Gizleme Gücünü Kullanarak VPN Bloklarını Atlayın

Çin, İran, Rusya, Suriye ve Mısır gibi İnternet Düşmanları artık VPN engellemeye odaklanıyor – netizenleri anonim tutan şifreli protokol tünellemesini durdurma tekniği.

Hulu, Netflix ve BBC iPlayer gibi çevrimiçi hizmetler de, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmak için VoD’leri bir VPN hizmetiyle kullanan tüm dünyadaki kullanıcılara erişimi önlüyor..

Kullanıcıların günlüğe kaydetme politikaları ve sızıntı sorunları için dikkat etmesi gerektiği kadar kötüydü, ancak şimdi seçtikleri VPN’nin bu tür tıkanıklıklardan güvenli olduğundan emin olmaları gerekiyor!

Sonuçta, bir VPN kullanmanın tüm amacı, genellikle belirli bilgileri halka açık hale getirmek konusunda sıkı olan ülkelerde bile kimliğinizi anonim tutmaktır..

İşte burada bir özellik denir “Gizleme” işe yarar – a.k.a. “StealthVPN” VPN engellemesinin atlanmasına izin veren piyasadaki çoğu sağlayıcı tarafından.

Bu nedenle, bu BestVPN.co kılavuzu, yaşayan gizlilik bilincine sahip kullanıcılar içindir “İnternet Düşmanı” konumları. Burada, gizleme, nasıl çalıştığı ve birçok kullanımı hakkında derinlemesine bilgi vereceğim.!

Contents

VPN Gizleme Ayrıntılı Kılavuzu 2023

 1. VPN Gizlemeyi Nasıl Kullanır??
 2. VPN Verileri Nasıl Dönüşür? ‘Gizlenmiş’ paketler
 3. XOR Karışımı Hakkında Tartışma
 4. Obfsproxy nedir?
 5. Sunan VPN’ler “Gizleme”
 6. VPN Gizleme Nereye Gelir??

Gizleme nedir?

Layman açısından, şaşkınlık, anlaşılması zor bir şey yapmak için farklı teknolojilerin ve programlama kodunun kullanılmasını içerir.

Çeşitli farklı ürünler / hizmetler, saldırganların tescilli bir yazılımı tersine mühendislik yapmasını engelleyerek fikri mülkiyeti korumak için gizleme kullanır.

İşlem, kod şifrelemeyi, değişken adlarını anlamsız etiketlere yeniden adlandırmayı, uygulama kitaplığına kullanılmayan kod eklemeyi veya açıklayıcı meta verileri çıkarmayı içerebilir.

Obfuscators genellikle, düz kaynak kodunu başlangıçta amaçlandığı gibi çalışan, ancak okunması / anlaşılması daha zor bir programa otomatik olarak dönüştürmek için kullanılır..

Bu yüzden gizleme VPN trafiğini gizlemek, trafiği düzenli şifrelenmemiş trafik gibi görünecek şekilde gizlemek ve kullanıcıların VPN bloklarını atlamasına izin vermek için bu kadar güvenilir bir yöntemdir..

Bunu, 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden bir bankacılık web sitesine bağlanırken olduğu gibi, standart HTTPS (Köprü Metni Aktarım Protokolü Güvenli) şifrelemesinin arkasındaki tüm gönderilen ve alınan istekleri gizleyerek yapar..

VPN Gizlemeyi Nasıl Kullanır??

VPN’ler internet bağlantınızın güvenli ve şifreli bir tünelden geçmesine izin verir. Ayrıca, bağlandığınız sunucuya dayalı yeni bir IP adresi vererek, sizi devlet kurumlarının, siber suçluların ve telif hakkı avcılarının meraklı gözlerinden anonim tutarak konumunuzu gizlerler.

Bu araçların IP adreslerinin, bağlantı noktalarının, DNS ve protokollerin engellendiği dijital göçebeler ve sıradan insanlar için bu kadar popüler olmasının bir nedeni budur. Bununla birlikte, VPN’ler, hedeflenen uygulamaları / protokolleri engellemek için Derin Paket Denetimi (DPI) kullanan ülkelerde kendileri bir hedeftir.

DPI’den beri’s port numarası değil paket türüne göre hareket edene kadar, bu yasaklardan siz kullanana kadar tam koruma alamazsınız “Gizleme”. Aşağıda, OpenVPN Protokolünü kullanarak normal bir bağlantının nasıl göründüğünü vurgulayan bir şema görebilirsiniz..

