5 עיניים, 9 עיניים, 14 בריתות עיניים – מגנים מפני טרור או פולשים לפרטיות?

Contents

אמת אם ה- VPN שלך נמצא באזור הבטוח

אנונין VPNAvast SecureLine VPN VPNBuffed VPNCactusVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNHide.meHideMyAssHola VPNIBVPNIPVanishIvacyIVPNMullvadNordVPNPIAPrivateVPNProtonVpNVVVPNP

העולם הדיגיטלי מתרחב במהירות הבזק. שירותים, אפליקציות, פלטפורמות וחידושים חדשים ממשיכים לעשות מהפכה באורח חיינו. יש הטוענים שאנחנו נשלטים, ומתעלמים מהיצרים האנושיים הראשוניים שלנו. אחרים מתלבטים, האינטרנט רק שיפר את חיינו.

האם היא מכבדת את זכותנו לפרטיות? כעת, זו שאלה קשה לענות עליה. רוב האנשים יודעים שברגע שאתה נכנס לרשת, תמיד יהיה זכר דיגיטלי שלך. חלקם מקבלים את ההשלכות, מוציאים את המצלמה שלהם לסלפי והעלו אותה למדיה החברתית באמצעות ה- hashtag, #onfleek.

“למי אכפת ממה שאני עושה בחיי? אני לא טרוריסט. אני לא’אין לי מה להסתיר”. זו התגובה הרגילה שאני מקבל במהלך שיחות על פרטיות. אחרים ערניים יותר למצב יודעים כי טביעת רגל דיגיטלית זו מסוכנת, ורוצים ללמוד עוד אודות מעקב המונים, מדיניות רישום VPN וסוגיות דליפות..

אז המדריך הזה מיועד למשתמשים היותר רעבים ומודעי פרטיות. כאן תוכלו ללמוד ספציפית על אויבי האינטרנט (חלק מה- 5 עיניים / 9 עיניים / 14 בריתות עיניים), יחד עם מידע על תחומי שיפוט בטוחים, בהם מכבדים את פרטיות המשתמשים.

5 עיניים, 9 עיניים, 14 בריתות עם עיניים

 1. ברית חמש עיניים
 2. תוכניות מעקב המופעלות על ידי FVEY
 3. אנשים בולטים ממוקדים על ידי FVEY
 4. ארגונים בולטים הממוקדים על ידי FVEY
 5. חמש עיניים (FVEY) מדינות מעקב
 6. תשע מדינות מעקב עיניים
 7. ארבע עשרה מדינות מעקב עיניים

אויבי האינטרנט - תחומי שיפוט לא בטוחים לפי מדינה וברית

מלחמת העולם השנייה הובילה להסכם בריטניה / ארה"ב שנחקק רשמית ב- 5 במרץ 1946, ויצאה מתוך אמנת האטלנטיקה של שנת 1941 והסכם BRUSA משנת 1943. מטרתו העיקרית הייתה ליצור ברית רב-צדדית לשיתוף פעולה במודיעין האותות.

בשנים שלאחר מכן הורחב ההסכם לכלל ניו זילנד, אוסטרליה וקנדה. לאחר מכן העברה מהירה לעוד מספר שנים, ראינו את הכללתן של כמה מדינות נורדיות, הפיליפינים ומערב גרמניה - הפועלות על מנגנונים נפרדים, כישויות מצטרפות..

ישויות אלה נקראות בשמות של חמש, תשע וארבע עשר בריתות עיניים. ומאז אירועי הפיגועים ב -11 בספטמבר, יכולות המעקב של גורמים אלה גדלו משמעותית. כעת, כל אזרח במדינות שחלק מהבריתות הללו נמצא תחת פיקוח מתמיד.

לבריתות אלה יש סדר יום משלהן ואינן מגיבות למדינתם’חוקים. הם חולקים פרטים שנאספו על ידי ריגול זה על זה’אזרחים. יש לכך השלכות רחבות על משתמשי אינטרנט ו VPNs מובילים בפרט. בקיצור, אם אתה נמצא באחת מ -14 האומות הללו, אינך בטוח!

בהמשך, עליך להכיר את התקנות והחוקים המקוונים של המדינה בה אתה מתגורר. לכן החלטתי להיכנס לעומק תחומי שיפוט לא בטוחים על ידי ברית ומדינה, ולנתח יותר מ- 187 ספקים.. מקווה שתעריך את המאמץ &# 55357;&# 56898;

ברית חמש עיניים

מקוצר כ- “FVEY”, ברית חמש העיניים חוזרת כל הדרך להסכם UKUSA, עליו דנו קודם. תחילה זה נועד להיות הסכם שיתוף מודיעיני בין שתי המדינות, אך בהמשך הקיף שלוש נוספות. זה יצר מעצמת כוח של חמש מדינות עיניים:

 • הממלכה המאוחדת
 • ארצות הברית
 • ניו זילנד
 • אוסטרליה
 • קנדה

5-עיניים-9-עיניים-14-עיניים

מדינות דוברות אנגלית שמרו על הסכם חמש העיניים הזה בסוד במשך עשרות שנים. אתה יכול לדמיין את האורכים שאליהם היה הולך, אם מישהו היה מוצא את זה בעניין? קיומה התגלה רק עד 2003 והדברים הובהרו כאשר אדוארד סנודן הדליף מסמכים.

