب اندرویدی برای حمله به کاربران استفاده شد.

برنامه های مخرب در برنامه ها ، فروشگاه Google Play ، فروشگاه برنامه های Amazon و برخی از فروشگاه های برنامه شخص ثالث گنجانده شده است. کسپرسکی این تهدیدهای اندرویدی را به سه دسته طبقه بندی کرد:

 • ماژول های تبلیغاتی
 • ارسال پیام کوتاه تروجان
 • بهره برداری (برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما که در دستگاه ذخیره شده است)

این نشان می دهد که مرور تلفن همراه حتی از مرور عادی وب نیز خطرناک است. مانند مرورگرهای وب ، مرورگرهای موبایل هنگام محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ضعیف تر هستند. اقدامات امنیتی و پروتکل های مورد استفاده در مرورگرهای وب به اندازه کافی قوی نیستند تا از اطلاعات شخصی شما محافظت کنند.

بانکداری آنلاین & تهدیدهای پرداخت

استفاده روز افزون از تجارت الکترونیکی ، روش های پرداخت آنلاین ، بانکداری آنلاین و بانکداری تلفن همراه باعث شده است تا اطلاعات مالی شما در معرض خطر قرار داشته باشد. با توجه به اینکه مجرمان سایبری به دنبال سوءاستفاده از اطلاعات شخصی در مورد شما هستند ، جزئیات حساب بانکی و معاملات مالی شما از جمله اهداف اصلی است.

سیمانتک تأکید کرد که دو منبع وجود دارد که از طریق آنها حمله به بانکی آنلاین و معاملات پرداخت شما صورت می گیرد. اینها شامل حملات محلی و حملات از راه دور است. در حملات محلی ، سایتهای مخرب سایبری مستقیماً به رایانه محلی شما حمله می کنند. در حملات از راه دور ، کاربران به وب سایتهای راه دور هدایت می شوند که از اطلاعات مالی آنها بهره برداری می شود.

در صورت استفاده از بانکداری تلفن همراه ، این تهدیدات مربوط به پرداخت بانکی و پرداخت آنلاین افزایش می یابد. بانک های مختلف آسیب پذیری های امنیتی زیادی را در برنامه های بانکی تلفن همراه خود پیدا کرده اند. در سال 2009 ، CitiGroup تشخیص داد که برنامه بانکی موبایل آنها داده های حساس کاربر را در تلفن های هوشمند در پرونده های مخفی ذخیره می کند. بنابراین اگر از هر یک از این برنامه ها استفاده می کنید و یا از طریق رایانه خود معاملات آنلاین انجام می دهید ، از همه این تهدیدات خودداری کنید.

نظارت های دولتی

اگر مجرمان سایبری و نرم افزارهای مخرب’کافی نیست ، بسیاری از سازمان های دولتی وجود دارند که از جاسوسی از شما ناامید می شوند. اولین نشانه های نظارت دولتی توسط ادوارد اسنودن با برنامه PRISM در سال 2007 آشکار شد. این برنامه به NSA آزادی جمع آوری کاربر را می داد.’اطلاعات ارتباطات اینترنتی برای شرکتهای بزرگ اینترنتی ایالات متحده.

چی’معروف به عنوان ‘ابرداده’, این سازمان های اطلاعاتی دولتی می توانند تمام فعالیت های اینترنتی شما را مشاهده کنند ، به خطوط تلفن شما ضربه بزنند ، تمام ارتباطات ، ایمیل ، پیام های متنی ، مکالمات VoIP را ضبط کنند ، و ترافیک خارجی را که از مرزهای آنها عبور می کند فیلتر کنند..

NSA & سایر همکاران جاسوسی

NSA ممکن است اوج تمام آژانسهای جاسوسی تلقی شود اما سایر سازمانهای اطلاعاتی در سراسر جهان با NSA همکاری کرده و کاربر را به اشتراک می گذارند’ابرداده با یکدیگر. نمونه بارز چنین همکاری پنج کشور ملل (ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا و نیوزلند) است. در اصل تأسیس شده در جنگ جهانی دوم ، پنج چشم برای جنگ علیه ترور استفاده نمی شود.

قوانین حقوقی & آئین نامه

هنگامی که صحبت از قانونی کردن نظارت دولت می شود ، قوانین و مقررات بیشماری از طرف دولت تصویب می شود. قانون میهن پرست ایالات متحده ، قانون اصلاح FISA (FAA) و CISA برخی از نمونه هایی است که در ایالات متحده به تصویب رسیده است.

به همین ترتیب ، سایر کشورها قوانینی را نیز اجرا کرده اند که سازمان های اطلاعاتی را به دلیل نقض حریم شخصی شهروندان خود تحت پیگرد قانونی قرار می دهند. در انگلیس ، لایحه جرایم جدی اجازه مصونیت از سازمان های اطلاعاتی مانند GCHQ ، پلیس و سایر آژانس های نظارتی را می دهد.

قوانین نگهداری داده

سپس قوانینی وجود دارد كه به شركتهای مخابراتی ، ISP ها و شركتهای فنی نیاز دارند تا ابرداده های كاربران خود را بطور قانونی ضبط كنند. چنین قوانینی بطور قانونی در کشورهای مختلف به اجرا در آمده است. برخی از این موارد شامل استرالیا ، کشورهای اتحادیه اروپا (انگلیس ، ایتالیا ، آلمان ، جمهوری چک و غیره) و مناطق مختلف دیگر است.

در حالی که این کشورها قوانینی دارند که نیاز به ذخیره اطلاعات شخصی کاربران ، سایر کشورها دارد’آژانس های اطلاعاتی همچنان به ثبت داده های حساس کاربران بدون هیچ گونه مراحل قانونی (مانند NSA در ایالات متحده).

تهدیدهای رسانه های اجتماعی

استفاده روزافزون از رسانه های اجتماعی ، مرزهای بدنی وقتی ارتباط برقرار می شود با افراد دیگر وجود ندارد. به اشتراک گذاری عکس ، فیلم ، آخرین روند ، ارسال به روزرسانی و حتی خرید موارد آنلاین باعث شده است از رسانه های اجتماعی استفاده شود که در زندگی ما بسیار مهم است.

با این گفته ، رسانه های اجتماعی رسانه ای را برای تهدیدات سایبر متعددی باز کرده اند که می تواند به حریم خصوصی آنلاین شما آسیب برساند. همه ما از فردی ناشناس خواسته ایم که آنها را در فیس بوک اضافه کند یا آنها را در توییتر و اینستاگرام دنبال کند. این موارد استفاده شخصی رسانه های اجتماعی برای انواع جنایات فجیع است. در اینجا برخی از تهدیدهای رسانه های اجتماعی که به شدت می توانند حریم خصوصی و امنیت شما را مختل کنند آورده شده است:

سرقت های هویت

مجرمان سایبری از اطلاعات شخصی شما (نام ، تاریخ تولد ، عکس ، نام خانوادگی و غیره) استفاده می کنند و از این اطلاعات به نفع خود استفاده می کنند. از ایجاد پروفایل های جعلی گرفته تا دستیابی به محتوای غیرقانونی ، سارقان هویت همچنین می توانند از سوء استفاده از معاملات مالی شما که در وب سایت های رسانه های اجتماعی باقی مانده اند سوء استفاده کنند.

هرزنامه

شرکت های تبلیغاتی متعددی وجود دارند که از وب سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر به عنوان بستری برای تبلیغات محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. در میان این شرکت های تبلیغاتی اسپم ها هستند. آنها وب سایت های مخرب را برای کاربران در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند و به صورت عمده تبلیغات را به صورت کاربر ارسال می کنند’اخبار جدید به عنوان مثال ، در نوامبر 2011 ، کاربران فیس بوک قربانی یک کمپین شدند که اسپم های مستهجن را در دیوارهای فیس بوک نشان می داد.

آزار دهنده جنسی

با گذشت سالها ، موارد بسیاری از قربانیان قتل ، تجاوز و آزار و اذیت توسط شکارچیان جنسی از طریق رسانه های اجتماعی منتشر شده است. آنها با استفاده از جزئیات شخصی خود که از پروفایل های رسانه های اجتماعی بدست می آیند ، قربانیان را طعمه می زنند. این شکارچیان جنسی همچنین از رسانه های اجتماعی برای آزار و اذیت و پیشرفت های ناخواسته در افراد تصادفی استفاده می کنند.

عمدتا نوجوانان بزرگترین قربانی جرایم جنسی از طریق رسانه های اجتماعی هستند. یکی از موارد مشهور مربوط به جنایات جنسی از طریق رسانه های اجتماعی مربوط به پیتر چاپمن ، قاتلی محکوم بود که از پروفایل جعلی فیس بوک خود برای طعمه زن های جوان استفاده می کرد.

نظارت توسط دولت

رسانه های اجتماعی دسترسی آزاد به کلیه اطلاعات و فعالیت های خصوصی شما از طریق اینترنت فراهم می کند. فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، ​​اینستاگرام و دیگر وب سایت های رسانه های اجتماعی هدف اصلی برای نظارت دولت هستند. این آژانس ها می توانند به چنین اطلاعات خصوصی دسترسی پیدا کنند یا از اقدامات قانونی برای بدست آوردن داده هایی از این خدمات رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی به دستکاری روانشناختی افراد و فریب دادن آنها به افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه اشاره دارد. تهدیدهای رسانه های اجتماعی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، مانند سرقت هویت و Spamming ، می تواند به معنای بسیار وسیع تری مورد استفاده قرار گیرد و بخشی از کلاهبرداری پیچیده تر باشد.

مهاجمی که مهندسی اجتماعی را انجام می دهد می تواند از پروفایل های رسانه های اجتماعی شما برای جمع آوری اطلاعات مربوط به خانه (آدرس) ، اطلاعات تماس ، دوستان ، تاریخ و محل تولد شما ، اطلاعات بانکی و سایر اطلاعات مالی ، علایق و سایر اطلاعات محرمانه استفاده کند. داده ها. این اطلاعات سپس توسط مهاجم برای انجام انواع جرایم سایبری قابل استفاده است.

معمولاً سازمانها هدف اصلی حملات مهندسی اجتماعی هستند زیرا مهاجمان به دنبال بازیابی اطلاعات تجاری محرمانه و استفاده از آن به نفع خود هستند. برخی از روشهای متداول مورد استفاده برای چنین حملاتی عبارتند از: طعمه ، فیشینگ ، بهانه (سناریوهای ساختگی) ، Quid pro quo (یک وعده در ازای اطلاعات) و tailgating..

پست الکترونیک & تهدیدات پیام کوتاه

در دنیای مملو از کلاهبرداری های آنلاین و مجرمان سایبری مختلف ، شما نیز در برابر چنین تهدیداتی از طریق ایمیل و پیام های متنی آسیب پذیر هستید. تهدیدات بسیاری وجود دارد که می توانند حریم خصوصی شما را با استفاده از ایمیل و پیامک مختل کنند:

 • سبد
 • هکرها
 • بدافزارها
 • ویروس ها
 • جاسوسی
 • فیش
 • کلاهبرداری
 • دزدی هویت
 • اسب های تروجان
 • نرم افزارهای تبلیغاتی

آنها پیوندها را در ایمیل ها پیوند می دهند و این امر را تا حد امکان مشروع جلوه می دهند و باعث می شوند کاربران بتوانند آنها را باز کرده و آلوده شوند. به این ترتیب حریم خصوصی شما نقض می شود و افراد سایبر به همه داده های حساس شما دسترسی پیدا می کنند. برخی از مجرمان سایبری می توانند با ترک کردن گذرواژه ، وارد حساب ایمیل شما شوند و به کلیه اطلاعات محرمانه شما دسترسی پیدا کنند.

جدا از نرم افزارهای جاسوسی ، ویروس ها ، کلاهبرداری فیشینگ و سایر تهدیداتی که مستعد ابتلا به ایمیل نیستید ، دان نکنید’خدمات پیام کوتاه را فراموش نکنید. خدمات پیام کوتاه وب مانند WhatsApp ، راه دیگری را برای مجاری سایبر فراهم می کند تا بتوانند کنترل اطلاعات خصوصی شما را به دست گیرند..

برخی از این تهدیدات ناشی از بدافزارهای وب است که از طریق پیام های متنی به زبان های مختلف ارسال می شوند ، پیام های خرابی برای متوقف کردن شخصی’سرویس پیام کوتاه وب ، استفاده از نرم افزار جاسوسی برای نظارت بر تغییرات وضعیت ، تصاویر ، پیام ها ، تماس ها و مرور.

تهدیدات پروتکل اینترنتی صدا (VoIP)

اگر فکر می کردید که ایمیل و خدمات پیام رسانی متفرقه ناامن هستند ، خدمات VoIP همچنین می توانند منجر به نقض حریم خصوصی شوند. با استفاده روزافزون از خدمات VoIP مانند Skype ، Vonage ، Ring Central Office و Ooma Telo ، تعداد تهدیدات حریم خصوصی بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

مجرمان سایبری سعی می کنند مکالمات شما را از طریق سرویس های VoIP به شما بپیوندند ، ثبت نام خود را ربوده ، مکالمات خود را مختل کنند ، تماس های کلاهبرداری و اشتراک ایجاد کنند ، از اطلاعات تماس ما استفاده کنند و از جزئیات کارت اعتباری شما استفاده کنند.

به همین ترتیب ، حملات Denial of Service (DoS) نیز مورد استفاده قرار می گیرند تا خدمات VoIP شما کند یا تقریباً غیرقابل استفاده شوند. همه این تهدیدات می توانند به شدت به حریم خصوصی شما آسیب وارد کرده و تمام داده های حساس شما را در دست اشتباه بگذارند.

تهدیدهای ذخیره سازی ابر

حال اگر فردی هستید که داده های خود را در Google Drive ، OneDrive ، Shutterfly و سایر دستگاه های ذخیره سازی ابری ذخیره می کند ، باید در چنین خدماتی از حملات حریم خصوصی محتاط باشید. هک کردن iCloud و تصاویر فاش شده از افراد مشهور مختلف در سال 2014 را به یاد داشته باشید.

اگر هکرها بتوانند وارد اپل شوند’iCloud ، آنها همچنین می توانند به سایر سرویس های ذخیره سازی ابری شکسته شوند. براساس گزارشی از گارتنر ، 36٪ از مصرف کنندگان آمریکایی محتوای خود را روی ابر ذخیره می کنند. این آمار افزایش حملات بی شماری به حریم خصوصی را در آینده اعلام کرده و نشان می دهد که آسیب های کشنده ای که می توانند انجام دهند.

یکی دیگر از تهدیدهای حریم خصوصی که هنگام استفاده از فضای ابری باید در نظر بگیرید این است که می توانند توسط سازمانهای اجرای قانون توقیف شوند. دولت ها می توانند برای بازیابی اطلاعات کاربران از این شرکت های ذخیره سازی ابری ، ضمانت های قانونی یا اعلامیه های قانونی کسب کنند.

ابزارهای حفظ حریم خصوصی در سال 2018

برای محافظت در برابر تهدیدهای بیشماری برای حفظ حریم خصوصی که از منابع مختلف ناشی می شود ، برای محافظت در برابر آنها به ابزارهای خاصی احتیاج دارید. در اینجا ما همه نرم افزارهای ممکن ، افزونه های مرورگر و سایر ابزارهایی را که می توانید برای محافظت از حریم شخصی خود در برابر همه تهدیدها استفاده کنید ، لیست کرده ایم..

شبکه خصوصی مجازی (VPN)

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک نرم افزار / برنامه است که یک تونل مطمئن بین شما و یک سرور از راه دور ایجاد می کند. این ابزار نهایی برای ناشناس شدن از طریق اینترنت و مخفی کردن هویت واقعی شما است. اگر نگران حفظ ناشناس بودن خود در اینترنت هستید ، سرمایه گذاری در یک سرویس عالی VPN را در نظر بگیرید.

VPN دارای چندین سرور است که در کشورهای مختلف جهان واقع شده است. هنگامی که به این سرورها وصل می شوید ، تونل های ایمن ایجاد می شوند. در حین انجام این کار ، آدرس IP اصلی شما نقاب شده و با آدرس IP سروری که به آن متصل هستید نیز جایگزین می شود. این بهترین دفاع در برابر نظارت دولت است زیرا آژانس های جاسوسی نمی توانند مکان واقعی شما را ببینند.

اگر نگران این هستید که فعالیت های اینترنتی شما توسط ISP یا هر شخص دیگری ردیابی شود ، یک VPN ارزان به شما امکان می دهد اطلاعات خود را از این قبیل اشخاص تضمین کنید. وقتی این تونل های امن را ایجاد می کنید ، کلیه ترافیک اینترنت شما توسط پروتکل های موجود در این فرآیند رمزگذاری و مخفی می شود. اجازه نمی دهد به ISP ، دولت یا شخص ثالث دیگری بتواند آنچه را که از طریق اینترنت انجام می دهید ، استراق سمع کند.

