VPN Hız Testi – 80 Sağlayıcıdan 5’i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

VPN'ler, özel sektörün Avengers veya Justice League gibidir, IP bilgilerinizi gizler ve dolandırıcılara, kimlik hırsızlarına, kimlik avı dolandırıcılarına ve bilgisayar korsanlarına karşı koruma için bağlantınızı şifreler. Engellenen web sitelerine erişim izni vermek, P2P / Torrent ile uğraşmak ve İSS kısıtlamasını atlamakla birlikte çevrimiçi anonimlik almak için çok önemlidir. Bu makale VPN'ler için tek bir kullanım senaryosuna odaklanmaktadır: performans. En Hızlı VPN'lerdeki BestVPN.co'dan bu derinlemesine VPN Hız Testi kılavuzunu okuyun!

Bu şekilde, çeşitli konumlardan sunucu performans testlerine dayanarak VPN'lerin hızları nasıl etkilediği ve hangi sağlayıcının mükemmel seçim olduğu hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz. Sonuçta, istediğiniz son şey sadece korsan içerik akışı veya P2P / Torrenting ile uğraşmak için gerekli olan yüksek hızlar sunmada berbat olduğunu anlamak için bir sağlayıcıya kaydolmaktır. Çevrimiçi olarak iyi gizlilik ve anonimlik almak kesinlikle önemlidir, ancak VPN'ler için makul hızlar elde etmek de eşit derecede önemlidir.!

VPN Hızı Etkiler mi??

Çoğu kişi VPN'ler hakkında konuştuğunda, genellikle bu gizlilik araçlarının internet hızınızı azalttığını söyleyerek yanlış bilgi yaymaya devam ederler. Bu ifadeye katılmıyor olsak da, bir VPN'in aslında internetinizi daha hızlı hale getirebileceği farklı durumlar vardır. Temel yöntemde, bir VPN ağınıza kapsülleme / kapsülden çıkarma için ek protokoller kullanır ve ağınıza bir şifreleme katmanı ekler.

Bu, tüm internet trafiğinizin yerel ISS'lere veya devlet gözetimine görünmeyen güvenli bir ağ geçidinden geçtiği anlamına gelir. Buna ek olarak “şifreli tünel” sonuç olarak interneti yavaşlatır. Ancak, aldığınız hizmet kalitesini düşürmek için kasıtlı bir çaba gösterilmesi durumunda, aslında hızlarda bir artış yaşayabilirsiniz..

İSS'ler orijinal IP adresinizi kısmak için kısıtlama uygulayabilir. VPN olmadan, aldığınız hızların abone olabileceğiniz PLAN'a eşit olmadığını fark edeceksiniz. Bir VPN'ye bağlandıktan sonra, her türlü hız sınırlamasını atlayan ayrı bir IP adresi ve DNS kullandıkça uç nokta değişir. Tabii ki, VPN hızlarını da etkileyen farklı faktörler var.

VPN Hızlarını Etkileyen Faktörler

Çoğu VPN kullanıcısı, çevrimiçi kimliğinizi gizlemek için gizlilik araçlarının nasıl çalıştığı hakkında çok az veya sıfır bilgiye sahiptir. Bazen bizim gibi profesyoneller bile tekniklerin anlaşılmasını kolaylaştırmak için süreçleri saptırmakta zorlanırlar. Sanal Özel Ağ oluşturmada çok fazla şey var ve etki hızlarına sahip birçok faktör var (bunların çoğu duymak için şaşıracaksınız).

VPN sunucusuna mesafe

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, belirli bir sunucuya yakın yaşayan bir kişi için internet hızı uzaktaki bir yoldan farklı olabilir. Bu yüzden çoğu VPN istemcisi genellikle “Otomatik bağlantı” otomatik olarak bulunduğunuz yere yakın güvenilir bir VPN sunucusu bulur.

Örneğin, Çin'den ABD'deki bir sunucuya bağlanıyorsanız, hızlarda bir miktar kayıp bekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, bir Hong Kong sunucusunu seçerseniz, daha düşük hızlar alırsınız (azalan yakınlık nedeniyle). Yere göre değişen bu performans, bir veri paketinin ileri geri gitmesi için geçen süreden kaynaklanmaktadır.

