5 چشم ، 9 چشم ، 14 اتحاد چشم – محافظ تروریسم یا مهاجمان حریم شخصی؟

Contents

اعتبار دهید اگر VPN شما در منطقه ایمن قرار دارد

Anonine VPNAvast SecureLine VPNBuffered VPNCactusVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNHide.meHideMyAssHola VPNIBVPNIPVanishIvacyIVPNMullvadNordVPNPIAPrivateVPNProtonVPNPureVPNStrongVPNSurfsharkTorGuard VPNTrust.ZoneTunnelBearVyprVPNWindscribe VPNZenmate اعتبارسنجی VPN من

دنیای دیجیتال با سرعتی کم نور در حال گسترش است. خدمات ، برنامه های کاربردی ، سیستم عامل ها و نوآوری های جدید باعث تغییر انقلابی در زندگی ما می شوند. برخی استدلال می كنند كه ما كنترل می شویم و غرایز اولیه انسانی خود را نادیده می گیریم. دیگران بحث می کنند ، اینترنت فقط زندگی ما را بهبود بخشیده است.

آیا این به حق ما برای حفظ حریم خصوصی احترام می گذارد؟ اکنون ، این یک سوال دشوار است که باید به آن پاسخ دهید. اکثر مردم می دانند که هنگامی که به اینترنت بروید ، همیشه اثری دیجیتالی از شما خواهد بود. برخی عواقب آن را می پذیرند ، دوربین خود را برای سلفی می کشند و آن را در هشتگ ، #onfleek در رسانه های اجتماعی بارگذاری می کنند.

“چه کسی به آنچه در زندگی من انجام می دهم اهمیت می دهد؟ من یک تروریست نیستم. من نمیخوام’چیزی برای پنهان کردن دارید”. این پاسخ معمولی است که من هنگام مکالمات درباره حریم شخصی دریافت می کنم. برخی دیگر با هشدار بیشتر درباره این وضعیت می دانند که این ردپای دیجیتالی پر مخاطره است و می خواهند در مورد Surveillance Mass ، خط مشی های ورود به سیستم VPN و مسائل نشت اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بنابراین ، این راهنما برای کاربران گرسنه تر و دارای آگاهی از حریم خصوصی است. در اینجا ، شما به طور خاص در مورد دشمنان اینترنت (بخشی از آن) یاد خواهید گرفت 5 چشم / 9 چشم / 14 اتحاد چشم) ، به همراه اطلاعات مربوط به حوزه های امن ، جایی که حریم شخصی کاربر در آن رعایت می شود.

5 چشم ، 9 چشم ، 14 اتحاد ملت چشم

 1. اتحاد پنج چشم
 2. برنامه های نظارتی که توسط FVEY انجام می شود
 3. افراد قابل توجه با هدف FVEY
 4. سازمان های قابل توجه توسط FVEY
 5. کشورهای نظارت بر پنج چشم (FVEY)
 6. نه کشور نظارت بر چشم
 7. چهارده کشور نظارتی چشم

دشمنان اینترنت - حوزه های قضایی ناامن توسط کشور و اتحاد

جنگ جهانی دوم منجر به توافقنامه انگلیس و ایالات متحده شد ، که به طور رسمی در 5 مارس 1946 به تصویب رسید و از منشور آتلانتیک 1941 و توافق بروسا 1943 بیرون آمد. هدف اصلی ایجاد اتحاد چند جانبه برای همکاری در زمینه اطلاعات سیگنال بود.

در سالهای بعد ، این توافق نامه برای شامل نیوزلند ، استرالیا و کانادا تمدید شد. پس از طی مسیری سریع ، چند سال دیگر ، ما شاهد گنجاندن چندین کشور نوردیک ، فیلیپین و آلمان غربی - که بر اساس مکانیسم های جداگانه با مکانیزم های جداگانه کار می کردند ، شد..

این موجودات با نام اتحادهای پنج ، نود و چهارده چشم برگزار می شوند. و از زمان حمله حملات 11 سپتامبر ، توانایی های نظارت این اشخاص به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اکنون ، هر شهروند عضو در کشورهایی که بخشی از این اتحادها هستند ، تحت نظارت مداوم قرار دارند.

این اتحادها دستور کار خود را دارند و به کشور خودشان پاسخ نمی دهند’قوانین آنها با جاسوسی از یکدیگر ، جزئیات جمع آوری شده را به اشتراک می گذارند’شهروندان این امر پیامدهای گسترده ای برای کاربران اینترنت و به ویژه VPN برتر دارد. خلاصه اینکه ، اگر در هر یک از این 14 کشور واقع شده باشید ، از امنیت برخوردار نیستید!

متعاقباً ، شما باید با آیین نامه ها و قوانین آنلاین کشوری که در آن سکونت دارید ، آشنا شوید. بنابراین ، تصمیم گرفتم واقعاً به عمق حوزه های ناامن از طریق اتحاد و کشور بپردازم و بیش از 187 ارائه دهنده را تحلیل کنم.. امیدوارم از تلاش شما قدردانی کنید &# 55357؛&# 56898؛

اتحاد پنج چشم

مخفف است “FVEY”, پیش از این ، اتحاد پنج چشم به توافق UKUSA بازمی گردد. در ابتدا این تنها به معنای پیمان اشتراک اطلاعات بین دو کشور بود ، اما بعداً شامل سه مورد دیگر نیز شد. این یک نیروگاه از پنج کشور چشم انداز ایجاد کرد:

 • انگلستان
 • ایالات متحده
 • نیوزلند
 • استرالیا
 • کانادا

5-چشم-9-چشم-14-چشم

این کشورهای انگلیسی زبان این توافق نامه پنج چشم را برای دهه‌ها مخفی نگه داشتند. اگر کسی در مورد آن چیزی پیدا کند می توانید طول هایی را که باید طی کنید تصور کنید؟ وجود آن تا سال 2003 کشف شد و هنگامی که ادوارد اسنودن اسنادی را افشا کرد ، چیزهایی روشن تر می شدند.