در اینجا برخی از عواملی که باید در یک VPN جستجو کنید که از حریم شخصی شما محافظت می کند ، آمده است:

 • خط مشی صفر (ثبت سیاهههای مربوط به فعالیت را حفظ نمی کند)
 • حداقل سطح رمزگذاری AES 256 بیتی را ارائه می دهد
 • پروتکل OpenVPN را ارائه می دهد
 • IP مشترک را ارائه می دهد’s
 • سرورها در سراسر جهان پخش شده اند
 • گزینه های پرداخت ناشناس در دسترس است
 • خدمات VPN در مکان دوستانه اینترنتی مستقر است

Tor (روتر پیاز)

Tor یک نرم افزار رایگان برای استفاده برای رمزگذاری ترافیک اینترنت شما و ناشناس ماندن شما در اینترنت است. در ابتدا با عنوان The Onion Router شناخته می شد ، Tor به اختصار آن تبدیل شد و اکنون با این نام در سراسر جهان شناخته می شود.

Tor به شما امکان می دهد تا به یک سری گره های انتخاب شده به طور تصادفی در شبکه سرورهای خود متصل شوید (داوطلبانه کار می کنید) و هر بار که از یک گره عبور می کند ، تمام ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند. اگرچه هر گره می داند چه کسی به آن متصل شده و به چه کسی وصل شده است ، اما هیچ کس کل مدار (مسیر) را نمی داند.

از آنجا که Tor رایگان است ، یک راه حل فوری برای حفظ حریم خصوصی شما در برابر نظارت آنلاین و ناشناس شدن فراهم می کند. با این حال ، یکی از اشکالات اصلی Tor در پیوند نهایی آن در مدار (گره خروج) است. از آنجا که گره ها توسط داوطلبان اداره می شوند ، در صورت عبور غیرقانونی از گره خود ، کسانی که گره های خروجی را اداره می کنند ، تحت نظارت قرار می گیرند..

این مسئله منجر به مشکل یافتن گره های خروج عمومی در Tor می شود زیرا این تعداد در دسترس هستند. همچنین دولتهای ملل مختلف مانند چین’s ، از این گره های خروجی برای نظارت بر کاربران و مسدود کردن این گره ها استفاده کرده است. به همین ترتیب ، Tor نباید برای به اشتراک گذاری فایل P2P یا استفاده از تورنت استفاده شود. بنابراین اگر برای حفظ حریم شخصی خود ارزش قایل هستید و می توانید با پیدا کردن گره های خروج صبور باشید ، Tor بهترین ابزار برای حفظ حریم خصوصی شماست.

نرم افزار منبع آزاد (FOSS)

استفاده از نرم افزار منبع باز آزاد (FOSS) به دلیل افزایش نفوذ NSA بر روی شرکت های فنی و مجبور کردن آنها برای ایجاد پشتیبان برای نرم افزار و برنامه هایشان به وجود می آید. FOSS به همه امکان می دهد کدهای امن را ببینند و آنها را بررسی کنند. به برنامه نویسان این امکان را می دهد که نرم افزارهای منبع باز بسازند که با استفاده از آن دشوار باشد.

نرم افزار منبع آزاد آزاد خطر سازمان های اطلاعاتی دولت را از دخالت در این نرم افزار و تضعیف دفاعی آن به حداقل می رساند. با گذشت سالها ، گزارش شده است كه NSA به منظور دستیابی به برنامه با نرم افزارهای امنیتی آنلاین روبرو شده و امنیت آنها را مختل می كند..

این دقیقاً به همین دلیل است که شما باید از نرم افزارهای ساخته شده در ایالات متحده یا انگلیس پرهیز کنید ، زیرا توسعه دهندگان می توانند به راحتی تحت تأثیر NSA و همین طور قرار گیرند. توصیه می شود بیشتر از FOSS استفاده کنید و اگر آن را با سیستم عامل های منبع باز مانند لینوکس ترکیب کنید ، می توانید حریم شخصی خود را تأمین کنید و هرگونه خطرات آژانس های دولتی را از دست زدن به برنامه ها به حداقل برسانید..

ابزاری برای تضمین پرداختهای آنلاین

حال اگر شما کسی هستید که غالباً به صورت آنلاین خرید می کنید ، باید بدانید که اکثر حملات سایبری در تلاش برای دستیابی به اطلاعات مالی شما انجام می شود. طبق گزارشی از مک آفی ، کل خسارت مالی اقتصاد جهانی در سال 2014 به 575 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بر اساس این آمار ، شما باید حریم خصوصی آنلاین خود را ، به ویژه هنگام انجام پرداخت و معاملات آنلاین ، تضمین کنید. در اینجا چند ابزار وجود دارد که می توانید برای تضمین پرداخت های آنلاین خود از آنها استفاده کنید.

 • از روش های پرداخت ناشناس استفاده کنید (مانند BitCoin)
 • از کارتهای اعتباری پیش پرداخت استفاده کنید
 • از ارزهای رمزنگاری استفاده کنید
 • برای خریدهای محلی با پول نقد بخرید
  بیشتر ارائه دهندگان VPN شفاف - فقط 4 از 16 قابل اعتماد هستند

BitCoin

BitCoin یک سیستم پرداخت انقلابی است که به شما امکان می دهد پرداختهای ناشناس را انجام دهید. آنچه در سال 2008 توسط Satoshi Nakamoto ساخته و به عنوان یک نرم افزار منبع باز منتشر شده است ، آنچه BitCoin را بسیار ایمن می کند این است که برای کار به یک واسطه یا سازمان کنترل کننده (مانند یک بانک مرکزی) احتیاج ندارد..

BitCoin شاید یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه باشد که امروزه در حال استفاده است. بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیکی ، ارائه دهندگان VPN و سایر خدمات پرداخت را از طریق BitCoin می پذیرند. ساز و کار اساسی BitCoin شبیه فناوریهای نظیر نظیر BitTorrent است.

برای اطمینان از ناشناس بودن کامل هنگام پرداخت با BitCoin ، این مراحل را دنبال کنید:

 • یک حساب کاربری یکبار مصرف (آدرس ایمیل ، نام و غیره) ایجاد کنید که هویت واقعی شما را فاش نکند.
 • همیشه هنگام خرید از آدرس BitCoin (کیف پول) جدید استفاده کنید. این تضمین می کند که معاملات مالی نمی تواند به شما ردیابی شود.
 • هنگام پر کردن جزئیات BitCoin ، هرگز نام واقعی ، شماره تلفن ، آدرس و سایر اطلاعات شخصی خود را فاش نکنید.
 • اگر BitCoin را از صرافی های خودکار خریداری می کنید (مانند CoinBase) ، ممکن است آنها از شما بخواهند هویت دنیای واقعی را فاش کنند. با این حال ، با خدمات میکسر (مانند Shared Coin) ، با شستن خریدهای BitCoin می توانید از ناشناسی بودن کامل اطمینان حاصل کنید. اگرچه ، این روش رایگان نیست اما خدمات میکسر BitCoin شما را با تعویض آن با سایر کاربران ناشناس می کند. ردیابی به شما دشوار است.

کارتهای اعتباری پیش پرداخت

روش دیگر برای تضمین پرداختهای آنلاین شما استفاده از کارتهای اعتباری پیش پرداخت است. اگرچه این روش ممکن است به مکان وابسته باشد ، اما می توانید از آن برای خرید کارت های هدیه بدون نسخه استفاده کنید و سپس از یک آدرس ایمیل شبه برای خرید ارزهای رمزپایه مانند BitCoin استفاده کنید. این روش در هنگام خرید ، ناشناس بودن کامل را تضمین می کند و همچنین معامله آنلاین ایمن را تضمین می کند.

ارزهای رمزنگاری

امروز بیش از 660 ارز رمزپایه مختلف وجود دارد که برای تجارت در بازار آنلاین در دسترس است. BitCoin بدون شک محبوب ترین آنها و محبوب ترین آنها است. با این حال ، علاوه بر BitCoin ، می توانید از سایر ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت آنلاین خود نیز استفاده کنید. برخی از این موارد شامل Auroracoin ، DigitalNote ، Dash ، Nxt ، Emercoin و موارد دیگر می باشد.

ماشین های مجازی

شما می توانید با دسترسی به اینترنت و یا ساده تر کردن کارهای خاص در اینترنت با استفاده از ماشین های مجازی ، امنیت آنلاین خود را تقویت کنید. در دنیای محاسبات ، ماشین های مجازی برنامه ها یا نرم افزاری هستند که یک سیستم کامپیوتری خاص را تقلید می کنند.

این با تقلید یک دیسک سخت روی آن که یک سیستم عامل نصب شده است در حالی که سیستم عامل معمولی شما در پس زمینه اجرا می شود ، به طور موثر یک سیستم کامپیوتری را تقلید می کند. به طور خلاصه ، آن را’مانند اجرای یک سیستم عامل کاملاً جدید در بالای سیستم عامل استاندارد خود هستید. برخی از ماشینهای مجازی محبوب شامل امتحانات VMWare Player ، VirtualBox ، Parallels ، QEMU و رایانه شخصی مجازی ویندوز هستند..

این باعث می شود ماشین های مجازی ابزاری عالی برای محافظت از حریم شخصی شما از طریق اینترنت باشند. تهدیدات مخرب گرفتار ماشینهای مجازی ، رایانه میزبان را از آلوده یا نفوذ محافظت نمی کند. با این حال ، ماشینهای مجازی می توانند سیستم شما را کندتر کنند زیرا برای اجرای یک سیستم عامل در بالای یک سیستم عامل دیگر نیاز به پردازش بیشتر است.

DNS & آزمایش های نشت IP

حال اگر از ابزارهای حفظ حریم خصوصی برای پنهان کردن آدرس IP خود مانند VPN استفاده می کنید ، هنوز هم احتمال وجود دارد که آدرس IP و DNS شما فاش شود. برای اطلاع از ترافیک DNS یا IP شما در حال رخ دادن است ، می توانید از ابزارهای رایگان مانند DNSLeakTest.com ، Whatsmyip.org و DNSleak.com استفاده کنید.

اگر نتایج آزمون DNS و IP نرم افزار حفظ حریم خصوصی شما (VPN) را نشان می دهد ، دیگر هیچ گونه نشتی ندارید. اما اگر آدرس DNS و IP ISP خود را نشان داده باشید ، دچار نشتی می شوید. این بدان معناست که هرکسی که بر ترافیک شما نظارت داشته باشد می تواند به دلیل این نشت DNS و IP ، آن را به شما برگرداند.

برای رفع این مشکل ، DNSLeakTest.com مراحل زیر را تشریح کرده است:

 • قبل از اتصال به نرم افزار حفظ حریم خصوصی (VPN) ، در صورت استفاده از DHCP ، خصوصیات آدرس IP استاتیک خود را تنظیم کنید.
 • پس از اتصال ، تمام تنظیمات DNS را حذف کنید.
 • پس از قطع ارتباط ، به سرور اصلی DNS استاتیک یا DHCP برگردید.

اینها چند مرحله اساسی است که می تواند به شما در رفع نشت DNS کمک کند. برنامه هایی در دسترس هستند که می توانند این مراحل را به صورت خودکار آغاز کرده و نشت DNS را برطرف کنند. در غیر این صورت می توانید تنظیمات DNS را به صورت دستی پاک کرده و مشکل نشت DNS را برطرف کنید.

برنامه های افزودنی مرورگر وب

به منظور محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود که از مرورگرهای وب ناشی می شود ، افزونه ها و ابزارهای مختلف مرورگر در دسترس شماست. این ابزارها شامل برنامه های افزودنی مسدود کننده کوکی ، برنامه های افزودنی VPN ، HTTPS تا برنامه هایی است که به شما در تضمین سابقه مرور خود کمک می کند.

برنامه های افزودنی VPN

تعداد معدودی از ارائه دهندگان VPN وجود دارند که پسوند مرورگر وب خود را ارائه می دهند. از طرف دیگر Hola ، Zenmate و TunnelBear ، این ارائه دهندگان به شما امکان می دهند با رمزگذاری آن و تونل کردن آن از طریق سرورهای خود با استفاده از این برنامه های افزودنی ، مرور وب خود را تضمین کنید. اکثر این پسوندها برای استفاده رایگان هستند اما برخی از آنها دارای میزان اطلاعاتی هستند که می توانید در یک بازه زمانی معین از آنها استفاده کنید.

غزل

افزونه رایگان مرورگر وب موجود در Google Chrome ، Mozilla Firefox ، Safari و Opera، Ghostery به شما امکان می دهد تا ببینید که تمام فناوری های ردیابی پنهان در پس زمینه کار می کنند. با Ghostery ، می توانید کوکی ها ، برچسب ها ، چراغها ، ناشران وب ، پیکسل ها و سایر ابزارهای ردیابی وب را مسدود کنید.

AdBlock Plus

این یک مرورگر ضروری است زیرا AdBlock Plus انواع تبلیغات (پرداخت شده) را مسدود می کند & رایگان). AdBlock هنگام مرور وب سایت های مختلف ، مسدود کردن تبلیغات در YouTube ، Facebook و سایر کانال های رسانه های اجتماعی ، تبلیغاتی را نشان می دهد که ظاهر می شود و کوکی ها و اسکریپت های شخص ثالث را غیرفعال می کند. اگرچه AdBlock ممکن است اجازه عبور برخی از تبلیغات را بدهد اما می تواند تنظیمات فیلتر آن را تغییر دهد تا هرگونه تبلیغی که در آن مجاز است متوقف شود.

نشانگر حریم خصوصی

Privacy Badger یکی دیگر از برنامه های افزودنی مرورگر است که برای متوقف کردن ردیابی فناوری هایی که زمینه را اجرا می کنند طراحی شده است. این جلوی جاسوسی تبلیغات ، کوکی ها ، فناوری های اثر انگشت ، بدافزارها و سایر فناوری های ردیابی وب را می گیرد.

HTTPS در همه جا

HTTPS Everywhere نیز یک پسوند مرورگر وب رایگان است و امری ضروری است. سازگار با Firefox ، Chrome و Opera ، آنچه HTTPS Everywhere انجام می دهد این است که تضمین می کند همیشه از طریق اتصال HTTPS به یک وب سایت وصل شوید. با گذشت ترافیک وب از طریق اتصالات رمزگذاری شده ، این از حریم خصوصی مرور وب شما محافظت می کند.

قطع شدن

قطع اتصال یک ابزار کوچک عالی است که مشابه Ghostery عمل می کند. این امکان را به شما می دهد تا همه فناوری های ردیابی وب را مسدود کنید ، نرم افزارهای مخرب را مسدود کرده و جستجوهای وب خود را خصوصی نگه دارید. نسخه پریمیوم Disconnect همچنین سرویس VPN ، سازگاری چند دستگاهی (3 دستگاه به طور همزمان) را ارائه می دهد و در دسک تاپ و موبایل کار می کند.

NoScript

اسکریپت های زیادی وجود دارند که در پس زمینه در مرورگرهای وب شما (عمدتا جاوا اسکریپت) در حال اجرا هستند. این اسکریپت ها می توانند اطلاعات قابل شناسایی را درباره شما به بیرون درز کنند NoScript ابزاری قدرتمند است که می تواند کنترل کند کدام اسکریپت ها روی مرورگر وب شما اجرا شود. با این حال ، NoScript برای هر کسی که اهل فن و زرنگی نیست ، نیست. این امر نیاز به دانش فنی و درک خطرات ناشی از توقف برخی از اسکریپت ها دارد.

BetterPrivacy

به غیر از کوکی های معمولی ، برخی وب سایت ها برای پیگیری فعالیت شما LSO (اشیاء مشترک محلی) را اجرا می کنند. معمولاً LSO ها شناخته می شوند ‘فلش کوکی ها’. می توانید Flash را پیکربندی کنید و تمام LSO ها را مسدود کنید. با این حال ، این به معنای شکستن محتوای Flash است – که می تواند مشکل ساز باشد. اینجاست که استفاده از پسوند BetterPrivacy مفید است زیرا این کوکی های فلش را مسدود می کند و به شما امکان می دهد تا LSO ها را مدیریت کنید.

موتورهای جستجو ایمن که دان’t Track

در میان بسیاری از تهدیدهای مرور وب ، آخرین موردی که شما باید نگران آن باشید موتورهای جستجوگر مختلفی هستند که تمام اطلاعات جستجوی شما را ذخیره می کنند. موتورهای جستجوگر محبوب ، Google و Yahoo ، اطلاعاتی مانند آدرس IP شما ، جستجوی عبارت جستجو ، تاریخ و زمان جستجو (پرس و جو) را ذخیره می کنند و با استفاده از Cookie ID ، جستجو را به رایانه خود ردیابی می کنند..

اکثر موتورهای جستجو همچنین پرس و جوهای جستجوی گذشته شما و پستهایی را که شما در آن قرار داده اید ترکیب می کنند ‘پسندیدن’ در رسانه های اجتماعی به منظور به دست آوردن بهترین نتایج جستجو تا آنجا که ممکن است. این چیزی است که’معروف به عنوان ‘حباب فیلتر’ جایی که موتورهای جستجوگر شما را نمایه می کنند و نتایج را به علایق خود نزدیک می کنند. به نوبه خود نتایج را کاهش می دهد که ممکن است نقطه نظرات و نظرات متناوب داشته باشد.

اینجاست که شما باید از موتورهای جستجو استفاده کنید که شما را ردیابی نمی کنند و نتایج جستجوی بی طرفانه را برای شما فراهم می کنند. در زیر برخی از این موتورهای جستجو ایمن آورده شده است:

DuckDuckGo

یکی از بهترین موتورهای جستجوی متناوب در حال حاضر در آنجا است. با DuckDuckGo ، نمایش داده شد که جستجوی شما ناشناس است و ردیابی نمی شوند. با این حال ، DuckDuckGo اظهار می دارد که باید مطابق دستور دادگاه باشد و در صورت درخواست داده های کاربر را به اشتراک بگذارد. اما از آنجا که سؤالات جستجوی شما را ردیابی نمی کند ، وجود ندارد’هر چیز بالقوه خطرناکی را که می توان از بین برد.

