100’den fazla VPN Günlüğe Kaydetme Politikası Açıklandı – 37 VPN Günlüklerinizi Saklıyor & 15 Don & rsquo; t

Hızlı tempolu “dijital” yarattığımız dünya, “gizlilik” genellikle ortak bir sorundur. Gerçek şu ki, çevrimiçi yaptığınız her şey, onlarca yıldır iz bırakan dijital bir ayak izi bırakıyor.

İnternet hiçbir şeyi unutmaz ve başka türlü beklemeniz aptal olur. Bu yeterli olmazsa, hükümetler, gizli ajanslar ve bilgisayar korsanlarının hepsi sizi gözetliyor.

Ülkeler üzerine ülkeler, “Sınır Tanımayan Raporlar” bizim dediğimiz etiket “internet düşmanları”, vatandaşlar üzerinde Toplu Gözetim faaliyetlerine katılmak.

Bu nedenle, VPN kullanımınız kimliğinizi gizli ve çevrimiçi etkinliklerinizi anonim tutmak için popüler hale gelir. Ancak, bu üçüncü taraf hizmetleri de tam olarak güvenli olmayabilir.

Farklı VPN sağlayıcıları, günlük etkinliklerine katılır veya gizliliğinizi riske sokan sızıntı sorunları yaşar. Bunun ışığında, Bestvpn.com kütüklerle ilgili bu kapsamlı kılavuzu yarattı. Umarım tüm sorularınızı cevaplar!

Contents

37 VPN Günlüklerinizi Saklıyor & 15 Don’t

 1. VPN Günlükleri Türleri
 2. VPN'ler Verileri Neden Günlüğe Kaydetir?
 3. Günlük Bilgilerini Saklayan Alarmlar
 4. Sıkı Olan Güvenilir VPN'ler “Günlük Yok” Politika

VPN Günlükleri Türleri

Farklı Sanal Korumalı Ağ günlüğü türlerini açıklamaya başlamadan önce, tüm sağlayıcıların bazı bilgilerin kaydedilmesi / saklanmasına izin verdiğini açıklığa kavuşturalım. HİZMETSİZ taleplerini doğrulayan, sağlayıcıların teste tabi tutulduğu yalnızca birkaç nadir örnek oldu.

Hükümet'ten bir mahkeme celbi ile ilgili bir olay meydana gelinceye kadar, belirli bir VPN'nin güvenli olup olmadığını gerçekten söyleyemezsiniz. Bu, onları tamamen kullanmayı bıraktığınız anlamına gelmez, sadece RELIABLE ürünü ile bile tüm güneş ve gökkuşağı olmayabilir.

VPN Günlükleri Türleri

Tabii ki, kaydettikleri günlük bilgileri hakkında şeffaf olan bazı VPN'ler var. Ne olursa olsun, bir VPN ile kaydolduğunuzda hala izlemede olabileceğinizi kabul etmek gerekir. Sadece hükümetten değil, sağlayıcının kendisi.

Bu birçok nedenden dolayı olabilir (aşağıda tartışacağım). O zamana kadar, VPN günlüklerinin türleri hakkında konuşursak, iki tane var: Etkinlik / Kullanım Günlükleri ve Bağlantı Günlükleri. Birincisi daha büyük bir gizlilik istilası verirken ikincisi nispeten zararsız olma eğilimindedir (1-15 gün sonra silinir).

Etkinlik / Kullanım Günlükleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu VPN günlükleri interneti kullanırken toplanan tüm verileri ifade eder. Bu, meta veriler, IP adresleri, bağlantı süreleri ve tarama geçmişi, gönderilen mesajlar, indirilen dosyalar, yapılan satın alma işlemleri ve kullanılan yazılımlar gibi trafik günlüklerinin bir derlemesi olan tüm çevrimiçi etkinliklerinizi içerir..

Bazı sağlayıcılar, faaliyetinizin / kullanımınızın yalnızca belirli yönlerini kaydedebilir. Daha az güvenilir olan diğerleri yukarıda belirtilen tüm bilgileri saklayabilir. Kullanım verilerinin izlenmesi ve kaydedilmesi gizlilik açısından zararlı olabilir ve ilk etapta bir VPN kullanma amacını bozar..

Yine de açıklığa kavuşturalım, bu tür etkinlik günlüğü kaydına katılan VPN hizmetlerinin çoğu ÜCRETSİZ olma eğilimindedir. Bu hizmetlerin veri merkezleri, sunucu genişletmesi, yazılım güncellemeleri, teknik destek ve web sitesi giderleri için ödeme yapması gerektiğini unutmayın. Bunu yapmanın en kolay yolu bilgilerinizi üçüncü taraf hizmetlere satmaktır.

Farklı kullanıcılar etrafında bir profil oluşturmaya katkıda bulunan veriler oldukça kârlıdır. Sızan kişisel bilgilerin değerini hayal edin. 9.05.2014 gözlü bir yargı alanında yaşıyorsanız, aynı bilgiler devlete veya gizli kurumlara da verilebilir.

Yasaya göre, çoğu “internet düşmanları” ISS'lerin verilerinizi 6 Ay ila 2 Yıl arasında herhangi bir yerde saklamasını zorunlu hale getirin. Bu nedenle, kullanıcılara ÜCRETSİZ eşlerde bulunan günlük uygulamalarından kaçınırken, bu verileri görünmez yaptıkları için doğrulanmış ücretli VPN hizmetlerine gitmelerini öneriyorum..

Bağlantı Günlükleri

Etkinlik günlüklerinin tam anlamıyla çevrimiçi anonimliğinizi yok edebileceği durumlarda, bağlantı günlükleri daha az zararsızdır. Yine de, bu tür bilgilerin kaydedilmesi geçerli bir gerekçeyle VPN sağlayıcısı tarafından gerekçelendirilmelidir. Bahsetmemek gerekirse, hizmet aynı zamanda bu VPN günlüklerinin silinme süresini de netleştirmelidir..

Bağlantı günlükleri genellikle IP adreslerini, bağlantı saatini, tarihini ve konumunu içerir. Bunlar çoğu VPN sağlayıcısı tarafından en sık kaydedilen günlüklerdir. Kimliğinizi doğrudan ortaya koymasalar da, bağlantı tarihleri, saatleri ve konumu birlikte kullanılabilir.

NONE sakladığını iddia etmesine rağmen bağlantı günlüklerini tutan bazı VPN örnekleri TunnelBear, Windscribe, PureVPN, Betternet ve ProtonVPN'dir. İyi yanı bağlantı günlüklerinin yalnızca geçici olarak depolanmasıdır. Servise bağlı olarak 1 ila 15 gün arasında herhangi bir yerde tutulurlar.

Hatta bazıları süreyi daha da uzatabilir. Örneğin, HideMyAss bu bilgileri 6 ay boyunca saklar. Gizlilik açısından bakıldığında, bu günlük kaydı yalnızca biraz müdahaleci ve bunları kullanarak çevrimiçi etkinliğinizi yeniden oluşturmak zor olabilir.

Varant Kanaryaları

9/9/14 Göz Yargı Yetkisi Alanlarında ve diğer ülkelerde, ISS'ler ve VPN hizmetleri “gizli varantlar” ulusal güvenlik mektupları veya devlet mahkemeleri şeklinde. Bu varantlar, kolluk kuvvetlerinin soruşturma için müşterileri hakkında herhangi bir bilgi talep etmesine izin vermektedir.

Bu varantların çoğu tıkaç emriyle geliyor. Bu, ISS veya VPN hizmetinin gözetim altına düşme hedefini bildirmesini önler. Kayıt etkinliği / bağlantı bilgileriyle tamamen ilgisiz olan Varant Kanaryaları buraya gelir.

Sağlayıcılar tarafından reklamı yapılan bu açılış sayfaları gizliliğin korunmasına yardımcı olur. Hizmetin gizli bir emir almadığını teyit ederek belirli bir sayfada düzenli olarak beyanlar yayınladılar. Bir sayfa düzenli ifadeler yayınlamayı durdurursa, kanarya ifadesi kaldırılır.

Bu, bir mahkeme celbi düzenlendiğini ve VPN'nin bunu bildirmesi yasaklandığını gösterir. Böylece, gizlilik bilincine sahip kullanıcılar kimliklerinin güvende kalmasını sağlamak için gerekli adımları atabilirler. Gerçi, bir “Garanti Kanarya” sağlayıcılar için kendi soru setini gündeme getiriyor.

Bir VPN günlük kaydı sağlayıcısı olmadığını iddia ederse, böyle bir sayfa oluşturma konusunda endişelenmeleri gerekmez, değil mi? Ayrıca, sadece ayda bir kez güncellenmeleri, onları işe yaramaz hale getirir. Bununla birlikte, içgörü sağlamak önemliydi ve ilgili sağlayıcıları aşağıdaki yayında tartışacağız.

VPN'ler Neden Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydeder ve Gizlilik Sözlerine Karşı Gider?

Siber Güvenlik Farkındalık Ayı ve Daha Güvenli İnternet Günü (SID) gibi girişimler sayesinde, dünyadaki netizenler ONLINE VERİLERİNİN değerini anlıyorlar. Gizlilik bilincine sahip kullanıcılar hemen VPN hizmetlerini kullanmaya başlar, ancak daha sonra günlüklerin depolanması nedeniyle ikilemlerle karşılaşırlar.

VPN'ler Neden Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydeder ve Gizlilik Sözlerine Karşı Gider

Yani, çoğu insanın cevaplaması gereken soru şudur; VPN'ler neden kullanıcı verilerini günlüğe kaydeder? bu gizlilik vaatlerine aykırı değil mi? E-postayla birkaç VPN hizmeti ile iletişim kurduktan sonra biraz muhakeme sağlamaya karar verdim (elbette sadece birkaç tanesi günlükleri saklamak için kabul edildi).

VPN ile İlgili Sorunları Giderme

VPN günlüğünün en yaygın nedeni, hizmetlerindeki sorunları gidermektir. Örneğin, bazı kullanıcılar bağlantı sorunlarıyla karşılaşabilir, hatta DNS ile karşılaşabilir, WebRTC sızıntıları.