این پرونده ها هنگام کار به عنوان پیمانکار NSA به دست آمد. روشن شد كه ائتلاف در خلال اتحاد جماهیر شوروی ، اطلاعاتی را در مورد اتحاد جماهیر شوروی به اشتراک گذاشته است “جنگ سرد” و سپس افشای شبکه ECHELEON. GCHQ و NSA با ضربه زدن به ایمیل ، نمابر ، تماسهای تلفنی و سایر اطلاعات درگیر شدند.

اکنون ، برنامه های آنها بسیار چشمگیر تغییر کرده است. آنها دائماً از آن استفاده می کنند “جنگ علیه تروریسم” بهانه ای برای جاسوسی در زندگی افراد محلی است. آیا این با ما منصفانه است؟ من نمیخوام’فکر می کنم! من از به اشتراک گذاشتن نظرات سیاسی خود در اینجا امتناع می ورزم ، اما واقعاً نمی توانم از تعمق درمورد اینکه چگونه همه چیز بعضی وقتها از پیش برنامه ریزی شده به نظر می رسد متوقف شوم.

برنامه های نظارتی که توسط FVEY انجام می شود

پس از حملات 911 ، اتحاد پنج چشم نظارت خود را افزایش داده و شیوه هایی را برای نظارت بر کلیه فعالیت های آنلاین کاربران اتخاذ کرد. یک سیستم نظارتی جهانی ارتباطات کل جمعیت در مرزهای ملی را ضبط می کند.

اسناد فاش شده توسط ادوارد اسنودن حتی وجود برنامه های بیشماری نظارتی را كه توسط كشورهای پنج چشم اجرا می شود ، نشان می دهد. در زیر می توانید تمام اطلاعات مربوط به این نهادهای مشترک را که کاملاً از حریم شخصی کاربران صرف نظر می کنند ، بخوانید.

PRISM - توسط NSA و ASD و GCHQ اجرا شود

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN برنامه ای است که توسط NSA اداره می شود. این ارتباطات اینترنتی را از شرکتهای مختلف دیجیتال در ایالات متحده جمع آوری و ذخیره می کند. اینها براساس درخواست دولت از شرکتهای اینترنتی است ، مانند Google LLC تحت بند 702 قانون اصلاحات FISA در سال 2008.

شرکت های مستقر در اینترنت مجبورند داده هایی را که منطبق با اصطلاحات جستجوی تأیید شده دادگاه باشد ، بچرخانند. NSA از این درخواست های PRISM برای هدف قرار دادن ارتباطات ، از جمله موارد رمزگذاری شده استفاده می کند. سپس از این اطلاعات برای انجام مأموریت های مخفی استفاده می شود.

XKeyscore - توسط NSA با ASD و GCSB اجرا شود

XKeyscore ، با عنوان XKS ،ivivivated ، یک سیستم کامپیوتری مخفی است که توسط NSA استفاده می شود. این برنامه به صورت روزانه داده های اینترنت را در سراسر جهان تحلیل و نظارت می کند. این برنامه همچنین با سازمان های اطلاعاتی استرالیا ، کانادا ، نیوزلند ، انگلیس ، ژاپن و آلمان به اشتراک گذاشته شده است.

به گفته ادوارد اسنودن ، سیستم پیچیده نظارت بی حد و حصر از افراد واقع در هر نقطه از جهان اعطا می کند. در مقابل ، NSA استدلال می کند که میزان دستیابی آن محدود و محدود است. صرف نظر از این ، این سیستم فقط اثبات فن آوری های مورد استفاده پنج کشور چشم برای جمع آوری داده های بیشتر از افراد واقع در هر نقطه از جهان است..

Tempora - توسط NCH توسط GCHQ اجرا شود

یک کامپیوتر مخفی که توسط GCHQ برای بافر ارتباطات اینترنتی استخراج شده از کابل های فیبر نوری استفاده شده است. این سیستم از سال 2008 در حال آزمایش بود و فقط در سال 2011 عملیاتی شد. این دسترسی را به آژانس اجازه می دهد تا به مقادیر زیادی از داده های شخصی ، بدون ایجاد شک و تردید دسترسی پیدا کند..

ادوارد اسنودن ادعا می کند که این سیستم دارای دو مؤلفه اصلی بهره برداری از راه دور جهانی (GTE) و تسلط بر اینترنت (MTI) است که برای جمع آوری ترافیک تلفنی و آنلاین طراحی شده است. در ماه مه 2012 ، 250 تحلیلگر NSA و 300 تحلیلگر GCHQ برای مرتب سازی داده های جمع آوری شده اختصاص داده شدند.

MUSCULAR - توسط GCHQ و NSA اجرا شود

DS-200B MUSCULAR واقع در انگلستان ، برنامه ای است که توسط GCHQ و NSA اجرا می شود ، و تأیید شده است که علت هک ها در مراکز داده های Google و Yahoo! در یک دوره 30 روزه ، MUSCULAR 181 میلیون پرونده را برای اهداف مخفی جمع آوری کرده بود.

