Modem Router VPN – Zaistite súkromie na vašom pripojovacom zariadení

Keď sa svet stáva stále viac obývaným zariadeniami pripojenými k internetu, určite sa musíte dozvedieť viac o modemoch smerovača, ktoré napájajú ich pripojenie a umožňujú využívať ich možnosti..

Modemy a smerovače sú rôzne zariadenia, ale teraz k nim môžete pristupovať ako k jednému zariadeniu známemu ako smerovače modemov, ktoré kombinujú funkčnosť oboch. Tieto zariadenia majú úžasné možnosti a môžete ich ešte viac zosilniť pomocou Best VPN.

Sprievodca smerovaním modemu

 1. Čo je modem?
 2. Čo je smerovač?
 3. Špecifikácia smerovača modemu
 4. Prečo potrebujete VPN v smerovacom modeme?
 5. Modem Router VPN
 6. Modem Router Difference
 7. Čo je bezdrôtový smerovač?
 8. Pripojenie k modemovému smerovaču VPN
 9. Optická linka Modem
 10. Obídenie internetového pripojenia na smerovači pomocou VPN

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa to robí a aké výhody prináša VPN na modemovom smerovači, prečítajte si túto komplexnú príručku o modemovom smerovači VPN..

Modem-Router-VPN

Čo je modem?

Väčšina ľudí je určite zmätená s týmto zariadením a pýta sa, čo je modem? Modem je konektivita / periférne zariadenie, ktoré vykonáva funkciu modulácie a demodulácie údajov.

Aby sme jednoduchšie odpovedali na otázku, čo je presne modem, kóduje vaše digitálne informácie, takže je oveľa ľahšie prenášať ich ako ľahký signál na veľké vzdialenosti. Dekóduje tiež informácie pri príchode, aby bolo možné údaje získať v pôvodnej podobe.

what-is-a-modem

Tento prenos je nevyhnutný, pretože počítač chápe iba digitálne signály, zatiaľ čo signál sa prenáša cez internet v analógovej forme. Modem tento proces zefektívňuje tým, že pôsobí ako agent, keď k tomuto prenosu vo forme signálu dôjde, keď je to potrebné.

Čo je smerovač?

Ak stále nie’Neviem, čo je smerovač, dajte nám ho definovať za vás. Router v podstate robí to, čo naznačuje jeho názov, t. J. Smeruje dátové pakety prichádzajúce z internetu na rôzne zariadenia existujúce vo vašej domácnosti / kancelárii. V zásade existujú dva rôzne typy smerovačov, malý domáci / kancelársky smerovač a podnikový smerovač. Bežne sa používajú malé domáce a kancelárske smerovače, takže sa tu budeme držať diskusie.

what-is-a-router

Bežnejšie chápanie smerovača je jeho prístupový bod, ktorý potrebujete iba v prípade, že máte viac ako jedno zariadenie. Modem je všetko, čo potrebujete na pripojenie na internet predn pripojenie až do jedného zariadenia. Ak sa počet zariadení zvýši z jedného, ​​je potrebný router, aby sa rozptýlilo pripojenie k internetu na tieto ďalšie zariadenia.

Špecifikácia smerovača modemu

V starších dňoch sa modem a smerovač dostali ako dve samostatné zariadenia, ale keďže je možné ich zlúčiť do jediného fyzického produktu, ktorý ponúka funkcie oboch zariadení, smerovače modemu sa medzi používateľmi internetu čoraz častejšie vyskytujú..

Teraz len zriedka nájdete modemy a smerovače ako dve samostatné zariadenia v mnohých domácnostiach a kanceláriách, takže namiesto kladenia otázok, ako je smerovač, musíte pochopiť, že smerovače teraz prichádzajú zabudované do modemov..

Prečo potrebujete VPN v smerovacom modeme?

VPN zabezpečujú anonymitu online a zaručujú ochranu osobných údajov používateľov a rýchlo sa stávajú nevyhnutnými pre všetkých používateľov, ktorí sa chcú bezpečnejšie pripojiť k internetu..

Moderné siete VPN šifrujú vaše dátové pakety a prenášajú ich prostredníctvom bezpečného protokolu, aby sa zaistilo, že nikto nemôže kradnúť vo vašich súkromných dátových paketoch a že zostanú chránení pred zvedavými očami vládnych orgánov, hackerov, poskytovateľov internetových služieb, zlodejov údajov medzi ďalšími online hrozbami..

