Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

“Artık hepimiz internete bağlıyız, dev bir beyindeki nöronlar gibi”


Her şeyi bu kadar doğru bir şekilde özetlemek, ancak kendi hayal gücümüze çok şey bırakmak için Stephen Hawking'e borçluyum. İnternet hakkında söyledikleri çoğunlukla TRUE. Bazıları bunu övgüye değer bulabilir: ‘dijital Dünya’. Hayatta kalmak için ne zaman, ha? Aynı zamanda, diğerleri internet kullanımı konusunda şüpheci olabilir. BestVPN.com'da her iki tarafı da anlıyoruz, ancak konuyla ilgili bazı düşüncelerimiz var.

Hayattaki her şey gibi, internetin de bazı artıları / eksileri vardır. İnanılmaz bir öğrenme kaynağıdır, anlık eğlenceye erişim sağlar, SaaS araçlarıyla işleri kolaylaştırır ve sosyal medya aracılığıyla bireysel olarak maruz kalmaya yardımcı olur (kendi patronunuz olmak için birçok fırsat sunar). Aynı zamanda, ailenizi / işinizi / paranızı riske sokan kişisel güvenliğiniz ve gizliliğiniz için tehditler vardır!

Siber Güvenlik Bilinci!

Ne yazık ki,’suç faaliyetlerine karışarak, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla kandırarak, kimlik avı yoluyla veri elde ederek veya bireylerin paralarını aldatan şemalar oluşturarak İnternet'ten yararlanacaklardır. Siber suçlular, kimliklerini çalmak, sahtekarlık yapmak ve hatta başkalarına karşı siber saldırılar başlatmak için yaratıcı önlemler kullanarak operasyonlarında daha akıllı ve daha karmaşık hale geliyor.

Siber Güvenlik Bilinci

Bu olsaydı’İnternet yeterince şiddet, karanlık ayartma ve aktif olarak kullanıcı arayan şirket / bireylerle HERHANGİ BİR YERDE doludur! Hükümetler yok’Kendi vatandaşlarına güvenmek istemiyor ve sıradan insanı izlemeye / gizlice dinlemeye izin veren internet yasaları dayatıyor. Tüm bunlar, GÜVENLİ çevrimiçi kalmanın artık bir verilen değil, gerekli bir ders dışı etkinlik olduğunu fark etmenizi sağlar..

Siber Güvenlik Garantileri Ayı

Şimdi, ne olduğunu biliyoruz’Düşünüyorum, bütün bunlar anlamsız ve yüzeysel görünüyor, değil mi? Ancak, bunu garanti edebiliriz’t! Bu yüzden bu Ulusal Siber Güvenlik Farkındalık Ayı (NCSAM) için’müşterilerin çevrimiçi ortamda güvende olmalarına yardımcı olmak için her şeyi yapma kararı aldık. Biraz sağduyu ve bilgi ile yapmak’s / don’ts, sörf yapabilirsiniz ‘net zarar görmemiş.

Bugün İnternette Hangi Güvenlikle Karşılaşıyoruz??

İnternet, kendini ifade etme, bilgiyi artırma ve dünyanın dört bir yanından insanlarla bağlantıda kalma yeteneği için harika bir araç olarak hizmet ediyor. İnternet özellikli cihazların yaygın kullanımı, herkese 24 saat boyunca alışveriş, kredi / finansal hizmetler, anında eğlence, ilişkileri yönetme, cinsel içgüdülerle meşgul olma ve hatta yardım / tavsiye alma olanağı sunar.!

Aslında, internetin hayatımızı pek çok şekilde değiştirdiğini / geliştirdiğine şüphe yok, şimdi onsuz bir dünya hayal etmek imkansız. Ancak, sadece şeylerin internette ne kadar tehlikeli olabileceğini anladığınızda, gizlilik / güvenlik hakkında endişeleniyor musunuz? Aşağıda sıkışıp kalabileceğiniz bazı ciddi kişisel güvenlik risklerini tartışıyoruz:

İnternet Güvenliği Sorunları Bugün Karşılaşıyoruz

 • Fidye Yazılımı - Sitotoroloji kullanan, PC'nizi ele geçiren ve kurbanı yayınlamakla tehdit eden kötü amaçlı bir yazılım’s fidye ödenene kadar verileri. Dikkate değer örnekler arasında hepsi kullanıcı dosyalarını şifrelemek için benzer desenler kullanılarak bulunan Fusob, WannaCry, Petya, Bad Rabbit ve SamSam sayılabilir..
 • Kimlik Hırsızı - Değil mi’mümkün olduğunu düşünmüyorum değil mi? Yine de olur! İzleyiciler, finansal bilgilerinizi ifşa etmeniz için sizi kandırmak için kimlik avı veya kötü amaçlı yazılım ekimi gibi teknikler kullanabilir ve daha sonra sizi taklit ederek sahtekarlık yapmak için kullanırlar. Bok tavana çok çabuk çarpar!
 • Siber konuşma - Birçok kadının taciz ve zihinsel işkence yüzünden acı çekmesi gereken çok ciddi bir suç! Bu senaryoda, bir saldırgan bir kurbanı korkutmak veya korkutmak için sürekli olarak elektronik iletişim kullanır. Buna iftira, iftira, iftira ve sahte suçlamalar da dahil olabilir..
 • Sextortion - Gerçek dünyanın b ** ch olduğunu düşündüm? Dijital dünya daha kötü! Bazı siber suçlular, kullanıcıları çıplak / cinsel görüntüler göndermeye kandırmaya çalışırlar. Daha sonra, bu görüntüler kurbandan zorla para veya cinsel iyilik yapmak için kullanılır ve bu da ciddi depresyon / kaygıya neden olabilir.!
 • Siber zorbalık - Şiddete, grafik görüntülere / videolara ve küçük politikalara kolayca maruz kalmak sosyal medyanın oldukça meşhur olduğu bir şeydir! Bununla birlikte, insanlar dijital dünyayı insanları çevrimiçi zorbalık için kullandıklarında, işler ciddi bir hal alır. Bu iftira, viral memler ve daha fazlasını içerebilir.!
 • Çevrimiçi Hazırlık - İnternet, özellikle çocuklar için yaşlarının iki katı / üç katı bağlanma olanağına sahip oldukları için tehlikeli bir yerdir. Bazı masum ergenler, kötü niyetli / cinsel güdüleri olan çevrimiçi avcıların manipülasyonuna / zorlamasına kurban olabilirler..
 • Spam gönderme - Çoğu zaman, yeni bir sosyal medya sitesine veya web sitesine katıldığınızda, bulunduğunuz bir yeri tıklayabilirsiniz’Bu, yüzlerce ve binlerce spam içerikli reklam, istenmeyen toplu iletilerle uğraşmak zorunda kalmanıza neden olur ve bu da kötü amaçlı yazılım ve kimlik avına kapı açar!
 • Müstehcen İçerik - İnternet birçok kişi için mutlu bir yer olsa da, inanılmaz derecede karanlık ve tehlikeli olabilir. Gore / öldürme / bomba patlamaları ve diğer hoş olmayan içerikler içeren bilgi / resim / video şeklinde tonlarca müstehcen içerik var.

İnternet Güvenliği Sorunları

Kullanıcılar Çevrimiçi Olarak Maksimum Korumayı Nasıl Kullanabilir??

Biz’Yukarıdaki tehlikeleri okuduğunuzdan emin olun’seni biraz şaşırttı! Sonuçta, kim yapabilir’Yine de, böyle şeyler de oluyor, değil mi? Neden olabilir’t insanlar sadece uygar olmayı öğrenmek ve başkaları için bir $$ bir acı değil mi? Kimsenin cevaplayamayacağı bir şey olduğunu tahmin ediyoruz, ancak BestVPN.com'un yapabileceği bir şey varsa, kendinizi bu tür çevrimiçi tehditlerden korumak için çevrimiçi maksimum korumadan yararlanıyor!

Yine de başlamadan önce, lütfen bunu ortaya koyalım. Bu n’t Gizliliğinizi korumak için alacağınız tek İPUCU'nun eski yöntemler etrafında döndüğü klişe, yeniden ifade edilmiş çevrimiçi rehberlerden biri. Araştırma yaparken, kelimenin tam anlamıyla internette bulunan gereksiz içerik türüne hayran kaldık. Bu yüzden, araştırmamızı etkileyici bulmanızı umuyoruz, çünkü biraz daha genişlemeye çalışıyoruz!