مطابق سند فاش شده توسط ادوارد اسنودن ، آژانس امنیت ملی آمریکا’جمع آوری های روزانه میلیون ها رکورد از گوگل و یاهو استفاده می کنند’شبکه ها به انبارهای داده در Fort Meade ، مریلند. این برنامه دو برابر بیشتر از نقاط داده نسبت به PRISM جمع آوری می کند.

STATEROOM - توسط CSE ، CIA ، ASD ، GCHQ و NSA اداره می شود

STATEROOM توسط اعضای شبکه ECHELON و امضا کنندگان توافق نامه UKUSA اداره می شود ، یک برنامه اطلاعاتی سیگنال است که گفته می شود برای انجام مأموریت های دیپلماتیک استفاده می شود. اما اکثر آنها از هدف واقعی برنامه آگاهی ندارند.

با این حال ، از آنچه ما می دانیم ، STATEROOM توسط CSE ، CIA ، ASD ، GCHQ و NSA ترکیب می شود. این ممکن است متفاوت از هر سیستم نظارت تصویری دیگر باشد.

افراد قابل توجه با هدف FVEY

تعداد زیادی توسط FVEY با استفاده از اطلاعات مشترک هدف قرار گرفته اند. چارلی چاپلین نامی که احتمالاً شما را شگفت زده می کند ، نام اواخر آن است. کمدین / فیلمساز / آهنگساز به خاطر عقاید کمونیستی خود تحت نظر قرار گرفت. سایر اهداف شامل نام های معروف تر مانند:

 • استروم تورموند - در تماسهای تلفنی خود از طریق سیستم نظارت ECHELON جاسوسی کرد.
 • نلسون ماندلا - تحت نظر ماموران SIS بریتانیا در مورد شایعات تروریستی.
 • جین فوندا - ارتباطاتی که توسط GCHQ و NSA به دلیل فعالیت سیاسی درگیر شدند.
 • علی خامنه ای - هدف یک مأموریت جاسوسی پیشرفته توسط GCHQ و NSA.
 • جان لنون - FBI و MI5 به دلیل اعتراض به ویتنام Wa ، تحت نظارت قرار بگیرند
 • احود اولمرت - در لیست اهداف نظارت GCHQ و NSA گنجانده شده است.
 • سوسلو بمبانگ - رئیس جمهور پیشین و همسرش تحت نظارت ASD و NSA قرار گرفتند.
 • آنگلا مرکل - ارتباطات تلفنی از سال 2003 تا 2013 از طریق برنامه STATEROOM پایش شد.
 • پرنسس دایانا - پرونده مخفی برتر که حاوی بیش از 1000 صفحه است که توسط GCHQ و NSA جمع آوری شده است.
 • کیم دات کام - GCSB نظارت غیرقانونی بر بنیانگذار Megaupload انجام داد.

سازمان های قابل توجه توسط FVEY

اطلاعات مشترک جمع آوری شده توسط بسیاری از برنامه های نظارتی سازمان ملل پنج چشم ، تنها افراد را هدف قرار نمی دهد. موارد زیادی در زمینه خطوط هوایی مشهور ، شبکه های پخش ، مؤسسات مالی و موارد جاسوسی بیشتر توسط NSA ، GCHQ ، ASD ، GCSB ، CSIS وجود دارد..

دانشگاه ها

 • دانشگاه Tsinghua - برنامه PRISM برای جاسوسی هزاران شهروند هنگ کنگ و چینی.
 • انستیتوی فیزیک راکه - هزار هدف اسرائیلی که تحت نظارت آمریکا و انگلیس ذکر شده است.

سازمان ملل

 • مجمع عمومی سازمان ملل - NSA در حال جاسوسی از شرکا ، مقامات و معاهدات مخفی سازمان ملل است.
 • آژانس بین المللی انرژی اتمی - آژانس امنیت ملی آمریکا تلفن آژانس بین المللی انرژی اتمی را ضبط کرد’بنیانگذار.

اپراتورهای مخابرات

 • پاکت نت - اپراتور شبکه فیبر نوری آسیا اقیانوس آرام در سال 2009 توسط ایالات متحده هک شد.
 • بلگاکوم - با ایجاد موجی از خشم در کشور ، GCHQ از بلگاکوم (عملیات سوسیالیست) هک می کند.

شرکتهای نفتی

 • پتروبراس - NSA جاسوسی سرمایه های پتروبراس برای کشف نفت در مناطق دریای عمیق است.

شرکتهای چندملیتی

 • گروه تالس - جاسوسی از مقامات ارشد در 60 کشور ، از جمله مالک گروه Thales.

موسسات مالی

 • مستر کارت - NSA مشغول نظارت بر پرداخت های بین المللی از شرکت مالی است.
 • ویزا وارز - شعبه ای به نام “دنبال پول” (FTM) توسط NSA برای نظارت بر پرداخت ها ایجاد شد.

کشورهای نظارت بر پنج چشم (FVEY)!

امیدوارم بخش فوق به شما کمک کند درک کنید که چگونه کشورهای مهاجم در اتحاد پنج چشم می توانند بدست آورند. آنها هیچ گونه احترامی به حریم شخصی کاربران ندارند و همچنان به اعمال شیطانی خود ادامه می دهند.

برای اینکه ایده ای بهتر به کاربران ارائه دهم ، من هر یک از اعضای پنج کشور را در یک گروه جداگانه قرار داده ام و در مورد قوانین دولت درباره استفاده از VPN و حریم خصوصی دیجیتال بحث کرده ام..

ایالات متحده آمریکا

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

با وجود کنترل تهاجمی خود بر فعالیت های آنلاین ساکنین ، ایالات متحده استفاده از VPN ها را ممنوع نمی کند. در حقیقت ، آنها میزبان بیشترین تعداد ارائه دهندگان VPN در کل جهان هستند که طبق تحقیقات من در مجموع 49 نفر هستند.