A možno sú VPN najvhodnejšie pre smerovacie modemy, pretože ak na tomto zariadení inštalujete a VPN, všetky vaše zariadenia sa automaticky smerujú prostredníctvom bezpečného a vysoko zabezpečeného pripojenia, čím sa eliminuje potreba samostatnej konfigurácie VPN na každom jednotlivom zariadení..

modem smerovača špecifikácia

VPN ponúkajú v súčasnosti mnoho ďalších výhod, okrem zabezpečenia, prichádzajú čoraz vhodnejšie, aby umožnili používateľom prístup k webovým serverom s obmedzeným geografickým obmedzením, napr. pomocou VPN získate prístup k sieti Netflix US, aj keď sa momentálne nachádzate v Japonsku.

Modem Router VPN

Nie každá VPN je pre váš modemový smerovač dosť dobrá, pretože musí poskytovať správnu funkciu, ktorá vyhovuje požiadavkám zariadenia s modemovým smerovačom. Medzi tieto funkcie patrí podpora neobmedzenej šírky pásma, viac simultánnych pripojení, najlepšie štandardy šifrovania, politika nulového protokolovania, veľká podpora medzi ostatnými. Hlavné 3 VPN, ktoré poskytujú presne tieto funkcie a ďalšie, sú:

ExpressVPN - perfektná voľba pre modemový smerovač

ExpressVPN je zavedené meno v tomto odvetví a je ideálnou voľbou pre váš modemový smerovač, pretože ponúka viac ako 2 000 globálnych serverov, rýchlu live chat podporu, vojenské šifrovanie, špecializovaných sprievodcov podporujúcich router a oveľa viac.

EpressVPN-for-modem-router

Ich najlepší plán v súčasnosti stojí 99,95 dolárov na rok’predplatné vrátane 30 skúšobného obdobia.

Čítať: Expressvpn Apple TV Sprievodca nastavením

NordVPN

NordVPN ponúka viac ako 4000 serverov ako modemový smerovač VPN a má ako dôveryhodná sieť VPN mimoriadne poverenia. Poskytuje ďalšie bezpečnostné prvky prostredníctvom poskytovania funkcií, ako sú napríklad dvojitá VPN, cibuľa cez VPN. Pre smerovacie modemy obsahuje jednoduché inštalačné príručky, ku ktorým máte prístup z úložísk riešenia problémov alebo kontaktovaním podpory živého chatu..

Nord-VPN-for-modem-router

Trojročné predplatné tohto poskytovateľa stojí 79,00 dolárov, ktoré sa fakturujú raz. Skontrolujte jeho kompatibilitu s netflix v tomto blogu nordvpn netflix.

PrivateInternetAccess

Jedna z najlepších VPN modemového smerovača na streamovanie a odblokovanie obsahu s obmedzeným geografickým pokrytím, PIA môže poskytovať mimoriadne bezpečné pripojenie k viacerým zariadeniam. Ponúka oddané torrent na stiahnutie podpora, možnosť obísť obmedzovanie šírky pásma, malware a blokovanie reklám, viac brán VPN atď.

PrivateInternetAccess-for-modem-router

Má 3597 serverov v 30 krajinách v dobre rozloženej sieti serverovej infraštruktúry.

Ceny začínajú na 6,95 dolárov mesačne a cena 24-mesačného plánu stojí 69,95 dolárov.

Modem Router Difference

Ako už bolo spomenuté vyššie, modem je zariadenie, ktoré moduluje a demoduluje signály z digitálneho na analógové a naopak, aby umožnil oveľa plynulejší prenos signálov medzi internetom a zariadením, ktoré k nemu pristupuje. Na druhej strane sa router iba používa na rozptýlenie prichádzajúceho internetového pripojenia do viacerých zariadení. Funguje ako fyzický prístupový bod. Rozdiel v modemovom smerovači je pre väčšinu trochu mätúci, preto dúfame, že mu to bude objasnené.

modem smerovača Rozdiel

Teraz sa však ľudia nezmieňajú s otázkami, ako je smerovač alebo čo je modem, ale čo je modemový smerovač? Aby sme im to ľahko vysvetlili, modemový smerovač teraz prichádza aj ako samostatné fyzické zariadenie so zabudovanými funkciami oboch týchto zariadení, čo používateľom uľahčuje ich nasadenie a výhody z nich.