תיקים אלה הושגו כאשר עבד כקבלן ב- NSA. זה הבהיר כי הברית חלקה מודיעין על ברית המועצות, במהלך המלחמה “מלחמה קרה” ואז גילויי רשת ECHELEON. GCHQ ו- NSA נתפסו תוך הקשה על מיילים, פקסים, שיחות טלפון ותעבורת נתונים אחרת.

כעת, סדר היום שלהם השתנה בצורה דרמטית למדי. הם כל הזמן משתמשים ב- “מלחמה בטרור” כתירוץ לרגל לחייהם של המקומיים. האם זה הוגן איתנו? אני לא’לא חושב כך! הייתי נמנע מלשתף כאן את דעותיי הפוליטיות, אבל אני באמת לא יכול להפסיק להרהר באיך שהכל נראה מתוכנן מראש לפעמים.

תוכניות מעקב המופעלות על ידי FVEY

לאחר פיגועי 911, הברית חמש העיניים הגדילה את המעקב שלהם ואימצה נהלים לפיקוח על כל הפעילויות המקוונות של המשתמשים. מערכת פיקוח עולמית לוכדת בדרך כלל את התקשורת של אוכלוסיות שלמות בגבולות המדינה.

המסמכים שהודלף על ידי אדוארד סנודן אפילו חשפו את קיומם של תכניות מעקב רבות המופעלות על ידי מדינות חמש העיניים. להלן תוכלו לקרוא את כל המידע הנוגע לגופים המופעלים במשותף, אשר מתעלמים לחלוטין מפרטיות המשתמשים.

PRISM - מנוהל על ידי NSA יחד עם ASD ו- GCHQ

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN היא תוכנית המופעלת על ידי NSA. היא אוספת / מאחסנת תקשורת באינטרנט מחברות דיגיטליות שונות בארצות הברית. אלה מבוססים על דרישות הממשלה לחברות אינטרנט, כגון Google LLC לפי סעיף 702 לחוק התיקונים של FISA משנת 2008.

חברות מבוססות אינטרנט יצטרכו להפוך את כל הנתונים התואמים לתנאי חיפוש שאושרו על ידי בית המשפט. ה- NSA משתמש בבקשות PRISM אלה למיקוד לתקשורת, כולל אלה המוצפנים. המידע משמש אז לביצוע משימות סודיות.

XKeyscore - מנוהל על ידי NSA עם ASD ו- GCSB

XKeyscore, המופרזת כ- XKS, היא מערכת מחשבים סודית המשמשת את ה- NSA. היא מנתחת ומנטרת נתונים באינטרנט ברחבי העולם על בסיס יומי. התוכנית שותפה גם עם סוכנויות הביון של אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד, בריטניה, יפן וגרמניה.

לדברי אדוארד סנודן, המערכת המסובכת מעניקה מעקב בלתי מוגבל על אנשים הנמצאים בכל מקום בעולם. מנגד, ה- NSA טוען כי טווח ההגעה שלה מוגבל ומוגבל. בלי קשר, המערכת מהווה הוכחה רבה יותר לטכנולוגיות המשמשות חמש מדינות עיניים לצורך איסוף נתונים נוספים של אנשים הממוקמים, בכל מקום בעולם.

Tempora - מנוהל על ידי GCHQ עם ה- NSA

מחשב סודי המשמש את GCHQ לצורך חיץ תקשורת באינטרנט המופק מכבלים סיבים אופטיים. המערכת הייתה בבדיקה מאז 2008 והופעלה רק בשנת 2011. היא מעניקה לסוכנות גישה לכמויות גדולות של נתונים אישיים, מבלי שעלתה חשד..

אדוארד סנודן טוען שלמערכת יש שני רכיבים עיקריים ניצול טלקום עולמי (GTE) ומאסטרינג האינטרנט (MTI), המיועדים לאיסוף תנועה טלפונית ואינטרנט. עד מאי 2012 הוקצו 250 אנליסטים NSA וכ -300 אנליסטים GCHQ למיון הנתונים שנאספו.

MUSCULAR - מנוהל על ידי GCHQ ו- NSA

ממוקם בבריטניה, MUSCULAR a.k.a. DS-200B היא תוכנית המנוהלת על ידי GCHQ ו- NSA, אשר הוכח כי היא הגורם לפריצות, במרכזי הנתונים של גוגל ויאהו! בתקופה של 30 יום, MUSCULAR אסף 181 מיליון רשומות למטרות חשאיות.

על פי המסמך שהודלף על ידי אדוארד סנודן, NSA’הרכישות משתמשות במיליוני רשומות מדי יום מגוגל ויאהו’רשתות למחסני נתונים בפורט מיד, מרילנד. התוכנית אוספת פי שניים נקודות נתונים בהשוואה ל- PRISM.