Protokoller ve Şifreleme

VPN'ler çevrimiçi anonimliğinizi artırmak için daha güçlü protokoller ve şifreleme kullandığından, alınan toplam hızda bir azalma fark edeceksiniz. Örneğin, temel bir 128 bit AES şifrelemesine sahip bir PPTP kurulumu kullanmayı seçerseniz, daha yüksek hızlar elde edersiniz.

Öte yandan, AES-256-CBC şifreleri ile OpenVPN (UDP veya TCP protokolü) için giderseniz, bu ekstra güvenlik için hızlı bir şekilde ödeme yapmanız gerekecektir. Yalnızca SSTP en iyi şifreleme ve hız oranını sunar, ancak protokol yalnızca Windows'ta kullanılabilir.

Bir Sunucuya Bağlı Düğümler

VPN'ler, aynı anda yüzlerce kişi tarafından tüketilen evrensel yaratıklardır. Basit bir deyişle, kaydolduğunuz VPN'ye bağlı olarak ve dinamik bir IP kullanıyorsanız, sunucu yüküyle ilgili olarak, aldığınız hızı doğrudan reddeden sorunlarla karşılaşmanız gerekecektir..

Tek bir sunucuya ne kadar çok kişi bağlanırsa, sunucu yükü de o kadar büyük olur. Bu, aldığınız hızların büyük olasılıkla düzenleneceği anlamına gelir. Bu nedenle, aynı ülkeden konumların iyi bir listesini sunan sağlayıcılara gitmek tercih edilir. Örneğin, NordVPN yalnızca İngiltere'de 550'den fazla sunucu sunuyor!

ISP ile Bant Genişliği Azaltma

Bundan daha önce bahsetmiştik, İSS'ler ilk etapta elde ettiğiniz internet hızını engelleyebilecek hız sınırlamaları getirebilir. Şimdi, VPN'lerin bu sınırlamaları atlamaya yardımcı olduğunu daha önce belirtmiştik, ancak çevirmeli veya 3G ile sağlanan bir bağlantı kullanırken, bazı VPN bağlantısı sorunları bekleyebilirsiniz.

50 Mbps'lik bir bağlantınız olsa da, ISS ile VPN sağlayıcınız arasındaki bağlantı zayıf olsa bile, hızlarda bir düşüş görebilirsiniz. Aksi takdirde, çoğunlukla bir VPN'e kaydolduğunuzda, bant genişliği hızlarında yalnızca% 10-20'lik bir kayıp fark edeceksiniz.

Bilgisayarla İlgili Bazı Nedenler

Hızınızda büyük bir azalma olmadan bilgisayarınızda gerçekten bir VPN kullanmak istiyorsanız, CPU'nuzu daha hızlı bir işlemci ile donatmanız gerekir. Bu otomatik olarak daha iyi hız kazanımlarına yol açacaktır, ancak% 0 paket kaybı için güvenilir bir üne sahip güvenilir bir sağlayıcı seçmeniz zorunludur.

İnternet hızlarınızın düşmesinin bir diğer nedeni güvenlik duvarınızın ayarlarıdır. Algoritma VPN'yi sürekli olarak engelliyorsa, bağlantının sürekli olarak akmasını önler. VPN uygulamasını VPN listesinden seçerken, istemciyi Güvenlik Duvarı için onaylanmış hizmetler listesine eklediğinizden emin olun.

En İyi VPN Hız Testine Genel Bakış

Kullanıcıların sürekli olarak güvenlik / gizlilik ve performanstan ödün vermeyen güvenilir VPN sağlayıcıları aradıklarını biliyoruz. Bu kişilerden biriyseniz, doğru yerdesiniz. Aşağıda En Hızlı 5 VPN sağlayıcısının ayrıntılı bir analizini bulabilirsiniz (testimize göre, bize önemli miktarda zaman alan ve uyku eksikliğine neden olan).

  1. ExpressVPN
  2. NordVPN
  3. Surfshark
  4. VyprVPN
  5. Arabelleklenmiş VPN

ExpressVPN Hız Testi

İngiliz Virgin Adaları merkezli ExpressVPN, çok yönlü bir VPN hizmeti olduğu için güçlü bir üne sahiptir ve bunu reddetmek yoktur! AB ve ABD'nin yetki alanlarından uzakta güvenli bir sığınakta yer almaktadır. Sağlayıcı SIFIR günlüklerini tutar ve sunucularını bir suikast davasında Türk makamları tarafından ele geçirilmiş olsa bile devlet kurumlarına yardım etmekten asla suçlu bulunmamıştır..