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Temel Kurallar

 1. Fidye yazılımları, virüsler veya kötü amaçlı yazılım içerebileceğinden, gölgeli mahallelerden yürümekten kaçının, tehlikeli web sitelerini çevrimiçi ziyaret etmekten kaçının..
 2. Her zaman çevrimiçi olarak açıkladığınız bilgi miktarını sınırlayın. Potansiyel işverenler ve müşteriler’Ev adresinizi veya kişisel ilişki durumunuzu bilmeniz gerekmez (duh!).
 3. Kötü amaçlı yazılım içerebileceği veya bilgi çalmaya çalışabileceği için üçüncü taraf yazılımları / uygulamaları indirmekten kaçının. İlgili yetkililer tarafından onaylanan / onaylanan uygulamaları / yazılımları tercih edin.
 4. İnternet yok’t bir silme tuşuna sahip olmak. Bir kez yayınlandıktan sonra, siz farkında olmadan diğer insanların yapmış olabileceği en derin, en karanlık önbellek veya kopya müttefiklerinde yaşar..
 5. Eğer sahipsen’Zaten bir tane almadıysanız, telefonunuzda bir güvenlik kodu kullanın. Bir şifre, PIN veya kilit açma modeli olabilir. Ne seçerseniz seçin, çevrimiçi gizlilik için bir tane kullanmak gerekir!
 6. Sosyal medya hesaplarınızın gizli olduğundan emin olun. Sadece yakın aileniz ve arkadaşlarınız sizinle ilgili her şeyi görebilmelidir. İhtiyacınız olan son şey bir siber zorlayıcıdır!
 7. Siber suçluların güvenliğinizdeki eski hataları ve boşlukları kullanmasını önlemek için işletim sisteminizi ve yazılımınızı düzenli olarak güncelleyin, bu da tüm kişisel verilerin kaybına neden olabilir.
 8. ASLA kafelerde veya restoranlarda halka açık Wi-Fi ağlarına VPN hizmeti kullanmadan bağlanmayın, çünkü bu yerler muhtemelen akıllı siber suçlular tarafından dolandırılabilir / saldırıya uğrayabilir / kandırılabilir.
 9. Tüm şifrelerinizi ezberlemek, sürece kalçalarda büyük bir acı olabilir’Hafızayı hatırlama konusunda olağanüstü becerilere sahip. Ortalama joe için bir şifre yönetim programı kullanmanızı öneririz.
 10. Nefret mesajları yazmaktan kaçının veya sizi ciddi bir belaya sokabileceği için her türlü dayak / ırkçılık / şiddete kendinizi kaptırmayın. Tehdit edici bir mesaj yazmak sizi hukuki sorunlara sokabilir!

Temel İnternet Güvenliği Kuralları

İnternet Güvenliği İpuçları: Fidye Yazılımlarından Kendinizi Koruyun

 1. Bazen hayat sana limon vermeye devam ediyor ve orada’bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ransomware’s zor, bu nedenle verilerinizi düzenli olarak yedeklemeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekir.
 2. Aramayı, arşivlenmiş ve sıkıştırılmış dosyaları tarayacak şekilde yapılandırabilmenizi sağlayan bir virüsten koruma veya kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı kullanın.’Çoğu fidye yazılımı sisteminizi nasıl kontrol eder?.
 3. Öyle değil’Bir web sitesini ziyaret ediyor, bir yazılıma erişiyor veya yalnızca farklı oyunlara / programlara göz atıyorsanız, güvenlik duvarınızı her zaman açık tuttuğunuzdan emin olun..
 4. Herhangi bir şüpheli dosyayı karşılayabilecek güncellenmiş bir ürün yazılımına sahip olmak için işletim sisteminiz ve virüsten korunma / kötü amaçlı yazılım yazılımınız için düzenli olarak güncellemeler yüklediğinizden emin olun.!
 5. Kullanıcıların bağlantıları veya ekleri, özellikle şüpheli görünenleri tıklarken ek tetikte olmaları zorunludur. Tıklamadan önce daha iyi bir fikir edinmek için bağlantıyı analiz edin.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Kimlik Hırsızlığına Karşı Korunun