STATEROOM - מנוהל על ידי CSE, CIA, ASD, GCHQ ו- NSA

ה- STATEROOM מופעל על ידי חברי רשת ECHELON וחותמים על הסכם UKUSA, והיא תוכנית מודיעין איתותים, המשמשת כביכול למשימות דיפלומטיות. עם זאת, הרוב אינם מודעים למטרתה האמיתית של התוכנית.

עם זאת, ממה שאנחנו יודעים, STATEROOM מנוהל על ידי CSE, CIA, ASD, GCHQ ו- NSA יחד. יכול להיות שזה לא יהיה שונה מכל מערכת פיקוח המונית אחרת.

אנשים בולטים ממוקדים על ידי FVEY

הרבה ממוקדים על ידי ה- FVEY באמצעות אינטליגנציה משותפת. שם אחד שכנראה יפתיע אותך הוא זה של המנוח, צ'רלי צ'פלין. הקומיקאי / יוצר / המלחין הועמד תחת מעקב בגלל אמונותיו הקומוניסטיות. יעדים אחרים כוללים שמות מפורסמים יותר כמו:

 • שטרום ת'ורמונד - ריגש את שיחות הטלפון שלו דרך מערכת המעקב ECHELON.
 • נלסון מנדלה - הועמד תחת פיקוח של סוכני SIS בריטים על שמועות טרור.
 • ג'יין פונדה - תקשורת יורטו על ידי GCHQ ו- NSA לצורך אקטיביזם פוליטי.
 • עלי חמינאי - יעד למשימת ריגול היי-טק של GCHQ ו- NSA.
 • ג'ון לנון - הפעילו מעקב של ה- FBI ו- MI5 על מחאה נגד וייטנאם ווא
 • אהוד אולמרט - כלול ברשימת יעדי המעקב של GCHQ ו- NSA.
 • סוסילו במבנג - הנשיא לשעבר ואשתו הועמדו תחת מעקב ASD ו- NSA.
 • אנג'לה מרקל - תקשורת טלפונית מנוטרת בין השנים 2003-2013 באמצעות תוכנית STATEROOM.
 • הנסיכה דיאנה - קובץ סודי מוביל המכיל למעלה מ- 1000 עמודים שנאספו על ידי GCHQ ו- NSA.
 • קים דוטקום - GCSB ביצעה מעקב בלתי חוקי על מייסד Megaupload.

ארגונים בולטים הממוקדים על ידי FVEY

המודיעין המשותף שנאסף על ידי תוכניות המעקב הרבות של חמשת עיני העיניים אינו מכוון רק לאנשים. היו המון מקרים של חברות תעופה מפורסמות, רשתות שידור, מוסדות פיננסיים ועוד שמרגלים על ידי NSA, GCHQ, ASD, GCSB, CSIS.

אוניברסיטאות

 • אוניברסיטת צינג - הואה - תוכנית PRISM המרגלת על אלפי אזרחים הונג קונגיים וסינים.
 • מכון רכאח לפיזיקה - 1,000 יעדים ישראליים הרשומים על ידי המעקב האמריקני והבריטי.

האומות המאוחדות

 • האסיפה הכללית של האו"ם - NSA מרגלת על שותפים, גורמים רשמיים באו"ם, והסכמים סודיים.
 • הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית - ה- NSA הקיש על הטלפון של התעשייה האווירית’מייסד.

מפעילי טלקום

 • Pacnet - מפעיל רשת סיבים אופטיים באסיה פסיפיק שנפרץ על ידי ארה"ב בשנת 2009.
 • בלגקום - מפעיל גל של זעם במדינה, GCHQ פורץ את Belgacom (מבצע סוציאליסט).

תאגידי נפט

 • פטרובראס - NSA מרגלת על מיזמי פטרובראס לחקור נפט באזורי ים עמוק.

תאגידים רב לאומיים

 • קבוצת תאלס - ריגל אחרי בכירים בששים מדינות, כולל הבעלים של קבוצת תאלס.

גופים פיננסיים

 • MasterCard - NSA עוסקת במעקב אחר תשלומים בינלאומיים מהחברה הפיננסית.
 • ויזה בע"מ - סניף שנקרא “עקוב אחר הכסף” (FTM) נוצר על ידי NSA לצורך פיקוח על התשלומים.

חמש עיניים (FVEY) מדינות מעקב!

אני מקווה שהקטע לעיל עוזר לך להבין עד כמה מדינות פולשניות בברית חמש העיניים יכולות להגיע. אין להם כל דאגה לפרטיות המשתמשים וממשיכים לבצע את פעולותיהם הערמומיות.

כדי לתת למשתמשים מושג טוב יותר, גזרתי את כל אחד מחמשת העיניים בקטגוריה נפרדת, ודנתי בחוקי הממשלה שלהם סביב השימוש ב- VPN ופרטיות דיגיטלית..

ארצות הברית

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

למרות השליטה האגרסיבית שלה בפעילות המקוונת של התושבים, ארה"ב אינה אוסרת על השימוש ב- VPNs. למעשה, הם מארחים את המספר הגדול ביותר של ספקי ה- VPN בעולם כולו, בסך הכל 49 לפי המחקר שלי.

