چگونه می توان از محدود کردن محتوا و محدودیت های محتوا استفاده کرد

خیلی ها این را نمی دانند ، اما یک فرد متوسط ​​فقط به 0.004٪ اینترنت دسترسی دارد. 99.9996٪ موارد دیگر را شامل می شود “وب عمیق” و اساساً هر محتوای دیگری که توسط موتورهای جستجو مانند Google یا Bing ایندکس نمی شود.

با این حال ، حتی در این 0.004٪ از اینترنت که به آن دسترسی داریم ، بسیاری از وب سایت ها در سرتاسر جهان نسبت به فعالیت جغرافیایی مسدود می شوند ، و محتوای موجود را محدودتر می کنند. بنابراین ، این راهنما روی جغرافیایی مسدود شده و چگونگی دور زدن آن تمرکز دارد. اما اول…

Geoblocking دقیقاً چیست?

Geoblocking شامل روش ها و فن آوری های مختلفی است که برای فعالیت محدود کردن دسترسی به اینترنت استفاده می شود’موقعیت جغرافیایی. وب سایت ها / سرویس هایی که جغرافیایی مسدود کننده را تنظیم می کنند ، ابتدا آدرس های IP را شناسایی کرده و سپس آنها را در برابر لیست سیاه یا لیست سفید تأیید می کنند.

هر IP که در لیست سفید مورد تأیید نیست و وارد لیست سیاه می شود ، بلافاصله از تکمیل اتصال به وب سایت / سرویس دهنده سرویس منع می شود ، در نتیجه شما خطایی مانند “وب سایت در مکان / منطقه شما قابل دسترسی نیست.”

چرا Geoblocking وجود دارد?

Geoblocking به دلیل مجوزها و مسائل مربوط به حق چاپ ، در محدود کردن دسترسی به محتوای چندرسانه ای پریمیوم در اینترنت مانند نمایش های تلویزیونی و فیلم ها نقش اساسی دارد. به طور معمول ، وقتی شخصی در خارج از کشور به محتوای خود دسترسی پیدا کند ، خانه های تولید پول از دست می دهند.

به همین دلیل است که بسیاری از سیستم عاملهای جریان مانند Netflix ، iPlayer BBC ، Amazon Prime ، HBO NOW و محدود کردن دسترسی بیشتر به مطالب خاص و یا ایجاد نسخه متفاوت در وب سایت های خود را مشاهده می کنید ، به این دلیل که کاربران از انسداد کامل کتابخانه کامل عناوین جلوگیری می کنند..

آنها حتی با ممنوعیت خدمات VPN که برای دور زدن محاصره جغرافیایی و محتوا در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند ، بیشتر پیش می روند. علاوه بر این ، geoblocking همچنین در اجرای تبعیض قیمت ، مسدود کردن ترافیک مخرب ، قمار آنلاین ، پیشگیری از کلاهبرداری و تأیید هویت از موقعیت مکانی نقش دارد..

Geoblocking را با یک Proxy انجام دهید

بیشتر وقتی افراد با محاصره جغرافیایی روبرو می شوند ، به آنها توصیه می شود از یک سرویس پروکسی استفاده کنند. این ابزارهای ارزشمند به کاربران امکان اتصال به یک سرور در یک کشور دیگر با یک آدرس IP جدید برای انسداد وب سایت ها / خدمات مختلف را می دهند..

با این حال ، جایی که استفاده از پروکسی در گذشته یک راه حل آسان برای محاصره جغرافیایی بود ، دیگر به عنوان یک گزینه مناسب وجود ندارد. بسیاری از وب سایت ها / خدمات به راحتی می توانند یک سرویس پروکسی را تشخیص دهند ، بلافاصله آنها را مسدود کرده و آنها را از نظر فنی بی فایده تشخیص می دهند.

سرویس های پروکسی فقط آدرس IP شما را تغییر می دهند ، اما هیچ رمزگذاری ای را انجام نمی دهند که وب سایت ها را از تشخیص اینکه از پروکسی استفاده می کنید متوقف کند. نتیجه نهایی شما روبرو هستید “خطای شناسایی پروکسی”, به همین دلیل توصیه می کنم از یک سرویس VPN قابل اعتماد استفاده کنید.