ExpressVPN'e kaydolduktan sonra, dünya çapında 90'dan fazla ülkede 2000+ 140 sunucuya erişirsiniz. Bu, Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi coğrafi kısıtlamalı web siteleri için engellemeyi kaldırma özellikleri sağlar. Hepsinden iyisi: bağlandığınız sunucudan bağımsız olarak inanılmaz hızlar elde edersiniz. Aşağıda, sağlayıcıların kapsamlı bir analizinin sonuçlarını görebilirsiniz.’ beş yerde performans.

VPN, görev için gözden geçirdiğimiz 80+ sağlayıcı arasında en düşük hız kaybına sahip ve 100 Mbps bağlantınızda ortalama 82.45 Mbps indirme hızı ve 64.13 Mbps yükleme hızı sunuyor.

ExpressVPN Hız Testi

ExpressVPN Hız Testi
Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 95,23 Mbits / s 79,43 Mbits / s 85,18 Mbits / s 70,89 Mbits / s 81,55 Mbits / s 82,45 Mbits / s
Yükleme 69,21 Mbits / s 60,49 Mbits / s 70,99 Mbits / s 60,72 Mbits / s 59,27 Mbits / s 64,13 Mbits / s
Ping 105 ms 111 ms 62 ms 79 ms 70 ms 85,4 ms

Performans Özeti (Ortalama Hızlar)

İndirme hızı: 82.45Mbps (% 17.55 daha yavaş)

Yükleme hızı: 64.13Mbps (% 35.87 daha yavaş)

Ping: 85 ms

VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

NordVPN Hız Testi

Panama merkezli sağlayıcı, son derece güvenli bir hizmet olduğu ve stratejik konumun tadını çıkardığı ve onu rekabetten ayıran ünüyle ünlüdür. Bunu günlük yok politikasına ekleyin ve özellikle kimlik hırsızlarından, dolandırıcılardan, kimlik avından ve siber suçlulardan korunmak istiyorsanız sağlayıcı ile uğraşacak biri değil.

Sağlayıcıdan aldığınız özellikler arasında DNS Sızıntı Koruması, Otomatik Kill Switch ve VPN Üzerinden Soğan bulunur. Gelişmiş teknolojiler için, tüm ağ trafiğini farklı ülkelerde bulunan iki sunucu üzerinden geçiren DoubleVPN'e sahipsiniz. Siber tehditlerin, zararlı web sitelerinin ve kötü amaçlı yazılımların cihazlarınıza yayılmasını engelleyen CyberSec.

62 ülkede 5150'den fazla sunucuya erişiminiz var. Aşağıdaki hız testleri, ortalama 80,00 Mbps'ye ulaşan indirme hızları ve 56,68 Mbps'de yükleme ile inanılmaz performansı ortaya koyuyor.

NordVPN Hız Testi

NordVPN Hız Testi
Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 91,71 Mbits / s 83,96 Mbits / s 75.81 Mbits / s 65,98 Mbits / s 82,55 Mbits / s 80.00 Mbits / s
Yükleme 60.63 Mbits / s 49,99 Mb / s 50,19 Mbits / s 59,88 Mbits / s 62,72 Mbits / s 56,68 Mbits / s
Ping 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

Performans Özeti (Ortalama Hızlar)

İndirme hızı: 80.00 Mbps (% 20.00 daha yavaş)

Yükleme hızı: 56.68 Mbps (% 43.32 daha yavaş)

Ping: 98,2 ms

VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

Surfshark Hız Testi

ExpressVPN'e benzer şekilde Surfshark, İngiliz Virgin Adaları'nda (VPN dostu bir yargı yetkisi) yerleşiktir, yani diğer hizmetlere göre stratejik bir avantaja sahiptir. BVI'da veri saklama kanunları yoktur ve 5 veya 14 göz ittifakları hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Sağlayıcı iki güçlü şifreleme şifresi sunar: AES-256-CBC ve AES-256-GCM.