Bu tür verilerin depolanması, VPN hizmetleri ağını optimize etmede kullanışlı olabilir. Çoğunlukla sorunların giderilmesi için minimum bağlantı günlüklerinin bakımı gerekir.

Eşzamanlı Bağlantıları Sınırlama

Şahsen bu sebebin çelişkili olduğunu düşünüyorum, özellikle “günlük yok” VPN hizmetleri. Tüm sağlayıcılar, aynı anda mevcut bağlantıların sayısına sınırlar koyar.

Tek bir abonelikte, bazı sağlayıcılar 3, 5, 6 ve hatta sınırsız çoklu oturum açmaya izin verir. Bu işlem hala bir tür günlük kaydı gerektiriyor (kaç cihazın bağlı olduğunu anlamak için).

Bu nedenle, her zaman kaydolduğunuz VPN hizmetine, günlük kaydetmediğini iddia ederken bu bağlantı kısıtlamalarını nasıl uygulama eğiliminde olduklarını sorun.

Şimdiye kadar katı bir sıfır günlük politikası izleyen ve kullanıcıların sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin veren tek VPN'ler Mükemmel Gizlilik ve Surfshark.

Günlük yok = kısıtlama yok. Bu kadar basit!

Bant Genişliği Kısıtlamaları Uygulama

VPN hizmetleri, çoklu girişleri sınırlamak için bilgileri günlüğe kaydettikleri gibi, bant genişliği kısıtlamaları da getirebilirler. Bu, oldukça riskli olan bazı etkinlik / kullanım VPN günlüklerinin kaydedilmesini içerebilir..

Bu nedenle, ücretli aboneliklerde bile bant genişliği sınırlamaları uygulayan sağlayıcılara asla güvenmiyorum. Demek istediğim, bir VPN kullanmanın tüm amacına meydan okuyor. İnterneti her kullandığımda koruma istiyorum.

En önemlisi, torrent akışı ve indirmek için iyi hızlardan yararlanmak istiyorum. Bu nedenle, herhangi bir VPN bu tür kısıtlamalar ve iddialar getiriyorsa “günlük yok”, onlara güvenme.

Bunu yapan VPN hizmetlerine örnek olarak Windscribe ve TunnelBear verilebilir. “ücretsiz denemeler” bant genişliğini sınırlayan.

Kiralama Sunucuları ile Kayıt (VPS)

Bu gölgeli bir uygulamadır, ancak günümüzde birçok sağlayıcı kiralık sunucuları kullanmaktadır. Kullanıcıları dünya çapında veri merkezlerine sahip olduklarını düşünmeye kandırıyorlar, ancak aslında sadece Sanal Özel Sunucuları (VPS) kullanıyorlar.

Çıplak metal sunuculardan çok daha ucuz vpn olma eğilimindedirler. Ancak, aynı düzeyde gizlilik sunmazlar. VPS sağlayıcıları genellikle sunucu etkinliklerinin günlüklerini tutar.

Bu, yalnızca VPN kayıt bilgileriniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, ancak herhangi bir sayıda VPS sağlayıcısı özel verilerinizi ele geçirebilir.

Aynı zamanda, VPS kullanmak, daha önce ihtiyaç duydukları her şeyi elde etmek için doğrudan veri merkezine gidecek olan yerel yetkililerden koruma sağlar..

Hükümet Yasaları ve İstihbarat Kurumları Talepleri

Beş, Dokuz ve On Dört Gözün bir parçası olan ülkeler, şirketlerin özel kullanıcı bilgilerini günlüğe kaydetmesini ve / veya teslim etmesini gerektiren katı yasalar uygular.

Örneğin, Birleşik Krallık'taki Soruşturma Yetkileri faturası, günlüklerin depolanmasını ve 12 ay boyunca muhafaza edilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu gizliliğinizi gerçekten engelleyebilir.

NSA ve GCHQ, 2010'dan beri PRISM programlarının bir parçası olarak ABD, İngiltere ve diğer ülkelerdeki teknoloji şirketlerine bile casusluk yapıyor.

Yalnızca, bir “tıkaç emri”. Bu, herhangi bir teknoloji şirketi için gerekli bilgileri ifşa etmemeyi yasadışı hale getirir.

Kayıt Politikaları ve Yargı Yetkileri Arasındaki Bağlantı

Gördüğünüz gibi, riskli bir yargı yetkisine dayanan bir sağlayıcıya kaydolmanın etkileri vardır. Farklı ülkeler kendi veri saklama ve izleme yasalarını uygular.

Bazılarının kullanıcı gizliliğine saygı duymayı seçtiği yerlerde, diğerleri HER ŞEYİ izlemek için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar! Bu ülkeler hakkında bu ülkeler hakkında istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Hatta bazıları birbirlerini gözetlemek için ülkeler arasında istihbarat paylaşımı yapıyor’vatandaşları.

Şimdi, bir VPN, internet düşmanı olarak etiketlenen bir yargı alanına dayanıyorsa, verilerin İSS'lere, telekom sağlayıcılarına ve EVEN VPN'lere günlük kaydını zorunlu kılan yasalar uyguladığından emin olabilirsiniz..

Bunun bir çözümü yoktur. Dikkat etmekten kaçınsalar bile, NSA, GCHQ veya FBI'dan tıkaç emri olan bir mahkeme, işbirliği yapmaları için gereken tek şeydir. Daha sonra, bu sağlayıcılar doğal olarak tüm kullanıcı verilerini LOGURMALIDIR, bu nedenle ülkeniz hakkında neden dikkatli olmalısınız’ın internet yasaları.

Örneğin, Avrupa Birliği'nde bulunuyorsanız, 14 Göz İttifakının parçası olan ülkeler ve ayrıca dikkate alınmayan ve dikkate alınabilecek ülkeler de vardır. “İnternet Erişimi”.

Nerede olursanız olun, çoğu durumda AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) tarafından korunacaksınız ve bu da Avrupa Birliği içindeki tüm kullanıcılar için veri korumasını ve gizliliğini teşvik ediyor! Eminim şu ana kadar bilmiyordun, değil mi?

Günlük Bilgilerini Saklayan Alarmlar

Şimdiye kadar, VPN'ler tarafından kaydedilen günlük türleri, neden kaydedildikleri ve günlük kaydı ile yetki alanları arasındaki ilişki hakkında net bir fikriniz olmasını umuyorum..

Günlük Bilgilerini Saklayan Alarmlar

Önemli kısım için, 100'den fazla sağlayıcının VPN kayıt politikaları hakkında derinlemesine bir analiz oluşturdum. Aşağıda, verileri izleyen / depolayan ve kaçınılması gereken 24 sağlayıcı hakkında bilgi alacaksınız.

1. Astrill VPN - Merkezi Seyşeller'de

Seyşeller'in 5/9/14 Göz ittifaklarından uzakta güvenli bir yer olmasına rağmen, bağlantı günlüklerini kaydetmekten hala suçlular. Aslında komik!

Gizlilik Politikası sayfalarını ziyaret ettiğinizde, önce bir VPN Günlük Yok Politikası uyguladığını iddia ederler. İlk birkaç noktayı okuduktan sonra şöyle diyorlar:

“Sistemimiz etkin oturumları takip eder - VPN oturumunuz sırasında bağlantı süresi, IP adresi, cihaz türü ve Astrill VPN uygulama sürümü. Buna ek olarak, aşağıdakileri içeren son 20 bağlantı kaydını tutarız: bağlantı süresi, bağlantı süresi, ülke, cihaz türü ve Astrill istemci uygulaması sürüm numarası”

Bu açıklamaya göre, “Gerçek” tarafından toplanan günlükler: Bağlantı zaman damgaları, ülkeniz, cihazınız ve hatta IP adresiniz.

SSS bölümlerinde, sağlayıcı tek bir abonelikten eşzamanlı bağlantı sayısını izlemek için bunu yalnızca AKTİF oturumlar için yaptıklarını iddia ediyor.

Oturum tamamlandıktan hemen sonra bu günlükleri kaldırdıklarını iddia ediyorlar. Sözlerini gerçekten tutabilir misin, özellikle nasıl ilk iddia ettiklerini düşündükten sonra “logless”?

2. AnonVPN - Merkezi ABD'de

ABD merkezli AnonVPN, kredibilitesinin çoğunu (varsa) zaten kaybediyor. Sağlayıcı, Beş Gözün kurucusu olan bir ülkenin parçasıdır (UKUSA Anlaşması).

Bu nedenle hükümet, İSS'lerin ve VPN'lerin günlükleri depolamasını talep ediyor. Elbette AnonVPN şunu iddia ediyor: “Bağlantı sürelerinin, etkinliklerin veya başlangıç ​​IP'lerinin günlüklerini tutmayız. Neler Yapıyoruz’t tahsilat talep edilemez.”

Bununla birlikte, bu ifadeye, gag emirleri olmadığını belirten bir Varant Kanaryası olduğunda da inanamıyorum. Günlükleri tutmadığınızda neden bahsetme zahmetinden geçiyorsunuz??

Ziyaret ederseniz onların “Kullanım Şartları” sayfasında, açıklayan bir ifade var, “Diğer iletişim araçlarının (örneğin, posta, faks ve sesli telefon hizmeti)% 100 güvenli olacağı garanti edilemez. Bu nedenle, her zaman sağduyunuzu kullanmanızı öneririz.”

3. Anonimleştirici - Merkezi ABD'de

Anonimleştirici, bir ülke olarak etiketlenmiş bir ülkenin parçasıdır. “İnternet Düşmanı” Sınır Tanımayan Gazetecilerden. 5/9/14 İttifakları ile ilgili bir hükümetin yasalarına uyar.

Bu, sağlayıcının günlükleri depoladığı anlamına gelir, ancak gag sırasına sahip bir mahkeme yayınlanması durumunda - yine de reddedemeyecektir - yasadışı olacağı için. Hizmet şartları sayfası kaldırıldı, ancak daha önceki bir anlık görüntü bu ifadeye ışık tutuyor:

“Geçerli yasaların izin verdiği azami ölçüde, Anonymizer e-postayı veya diğer elektronik iletişimleri izleyebilir ve bu Sözleşmeye uymanızı sağlamak amacıyla gerekli olduğuna inanmak için iyi niyetli bir neden olması durumunda bu bilgileri ifşa edebilir ve Anonimleştirici Tarafların veya Anonimleştirici Tarafın herhangi bir müşterisinin haklarını, mülkiyetini ve menfaatlerini korumak.”