VPN Gizlemeyi Nasıl Kullanır?

Gizleme oldukça farklı çalışır ve trafiği gizlemek veya geçmesi daha zor olan gizlenmiş tünellere yakınlaştırmak için geçmeli taşıma kullanır.

Çoğu VPN, uygulamak için OpenVPN protokolünü kullanır “XOR Gizleme” Derin paket denetimine (DPI) karşı oldukça faydalı olduğunu kanıtlayan OpenVPN Scramble.

OpenVPN Scramble, Çin, İran, Rusya, Suriye ve Mısır gibi ülkeler tarafından kullanılan gelişmiş VPN bloklarını yenmek için XOR Şifreleme Algoritmasını kullanıyor.

VPN Gizleme nedir

XOR Şifresi

Olarak telaffuz edilir “Ex-veya”, XOR – Özel veya anlamına gelir. Bir dizedeki her alfasayısal öğenin yerine başka bir sayıya beslenen XOR şifresini kullanan bir matematiksel işlem türüdür.

Algoritma tersine çevrilebilir olduğundan, çıkış dizesini aynı şifreye geri besleyebilir, orijinal dizeyle sona erecek ve şifre kaldırılmış.

XOR tarafından kullanılan bu tür şifreler aynı zamanda “Katkı Şifresi” veya akıllı teknisyenlerin gizli mesajlar oluşturmak için kullandıkları ROT13.

Openvpn Scramble Ne Kadar Etkili (XOR Gizleme)?

XOR Obfuscation kullanan bir sunucuya bağlandığınızda, XOR şifreleriyle OpenVPN şifreli veriler, DPI’lar ve benzeri sistemler için daha zor hale getirir “Büyük Güvenlik Duvarı” kimliğe.

Bu, VPN’lerin pazarında oldukça kötü şöhret almasının nedenlerinden biridir, çünkü aynı zamanda kolay bir uygulama tekniği benimser.

Kötü kod geliştiricilerini kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma tespitinden gizlemek için şaşırtmayı kullanan kötü amaçlı yazılım geliştiricileri bile bulabilirsiniz. 1 baytlık bir değer kullanırlar. “anahtar”.

Sonradan gizlenen kod her veri baytı olan XOR’a kodlar’her bir baytın seçilen tuşla görüntülenmesi. Bununla birlikte, çoğu VPN’in kullandığı daha uzun anahtarlar kullanmak mümkündür.

Tipik olarak, XOR’un verileri karıştırmak için etkinliği, bir anahtarın ne kadar rasgele kullanıldığına, dolayısıyla neden bu kadar etkili olduğuna bağlıdır – bu da yaygın kullanımı ile doğrulanabilir..

Bir test bile yapabilirsiniz. Normal bir VPN açın ve Wireshark üzerinde test edin. Trafik OpenVPN olarak görülecektir. Gizleme etkinken, Wireshark artık trafiği OpenVPN olarak tanımlamayacak.

OpenVPN Scramble (XOR Gizleme)

VPN Verileri Nasıl Dönüşür? ‘Gizlenmiş’ paketler

Bir ağa bağlandığınızda “Gizlenmiş Sunucu” veya “StealthVPN” özelliği, VPN tünellerini engellemeyi imkansız kılan bir mekanizmayı ileri iter.

Sürecin, Gizleme türüne bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Çoğu VPN, XOR Gizleme yöntemini kullandığından, bu özel özellik için adımları vurguladım:

Adım # 1 – Düzenli OpenVPN Şifreli Bağlantıyı Etkinleştirme

OpenVPN veri paketleri iki bölümden oluşur: Üstbilgi ve Yük. İlki paket tanımlama ve yönlendirme bilgilerine sahiptir. İkincisi, VPN sunucusu tarafından ilgili web adresine iletilen bu veri paketlerinin şifrelenmiş kısmıdır.

Üstbilgide bir paketin kaynağı için tanımlanabilir bilgiler bulunduğundan, aynı zamanda paketleri tanımlayan verilerle birlikte bağlantı noktası numarasını (#) da içerir. “OpenVPN”. VPN Blok sistemlerinin ve Derin Paket İncelemesinin (DPI) bir VPN kullandığınızı tanımlamasına izin veren şey budur.

  Hangi VPN'ler En İyi Canlı Sohbet Desteği sunuyor?