Bağlantı için, sağlayıcı genişleyen sunucu listesinde inanılmaz hızlar sunmakta ve 45 ülkede sadece 2 ayda 500+'ye çıkmaktadır. Bir Router uygulamasıyla birlikte tüm platformlar / cihazlar için uygulamalarınız var. Fiyatlandırma ile ilgili olarak, Surfshark inanılmaz derecede uygun maliyetli ve cüzdan dostu olma eğilimindedir. Yıllık plana giderseniz, ayda sadece 5,99 ABD doları ödersiniz, bu da 12 ayda bir 71,88 ABD dolarıdır.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, VPN'den gelen performans da oldukça etkileyici ve ortalama 76,22 Mbps indirme hızı ve 66,19 Mbps yükleme ile ortalama.

VPN Hız Testi

 

Surfshark Hız Testi
Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 87,52 Mbits / s 80,23 Mbits / s 75,61 Mbits / s 67,96 Mbits / s 69,78 Mbits / s 76,22 Mbits / s
Yükleme 77.91 Mbits / s 71,18 Mbits / s 63,73 Mbits / s 60,11 Mbits / s 57,98 Mbits / s 66,18 Mbits / s
Ping 120 ms 144 ms 220 ms 115 ms 102 ms 140 ms

 

Performans Özeti (Ortalama Hızlar)

İndirme hızı: 76.22 Mbps (% 23.78 daha yavaş)

Yükleme hızı: 66.18 Mbps (% 33.82 daha yavaş)

Ping: 140 ms

VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

VyprVPN Hız Testi

Golden Frog tarafından yaratılan ve İsviçre'de bulunan VyprVPN, torrent / akışla uğraşırken daha iyi güvenlik için DPI Koruma, NAT Güvenlik Duvarı ve Chameleon Teknolojisi gibi avantajlarla birlikte dünya çapında 700 sunucunun büyük bir veritabanını sunan başka bir güvenilir FAST VPN'dir. faaliyetleri. Sonuçta, gizlilik için ne kadar çok özelliğe sahip olursanız,!

Sağlayıcının performansını test ettikten sonra, 100 Mbps bağlantımızda farklı sunucular seçerek veya ağ trafiğini artırarak çok fazla etkilenmeyen ve yalnızca% 25.61'lik bir düşüş göstererek olağanüstü yüksek hızlar aldık. Bunun nedeni, VyprVPN'in kendi ağını yönetmesi olabilir, çünkü her zaman mükemmel hızlar sunabilir!

Farklı sunuculara bağlı olmasına rağmen, hız biraz kayıp ile tutarlıydı. Ortalama 74.39 Mbps indirme ve 61.87 Mbps yükleme aldık.

VyprVPN Hız Testi

VyprVPN
Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 84,69 Mbits / s 74,63 Mbits / s 75,15 Mbits / s 64,96 Mbits / s 72,55 Mbits / s 74,39 Mbits / s
Yükleme 74,18 Mbits / s 61.51 Mbits / s 57,82 Mbits / s 52,26 Mbits / s 63.59 Mbits / s 61.87 Mbits / s
Ping 192 ms 209 ms 175 ms 240 ms 140 ms 191.2 ms


İndirme hızı:
74.39 Mbps (% 25.61 daha yavaş)

Performans Özeti (Ortalama Hızlar)

Yükleme hızı: 61.87 Mbps (% 38.13 daha yavaş)

Ping: 191.2 ms

VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

Tamponlu VPN Hız Testi

Son zamanlarda VPN pazarına girerken, Cebelitarık merkezli sağlayıcı, onu isteyenlere olağanüstü performans ve hızlar sunmasıyla ünlü başka bir isim. Bazı oturum / bağlantı günlüğü olmasına rağmen, VPN, merkezi sunucuları Hollanda'da olduğundan, veri kayıtlarını uygun bir garanti olmadan görüntüleyemediğiniz için oldukça güvenlidir!

Tabii ki, kalan günlükler 30 gün sonra silinir. VPN'in ürüne getirdiği şeffaflığı takdir ediyoruz, çünkü daha sonra şok olmuş / şaşırmış olmaktan bir süre önce PureVPN ile yaşadığımız gibi. Buffered, bağlantı için P2P / Torrenting'teki engellemeyi kaldırmak veya şımartmak için Dünya Çapında 41 Ülkede Sunucu Sunuyor.

