כיצד לעקוף חסימה גיאוגרפית ומגבלות תוכן

לא רבים יודעים זאת, אך לאדם הממוצע יש גישה רק לכ- 0.004% מהאינטרנט. שאר 99.996% מהרכב כולל “רשת עמוקה” ובעצם כל תוכן אחר, שאינו באינדקס על ידי מנועי חיפוש כמו גוגל או בינג.

עם זאת, אפילו ב- 0.004% מהאינטרנט שיש לנו גישה אליו, אתרים רבים ברחבי העולם מתמכרים לפעילות של חסימת גיאוגרפיה, מה שמגביל עוד יותר את התוכן הנגיש. אז מדריך זה מתמקד בחסימה גיאוגרפית וכיצד לעקוף אותו. אבל קודם…

מה שמדויק גיאוגרפי?

חסימה גיאוגרפית כוללת שיטות וטכנולוגיות שונות המשמשות לפעילות של הגבלת גישה לאינטרנט, על בסיס אחת מהן’מיקום גיאוגרפי. אתרים / שירותים שמגדירים חסימה גיאוגרפית מזהים תחילה כתובות IP ואז מאמתים אותם מול רשימה שחורה או רשימה לבנה.

כל כתובת IP שאינה מופיעה ברשימת ההיתרים המאושרת ונכנסת לרשימה השחורה נחסמת מייד את השלמת החיבור לאתר / לשרת השירות, וכתוצאה מכך תקבל שגיאה כמו “אתר לא נגיש במיקום / באזור שלך.”

מדוע קיים חסימה גיאוגרפית?

חסימה גיאוגרפית ממלאת תפקיד חיוני בהגבלת הגישה לתכני מולטימדיה מובחרים באינטרנט, כמו תכניות טלוויזיה וסרטים, בגלל רשיונות ונושאים הקשורים בזכויות יוצרים. בדרך כלל, בתי ייצור מפסידים כסף, כאשר מישהו מחוץ למדינה ניגש לתוכן שלהם.

זו הסיבה שרואים פלטפורמות סטרימינג רבות כמו Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, HBO NOW, ומגבילים יותר גישה לתכנים מסוימים או להנגיש גרסה שונה של אתרי האינטרנט שלהם, כדי למנוע ממשתמשים לבטל את החסימה של ספריית הכותרות השלמה..

הם אפילו מרחיקים לכת יותר על ידי איסור על שירותי VPN המשמשים לעקיפת חסימות גיאוגרפיות ותוכן ברחבי העולם. בנוסף לכל זה, חסימת גיאוגרפיה ממלאת תפקיד גם באכיפת אפליה של מחירים, חסימת תנועה זדונית, הימורים מקוונים, מניעת הונאה ואימות מודע למיקום..

טפל בחסימה גיאוגרפית באמצעות פרוקסי

לרוב כאשר אנשים נתקלים במצור גיאוגרפי, מומלץ להם להשתמש בשירות פרוקסי. כלים יקרי ערך אלה מעניקים למשתמשים את היכולת להתחבר לשרת במדינה אחרת עם כתובת IP חדשה לביטול חסימת אתרים / שירותים שונים.

עם זאת, כאשר השימוש בפרוקסי בעבר היה פיתרון קל למצור גיאוגרפי, הוא כבר לא קיים כאפשרות ברת קיימא. אתרים ושירותים רבים יכולים לאתר שירות פרוקסי בקלות, תוך חסימה מיידית של המערכת, ולהחשיב שהם חסרי תועלת טכנית.

שירותי פרוקסי רק משנים את כתובת ה- IP שלך, אך אינם מציעים שום הצפנה המונעת מאתרים לגלות שאתה משתמש בפרוקסי. התוצאה הסופית היא שאתה עומד בפני א “שגיאת זיהוי פרוקסי - -”, וזו הסיבה שאני ממליץ להשתמש בשירות VPN אמין.