Adım # 2 – Üstbilgiden VPN Verilerini Kaldırma

Sağlayıcı şimdi kullanacak “XOR Gizleme” Paket üstbilgisindeki tüm Meta Verileri kaldırmak, anlamsız bilgiye dönüştürmek, bir VPN protokolünün tanımlanmasını önlemek için.

Bunu bir araca bakmaya benzer olarak düşünün, ancak biri plakayı, motor numarasını, markayı ve diğer etiketleri kaldırdı – modeli tanımlamayı / yapmak imkansız hale getirdi.

Adım # 3 – VPN Verilerini HTTP Olarak Gizleme

3. adım, “XOR Gizleme” kılık değiştirir ve kılık değiştirme süreci başlar. Süreç, “Karartılmış” HTTPS şifreli web trafiğine trafik.

Bunu yapmak için, sağlayıcılar https verilerinin iki önemli özelliğini kullanacaktır: SSL / TLS Şifrelemesi ve Bağlantı Noktası # 443, kullanıcıların tespit edilmeyen güvenlik duvarlarından geçmelerine izin verir.

SSL / TLS Şifrelemesi

Gizlenmiş OpenVPN veri paketleri artık SSL veya TLS protokolünü kullanan ikinci bir şifreleme katmanından geçiyor. Bu, VPN hizmetine bağlı olarak değişebilir.

Bağlantı Noktası # 443

Ek bir şifreleme katmanı ekledikten sonra, VPN verileri 443 numaralı bağlantı noktasına (HTTPS trafiği tarafından kullanılır) atanır ve bu da paketleri neredeyse normal HTTPS verilerine benzer hale getirir, bu da engellenmesi imkansızdır.!

XOR Karışımı Hakkında Tartışma

Hiç şüphe yok ki, XOR Obfuscation’ın çevrimiçi anonimliğinizi artırmakta ve sizi devletin OpenVPN trafiğini engelleme çabalarına karşı korumada son derece etkili olduğu gerçeği.

XOR Obfuscation’ı entegre ederken VPN trafiğini tanımlamak daha karmaşıktır, ancak bazıları her zaman bu tür bir etkinlik sunmayabileceğini iddia eder..

Bu nedenle, openvpn_xorpatch’in OpenVPN’in herhangi bir resmi sürümünde uygulanması reddedilirken, sağlayıcılar VPN blokları sorununa yaklaşmak için kendi yamalarını oluşturuyor.

“Özellikle TOR topluluğu tarafından kullanılan çok daha iyi bir çözüm olduğunda böyle bir yaklaşımı kullanmaktan vazgeçiyoruz. Obfsproxy olarak adlandırılır ve OpenVPN’in yeniden derlenmesine gerek kalmadan OpenVPN ile birlikte kullanılabilir.”

Tunnelblick’s Görüntüle

OpenVPN GUI geliştiricilerinin XOR Obfuscation yamasını içermediği durumlarda, Tunnelblick kolay uygulanması nedeniyle hala iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor.

“Yamayı hem OpenVPN sunucusuna hem de OpenVPN istemcisine uygulayın ve her biri için yapılandırma dosyalarına tek, aynı bir seçenek ekleyin. Obfsproxy kullanımı daha karmaşıktır çünkü hem sunucuda hem de istemcide başka bir ayrı program çalıştırmayı içerir.”

Bu uygulama kolaylığı, Tunnelblick build 4420’de bulunan tüm OpenVPN sürümlerine kendi değiştirilmiş yamalarını eklemelerine izin verdi..

Bu değiştirilmiş düzeltme eki, güvenlik, kodlama ve gizlilik – arabellek taşması, boş işaretçi dereferences ve yetersiz parametre doğrulaması ile ilgili hataları düzeltme için ayrıntılı bir inceleme yapmıştır..

Çoğu VPN sağlayıcısı “OpenVPN Kapış” bu geliştirilmiş XOR Yamasını kullanın veya orijinalde benzer değişiklikler yapın. Bununla birlikte, OpenVPN geliştiricileri Obfsproxy’nin çok daha iyi olduğu fikrine sadık kalıyor.

Obfsproxy nedir?

Başka bir yöntem “Gizleme”, Tor Network tarafından geliştirilen Obfsproxy, XOR şifrelerine uygun bir alternatiftir. Verileri, takılabilir aktarımlar kullanan bir gizleme katmanına sarar.