Kısacası, ABD merkezli sağlayıcı ellerinden gelen her şeyi kaydederken,, “Sen’kullanımınızı veya bağlantılarınızı takip etme konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak” ana sayfasında. Ne ikiyüzlülük?!

4. Ace VPN - Merkezi ABD'de

Bunu tekrarlamaktan kaçınacağım, ancak Ace VPN'in merkezi ABD'de. Bu nedenle, zaten sorunun bir parçasıdır ve gerçek gizliliğiniz için ZINCH yapar.

Çok akıllıca Gizlilik Politikası sayfalarında belirtiyorlar, “VPN trafiğini kaydetmiyoruz. Kullanıcılarımızı gözetlemiyoruz veya bant genişliklerini veya İnternet kullanımını izlemiyoruz. VPN sunucularımız kişisel kimlik bilgilerini (PII) saklamaz.”

Ancak, aynı zamanda, “site kullanıcıları tarafından sağlanan kişisel bilgileri toplama. “Kişisel bilgi” adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi, e-posta adresinizi, doğum tarihinizi, IP adresinizi içerir”

Yani, sadece günlükleri sakladığınıza dürüst olun. Belki şeffaflık, kendi beklentilerinizi kandırmak için açıkça yalan söylemek yerine daha fazla müşteri getirecektir?

5. AirVPN - Merkezi İtalya'dadır

İtalya 14 Gözlü bir ülke olduğundan, AirVPN piyasadaki kredibilitesini ne yazık ki kaybediyor. Sağlayıcı gerçekten şaşırtıcı, şaşırtıcı performans, güvenilirlik ve destek sunuyor.

Ancak, 14 Göz Yargısı Yetkisi alan herhangi bir ülkeye güvenilemez. Hala VPN hizmetlerinin savaşamayacağı veri saklama ve gözetim faaliyetlerini zorunlu kılıyorlar.

Onun SSS, AirVPN bir soru soruldu, “Kimlik ve Net etkinliğini izlemek için kullanılabilecek oturum günlüklerini veya başka türde günlükleri tutuyor musunuz??”

Diyerek cevap verdiler, “Hayır yapmayız’bu tür günlükleri tutmamak”. Ancak, Gizlilik Politikası, iddia ediyorlar “Hava sunucuları ve yazılım prosedürleri yalnızca hizmetin teknik çalışması için kesinlikle gerekli olan kişisel verileri alır, örneğin IP adresi”

Sağlayıcı, verilerin anonim bir biçimde toplandığını ve tek bir kullanıcıyla ilişkilendirilemeyeceğini vurgular. Bu gerçekten doğru mu? Kimse mahkeme celbi veya gag emri verildiğinde test edilinceye kadar bilmiyor!

6. Avira Phantom VPN - Almanya merkezli

Almanya bir başka 14 Göz Ülkesi ve bir VPN hizmeti için en güvenli yer olmayabilir. Avira Phantom çevrimiçi anonimliğinizi korumada iyi olabilir.

Ancak ülke’güvenemediğim yasalar. Daha önce bahsedilen sayısız kez olduğu gibi, bu tür VPN'ler talep ettiklerinde hükümetle işbirliği yapmak zorunda kalacaklar.

Avira Phantom da etkinlik / kullanım günlüklerini saklamadıklarını iddia ediyor. Yine de çoğu sağlayıcı gibi, onlar da bağlantı günlükleri, kullanılan bant genişliği ve tanılama verileri dahil.

Bu, gizliliğinizi mutlaka engellemese de, bu günlüklerin ne zaman silindiğini gösteren hiçbir bilgi yoktur. Bu nedenle Avira Phantom'u güvenli bir VPN hizmeti olarak göremiyorum.

7. Tamponlu - Merkezi Cebelitarık'ta

Cebelitarık'ta bulunan Buffered, konumu 5/9/14 Göz ittifaklarının bir parçası olmadığından güvenli bir VPN hizmetidir. Sağlayıcı da trafik kayıtlarını tutmaz, bu da başka bir artıdır.

Tek sorun, toplamalarıdır: IP adresiniz, OP sisteminiz, tarayıcınız, bant genişliği verileriniz ve bağlantı zaman damgalarınız, diğer genel bilgilerle birlikte.

Bu bağlantı günlükleri daha az riskli olabilir, ancak yine de dijital gizliliğinize zarar verebilir. TO'larına göre, gerçek IP adresiniz, tüketilen bant genişliği ve bağlantı süresi 30 gün boyunca saklanır!

Tabii ki, Buffered bir “İnternet Düşmanı” konumu, güvenli olduklarına inanabilirsiniz. Bahsetmemek gerekirse, günlükleri hakkında yalan söylemediler ve aslında şeffaftılar.

Bu nedenle, bağlantı günlüklerinin kaydını beğenmeyebilirim, ancak HER VPN bir tür günlük kaydına neden olur. Tek önemli kısım dürüst olmak ve Tamponlanmış VPN!

8. BolehVPN - Merkezi Malezya'da

BolehVPN'in genel merkezi Malezya'da olduğundan, “Güvenli Yargı Yetkisi”. Bu, diğer VPN servislerine göre bir avantaj sağlar. Ancak, kimliğinizi güvende tutamaz. TOK sayfalarını ziyaret ederseniz, şunu iddia ederler:

“BolehVPN kullanıcı etkinliği veya erişim günlüklerini tutmaz. Sunucularımızın yüklenmesini ve kullanımını belirlemek için sunucularımızın genel trafik işlem kaydı günlüklerini tutuyoruz, ancak bireysel düzeyde değil. Ancak, sunucularımızda olağandışı bir etkinlik fark edersek (yüksek bant genişliği yüklemesi, çok sayıda bağlantı veya CPU kullanımı) hizmetlerimizin kötüye kullanımını (DDoS veya sunucularımız aracılığıyla spam gönderme gibi) belirlemek için günlükleri geçici olarak açabiliriz.”

Bunu güncellemeden önce “Günlük İlkesi” başlık, BolehVPN bunun olduğunu bile iddia etti “uzun yıllar süren faaliyetlerimizde birkaç kez.” Bu, sağlayıcının, belirli hedeflerdeki günlükleri açığa çıkarmak için bir mahkeme celbi alması durumunda bile işbirliği yapabileceğidir..

9. Betternet - Merkezi Kanada'dadır

Kanada merkezli Betternet, “ÜCRETSİZ VPN” ancak veri madenciliği faaliyetleri er ya da geç ortaya çıkacak.

Kanada Five Eyes Alliance'ın bir parçası olduğu için konumu zaten gizliliği engelliyor. Ardından, hizmet daha fazla mağaza “Trafik Kayıtları” IP adresiniz ve tarama etkinliğiniz gibi.

Gizlilik politikaları, “Betternet, kullanıcılara ait herhangi bir veri günlüğü toplamaz, günlüğe kaydetmez, depolamaz, paylaşmaz.” Bununla birlikte, VPN, ziyaret edilen web siteleri hakkında veri toplarken bulunur.

Hizmetin “Bedava” ve bir reklam geliri modelinde çalıştığı varsayılırsa, üçüncü taraflara günlükler ve özel bilgiler sattıklarını varsaymak da güvenlidir.

10. FlyVPN - Merkezi ABD'de

FlyVPN, ABD merkezli bir başka hizmettir. Bu, sağlayıcının günlükleri saklaması gerektiğinden, güvenilirliği otomatik olarak azaltır, hükümet tarafından zorunlu hale getirilen bir yasa.

Ancak, sağlayıcı hakkında sevdiğim, onların günlük ayrıntıları hakkında yalan yok olmasıdır. İçindekiler sayfasında açıkça belirtiyorlar, “FlyVPN kullandığınızda, aşağıdaki bilgileri kaydedeceğiz:

 • Yerel IP'niz
 • Tam adınız
 • e
 • Telefon numaran
 • Bağlantı Zaman Damgası
 • Atanan Bağlantı Noktası Numarası
 • Atanan IP Adresi
 • Bağlantı Kesme Zaman Damgası

Bu nedenle, her ikisini de saklamaktan suçludurlar: IP'niz, zaman damgalarınız, hedef IP'niz ve bağlantı noktası numaranız dahil olmak üzere, size anında geri bağlanabilen Etkinlik / Kullanım ve Bağlantı Günlükleri.

11. Faceless.me - Merkezi Kıbrıs'ta

Kıbrıs 5, 9 ve 14 Göz Yargısının bir parçası değildir. Bu, Faceless.me'ye pazarda iyi bir avantaj sağlar, ancak ne yazık ki kullanıcı bilgilerini günlüğe kaydeder.

Faceless.me, SSS'lerinden bir açıklamada, “Biz sadece veri kullanımınızı takip edin toplamlar ve IP adresi, dahili defter tutma için gereklidir. Ve bu veriler bile sunucularımızda sınırlı bir süre tutulur.”

Aynı zamanda, bir VPN günlük kaydı yok politikasıyla övünüyorlar ve ana sayfalarında gururla belirtiyorlar, “Biz’faaliyetlerinizin kayıtlarını tutmuyorsunuz, bu yüzden FBI soruyorsa - orada’hiçbir şey.”

Bu VPN hizmetlerinin ve bunların çelişkili ifadelerinin ne kadar şaşkın olması komiktir. Kesin olan bir şey var, Faceless.me güvenli bir seçim değil!

12. Flow VPN - Merkezi Kanada'da

Kanada merkezli (Five Eyes Alliance'ın bir parçası) FlowVPN, pazarda oldukça ün kazanmıştır. Ancak, çoğu gibi, kimliğinizi çevrimiçi olarak koruyamaz.