Aldığınız hızlar, beş farklı sunucu konumunda bir test yaptıktan sonra ortalama 72.35 Mbps indirme ve 64.71 Mbps yükleme ile VPN saatiyle oldukça şaşırtıcı.!

Tamponlu VPN Hız Testi

Arabelleklenmiş VPN
Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 85,27 Mbits / s 79.53 Mbits / s 71.82 Mbits / s 65.92 Mbits / s 59,21 Mbits / s 72,35 Mbits / s
Yükleme 76,17 Mbits / s 69,79 Mbits / s 62.91 Mbits / s 60,98 Mbits / s 53,74 Mbits / s 64,71 Mbits / s
Ping 85 ms 189 ms 222 ms 127 ms 259 ms 176.4 ms

Performans Özeti (Ortalama Hızlar)

İndirme hızı: 72.35 Mbps (% 27.65 daha yavaş)

Yükleme hızı: 64.71 Mbps (% 35.29 daha yavaş)

Ping: 176.4 ms

VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

VPN Hız Testi Karşılaştırması

rütbe VPN Sağlayıcısı İndirme hızı Yükleme hızı
1. ExpressVPN 82.45Mbps (% 17.55 daha yavaş) 64.13Mbps (% 35.87 daha yavaş)
2. NordVPN 80.00 Mbps (% 20.00 daha yavaş) 56.68 Mbps (% 43.32 daha yavaş)
3. Surfshark 76.22 Mbps (% 23.78 daha yavaş) 66.18 Mbps (% 33.82 daha yavaş)
4. VyprVPN 74.39 Mbps (% 25.61 daha yavaş) 61.87 Mbps (% 38.13 daha yavaş)
5. Arabelleklenmiş VPN 72.35 Mbps (% 27.65 daha yavaş) 64.71 Mbps (% 35.29 daha yavaş)

İnternet Hızını Kontrol Etme | Testlerin Arkasındaki Yöntem

BestVPN.com, dünyadaki çeşitli sunuculardaki farklı VPN'lerin performansını analiz etmek için kendi özel hız test aracını kullanır. Sonuçlar daha sonra, en iyi sağlayıcıyı bulmak için gerekli olan doğru okuma için otomatik olarak grafiksel bir yapıya çizilir. Bu araç halka açık değildir, ancak internet hızlarını kontrol etmek isteyen kişiler her zaman alternatiflere güvenebilir.

İnternetinizin hızını test ettikten sonra doğru sonuçlar sağlayan çok sayıda çevrimiçi araç vardır. Aslında, ziyaret ettiğiniz neredeyse tüm gizlilik web siteleri, sızıntı yapan kimliğinizle ilgili bilgileri IP adresinize göre tam yerini belirterek kesinlikle gösterecektir. ExpressVPN, CyberGhost, PureVPN bu tür bilgileri sağlayan VPN web sitelerinin sadece birkaç örneğidir.

Sadece internet hızınızı kontrol etmek için güvenilir bir araca ihtiyacınız varsa, Oakla tarafından Hız Testi, KeyCDN Hız Testi, Google PageSpeed ​​Insights, GTmetrix, WebPageTest, Varvy Pagespeed Optimization, UpTrends, dotcom-monitor, Yellow Lab Araçlar, Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı, Pagelocity ve YSlow.

Şeyleri Sarmak

Bu kılavuzun, kullanıcıların sorunsuz akış gerçekleştirmesine veya sorunsuz bir şekilde torrent indirmesine yardımcı olabilecek En Hızlı VPN'leri bulmalarına yardımcı olmasını umuyoruz. Her bir hizmeti test etmemiz çok zaman aldı, ancak kullanıcı görüşü her zaman daha yüksek konumdaydı. Yukarıdaki sağlayıcılardan herhangi birine kaydolduysanız tarafsız bir inceleme yapmak için aşağıdaki yorum yapmaktan çekinmeyin. Ayrıca, hızlı bir VPN hizmeti arayan kılavuzu diğer teknoloji meraklıları ile paylaşmaktan çekinmeyin. İyi günler. şerefe

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me