 1. Daima P2P / Dosya Paylaşımı uygulamalarını kullanmamayı unutmayın’t Veri güvenliği ve gizlilik sunma. Bunu yaparsanız bir VPN hizmeti kullandığınızdan emin olun, çünkü bu kimliğinizi her zaman anonim tutacaktır.
 2. Daha önce de belirtildiği gibi, özellikle kötü bir üne sahip çevrimiçi mağazalardan, özellikle de ‘son’ geçmiş.
 3. Finansal bilgileriniz hakkında her zaman proaktif olmak zorunludur. Düzensizlikleri hızlı bir şekilde belirlemek için her ay bankanızı ve kredi kartı ekstrelerinizi kontrol ederken gereken özeni gösterin.
 4. Kimliğinizi ve bilgilerinizi her zaman güvende tutmanın en iyi yollarından biri, finansal hesaplarınızın şifrelerini düzenli olarak değiştirmektir. İhlaller genellikle haftalarca fark edilmez!
 5. Tüm e-postaları ve mesajları her zaman uçtan uca şifrelemeyle gönderdiğinizden emin olun veya her zaman kırılmaz bir güvenlik katmanından yararlanmak için bir VPN hizmetinden özel bir IP kullanın.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Siber Konuşmayla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin

 1. Siber saldırıya maruz kalıyorsanız, fail ile tüm iletişimleri kanıt için kaydetmeniz hayati önem taşır. Kulağa sert gelebilir, ancak bunu kolluk kuvvetlerine bildirmeniz gerekir.
 2. Samimi bir iş ortağından ayrılırsanız, sizi hiçbir şekilde manipüle etmemeleri için tüm e-posta hesaplarınızı, sosyal medyalarınızı ve bankacılık bilgilerinizi sıfırladığınızdan emin olun..
 3. Sosyal medya, e-postalar veya sohbet odalarını kullanmak söz konusu olduğunda, paylaştığınız bilgiler konusunda dikkatli olmanız zorunludur, aksi takdirde takipçilerinizin fotoğraflarınızı / yayınlarınızı toplamasını kolaylaştırabilirsiniz!
 4. Zorunlu değilse, çevrimiçi bir şey için kaydolurken / kaydolurken doğum tarihiniz gibi kişisel bilgilerinizi isteyen alanları doldurmaktan kaçının. Bu bilgilerin nasıl kullanılabileceğini kim bilebilir?!
 5. Çevrimiçi bir resim yayınlarken (özellikle siber saldırı hakkında şüpheleriniz varsa), konumunuzu göstermediğinden emin olun. Düz bir arka plana sahip olanı seçin.

Cyberstalking ile nasıl başa çıkılır?

İnternet Güvenliği İpuçları: Sextortion Hakkında Dikkatli Olun

 1. Cinsel ilişki sadece yaşlı erkeklerle sınırlı değildir, aynı zamanda gençler bile bu tür eylemlerden suçlu bulunmuştur. Kıskanç exes yaşamı cehenneme çevirebilir. Don’t derhal bildirmekten çekinmeyin!
 2. İnternet, en tuhaf kullanımlara sahip araçlar ve uygulamalar ile doludur. Casus yazılım uygulamaları da olduğunu biliyor muydunuz? Bir casus yazılım önleme programı yükleyerek çevrimiçi güvenliğinizi artırın. Günlük olarak güncelleyin!
 3. Bu değerli yaşam dersini gerçekleştirmeniz zorunludur: insanlar onlar gibi davranabilirler’yeniden değil. Sosyal medyanıza eklemeyi seçtiğiniz kişiler hakkında seçici olun.
 4. Daha önce de belirtildiği gibi, ebeveynlerin çocuklarının yaşamlarına katılmaları gerekir. Hangi uygulamaların ve SM platformlarının kendileri için uygun olduğuna karar verin ve etkinliklerini düzenli olarak gözden geçirin..
 5. Özellikle kullanmadığınız zamanlarda elektronik cihazları ve web kameralarını kapatmayı alışkanlık haline getirin. Bilgisayar korsanları / siber suçlular kameraya girebilir, video kaydedebilir ve size şantaj yapabilir!