פרטתי למטה כמה שמות פופולריים, כולם מבוססי ארה"ב. וכן, הם מובטחים לגלות שיתוף פעולה בכל פעם שהממשלה תובעת זאת. זה יכול להוות פגיעה בפרטיותך המקוונת.

אין ספק, ארה"ב מצליחה להראות תמיכה בחירויות אזרחיות ובזכויות אדם. עם זאת, טענותיהם לתמיכה “חופש הדיבור והתקשורת” הוא שקרי לחלוטין.

כמה סוכנויות אמריקאיות (המפורטות להלן) היו מעורבות במחלוקות סביב השימוש באינטרנט. ל- NSA יש דלת אחורית למספר חברות טכנולוגיות עיקריות.

זה מעניק להם גישה לכל נתוני האינטרנט, כולל מ- Facebook, Google, Yahoo, Microsoft כדי לעקוב אחר התקשורת המקוונת מסיבות אנוכיות משלהם..

ממשלתם אף תומכת במעקב אחר ספקי שירותי האינטרנט ויודעת את כל הפרטים הנוגעים לחינוך שלך, ללימודים, להורים’ הכנסה, מצב תעסוקה, מקום עבודה, מצב תשלומי הלוואות.

כל הסיבות הללו יחד הובילו לכך שארצות הברית נרשמה ככזו “אויב אינטרנט” מכתבים ללא גבולות. לכן אני’ד ממליץ בהחלט לא לסמוך על החברה ועל השירותים הרבים שלהם הטוענים להציע לך אנונימיות באופן מקוון.

סוכנויות אמריקאיות המעורבות בשיתוף נתונים

 • הסוכנות לביטחון לאומי (NSA)
 • סוכנות הביון המרכזית (CIA)
 • סוכנות הביון הביטחונית (DIA)
 • הלשכה הפדרלית לחקירה (FBI)
 • הסוכנות הלאומית למודיעין גאוגרפית (NGA)

שירותי VPN פופולריים מבוססי ארה"ב

אינני צריך לפרט יותר מדוע עליכם להימנע משירותי VPN מבוססי ארה"ב, כמו אלה המוזכרים להלן. עם זאת, אם אתה זקוק לשירות אמין, תצטרך להיות תלוי בספקים הממוקמים מחוץ למדינה. אתה יכול לקרוא את מדריך ה- VPN הטוב ביותר לארה"ב עבור המלצותיי לשמירה על ביטחון במדינת FVEY.

 • VPN Anonymizer
 • אייס VPN
 • להתחבא. אני
 • הסתר את ה- IP שלי
 • הסתר את כל ה- IP
 • מגן נקודה חמה
 • VPN ל- Hoxx
 • IPVanish
 • נוזל VPN
 • פרטיות Wi-Fi של נורטון
 • מנהרה פרטית
 • גישה פרטית לאינטרנט
 • ProXPN
 • VP4 RA4W
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • להאיץ
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • TorGuard
 • VPN ללא הגבלה

הממלכה המאוחדת

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

בריטניה וארה"ב הן החברות המייסדות בארצות העיניים 5, 9 ו -14. ככאלה, תוכלו לצפות לכמות רבה של חוסר אמון ואי-יושר משתי המדינות.

המלוכה החוקתית נוטה לנהוג בתמימות רבה, אך נקטה בצורת החלטה דמוקרטית מאוד בעשורים האחרונים. בדיוק כמו ארה"ב, הם טוענים שהם תומכים.

במיוחד מבחינת חירויות אזרחיות, זכויות פוליטיות, חופש ביטוי ופרטיות. עם זאת, במקביל, הם מחייבים לבצע מעקב על תושביהם.

מאז חוק סמכויות החקירה שפורסם בשנת 2016, ספקיות האינטרנט והטלקום מקליטות הודעות טקסט, שיחות, זמני חיבור, היסטוריית דפדפן ועוד.

נתונים אלה נשמרים במשך שנתיים וזמינים לבריטניה’s סוכנויות (המפורטות להלן), שותפים וחברות ברית עיניים ללא כל אחריות נחוצה.

בריטניה טוענת כי הם נוקטים באמצעים אלה כדי להילחם בהתעללות בילדים ובטרור, אך במקום זאת נמצא שהם מקישים על כבלים אופטיים ומפנקים בריגול ממוקד..

השימוש ב- VPN הוא חוקי במדינה, אך חוקי שמירת הנתונים חלים על כל הספקים. זו הסיבה שכתבים ללא גבולות רשמו את המדינה כמדינה “אויב אינטרנט”.

סוכנויות בבריטניה המעורבות בשיתוף נתונים

 • מטה תקשורת ממשלתית (GCHQ)
 • שירות מודיעין חשאי (SIS a.k.a. MI6)
 • מודיעין הגנה (DI)
 • שירות אבטחה (MI5)

ספקי VPN פופולריים בבריטניה:

 • HideMyAss!
 • בטוח יותר VPN
 • ZoogVPN

ניו זילנד

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

בעוד ש- VPNs חוקיים בניו זילנד, המיקום עדיין אינו מקום בטוח לפעילויות המקוונות שלך. המדינה מטילה חוקים דומים למדי, כמו שכנתה, אוסטרליה (עוד חברת חמש עיניים).