YaCy

اگر به حفظ حریم خصوصی موتورهای جستجو اعتماد ندارید ، می توانید از YaCy استفاده کنید که به فناوری همتا متکی است. YaCy اصطلاحات جستجوی شما را ذخیره نمی کند یا از شناسه های کوکی استفاده نمی کند ، به جای استفاده از شبکه همسالان جهانی بهترین نتایج را از صفحات وب فهرست بندی شده ارائه می دهد.

StartPage

این موتور جستجوی مطمئن دیگری است که قول می دهد اطلاعات مربوط به جستجوهای شما را ذخیره نکند ، از شناسه های کوکی استفاده نکند یا اطلاعات شخصی خود را به اشخاص ثالث ارسال نکند.

جیبیرو

کاری که Gibiru انجام می دهد استفاده از نتایج جستجوی Google است اما با جدا کردن عبارت جستجو با استفاده از سرورهای پروکسی آدرس IP (هویت) شما را ناشناس نگه می دارد. همچنین طی چند ثانیه از انجام جستجو ، تمام سوابق را حذف می کند.

ابزارهای رمزگذاری ایمیل

نفوذ روزافزون دولت ها و اجرای قوانین نگهداری اطلاعات ، ایمیل های ما را در معرض نقض حریم خصوصی قرار داده است. اکثر سرویس های ایمیل رمزگذاری SSL را در سرویس های ایمیل خود گنجانده اند. با این حال ، اگر این ارائه دهندگان ایمیل (Google) ، SSL فایده ای ندارد & Microsoft) اطلاعات شما را به سازمانهای دولتی (NSA) ارسال می کند.

پاسخ تضمین امنیت حریم شخصی شما از طریق ایمیل در رمزگذاری ایمیل نهایی به پایان رسیده است. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی ایمیل های خود استفاده کنید. در اینجا برخی از بهترین و آسان برای استفاده از ابزار رمزگذاری ایمیل آورده شده است.

* توجه داشته باشید که این ابزار رمزگذاری هیچ جنبه ای از ایمیل شما را پنهان نمی کند. آدرس ایمیل فرستنده و گیرنده ، خط موضوع و تاریخ & زمان ایمیل هنوز قابل مشاهده است. تنها محتویاتی که رمزگذاری شده اند بدنه پیام و پیوست های آن هستند.          

 • گارد محافظت از گنو
 • حریم خصوصی بسیار خوب (PGP)
 • اطلاعات شناسه
 • GPGTools
 • GPG4Win
 • HP SecureMail
 • نقطه اثبات
 • EdgeWave
 • Cryptzone
 • پست الکترونیکی
 • DataMotion
 • Sendinc
 • قفل شد

ابزارهایی برای ایمن سازی مکالمات VoIP

با توجه به حملات سایبری مختلف ، شما در برابر نقض حریم خصوصی از طریق خدمات VoIP آسیب پذیر هستید. برای محافظت از حریم خصوصی خود در برابر تهدیدهای VoIP ، که در ابتدا به آن اشاره کردیم ، باید از خدمات VoIP با رمزگذاری نهایی استفاده کنید. برخی از این ابزارها عبارتند از:

 • RedPhone: این نرم افزار منبع باز است که در دستگاه های Android موجود است و استفاده از آن رایگان است. RedPhone رمزگذاری نهایی را تا پایان خدمات VoIP ارائه می دهد و به شما امکان رمزگذاری تمام تماس های خود را می دهد.
 • علامت: این نرم افزار رایگان و منبع باز است اما برای دستگاه های iOS طراحی شده است. سیگنال توسط همان سازندگانی که RedPhone ساخته اند ساخته شده است. این امکان را به شما می دهد تا تماس های صوتی و پیام های متنی خود را نیز رمزگذاری کنید.
 • جیتسی: شما می توانید اسکایپ را به راحتی با Jitsi جایگزین کنید زیرا این امکان را می دهد که کلیه ویژگی های مانند تماس ، کنفرانس های ویدئویی ، انتقال پرونده و چت را داشته باشید. اما ، Jitsi تمام مکالمات و فعالیتهای VoIP شما را با ZRTP رمزگذاری می کند.
 • سم: این یکی دیگر از نرم افزارهای رایگان برای تأمین امنیت مکالمات VoIP شماست. درست مانند اسکایپ ، Tox به شما امکان می دهد مکالمه رایگان کنید ، پیام ارسال کنید ، فایل ها را انتقال داده و کنفرانس های ویدیویی میزبان باشید. با این حال ، تماس با Tox برای Tox – To – Tox است.
 • دایره خاموش: این یک لباس کامل است که در آن می توانید تمام اشکال مکالمات را رمزگذاری کنید. در داخل این کت و شلوار ویژگی ای به نام تلفن خاموش قرار دارد. این به محافظت از مکالمات مبتنی بر صدا و متن در دستگاه های iOS و Android کمک می کند. پیش از این نیز ویژگی Silent Eyes (یک سرویس VoIP در ویندوز) را ارائه می داد اما اکنون این سرویس قطع شده است.

ابزاری برای ایمن سازی پیام های فوری

ابزاری که برای اطمینان از مکالمات VoIP در بالا به آنها اشاره کردیم همچنین از پیامهای فوری شما محافظت می کند. جدا از این ابزارها ، برخی از برنامه ها و برنامه های اختصاصی طراحی شده برای محافظت از حریم خصوصی شما نسبت به پیام های فوری وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • افزونه Pidgin + OTR: این سرویس گیرنده IM متن باز است که می تواند با Google Talk ، Yahoo ، MSN و بسیاری دیگر از سرویس های چت استفاده شود. افزونه OTR یک افزونه است و امکان رمزگذاری نهایی را با رمزگذاری رو به جلو فراهم می کند. این پیام تمام پیام های شما را ایمن ساخته و تمام مکالمات شما را رمزگذاری می کند.
 • گلیپ: یکی از بهترین ابزارهای محافظت از پیام های شما ، Gliph به شما امکان می دهد هویت خود را به یک اسم شبه تغییر دهید و دوباره آن را دوباره به آن برگردانید. ویژگی دیگری که گلیپ را جدا می کند ، ویژگی آن است ‘حذف واقعی’ آیا می توانید پیام خود را از فرستنده حذف کنید’و گیرنده’دستگاه ها و همچنین از Gliph’سرورها.
 • افزونه Adium + OTR: Adium همچنین یک مشتری IM و منبع آزاد است اما بطور انحصاری برای دستگاه های iOS. افزونه OTR با Adium ساخته شده است و به شما امکان می دهد پیام های فوری خود را رمزگذاری کنید.
 • Chatsecure: در تمام سیستم عامل های اصلی سازگار است و تقریباً با تمام خدمات IM کار می کند. Chatsecure دارای OTR داخلی است و از پیام های شما در برابر هرگونه نقض حریم خصوصی محافظت می کند.
 • تلگرام: این دستگاه در دستگاه های Android ، iOS و Windows سازگار است. تلگرام رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد و تمام پیام های شما را ایمن می کند. تلگرام پیامهای شما را روی سرورهای خود ذخیره نمی کند و ویژگی ای دارد که می تواند پیام را از فرستنده حذف کند’و گیرنده’دستگاه به طور همزمان؛ اثری از گفتگوی شما باقی نمی ماند.   
 • TextSecure: به طور خاص برای Android طراحی شده است ، TextSecure جایگزین برنامه متن پیش فرض در دستگاه Android شما شده و تمام پیام های شما را رمزگذاری می کند. این یک ابزار عالی است زیرا پیام های شما حتی اگر تلفن شما به سرقت برود رمزگذاری می شوند.

رمزگذاری داده ها 2018

با توجه به تمام تهدیدهای حریم خصوصی و افزایش مداخلات دولت های مختلف ، رمزگذاری داده ها است که به شما امکان می دهد از اطلاعات خصوصی خود محافظت کنید. بسیاری از ابزاری که در بالا ذکر کردیم از رمزگذاری استفاده می کنند تا داده های شما از فرود به دست مهاجمان حریم خصوصی پنهان شود.

رمزگذاری چیست?

شما تعاریف متعددی از پیدا خواهید کرد ‘رمزگذاری’ از طریق اینترنت. برخی آن را راهی برای ترجمه داده ها به کدهای مخفی تعریف کرده اند ، در حالی که برخی دیگر آن را تبدیل داده به متن تبدیل می کنند که قابل خواندن توسط هیچ کس به جز طرف های مجاز نیست..

با این حال ، به عبارت ساده ، رمزنگاری راهی است که توسط آن پیامها ، فایلها و سایر اطلاعات شما تقسیم می شوند و به کسی اجازه نمی دهند محتویات اطلاعات را ببیند مگر اینکه کلید رمزگذاری صحیحی برای غیرقابل جمع کردن داده ها داشته باشند..

رمزگذاری چگونه کار می کند?

مانند تعریف آن ، رمزگذاری داده ها داده های شما را تقسیم می کند و با استفاده از الگوریتم های رمزگذاری ، متن را به متن رمز تبدیل می کند. داده های رمزگذاری شده توسط کسی قابل درک یا خواندن نیست مگر اینکه آنها کلید رمزگذاری برای رمزگشایی داده ها را داشته باشند.

برای نشان دادن آنچه به نظر می رسد رمزنگاری یک پیام است ، ما از نرم افزار PGP برای رمزگذاری یک ایمیل با پیام زیر استفاده کردیم:

راهنمای حریم خصوصی نهایی

هنگامی که توسط PGP رمزگذاری شد ، این همان چیزی است که هر کسی می خواهد ببیند که آیا پیام ما را رهگیری کرده است:

راهنمای حریم خصوصی نهایی

انواع مختلف الگوریتم های رمزگذاری

هنگامی که شما کمی عمیق تر به رمزگذاری می پردازید ، آنچه در پس زمینه پیش می رود این است که الگوریتم های مختلفی وجود دارند که برای رمزگذاری داده های شما تلاش می کنند. با گذشت سالها ، الگوریتم های رمزگذاری مختلفی وجود داشته است که هر کدام دارای طول کلید رمزگذاری خاص ، سطح حفاظت و سایر ویژگی های آنها هستند.

 • Triple DES: الگوریتم رمزگذاری داده استاندارد (DES) شاید اولین الگوریتم رمزگذاری بود که علنی شد. این کار برای هکرها نسبتاً ضعیف و آسان بود. برای جایگزینی DES ، Triple DES معرفی شد که از سه کلید جداگانه 56 بیتی استفاده می کرد. اکنون به آرامی جایگزین دیگر الگوریتم های رمزگذاری ، Triple DES توسط خدمات مالی بسیار مورد استفاده قرار گرفت.
 • Blowfish: این یکی از انعطاف پذیرترین الگوریتم های رمزنگاری در خارج از کشور است و همچنین جایگزین DES معرفی شده است. با استفاده از رمزگذارهای 64 بیتی ، Blowfish به سرعت بسیار خوبی احتیاج دارد و عمدتاً در محافظت از رمز عبور خود در حین خرید آنلاین یا انجام پرداختها پیدا می شود..
 • دو ماهی: این جانشین الگوریتم Blowfish است و همچنین به سرعت های بسیار سریع نیز مشهور بود. Twofish از کلیدهای رمزگذاری حداکثر تا 256 بیت استفاده می کند و ماهیت منبع آزاد آن به این معنی است که در نرم افزارهای رمزگذاری رایج مانند TrueCrypt ، GPG و PhotoEncrypt یافت می شود..
 • RSA: برخلاف Triple DES ، Blowfish و Twofish ، RSA از یک الگوریتم نامتقارن استفاده می کند. منظور این است که RSA از 2 کلید استفاده کرده است ، یکی برای رمزگذاری و دیگری برای رمزگشایی. این امر باعث می شود RSA از سایر الگوریتم های رمزگذاری ایمن تر باشد و در نرم افزارهای رایج مانند PGP و GPG یافت می شود.
 • AES: استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) قویترین الگوریتم رمزگذاری در امروز محسوب می شود’زمان است و مورد اعتماد دولت ایالات متحده و سایر مقامات است. با استفاده از کلیدهای رمزگذاری از 128 بیت ، 192 بیتی و 256 بیتی ، AES می تواند انواع حملات هکرها را متوقف کند. اگرچه حملات بی رحمانه هنوز می تواند رمزنگاری AES را خراب کند ، برای رسیدن به این هدف نیاز به مقدار زیادی از قدرت رایانه و زمان است.

طول کلید رمزگذاری

ما در مورد رمزنگاری ، نحوه کارکرد آن و برخی از الگوریتم های رمزگذاری رایج که در ابزارهای مختلف رمزگذاری پیدا خواهید کرد صحبت کرده ایم ، اما شکسته شدن رمز چقدر طول می کشد. ساده ترین یا خشن ترین راه برای یافتن این مسئله با مشاهده طول کلید رمزگذاری است.

این تعداد کل صفرها یا تعداد خامهای موجود در یک کلید رمزگذاری است. بسته به این طول های کلیدی ، کارشناسان امنیتی مقدار کل زمان لازم برای شکستن هر رمزگذاری را تعیین می کنند. برای ارائه ایده ، این را در نظر بگیرید:

 • رمزگذاری های 128 بیتی AES برای شکستن موفقیت آمیز به عملیات 1038 3. 3.4 require نیاز دارد.
 • سریعترین و قدرتمندترین رایانه روی زمین ، Tianhe-2 (واقع در چین) ، تقریباً 1/3 میلیارد سال طول می کشد تا رمزگذاری 128 بیتی AES با زور را بشکند..
 • از آنجا که بیت AES 256 از 128 بیت قدرتمندتر است ، به 2128 برابر قدرت بیشتر کامپیوتر نیاز دارد تا آن را با زور بی رحمانه بشکند. دقیق تر ، 1065 31 31/3

با نگاهی به این اعداد ، مقادیر عظیمی از قدرت رایانه ، منابع و زمان صرفاً برای شکستن رمزگذاری AES 128 بیتی است. اگرچه این زمان زیادی را برای شکستن 128 بیت طول می کشد ، شکستن رمزگذاری AES 256 بیتی باعث متوقف شدن جهان می شود. به همین دلیل است که شاید هنوز شکسته نشده و قویترین سطح رمزگذاری را تا کنون در نظر گرفته باشد.

رمزگذار

با این حال ، دان’فکر می کنم طول کلید رمزگذاری تنها چیزی است که قدرت رمزگذاری را تعیین می کند. الگوریتم های ریاضی که داده های شما را در پس زمینه رمزگذاری می کنند ، به نام رمزگذاری ها ، قدرت واقعی هرگونه رمزگذاری هستند.

اینها دلیل اصلی یا منبعی است که از طریق آن رمزگذاری شکسته می شود. هرگونه ضعف و کاستی در این الگوریتم می تواند توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار بگیرد و برای شکستن رمزگذاری ها مورد استفاده قرار گیرد. ما قبلاً در مورد چندین رمزگذار رایج در بالا مانند Blowfish ، RSA و AES بحث کرده ایم.

رمزگذاری پایان به پایان

برای تضمین امنیت کامل و امنیت ، باید از خدماتی استفاده کنید که رمزنگاری نهایی را ارائه می دهند. رمزنگاری انتهایی تا پایان این است که تمام داده های شما را در انتهای شما (رایانه شخصی ، لپ تاپ ، روتر ، تلفن ، تبلت ، کنسول بازی و غیره) رمزگذاری می کند و سپس در مقصد موردنظر رمزگشایی می شود.

بهترین چیز در مورد رمزنگاری پایان به پایان این است که هیچ واسطه ای یا شخص ثالثی وجود ندارد که بتواند در کل مراحل به داده های شما دسترسی پیدا کند. هیچ سازمانی نمی تواند به داده های نا امن شما در رمزگذاری پایان به پایان و بدون اجازه دسترسی داشته باشد. این همان چیزی است که رمزنگاری به پایان را یک ضرورت مطلق برای محافظت در برابر تهدیدات سایبری مختلف می کند.

رازداری کامل جلو

پنهانکاری کامل Forward Forwarding سیستمی است که تضمین می کند رمزگذاری شما از نقض آن در امان بماند. این کار با ایجاد کلیدهای رمزنگاری خصوصی جدید و منحصر به فرد برای هر جلسه کار می کند. از این طریق ، رازداری کامل Forward Forwarding در صورت بروز نشت کلید رمزنگاری ، از به خطر انداختن اطلاعات شما جلوگیری می کند. محافظت از کلیدهای جلسه دیگر.

آیا دولتها می توانند رمزگذاری داده ها را به خطر بیاندازند?

از آنجا که ما به طور مفصل در مورد رمزگذاری صحبت کرده ایم ، سوال واقعی این است ، آیا سازمان های دولتی می توانند رمزگذاری داده ها را به خطر بیاندازند؟ طبق واقعیت های فاش شده توسط ادوارد اسنودن ، این بسیار صادق است. دلیل اصلی این امر به دلیل NIST (موسسه ملی استاندارد و فناوری) است..