من چند نام محبوب را در زیر لیست کرده ام ، که همه آنها مستقر در ایالات متحده هستند. و تضمین شده است که هر زمان که دولت خواستار آن باشد ، همکاری نشان دهند. این می تواند به حریم خصوصی آنلاین شما آسیب برساند.

مطمئناً ، ایالات متحده در نشان دادن حمایت از آزادی های مدنی و حقوق بشر اقدامات بسیار خوبی انجام می دهد. با این حال ، ادعای حمایت از آنها “آزادی بیان و مطبوعات” کاملاً نادرست است.

چندین آژانس آمریکایی (ذکر شده در زیر) درگیر بحث و گفتگوهای مربوط به استفاده از اینترنت شده اند. NSA دارای پشتیبان بسیاری از شرکتهای فن آوری MAJOR است.

این امکان دسترسی به همه داده های اینترنتی از جمله Facebook ، Google ، Yahoo ، Microsoft را برای پیگیری ارتباطات آنلاین به دلایل خودخواهانه به آنها می دهد..

دولت آنها حتی از نظارت ISP پشتیبانی می کند و کلیه جزئیات مربوط به تحصیلات ، مدرسه ، والدین را می داند’ درآمد ، وضعیت اشتغال ، محل کار ، وضعیت پرداخت وام.

تمام این دلایل در کنار هم باعث شده است که ایالات متحده به عنوان یکی از آنها در فهرست قرار بگیرد “دشمن اینترنت” از گزارشگران بدون مرز. بنابراین ، من’د به سختی در مورد اعتماد به شرکت و بسیاری از خدمات آنها که ادعا می کنند ناشناس بودن آنلاین را به شما ارائه می دهند ، توصیه کنید.

نمایندگان ایالات متحده در اشتراک داده ها درگیر هستند

 • آژانس امنیت ملی (NSA)
 • آژانس اطلاعات مرکزی (سیا)
 • آژانس اطلاعات دفاعی (DIA)
 • دفتر تحقیقات فدرال (FBI)
 • آژانس اطلاعات ملی جغرافیایی و اطلاعاتی (NGA)

خدمات محبوب VPN مبتنی بر ایالات متحده

نیازی به توضیح بیشتر در مورد این نیست که چرا باید از خدمات VPN مستقر در ایالات متحده ، مانند موارد ذکر شده در زیر ، اجتناب کنید. اما اگر به یک سرویس قابل اعتماد نیاز دارید ، مجبور خواهید بود به ارائه دهندگان مستقر در خارج از کشور وابسته شوید. شما می توانید بهترین توصیه های VPN برای ایالات متحده را برای توصیه های من برای حفظ امنیت در کشور FVEY بخوانید.

 • ناشناس VPN
 • آس VPN
 • پنهان شدن. من
 • IP من را مخفی کنید
 • مخفی کردن همه IP
 • هات اسپات شیلد
 • Hoxx VPN
 • IPVanish
 • LiquidVPN
 • حریم خصوصی Wi-Fi نورتون
 • تونل خصوصی
 • دسترسی به اینترنت خصوصی
 • ProXPN
 • RA4W VPN
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • سرعت بخشیدن
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • تورگارد
 • VPN نامحدود

انگلستان

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

بریتانیا و ایالات متحده اعضای بنیانگذار کشورهای 5 ، 9 و 14 چشم هستند. به همین ترتیب ، می توانید از هر دو کشور بی اعتمادی و بی اعتمادی زیادی انتظار داشته باشید.

سلطنت مشروطه تمایل دارد بسیار بی گناه عمل کند ، اما یک شکل بسیار دموکراتیک حاکم در طی چند دهه گذشته اتخاذ کرده است. درست مانند ایالات متحده ، آنها ادعا می کنند که حامی هستند.

به ویژه از نظر آزادی های مدنی ، حقوق سیاسی ، آزادی بیان و حریم خصوصی. با این حال ، در همان زمان ، آنها نظارت بر ساکنان خود را اجباری می کنند.

از زمان اجرای قانون Investigatory Powers در سال 2016 ، ISP و Telecoms اقدام به ضبط پیام های متنی ، تماس ها ، زمان اتصال ، تاریخچه مرورگر و روش های دیگر.

این داده ها به مدت 2 سال ذخیره شده و در دسترس انگلیس است’آژانس ها (ذکر شده در زیر) ، شرکاء و اتحاد پنج چشم بدون ضمانت لازم.

انگلستان ادعا می کند که این اقدامات را برای مقابله با کودک آزاری و تروریسم انجام می دهد ، اما درعوض آنها کابل های فیبر نوری را پیدا کرده و به جاسوسی هدفمند می پردازند.

استفاده از VPN در کشور قانونی است ، اما قوانین نگهداری داده برای همه ارائه دهندگان اعمال می شود. به همین دلیل گزارشگران بدون مرز ، کشور را به عنوان یک لیست ذکر کرده اند “دشمن اینترنت”.

نمایندگان انگلستان در اشتراک داده ها مشارکت دارند

 • دفتر مرکزی ارتباطات دولت (GCHQ)
 • سرویس اطلاعاتی مخفی (SIS a.k.a. MI6)
 • اطلاعات دفاعی (DI)
 • سرویس امنیتی (MI5)

ارائه دهندگان مشهور VPN مبتنی بر انگلستان:

 • HideMyAss!
 • SaferVPN
 • ZoogVPN

نیوزلند

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

در حالی که VPN در نیوزیلند قانونی است ، اما مکان هنوز مکانی امن برای فعالیت های آنلاین شما نیست. این کشور قوانین کاملاً مشابهی را به عنوان همسایه خود ، استرالیا (عضو پنج چشم دیگر) وضع می کند..