ההבדל היחיד בין השניים הוא שניתן לתאר את ניו זילנד כקלות יותר כשמווסתים את האינטרנט. הם לא מפרסמים הודעות על הסרת שטנה.

הם גם משתפים פעולה יותר כאשר הם מתמודדים עם תושבים הסוחרים תוכן מעורר התנגדות באינטרנט. עם זאת, אין פירוש הדבר כי הממשלה מתייחסת לתושבים.

ניו זילנד מבצעת את כל פעולות המעקב, כמו כל חבר אחר של חמש העיניים. כמו כן, הסיבה שלהם להתמכר לעשייה כזו עבור “נלחמים בטרור” לאחרונה הושקה.

המדינה לא הצליחה להילחם בטרור הלאומני הלבן. הדוגמה האחרונה הייתה פיגוע ה- 15 במרץ, בו נהרגו חמישים ועשרות נוספים נפצעו.

טרור מרדיקלים לבנים הוא איום על-לאומי, המתעלם ברובו על ידי קובעי המדיניות וחברי חמש העיניים. סרטון של פיגוע בן 17 דקות פורסם בשידור חי בפרופיל ה- FB של המחבלים! כמה שימושי היה המעקב, כאשר אפילו למשטרת ה- NZ לקח 20 דקות להגיע לזירה?

סוכנויות ניו זילנד המעורבות בשיתוף נתונים

 • שירות מודיעין אבטחה של ניו זילנד (NZSIS)
 • הלשכה לאבטחת תקשורת ממשלתית (GCSB)
 • מנהלת מודיעין וביטחון הביטחון (DDIS)

קנדה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

כידידותה של מדינה שקנדה מציגה את עצמה להיות, יחד עם ראש ממשלתם, ג'סטין טרודו - היא בהחלט מפנקת בכמה שיטות חשוכות לפיקוח על אזרחיה..

זה בהחלט ראוי להערכה כיצד קנדה הצליחה לכפות מדיניות קפדנית כמו מעקב, שמירת נתונים וגירוש נייטרליות נטו, והיא עדיין מדורגת כאחת השטחים החופשיים ביותר.

ממשלתם משתפת פעולה באופן קבוע עם ספקי שירותי האינטרנט ומיישמת אותה מסגרת משפטית המאפשרת לחמש סוכנויות הביון שלה (להלן) לשיתוף נתונים עם המדינות החברות.

בעוד ש- VPNs הם חוקיים במדינה, אני יכול להבטיח שגם הם נדרשים לשתף את כל הנתונים האישיים לממשלה. לאחרונה קנדה מתמודדת גם עם חום רב מצד חברים אחרים.

המקרה הספציפי הזה נסוב סביב השתייכותו לענקית ההיי-טק הסינית Huawei, שלפי חמישה עיניים מרגלים טוענים שהיא עובדת עם סין’סוכנויות מודיעין.

עם זאת, אנשים כמוני אינם יכולים שלא לתהות. האם היה כל הדרמה והמתח ההוא על חמש עיניים ועל Huawei, רק גימיק כדי למנוע מדינות ליפול תלויות בטכנולוגיית ה- 5G שלהם?

סוכנויות קנדיות המעורבות בשיתוף נתונים

 • שירות מודיעין אבטחה קנדי ​​(CSIS)
 • מפעל אבטחת תקשורת (CSE)
 • פיקוד מודיעין כוחות קנדה (CFINTCOM)

שירותי VPN פופולריים מבוססי קנדה:

 • בטרנט
 • VPGuard VPN
 • SurfEasy
 • מנהרת דוב
 • רישום רוח

אוסטרליה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

בדומה לחמש מדינות עיניים אחרות, אוסטרליה אינה מציבה מגבלות על השימוש ב- VPNs. עם זאת, זה לא מפריע להם להטיל חוקים פולשים, בגלל הסכמי שיתוף המודיעין שלהם.

אוסטרליה’החוקה שוללת את הזכות המפורשת לדיבור חופשי. א “ כוח תקשורת” סעיף, אפילו מאפשר לסוכנויות אוסטרליות להסדיר את שירותי האינטרנט, הטלפוני, הטלגרפי ואפילו הדואר.

הם אפילו מקדמים ומנדטים א “לבחור ב” תוכנית סינון, שמשתמשים מקבלים בהתנדבות לשם חסימת תוכן פוגעני, לא חוקי או פורנוגרפי.

כדי להבטיח שמעקב אחר חוקים אלה, ספקי שירותי האינטרנט עצמם נבדקים על ידי הממשלה ומאומתים לעמוד בכל התנאים החוקיים הנדרשים, הכוללים שמירת נתונים ושיתוף.

סוכנויות אוסטרליות המעורבות בשיתוף נתונים

 • ארגון מודיעין ההגנה (DIO)
 • (ASD) - מנהלת איתותים אוסטרלית
 • (ASIO) - שירות הביון הסודי האוסטרלי
 • (ASIS) - ארגון הביון הביטחוני האוסטרלי
 • (AGO) - ארגון הביון הגיאוגרפי-מודיעיני האוסטרלי

ספקי VPN פופולריים מבוססי אוסטרליה:

 • סמנכ"ל Celo
 • VPNSecure Me

מהי בריתות תשע עיניים?