NIST تقریباً کلیه رمزگذاری داده ها را که امروزه در حال استفاده هستند توسعه داده و تأیید می کند. برخی از این موارد شامل AES ، RSA ، SHA-1 و SHA-2 است. با این حال ، مشکل NIST این است که برای تهیه رمزهای مختلف رمزنگاری با NSA بسیار نزدیک همکاری می کند. NSA شناخته شده است که با استفاده از نرم افزار و ایجاد backdoors؛ ما را ترک می کند تا صداقت NIST را زیر سوال ببرد.

GCHQ & NSA می تواند کلید رمزگذاری RSA را بشکند

یک نمونه از رمزنگاری توسط دولتها به خطر افتاد و از اطلاعات ارائه شده توسط ادوارد اسنودن بیرون آمد. براساس گزارشات وی ، برنامه ای با نام رمزگذاری شده نامگذاری شده است ‘نام پنیر’ برای جدا کردن گواهینامه ها استفاده می شد و می توانست توسط ابر رایانه های GCHQ کرک شود.

این بدان معنی است که هر نوع رمزگذاری که به گواهینامه ها اعتماد کند می تواند توسط سازمان های اطلاعاتی دولتی شکسته شود. بر اساس این مفهوم ، کلید رمزگذاری SSL ، TLS و 1028 بیتی RSA می تواند به راحتی توسط NSA و GCHQ به خطر بیفتد. به همین دلیل است که شما در اکثر نرم افزارها (در درجه اول VPN) رمزگذاری 2048 بیتی و 4096 بیتی رمزگذاری را پیدا خواهید کرد..

پروتکل های 2018

پروتکل های امن بخش دیگری از معما است که به شما در جهت حفظ حریم خصوصی شما و محافظت از داده های شما در برابر تهدیدات متعدد کمک می کند. آنها در ترکیب با سطوح مختلف رمزگذاری داده ها کار می کنند. ایجاد موانع حفاظتی که برنده شد’اجازه دهید تهدیدات مختلف از نقض حریم خصوصی و امنیت شما جلوگیری کند.

انواع مختلف پروتکل

پروتکل های مختلفی وجود دارد که هنگام استفاده از نرم افزار رمزگذاری مختلف ، مشاهده خواهید کرد. برخی از نرم افزارها به طور خودکار بهترین پروتکل های مناسب را انتخاب می کنند در حالیکه برخی دیگر به شما امکان انتخاب می دهند (مانند بیشتر خدمات VPN). در اینجا متداول ترین پروتکل هایی که مشاهده خواهید کرد:

PPTP

تونل نقطه به نقطه (PPTP) یکی از سریعترین و آسانترین پروتکل های مورد استفاده امروز محسوب می شود. با این وجود ، آسیب پذیری های امنیتی زیادی در PPTP وجود دارد. این امن ترین پروتکل نیست و می تواند به راحتی توسط هکرها ، سازمان های نظارت دولتی و دیگران به راحتی نقض شود. به همین دلیل است که PPTP بیشتر به دلیل محدودیت های جغرافیایی بایگانی و پخش آنلاین است ، نه برای حفظ حریم خصوصی شما.

L2TP / IPSec

L2TP / IPSec امنیت بهتری را ارائه می دهد و در مقایسه با PPTP امن تر به حساب می آید. از آنجایی که L2TP خودش نمی کند’داده های خود را رمزگذاری کنید ، آن را با لباس IPSec مشاهده خواهید کرد. با این حال ، L2TP / IPSec در عملکرد بسیار کندتر است. فایروال های مختلف همچنین تنظیم آن را دشوار می کند ، و به گفته ادوارد اسنودن L2TP در زمان توسعه آن عمدا توسط NSA به خطر افتاد.

OpenVPN

OpenVPN یک نرم افزار منبع باز است و امن ترین پروتکل مورد استفاده امروز است. این برنامه از کلیه الگوریتم های رمزگذاری مهم (Blowfish ، AES و غیره) و امنیت بالا با سرعت سریع پشتیبانی می کند. ماهیت منبع باز OpenVPN بدین معنی است که توسط NSA به خطر نیفتد. با گفتن این نکته ، OpenVPN برای راه اندازی برخی دستگاه ها به نرم افزار شخص ثالث نیاز دارد و می تواند برای راه اندازی مشکل باشد.

SSTP

پروتکل SSTP را در درجه اول در پلت فرم ویندوز پیدا خواهید کرد. ابتدا توسط مایکروسافت توسعه داده شد ، اولین بار در ویندوز ویستا SP1 مشاهده شد. SSTP امنیت مشابهی را با OpenVPN فراهم می کند اما با توجه به سابقه طولانی بین NSA و مایکروسافت ، این احتمال وجود دارد که به خطر بیفتد..

IKEv2

IKEv2 امنیت کلی خوبی را ارائه می دهد و از همان پایه پروتکل IPSec استفاده می کند. IKEv2 سریعتر از PPTP ، SSTP و L2TP / IPSec در نظر گرفته می شود و بیشتر در سیستم عامل های مختلف تلفن همراه (مانند بلک بری) یافت می شود. با این حال ، همه دستگاه ها از IKEv2 پشتیبانی نمی کنند و پیکربندی آن می تواند پیچیده باشد. از آنجایی که به طور مشترک توسط مایکروسافت و سیسکو ساخته شده است ، IKEv2 در برابر دستکاری NSA مصون نیست.

از کدام پروتکل (و رمزگذاری) باید استفاده کنید?

هنگامی که جوانب مثبت و منفی هر یک از این پروتکل ها را در نظر می گیرید ، پیدا کردن تعادل مناسب برای حفظ حریم خصوصی آنلاین می تواند مشکل باشد. برای امنیت نهایی و ناشناس ماندن آنلاین ، پروتکل OpenVPN با رمزگذاری AES 256 بیتی باید اولین و بدیهی ترین انتخاب شما باشد.

ماهیت منبع باز OpenVPN و قدرت عظیم مورد نیاز برای شکستن رمزگذاری بیتی AES 256 به معنای آن است’قوی ترین شما امروز می توانید استفاده کنید. از طرف دیگر ، اگر پروتکل OpenVPN به هر دلیلی قابل استفاده نباشد ، می توانید از پروتکل L2TP / IPSec استفاده کنید. L2TP / IPSec اتصالات ایمن را فراهم می کند و توسط طیف گسترده ای از دستگاه ها پشتیبانی می شود.

چگونه می توانید مرور خود را تضمین کنید

اکنون که در مورد تهدیدات مختلفی که می تواند حریم خصوصی آنلاین شما را نقض کند ، از ابزارهای مختلفی که می توانید برای جلوگیری از حمله به حریم خصوصی خود استفاده کنید ، و کدگذاری و پروتکل هایی که باید از آنها استفاده کنید ، می دانید ، در اینجا یک راهنمای سریع در مورد چگونگی تضمین مرور وب شما وجود دارد..

کوکی ها را پاک کنید

کوکی ها دلیل واقعی این هستند که چرا وب سایت های مختلف می دانند چه چیزی در وب هستید. آنها بر روی رایانه شما ذخیره می شوند و بخش های کوچکی از اطلاعات را به وب سایت ارسال می کنند. بنابراین دفعه دیگر که به همان وب سایت مراجعه می کنید ، کوکی ارسال شده به وب سایت’سرور حاوی کلیه فعالیتهای قبلی شما.

این کوکی ها می توانند اطلاعات مهمی درباره شما مانند گذرواژه‌ها ، جزئیات کارت اعتباری ، آدرس و سایر اطلاعات شخصی را ذخیره کنند. اینجاست که با استفاده از برنامه های افزودنی مرورگر مانند AdBlock Plus ، Privacy Badger و Ghostery به کمک شما می آیند. آنها در شناسایی و مسدود کردن انواع مختلف کوکی ها کمک می کنند. به طور مشابه ، افزونه مرورگر BetterPrivacy برای مسدود کردن Flash Cookies و مدیریت LSO بسیار مفید است.

بسیاری از مرورگرهای محبوب اکنون این گزینه را دارند که بتوانند کوکی های معمولی را ذخیره کنند ، اما کوکی های Flash هنوز یک تهدید محسوب می شوند. با این حال ، شما می توانید از برنامه زیر برای پاک کردن کوکی های Flash استفاده کنید:

 • CCleaner (موجود در Windows و Mac OS): CCleaner با پاک کردن کوکی های فلش به شما در محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کند. همچنین کمک می کند سیستم شما سریعتر شود و سیستم شما را پاک کند’رجیستری ، که می تواند با خطاها و تنظیمات شکسته به هم ریخته باشد.
  تست سرعت VPN - 5 از 80 ارائه دهنده نیاز به سرعت & rsquo؛

برای تقویت حریم شخصی از افزونه های مرورگر استفاده کنید

علاوه بر کوکی ها ، حریم آنلاین شما توسط نظارت آنلاین ، هکرها ، اسپم ها و سایر سایت های مخرب سایبری به خطر می افتد. در اینجاست که استفاده از یک برنامه افزودنی مرورگر VPN به شما امکان می دهد با خیال راحت به وب سایت ها دسترسی پیدا کرده و بدون ترک هیچ آهنگی به وب بروید. برنامه های افزودنی مرورگر VPN وقتی کوتاه می آیند اما می خواهید به بانکی آنلاین دسترسی پیدا کنید یا می خواهید خرید آنلاین کنید.

به طور مشابه ، AdBlock Plus از تبلیغات ناخوشایند در صفحه مرورگر شما جلوگیری می کند. این یک ابزار عالی برای جلوگیری از بازیابی اطلاعات شخص ثالث در مورد شما است یا شما را به سمت وب سایت های کلاهبرداری سوق می دهد.

فن آوری های ردیابی وب

فناوری های ردیابی وب در پس زمینه کار می کنند و بر هر حرکت شما نظارت می کنند. اگر می خواهید این فناوری های ردیابی را شناسایی کنید ، پسوندهای مرورگر مانند Ghostery ، Privacy Badger ، Disconnect و NoScript می توانند بسیار مفید باشند. آنها ابزارهای مختلف ردیابی مانند برچسب ها ، بدافزارها ، کوکی ها ، چراغها ، پیکسلها ، ناشران وب و سایر فناوریهای مشابه را مسدود می کنند.

در اینجا فناوری های مختلف ردیابی وب وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • اثر انگشت مرورگر: همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ‘تهدیدات وب مرورگر’, بسیاری از جدیدترین مرورگرها اطلاعات مختلفی را در مورد شما جمع آوری می کنند تا بتوانید به صورت منحصر به فرد شناسایی شوید. فرآیندی که از طریق آن به دست می آید ، اثر انگشت مرورگر خوانده می شود و می توانید با استفاده از افزونه Privacy Badger این کار را متوقف کنید.
 • ذخیره سازی HTML HTML: یک حافظه وب وجود دارد که در مرورگرهای مختلف وب ساخته شده است. این دقیقاً مانند کوکی ها کار می کند اما فضای ذخیره بیشتری دارد و شما نمی توانید آن را نظارت کنید یا به صورت انتخابی آن را از مرورگر خود حذف کنید. در Firefox و Internet Explorer ، می توانید HTML Web Storage را خاموش کنید ، اما با استفاده از Click&پاک کردن و پسوند BetterPrivacy برای حذف محتوا از این حافظه وب.
 • ETags: برچسب های Entity یا ETag بخشی از پروتکل های HTTP است و برای اعتبار سنجی مرورگر شما استفاده می شود’حافظه نهان وقتی اعتبار ETag ها تأیید شد ، هنگام بازدید از وب سایت ، اثر انگشت ایجاد می کنید و از این ETag ها می توان برای ردیابی شما استفاده کرد.
 • سرقت تاریخ: وب سایت های بدنام مختلفی وجود دارند که می توانند سابقه مرور قبلی شما را بازیابی کنند. فرایندی که توسط این وب سایتها به کار گرفته می شود ، بهره برداری از نحوه کار وب است. بیشترین آسیب در مورد سرقت تاریخ است که متوقف کردن آن تقریباً غیرممکن است. با این وجود ، می توانید با استفاده از VPN یا Tor آن را از ردیابی هویت اصلی خود متوقف کنید.

از موتورهای جستجوگر Don استفاده کنید’شما را ردیابی کنید

بسیاری از موتورهای جستجوگر محبوب مانند Google و Yahoo اطلاعات ارزشمندی را در مورد شما ذخیره می کنند که می توان آنها را ردیابی کرد و باعث نقض حریم خصوصی شد. اینجاست که شما باید از موتورهای جستجو استفاده نکنید’برای اطمینان از مرور خود ، شما را پیگیری می کند.

ما در زیر به بعضی از این موتورهای جستجو اشاره کرده ایم ‘ابزارهای حریم خصوصی’. موتورهای جستجو مانند DuckDuckGo ، StartPage ، YaCy و Gibiru اطلاعاتی مانند آدرس IP شما ، جستجوی عبارتهای جستجو و سایر اطلاعات را ذخیره نمی کنند.

مرور تلفن همراه خود را ایمن کنید

از آنجا که ما به دنیای دستگاه های دستی و افزایش استفاده از اینترنت در تلفن های هوشمند می پردازیم ، مهم است که حریم شخصی شما را در هنگام مرور موبایل ایمن کنید. برنامه های افزودنی مرورگر که تاکنون به آنها اشاره کردیم ، در درجه اول روی دسک تاپ متمرکز است اما برخی از آنها روی سیستم عامل های تلفن همراه شما نیز کار می کنند.

در میان آنها AdBlock Plus محبوب است که به شما کمک می کند تا تبلیغات متضررانه ، ردیابی فناوری ها و سایر ابزارهای پس زمینه مخرب را متوقف کنید. اگر Firefox را بر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب کرده اید ، می توانید از پسوندهایی مانند Ghostery نیز استفاده کنید.

به همین ترتیب ، برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای مدیریت پیشرفته کوکی ها و مسدود کردن فن آوری های مختلف ردیابی وب استفاده کنید. اکنون گزینه های Browsing Private و Do Not Track در سیستم عامل های مختلف تلفن همراه موجود است که گامی در جهت مثبت است.

از پروفایل های رسانه های اجتماعی خود محافظت کنید

در حالی که ما در هنگام مرور موضوع این موضوع را داریم که از حریم شخصی شما اطمینان حاصل کنیم ، ذکر مراحل برای اطمینان از پروفایل های رسانه های اجتماعی شما نیز مهم است. در اینجا برخی از اقداماتی که می توانید برای اطمینان از ایمنی پروفایل رسانه های اجتماعی خود انجام دهید ، آورده شده است:

 • تنظیمات حریم خصوصی پروفایل های رسانه های اجتماعی را بررسی کنید: شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی مانند Facebook و LinkedIn تنظیمات حریم خصوصی مختلفی را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند پست ها را در پروفایل خود کنترل و مدیریت کنید. از این تنظیمات برای حفظ حریم خصوصی آنلاین خود استفاده کنید.
 • احراز هویت نصب دو عامل: می توانید تأیید هویت دو عاملی را در پروفایل رسانه های اجتماعی تنظیم کنید تا در برابر هکرها و سایر اقدامات اجباری محافظت کنید. برخی از شبکه های رسانه های اجتماعی مانند Facebook و Twitter قبلاً این ویژگی را ارائه می دهند. از آن استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس بدون تایید شما به حساب شما دسترسی نخواهد داشت.
 • ایجاد گذرواژه‌های قوی یا استفاده از مدیر رمز عبور: علاوه بر تأیید هویت دو عاملی ، باید رمزهای عبور قدرتمندی ایجاد کنید یا از یک مدیر رمز عبور برای مدیریت امنیت رمزعبور پروفایل های رسانه های مختلف اجتماعی استفاده کنید.
 • دان’اطلاعات شخصی خود را خیلی آشکار یا پست کنید: همانطور که احتمالاً دیده اید ، مردم جزئیات کمی از خود را در پروفایل رسانه های اجتماعی لیست می کنند. ما در برابر این امر به شما توصیه می كنیم و توصیه می كنید كه تا حد ممكن جزئی از جزئیات خود را مطرح كنید.
 • حلقه دوستان خود را مدیریت کنید: رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند تا با افراد بیشماری ارتباط برقرار کنید اما همه لازم نیست همه جنبه های زندگی خود را بدانند. دوستان خود را مدیریت کنید’ اطلاعات شخصی را که برای افراد مختلف قابل مشاهده است محدود کنید و قرار دهید.
 • قبل از ارسال دو بار فکر کنید: وقتی چیزی را به صورت آنلاین در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید ، اطمینان حاصل کنید که این چیزی است که برنده شده است’حریم خصوصی خود را به خطر بیاندازید.
 • از حذف ، مسدود کردن استفاده کنید, & گزارش ویژگی ها: شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند فعالیتهای مخرب را در پروفایل خود گزارش ، مسدود کرده و از بین ببرید. وقتی احساس می کنید شخصی به شما آزار می دهد یا سعی در نقض حریم خصوصی شما دارد از این ویژگی ها استفاده کنید.    

چگونه می توان ایمیل های خود را ایمن کرد

نظارت مستمر انجام شده توسط سازمان های دولتی ، اجرای قوانین نگهداری اجباری داده ها و تهدیدات مداوم توسط مجرمان سایبری ، ایمیل های شما در معرض خطر زیادی قرار دارد. با گذشت سالها ، بسیاری از کاربران در هنگام هک شدن یا رهگیری نامه های الکترونیکی ، اطلاعات شخصی و محرمانه را از دست داده اند.