تنها تفاوت این دو در این است که نیوزیلند را می توان هنگام تنظیم اینترنت ، کمی ملایم تر توصیف کرد. آنها اعلامیه های ضبط شده را برای سخنرانی در مورد نفرت صادر نمی کنند.

آنها همچنین هنگام برخورد با ساكناني كه مطالب قابل اعتراض را از طريق اينترنت تجارت مي كنند ، بيشتر همكار هستند. با این حال ، این بدان معنا نیست که دولت با ساکنین طرف باشد.

نیوزیلند مانند سایر اعضای اتحاد پنج چشم ، تمام فعالیت های نظارتی را انجام می دهد. همچنین ، دلیل آنها برای پذیرش چنین عملی برای “مبارزه با تروریسم” اخیراً از بین رفته است.

این کشور نتوانست با تروریسم ناسیونالیسم سفید مبارزه کند. آخرین نمونه این حمله 15 مارس است که در آن پنجاه نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

تروریسم توسط رادیکال های سفید یک تهدید فراملی است که تا حد زیادی مورد توجه سیاستگذاران و اعضای پنج چشم است. یک فیلم 17 دقیقه ای از حمله بصورت زنده در پروفایل FB تروریست ها منتشر شد! این نظارت چقدر مفید بود ، حتی وقتی پلیس NZ 20+ دقیقه طول کشید تا به صحنه بیایند?

آژانس های نیوزیلند که در اشتراک گذاری داده ها درگیر هستند

 • سرویس اطلاعاتی امنیتی نیوزلند (NZSIS)
 • دفتر امنیت ارتباطات دولتی (GCSB)
 • اداره اطلاعات و امنیت دفاعی (DDIS)

کانادا

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

کانادا به عنوان یک کشور دوستانه ، خود را به همراه نخست وزیر خود جاستین تروودو نشان می دهد - مطمئناً در برخی از اقدامات تاریک برای نظارت بر شهروندان خود ادعا می کند..

در واقع کاملاً تحسین برانگیز است که چگونه کانادا توانسته است سیاست های سختگیرانه ای نظیر نظارت ، نگهداری داده ها و اخراج بی طرفی خالص را تحمیل کند و هنوز هم به عنوان یکی از آزادترین سرزمین ها رتبه بندی می کند..

دولت آنها بطور مرتب با ISP ها همکاری می کند و همان چهارچوب قانونی را که به سازمانهای اطلاعاتی پنج چشم خود (که در زیر ذکر شده است) برای به اشتراک گذاری داده ها با کشورهای عضو ، قدرت می بخشد.

اگرچه VPN ها در کشور قانونی هستند ، اما من می توانم تضمین کنم که آنها نیز باید داده های شخصی را به دولت تقسیم کنند. اخیراً ، کانادا نیز با گرمای بسیاری از اعضای دیگر روبرو شده است.

این مورد خاص وابستگی آن به غول فناوری پیشرفته چینی هوآوی است که جاسوسان پنج چشم ادعا می کنند با چین کار می کند’آژانس های اطلاعاتی.

با این حال ، افرادی مانند من نمی توانند کمک کنند اما تعجب کنند. آیا این همه درام و تنش در مورد Five Eyes و Huawei بود ، فقط یک حیله گر برای جلوگیری از سقوط کشورها به فناوری 5G آنها?

آژانس های کانادایی که در اشتراک داده ها شرکت دارند

 • سرویس اطلاعاتی امنیتی کانادا (CSIS)
 • تأسیس امنیت ارتباطات (CSE)
 • فرماندهی اطلاعات نیروهای کانادا (CFINTCOM)

خدمات محبوب VPN مبتنی بر کانادا:

 • Betternet
 • BTGuard VPN
 • گشت و گذار
 • TunnelBear
 • ضد باد

استرالیا

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

استرالیا ، مانند سایر کشورهای پنج چشم ، هیچ محدودیتی در استفاده از VPN ایجاد نمی کند. با این حال ، این امر به دلیل توافق نامه های اشتراک اطلاعاتی آنها را برای اعمال قوانین تهاجمی متوقف نمی کند.

استرالیا’قانون اساسی حق صریح آزادی بیان را نفی نمی کند. آ “ قدرت ارتباطات” این بند ، حتی به آژانس های استرالیا اجازه می دهد خدمات اینترنت ، تلفن ، تلگرافی و حتی خدمات پستی را تنظیم کنند.

آنها حتی a “انتخاب کردن” برنامه فیلتر کردن ، که کاربران داوطلبانه می توانند به دلیل مسدود کردن محتوای توهین آمیز ، غیرقانونی یا مستهجن بپذیرند.

برای اطمینان از رعایت این قوانین ، خود ISP ها توسط دولت آزمایش می شوند و تأیید می شوند که تمام قوانین قانونی لازم را که شامل نگهداری و اشتراک داده ها است ، برآورده سازند.

آژانس های استرالیا در اشتراک داده ها درگیر هستند

 • سازمان اطلاعات دفاعی (DIO)
 • (ASD) - مدیر سیگنال های استرالیا
 • (ASIO) - سرویس اطلاعاتی مخفی استرالیا
 • (ASIS) - سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا
 • (AGO) - سازمان اطلاعات جغرافیایی و استرالیا استرالیا

ارائه دهنده محبوب VPN مبتنی بر استرالیا:

 • Celo VPN
 • VPNSecure Me

اتحاد نه چشم چیست?