Sextortion hakkında tetikte olun

İnternet Güvenliği İpuçları: Siber Zorbalığa Karşı

 1. O’İnsanların kendilerinin ahlaki bir pusulası olması önemlidir. Eğer siber zorbalığın kurbanı olduğunu bildiğiniz birini görürseniz,’t Sessizce otur! En kısa zamanda bir yetişkine bildirin.
 2. Herkese açık bir bilgisayarı veya başka birini kullanırken’Sosyal medya hesaplarınıza / e-postalarınıza erişmek için telefonunuzu kapatın, hesabınızı kendi ön motifleri için kullanabildikleri için oturumu kapattığınızdan emin olun..
 3. Şifrelerinizi ve hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmaktan kaçının, çünkü nezaketinizden yararlanabilirler ve daha sonra kalçalarınızı ısırmaya neden olabilecek aktivitelerin keyfini çıkarabilirler!
 4. İnsanların çevrimiçi yazdıkları veya yayınladıkları sonuçların farkında olmaları hayati önem taşımaktadır. Gelecekte size zarar verebilecek / utandırabilecek herhangi bir şeyi paylaşmaktan kaçının. İnternet berbat bir yer!
 5. Bizim kadar’tehdit edici ve saldırgan mesajlar gönderen insanlar üzerindeki hayal kırıklığımızı ve öfkemizi ortadan kaldırmak istiyorsak, hoşgörülü olmak ve iki bok vermemek hayati önem taşıyor. Hiçbir şey onları anında engellemekten daha fazla incitemez.

Siber Zorbalıkla Nasıl Mücadele Edilir

İnternet Güvenliği İpuçları: Çevrimiçi Hazırlanmayı Önlemeyi Öğrenin

 1. Özellikle sosyal medya kullanıyorlarsa, çocuklarınızla ekstra uyanık olun ve ilgilenin. Onlara orada olup olmadığını sor’Onları çevrimiçi olarak rahatsız hissettiren herkes, böylece bireysel ASAP'yi bildirebilirsiniz.!
 2. Ebeveynlerin çocuklarını sosyal medyada izlemeye çok dikkat ettikleri hakkında konuştuğumuzda,’t Mahremiyetini istila etmen gerektiği anlamına geliyor. Sadece internete bağlı cihazların kullanımını denetleyin.
 3. Çocuklarınıza, yaşları daha büyük görünen kişilerle asla konuşmamalarını söyleyin ve tanımadıkları kişiler tarafından gönderilen resimleri açmaktan / indirmekten kaçının’bilmiyorum.
 4. Çocuklara şunları öğretmeniz zorunludur’s ve don’yabancılardan kaçınmayı içeren sosyal medya. İnternetten biriyle asla yüz yüze görüşmemeleri gerektiğini açıkça belirtin!
 5. Çocuklarınızı kişisel bilgilerini paylaşma konusunda akıllı olmaları için eğitin. Onlara asla okulları, evleri ve diğer kişisel eşyaları hakkında konuşmalarını öğretin. Konuşmayı hemen bitirmeli.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: It’s İstenmeyen Postadan Kurtulma Zamanı

 1. Orijinal kimliğinize spam gelmesini önlemek için belirli bir genel dizini, sosyal medya ağını veya sohbet odasını ziyaret etmekten emin olmadığınız zamanlarda ikincil bir e-posta adresi kullanın.
 2. Birçok kullanıcı’t farkında ancak spam posta almayı önlemenin yolları var. En önemli ve kanıtlanmış bilgisayar korsanlıklarından biri spam filtreleme aracı yüklemektir.
 3. Spam gönderenler, daha fazla spam gönderme taktikleriyle çok zordur. Asla “abonelik iptali” e-posta adresinizin etkin olduğunu onaylayabilecekleri için her ne pahasına olursa olsun e-postalarda bağlantı oluşturun.
 4. Don’t E-posta adresinizi hemen hemen hiç kimseye vermeyin. Bu ayrıntılar özel olmalı ve yalnızca tamamen ve körü körüne güvendiğiniz kişilere verilmelidir..
 5. Farklı hizmetlere kaydolurken, ayarları yapılandırarak ve pozlamayı şuraya kaydırarak E-posta Adresinizi gizli tuttuğunuzdan emin olun. “Sadece ben” Veya benzeri.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Saldırgan / Müstehcen İçeriği Engelle

 1. Sadece çıplak resimleri ve diğer müstehcen içeriği reklamlar biçiminde bulmak için bir web sitesini ziyaret etmekten daha rahatsız edici bir şey yoktur. Onlardan kurtulmak için bir reklam engelleme aracı kullanın.
 2. Evde çocuklarınız olduğu için açık arama sonuçlarını engellemek veya bu tür içeriğin istenmeyen şekilde gösterilmesinden nefret etmek istiyorsanız, açmak akıllıca olacaktır “Güvenli arama” Google'da.
 3. Saldırgan / ırkçı / aşağılayıcı olarak karşılaşılabilecek herhangi bir içerik bulursanız, nefret söyleminin daha fazla yayılmasını önlemek için derhal ilgili yöneticiye bildirmek sizin işinizdir..
 4. Sosyal medyaya müstehcen fotoğraflar, pornografik görüntüler ve bazen de içerikler yüklenir. Yayınların kaldırılması için anında rapor edin, aynı zamanda benzer sonuçları ortadan kaldırın.
 5. İnsanların web sitelerinde rahatsız edici / müstehcen içeriğe dikkat etmeleri beklenmedik bir şekilde açıldıkları için zorlaşabilir. Web Filtreleme aracı yüklemek akıllıca bir seçenektir.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Sahteleri Gerçekten Tanıma (Kimlik Avı)