לדברי אדוארד סנודן, ל- NSA יש א “גוף מסיבי” הידועה כמנהלת חוץ, האחראית ליצירת שותפויות עם בעלות ברית ומדינות אחרות.

עד שנת 1956 נוספו שלוש מדינות נוספות להסכם UKUSA ויצרו את הברית עם חמש העיניים. בהמשך חברים נוספים שנוספו לרשימה, עברו לשמות 9 או 14 מדינות עיניים.

הם פועלים כהרחבה של ה- FVEY, ומפיקים תועלת משיתוף פעולה דומה על ידי שיתוף ואיסוף של נתוני מעקב המונים.

לפי מה שלמדתי, חברי FVEY משתמשים במערכת ריכוזית ומתעדכנת אוטומטית בכינוי “רוח רפאים” לשיתוף עם’ אינטליגנציה.

תשע עיניים זה שונה במובן זה שהערוצים שלהם לשיתוף מודיעיני הם צרים יותר ואינם כוללים גישה לטכנולוגיות כמו רוח הרפאים..

תשע מדינות מעקב עיניים!

למדינות שהן חלק מתאגידי העין עם תשע העיניים, אולי אין אותה אוטונומיה של שיתוף מודיעין, אך הן מיקומים פחות מסוכנים מבחינת הפרטיות הדיגיטלית..

חשבו עליהם כאל תשע העיניים שהופיעו בסרט ג'יימס בונד “חלון” לייצוג צמוד, הכולל את כל חמשת העיניים הקודמות, בתוספת:

 1. נורווגיה
 2. הולנד
 3. צרפת
 4. דנמרק

9 Nine Eyes Nation Alliance

נורווגיה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

משתמשים המודאגים מהפרטיות הדיגיטלית שלהם יכולים להשתמש בשירות VPN בנורבגיה. רק וודא שאתה בוחר אחד שאינו ממוקם במדינה עצמה, כמו VPN של אופרה (שירות בחינם - מסובך, אה?).

להוציא את שיחת ה- VPN, נורבגיה ידועה בזכות סביבה פתוחה לתקשורת וחופש ביטוי. הם לא מטילים כל סוג של סינון, שאומת על ידי ONI בשנת 2009.

ככאלה, למדינה אין פרופיל מדינה של ONI, אך עדיין תוכל למצוא את שמה בסקירה האזורית של מדינות נורבגיה על ידי יוזמת OpenNet..

נורווגיה אכן מעניקה לציבור גישה למידע ממשלתי, אך בתמורה הם חודרים לאינטרנט ומפנקים למעקב.

אמנם אין מגבלות או צנזורות לתכנים, אך ספקיות האינטרנט הגדולות משתמשות בפילטרי DNS לצורך חסימת פורנוגרפיית ילדים, מפרץ הפיראטים ואתרים דומים אחרים.

שירותי VPN פופולריים מבוססי נורווגיה:

 • VPN של אופרה

הולנד

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

VPNs הם חוקיים לחלוטין בהולנד והתושבים נהנים מאחת ממערכות האינטרנט המקלות ביותר. הממשלה לא מטילה צנזורה או הגבלות על גישה לאינטרנט.

כמובן שהם אכן מתווים קו בכל הקשור להפרת זכויות יוצרים, האוסרים על אתרים כמו מפרץ הפיראטים - שהורה על ידי בית המשפט ההולנדי בשנת 2017.

עם זאת, רכישתה ברשימת תשעה חברי העיניים מציבה תקדים עדין לתושבים. משתמשים אינם מרגישים בטוחים לשתף את הנתונים שלהם או להתמכר לגלישה פשוטה.

הסיבה לכך היא שהמדינה משתמשת באותה מסגרת של שיתוף מודיעיני, בה חברים אוספים ומשתפים נתונים אלקטרוניים על אזרחים.

ספקי VPN פופולריים מבוססי הולנד:

 • VPN של אווז
 • ShadeYouVPN
 • VPN4All
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

צרפת

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

צרפת אינה מטילה כל תקנות נוקשות כנגד שירותי VPN. המדינה לרוב מקדמת את חופש העיתונות והדיבור באופן מקוון.

זה מאפשר לתושבים גישה לא מסוננת לתוכן, למעט אתרים המקדמים טרור / שנאה / אלימות גזעית ופורנוגרפיית ילדים.

עם זאת, במקביל, הם אכן מיישמים א “שלוש שביתות” חקיקה וחוק המקדם סינון מנהלי ליצירת א “תרבותי” מרשתת.

בתגובה לחוקים אלה, פשטו פקידי כמה עיתונאים וחברות תקשורת על זימון בית המשפט, ולחצו עליהם לזהות את מקורותיהם.