ما قبلاً به تهدیداتی که می توانید از طریق ایمیل با آنها روبرو شوید ، اشاره کردیم. از جعل ایمیل تا ایمیل های افترا ، کلاهبرداری و محتوای مخرب ارسال شده از طریق ایمیل ، از اهمیت زیادی برخوردار است تا بتوانید ایمیل های خود را ایمن کنید.

بسیاری از سرویس های ایمیل برای رمزگذاری ایمیل شما از رمزگذاری SSL استفاده کرده اند. با این حال ، کلید رمزگذاری نهایی به پایان است زیرا داده های شما را در انتهای شما رمزگذاری می کند و آن را در مقصد موردنظر رمزگشایی می کند..

از ابزارهای رمزگذاری ایمیل استفاده کنید

ابزارهای رمزگذاری متنوعی برای پایان وجود دارد که می توانید امروز از آنها استفاده کنید. ما برخی از این ابزارها را در زیر عنوان برجسته کرده ایم ‘ابزارهای رمزگذاری ایمیل’. محبوب ترین آنها PGP و GPG است. هر دو ابزار برای استفاده رایگان هستند و انواع داده ها ، از جمله محتویات ایمیل شما را رمزگذاری می کنند. در اینجا 3 انتخاب برتر ما از ابزارهای مختلف رمزگذاری ایمیل وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

حریم خصوصی بسیار خوب (PGP)

PGP یا Pretty Good Privacy یک نرم افزار رمزگذاری متن آزاد و آزاد است. شما می توانید از آن برای رمزگذاری انواع اشکال مطالب مانند ایمیل ، پیام های متنی ، پرونده ها ، دایرکتوری ها ، پارتیشن های دیسک سخت و سایر شکل های ارتباطی نیز استفاده کنید. در اینجا یک مثال ساده وجود دارد که توضیح می دهد چگونه PGP کار می کند:

رمزگذاری فرآیند رمزگشایی

گارد محافظت از گنو

GNU Privacy Guard یا GPG ارتقاء PGP است و از همان استاندارد OpenPGP استفاده می کند. GPG همچنین برای استفاده از نرم افزار رایگان است و به شما امکان می دهد همه داده ها و ارتباطات خود را رمزگذاری کنید. ماهیت منبع باز ابزار رمزگذاری ، آن را در سیستم عامل های مختلف از جمله Windows ، Mac و Linux سازگار می کند. GPG از رابط خط فرمان استفاده می کند و همچنین نسخه های پیشرفته تری را برای هر سه سیستم عامل ارائه می دهد.

ابزارهای GPG

برای کلیه کاربران مکینتاش که به صورت رایگان به دنبال ابزار رمزگذاری ایمیل هستند ، GPGTools همین موضوع را برای شما فراهم می کند. GPGTool نرم افزاری منبع باز است و با استفاده از آن می توانید از Apple Mail خود محافظت کنید. GPGTools شامل OpenPGP ، به رمزنگاری یا رمزگشایی ایمیل های شما در Mac کمک می کند ، و از مکالمات ایمیل خود در برابر تهدیدات سایبری مختلف محافظت می کند.

GPG4win

GPG4win یکی دیگر از ابزارهای رمزگذاری مجانی ایمیل است اما به طور انحصاری برای کاربران ویندوز. GPG4win همچنین از OpenPGP به همراه S / MIME برای محافظت از ایمیل های خود استفاده می کند. بهترین بخش GPG4win این است که می توان آن را به راحتی با هر سرویس ایمیل متداول ادغام کرد. شما حتی می توانید از یک ویژگی به نام GPGOL استفاده کنید که ایمیل های Microsoft Outlook را نیز رمزگذاری می کند.

اطلاعات شناسه

اگر به دنبال یک سرویس مبتنی بر وب هستید تا بتوانید محتوای ایمیل خود را رمزگذاری کنید ، آنگاه Infoencrypt بهترین ابزار موجود در آنجا است. استفاده رایگان است و برای رمزگذاری ایمیل های شما نیازی به بارگیری نرم افزاری ندارید.

Infoencrypt از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده می کند ، که به اندازه کافی قدرتمند است تا محتوای ایمیل را مخفی کند. روند کلی برای رمزگذاری داده ها با استفاده از Infoencrypt بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که داده های خود را وارد کنید ، رمزعبور را انتخاب کنید و داده های خود را رمزگذاری کنید.

اطلاعات شناسه

وقتی کلیک کنید ‘رمزگذاری’, داده های شما به صورت رمزگذاری می شوند. برای رمزگشایی پیام ، گیرنده باید رمز عبوری را که انتخاب کرده اید وارد کرده و سپس داده را رمزگشایی کند.

راهنمای حریم خصوصی نهایی

ذکر محترم

جدا از سه ابزار رمزگذاری ایمیل که در بالا ذکر شد ، باید Mailvelope را نیز بررسی کنید. استفاده از افزونه مرورگر وب برای Chrome و Firefox رایگان است. Mailvelope رمزگذاری OpenPGP به پایان را ارائه می دهد و می تواند با همه سیستم عامل های اصلی ایمیل (Gmail ، Outlook ، Yahoo Mail و GMX) مورد استفاده قرار گیرد.

سایر اقدامات احتیاطی برای ایمن سازی ایمیل شما

ابزارهای رمزگذاری ایمیل فقط بخش کوچکی از ایمن سازی ایمیل های شما از نقض امنیتی احتمالی هستند. اقدامات احتیاطی دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام اجرای خدمات ایمیل خود نیز به آنها توجه کنید.

 • ایجاد گذرواژه‌های قوی: این شاید اساسی ترین قدم در جهت امنیت ایمیل باشد. شما باید برای هر یک از حساب های خود رمزعبورهای قوی ایجاد کنید و آنها را اهدا نکنید’از همان رمز عبور برای بیش از یک حساب ایمیل یا پروفایل رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
 • دان’t روی پیوندهای ناامن کلیک کنید: شما باید از کلیک بر روی لینک هایی که ایمن نیستند خودداری کنید. بسیاری از مبتنی بر فضای مجازی هنگام کلیک بر روی این لینک های مخرب ، به دنبال بازیابی اطلاعات خصوصی شما هستند. قبل از کلیک همه پیوندها را بررسی کنید. موس خود را روی پیوندها معلق بگیرید و ببینید مکان هدایت شما از کجاست.
 • از دسترسی به ایمیل در شبکه عمومی WiFi خودداری کنید: اگر از طریق کانون های WiFi رایگان و عمومی به اینترنت متصل هستید ، سعی کنید از باز کردن ایمیل های خودداری کنید مگر اینکه یک ابزار رمزگذاری VPN یا ایمیل به آن متصل باشید..
 • روشن نگه داشتن UAC (کنترل حساب کاربری): دان’T UAC را بر روی سیستم عامل Windows خود خاموش کنید زیرا این امر تغییرات مختلفی را که در سیستم شما ایجاد می شود نظارت می کند. به جای خاموش کردن کامل UAC ، می توانید سطح محافظت را کاهش دهید.
 • پیوست های ایمیل را اسکن کنید: تحقیقات مختلف نشان داده است که بیشتر ویروس هایی که سیستم های کاربران را آلوده می کنند از طریق پیوست های ایمیل به دست می آیند. برخی از خدمات ایمیل دارای اسکنرهای ضد ویروس داخلی هستند که پیوست های ایمیل شما را اسکن می کنند. در هر صورت ، پیوست های ایمیل خود را قبل از بارگیری اسکن کنید.

چگونه می توان مکالمات خود را ایمن کرد

تهدید روزافزون جنایتکاران سایبری مختلف برای نظارت بر دولت ، ضروری است که از نقض ارتباطات خود محافظت کنید. با گفتن این نکته ، باید این نکته را در نظر داشته باشید که تماس های تلفنی یا تلفن ثابت هرگز ایمن نیست. دولتها از سراسر جهان اطلاعات تماس را از طریق ابرداده ذخیره می كنند.

با این حال ، ارتباطات بصورت الکترونیکی (مانند سرویس های VoIP) ایجاد شده و قابل رمزگذاری و محافظت در برابر سایبرهای ناخواسته نیستند. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای حفظ مکالمات VoIP و پیام های فوری خود استفاده کنید.

ما قبلاً برخی از این ابزارهای رمزگذاری را در زیر ذکر کردیم ‘ابزارهایی برای ایمن سازی مکالمات VoIP’ و ‘ابزاری برای ایمن سازی پیام های فوری’ عناوین در اینجا نحوه استفاده از آنها برای تأمین امنیت مکالمات VoIP و پیام های متنی آورده شده است.

از ابزارهای رمزنگاری End-To-End استفاده کنید

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که همه این ابزارها از رمزگذاری نهایی به انتها استفاده می کنند. این همان چیزی است که باعث می شود مکالمات شما از نظارت یا ردیابی اشخاص ناخواسته در امان نماند. برخی سرویس های VoIP مانند Skype از پروتکل های همتا به نظیر استفاده می کنند که ردیابی تماس های شما را برای هر کسی دشوار می کند..

پیام رسان خصوصی سیگنال

اگر خدمات شما نمی کند’از یک پروتکل همتا به همتا استفاده کنید ، می توانید از ابزارهایی مانند پیام خصوصی خصوصی سیگنال برای دستگاه های Android و iOS استفاده کنید. مسنجر خصوصی سیگنال توسط Open Whisper Systems ، همان شرکتی که TextSecure و RedPhone ایجاد کرده است ، توسعه داده شده است. مسنجر خصوصی سیگنال دو ابزار TextSecure و RedPhone را با هم ترکیب کرده و به شما امکان می دهد تماس های VoIP و پیام های فوری خود را رمزگذاری کنید.

دایره خاموش

ابزاری دیگر که می توانید برای اطمینان از مکالمات خود در دستگاه های Android و iOS استفاده کنید ، Silent Circle است. در این امنیت ، یک کت و شلوار یک تلفن خاموش است که ارتباطات صوتی ، ویدئویی و متن مبتنی بر متن شما را رمزگذاری می کند. تلفن خاموش در دو بسته ، Basic و Plus موجود است. بسته به نیاز شما به امنیت می توانید از بین هر دو مورد انتخاب کنید.

گلیپ

هنگامی که نوبت به تأمین ارتباطات متنی خود می پردازد ، باید Gliph را امتحان کنید. برخی از ویژگی های نرم و صاف ارائه شده توسط این برنامه را ارائه می دهد و آن را از سایر برنامه های رمزگذاری متن جدا می کند. می توانید از Gliph در دستگاه های Android ، دستگاه های iOS و رایانه های شخصی خود استفاده کنید. می توانید ارتباط خود را از هر کانال ایمن کنید. برای مخفی کردن هویت واقعی خود یک نام شبه انتخاب کنید و ضمن انجام پرداختهای BitCoin ، حریم شخصی شما را تضمین می کند.

ترمه

Threema یک برنامه پولی برای کاربران iOS ، Android و Windows Phone است و امکانات بسیار خوبی برای امنیت ارتباطات VoIP شما ارائه می دهد. با استفاده از رمزگذاری نهایی به پایان ، شما با خیال راحت پیام ها ، فایل ها ، فیلم ها ، پیام های صوتی ، کدهای QR و موارد دیگر را ارسال می کنید. ضمناً با توجه به اینکه به هر کاربر شناسه Threema داده می شود ، ناشناس بودن کامل را تضمین می کند و شماره اصلی یا آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست.

GPS ، Google Now را خاموش کنید & سایر خدمات ردیابی موقعیت مکانی

علاوه بر استفاده از ابزارهای رمزنگاری مختلف ، در دستگاه های تلفن همراه خود تنظیماتی نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای امنیت ارتباطات خود استفاده کنید. برای مبتدیان ، می توانید Google Now را در دستگاه های Android خود خاموش کنید زیرا مقدار غیرقابل انکاری از داده های شما را ذخیره می کند و در مورد رفتار جستجویتان یاد می گیرد تا آنچه را که می خواهید پیش بینی کنید.

داده های ذخیره شده توسط Google Now تقریباً همه چیز را شامل می شود ، از تاریخچه جستجو ، مکانهایی که بازدید کرده اید ، موقعیت مکانی شما ، نرخ ارز (اگر بدانید که در کشور دیگری هستید) ، مکان های مجاور ، رستوران ها و موارد دیگر. همه این عوامل منجر به نگرانی های جدی در مورد حفظ حریم خصوصی می شوند و ما فقط مطمئن نیستیم که Google Now از طریق ایمیل و مکالمات دیگر ما برای پیش بینی موارد مورد نظر خود عبور کند.

جدا از خاموش کردن Google Now ، سرویس های دیگری مانند ردیابی موقعیت مکانی و GPS نیز می توانند به نقض حریم خصوصی منجر شوند. دنده های GPS ضد ردیابی و ضد جاسوسی مختلف وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ردیابی آنها را دریافت کنید. اما اگر نگران حریم شخصی خود هستید ،’بهتر است این سرویس ها را خاموش کرده و از حریم خصوصی شما در برابر تهدیدات مختلف محافظت کنید.

نحوه تأمین فضای ذخیره سازی ابری

در امروز’روز و سن ، به لطف خدمات ذخیره سازی ابری ، می توانید به پرونده ها ، تصاویر و تقریباً به هر نوع داده از هرجایی دسترسی پیدا کنید. با گفتن این نکته ، کلیه سرویس های بزرگ ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، OneDrive ، iCloud و Dropbox به دور از امنیت نیستند.

هک کردن iCloud در آگوست 2014 تنها یک نمونه در میان هزاران نفر است که اطلاعات خصوصی ، عمدتا عکس ، از افراد مشهور مختلف در وب سایت های مختلف فاش شده است. این میزان ایمنی اطلاعات شما در انبارهای ابر را نشان می دهد.

بنابراین چگونه می توانید از اطلاعات خود قبل از ذخیره کردن آن روی ابر محافظت کنید؟ در اینجا چند مرحله برای اطمینان از امنیت فضای ابری خود استفاده می کنید.

از تأیید هویت دو فاکتور استفاده کنید & مدیر رمز عبور

اجازه دهید’شروع از رمزهای عبور اصلی است. آنها كليدي براي تأمين نقاط دسترسي به نقاط امن محرمانه است. برای تأمین امنیت سرویس های ذخیره سازی ابری ، توصیه می کنیم از مدیر رمز عبور استفاده کنید و برای هر سرویس ابری کلمه عبورهای مختلفی ایجاد کنید.

علاوه بر ایجاد گذرواژه‌های قوی ، استفاده از تأیید هویت Two-Factor همچنین امنیت حافظه ابری شما را تقویت می کند. آنچه این کار را انجام می دهد این است که قبل از دسترسی به حساب ذخیره سازی cloud خود ، دو سؤال از شما درخواست می کند. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود رمزعبور خود را وارد کنید ، که به نوبه خود یک کد امنیتی را به تلفن همراه شما ارسال می کند که برای تأیید اعتبار لازم را وارد کنید..

احراز هویت دو عاملی نیست’اثبات کامل اما باعث افزایش امنیت فضای ذخیره سازی ابر شما می شود. به این فکر کنید که دو لایه امنیتی به سیستم شما اضافه می کند. ابتدا شماره PIN را وارد می کنید و سپس انگشتان خود را اسکن می کنید تا به دستگاه ذخیره سازی دسترسی پیدا کنید.

رمزگذاری پرونده ها به صورت دستی قبل از ذخیره سازی روی ابر

امن ترین روش برای محافظت از اطلاعات شخصی شما بر روی ابر رمزگذاری فایل ها به صورت دستی قبل از بارگذاری آنها روی ابر است. به این روش می توانید از هر سرویس ذخیره سازی ابری به دلخواه خود استفاده کنید’باید نگران تمام تهدیدهای امنیتی ذاتی در سرویس ابری باشید.

یکی دیگر از موارد احتیاطی که می توانید قبل از بارگذاری پرونده های رمزگذاری شده استفاده کنید ، روشن کردن VPN است تا تمام اتصال اینترنتی شما رمزگذاری شود. برای رمزگذاری دستی پرونده های خود قبل از بارگذاری آنها در cloud ، می توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید.

پیش از این ، TrueCrypt نرم افزار رمزگذاری فایل محبوب بود. با این حال ، اکنون به دلیل موضوعات مختلف امنیتی در حال قطع است. با این وجود ، گزینه های بیشماری برای TrueCrypt وجود دارد و برخی از آنها شامل VeraCrypt ، AxCrypt ، GNU Privacy Guard ، BitLocker ، 7-zip ، BoxCrypter ، DiskCryptor و موارد دیگر هستند. در اینجا 3 انتخاب برتر ما برای رمزگذاری پرونده ها به صورت دستی آورده شده است:

BitLocker

این نرم افزار رمزگذاری کامل دیسک است که به ویندوز ویستا ، ویندوز 7 (Enterprise و Ultimate) ، ویندوز 8.1 (Enterprise و Pro) و ویندوز سرور تعبیه شده است. BitLocker از رمزگذاری AES (128 بیتی و 256 بیتی) برای رمزگذاری پرونده های شما استفاده می کند.

BitLocker همچنین می تواند سایر دستگاههای مجازی یا حجم داده را رمزگذاری کند. می توانید مکانیزم های مختلف تأیید اعتبار مانند PIN ها ، رمزهای عبور سنتی ، کلید USB و TPM (ماژول بستر مورد اعتماد) را انتخاب کنید. BitLocker ابزاری عالی برای کاربران PC ویندوز است و به شما اجازه می دهد تا از اطلاعات محرمانه خود محافظت کنید.