به گفته ادوارد اسنودن ، NSA دارای موارد زیر است “بدن عظیم” معروف به ریاست امور خارجه ، مسئول ایجاد مشارکت با دیگر متحدین و کشورها است.

تا سال 1956 ، سه کشور دیگر به توافق نامه UKUSA اضافه شدند و اتحاد پنج چشم را ایجاد کردند. بعداً تعداد بیشتری از اعضا به لیست اضافه شدند ، با نام های 9 یا 14 کشور چشم.

آنها بعنوان برنامه ای برای FVEY عمل می کنند ، و با اشتراک گذاری و جمع آوری داده های نظارت جمعی از همکاری مشابه بهره می برند.

با این حال ، از آنچه من آموخته ام ، اعضای FVEY از یک سیستم متمرکز و به روز شده به صورت خودکار استفاده می کنند که به آن لقب می گیرد “روح سنگ” برای به اشتراک گذاشتن کشورها’ شعور.

Nine Eyes از این نظر متفاوت است که کانال های آنها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات باریک تر است و دسترسی به فناوری هایی مانند Stone Ghost را شامل نمی شود..

نه کشور نظارت بر چشم!

کشورهایی که بخشی از اتحادیه های نه چشم ممکن است از نظر حفظ حریم شخصی دیجیتالی یکسان نباشند و از این رو اطلاعات مشترکی ندارند ، اما از نظر موقعیت مکانی به همان اندازه خطرناک هستند..

به آنها فکر کنید به عنوان نه چشم که در فیلم جیمز باند به نمایش در آمده است “SPECTER” برای نمایندگی نزدیک ، که شامل همه کشورهای پنج چشم قبلی به علاوه:

 1. نروژ
 2. هلند
 3. فرانسه
 4. دانمارک

9 اتحاد نه چشم ملت

نروژ

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

کاربران نگران حریم شخصی دیجیتالی خود می توانند از خدمات VPN در نروژ استفاده کنند. فقط مطمئن شوید که خود را انتخاب کنید که در خود کشور واقع نشود ، مانند Opera VPN (خدمات رایگان - حیله گر ، آه؟).

به جز گفتگوی VPN ، نروژ به دلیل داشتن فضای باز برای رسانه ها و آزادی بیان مشهور است. آنها هیچ نوع فیلتر را تأیید نمی کنند ، که توسط ONI در سال 2009 تأیید شده است.

به این ترتیب ، این کشور مشخصات کشور ONI را ندارد ، اما شما هنوز هم می توانید نام خود را در نمای منطقه ای برای کشورهای شمال شرقی توسط طرح OpenNet پیدا کنید..

نروژ دسترسی عمومی به اطلاعات دولت را اعطا می کند ، اما در عوض آنها به اینترنت نفوذ می کنند و به نظارت می پردازند.

در حالی که محدودیت یا سانسور برای محتوا وجود ندارد ، ISP های اصلی از فیلترهای DNS برای مسدود کردن مستهجن کودکان ، The Pirate Bay و سایر وب سایتهای مشابه استفاده می کنند..

خدمات محبوب VPN مبتنی بر نروژ:

 • Opera VPN

هلند

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

VPN در هلند کاملاً قانونی است و ساکنان از یکی از پرمحتوا ترین سیستم های اینترنتی بهره مند می شوند. دولت هیچ سانسوری یا محدودیتی برای دسترسی به اینترنت اعمال نمی کند.

البته آنها وقتی خطرات مربوط به نقض حق نسخه برداری را دنبال می کنند ، ممنوعیت سایت هایی مانند خلیج دزدان دریایی - دستور داد دادگاه هلند در سال 2017.

با این حال ، کسب آن در لیست نه عضو عضو ، سابقه ای ظریف برای ساکنان تعیین می کند. کاربران احساس نمی کنند که داده های خود را به اشتراک می گذارند و در مرور ساده افراط نمی کنند.

دلیل این امر این است که کشور از همان چارچوب اشتراک اطلاعات استفاده می کند ، جایی که اعضای آن اطلاعات الکترونیکی را در مورد شهروندان جمع می کنند و به اشتراک می گذارند.

ارائه دهندگان مشهور VPN مبتنی بر هلند:

 • غاز VPN
 • ShadeYouVPN
 • VPN4 همه
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

فرانسه

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

فرانسه هیچ مقررات سختی را علیه خدمات VPN اعمال نمی کند. بیشتر کشور ، آزادی مطبوعات و گفتار را بصورت آنلاین ترویج می کند.

این اجازه می دهد تا ساکنان دسترسی بدون فیلتر به محتوا ، به استثناء وب سایت هایی که ترویج تروریسم / نفرت / خشونت نژادی و پورنوگرافی کودک را تشکیل می دهند..

با این حال ، در همان زمان ، آنها اجرای یک “سه اعتصاب” قانون و قانونی که باعث ایجاد فیلتر اداری برای ایجاد یک “متمدن” اینترنت.

در پاسخ به این قوانین ، مقامات چند روزنامه نگار و بنگاه های رسانه ای برای احضار دادگاه مورد تجاوز قرار گرفتند و آنها را تحت فشار قرار دادند تا به منابع خود هویت دهند..

این کشور حتی ماده 18 را بخاطر پیش نویس دستورالعمل اجرایی منتشر شده در ژوئن 2011 ، به وزارتخانه ها قدرت محدود کردن محتوای آنلاین را اجرا می کند.

“در صورت نقض ، یا در مواردی که خطر جدی نقض شود ، حفظ نظم عمومی ، حمایت از افراد زیر سن قانونی ، حمایت از بهداشت عمومی ، حفظ منافع دفاع ملی یا حمایت از اشخاص فیزیکی”.