Bunlar VPN (veya Tor) trafiğini karıştırır ve kullanıcıların atlamasını sağlar “Büyük Güvenlik Duvarı” ve sizi VPN tespitinden ve nihai engellemeden korurken coğrafi kısıtlamaları atlatmak.

Daha önce de belirtildiği gibi, OpenVPN kullanıcılarına göre de tercih edilen seçimdir, çünkü XOR Obfuscation için geçerli olmayan OpenVPN’in yeniden derlenmesini gerektirmez..

Obfsproxy Nasıl Çalışır??

XOR’a benzer şekilde, Obfsproxy, çevrimiçi trafiğin akışını değiştirerek VPN bağlantınızı web sitelerine / güvenlik duvarlarına görünmez hale getirir. Bu, her türlü VPN bloğunu atlamaya yardımcı olur.

Gizlilik / güvenlik, trafik türünü (VPN, SSL, HTTP veya HTTP’ler) belirleyerek internet trafiğini sınıflandırdıkları için, DPI algoritmaları kullanan güvenlik duvarları için bile tutarlı kalır..

Obfsproxy, OpenVPN trafiğini düzenli olarak zararsız HTTP trafiğine benzetmek için etkili bir şekilde gizlediğinden, DPI algoritmaları bile bir kullanıcının VPN’de olup olmadığını anlayamaz.

Bunu kullanarak yapar “obfs2” OpenVPN veya Tor olsun, trafik çevresinde fazladan bir şifreleme katmanı ekleyen modüller. Bu şifreleme, tanınabilir bayt desenleri olmayan bir el sıkışma işlemi kullanır.

VPN Gizleme Nereye Gelir??

XOR veya Obfsproxy formunda Obfuskasyon’u kullanmak için birçok kullanım durumu vardır. Son derece gizlilik bilincine sahip bazı insanlar için bu teknoloji mutlak bir zorunluluktur.

Diğerleri kimliklerini gizli ve anonim olarak gizli tutmak için kısmaktan kaçınmak veya p2p / dosya paylaşım etkinliklerine katılmak ister. Bununla birlikte, gerçekte, Gizleme kullanımı çok daha geniştir:

VPN Yasağı Olan Ülkelerde Blokları Atlatma

VPN’lerin kullanımı, sizin ve benim gibi netizenlerin tüm hükümetten kaçmasına ve internet, sansür bilgisini düzenleme veya Kitle Gözetimine girişme çabalarına izin verir.

Vatandaşlara karşı bu tür bir meydan okuma, ifade ve basın özgürlüğünü engelleyen baskı yasalarına sahip çoğu istihbarat ajansı ve ülke için dayanılmaz.

Bu, dünyadaki bu istilacı hükümetleri VPN’leri engelleme çabaları göstermeye çağırıyor. Şaşkınlık, bu yasakları atlamaya ve özgürlüğünüzü geri kazanmaya yardımcı olur.

Aşağıda VPN kullanımının yasa dışı olduğu bazı ülkeleri listeledim. Gizlemeyi etkinleştirerek yasal sonuçlardan kaçınabileceğinizden emin olabilirsiniz:

Çin

Ülke, VPN hizmetlerinin yasaklanması ve engellenmesi konusunda ön plana çıkıyor ve Çin Hükümeti tarafından yalnızca veteriner ve lisanslı sağlayıcıları faaliyetlerine devam etmeye çağırıyor.

Bir dava Çinli bir adamın beş yıl aldığını bile gördü’ Çin VPN çalıştırmak için hapis cezası. Ülke, tüm yerel İSS’lerin tam kontrolünü talep eden az sayıdaki ülke arasında.

Ayrıca, Çin Siber Küresine giren tüm trafiği izlemek, VPN hizmetlerinden gelen tüm bağlantıları tanımlamak ve engellemek için Derin Paket Denetimi (DPI) kullanırlar..

BAE

Ülke ve ünlü şehri “Dubai” Orta Doğu Las Vegas, muazzam turizm endüstrisi ile biliniyor olabilir. Ancak, İnternet Yasaları açısından oldukça gericidirler.

2016’da BAE, VPN kullanımını 2 milyon dirhem para cezası (kabaca 540.000 $) ve geçici hapis cezasıyla cezalandırılabilen bir yasa çıkardı.

  VPN Bağlantı Kılavuzu 2023 - Japonya'daki Acemi Kullanıcılar için Okunmalıdır

VPN’ler için izin verilen belirli kullanımlar olsa da, hükümet VoIP çağrılarını ve NETFLIX dahil olmak üzere çok sayıda web sitesini yasaklayarak gizliliğini bir sonraki seviyeye taşıyor.