İçindekiler sayfasını ziyaret ederseniz, sağlayıcı şunu belirtir:, “Abonelik bilgilerini (işlem referansları dahil), bağlantı yapan IP adresini, kimlik doğrulama isteklerini, oturum verilerini (tahsis edilen IP, bağlantı tarihi, saat, süre vb.)“

Bu ifade oldukça gizlidir, böylece Flow VPN kendi müşterilerini kandırabilir. Ancak, bu en kötü yanı değil. Ayrıca şunları belirtiyorlar:

“Bant genişliği sağlayıcılarımızın gereksinimlerine uymak için ağımızdaki etkinliği günlüğe kaydetme ve ağ etkinliğini kötüye kullanım için izlemek için otomatik sistemler kullanma (BitTorrent ve benzer eşler arası dosya paylaşımı gibi) kullanma hakkımız saklıdır..”

Bu, doğrudan servise kaydolduğunuzda, günlüklerinizin depolanmasını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu VPN'nin her açıdan güvenli kabul edilebileceğinden şüpheliyim.

13. Freedom-IP - Merkezi Fransa'da

Freedom-IP, 14 gözlü bir ülke olan Fransa'da, internet kullanımı ile ilgili katı politikalarıyla ünlü ofisine sahiptir. Konum zaten VPN'ye oldukça olumsuz bir izlenim veriyor.

Müşterileri kandırmayı düşündükleri yerlerde, günlük tutma politikaları konusunda gerçekten dürüst davranırlar. Gizlilik sayfalarından yapılan bir açıklama, iletişim içeriğini kaydetmediklerini açıklar.

Bununla birlikte, her oturum sırasında hangi verileri topladıkları konusunda oldukça basittirler; bu, size geri izlenebilir birçok endişe verici bilgi içerir:

 • Bağlantı IP Adresi
 • Oturumun başlama zamanı
 • Oturumun bitiş zamanı
 • Oturumdan alınan veriler
 • Oturum gönderilen veriler
 • Bağlantı zaman damgası

14. HolaVPN - Merkezi İsrail'de

İsrail 5, 9 ve 14 Göz İttifakının bir parçası olmayabilir, ancak müttefik olarak kabul edilirler. Bu nedenle, özellikle gizlilik istiyorsanız, konum VPN'ler için güvenli bir yer değildir.

Çoğu sağlayıcı gibi VPN de, “Kişisel Bilgilerinizi, bu Gizlilik Politikası uyarınca veya geçerli yasalar veya mahkeme emri tarafından istenmesi halinde özel rıza haricinde üçüncü taraflarla paylaşmayız“.

Ancak, Gizlilik Politikalarını gözlemlediğinizde VPN, cihazınızdan oluşturulan benzersiz tanımlayıcı, cep telefonu numarası, erişim saatleri ve tarihleri, ziyaret ettiğiniz web siteleri, bu sayfalarda geçirilen süre, tarayıcı türü ve IP gibi bilgileri günlüğe kaydettiklerini iddia eder. adres.

“Bu tür verileri toplu halde kullanırız ve herhangi bir Kişisel Bilgiyle birleştirilmez.” Açıkça bir telefon numarası PII'dir ve bu nedenle etkili bir şekilde bir IP adresidir.

15. HideMyAss - Merkezi İngiltere'de

İngiltere, UKUSA Anlaşmasının resmi kurucusudur. Kimliğinizi gizli tutmak için konum ve VPN hizmetlerine kesinlikle güvenilemez.

Devlet Kanunları ve GCHQ ve diğer gizli istihbarat ajanslarından gag emirleri, HMA gibi sağlayıcıların günlükleri depolamasını zorunlu kılar.

Tabii ki, sağlayıcı bu iddiaları yalanlıyor ve aynı hikayeyi satıyor, “Bağlandığınız kaynakların (web siteleri dahil) veya ağımız üzerinden gönderilen veya alınan verilerin ayrıntılarını saklamıyoruz veya izlemiyoruz.”

Ancak, sağlayıcı bağlantı zaman damgalarını, bant genişliği verilerini, gerçek IP adresini ve VPN adresini kaydederken yakalandı. 2011'de HMA, bir LulzSec Hacker'ı izlemek için bu ayrıntıları istihbarat teşkilatına teslim ettikleri bir FBI davasına katıldı.!

16. HideIP VPN - Merkezi Moldova'da

Moldova, istilacı ittifakların bir parçası olmadığı veya “İnternet Düşmanı”. Ne yazık ki, VPN'in kendisi gizlilik hakkınızı göz ardı ederek güvensiz olduğunu kanıtlıyor.

TOK devletleri, “HideIPVPN, yasalar, resmi makamlar veya kamu güvenliği tehlikede olduğu sürece istemcileri tarafından gönderilen veya alınan özel elektronik posta mesajlarını kasıtlı olarak izlemeyecektir..”

Bu, kooperatif bir şirket oldukları ve acil durumlarda teslim edilecek günlükleri tuttukları anlamına gelir. En kötüsü, bir sağlayıcı olarak yeteneklerinde kendi güvensizlikleri..

Gizlilik Politikasını incelerken, bu oldukça komik ifadeyi buldum, “HideIPVPN, müşterilerini tüm çevrimiçi iletişimlerinin güvensiz olduğunu varsaymaya çağırıyor”.

17. Hotspot Shield - Merkezi İsviçre'de

Gizli ittifaklardan uzak, ancak böyle güvensiz bir hizmet. Hotspot Shield gerçekten iyi başladı, ancak kısa sürede düştü - gölgeli faaliyetleri gün ışığına çıkarıldığından.

Elbette VPN, “kullanıcılarımızın hangi web sitelerini ziyaret ettiği ve kullanıcılarımızın hangi uygulamaları kullandıkları hakkında yalnızca anonim ve toplu veriler toplayın”

Bununla birlikte, bir CSIRO çalışması Hotspot Shield'ın kullanıcılar hakkında reklamverenlere satmak için bilgi toplamak için izleme kodları kullandığını kanıtladığından bu tamamen yanlıştır.

Bir gizlilik savunuculuk grubu da şüpheli etkinliklerinin bir parçası olarak VPN'ye bağlı bağlantılar aracılığıyla trafiği yeniden yönlendirmeyi içeren bir şikayetle suçladı.

18. IPVanish - Merkezi ABD'de

ABD'de yerleşik olmak yeterince kötü değil, ancak IPVanish'in hükümet yetkililerine bilgi sızdırmaktan da suçlu olduğu tespit edildi. Evet, üzücü bir haber ama sağlayıcı güvenilmez.

Tabii ki, VPN en uzun süredir, “Sıkı sıfır günlükleri politikamız kimliğinizi gizli tutar. Sivil gizlilik hakkınızı korumak için uygulamalarımıza bağlıyken hiçbir etkinliğinizi kaydetmiyoruz.”

Bununla birlikte, VPN, 2016 yılında çocuk istismarı ve pornografisini içeren bir durumda, ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı'na (DHS) günlükleri teslim ettiği için bu son derece yanlıştır..

IPVanish'in şüphelilerin günlüklerini görebileceğiniz daha fazla bilgi için bu suç beyanını okuyun’ IP adresi, bağlantı / bağlantı kesme zaman damgaları, tam ad, e-posta adresi, kullanıcı adı, hesap durumu ve diğer kişisel olarak tanımlanabilir veriler.

19. IPredator - Merkezi Kıbrıs'ta

Hükümeti zorunlu veri saklama yasalarını geçmediği için Kıbrıs güvenli bir yer. Bahsetmemek gerekirse, kullanıcı gizliliği hakkına inanıyorlar.

IPredator bu nedenle pazarda şöhret kazanıyor, ancak “Yasal” sayfasında, sağlayıcı bazı günlüklere şımartır.

“Sistemlerimizde günlüklerin kullanımını en aza indiririz ve hizmet kalitesi önemli olduğunda hata ayıklamak için yalnızca belirli sayıda personele erişim izni veririz.”

Sağlayıcı tarafından toplanan bilgiler adınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve ödeme verilerinizi içerir. Diğer oturum verileri yalnızca sorun giderme amacıyla kaydedilir.

20. IPinator - Merkezi ABD'de

ABD merkezli IPinator, güven faktörünün çoğunu otomatik olarak kaybeder. Ülke, IPinator gibi VPN'lerin uyması gereken zorunlu veri saklama yasaları getiriyor.

Eğer kontrol ederseniz onların “Kullanım Şartları” sayfasında, herhangi bir günlük tutmama iddiasında bulunurlar. Herhangi bir üçüncü tarafa özel bilgilerin paylaşımını desteklemediklerini belirtiyorlar.

Ancak, hükümetten herhangi bir talep alırlarsa, sağlayıcı yasaların gerektirdiği şeyi yapacaktır. Bu ifade onların “içerik kaydı yok”.

Ayrıca,, “IPinator.com kötüye kullanımı yönetmek, hizmeti korumak ve / veya hizmeti geliştirmek için ağın belirli yönlerini izleyebilir”. Bu, oturum bilgilerini kaydettiklerini gösterir.

21. IronSocket - Merkezi Hong Kong'da

Hong Kong gizlilik açısından güvenli bir yetki alanıdır, ancak IronSocket'in kendisi hem etkinlik hem de bağlantı günlüklerini günlüğe kaydetmekten suçlu bulunur.

Tabii ki, “Hizmetimizi kullanırken eriştiğiniz içeriği KAYDETMİYORUZ veya KAYDEDMİYORUZ” Gizlilik Politikası sayfalarında.

Bununla birlikte, aynı zamanda, hizmetlerin kullanılması üzerine, tasfiye edilmeden önce oturum bilgilerini 72 saat boyunca bağladıklarını iddia ederler. Bilgiler şunları içerir:

 • Bağlantı ve bağlantı kesme saati ve tarihi
 • Gerçek IP adresi ve sunucuya göre atanmış olanlar
 • Oturum başına tüketilen bant genişliğini gösteren sayısal gösterim

22. PureVPN - Merkezi Hong Kong'da

Hong Kong merkezli PureVPN, Beş, Dokuz ve On Dört Göz ülkesinin istilacı istihbarat kurumlarından uzak durmayı başararak,.