رمزگذاری رایانه من

VeraCrypt

VeraCrypt یک نرم افزار رمزگذاری متن باز برای استفاده آزاد و جانشین ابزار قطع شده TrueCrypt است. با VeraCrypt ، می توانید یک فایل خاص ، یک پارتیشن را رمزگذاری کنید ، دیسک های رمزگذاری شده مجازی را درون فایل ها ایجاد کنید یا کل دستگاه های ذخیره سازی را رمزگذاری کنید.

سطوح رمزگذاری مختلفی وجود دارد که می توانید در VeraCrypt انتخاب کنید زیرا از رمزگذاری های رمزگذاری AES ، مار و Twofish پشتیبانی می کند. VeraCrypt نقص ها و آسیب پذیری های موجود در TrueCrypt را حل می کند و به شما امکان می دهد پرونده های خود را قبل از بارگذاری آنها در سرویس ذخیره سازی ابری خود رمزگذاری کنید..

جادوگر ایجاد حجم veracrypt

7-زیپ

7-Zip (یا 7z) در درجه اول ابزاری برای بایگانی پرونده است و به شما امکان می دهد حجم زیادی از فایلها را برای ارسال از طریق اینترنت فشرده سازی و سازماندهی کنید. علاوه بر این ، 7-Zip همچنین با استفاده از سطوح رمزگذاری AES 256 بیتی ، پرونده های فردی یا کل حجم را رمزگذاری می کند و در ویندوز ، Mac OS X و Linux موجود است..

این نرم افزار 7z رایگان است و ماهیت منبع آزاد آن را از دخالت های دولت عاری می کند. می توانید پرونده های خود را از طریق رمز محافظت کنید و فقط پس از وارد کردن رمز ورود صحیح این بایگانی کننده فشرده سازی فایل / سبک وزن در رمزگذاری فایل ها بسیار عالی است و می توانید قبل از ذخیره کردن آن در سرویس های ابری ، داده های خود را رمزگذاری کنید..

7-زیپ

شرایط خدمات را بررسی کنید & خط مشی رازداری سرویس Cloud

این ممکن است مانند یک کار پر دردسر به نظر برسد اما اگر به حریم شخصی خود نگران هستید ، آن را انجام دهید’ایده خوبی برای گذراندن خط مشی رازداری ، شرایط خدمات و سایر موافقت نامه های قانونی سرویس ابری است. این موضع گیری شما را از سرویس ابری درباره حریم خصوصی و امنیت شما نشان می دهد.

برخی از خدمات وجود دارند که داده های شما را در سطح سرور رمزگذاری می کنند و هیچ تصوری ندارند که شما در سرویس های ذخیره سازی ابری خود ذخیره می کنید. از طرف دیگر ، برخی سرویس ها وجود دارند که از اصطلاحات فانتزی استفاده می کنند و حق دسترسی به داده های شما را در هر زمان که بخواهند را در اختیار دارند.

اگر شرایط خدمات ، خط مشی دزدی دریایی و سایر اسناد نشانه مشخصی از حریم شخصی شما ارائه نمی دهد ، کمی عمیق تر حفر کنید و از پشتیبانی مشتری سؤال کنید. بررسی چنین موافقتنامه های خدمات عملی به نظر ما خوب است و اگر محافظت از داده ها و حفظ حریم خصوصی مهمترین دغدغه شماست نیز باید از آن پیروی کنید..

از سرویس های Cloud استفاده کنید که به طور خودکار فایل ها را رمزگذاری می کنند

حال اگر به استفاده از سرویس های رایج ابری مانند iCloud ، OneDrive ، Google Drive یا Dropbox شک دارید و در مورد حریم شخصی شما نگران هستید ، گزینه های مختلفی برای چنین سرویس های ابری وجود دارد. این گزینه ها همچنین داده های شما را قبل از بارگذاری آنها روی ابر رمزگذاری می کنند.

سرویس های ابری مختلفی وجود دارند که رمزگذاری را به عنوان بخشی از فرآیند ارائه می دهند. پیش از این ، سرویس معروف ، Wuala رمزگذاری پرونده را قبل از بارگذاری ارائه می داد اما اکنون قطع شده است. با این وجود ، در اینجا دو سرویس ابری وجود دارد که از آنها محافظت می شود:

 • SpiderOakسرویس ابری همه کاره است که قبل از بارگذاری آنها روی ابر ، پرونده شما را به صورت محلی در رایانه / دستگاه شما رمزگذاری می کند. SpiderOak در ویندوز ، مک ، لینوکس موجود است و همچنین برنامه هایی برای iOS و Android دارد. SiperOak را دنبال می کند ‘صفر دانش’ خط مشی را در جایی که هیچ تصوری از آپلود کردن پرونده های شما در رایانه های شما رمزگذاری نشده و توسط یک رمزعبور تنظیم شده محافظت می شود ، ندارد.
 • ترسوریتیکی دیگر از سرویس های ذخیره سازی ابری است که با استفاده از سطح رمزگذاری AES 256 بیت به صورت محلی فایلهای شما را روی سیستم شما رمزگذاری می کند و از شما می خواهد برای رمزگشایی پرونده های رمزگذاری شده خود رمزعبور تنظیم کنید. Tersorit برنامه های منحصر به فردی را برای ویندوز ، Mac OS X ، اندروید ، iOS و ویندوز فون ارائه می دهد که انعطاف پذیری بالایی را ارائه می دهد.

خندق ابر & از BitTorrent Sync استفاده کنید

ما مراحل مختلفی را که می توانید برای تأمین امنیت خدمات ذخیره سازی ابری خود و اقدامات احتیاطی مختلفی که قبل از بارگذاری باید انجام دهید ، استفاده کردیم. در اینجا یک روش جایگزین وجود دارد که می توانید بدون استفاده از ابر ، Bitorrent Sync ، برای ذخیره و انتقال فایل ها در سیستم عامل های مختلف استفاده کنید.

برخلاف سایر سرویس های ابری ، BitTorrent Sync از یک شبکه همتا به جای سرورهای ابری برای ذخیره و به اشتراک گذاری داده های خود استفاده می کند. یکی از مهمترین مزیت های این امر اینست که از آنجا که پرونده های شما در ابر ذخیره نمی شوند ، هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما به آنها دسترسی پیدا کند. به همین ترتیب ، شما می توانید مقدار زیادی از داده ها را بدون نیاز به پرداخت سکه بارگذاری کنید.

با این حال ، نقاط ضعف این روش این است که حداقل باید یکی از سیستمهای شما روشن و به اینترنت متصل شود تا بتوانید به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. همچنین ، پهنای باند ISP و کلاه های داده شما می توانند مانع از روند کلی ذخیره و انتقال پرونده ها شوند.

بنابراین BitTorrent Sync یک روش هوشمندانه برای صرفه جویی در داده ها بر روی سیستم عامل های دیگر بدون نیاز به استفاده از ابر است. با این حال ، ما توصیه می کنیم که BitTorrent Sync را به عنوان گزینه ای برای خدمات ابری فکر نکنید. بلکه باید به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد و باید سرویس ذخیره سازی ابری شما را تکمیل کند.

کشورهایی که حریم خصوصی شما را نقض می کنند

کشورهای مختلفی با قوانین و مقررات مختلف وجود دارد. اگرچه این مقررات به نفع مردم (یا آنچه از آنها تصویر می شود) ساخته شده است ، اما بسیاری از اوقات کشورها قوانینی را اجرا می کنند که حریم شخصی یک فرد را به خطر می اندازد..

در درجه اول ، این آیین نامه ها در قالب قوانین اجباری داده ها و آژانس های اطلاعاتی ذخیره مقدار ممتاز از اطلاعات کاربر بدون رضایت آنها است.

ما قبلاً به موضوع نظارت دولت اشاره کردیم و نشان دادیم که قوانین و آژانسهای مختلف در جمع آوری ابرداده کاربر چگونه کار می کنند. در اینجا برخی از این کشورها را ذکر خواهیم کرد ، چگونه آنها حریم خصوصی شما را به خطر می اندازند ، و چگونه می توانید از خود محافظت کنید.

استرالیا

استرالیا ممکن است به دلایل زیادی مشهور باشد اما شهروندان آن را بخاطر قانون نگهداری اجباری داده ها که در اکتبر 2015 اجرا شد ، به خاطر می آورند. طبق این قانون ، فعالیت اینترنتی شما مانند سابقه مرور ، آدرس IP ، مدت زمان جلسات و موارد دیگر توسط شما ثبت خواهد شد ISP و خدمات مخابراتی تا دو سال.

این’همه نیست! جنبه های دیگر ارتباط شما از طریق ایمیل یا تلفن نیز بر اساس این قانون نگهداری داده ها ذخیره می شود. برای محافظت از حریم خصوصی خود در برابر این قانون ، باید از ابزاری استفاده کنید که به شما در رمزگذاری فعالیت اینترنتی شما (مانند VPN استرالیا) کمک می کند و از سایر ابزارهایی استفاده می کند که ارتباط شما را از طریق ایمیل ، خدمات VoIP و تلفن های همراه رمزگذاری می کنند..

چین

چین برخی از قوانین سختگیرانه سانسور اینترنت نسبت به سایر کشورها را دارد. چین با قرار دادن ممنوعیت ها و محدودیت های منظم در کانال های رسانه های اجتماعی ، مکانی است که به هیچ وجه نسبت به اینترنت دوستانه نیست. با این گفته ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کاربران آنلاین در چین به اندازه سایر کشورها شدید نیست ، اما هر چیزی در مورد دولت چین ناشناخته نخواهد بود..

با گذشت سال ها ، بسیاری از روزنامه نگاران ، وب سایت ها ، وبلاگ های شخصی و کانال های رسانه های اجتماعی با عصبانیت فایروال بزرگ چین روبرو شده اند. هرگونه انتقاد از دولت چین می تواند منجر به ممنوعیت ، محدودیت و حتی زندان شود.

شما می توانید از VPN برای محافظت از حریم شخصی خود و رمزگذاری تمام ترافیک اینترنت خود استفاده کنید. با این حال ، چین بسیاری از سرویس های VPN و شما را مسدود کرده است’d برای پیدا کردن مواردی که هنوز در سرزمین اصلی چین کار می کند ، باید عمیق تر حفاری کنیم. یکی از سرویس های VPN که کاملاً در چین کار می کند (تاکنون) ExpressVPN است.

  نکات ایمنی آسان اینترنت برای مبتدیان | BestVPN.co

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده قانونی برای نگهداری اطلاعات ندارد. با این حال ، سازمان های اطلاعاتی که در ایالات متحده فعالیت می کنند به جاسوسی برای شهروندان آمریکایی بدنام نیستند. با تشکر از ادوارد اسنودن ، اقدامات ضد NSA (آژانس امنیت ملی) فاش شد و چگونگی نقض یکی از آنها’حریم خصوصی با جمع آوری ابرداده.

این آژانس ها به لطف قوانین مختلفی مانند قانون میهن پرست ایالات متحده و برنامه PRISM با آزادی غیرقابل تصور فعالیت کرده اند. اگرچه قانون وطن پرست ایالات متحده اکنون منقضی شده است ، جمع آوری داده های گسترده از کاربر توسط سازمان های اطلاعاتی مختلف ممکن است هرگز متوقف نشود.

NSA یک آژانس مورد توجه است. آژانس های دیگر مانند FBI ، CIA ، DHS یا DEA هنوز هم می توانند نظارت ناخواسته را بر شهروندان آمریکایی انجام دهند و هر حرکتی که به صورت آنلاین انجام می شود را ضبط کنند. توصیه می کنیم برای رمزگذاری ترافیک آنلاین و سایر ابزارهای رمزنگاری ذکر شده در این راهنما ، از یک VPN USA استفاده کنید تا از حریم شخصی خود در برابر جاسوسی دولتی محافظت کنید.

ملل اروپا

در سال 2006 ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) دستورالعمل جدیدی را با عنوان دستورالعمل نگهداری اطلاعات اتحادیه اروپا (DRD) به تصویب رساند. براساس این چارچوب جدید نگهداری اطلاعات ، اعضای اتحادیه اروپا موظف بودند ISP ها و شرکتهای مخابراتی داده های زیر را از کاربران / مشترکین خود برای مدت زمانی از 6 ماه تا 2 سال ذخیره کنند:

 • شماره تلفن تماس های دریافتی و تماس های خروجی.
 • آدرس های IP کاربران (مکان) ارتباطات.
 • زمان ، تاریخ و مدت زمان برقراری ارتباط.
 • دستگاهی که برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می شود.
 • پیام های متنی ، ایمیل و تماس های تلفنی ارسال و دریافت شده است.

اینها برخی از جنبه های اصلی دستورالعمل نگهداری داده بود. بنا به درخواست دادگاه ، پلیس و سایر آژانسهای تحقیق می توانند به اطلاعات دیگری مانند داده های ترافیک اینترنت شما ، محتوای مکالمات تلفنی دسترسی داشته باشند و به حریم شخصی شما در سطح کاملاً جدید حمله کنند..

کشورهایی مانند آلمان ، اسلواکی ، انگلستان ، ایتالیا ، فرانسه ، نروژ ، اسپانیا ، هلند ، لهستان ، سوئد و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا این دستورالعمل را در قانونگذاری خود قرار داده اند. با این حال ، در آوریل 2014 ، دیوان عدالت اداری این بخشنامه را به دلیل دخالت حق حریم خصوصی و محافظت از داده های شخصی نامعتبر اعلام کرد..

این کشورها مجبورند قوانین خود را در مورد نگهداری داده ها دوباره ارزیابی کنند و قوانین جدیدی را مطابق با دیوان عدالت اتحادیه اروپا تشکیل دهند. با گفتن این موضوع ، هنوز حریم خصوصی شما در معرض خطر است و ما توصیه می کنیم برای محافظت از حریم شخصی خود از ابزار رمزگذاری استفاده کنید زیرا هنوز مطمئن نیستید که دولت هنوز داده های شما را ضبط می کند یا خیر..

انگلستان

اگرچه انگلستان بخشی از اتحادیه اروپا است و دستورالعمل نگهداری داده را در شدیدترین شکل به تصویب رسانده است ، اما فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را برجسته کنیم که حریم خصوصی آنلاین شما را به خطر می اندازد..

گزارش شده است که سازمان های اطلاعاتی انگلیس مانند GCHQ نظارت پتو را بر شهروندان انگلیس انجام می دهند. آژانس اطلاعاتی همچنین با همکاری همتایان آمریکایی (عمدتا NSA) همکاری کرده و اطلاعات کاربران انواع مختلفی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته است..

اگر که’همه چیز نیست ، انگلیس بخشی از اتحاد اطلاعاتی پنج چشم با ایالات متحده ، استرالیا ، نیوزلند و کانادا است. این اتحاد مشترک بین پنج کشور به آنها اجازه می دهد تا قدرت غیرقابل کنترل و جاسوسی از یکدیگر داشته باشند’شهروندان ، اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می گذارند ، و تعداد زیادی از ابرداده شهروندان را جمع می کنند. تصویر واقعی این اتحاد و میزان نظارت آنها در اسناد فاش شده توسط ادوارد اسنودن (پیمانکار سابق NSA) نشان داد.

یکی از راه های محافظت در برابر نظارت پتو رمزگذاری تمام فعالیت های آنلاین شما است. یک VPN انگلستان به شما کمک می کند تا تمام فعالیت های اینترنتی خود را با رمزگذاری ترافیک وب خود محافظت کنید. در حالی که سایر ابزارها مانند پیام رسان خصوصی سیگنال به شما امکان می دهند از ارتباطات VoIP (صوتی یا متن) خود محافظت کنید.

روسیه

دولت روسیه به دلیل مسدود کردن چندین کانال رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها ، وب سایت ها و سایر اشکال رسانه ارتباطی بدنام شده است. سازمان دیده بان رسانه های روسی ، Roskomnadzor ، در خارج از کشور از همه شیوه های ارتباطات استفاده می کند و در مسدود کردن یا اضافه کردن وب سایت ها به لیست سیاه اگر هر چیزی علیه دولت روسیه ، سیاستمداران یا رئیس جمهور روسیه صحبت می شود ، سختگیرانه است..

اگر روزنامه نگار یا وبلاگ نویسی باشید ، این مساله چندین مشکل ایجاد می کند ، زیرا مطمئناً آزادی آنلاین شما با درجه عالی محدود می شود. در گذشته ، بسیاری از روزنامه نگاران به دلیل بالا بردن صدای خود علیه ولادیمیر پوتین یا دولت روسیه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

عامل دیگر در مورد روسیه که حریم خصوصی شما را به شدت آسیب می زند ، آخرین قانون نگهداری داده است. براساس این قانون جدید ، مشاغل مستقر در روسیه (از نظر جسمی یا از طریق وب سایتها) موظفند داده های کاربر را در پایگاه های داده مستقر در روسیه ذخیره کنند. این مسئله مشکل بزرگی را برای غول های فناوری مانند Facebook یا Google ایجاد می کند و حریم شخصی شما را به خطر می اندازد.