İran

İran, Çin’e benzer şekilde, 2013 yılında yabancı VPN hizmetlerine erişimi engelleyen bir yasa çıkardı. İkili, yalnızca İran Hükümeti’nden lisanslı sağlayıcıların faaliyetlerini sürdürebilmelerini istedi.

VPN hizmetlerini satmak veya tanıtmak ülkede bir suçtur ve yasal cezaya neden olabilir, ancak bu tür araçların kullanımı hükümet yetkilileri ve vatandaşlar arasında hala oldukça yaygındır.

Irak

IŞİD güçlü bir çevrimiçi mevcudiyete sahip olup, kafa vurma, bombalama ve neyle ilgili olmayan her türlü videoyu oluşturur. Irak hükümeti tezahürlerini çözmek için sert adımlar attı.

Bu, VPN hizmetlerinin ve SM platformlarının yasaklanmasını ve ülke genelinde düzenli internet kesintilerinin başlatılmasını içerir. Ülke IŞİD kuşatmasından uzak olsa da, internet kısıtlamaları devam ediyor.

Umman

9 yıl önce, Umman Hükümeti VPN hizmetlerinin kullanımını yasadışı hale getiren bir yasa çıkardı. Bu yasayı ihlal eden herkes 500 riyal para cezasına tabi olabilir (kabaca 1.300 dolara tercüme edilir).

VPN kullanılmasını gerektiren işletmeler, hükümetten onaylı olanı kullanma izni için başvurabilir, ancak döngüyü kırmak 1.000 riyal para cezasına neden olabilir.

Türkiye

Erdoğan iktidara geldikten sonra 2016 yılında hükümet Tor ve VPN hizmetlerini engellemeye başladı. Türkiye şimdi Çin’i yansıtan DPI tekniklerini kullanıyor’Gizlenmiş trafiği algılama ve engelleme yeteneği.

Bir VPN hizmeti kullanılarak herhangi bir kişi bulunursa, kişi kolluk kuvvetleri için bir ilgi haline gelir, ancak VPN kullanımı oldukça yaygındır. Ülkede sansürü izlemek için Türkiye Bloklarını kullanabilirsiniz.

Belarus

Bu VPN engelleme listesine eklenen diğer ülkelere benzer şekilde, Belarus Hükümeti de yabancı hizmetlere / uygulamalara erişimi kısıtlamak, içerik sınırlamaları / blokları uygulamak için çok çalışıyor.

2015 yılında ülke, VPN ve Tor hizmetlerinin kullanımını yasakladı ve yasadışı hale getirdi. Ancak bu, Belarusluların yasal / teknolojik engelleri aşarak istediklerini yapmalarını engellemiyor.

Uganda

Uganda muhtemelen sosyal medya ve diğer üst düzey hizmetlere günlük vergiler uygulayan yasaların bulunduğu sadece birkaç ülkeden biridir.

Uganda hükümeti, bu tür gizlilik araçlarına karşı sağlam bir mevzuat olmamasına rağmen, VPN servislerinin ISP’lerden engellenmesini bile emretti..

Venezuela

27 Haziran 2023’de – STK Erişimi Şimdi’ne göre, ülke’bilinen en büyük İSS “CANTV” Venezuelalılar tarafından kullanılan Tor ve VPN ağlarının kullanımını engelledi.

Bu, her iki aracı da engellemek için çok basit bir teknik oluşturduğunu iddia eden hükümetten emirler alındıktan sonra yapıldı..

Mısır

2011’deki Mısır Devrimi’nden sonra Hükümet, vatandaşların kısıtlı içeriğe erişmesini önlemek için VPN bağlantılarını engellemek için Derin Paket Denetimi (DPI) kullanılmasını istedi.

Hükümete göre sansür, PPTP, L2TP ve OpenVPN gibi çeşitli protokolleri hedefledi, böylece kullanıcılar Sakıncalı Medya ve Gazeteler sitelerine erişemedi.

Okul / Üniversite / İşteki Web Sitelerinin Engellemesini Kaldırma

Çeşitli ülkelerde VPN bloklarını atlatmanın yanı sıra, gizleme okul / üniversite / iş ağlarında internetin engelini kaldırmak isteyenler için ekstra yararlı olduğunu kanıtlıyor.