خدمات محبوب VPN مبتنی بر فرانسه:

 • ActiVPN

دانمارک

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

دانمارک هنوز مشخصات ONI ندارد ، اما هنوز هم در نمای منطقه ای برای کشورهای شمالی قرار دارد. ONI ادعا می کند که کشور هیچ فیلترینکی را اعمال نمی کند.

با این حال ، این به پورنوگرافی کودکان ، موسیقی غیرقانونی ، مواد مخدر تنظیم شده و اشتراک فایل های دزدان دریایی گسترش نمی یابد. به همین ترتیب ، سایت هایی مانند The Pirate Bay و All of Mp3 از دسترسی در کشور محروم می شوند.

براساس گزارش ویکی لیکس در 23 دسامبر 2008 ، تعداد زیادی از 3،863 وب سایت دیگر در دانمارک فیلتر شدند. بسیاری از این خدمات شامل خدمات تسویه حساب ، از جمله سایت های محلی و خارجی است.

عضویت آن در Nine Eyes همچنین دانمارک را به اشتراک داده های الکترونیکی ساکنان در کشورهای دیگر متصل می کند. به این ترتیب ، مکان را نمی توان در نظر گرفت “بی خطر” صلاحیت قضایی.

ارائه دهندگان مشهور VPN مبتنی بر دانمارک:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

چهارده چشم اتحاد چیست؟?

پس از درج چهار کشور فوق در توافق نامه UKUSA ، سازمان های اطلاعاتی چند نفر دیگر به این هدف پیوستند که با فرضیه مبارزه کردند “جنگ ترور”.

اتحاد بیشتر گسترش یافت و شامل پنج کشور عضو دیگر نیز تشکیل شد  “14 کشور چشم” مطابق ادوارد اسنودن ، S.INTERN SENORS اروپا (SSEUR)’اسناد به بیرون درز کرده است.

با این حال ، جایی که ممکن است فکر کند این اتحاد حتی کشنده تر از FVEY است ، در واقع حتی کمتر است “صمیمی” از نه عضو اتحاد چشم.

تنها چیزی که با این کسب و کار سازگار است ، بهره مندی دولت ها از دسترسی به منابع و اطلاعات است ، آنها قبلاً به آنها دسترسی نداشتند.

چهارده کشور نظارتی چشم!

با توافق UKUSA که شامل 14 کشور است ، من نمی توانم کمک کنم بیان کنم که ایالات متحده و انگلیس چقدر باهوش هستند. آنها به زحمت اشتراک فناوری Stone Ghost با اعضای جدید را زحمت ندادند.

این به طور مستقیم بدین معنی است که آنها مجموعه داده های خود را گسترش داده اند ، در حالی که چیزهایی را برای انتخاب با دیگران برای اشتراک گذاری با سایر اعضای اتحادیه وسیع تر ، انتخاب کرده اند ، از این رو چرا باید به بهترین VPN های خارج از 14 چشم اعتماد کنید..

14 کشور نظارتی چشم شامل تمام کشورهای قبلی نه چشم می شوند ، به علاوه:

 1. ایتالیا
 2. سوئد
 3. آلمان
 4. اسپانیا
 5. بلژیک

ایتالیا

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

ایتالیا ممکن است در مورد VPN ها احساس آرامش کند ، اما از آنجا که آنها بخشی از 14 کشور چشم هستند ، نمی توانم جای تعجب داشته باشم که آیا خدمات داخل کشور با مقامات دولتی همکاری می کنند یا خیر..

البته ، اگر می خواهید از امنیت استفاده کنید ، می توانید VPN را در خارج از کشور انتخاب کنید (این افراد غیر عضو کشورهای 5 ، 9 و 14 چشم هستند).

ایتالیا اکثراً تبلیغ می کند آزادی بیان. با این حال ، با توجه به آن است مشخصات ONI, دولت در پرداختن به نگرانی های مربوط به حریم خصوصی آنلاین بسیار کند است.

همچنین برخی از مقررات مورد توجه واقع شده است ، به ویژه در برخی از وب سایتهای خاص که به تبلیغ قمار می پردازند, نقض قوانین حق تکثیر, و مستهجن کودک.

برچسب OpenNet ایتالیا’شفافیت در “زیاد”, اما سازگار با آنهاست “کم”. این فقط واقعیتی را تأیید می کند که دولت هم اکنون در حال کار بر روی قوانین برای سانسور / نظارت بر دسترسی آنلاین است.

خدمات محبوب VPN مبتنی بر ایتالیا:

 • AirVPN

سوئد

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

سوئد خوش شانس است که با هیچ مدرکی از فیلتر شدن توسط ONI طبقه بندی نشده است ، اما این کشور هنوز هم در این فهرست منطقه ای برای کشورهای شمالی قرار دارد.

این کشور یک سلطنت ثروتمند اروپایی است ، اما از یک شکل دولت پارلمانی ، شبیه به نیوزلند پیروی می کند. سوئد اینترنت محدود و نامحدودی را تبلیغ می کند.

آنها دسترسی به آزادی های مدنی ، ممنوعیت دخالت در امور آزادی بیان ، مطبوعات ، و موارد مربوط به حریم شخصی / ناشناس بودن را می دهند..

دولت به این حقوق احترام می گذارد ، اما دستورات دادگاه را برای نظارت بر افراد هدفمند در موضوعات مربوط به تهدیدات امنیت ملی اعطا می کند.