کانادا

از آنجا که کانادا بخشی از اتحاد Five Eye است ، حریم خصوصی شما کمتر از امنیت است. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، کشورهای پنج چشم تحت نظارت ناخواسته بر شهروندان نظارت می کنند و اطلاعات خصوصی شما را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

به همین ترتیب ، قوانین خاصی در کانادا اجرا شده که حریم خصوصی آنلاین شما را نیز نقض می کند. بیل C-51 برای مبتدیان ، به آژانسهای دولتی مانند CSIS یا پلیس قدرت بی سابقه ای برای به اشتراک گذاری اطلاعات کاربر می دهد. این به نوبه خود ، اتحاد Five Eye را تقویت می کند.

اگر این نبود’به اندازه کافی ، اکنون دولت کانادا به کلیه ISP ها و شرکت های مخابراتی نیاز دارد تا اطلاعات کاربر را حفظ کنند’فعالیت ها و گزارش فعالیت هایی که منجر به نقض قوانین حق چاپ شود. این یک مشکل بزرگ برای خدمات VPN مستقر در کانادا مانند TunnelBear است. با این حال ، یک VPN همچنان به عنوان یکی از راه حلهای برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما همچنان که رمزگذاری اینترنت شما را رمزگذاری می کند ، باقی مانده است..

استفاده از آنتی ویروس ، فایروال و ضد بدافزار را تقویت کنید

ما تاکنون در راهنمای حفظ حریم خصوصی ما و اینکه چگونه می توانید از خود در برابر آنها محافظت کنید ، تاکنون درباره تهدیدات امنیتی و حریم خصوصی متعددی بحث کرده ایم. اما ما نمی توانیم اهمیت استفاده از آنتی ویروس ها ، فایروال ها و ضد بدافزارها را کنار بگذاریم.

این سه برنامه یک مانع امنیتی مهم را تشکیل می دهند که شما را از تهدیدات مختلف محافظت می کند. تهدیدات آنلاین مانند ویروس ها ، بدافزارها ، هک کردن ها ، نرم افزارهای جاسوسی ، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، اسب های Trojan و سایر موارد مشابه می تواند منجر به بروز مشکلات جدی مانند از بین رفتن داده ها ، سرقت و بیرون کشیدن اطلاعات محرمانه ، مانع از دسترسی شما به پرونده های خود و در نهایت غیرفعال کردن کامپیوتر شما شود..

به همین دلیل مهم است که از نرم افزار آنتی ویروس به همراه برنامه های فایروال و ضد بدافزار استفاده کنید. در اینجا ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از آنتی ویروس ، فایروال ها و ضد بدافزارها برای تقویت دفاع خود در برابر چنین تهدیدهای حریم خصوصی آنلاین استفاده کنید.

نرم افزار آنتی ویروس

بسیاری از ویروس ها با ایجاد نسخه هایی از خود ، دستگاه شما را آلوده کرده و سپس در سراسر سیستم پخش می شوند. اگرچه ممکن است بسیاری از آنها بی ضرر باشند ، ویروس های دیگر نیز واقعاً خطرناک هستند زیرا برای سرقت داده های شما ، کند کردن رایانه شما ، به اسپم ها اجازه می دهند تا به سیستم شما نفوذ کنند ، پرونده های مهم را حذف کنند و حتی سیستم های شما را خراب کنند..

نرم افزار آنتی ویروس برای محافظت از شما در برابر ویروس های مختلف طراحی شده است. سیستم شما را مرتبا اسکن می کند و به دنبال الگوهای و برنامه هایی می شود که برای دستگاه شما خطرناک است. آنتی ویروس با استفاده از امضاهای خاص یا تعاریف ویروس های شناخته شده به آنها سیگنال می دهد.

به همین دلیل شرکتهایی که نرم افزار آنتی ویروس را توسعه می دهند به طور مداوم به روزرسانی هایی را برای تعریف ویروس منتشر می کنند. در اینجا ما همچنین به شما توصیه می کنیم همیشه نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز کنید و شاید تنظیمات را برای به روزرسانی خودکار تغییر دهید. و اگر نخواهید’تا الان یک آنتی ویروس دارید ، باید بلافاصله آن را دریافت کنید.

آنتی ویروس رایگان در مقابل نرم افزار آنتی ویروس Premium

با توجه به انتخاب میزبان موجود در بازار ، انتخاب آنتی ویروس می تواند مشکل باشد. هر یک سرویس آنتی ویروس اساسی را ارائه می دهند اما از نظر قیمت ، کارایی و ویژگی های مختلف قابل تفکیک هستند. با این حال ، این همه به این نتیجه می رسد که آیا می خواهید به یک سرویس ضد ویروس رایگان بروید یا یک مبلغ پرداختی دریافت کنید.

مفهوم کلی این است که سرویس های ضد ویروس رایگان به همان اندازه خدمات آنتی ویروس حق بیمه هستند. تفاوت اصلی بین هزینه های پرداخت شده و رایگان در ویژگی های اضافی است که توسط یک نرم افزار آنتی ویروس برتر به شما پیشنهاد شده است.

نرم افزار آنتی ویروس رایگان همان ویژگی های شناسایی و محافظت از ویروس را به عنوان یک آنتی ویروس تجاری ارائه می دهد اما در مشخصات دیگر مانند گزینه ضد سرقت ، فایروال اضافی ، ویژگی ضد اسپم ، فیلترهای فیشینگ و موارد دیگر نیز وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر ، یک آنتی ویروس پرداخت شده بیشتر شبیه یک لباس امنیتی است و شما تمام این ویژگی های اضافی را با قیمت مشخص دریافت می کنید.

خدمات برتر آنتی ویروس

اکنون که تفاوت بین سرویس های ضد ویروس رایگان و پرداخت شده را پاک کردیم ، می توانید این ارائه دهندگان آنتی ویروس را در نظر بگیرید (رایگان & پرداخت شده):

 • AVG به صورت رایگان و همچنین به صورت خدمات پولی در دسترس است. خدمات رایگان ویژگی های اصلی آنتی ویروس را ارائه می دهد. محافظت از دستگاه های Mac و Android ، ویژگی محافظت از راه دور و همچنین پیوندهای مخرب وب ، توییتر و فیس بوک را اسکن کنید. سرویس پرداخت شده مزایای اضافی دیگری مانند فایروال ، ویژگی ضد اسپم ، محافظت از داده و موارد دیگر را ارائه می دهد.
 • آواز یکی دیگر از سرویس های رایگان آنتی ویروس رایگان است و در دستگاه های ویندوز ، مک ، اندروید و iOS در دسترس است. نسخه رایگان سرویس آنتی ویروس ، ویژگی مدیریت رمز عبور و محافظت از مرورگر را در اختیار شما قرار می دهد. جدا از نسخه رایگان ، Avast انواع خدمات پرداختی را نیز ارائه می دهد. می توانید از یک مجموعه کامل امنیتی تا افزودنیهای فردی انتخاب کنید.
 • امنیت نورتون توسط Symantec یک سرویس طولانی مدت در صنعت آنتی ویروس بوده است. مجموعه Norton Security یک سرویس پولی است و شما بسته به ویژگی های مورد نظر خود می توانید انواع مختلف آن را انتخاب کنید.
 • کسپرسکی همچنین یک سرویس ضد ویروس مشهور تجاری است و بسته های مختلفی را ارائه می دهد. می توانید سرویس آنتی ویروس مستقل را خریداری کنید یا به سراغ کل بسته امنیتی بروید.

فایروال ها

فایروال ها برنامه ای هستند که نظارت بر ترافیک داده های ورودی و خروج سیستم شما را دارند. می توانید بر اساس مجموعه ای از قوانین مختلف ، مانع از خروج یا ورود اطلاعات دستگاه های خود به دیواره های دیواری شوید.

فایروال ها هنگام دفاع در برابر مجرمان سایبری مانند هکرها واقعاً مهم هستند. آنها همه اشکال ارتباطی که از منابع ناخواسته سرچشمه گرفته اند را مسدود کرده و هکرها را از شناسایی شما از طریق اینترنت متوقف می کنند.

همه جدیدترین سیستم عامل ها دارای دیوار آتش داخلی هستند’یک عمل خوب برای ترک آنها روشن است ‘بر’. از طرف دیگر ، فایروال های شخص ثالث وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید مانند Comodo Internet Security Pro یا لباسهای امنیتی متنوع ضد ویروس همچنین شامل افزودنی فایروال هستند..

ضد بدافزار

بسیاری از تهدیدهای سایبری وجود دارد که به دستگاه شما خفه می شوند و می توانند بسیار مخرب باشند. تهدیداتی مانند ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، جاسوس افزارها ، اسب های تروجان و حتی ویروس ها را می توان در زیر بدافزارها قرار داد و حریم شخصی شما را به خطر می اندازد. از آنجا که نرم افزار آنتی ویروس شما را از ویروس های مختلف محافظت می کند ، همچنین محافظت در برابر جاسوس افزارها و اسب های Trojan نیز مهم است.

یک برنامه ضد بدافزار شما را در برابر هرگونه تهدیدات محافظت می کند. اگرچه مجموعه های امنیتی دارای ویژگی هایی هستند که شما را در برابر بدافزارها محافظت می کنند ، اما ایده خوبی است که نرم افزارهای مستقل ضد بدافزار (ضد جاسوس افزار) را در کنار آنتی ویروس خود اجرا کنید..

اگر کاربر Windows 7 یا بالاتر هستید ، پس Windows Defender رایانه خود را برای هرگونه نشانه جاسوس افزار و سایر برنامه های مخرب اسکن می کند. با این حال ، شما همچنین می توانید از برنامه های ضد بدافزارهای رایگان مانند Malwarebytes یا Spybot Search استفاده کنید & از بین رفتن.

از آنتی ویروس ، فایروال استفاده کنید, & ضد بدافزار در ترکیب

وقتی گفتیم که این سه برنامه یک مانع امنیتی مهم را تشکیل می دهند ، از بین نرفتیم’فقط شوخی می کنم هنگامی که هر سه مورد در کنار یکدیگر استفاده می شوند ، یک همکاری شگفت انگیز را تشکیل می دهند و یکدیگر را تکمیل می کنند.

هر یک از آنها برای یک هدف خاص طراحی شده اند و نقاط ضعف یا آسیب پذیری های یکدیگر را بر طرف می کنند. هنگامی که آنها را در بالاترین سطح محافظت پیکربندی کرده اید ، آنتی ویروس ، فایروال و ضد بدافزار شما را از تهدیدهایی محافظت می کند که به منظور ایجاد آسیب به حریم شخصی و امنیت آنلاین شما محافظت می کند..

فقط به یاد داشته باشید که دو آنتی ویروس را به طور همزمان بر روی یک سیستم اجرا نکنید زیرا ممکن است هر دو با یکدیگر متناقض باشند و شما را آسیب پذیر بگذارند. از طرف دیگر ، برخی از کارشناسان امنیتی حتی اظهار داشته اند که اجرای دو یا سه نرم افزار ضد بدافزار ایده خوبی است زیرا هیچ کس برنامه ضد بدافزار برای ردیابی همه تهدیدات امنیتی کافی ندارد..

سایر نکات و ترفندهای مربوط به حریم خصوصی آنلاین

قلب اشکال خون

اشکال خونریزی قلب یک آسیب پذیری اساسی است که می تواند توسط هکرها برای حمله به هر مشتری یا سرور متصل به سرقت داده ها مورد سوء استفاده قرار بگیرد و به آنها اجازه دهد هرگونه محتوای رمزگذاری شده ، نام کاربری / رمزعبور یا کلیدهای خصوصی را در معرض نمایش بگذارند. این نام را از نقص موجود در ضربان قلب در اجرای OpenSSL می گیرد.

این امر به دلیل کد نویسی ضعیف ایجاد شده است و در کلیه نسخه های OpenSSL که بین مارس 2012 و آوریل 2014 منتشر شده است وجود دارد. . از آنجا که حملات سوءاستفاده از این اشکال هیچ اثری بر جای نمی گذارد ، میزان سرقت داده ها ناشناخته است. بحثی در مورد خرد کردن OpenSSL در کل به نفع تکنیکهای بیومتریک صورت گرفته است.

برای محافظت در برابر این آسیب پذیری ، به مشاغل توصیه می شود آخرین نسخه رمزگذاری OpenSSL را در وب سایت های خود بروزرسانی کنند. گواهی OpenSSL مرتبط با کلیدهای جدید نیز مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد. به کاربران اینترنت توصیه می شود رمزهای عبور خود را برای وب سایتهای اجرا شده OpenSSL تغییر دهند. افرادی که در زمینه بانکداری آنلاین فعالیت می کنند باید مراقب معاملات مالی خود باشند.

وونیکس

Whonix یک توزیع لینوکس است که با هدف ارائه حداکثر حریم شخصی ، ناشناس بودن و امنیت در اینترنت طراحی شده است. Whonix توزیع دو ماشین مجازی است ، a “دروازه” که فقط TOR را اجرا می کند و “ایستگاه کاری” که یک شبکه کاملاً جدا شده است این سیستم عامل با استفاده از موتور مجازی سازی پشتیبانی شده مانند سایر سیستم عامل ها اجرا می شود “جعبه مجازی”.

طرفداران

از آنجا که با مجبور کردن کلیه ارتباطات از طریق شبکه TOR (دروازه) به هدف خود می رسد ، استفاده از Whonix مزایای خاصی دارد:

 • شما به دلیل پنهان کردن آدرس IP واقعی خود ناشناس می شوید.
 • از نشت DNS جلوگیری کرده و حداکثر محافظت در برابر بدافزار را انجام دهید.
 • این نرم افزار با هر بسته نرم افزاری سازگار است و می تواند در رابطه با VPN کار کند.
 • این از برنامه های نادرست پیکربندی IP IP واقعی واقعی شما جلوگیری می کند.

منفی

Whonix خطاهای خاص خود را دارد.

 • از آنجایی که از شبکه TOR بهره می برد ، سرعت اینترنت شما قابل توجهی به خطر می افتد.
 • در مقایسه با نمونه های دیگر توزیع های لینوکس ، سطح بالاتری از نگهداری مورد نیاز است.
 • این از منابع اضافی استفاده می کند زیرا برای کار به ماشین های مجازی یا سخت افزار یدکی احتیاج دارد.

رفتن به سیستم عامل لینوکس

بسیاری از کاربران نگران حریم خصوصی خود می توانند به لینوکس تبدیل کنند زیرا از نظر امنیت و حریم خصوصی آنلاین نسبت به سایر سیستم عاملهای اصلی دارای چندین مزیت است..

 • یکی از مهمترین مزیت های لینوکس این است که هرکسی نمی تواند بدون داشتن حق سرپرست ، از جمله دسترسی به پرونده های اصلی سیستم عامل ، هیچ پرونده یا برنامه ای را اجرا کند. این بدان معناست که در صورت ویروس ها ، جاسوس افزارها یا هکرها سیستم را به خطر می اندازند ، قادر به ایجاد آسیب های جبران ناپذیر به سیستم نخواهند بود.
 • در حال حاضر ، لینوکس سهم بازار 1.71٪ در مقایسه با 88.8٪ برای ویندوز و 7.6٪ برای مک دارد. داشتن سهم بازار کمی در مقایسه با Mac OS و Windows آن را به هدف کمتری برای انجام حملات مخرب تبدیل می کند و بندرت مورد حمله مجرمان سایبری قرار می گیرد..
 • لینوکس به عنوان یک سیستم عامل منبع باز ، از دست زدن توسط آژانس های دولتی عاری است و احتمال اینکه درب پشت NSA بسیار بعید باشد ، بسیار بعید است..
 • یکی دیگر از مزایای ماهیت منبع باز آن این است که تعداد بی شماری از کاربران می توانند کد آن را ببینند ، به سرعت هرگونه سوء استفاده یا نقصی را ذکر کرده و آنها را برطرف کنند. این امر احتمال پنهان ماندن نرم افزارهای مخرب درون کدها را به حداقل می رساند. همچنین رفع مشکلات امنیتی در مقایسه با سیستم عامل های دیگر بسیار سریعتر به لینوکس می رسد.

در کل ، این باعث می شود این امنیت در مقایسه با بسیاری از سیستم عامل های تجاری بلکه حتی لینوکس امن تر شود’امنیت سایبری غیرقابل نفوذ نیست. کاربران می توانند با فعال کردن فایروال (در صورت غیرفعال بودن) ، محدود کردن استفاده از امتیازات root ، نصب VPN و بروزرسانی نرم افزار ، محافظت از حریم خصوصی خود را در لینوکس حتی بیشتر تقویت کنند..

برخی از خوانندگان نگران ممکن است تمایلی به تغییر در لینوکس نداشته باشند زیرا ممکن است از سیستم عامل های موجود خود استفاده کنند اما این کار را نمی کنند’باید به طور کامل خاموش شوید با استفاده از یک ماشین مجازی (که در ابتدا توضیح داده شد) می توان از لینوکس در سیستم عامل دیگری استفاده کرد.

از سیستم عامل لپ تاپ های Librem Laptops Running Qubes استفاده کنید

آیا تاکنون نمی دانید که آیا لپ تاپ هایی وجود دارند که از نرم افزار و سخت افزار منبع باز استفاده می کنند و فقط برای محافظت از حریم شخصی و امنیت شما ساخته شده اند؟ پوریسم با نوت بوک های Librem خود دقیقاً آن را ارائه می دهد. در حال حاضر ، آنها دو مدل ، Librem 13 و Librem 15 را ارائه می دهند.