Gizleme, HTTPs adresi üzerinden gizlenmiş bir ek şifreleme katmanı eklediğinden, Ağ Güvenlik Duvarı’nın dış hizmetlere bağlantınızı engellemesi imkansızdır.

Gizleme olmadan bir VPN kullandığınızda, güvenlik duvarı yine de VPN trafiğinin bir göstergesini alabilir ve IP adresinizi engelleyebilir. Gizleme sizi anonim tutarak bunun olmasını önler.

Ağ Yöneticisi akıllıca olmayacak ve konumdaki değişiklik nedeniyle de IP’nizi tam olarak algılayamayacak, bu nedenle garip bir toplantıya çağrılma endişesi yok!

Birçok kişi, Ağ güvenlik duvarı tarafından engellenebilecek web sitelerine erişmek için okulda veya iş ağında VPN kullanmayı tercih eder (yaygın örnekler Facebook, YouTube veya oyun siteleri olacaktır).

ISP’lerden Bant Genişliğini / Veri Azaltmayı Önleme

Birçok ülke, Net Tarafsızlık yasalarını iten, ancak farklı hizmetler için istedikleri her şeyi ücretlendirmelerine izin veren ISS’lerin ağları yavaşlatması yaygınlaşıyor.

Örneğin, eğlenceye katılmak istiyorsanız, daha fazla bant genişliği / veri almak için ayrı bir paket satın almanız gerekir.

Ancak, bu değişikliklere rağmen İSS’ler bant genişliğinizi kısıtlamaktadır. Bir otelde internet erişimi satın almanız gereken yerlerde durumlar oldukça kötüdür.

Yine de XOR Obfuscation veya StealthVPN sunucusunu etkinleştirerek, VPN paketlerinin kısıtlanmasını önleyebilir, tutarlılığı korurken hızlarınızı maksimumda tutabilirsiniz..

Çevrimiçi Ekstra Gizlilik / Anonimlik Alma

Gizliliğe duyarlı ekstra kalabalık için StealthVPN (Gizleme), DoubleVPN, VPN üzerinden Soğan gibi özellikler çevrimiçi olarak daha fazla anonimlik ve gizlilik almanın yoludur.

Bu, genellikle oldukça gizli olan veya dünya çapında erişilebilen özel bir ağ üzerinden belge gönderilmesini gerektiren büyük gizlilik gerektiren konularda şımartan insanlar için olabilir.

Gizli / Gizli Sunucuları etkinleştirdikten sonra, NSA gibi ulusal casus ajansları bile sizi tanımlayamaz, çünkü tüm trafik HTTPS tünelinden geçer.

Bu sadece sizi gizli istihbarat kurumlarından korumakla kalmaz, aynı zamanda telif hakkı ihlali avcılarına ve siber suçlulara karşı görünmez kalmanızı sağlar.

Sunan VPN’ler “Gizleme”

Muhtemelen ne hakkında iyi bir fikrin var “gizleme” çevrimiçi gizliliğinizi nasıl artırdığını, ancak bu özelliği sunan VPN’ler hakkında?

Size kolaylık sağlamak için, StealthVPN, gizleme modu veya farklı ülkelerde seçilen gizleme sunucuları sunan en iyi sağlayıcılardan bazılarını listeledim:

 1. NordVPN
 2. ExpressVPN
 3. VPN.AC
 4. VPNArea
 5. VyprVPN

NordVPN

Panama merkezli (Internet Düşman Yargı Yetkilerinden uzak) NordVPN, anonimliğinizi artırmak için tüm ilgili gelişmiş özelliklere / teknolojilere sahip, çok yönlü bir VPN hizmeti olma eğilimindedir..

Gizlenmiş sunucuları, bu NordVPN 2023 incelemesinde tartıştığım gibi yalnızca Windows ve Android cihazlarda kullanılabilir. Özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin (Windows’ta):

NordVPN Gizli Sunucuları Etkinleştirme

 1. İndir NordVPN Windows uygulaması
 2. Giriş VPN kullanmak için oturum açma kimlik bilgileriniz
 3. Git için “Ayarlar” ve Tıklayın üzerinde “Gelişmiş Ayarlar”
 4. Kontrol “Ne yaptığımı biliyorum” Kutu
 5. etkinleştirme “Gizlenmiş Sunucular” seçenek
 6. Zevk almak Kısıtlı ülkelerde VPN Bloklarını atlamak.
  YouTube Kids ile WTF Yanlış - Ebeveynler Sinirli!