سوئد مشابه بیشتر کشورهای شمال اروپا ، با حمله به یک مرکز داده ضد هسته ای در نزدیکی استکهلم ، اقدام به ممنوعیت دسترسی به خلیج دزدان دریایی کرده است..

ارائه دهندگان مشهور VPN مبتنی بر سوئد:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • IPredator
 • پروکسیست
 • ملواد
 • OVPN
 • PRQ
 • خصوصی VPN

آلمان

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

دارای رتبه “رایگان” در آزادی در شبکه و لیست شده به عنوان “بدون مدرک” در هر چهار زمینه (ابزار اینترنت ، درگیری / امنیت ، اجتماعی ، سیاسی) توسط ONI ، آلمان عضو چهارده چشم شگفت آور دیگر است.

فکر می کنم اگر نبود’برای افشای این اسناد ادوارد اسنودن ، ما حتی نمی دانیم که آلمان عضو توافق نامه UKUSA است یا خیر.

آنها کاملاً آشکار هستند که ادعا می کنند از شهروندان خود در حق حریم خصوصی دفاع می کنند. البته آنها در طول سالها تلاش کرده اند اینترنت را سانسور کنند.

با این حال ، آلمان ادعا می کند که این کار فقط برای مهار افراط گرایی مربوط به تروریسم ، سرکوب اخبار جعلی ، ریشه کن کردن سخنان نفرت و محافظت از افراد زیر سن قانونی انجام شده است..

خدمات محبوب VPN مبتنی بر آلمان:

 • آویرا فانتوم
 • ZenMate
 • ChillGlobal
 • GoVPN
 • من
 • استگانگان
 • من

اسپانیا

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

اسپانیا در گزارشگران بدون مرز ، طبقه بندی نشده توسط ONI ، و نه در شبکه آزادی در این فهرست قرار نگرفته است’گزارش سال 2013 ، نشان می دهد که این مکان کاملاً امن است.

تا آنجا که من’با تحقیق ، دولت هیچ محدودیتی در اینترنت اعمال نمی کند. برخی حتی ادعا می کنند که بدون در نظر گرفتن آنها نمی توانند ایمیل یا اتاق های گفتگوی اینترنتی را کنترل کنند اجازه قانونی.

با این حال ، قانون جلال جلوه دادن یا حمایت از آن را ممنوع اعلام کرده است تروریسم, تبعیض نژادی یا نفرت از جهت گیریهای جنسی ، منشأ ملی و غیره.

تا همین اواخر تنها موانع عمومی انجام شده برای سایت P2P / Torrenting ، Pirate Bay است. در مارس 2015 ، TBP بر روی چندین URL مسدود شد.

با این حال ، از آنجا که اسپانیا بخشی از اتحاد چهارده چشم است ، من با این عقیده خود اعتقاد دارم که مکان مکانی امن نیست. این امر صادق است ، به خصوص اگر می خواهید حریم خصوصی دیجیتالی کامل را دنبال کنید.

بلژیک

آیا استفاده از VPN طبق قانون مجاز است؟ آره

بلژیک مشخصات ONI ندارد ، اما این کشور در مرور منطقه ای اروپا قرار دارد. استفاده از VPN در کشور قانونی است ، جایی که سانسور بسیار زیاد است.

تعداد زیادی از ارائه دهندگان ارتباط از راه دور مانند Tele2 ، Versatel ، Vikings ، Mobistar ، Proximus ، Belgacom و Telenet از آوریل 2009 چندین وب سایت را در سطح DNS فیلتر می کنند..

بلژیک ادعا می کند که این کار برای جلوگیری از اشتراک گذاری غیرقانونی پرونده ها ، قمار بدون مجوز ، و تبلیغ Bigotry و ضد ستیزی ، به عنوان بخشی از کمپین سانسور اینترنتی آنها انجام شده است..

از آنجا که کشور عضو چهارده چشم است ، توصیه نمی کنم که این مکان امن برای فعالیت های آنلاین باشد. اطلاعات شما می تواند روزانه در معرض خطر نظارت باشد!

بسته بندی چیزهایی که در بالا است

امیدوارم این راهنمای جامع به کاربران کمک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد اتحادهای چشم 5/9/14 کسب کنند. به طور خلاصه ، شما هرگز نباید به کشورهایی که بخشی از توافق نامه UKUSA هستند اعتماد کنید.

فقط به جای سرویس های گسترده و حمله به حریم خصوصی ، به سرویس های VPN که در کشورهای غیر عضو مستقر هستند ، مراجعه کنید زیرا آنها ناشناس بودن و امنیت آنلاین را تضمین می کنند..

سؤال دیگر من را به دنبال دارد: پس از خواندن این راهنما ، آیا فکر می کنید که این اتحادها در جنگ نقش داشته اند “مبارزه علیه تروریسم?” - دلیلی که آنها دائماً برای حمله به حریم شخصی شما استفاده می کنند! آیا به نظر نمی رسد انگیزه ای برای این همه وجود داشته باشد?

من از سال 2000 به بعد حتی درمورد حملات تروریستی بحث نمی کنم (وقتی قابلیت های نظارت افزایش یافته بودند) ، اما بگذارید’بحث در مورد 2010 تا کنون. چه تعداد از این کشورها بمباران ها و تیراندازی های متوقف شده را از طریق نظارت آنلاین که بر روی میلیارد ها یا تریلیون نفر از مردم در سراسر جهان انجام می دهند ، متوقف کرده اند.?

به نظر می رسد تنها چیزی که این آژانس ها پس از آن هستند ، اطلاعات در مورد یکدیگر ، افراد مشهور ، مرد معمولی یا سازمان های بزرگ است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me