En uzun sürenin sağlayıcısı, “sıfır günlük politikası”. Ancak, 2 yıl önce bir FBI davasında veriyi teslim ettiklerinde, tüm itibarlarını kaybettiler.

Vaka, PureVPN'in aşağıdakilerle ilgili tüm verilerin kayıtlarını gösterdi: adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, IP adresiniz, bant genişliği tüketimi ve bağlantı zaman damgaları.

FBI, masum bir kızın siber zorbalık ve siber zorbalıktan sorumlu bireyi bu şekilde tanımladı. Dava ahlaki bir soruyu gündeme getirirken: dava kapanmamış olsaydı, kız ne kadar daha fazla işkence görürdü?

Aynı zamanda tüketici güveni konusunda da endişe yaratmaktadır. Böyle yüksek profilli bir dava kesinlikle iş için iyi değildi ve PureVPN'in kullanıcılardan güvenini geri kazanmaya çalıştığını görebiliyorum.

Gerçek şu ki, hizmet aslında oldukça iyi, sadece müşterileriyle başlamak için şeffaf olsaydı, PureVPN bunu olumlu bir şeye dönüştürmüş olabilir!

23. proXPN - ABD merkezli

Birkaç yıl önce ABD merkezli bir hizmete güvenirdim. Ancak, Edward Snowden 5, 9 ve 14 Göz İttifakı hakkındaki ayrıntıları ortaya çıkaran belgelere sızmadan önceydi..

Bu ülkelerdeki ajansların neler yaptığını okuduğumdan beri, ABD merkezli bir sağlayıcı kullanmanızı tavsiye edemem.

proXPN pazarda çok güçlü bir imajı olmasına rağmen. VPN, ABD istihbarat kurumlarına hiçbir zaman veri ifşa etmiyor ve Gizlilik Politikaları oldukça ayrıntılı.

Ayrıca ana sayfalarında cesurca belirtiyorlar, “proXPN’s VPN yazılımı web'de amaçlandığı şekilde gezinmenizi sağlar: “anonim olarak ve etkinliğinizi günlüğe kaydetmeden ve izlemeden”

Şimdiye kadar aktivite / kullanım veya bağlantı günlüklerinin saklanması ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. Nihayetinde, sağlayıcıya kaydolma kararı potansiyel müşterilerdir.

24. PrivateVPN - İsveç merkezli

Ne yazık ki, PrivateVPN güvenli bir sağlayıcı olarak kabul edilemez, çünkü genel merkezi on dört göz yargı yetkisine sahiptir. Tabii ki, İsveç kullanıcı gizliliği açısından hoşgörülü olabilir.

Bununla birlikte, ExpressVPN ve PIA'nın karşılaşması gerekenlere benzer bir olay varsa, PrivateVPN karşı koyamayacak.

Hükümetin bir mahkeme kararı ile birlikte bir mahkeme kararı, sağlayıcının günlük bilgilerini teslim etmesi için gereken tek şeydir..

Tabii ki, PrivateVPN günlükleri depolamayı reddediyor, ancak bu listedeki çoğu sağlayıcı gibi. Size bağlantı verebilecek / vermeyebilecek minimum bağlantı günlükleri depolarlar!

25. ProtonVPN - İsviçre merkezli

İsviçre merkezli, ProtonVPN'in güvenli bir VPN hizmeti olduğunu düşünebilirsiniz. İnanılmaz, iyi çünkü ücretsiz. Ve bu beni tam olarak sağlayıcıya kazdıran şey.

Görünüşe göre, VPN şu anda bir veri madenciliği şirketine bağlı olduğu iddialarıyla mücadele ediyor “Tesonet”, Android uygulamalarını Google Play Store'da bile imzaladı..

Tabii ki, ProtonVPN’s anasayfa durumları, “İsviçre VPN sağlayıcısı olarak kullanıcı etkinliğini kaydetmiyoruz veya üçüncü taraflarla veri paylaşmıyoruz”. Ancak, bu iddialar durumu biraz zorlaştırıyor.

Gizlilik Politikasını daha ayrıntılı inceleyerek, ProtonVPN'in gerçekten de kullanıcı hesaplarına veya gerçek IP'lere bağlı olabilecek bağlantı zaman damgalarını süresiz olarak sürdürdüğünü öğrendim.

26. Seed4.me - Merkezi Tayvan'da

Seed4.me rağmen bir dayanmıyor “İnternet Düşmanı” yetki, hala günlük tutmak. Bu, gittiğim her yerde ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştığım şey. Hizmet ne olursa olsun, GİRECEK!

Etrafında bir yol yok. Bir VPN hizmeti bir tür günlüğe kaydetmeyi teşvik eder ve Seed4.me durumunda - bu konuda çok dürüstler.

Bir blogda Seed4.me belirtiyor, “Bize sık sık sorulur: “Günlük tutuyor musun?” ve cevap “Evet yaparız”. Dünyadaki diğer VPN sağlayıcılarıyla aynı!”

Ayrıca,, “VPN şirketi HERHANGİ bir kayıt tutmuyorsa, yalan söyler”. Seed4.me bazı bağlantı günlüklerini kaydeder, ancak bu bilgiler 7 gün sonra silinir.

Sağlayıcının bir gizlilik politikasına veya bir TOK'ya sahip olmadığını görmek de oldukça ilginçtir. Daha önce köprü oluşturduğum blog yazısında VPN ile ilgili tüm sorguları ele alıyorlar.

Bu sağlayıcının bir gizlilik politikası yoktur ve TOS bildirimindeki günlükleri kapsamaz. Bunun yerine, bir blog gönderisindeki günlük sorununu giderir.

27. SunVPN - Merkezi ABD'de

5 Gözlü bir Yargı Yetkisine dayanan SunVPN gerçekten de bağlantı bilgilerini ve IP adreslerini kaydeder. Ayrıca gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle olan işbirliğini açıkça belirtiyorlar.

“Son kullanıcının çevrimiçi suç faaliyetlerine karıştığından şüphelenmek için makul gerekçelerimiz varsa, kolluk kuvvetlerini bilgilendirme hakkımızı saklı tutarız.”

Gizlilik politikaları çok ayrıntılı ve özlüdür, sağlayıcı tarafından kaydedilen tüm bilgileri IP adresi, zaman damgaları ve tüketilen bant genişliği içeren bir liste şeklinde düzenler..

28. StrongVPN - Merkezi ABD'de

StrongVPN'in neden güvensiz bir sağlayıcı olarak kabul edildiğini açıklamaya çok derinlemesine girmeyeceğim. Basit bir ifadeyle, ABD merkezli bir sağlayıcıdır ve güvenilemez..

Tabii ki, sağlayıcıların gizlilik politikası iddiaları, “StrongVPN, Sanal Özel Ağ hizmetinin herhangi bir trafiğini veya kullanımını toplamaz veya günlüğe kaydetmez”

Ancak, bu iddialar herhangi bir nedenle doğrulanana kadar kimse gerçekten emin olamaz. O zamana kadar, hizmete güvenmek isteyip istemediklerine karar vermeyi umutlara bırakardım.

29. SaferVPN - Merkezi ABD'de

SaferVPN, ABD merkezli bir başka hizmettir. Bununla birlikte, NSA ve FBI'ın üzerlerinde casusluk yapmasından endişe etmeyin.

VPN'nin pazarda çok güçlü bir ünü yoktur ve bu da güvenilir veya güvenli bir seçim olarak güvenilirliğini daha da azaltır..

Ancak, sağlayıcı gizlilik sayfalarına hangi meta verileri kaydettiklerini bildirmede oldukça açıktır. Buna sunucu konum bağlantısı, tüketilen bant genişliği ve bağlantı / bağlantı kesme zaman damgaları dahildir.

IP adreslerini kaydetmediklerini iddia ederek, hangi ülkeden bağlandığınızı daha fazla günlüğe kaydederler. Buna inanmıyorum. Onlara güvenmek için bir hile olabilir!

30. TunnelBear - Merkezi Kanada'da

Kanada, UKUSA Anlaşmasının uzandığı ilk ülke listesine girdi ve sonunda Beş Göz İttifakını oluşturmak için iki tane daha ekledi.

Bunu göz önünde bulundurarak, TunnelBear'ın Kanada'da bulunduğu pek de olumlu bir işaret değil. Bahsetmemek gerekirse, aynı şeyi satıyor “Ücretsiz VPN Kayıt Yok” aslında daha riskli olan dolandırıcılık.

Sağlayan’s gizlilik politikası trafik kayıtları toplamadığını veya herhangi bir kullanıcı etkinliğini izlemediğini iddia etmektedir. Ancak, İşletim sistemi sürümü, TunnelBear uygulaması sürümü, Ay için etkin (1 veya 0) ve Aylık bant genişliği kullanımı hakkında bilgi toplarlar.

Adil olmak gerekirse, TunnelBear bu bilgileri kaydediyor gibi oynuyorlar “kelime oyunları” günlükler söz konusu olduğunda, gerçek renklerini gizlemek için. Gizlilik istemek ne ise sağlayıcı, tavsiye etmem!

31. TorGuard - Merkezi ABD'de

Bu listeye TorGuard'ı eklemeyle ilgili biraz fikrim vardı. Özellikle sağlayıcının olağanüstü gizlilik araçlarının yanı sıra olağanüstü özel IP'ler listesi sunduğunu düşünmek.

Ancak, ABD'de bulundukları için, çevrimiçi anonimliğimi korumak için sağlayıcıya kaydolma konusunda biraz güvensiz hissediyorum..

Gizlilik politikaları çoğunlukla açıktı ve çelişkilerle dolu değildi. TorGuard iddia ediyor “Sanal Özel Ağı (VPN) veya Proxy'sinden herhangi bir trafik veya kullanım depolamaz veya günlüğe kaydetmez.”

Ancak bu ancak bir istihbarat teşkilatı veya hükümetten mahkeme celbi veya gag emriyle karşılaşırsa doğrulanabilir. O zamana kadar, sağlayıcıya potansiyel müşterilere güvenmeyi bırakardım!