 1. Kimlik avı, müşterilerin bilgilerini verirken kandırmak için resmi web sitelerinin kopyalarını kullandığından inanılmaz derecede zordur. Bu tür siteler hakkında sizi anında uyarmak için bir kimlik avı yazılımı veya tarayıcı uzantısı yükleyin!
 2. THUMB KURALLARI: HİÇBİR ZAMAN HİÇBİR ZAMAN mali bilgileriniz, ne kadar güvendiğinizden bağımsız olarak herhangi bir kişiye e-posta yoluyla e-posta ile gönderin. Bu tür bilgileri iletmenin güvenli bir yolu olmadığı için.
 3. Çoğu insan’Bunun bir pop-up bağlantısına tıklamaya kandırılıncaya kadar bunun farkında değilsiniz. Bu zor pop-up'lardan bazıları genellikle kimlik avı girişimleridir. Herhangi bir olayı önlemek için her zaman yakın vurun.
 4. Kimlik avı saldırılarından en iyi güvenliği sağlama konusunda güçlü bir güvenlik duvarı yazılımı kullanmanız gerekir. Bu, ağınıza / bilgisayarınıza erişmelerini önleyecektir.
 5. Eğer yapmazsan’Size e-posta gönderen göndericiyi tanımayın, herhangi bir bağlantıyı tıklamaktan kaçının ve en önemlisi DON’T Görünüyorsa, herhangi bir dosyayı indirin. Güvenilmeyen gönderenler karıştırılmamalıdır!

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Kötü Amaçlı Yazılımları Yok Edin ve Verilerinizi Koruyun!

 1. Akıllı telefonunuzu / dizüstü bilgisayarınızı / bilgisayarınızı her zaman güvende tutmak istiyorsanız, anında tehdit algılama ve silme için güçlü bir antivirüs / kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yükleyin.
 2. Hiçbir zaman’t HTTPS kullanmak. “S” sonunda güvenli anlamına gelir. Aşağıdaki web sitelerinde HTTPS Everywhere kullanın’t uygulamak. Bu, çevrimiçi iletişimlerinizi güvende tutar!
 3. Çoğu insanın bir virüsten koruma / kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yükledikten sonra yaptıkları, var olduklarını unutur. Don’t Dikkatsiz bir kişi olun ve taramaları düzenli aralıklarla yaptığınızdan emin olun.
 4. Bazı bağlantılar sizi orijinalle aynı görünen bir web sitesi sayfasına yönlendirebilir. Kimlik avı gibi sosyal mühendislik taktiklerine karşı dikkatli olun. Daha iyi bir fikir edinmek için her zaman bağlantı adresini okuduğunuzdan emin olun.
 5. Varsayılan SSID'yi (Kablosuz Ağınızın adı) değiştirin ve yetkisiz kullanıcıların bağlantınıza erişmesini ve şüpheli herhangi bir şey ekmesini önlemek için WPA2 şifrelemesi kullanın.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Don’t Çevrimiçi Dolandırıcılar tarafından aldanmayın

 1. Sosyal medyanın networking için olduğunu düşünürsek, biraz sert gelebilir, ancak gereksiz arkadaşlardan kaçının (özellikle sahip olduğunuz kişilerle)’ile tanışmış veya hakkında bilgi sahibi değil).
 2. Öyle değil’t-geek bir arkadaşınız veya başka bir kişiyi tanıyan bir kişiniz varsa, bilgisayarınıza uzaktan erişmesine izin verilmesi gereken tek kişi yerel ISS'nizdir..
 3. Bugünlerde çok sayıda yeni e-ticaret web sitesi var, ancak hepsi güvenli değil. Çevrimiçi alışverişe yalnızca eBay, Ali Express veya Amazon gibi yasal kaynaklardan izin verin!
 4. Dolandırıcılar kolayca arayan kimliklerini taklit edebilir ve finansal bilgilerinizi vermek için sizi kandırabilir. Birisi arar ve kredi verilerinizi sorarsa, telefonu kapatıp arayanın orijinal olup olmadığını kontrol edin.
 5. Çevrimiçi hizmetleri asla tek bir tıklamayla borç yardımı ve ipotek yardımı sağlayabileceklerine güvenmeyin. Onlar büyük olasılıkla aldatmaca hizmetleri, bu yüzden peşin ödeme hata yapmaktan kaçının!