از سیستم عامل لپ تاپ های Librem Laptops Running Qubes استفاده کنید

هر دو لپ تاپ های سطح بالایی هستند و با یک نکته در ذهن ساخته شده اند تا امنیت و امنیت را از تهدیدات مختلف ناشی از منابع مختلف به شما ارائه دهند. از سخت افزار گرفته تا نرم افزاری که در نوت بوک های Librem مورد استفاده قرار می گیرد ، حریم خصوصی یک ویژگی مهم است.

پوريسم’فلسفه بیان می کند که حریم شخصی ، امنیت و آزادی را در اولویت قرار داده است. و فقط از سخت افزار منبع آزاد یا نرم افزاری استفاده نمی کند’یک کاربر را در حق حریم خصوصی نقض کنید. هر دو لپ تاپ با یک سیستم عامل داخلی ساخته شده توسط Purism به نام PureOS تولید می شوند. این سیستم عامل از نرم افزار منبع باز استفاده می کند و از قبل نصب شده با نرم افزار محبوب Windows و Mac همراه است.

Qubes OS

با این حال ، اگر می خواهید حریم خصوصی و امنیت خود را به سطح دیگری برسانید ، بنابراین توصیه می کنیم سیستم عامل Qubes را روی لپ تاپ های Librem خود قدم بگذارید. Qubes OS یک سیستم عامل متمرکز بر امنیت است و براساس Hypervisor Xen ساخته شده است.

Qubes امنیت و حفظ حریم خصوصی را از طریق انزوا فراهم می کند. با اجرای این عملیات بر روی ماشین های مجازی ، زندگی دیجیتالی شما را جدا می کند. یک مورد که سیستم عامل Qubes را از سایر سیستم عامل ها جدا می کند اینست که سیستم عامل فرض می کند که سیستم شما نقض می شود. با انجام این کار ، زیر سیستم های مختلف را طبقه بندی کرده و از دسترسی کامل سایبر به سیستم شما جلوگیری می کند.

Qubes توسط ماشینهای مجازی مختلف پشتیبانی می شود. برخی از این دستگاه ها شامل دستگاه های مجازی Fedora و Debian Linux VM ، Whonix و Windows Microsoft هستند. با گفتن این مسئله ، یکی از مشکلی که کاربران هنگام استفاده از Qubes با آن روبرو هستند ، یافتن پشتیبانی سخت افزاری صحیح برای سیستم عامل است. از آنجا که مجازی سازی منابع زیادی را به خود اختصاص می دهد ، برای استفاده کامل از سیستم عامل Qubes به پردازنده هایی که از مجازی سازی پشتیبانی می کنند (Intel VT-x یا AMD-v) ، فضای قابل توجهی در هارد دیسک و رم زیادی استفاده می کنید..

از BIOS خود با رمز محافظت کنید

در حالی که اکثر سیستم عامل ها می توانند از ورود کاربران غیرمجاز به آنها جلوگیری کنند ، می توانند’t آنها را از بوت شدن سیستم عامل های دیگر ، قالب بندی درایوهای سخت یا استفاده از CD زنده برای مشاهده اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید.

در کامپیوتر شما’بایوس ، می توانید یک رمز ورود تنظیم کنید تا از اجازه چنین نتایج بدون اجازه خود جلوگیری کنید. برای تنظیم گذرواژه BIOS در رایانه ، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • رایانه خود را راه اندازی کنید ، در طی فرآیند راه اندازی ، کلید مناسب را فشار دهید. در اکثر رایانه ها F2 است ، در غیر این صورت ، می توانید کامپیوتر را مشاهده کنید’اسناد را انجام داده یا جستجوی سریع Google را در مورد آن انجام دهید “BIOS KEY” مدل کامپیوتر شما.
 • هنگامی که در صفحه تنظیمات BIOS هستید ، گزینه گذرواژه را که معمولاً در بخش امنیتی یافت می شود ، پیدا کنید.
 • تنظیمات رمز ورود را مطابق با اولویت خود پیکربندی کرده و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • می توانید کلمات عبور دیگری را برای اهداف مختلف تنظیم کنید به عنوان مثال یکی برای بوت شدن رایانه و دیگری برای دسترسی به تنظیمات BIOS شما.

احتیاط: هر چند یک کلمه هشدار ، پس از تنظیم گذرواژه در BIOS ، بازنشانی مجدد آن ، به خصوص در لپ تاپ ، دشوار است. اطلاعات مربوط به نحوه تنظیم مجدد گذرواژه BIOS را می توان در اینجا یافت.

در رایانه های ویندوز 8 و Mac

در رایانه ای که ویندوز 8 و Mac دارد ، از سیستم عامل UEFI به جای BIOS استفاده می شود. می توانید به گزینه بوت ویندوز 8 بروید و در آنجا تنظیمات سیستم عامل UEFI را پیدا خواهید کرد که می توانید رمز عبور را تنظیم کنید. برای دسترسی به تنظیمات در ویندوز 8 ، از لبه سمت راست صفحه بکشید یا کلید Windows + C را فشار دهید. سپس روی دکمه روشن و از گزینه ها کلیک کنید ، در حالی که shift را نگه دارید ، دوباره راه اندازی کنید..

در مک ، می توانید سیستم را راه اندازی مجدد کنید و Command + R را نگه دارید تا وارد حالت Recovery شوید. یکبار آنجا بروید ‘خدمات رفاهی’ -> ‘گذرواژه سیستم عامل’ و گذرواژه خود را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که یک رمز عبور سیستم عامل BIOS یا UEFI ، کامپیوتر شما را از دسترسی به دیسک های سخت از طریق رابط محافظت می کند ، هنوز هم این خطر وجود دارد که شخص از دسترسی فیزیکی وی به رایانه شما استفاده کند و رمز عبور خود را تغییر دهد یا رمز عبور خود را حذف کند یا هارد دیسک را حذف یا وارد کند. بنابراین توصیه می کنیم برای اطمینان از حداکثر محافظت ، هارد دیسک خود را نیز رمزگذاری کنید.

سرورهای DNS

سرور DNS (Domain Name system) برای پیوند دادن شما به مکان مناسب یا وب سایت در اینترنت مورد نیاز است. بیشتر افراد از سرور DNS تهیه شده توسط ISP یا DNS عمومی رایگان مانند Google DNS استفاده می کنند. با این حال ، با انجام این کار حریم خصوصی شما به خطر می افتد زیرا ارائه دهنده خدمات DNS می تواند فعالیت آنلاین شما را ردیابی و نظارت کند. اطلاعات ذخیره شده سپس می توانند برای تبلیغات هدفمند مورد استفاده قرار گیرند.

حتی با اتصال VPN ، نشت DNS هنوز هم می تواند رخ دهد. برای اطمینان از حداکثر محافظت از حریم خصوصی ، توصیه می کنیم به سرورهای OpenDNS بروید و از ابزارهای رمزگذاری DNS در کنار VPN استفاده کنید. DNSCrypt یکی از این ابزارها است که در سیستم عامل های Windows ، Ma و Linux موجود است. DNSCrypt یک نرم افزار منبع باز است که می توانید مستقیماً از Open DNS بارگیری کنید’وب سایت.

از طرف دیگر ، می توانید برای حفاظت از نشت داخلی DNS ، مشتری های VPN را جستجو کرده و یکی را تنظیم کنید. VPN محبوب با این ویژگی شامل PureVPN و دسترسی به اینترنت خصوصی (PIA).

تنظیمات Flash Player را بررسی کنید

برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود ، باید مجوزها و دسترسی به داده های شخصی که به وب سایت هایی که بازدید می کنید را کنترل کنید. برای این کار می توانید به تنظیمات Flash Player خود بروید. تا کنون ، پرکاربردترین فلش پلیر Adobe Flash Player است.

برای پیکربندی تنظیمات Flash Player ، به وب سایت رسمی بروید که در آن مدیر Adobe Flash Player Manager را پیدا خواهید کرد. مدیر شامل هفت زبانه است که شش مورد از آنها جنبه های دیگری از حریم خصوصی و امنیت شما را کنترل می کند. هر یک از آنها در زیر با توصیه ای در مورد بهترین تنظیمات ذکر شده است.

تنظیم حریم خصوصی جهانی

این امر اجازه استفاده از دوربین یا میکروفون را برای وب سایتها کنترل می کند.

پنل تنظیمات حریم خصوصی جهانی

توصیه: انتخاب کنید “همیشه بپرس” زیرا ممکن است شما نیاز به برخی سایتها برای استفاده از لوازم جانبی خود برای کارهایی مانند تماس ویدیویی یا فرمان صوتی داشته باشید.

تنظیمات ذخیره جهانی

این کنترل می کند که از وب سایت های غیرحضوری چه مقدار فضای اختصاصی به کوکی ها و سایر محتوای فلش در رایانه شما اختصاص می یابد. ذخیره محتوا از اشخاص ثالث از نظر حفظ حریم خصوصی آنلاین می تواند خطرناک باشد ، زیرا این امر به وب سایت اجازه می دهد زبانه ها را روی اطلاعات شما نگه دارد یا فعالیت شما را نظارت کند.

پانل تنظیمات ذخیره جهانی

توصیه: تنظیمات را مطابق تصویر تصویر تنظیم کنید. رد کردن ذخیره کوکی ها ممکن است عملکرد برخی از وب سایت ها را مختل کند اما این نادر است. بهترین توصیه این است که با تنظیمات آزمایش کنید ، در صورت مواجهه با وب سایت های خراب از محدود کننده ترین گزینه ها به کمی کمتر.

تنظیمات امنیت جهانی

این کنترل می کند که آیا محتوای فلش با استفاده از قوانین امنیتی قدیمی (محتوا ایجاد شده قبل از Flash 8) می تواند در اینترنت تعامل داشته باشد یا خیر.

پنل تنظیمات امنیت جهانی

توصیه: بهترین انتخاب انتخاب است “همیشه بپرس”. به این ترتیب دیگر نیازی به سازش بین امنیت و عملکرد نخواهید داشت. در صورت وب سایت هایی که به آنها اعتماد دارید و ایمن هستید ، می توانید آنها را به عنوان استثناء در بخش در پایین لیست کنید.

تنظیمات حریم خصوصی وب سایت

این امتیازات دسترسی وب سایت های بازدید شده را کنترل می کند. شما می توانید این امتیازات را برای هر وب سایت جداگانه پیکربندی کنید ، به شما امکان می دهد دسترسی از وب سایتهای با اعتماد به نفس محدودتر را محدود کنید.

پانل تنظیمات حریم خصوصی وب سایت

توصیه: ترجیح آن به شما بستگی دارد. بهتر است انتخاب کنید ”همیشه بپرس” برای اکثر وب سایت ها ، فقط گزینه های دوم را برای وب سایت هایی که به آنها اعتماد دارید و مرتبا از آنها بازدید می کنید ، انتخاب کنید.

تنظیمات ذخیره وب سایت

این به شما امکان می دهد میزان محتوای فلاش مانند کوکی هایی را که می توانید توسط وب سایت های شخصی که بازدید کرده اید در رایانه شما ذخیره شود ، به طور خرد مدیریت کنید.

پانل تنظیمات ذخیره وب سایت

توصیه: از این پنل استفاده کنید تا محدودیت 100 KB را فقط برای وب سایتهای قابل اعتماد تنظیم کنید که بدون ذخیره محتوای فلش به درستی کار نکنند.

نحوه تولید رمزهای عبور قوی

ما در استفاده از گذرواژه‌های قوی در سرتاسر راهنمای حفظ حریم خصوصی خود تامل کرده ایم و در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید برای تولید رمزهای عبور قوی استفاده کنید. گذرواژه‌ها اطمینان دارند که فقط فرد مجاز قادر به دسترسی به حسابهای خود است. کاربران باید اطمینان حاصل کنند که دارای رمزهای عبور قوی هستند که توسط هکرهایی که سعی در ورود به حساب خود دارند ، به راحتی کرک نمی شوند. یک رمز عبور قوی باید:

 • حداقل 12 کاراکتر: هرچه گذرواژه طولانی تر باشد ، شکستن آن با استفاده از حمله نیروی بی رحم سخت تر است.
 • باید شامل اعداد ، نمادها ، حروف بزرگ و حروف کوچک باشد: استفاده از ترکیبی از انواع مختلفی از کاراکترها باعث می شود که در اثر حملات بی رحمانه شکستن آن سخت تر شود.
 • نباید یک کلمه موجود در فرهنگ لغت یا ترکیبی از آنها باشد: از استفاده آسان از حدس زدن کلمات متداول موجود در فرهنگ لغت ، جلوگیری کنید. دایناسور آبی به عنوان رمز عبور ایمن نیست.
 • نباید به جایگزینی های آشکار بستگی داشته باشد: گرم استفاده كردن “Blue Dino $ Aur” در عوض نیست’می خواهم آن را امن تر کند.
 • از عبارتی به عنوان گذرواژه استفاده کنید: می توانید عبارات یا جملات کوتاه به عنوان رمزعبور خود استفاده کنید. این یک روش مؤثر برای اطمینان از رمزعبور قوی است زیرا شکستن عبارات مشکل تر است.
 • اضافه کردن فضاهای تصادفی: همچنین می توانید فضاهای تصادفی را بین رمزهای عبور خود اضافه کنید (در صورت اجازه). این احتمال شكسته شدن رمز عبور شما را به حداقل می رساند و به اطمینان از استحكام آن كمك می كند.
 • از استفاده از همان رمز عبور برای چندین حساب خودداری کنید: با این کار اطمینان حاصل می شود که اگر یکی از حساب شما دریافت شود’با به خطر انداختن هکرها ، آنها قادر نخواهند بود با استفاده از همان رمز ورود به حسابهای دیگر شما وارد شوند.

مدیر رمز عبور

مشکلی در ساخت رمزهای عبور قوی این است که به خاطر سپردن آنها سخت است. این مشکل را با استفاده از مدیر رمز عبور حل کنید که به شما امکان می دهد رمزهای عبور قوی را ذخیره و سازماندهی کنید. شما فقط به کمک یک مدیر رمز عبور نیاز دارید ‘گذرواژه اصلی’ که به نوبه خود امکان دسترسی به کل پایگاه داده رمز عبور خود را فراهم می کند. در اینجا چند مدیر رمز عبور وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

 • داشلان: یک مدیر رمز عبور قدرتمند با یک رابط براق. Dashlane خدمات رایگان و همچنین پولی را ارائه می دهد و می توانید به طور خودکار رمز عبور وب سایت های مختلف را تغییر دهید. این کلمه عبور های قوی ایجاد می کند و سایر ویژگی ها شامل پر کردن فرم قبل و گرفتن رسید برای خرید آنلاین است.
 • LastPass 4.0: یک مدیر رمزعبور عالی دیگر است و به صورت رایگان در دسترس است. همچنین می توانید نسخه حق بیمه را انتخاب کنید. برخی از ویژگی های آن شامل امکان همگام سازی رمزهای عبور در دستگاه های مختلف ، به اشتراک گذاری خودکار و پیشرفته گذرواژه ، ممیزی کلمات عبور با یک مشکل امنیتی است.
 • مجموعه مدیریت رمزعبور LogMeOnce: یک مدیر رمزعبور رایگان که طیف وسیعی از ویژگیهای عالی را ارائه می دهد. برخی از آنها شامل ردیابی دستگاه سرقت شده ، تغییر خودکار گذرواژه و اشتراک گذاری ایمن است.
 • KeePass: در اینجا یک مدیر رمزعبور رایگان برای ویندوز وجود دارد که می توانید استفاده کنید. این نرم افزار منبع باز است و از رمزهای عبور شما با استفاده از 256 بیتی AES یا الگوریتم رمزگذاری Twofish محافظت می کند. حتی می توانید KeePass را بر روی USB USB حمل کنید و بدون نیاز به نصب ، آن را بر روی سیستم دیگر ویندوز اجرا کنید.   
 • KeePassX: KeePassX نسخه غیر رسمی KeePass است اما ویژگی های بسیار بیشتری را ارائه می دهد. در مرحله اول ، می توانید از KeePassX در سیستم عامل های مختلف (ویندوز ، مک ، لینوکس و غیره) استفاده کنید. همچنین دارای یک ژنراتور رمز عبور است و همچنین از الگوریتم رمزگذاری AES یا 256 بیتی استفاده می کند.

نتیجه

اکنون که به پایان رسیدیم ، امیدواریم که راهنمای ما به شما در تضمین حفظ حریم خصوصی و امنیت خود در برابر تهدیدهای بیشمار بر روی سیستم عامل های مختلف کمک کند. حریم خصوصی چیزی است که هیچ کس نباید آن را تصدیق یا سازش کند.

محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما ممکن است مانند یک کار وحشتناک باشد اما غیرممکن نیست. ما تمام تلاش خود را کرده ایم که هرچه آسان تر کارها را انجام دهیم و به شما در تنظیم دفاعی برای حفاظت از حریم شخصی خود کمک کنیم.

با استفاده از ابزارهای مختلف ، پیروی از دستورالعمل های اساسی امنیتی ، و توجه به کوچکترین جزئیات حریم خصوصی ، می توانید به راحتی هرگونه حمله در مجرمان سایبری ، نظارت دولتی ، و سایر تهدیدات حریم خصوصی و آنلاین را به حداقل برسانید..

در آخر ، نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود نظرات زیر به ما بگویید. همچنین ، اگر در مورد حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود سؤالی دارید ، به ما اطلاع دهید ، ما از کمک به شما خوشحال خواهیم شد!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me