32. TigerVPN - Merkezi Slovakya'da

TigerVPN, Yargı Yetkisi açısından oldukça güvenli bir sağlayıcıdır. Kullanıcıların, diğer ülkelerdeki istihbarat ajanslarıyla işbirliği yapan sağlayıcı hakkında endişelenmesi gerekmeyecek.

Trafik verilerini toplamalarını veya kaydetmemelerini garanti ederek TOK'larında gizliliğinize bağlı olduklarını iddia ederler. Ancak, bu bağlantı günlüklerini kapsamaz.

“Gizliliğinizi taahhüt ediyoruz ve VPN'imize bağlı bireysel kullanıcıların trafik verilerini veya tarama etkinliklerini toplamıyor veya kaydetmiyoruz.”

Sağlayıcı bağlantı / bağlantı kesme zaman damgalarını ve bant genişliği veri bilgilerini saklar. İyi olan şey, VPN'in gerçek kullanıcı IP adreslerini depolamamasıdır.

Bu nedenle, VPN hizmetiyle hala oldukça güvendesiniz. Tabii ki, sağlayıcı ile kaydolmak tamamen beklentiler üzerindedir. Ben sadece muhbirim!

33. VPNSecure - Merkezi Avustralya'da

VPNSecure, beş gözlü bir ülke olan Avustralya'da genel merkeze sahiptir. Bu nedenle, ülke kitlesel gözetim ve istihbarat paylaşımına şımarttığı için en güvenilir seçenek olmayabilir..

Bu, İSS'lerin, telekomların ve VPN hizmetlerinin devlet veya gizli ajansların gerektiğinde erişebileceği verileri saklamasını bir mahkeme celbi veya gag emri vererek zorunlu kılar.

Sağlayıcının kendisi herhangi bir kişisel bilgi depolamamalarını ve IP adresinizi, zaman damgalarını, kullanılan bant genişliğini veya DNS isteklerini kaydetmediklerini garanti etmeye çalışır..

Ancak, hiçbir günlük kaydedilmemiş olsa da, “Varant Kanarya”, şu anda “Yapabiliriz’Görünüşe göre sayfayı buldun’yeniden arıyorum” hizmetin hükümet veya DIO, ASD, ASIO veya ASIS tarafından mahkeme celbi veya gag emri verilmiş olabileceğini belirten bir hata.

34. VPN Unlimited - Merkezi ABD'de

5 göz yargı yetkisine dayanan KeepSolid Inc tarafından sağlanan VPN Unlimited, birçok kişi için güvenli bir seçenek olmayabilir. Konumun kendisi zorunlu veri saklama yasaları getirmektedir.

Tabii ki, VPN Unlimited, yukarıdaki adlar gibi gizlilik politikası sayfalarında aksi iddia ediyor. Ancak, gerçek oldukça farklı.

“KeepSolid Inc., VPN hizmetlerinden herhangi birini kullanırken kullanıcı oturumlarını görüntülemek için her oturum ve oturum tarihleri ​​için toplam web trafiği miktarı dışında herhangi bir kullanıcı etkinliği toplamaz ve günlüğe kaydetmez’s web kabini ve VPN istemci uygulamaları içinde.”

Bu ifade onların “toplamaz ve günlüğe kaydetmez” web trafiği, bağlantı zaman damgaları, cihaz türü ve şifreleme türü hakkında bilgi depoladıkları için hak talebinde bulunun.

35. VPN Gate - Merkezi Japonya'dadır

VPN Gate Japonya'da olabilir, ancak kullanıcı gizliliğini ciddiye almazlar. Ancak, iyi olan şey, kayıt politikaları hakkında açık olmalarıdır.

Kötüye Kullanım Karşıtı politika sayfalarını ziyaret ederseniz, sağlayıcı “Her zaman üç veya daha fazla ay boyunca VPN Bağlantıları Günlükleri VPN Kapısı Genel VPN Geçiş Sunucularını tutarız.”

Servis tarafından kaydedilen bilgiler arasında bağlantı zaman damgaları, IP adresi, hedef VPN sunucusu, ham IP ve istemcinin ana bilgisayar adı vb. Bulunur..

36. Windscribe - Merkezi Kanada'dadır

Windscribe'in merkezi Beş Gözlü Yargı Bölgesi'nde bulunduğundan, özellikle tam dijital gizlilikten yararlanmak istiyorsanız güvenli bir seçenek olarak kabul edilemez..

Ücretsiz ve ücretli planları var. Birincisi için, 1 aylık dönemde tüketilen toplam bant genişliği miktarını kaydederler.

Ancak, sağlayıcı ayrıca kullanıcıların zaman damgalarını kaydediyor. Bu bilgilerin hesaplara veya IP adreslerine bağlı olmadığını iddia ediyorlar, ancak asla kesin olarak bilemeyebiliriz.

Şeffaflık raporları sayfasında kolluk kuvvetlerinden gerçek zamanlı veri talepleri yayınlıyorlar. Ancak, bu bildirimlerle ilgili çok fazla bilgi mevcut değildir.

37. ZenMate - Merkezi Almanya'dadır

Merkezi Almanya'da bulunan ZenMate, 14 Göz ülkesine bağlı olduğu için güvenilirliğini yitiriyor. Sağlayıcı, günlük olmayan bir politika ile çalışmak için yukarıdaki birçok iddia gibi.

Bununla birlikte, ücretsiz bir planları olduğu düşünüldüğünde, buna inanmak zor. Trafik ve bant genişliği günlüklerini izleme için tutabilirler.

Gizlilik politikası sayfalarında IP adreslerinin kaydedildiğinden de bahsediyorlar, ancak yalnızca geçici olarak işlendiklerini belirtiyorlar. Nihayetinde, VPN'e güvenmek umutları beklemektedir.

Sıkı Bir VPN Kayıt Olmama Politikasına Sahip Güvenilir Sağlayıcılar

Artık hangi VPN hizmetlerinden kaçınacağınızın farkındasınız. Günlük kaydı açısından daha az riskli olan sağlayıcılar hakkında size bilgi vermenin önemli olacağını düşündüm.

Sıkı & ldquo; Kayıt Yok & rdquo; Politika

Tabii ki, DOĞRULAN ile sadece birkaç tane var “günlük yok” bu yüzden daha derinlemesine olacaklardır. Umarım çabayı takdir edersiniz, çünkü bu araştırmayı ve yazmayı yapmam 72 saat sürdü!

1. Avast SecureLine - Çek Cumhuriyeti merkezli

5, 9 ve 14 Göz Yargı Yetkisi dışında Avast SecureLine'nin merkezi internet dostu bir ülke olan Çek Cumhuriyeti'nde bulunmaktadır. Bu, pazardaki güvenilirliğini artırır.

Tabii ki, sağlayıcının kendisi de oldukça şaşırtıcı, kimliğinizi pazarda gizli tutmak için bir dizi gizlilik aracı sunuyor.

Avast VPN günlük tutuyor mu? Memnuniyetle, sağlayıcı herhangi bir etkinlik / kullanım günlüğüne karşı güvenlidir. Kaydettikleri tek şey VPN bağlantılarının zaman ve ağ konumu.

Bu bilgiler 30 gün sonra silinir ve gerçekte kimliğinize geri bağlanmaz. Bu nedenle, Avast'ı çevrimiçi gizliliğiniz için güvenli bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Bir saniye: Daha fazla bilgi için Avast SecureLine VPN İncelememizi okuyun.

2. CyberGhost - Romanya merkezli

Muhtemelen pazardaki en güvenli VPN'lerden biri olan CyberGhost'un merkezi Romanya'da internet dostu bir yer. Kullanıcı gizliliğine inanan (oldukça nadir).

Bu nedenle, sağlayıcının kendisinin günlükleri kullanıcılar üzerinde depolama yükümlülüğü yoktur. Bu, gizlilik vaatlerini yerine getirmelerine izin verir, bu da her bireyin istediği şeydir.

Gizlilik Politikasında CyberGhost sates,

Kesin kayıt tutmama politikamız aracılığıyla, CyberGhost VPN tüneli içinde gerçekleştirilen tarama geçmişini, trafik hedefini, arama tercihlerini, veri içeriğini, IP adreslerini veya DNS sorgularını takip eden kullanıcı trafiğini izlemememizi sağlıyoruz..

Kayıt yaptıkları tek şey “bağlantı girişimleri” başarılı olup olmadıklarını belirlemek. Ancak, bu bilgiler bile kullanıcı hesaplarına bağlı değildir. Kuşkusuz, CyberGhost dünyadaki gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir!

3. ExpressVPN - İngiliz Virgin Adaları merkezli

Şahsen ExpressVPN'i pazardaki en güvenli seçim olarak görüyorum. Yapmayan bir VPN’t Günlükleri tut ve uzak dur “İnternet Düşmanı” yetki alanları, kesinlikle “kullanıcı gizliliğine saygı duyar” kategori.

Ocak 2017'de Türk makamları, 19 Aralık 2016'da Mevlüt Mert Altıntaş (görevli bir polis memuru) tarafından meydana gelen Andrei Karlov'un (Suikast Büyükelçisi) suikastını araştırmak için ExpressVPN veri merkezlerine baskın düzenledi..

Bu kadar açık olsa da, soruşturma durmadı. Yetkililer, yalnızca polis memurunu bulmak için ilgili diğer kişilere bağlantı bulmaya çalıştı’s Facebook ve Gmail silindi.

Dijital izler ortaya çıktı, eylem ExpressVPN tarafından işletilen özel bir bağlantı üzerinden yapıldı..

Bu, araştırmacıları günlükler için ExpressVPN ile doğrudan iletişime geçmeye zorladı. Sağlayıcı, VPN'lerin pazarında gizlilik için ön planda olan NO LOGS politikasından bahsetti..

Bir referansta, VPN hizmeti yazıyor,

Türk makamlarına Ocak 2017'de belirttiğimiz gibi, ExpressVPN, hangi müşterinin araştırmacılar tarafından belirtilen belirli IP'leri kullandığını bilmemizi sağlayacak hiçbir müşteri bağlantı günlüğüne sahip değildir ve hiç sahip olmamıştır..