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Wi-Fi Gizli Bırakmayı Önleme

 1. Publar, kafeler ve restoranlar gibi halka açık alanlarda Wi-Fi ağlarını sıklıkla kullanan gezginler için, kimliğinizi anonim ve bağlantınızı şifreli tutmak için her zaman bir VPN kullandığınızdan emin olun..
 2. Daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca “HTTP” adresinden önce. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin “HTTPS” etiket. Bu güvenli bir bağlantı olduğunu gösterir.
 3. Herkese açık Wi-Fi kullanırken’ağ üzerinden girebilecek birçok virüs / kötü amaçlı yazılım olduğundan virüsten koruma, kötü amaçlı yazılımdan koruma veya güvenlik duvarı programlarınızı hiçbir zaman devre dışı bırakmayın.
 4. Bazı bilgisayar korsanları, meşru kamu ağlarının yakınında sahte Wi-Fi Etkin Noktaları kurarak müşterileri kandırmak için ekstra bir yol kat eder. Daha sonra kullanıcı verilerini çalıyorlar ve kimlik hırsızlığına daha fazla düşmeye devam ediyorlar.
 5. Her zaman güvenebileceğiniz Kablosuz Erişim Noktalarını kullanın. Wi-Fi'ye bağlandığında güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kahve dükkanındaki veya restorandaki yönetici / temsilci ile konuşun.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

İnternet Güvenliği İpuçları: Çocuklarınızı Çevrimiçi Güvende Tutun!

 1. Çocuklarınızı saklayın’Bilgisayar ve diğer internet özellikli cihazların yatak odalarında değil, ortak alanlarda kullanılması. Bu biraz sert gelebilir, ancak aslında kullanımlarını izlemek için iyi bir yoldur.
 2. İletileri izleyebilmek ve YouTube Çocuklarında müstehcen içerik görüntüleyip görüntülemediğini veya yabancılarla konuşup görüşmediğini kontrol etmek için çocuklarınızla bir sosyal medya veya e-posta hesabı paylaşın!.
 3. Çocuklarınıza anlatın’Önce size sormadan çevrimiçi bir şey satın almak için hiç iyi değil! Bazı reklamlar, kişisel bilgilerinizi ifşa etmenizi sağlamak için ücretsiz şeyler sunarak sizi kandırabilir.
 4. Facebook, Twitter, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarının güvenlik yönergelerini izleyin ve minimum yaş gereksinimlerini karşıladıktan sonra çocuklarınızın yalnızca onlara katıldığından emin olun..
 5. Çocuklarınızı İnternet'te akıllı olmaları için eğitin. Onlara asla kişisel fotoğraf göndermemelerini veya takas etmelerini, kişisel bilgileri açığa vurmamayı, bir yabancıyla buluşmayı kabul etmemeyi veya tehdit edici mesajlara cevap vermeyi öğretin!

Çocuklar için internet güvenliği

Şeyleri Sarmak

Bununla, Siber Güvenlik Farkındalığı Ayı için bu İnternet Güvenlik İpuçları Kılavuzunun sonuna geldik. İnternette güvende olma mesajını yaymaya katkımızdan dolayı teşekkür ederiz. Yapmadığımızı açıklığa kavuşturalım’İnternetin kullanışlılığını ve etkinliğini reddetmek.

Ekonomik, teknolojik ve sosyal peyzajlarda hayati gelişmelerin yolunu açtı. Ancak, böyle bir platformun karanlık taraflarından da korunmaya ihtiyacınız var ve misyonumuz tam da bu! Don’t Rehberi daha fazla paylaşmaktan çekinmeyin. İyi günler ve daha güvenli bir internetin tadını çıkarın!

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İnternet Güvenliği İpuçları | BestVPN.co

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me