Geoblocking را با VPN مدیریت کنید

VPN ها معمولاً اتصال به اینترنت شما را طی می کنند یک تونل امن و رمزگذاری شده, فعالیتهای آنلاین شما را پنهان می کند و هویت شما را خصوصی نگه می دارد. تمام ترافیک اینترنتی که قرار بود مستقیم از ISP به وب سایتی که بازدید کرده اید منتقل شود ، اکنون با یک لایه رمزگذاری اضافه شده با یک آدرس IP متفاوت عبور می کند.

به این ترتیب ، وب سایت مقصد اکنون داده هایی را از سرور انتخابی شما از طریق سرویس دهنده VPN مشاهده می کند. نه مکان واقعی و آدرس IP شما که از ISP خود بدست آورده اید و همیشه شما را ناشناس نگه می دارد. به همین دلیل است که Geoblocking با VPN گزینه ای مناسب تر و مقرون به صرفه تر است ، البته باید هزینه سرویس VPN را نیز پرداخت کنید..

دور زدن از Geoblocking قانونی است?

این امر کاملاً به کشوری که در آن مستقر هستید و وب سایت / خدمتی که به آن دسترسی دارید بستگی دارد. برخی از کشورها مانند چین ، ایران ، عراق ، ترکیه ، مصر ، و غیره خدمات VPN را به کلی ممنوع می کنند ، زیرا آنها مانع از دسترسی از دسترسی به اینترنت نامحدود می شوند..

به این ترتیب ، اگر با استفاده از VPN برای دور زدن محاصره های جغرافیایی ، ممکن است با دردسرهای قانونی روبرو شوید ، ممکن است مجبور به پرداخت جریمه های سنگین شوید. در مورد وب سایتهایی که مانع از جلوگیری از geoblocking می شوند ، چنین اقدامی جدی صورت نمی گیرد و همچنین حساب های شخصی شما به حالت تعلیق در نمی آید.

البته ، ذکر این نکته حائز اهمیت است که اکثر وب سایتها دارای بندهایی در مورد geoblocking در سایت خود هستند “شرایط خدمات / استفاده”. بنابراین ، اگر نسبت به این فعالیت دوگانه دارید ، حتماً قوانین را مطالعه کنید تا از ممنوع یا قفل شدن خارج از حساب خود جلوگیری کنید..

راه های دیگر برای دور زدن قفل های Geoblocking

علاوه بر استفاده از سرویس پروکسی یا VPN ، افراد می توانند برای دور زدن انسدادهای جغرافیایی به Tor اعتماد کنند. Tor معمولاً دارای یک شبکه غیرمتمرکز است که توسط چندین لایه رمزگذاری محافظت می شود و ترافیک اینترنت را از طریق پوشش سرورها هدایت می کند.

این روکش سرورها بیش از هفت هزار رله تشکیل شده است که امکان پنهان کردن مناسب کاربران را فراهم می کند’ موقعیت مکانی ، در حالی که مانع از نظارت بر فعالیت دیگران نمی شود ، چه در پیام های فوری ، چه در رسانه های اجتماعی و چه در سیستم عامل های دیگر.

Tor حتی می تواند در رابطه با VPN از طریق دو تنظیم استفاده شود. تور را از طریق VPN یا VPN از طریق Tor انجام دهید. اولی شامل اتصال به سرور VPN و سپس شبکه Tor است ، در حالی که دومی برعکس.

تماشای تلویزیون آلمانی در خارج از کشور از طریق اینترنت

اگر می خواهید تلویزیون آلمان را در خارج از کشور تماشا کنید ، هیچ علم موشکی لازم نیست. به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید تا از دسترسی نامحدود در هر نقطه استفاده کنید:

  1. اشتراک در به یک سرویس VPN قابل اعتماد مانند NordVPN یا Surfshark
  2. دانلود برنامه مربوط به سیستم عامل / دستگاه مورد استفاده شما
  3. نصب برنامه, باز کن یک بار انجام شد ، و وارد اعتبار ورود به سیستم
  4. وصل کنید به هر سرور خاص در آلمان (برلین ، مونیخ ، هامبورگ فرانکفورت)
  5. بازدید کنید ARD ، ZDF ، Arte ، n-TV ، ProSieben ، Netflix DE یا هر وب سایت مخصوص تلویزیون آلمانی
  6. اکنون متوجه خواهید شد که وب سایت قابل دسترسی است و خطای موقعیت مکانی را نشان نمی دهد!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me