4. FrootVPN - İsveç merkezli

FrootVPN'in merkezi 14 Gözlü Yetki Alanında bulunduğundan, güvenilir bir hizmet olarak kabul edilemez. Sağlayıcı, talep edildiğinde günlükleri ortaya çıkarmak için yetkililerle işbirliği yapmalıdır..

Etrafında bir çalışma yok, bu yüzden neden her zaman kullanıcılardan uzak durmalarını öneriyorum “İnternet Düşmanı” konumları. Onlar buna değmezler.

FrootVPN, günlükleri saklamadıklarını oldukça cesurca belirtiyor,

İnternet gizliliğinize önem veriyoruz. Bilgileriniz asla üçüncü taraflarla paylaşılmayacak.

Ancak, mahkeme celbi veya gag emri verildiğinde herhangi bir bilgiyi devlet yetkilileriyle veya istihbarat teşkilatlarıyla paylaşıp paylaşmayacaklarını açıklığa kavuşturmayı unuturlar.!

Kayıt sayfaları ve Gizlilik Politikası da oldukça belirsizdir ve yalnızca zaman damgaları gibi bağlantı günlükleri olmadığını belirtir. Diğer Kişisel Tanımlanabilir Bilgiler (PII) hakkında?

5. HIDE.me - Malezya merkezli

Malezya 5, 9, 14 göz ittifakından uzakta güvenli bir internet yargı yetkisidir. Bu, Hide.me'ye pazardaki diğer isimlerden oldukça avantaj sağlar. VPN kullanıcılara saygı duyar’ Gizlilik hakkı.

Bu nedenle, trafik günlüklerini tutmaz veya kullanıcı etkinliğini izlemez. Tabii ki, 2 GB bant genişliği sınırı ile birlikte gelen ücretsiz planlarına kaydolursanız, işler farklıdır..

Daha sonra, sağlayıcı etkinlik günlüklerini tutar (birkaç saat sonra silinir). Ancak, premium plana kaydolursanız, sağlayıcıdan daha iyi güvenlik bekleyebilirsiniz..

Günlükleri için hak talep etmediğini doğrulayan bağımsız bir güvenlik analisti tarafından verilen sertifikalarını görüntüleyebilirsiniz. İçeride, yıllar boyunca çok sayıda istek görebilirsiniz.

Sağlayıcılar’ her istek için yanıt:

hide.me herhangi bir kayıt tutamaz ve tutmaz; dolayısıyla size bu konuda daha fazla bilgi veremeyiz..

6. IVPN - Cebelitarık merkezli

Cebelitarık da güvenli internet yargı yetkisine sahiptir. Herhangi bir zorunlu veri saklama yasası koymaz veya vatandaşlara toplu gözetim faaliyetlerinde bulunmaz.

Bu, IVPN'e 80'den fazla tedarikçinin dayandığı bir pazarda bir üst el kazandırıyor. “İnternet Düşmanı” yargı. Bu yeterli değilse, IVPN kesin bir kayıt tutmama politikası uygular.

Sağlayıcı, zaman damgaları, bant genişliği kullanımı veya ziyaret edilen web siteleri, IP adresi vb. Gibi etkinlik / kullanım verileri gibi oturum / bağlantı verilerini depolamaz..

Herhangi bir devlet kurumuna veya istihbarat teşkilatına bilgi sızdıran tek bir IVPN örneği bile olmamıştır. Günlüğe kaydetme hakkında daha fazla ayrıntı için bu ayrıntılı bilgilere göz atabilirsiniz. “Gizlilik Politikası” sayfa!

7. Ivacy - Singapur merkezli

2007 yılında kurulan Ivacy, bir şey haline gelmeden önce bile mahremiyetin ön saflarında yer aldı. Singapur merkezli, sağlayıcı invaziv gözetim ve veri saklamadan oldukça güvenlidir.

Kesinlikle günlük veya izleme, çevrimiçi tarama etkinlikleri, bağlantı günlükleri, atanan VPN IP'leri, orijinal IP adresleri, tarama geçmişi, giden trafik, bağlantı süreleri, eriştiğiniz veriler ve / veya sonunuz tarafından oluşturulan DNS sorguları.

VPN sağlayıcının kaydettiği tek bilgi, kaydolurken adınız, e-posta adresiniz ve ödeme yönteminizdir. Elbette, kimliğinizi daha da gizli tutmak için sahte kimlikler ve adlar kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar, hiçbir veri hizmetlerinin belirli bir kullanıcısının belirli etkinliklerine bağlanamadığından kullanıcıların çevrimiçi ortamda tamamen güvenli kalmalarını sağlar. Daha fazla bilgi için ayrıntılarını okuyabilirsiniz. “Gizlilik Politikası”.

8. Mullvad - İsveç merkezli

Mullvad 14 Göz Yargısına bağlı olmasına rağmen, hiçbir zaman günlükleri hükümet yetkililerine teslim ettiği görülmemiştir. Çoğunlukla sağlayıcı kimliğinizi gizli tutar.

Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgi (PII) kayıtlarını tutmaz. Ancak, analiz ettikten sonra “Gizlilik Politikası”, Mullvad'ın diğer metrikleri izlediğini ortaya çıkardım.

Buna sunucu başına toplam bant genişliği, çekirdek başına CPU yükü ve hiçbiri kimliğinize geri bağlanamayan toplam geçerli bağlantı sayısı dahildir.

Bu nedenle, Mullvad'ı güvenli bir sağlayıcı olarak görüyorum, ancak yine de kaydolma seçeneği umutlara bağlı. Bir VPN seçerken güven çok önemli bir faktördür.

9. NordVPN - Panama merkezli

Şahsen NordVPN'i piyasadaki En İyi VPN Kayıt Yok hizmetlerinden biri olarak görüyorum. Romanya merkezli, sağlayıcı diğer isimlere göre stratejik bir avantaj elde ediyor.

Son derece güvenli bir konumdur ve internet dostu bir yetki alanı. Nord VPN Log mu? Hayır, onlar “Kesin kayıt tutmama politikasını garanti etmek”, büyük bir muhasebe firması tarafından doğrulanan.

Kasım 2018'de güvenlik denetimi tamamlandı. “Büyük 4” hesap firmasının NordVPN sunucularına, veritabanlarına erişimi, yapılandırmaları denetleme, gözlemci işlemleri ve çalışanlara erişimi vardı.

Sonuçlar NordVPN'in trafik günlüklerini, IP adreslerini, bağlantı günlüklerini veya bir kullanıcıya geri bağlanabilecek herhangi bir internet etkinliği bilgisini saklamadığını ortaya koydu.

Sağlayıcı altı eşzamanlı bağlantı sınırı uyguladığından, izleme için bazı mekanizmalar vardır. Ancak, hiçbiri kullanıcı gizliliği veya güvenliği için tehdit oluşturmaz.

10. Mükemmel Gizlilik - İsviçre merkezli

İsviçre tabanlı VPN hizmeti, gelişmiş çevrimiçi anonimlik ve güvenlik özellikleri sunar. Konumun kendisi bir “İnternet Erişimi” yargı yetkisi de.

Ancak, Eylül 2017'de yeni bir yasanın kabul edilmesinden sonra, İsviçre artık “kooperatif” hedeflenen gözetime girecek yargı yetkisi.

Bu, Mükemmel Gizlilik'i ve sizi anonim tutma taahhüdünü etkilemez. Sağlayıcı tüm sunucularını, günlük ilkesi sayfalarında açıkladıkları gibi RAM disk modunda çalıştırır.

Ayrıca sunuculardaki toplam kullanım dışında herhangi bir bilgi kaydetmez / saklamazlar. En iyisi: bu iddialar doğrulandı. Ağustos 2016'da Hollandalı yetkililer, Rotterdam, Hollanda'daki sağlayıcı sunucularından birini ele geçirdi.

Sunucunun ele geçirilmesinin nedeni asla verilmemesine rağmen, Perfect Privacy hiçbir tüketici verisinin teslim edilmediğini doğruladı:

Herhangi bir veri kaydetmediğimiz için, şu anda herhangi bir kullanıcı verisinin güvenliğinin ihlal edildiğine inanmak için hiçbir neden yoktur.… Artık ele geçirme nedeniyle hiçbir müşteri bilgisinin tehlikeye girmediği sonucuna varabiliriz. Rotterdam lokasyonu yedek sunucuları kullanarak çalışmaya devam edecek.

11. Özel İnternet Erişimi (PIA) - ABD merkezli

PIA, ucuz ve kullanıcı dostu bir deneyim sunan ABD merkezli bir VPN hizmetidir. Aynı zamanda merkezi ABD'de bulunan ve güvenli bir seçim olduğunu düşündüğüm tek sağlayıcı..

Zorunlu veri saklama ve gözetleme yasalarına bakılmaksızın, PIA kendisini “günlük yok” sağlayıcı, son 4 yılda bir değil iki kez.

“Bir abonenin VPN hizmetine ne zaman eriştiğine, ne kadar aboneye sahip olduğuna ilişkin meta veri günlüklerine sahip olmadığını ve hala korumadığını açıkça belirtebiliriz.’s'nin kullanımı ve bir abonenin hangi IP adresinden geldiği. Ayrıca, şifreleme sistemi, bir abonenin ziyaret ettiği veya ziyaret ettiği IP adreslerini görüntülememize ve kaydetmemize izin vermez.”

2016'daki ilk mahkeme davası, FBI, sağlayıcıya PIA VPN kullanırken bomba tehdidi yaptığı iddia edilen bir kullanıcının günlüklerini talep eden bir mahkeme celbi verdi..

Resmi mahkeme belgelerine göre, sağlayıcının verebileceği tek bilgi, IP adresleri kümesinin ABD'nin doğu maliyetinden kullanılmasıydı.

“London Trust Media'ya [Özel İnternet Erişimi] bir mahkeme celbi gönderildi ve verebilecekleri tek bilgi, kullanılan IP adresleri kümesinin ABD'nin doğu kıyısından olması.”

2018'deki ikinci davada, üç kabahatçi ve iddia edilen bilgisayar müdahaleleriyle ilgili iki suçla suçlanan çevrimiçi bir hacker Ross M. Colby vardı..