המדינה אף מיישמת את סעיף 18, בשל טיוטת צו ביצוע שפורסם ביוני 2011, נותנת למשרדים את הכוח להגביל תוכן מקוון;

“במקרה של הפרה, או במקום שיש סכנה חמורה להפרה, של שמירה על הסדר הציבורי, הגנה על קטינים, שמירה על בריאות הציבור, שמירה על האינטרסים של ההגנה הלאומית או הגנה על אנשים גופניים”.

שירותי VPN פופולריים מבוססי צרפת:

 • ActiVPN

דנמרק

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

לדנמרק אין עדיין פרופיל ONI, אך הוא עדיין נכלל בסקירה האזורית של מדינות נורבגיה. ב- ONI טוענים כי המדינה אינה מטילה סינון.

עם זאת, הדבר אינו נוגע לפורנוגרפיית ילדים, מוזיקה לא חוקית, סמים מוסדרים ושיתוף קבצים פיראטי. ככאלה, אתרים כמו מפרץ הפיראטים ו- All of Mp3 נשללים מכניסה למדינה.

על פי WikiLeaks ב- 23 בדצמבר 2008, מספר ענק של 3,863 אתרים אחרים סוננו בדנמרק. רוב אלה כללו שירותי מזויף, כולל אתרים מקומיים וזרים.

חברותה בתשע עיניים גם מחייבת את דנמרק לשיתוף נתונים אלקטרוניים של תושבים למדינות חברות אחרות. כיוון שכך, המיקום לא יכול להיחשב כ- “בטוח” שיפוט.

ספקי VPN פופולריים מבוססי דנמרק:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

מה זה ארבע עשרה הברית?

לאחר הכללתן של ארבע המדינות לעיל בהסכם UKUSA, סוכנויות הביון של כמה אחרות הצטרפו למטרה, ונלחמו כביכול “מלחמת הטרור”.

הברית הורחבה עוד יותר כך שתכלול חמש מדינות חברות נוספות  “14 מדינות עיניים” על פי אדוארד סנודן, SIGUR קשישים אירופה (SSEUR)’מסמכים שדלפו.

עם זאת, במקום בו ניתן לחשוב כי הברית הזו היא אפילו קטלנית יותר מ- FVEY, היא למעשה אפילו פחות “אינטימי” מאשר חברי ארגון תשע עיניים.

הדבר היחיד שנותר בקנה אחד עם הרכישה הזו הוא הרווח של ממשלות מהגישה למשאבים ומודיעין, בעבר לא הייתה להם גישה ל.

ארבע עשרה מדינות מעקב עיניים!

עם הסכם UKUSA המורחב לכלול 14 מדינות, אינני יכול שלא לציין עד כמה חכמים ארה"ב ובריטניה. הם לא טרחו לחלוק את הטכנולוגיה של Stone Ghost עם חברים חדשים.

משמעות הדבר ישירות היא שהרחיבו את איסוף הנתונים שלהם, תוך כדי בחירת דברים עם דובדבן שיש לחלוק עם חברים אחרים בברית הרחבה יותר, ומכאן מדוע עליכם לסמוך על ה- VPNs הטובים ביותר מחוץ ל -14 עיניים.

14 המדינות למעקב עיניים כוללות את כל תשע העיניים הקודמות, בתוספת:

 1. איטליה
 2. שבדיה
 3. גרמניה
 4. ספרד
 5. בלגיה

איטליה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

איטליה עשויה להקל בכל הקשור ל- VPN, אך מכיוון שהם חלק מ 14 מדינות עיניים, אינני יכול שלא לתהות האם שירותים במדינה משתפים פעולה עם רשויות הממשלה.

כמובן שאם אתה רוצה למנף את הבטיחות, אתה יכול לבחור VPNs מחוץ למדינה (שאינם חברים במדינות העיניים 5, 9 ו- 14).

לרוב, איטליה מקדמת חופש הביטוי. עם זאת, על פי שלה פרופיל ONI, הממשלה איטית מאוד בהתייחסות לחששות הקשורים לפרטיות באינטרנט.

ישנה גם רגולציה מסוימת, במיוחד בקטגוריות מסוימות של אתרים שנמצאו מקדמים הימורים, הפרת זכויות יוצרים, ו פורנוגרפיית ילדים.

OpenNet מותגים באיטליה’שקיפות ב “גבוה”, אבל עקבית שלהם ב “נמוך”. זה רק מאמת את העובדה שהממשלה עובדת כרגע על חוקים לצנזר / לפקח על הגישה המקוונת.

שירותי VPN פופולריים מבוססי איטליה:

 • AirVPN

שבדיה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

לשבדיה יש מזל שסווגה על ידי ONI ללא עדויות לסינון, אך המדינה עדיין כלולה בסקירה האזורית של מדינות נורבגיה.

המדינה היא מלוכה אירופאית אמידה, אך עוקבת אחר צורת ממשל פרלמנטרית, בדומה לניו זילנד. שבדיה אכן מקדמת אינטרנט ללא הגבלה.

הם מעניקים גישה לחירויות אזרחיות, האוסרים על התערבות בענייני חופש הביטוי, העיתונות, ותיקים הנוגעים לפרטיות / אנונימיות.

הממשלה מכבדת זכויות אלה, אך מעניקה צו בית משפט לפקח על אנשים ממוקדים, בעניינים הנוגעים לאיומי ביטחון לאומי.