Modem router ako jediné zariadenie znižuje neporiadok a končí komplikácie, ktoré by mohli vzniknúť, keď by sa tieto dve zariadenia mohli používať samostatne, aby sa umožnilo pripojenie k internetu medzi zariadeniami a medzi nimi.

Čo je bezdrôtový smerovač?

Bezdrôtový smerovač je presne to, čo naznačuje jeho názov. Jediným spôsobom je, že umožňuje bezdrôtové pripojenie zariadení k internetu. Je najvhodnejší pre moderné prenosné zariadenia, ako sú smartfóny, tablety atď., Ktoré poskytujú neuveriteľný ľahký prístup a obrovskú mobilitu.

what-is-a-bezdrôtový router

Pripojenie k modemovému smerovaču VPN

Nastavenie VPN vo vašom modemovom smerovači je trochu zložitý proces, pretože na trhu je k dispozícii veľa druhov a typov modemových smerovačov, pričom každá z nich má inú konfiguráciu, a preto si vyžaduje úspešný proces nastavenia, aby bola úspešná. nakonfigurujte na ňom sieť VPN.

ExpressVPN je jeden taký poskytovateľ, ktorý ponúka špecializovaných sprievodcov nastavením pre každý typ smerovača, aby sa uľahčilo konfigurovanie ich VPN na akomkoľvek modemovom smerovači. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto procese, môžete si pozrieť náš Sprievodca pripojením VPN.

Optická linka Modem

Je to iný typ modemu, ktorý dekóduje a kóduje optické signály do elektronických signálov a naopak a je veľmi odlišný a zložitý v porovnaní s bežnejšími typmi, ktoré používajú medené drôty ako DSL, dial-up modemy atď..

Modem optickej linky umožňuje dosiahnuť rýchlosť internetu nedosiahnuteľnú prostredníctvom iných konvenčných modemov, ale nie sú nasadené tak populárne ako konvenčné modemy v domácom a menšom kancelárskom prostredí. Väčšinou veľké organizácie a vojenské organizácie používajú modemy optickej linky a preto optické linky.

Obídenie internetového pripojenia na smerovači pomocou VPN

Škrtenie internetu je pre mnohých používateľov internetu veľkým prínosom, pretože jeho rýchlosť sa znižuje, a tým sa kazia celkové skúsenosti tým, že sa užívateľovi internetu nedovolí venovať sa činnostiam náročným na údaje, ako je Torrenting a streamovanie..

Väčšinu obmedzovania internetového pripojenia ovládajú poskytovatelia internetových služieb alebo poskytovatelia internetových služieb, ale tento problém môžete obísť jednoducho pomocou smerovača VPN. Je to možné, pretože pri používaní siete VPN je takmer nemožné, aby váš poskytovateľ internetových služieb skontroloval váš dátový paket, aby skontroloval druh zaťaženia, ktoré prenáša, čím vám umožní prekonať obmedzenia rýchlosti.

Ak sa s týmto problémom stretávate, tu je návod, ako môžete obísť obmedzovanie internetu v smerovači pomocou VPN:

 1. Zaregistrujte sa pomocou najlepšieho poskytovateľa služieb VPN smerovača, napríklad ExpressVPN
 2. Získajte poverenia používateľa, t. J. Používateľské meno a heslo VPN
 3. Nastavenie VPN na smerovači (V závislosti od smerovača sa sprievodcovia nastavením môžu líšiť a neexistuje jednotnosť, takže je najlepšie prejsť na server ExpressVPN.’s a vyberte smerovač, aby ste sa mohli nechať viesť správnymi krokmi nastavenia
 4. Akonáhle je VPN nakonfigurovaná na vašom smerovači, vychutnajte si na svojom smerovači úplné pripojenie!

záver

Moderné smerovače sú zázrakom technologickej zdatnosti, pretože umožňujú kombinovať možnosti modemov a smerovačov do jedného zariadenia. Výhody nie’Koniec koncov, pretože tiež poskytujú oveľa viac energie na zaručenie vyšších rýchlostí a môžu podporovať viac zariadení tým, že im poskytujú relatívne nepretržité pripojenie na internet s relatívnou ľahkosťou..

Ak chcete čo najlepšie využiť svoj modemový smerovač, uistite sa, že na ňom používate sieť VPN, aby ste mohli obísť obmedzovanie šírky pásma, odblokovať weby s obmedzeným geografickým obmedzením, chrániť citlivé údaje na viacerých zariadeniach a predovšetkým zaručiť vašu anonymitu a súkromie online.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me