Gizleme Sunan VPN'ler

ExpressVPN

Merkezi İngiliz Virgin Adaları’nda bulunan ExpressVPN, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara eşsiz güvenlik ve gizlilik sunan, pazardaki lider gizlilik araçlarından biridir.

Sundukları “StealthVPN” yalnızca Hong Kong’daki sunucularda, özellikle Çin anakarasında sansürü yenmek için tasarlanmış, ancak VPN’lerin engellendiği diğer ülkelerde yararlı olmalıdır.

ExpressVPN’de Gizlemeyi Etkinleştirme

 1. İndir ExpressVPN Windows uygulaması
 2. Giriş hesabınıza girin ve etkinleştirme kodunu girin
 3. Bağlan kullanıcıları için belirlenmiş sunuculara erişim (destek ekibine sorun)
 4. Örneğin, Hong Kong – 2 Gizleme kullanıyor
 5. Zevk almak VPN bloklarını atlayarak!

ExpressVPN'de Gizlemeyi Etkinleştirme

VPN. AC

Romanya merkezli, VPN. AC, iyi performans ve engelleme özellikleri sunan güvenlik odaklı bir sağlayıcıdır. Aslında Çin’de çalışan birkaç hizmet arasında.

Sağlayıcı, gelişmiş ayarlarında şaşkınlık öneriyor, bu da sizi Derin Paket Muayene (DPI) tekniklerine görünmez yapmak için VPN trafiğini tekrar HTTPS trafiğine dönüştürüyor.

VPN’de Gizlemeyi Etkinleştirme. AC

 1. İndir ilgili VPN. Cihazınız için AC uygulaması
 2. Giriş kimlik bilgilerinizi girerek uygulamaya ekleyin
 3. Uygulama içinde, Git -e “ileri” Menü
 4. geçiş üzerinde “Çin’de ya da sansürlenmiş bir ülkedeyim”
 5. hit “Bağlan” ve seçmek bir sunucu “ÇİN OPTİMİZE EDİLDİ” listeleme
 6. Zevk almak VPN bloklarını atlamak ve sınırsız bir internete sahip olmak

VPN'de Gizlemeyi Etkinleştirme. AC

VPNArea

Bulgaristan merkezli (Internet Düşman Yargı Yetkilerinden uzak), VPNArea 7,9 Trustpilot derecesine sahiptir ve en ucuz VPN fiyatlandırması ve özel IP listesi ile ünlüdür.

Sağlayıcı, X-Stunnel sunucuları şeklinde gizleme öneriyor, yani VPN trafiğini HTTPS’ye dönüştürmek için XOR Gizleme veya Obfsproxy yöntemini kullanmıyorlar.

VPNArea’da Vurgulamayı Etkinleştirme

 1. Almak cihazınız için uygun VPN uygulaması
 2. Açık ve giriş bilgilerinizi girin
 3. Tıklayın üzerinde “Sunucular” ve seçmek “Özel”
 4. Seç Biri “X-Stunnel” kullanılabilir sunucular
 5. Zevk almak herhangi bir ülkedeki VPN bloklarını atlamak!

VPNArea'da Vurgulamayı Etkinleştirme

VyprVPN

Merkezi İsviçre’de olan VyprVPN, üçüncü taraf bir şirket tarafından denetlenen ve kamuya açık olan birkaç sağlayıcıdan biridir.

Sağlayıcı, kendi geliştirdiği protokolde gelişmiş bir gizleme yöntemi kullanır. “Bukalemun Protokolü”, tüm VPN trafiğini normal HTTPS trafiğine benzeyecek şekilde gizleyen.

VyprVPN’de Gizlemeyi Etkinleştirme

 1. İndir ilgili cihaz için VyprVPN uygulaması
 2. Giriş giriş için kullanıcı adınız ve şifreniz
 3. Tıklayın üzerinde “Seçenekler / Tercihler” seçenek
 4. seçmek “Bukalemun” VPN protokolü için
 5. Bağlan daha hızlı sunucuya
 6. Kalp ameliyati Kısıtlayıcı ülkelerde VPN blokları!

VyprVPN'de Gizlemeyi Etkinleştirme

OpenVPN Scramble Alternatifleri

Hiç şüphe yok ki XOR Obfuscation veya Obfsproxy tarafından sağlanan güvenlik, kimliğinizi gizli tutma, verilerinizi karıştırma ve tüm etkinlikleri anonimleştirme konusunda olağanüstüdür..