לטפל בחסימה גיאוגרפית עם VPN

VPNs בדרך כלל מנתבים את חיבור האינטרנט שלך מנהרה מאובטחת ומוצפנת, שמסתיר את הפעילויות המקוונות שלך ושומר על פרטיות הזהות שלך. כל תעבורת האינטרנט שהייתה אמורה לעבור ישירות מ- ISP לאתר בו ביקרת, עוברת כעת בשכבה נוספת של הצפנה עם כתובת IP שונה.

ככזה, אתר היעד רואה כעת נתונים מהשרת שבחרת באמצעות לקוח VPN. לא המיקום האמיתי שלך וכתובת ה- IP שהושגת מ- ISP שלך, ושומר אותך על אנונימי בכל עת. זו הסיבה שחסימה גיאוגרפית עם VPN היא אפשרות ברת קיימא וכדאית יותר, אם כי אתה צריך לשלם עבור שירות VPN מובחר..

האם עקיפת גוגל חסימה משפטית?

זה תלוי לחלוטין במדינה בה אתה נמצא ובאתר / שירות שאליו אתה ניגש. יש מדינות כמו סין, איראן, עירק, טורקיה, מצרים וכו ', האוסרות על שירותי VPN באופן מוחלט מכיוון שהן מרתיעות חסימת גיאוגרפיה לגישה לאינטרנט ללא הגבלה.

ככאלה, אם אתה נמצא באמצעות VPN כדי לעקוף חסימות גיאוגרפיות, אתה עלול להתמודד עם טרדות חוקיות וייתכן שתצטרך לשלם קנסות כבדים. באתרים המרתיעים את עקיפת החסימה הגיאוגרפית, לא ננקטת פעולה כה קפדנית, וגם החשבונות האישיים שלך לא מושעים..

עם זאת, חשוב להזכיר שלרוב האתרים יש סעיף בנושא חסימת גיאוגרפיה “תנאי שירות / שימוש”. לכן, אם אתם בעלי חשיבה דו-ערכית לגבי הפעילות, הקפידו לקרוא על הכללים, כדי למנוע איסור או נעילה מחוץ לחשבונות שלכם..

דרכים אחרות לעקוף מנעולים גיאוגרפיים

בנוסף לשימוש בשירות פרוקסי או VPN, אנשים יכולים לסמוך על טור כדי לעקוף חסימות גיאוגרפיות. ל- Tor בדרך כלל רשת מבוזרת המוגנת על ידי מספר שכבות של הצפנה, המכוונת לתעבורת אינטרנט דרך שכבת שרתים.

שכבת-על זו של שרתים מורכבת ביותר משבע אלפי ממסרים, המאפשר הסתרה נאותה של משתמשים’ מיקום, תוך מניעה מאף אחד אחר לפקח על הפעילות שלך, בין אם מדובר בהודעות מיידיות, מדיה חברתית או פלטפורמות אחרות.

ניתן אפילו להשתמש ב- Tor בשילוב עם VPN דרך שתי תצורות; טור דרך VPN או VPN דרך Tor. הראשונה כוללת התחברות לשרת VPN תחילה ואחר כך לרשת Tor, בעוד שהאחרון הולך להפך.

צופה בטלוויזיה הגרמנית בחו"ל דרך האינטרנט

אם אתה רוצה לראות טלוויזיה גרמנית בחו"ל, אין צורך במדע טילים. פשוט בצע את הצעדים שלהלן כדי ליהנות מגישה בלתי מוגבלת בכל מקום:

  1. הירשם כמנוי לשירות VPN אמין כמו NordVPN או Surfshark
  2. הורד האפליקציה הרלוונטית לפלטפורמה / מכשיר בו אתה משתמש
  3. להתקין היישום, פתוח פעם זה נעשה, ו להיכנס אישורי הכניסה שלך
  4. התחבר לכל שרת ספציפי בגרמניה (ברלין, מינכן, המבורג פרנקפורט)
  5. בקרו ARD, ZDF, Arte, n-TV, ProSieben, Netflix DE או כל אתר טלוויזיה ספציפי לגרמנית
  6. כעת תבחין כי האתר נגיש ואינו מציג שגיאת מיקום!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me