בדומה לרוב המדינות הנורדיות, שוודיה נקטה בפעולות כדי לחסום את הגישה למפרץ הפיראטים, על ידי פשיטה על מרכז נתונים אטום גרעיני הסמוך לשטוקהולם.

ספקי VPN פופולריים מבוססי שוודיה:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • IPredator
 • פרוקיסט
 • מולווד
 • OVPN
 • PRQ
 • PrivateVPN

גרמניה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

מדורג “חינם” בחופש ברשת ומופיע כ- “אין ראיות” בכל ארבעת התחומים (כלי אינטרנט, סכסוך / ביטחון, חברתי, פוליטי) של ONI, גרמניה היא חברה מפתיעה נוספת של ארבע עיניים מפתיעה..

אני חושב שאם זה לא היה’מכיוון שאדוארד סנודן מדליף את המסמכים האלה, אפילו לא נדע אם גרמניה הייתה חברה בהסכם UKUSA.

הם די פתוחים בטענה שהם מגנים על זכותם של אזרחיהם לפרטיות. כמובן שהם ניסו לצנזר את האינטרנט לאורך השנים.

עם זאת, גרמניה טוענת שהדבר נעשה רק כדי לבלום את הקיצוניות הקשורה לטרור, לדכא חדשות מזויפות, למגר דיבור שנאה ולהגן על קטינים..

שירותי VPN פופולריים מבוססי גרמניה:

 • אבירה פנטום
 • ZenMate
 • צ'יל גלובל
 • GoVPN
 • אני
 • סטגנוס
 • אני

ספרד

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

ספרד אינה רשומה בכתבים ללא גבולות, לא מסווגת על ידי ONI, וגם לא בחופש ברשת’דו"ח 2013, מציין כי זהו המיקום הבטוח למדי.

עד כמה שאני’לאחר מחקר זה, הממשלה אינה מטילה מגבלות על האינטרנט. חלקם אף טוענים שהם לא יכולים לפקח על מיילים או על חדרי צ'אט באינטרנט, מבלי שהם רלוונטיים אישור חוקי.

החוק אכן אוסר על האדרה או תמיכה טרור, אפליה גזעית, או שנאה לנטיות מיניות, מוצא לאומי וכו '.

עד לאחרונה החסימה הציבורית היחידה שנעשתה היא לאתר P2P / Torrenting, מפרץ הפיראטים. במרץ 2015 נחסם TBP במספר כתובות URL.

עם זאת, מכיוון ספרד היא חלק מברית ארבע עיניים, הייתי מאמין שהמיקום אינו מקום בטוח. זה מתגשם, במיוחד אם אתם חושקים בפרטיות דיגיטלית מלאה.

בלגיה

האם השימוש ב- VPN מותר על פי חוק? כן

לבלגיה אין פרופיל ONI, אך המדינה כלולה בסקירה האזורית של אירופה. השימוש ב- VPN הוא חוקי במדינה, שם יש די הרבה צנזורה.

מספר ספקי טלקום כמו Tele2, Versatel, Vikings, Mobistar, Proximus, Belgacom ו- Telenet מסננים כמה אתרים ברמת DNS מאז אפריל 2009.

בלגיה טוענת שהדבר נעשה כדי למנוע שיתוף קבצים בלתי חוקי, הימורים ללא רישיון וקידום ביגות ואנטישמיות, כחלק ממסע הצנזורה באינטרנט שלהם..

מכיוון שהמדינה היא חברה בארבע עשרה, עם זאת, לא הייתי ממליץ להוות מקום בטוח לפעילויות מקוונות. המידע שלך עשוי להיות בסכנת מעקב על בסיס יומי!

עטוף דברים

אני מקווה שמדריך מעמיק זה עוזר למשתמשים להבין יותר אודות בריתות עיניים 5/9/14. לסיכום, אסור לך לעולם לסמוך על מדינות שחלק מהסכם UKUSA.

השתמש רק בשירותי VPN שנמצאים במדינות שאינן חברות, מכיוון שהם מבטיחים אנונימיות ובטיחות מקוונת, במקום פיקוח המוני ופלישה לפרטיות..

מה שמביא אותי לשאלה השנייה שלי: אחרי שקראתי את כל המדריך הזה, האם אתה חושב שבריתות אלה שיחקו למעשה תפקיד במאבק נגד “מלחמה בטרור?” - סיבה שהם כל הזמן משתמשים בהם לפלישה לפרטיות שלך! האם זה לא נראה כאילו יש מניע נסתר לכל זה?

אני לא אדון אפילו בפיגועים משנת 2000 ואילך (כאשר הוגדלו יכולות המעקב), אלא אתן’מדברים על 2010 עד היום. כמה ממדינות אלה הפסיקו הפצצות / יריות באמצעות המעקב המקוון שהם מבצעים על מיליארדי / טריליון אנשים ברחבי העולם?

נראה כאילו הדבר היחיד שעוקב אחרי סוכנויות אלה הוא מידע זה על זה, ידוענים, האדם הפשוט או ארגונים גדולים.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me