Trafiğinizin şifrelenmiş olduğu gerçeğini gizlerler, ancak şaşkınlık eksikliği, aksi takdirde mükemmel bir VPN’i indirmemelidir. VPN trafiğinizi gizlemenin diğer bazı yolları:

SSL / TLS Tüneli A.k.a. stunnel

Bu, VPN trafiğinizi HTTPS bağlantıları tarafından kullanılan güvenli ve şifreli bir TLS / SSL tüneli üzerinden yönlendirerek çalışan başka bir katı gizleme taktiği..

Bu nedenle, OpenVPN bağlantıları aynı şifrelemeden geçtiğinde, bunları XOR Obfuscation veya Obfsproxy kullanmaya benzer şekilde normal HTTPS trafiğinden ayıramazsınız..

OpenVPN verilerinin kendisi ek bir TLS / SSL şifreleme katmanına girdiğinden, Deep Packet Inspect (DPI’lar) bile bu ağa giremez ve sizi her zaman anonim tutar.

Tor tarayıcısı

Kısa “Soğan yönlendiricisi” (tarayıcının logosunda da gösterilir), Tor başlangıçta 20 Eylül 2002’de ABD Donanması için geliştirildi. İnsanların internete güvenli ve anonim olarak göz atmasına izin veren küresel bir sunucu ağı vardı..

Şimdi, ürün, çevrimiçi gizlilik araçlarının geliştirilmesi ve araştırılmasının önemini yayarak kar amacı gütmeyen bir bölünmeye yönelmiştir. Kullanıcı verileri için çeşitli koruma katmanları sunan merkezi olmayan bir ağ kullanır..

İnternet trafiğini, dünya genelinde yedi binden fazla röleden oluşan bir sunucu katmanı aracılığıyla yönlendirir. Bu, kullanıcıların düzgün gizlenmesini sağlar’ herhangi birinin etkinliğinizi izlemesini önleyen.

SSH Tüneli

SSH Tünelleri, VPN’ler tarafından ek bir şifreleme katmanıyla veri örtmek ve tespit edilmeyen filtreleme hizmetlerini atlamak için kullanılan başka bir yöntemdir.

Birçok farklı uygulamada mevcuttur. Örneğin, FTP yoluyla dosya gönderip aldığınızda, SSH tünelleri izleme veya tıkanma olmadan tüm verileri güvenli bir şekilde aktarır.

SSH tüneli ile ilgili tek sorun, aldığınız hızlar üzerinde bir etkiye sahip olabilmesidir, bu nedenle neden akışta şımartmak isteyenler için uygun bir seçenek değildir..

SOCKS5 Proxy (ShadowSocks)

DPI tekniklerini kullanan Çin, İran, Irak, Türkiye, Mısır ve BAE gibi ülkelerde sınırsız erişim elde etmek için bir çözüm olarak tanıtıldı – SOCKS5 proxy, Socket Secure 5 protokolünü kullanıyor.

Bu protokol son derece güvenlidir ve bir proxy hizmeti kullanarak verilerin düzgün bir şekilde aktarılmasına izin verirken, yalnızca hedeflenen kullanıcının erişebileceği bir kimlik doğrulama katmanı ekler.

Bu sadece P2P / dosya paylaşımı yapan kullanıcılar için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda yukarıda araştırdığımız bazı yöntemlerden daha güvenilir ve daha hızlı olma eğilimindedir..

Şeyleri Sarmak

Zor internet yasaları ve VPN blokları olan ülkelerde, gizlilik bilinci taşıyan bireyler ve kısıtlamaları atlamak isteyenler için gizleme gibi özellikler zırh gibi bir şövalye görevi görür..

Gerileyici bir ülkede yaşıyorsanız bu özelliği etkinleştirdiğinizden emin olun. Yukarıdaki VPN önerileri, gereksinimlerinize en uygun olanı seçmeniz için yeterli bilgi sağlamalıdır..

Tabii ki, herhangi bir sorunuz / sorunuz varsa, aşağıdaki yorum yapmaktan çekinmeyin. Şahsen cevap vereceğim ve elimden geldiğince yardım edeceğim.

Ayrıca, çevrimiçi anonimliklerini artırmak için çözümler arayan gizlilik odaklı diğer netizenlerle bu kılavuzu paylaşarak bir kardeşe yardım edin. İyi günler!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me