FBI, şüphelinin bu yasadışı etkinliği yürütmek için özellikle VPN hizmetleri veya PIA kullandığını doğruladı ve sağlayıcıdan günlükler istedi, ancak karşılığında hiçbir şey almadı.

“London Trust Media, Embarcadero Media'yı kesmek için kullanılan çeşitli IP adreslerine sahip olan Özel İnternet Erişimi (PIA) markasını işletmektedir. Özel İnternet Erişimi, hangi dosyalara eriştikleri veya bir web sitesinde yaptıkları değişiklikler gibi kullanıcı etkinliğini günlüğe kaydetmez.”

Bana göre oldukça sağlam bir sıfır günlük politikası gibi geliyor, özellikle de PIA, FBI gibi istihbarat ajansları ortaya çıktığında bile kullanıcılarını korumayı başardığında!

12. Trust.Zone - Seyşel Adaları merkezli

Trust.Zone Seyşel Adaları dışında faaliyet gösterdiğinden, zaten bir “internet dostu” yargı. Sağlayıcının kendisi de tam anonimlik sağlamaya odaklanır.

“Dünyadaki tüm VPN sunucularımız gizliliğinizi korumak için herhangi bir günlük dosyası saklamıyor. Tüm kullanım verileri anonimdir ve gerçek, genel IP adresinize bağlı değildir”

Bu iddiaların henüz doğrulanmamış olmasına rağmen, Trust.Zone çoğunlukla güvenli bir hizmet gibi görünüyor. Bazı oturum günlükleri depoladıklarından şüpheleniyorum, ancak bir kullanıcıya geri dönmeyen günlükler.

13. VyprVPN - İsviçre merkezli

Merkezi İsviçre, Golden Frog’s VyprVPN güvenilir bir sağlayıcı olmak için çok çaba sarf etti. Konum da sağlayıcıya olumlu katkıda bulundu.

2010 yılında, İsviçre Federal Yüksek Mahkemesi IP adreslerini ilgili kişiyi bilgilendirmeden izlenemeyen kişisel bilgiler olarak kabul etti..

Bu VyprVPN'e bir üst el kazandırdı. İsviçre’s uygun gizlilik yasaları, aynı zamanda sağlayıcı ve kullanıcıları için en iyi güvenliği garanti etti. Ancak, Eylül 2017'de yeni bir yasa yürürlüğe girdi.

Swissinfo.ch'e göre bu yasa, FIS'in önceden izin verilmeyen hedefli gözetim, özel mülklerin ayıklanması, telefon hatları ve telefon dinleme bilgisayarlarını şımartmasına izin veriyor.

Bu süre zarfında VyprVPN 30 gün boyunca saklanan bağlantı verilerini (IP adresleri dahil) günlüğe kaydetti. Ancak, sağlayıcı şimdi kullanıcı gizliliğini korumak için daha fazla çalışmak istiyor.

Sonuç olarak, Eylül 2018'de VyprVPN, hizmetlerini tam bir hale getirmek için bir Leviathan Güvenlik Grubu ile çalışmaya başladı. “günlük yok” VPN hizmeti.

NordVPN'lerin denetiminden farklı olarak, VyprVPN'de yapılana halk tarafından analiz edilebilir ve bağlantı paylaşılarak referans verilebilir. Rapordan bir bölüm:

“Projenin tüm bileşenlerini tehdit değerlendirmesine göre inceledik. Golden Frog, log ile ilgili olmayan tüm bulguları değerlendirme ile eş zamanlı olarak düzeltmeye çalıştı. Bunu tamamladıktan sonra, bir yeniden test gerçekleştirdik ve tüm düzeltmelerin etkili olduğunu doğruladık..”

14. VPNArea - Bulgaristan merkezli

5, 9 ve 14 gözün yetki alanından uzakta, Bulgar merkezli VPNArea çevrimiçi anonimlik kazanmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Gizlilik politikası sıfır günlük bir duruş sergiler ve VPNArea kullanırken - özellikle de zor internet yasalarına sahip bir ülkede yaşıyorsanız, kullanıcıların etkinliklerinin güvenli kalmasını sağlar..

“Herhangi bir müşteri için günlükleri izlemiyoruz, kaydetmiyoruz veya kaydetmiyoruz’s VPN etkinliği. VPN sunucularımızı kullanan herhangi bir VPN kullanıcısının giriş tarihleri, zaman damgaları, gelen ve giden IP adresleri, bant genişliği istatistikleri veya diğer tanımlanabilir verilerini izlemiyoruz, kaydetmiyoruz veya kaydetmiyoruz.”

Ayrıca, sağlayıcıya karşı iddialarını daha da doğrulayan sıfır dava olmuştur. Trafikten, bağlantıdan IP adresi günlüklerine kadar VPNArea herhangi bir PII verisi kaydetmez.

15. ZoogVPN - Man Adası merkezli

ZoogVPN, güvenli bir internet bölgesi olan Man Adası'nda faaliyet göstermektedir. Ülke’yasaları vatandaşların veri muhafazasını veya kitlesel gözetimi zorunlu kılmaz.

Sağlayıcı ayrıca sıfır günlük kaydı sunduğunu iddia ediyor,

“Kullanıcı etkinliği, kullanıcının kullandığı web siteleri veya uygulamalar, kullanıcı IP adresleri veya kullanıcı oturum açma / oturum kapatma oturumları hakkında kesinlikle bilgi toplamayız veya saklamayız.”

Eğer kontrol ederseniz onların Gizlilik Politikası, ZoogVPN ayrıca ne yaptığı ve izlemediği konusunda çok açık olma eğilimindedir. Gerçekten de başka bir sıfır günlük sağlayıcısı var.

Günlük yaptıkları tek şey, sunucularında toplam bant genişliği kullanımıdır. Kullanıcıların / potansiyel müşterilerin, kendilerine geri bağlanabilecek çevrimiçi etkinliklerin veya meta verilerin günlüğe kaydedilmesi konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Önemli Verileri / Bilgileri Günlüğe Kaydetmeyen VPN'ler!

Artık sayılabilecek 30'dan fazla VPN hizmetini biliyorsunuz “güvenilmez” ve tam anonimlik garanti eden 15+ üzerinde. Ancak, hala dikkate alınması gereken birçok isim var.

Bunlar, ortada yer alan VPN'leri içerir. GÜVENLİ yargı bölgelerinde bulunan ancak yine de kimliğinizle bağlantı kurması gerekmeyen minimum bağlantı bilgilerini günlüğe alan sağlayıcılar.

Bu yüzden, neden onlar için ayrı bir liste oluşturmamaya karar verdim! Aşağıda, izlenebilir bilgileri / verileri kaydetmeyen sağlayıcıların adlarını görebilirsiniz. Onlarla kaydolmak tamamen size kalmış.

 1. Anonim VPN - Seyşel Adaları'nda bulunan
 2. BlackVPN - Hong Kong'da
 3. BulletVPN - Estonya'da
 4. BolehVPN - Malezya'da bulunan
 5. Boxpn - Türkiye'de
 6. CactusVPN - Moldova'da bulunmaktadır
 7. CyberSilent - Polonya'da
 8. CryptoStorm - İzlanda'da bulunan
 9. Doublehop - Seyşel Adaları'nda bulunan
 10. DotVPN - Hong Kong'da
 11. DathoVPN - Panama'da
 12. DefenceVPN - Barbados'ta
 13. CitizenVPN - Danimarka'da
 14. EarthVPN - Kıbrıs'ta
 15. Kolay Gizle IP - Seyşel Adaları'nda bulunan
 16. F-Secure Freedome - Finlandiya'da
 17. Ben - Kıbrıs'ta
 18. FinchVPN - Malezya'da bulunmaktadır
 19. HideIPVPN - Moldova'da bulunmaktadır
 20. ibVPN - Romanya'da bulunan
 21. In-Disguise - Belize'de
 22. IdentityCloaker - Çek Cumhuriyeti
 23. IronSocket - Hong Kong'da
 24. Keenow Unblocker - İsrail'de bulunan
 25. Kepard - Moldova'da bulunan
 26. Le VPN - Hong Kong'da
 27. LimeVPN - Hong Kong'da
 28. Özel Ağım - Hong Kong
 29. nVPN - Bosna'da
 30. NoodleVPN - Malezya'da bulunan
 31. OneVPN - Hong Kong'da
 32. Privatoria - Çek Cumhuriyeti'nde yer almaktadır
 33. PandaPow - Hong Kong'da
 34. sh - Seyşel Adaları'nda bulunan
 35. SpyOFF VPN - San Marino'da
 36. SmartVPN - Seyşel Adaları'nda
 37. SecurityKISS - İrlanda'da
 38. SwissVPN - İsviçre'de bulunan
 39. VPNLUX - Belize'de
 40. AC - Romanya'da bulunan
 41. VPN Baron - Romanya'da
 42. ht - Belize'de
 43. VersaVPN - Filipinler'de bulunan
 44. asya - Belize'de
 45. VPNBook - İsviçre'de bulunan
 46. ZenVPN - Dominika'da
 47. ZorroVPN - Belize'de
 48. ZPN - BAE'de bulunuyor

Şeyleri Sarmak

VPN hizmetlerinin günlüğe kaydetme politikalarındaki değişiklikler hakkında şimdi iyi bir fikriniz var. Çoğunluğun mantıksız olduğu iddia edildiğinde, Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgi (PII) topladığı bulunur.

Tabii ki, bazıları daha medeni ve daha derin açığa çıktıktan sonra, sadece minimum bağlantı bilgilerini kaydediyorlar. Ancak, tam anonimlikten bahsedersek. Sadece birkaçı LOGLESS olduğunu ispatladı.

Tüm bu kriterlerde VPN'ler için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya çalıştım’s. Bunun nedeni, günlük kayıt politikalarının giriş ve çıkışlarını anlamanın zor olabileceğini biliyorum..

Farklı stratejilerin yanı sıra, sağlayıcılar bu politikaları kullanıcılara iletmenin çeşitli yollarını kullandılar ve genellikle gerçek renklerini zor kelime oyununun arkasına sakladı.

Her neyse, bu kılavuzun gerçeği anlamaya yaradığını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz / endişeniz varsa aşağıya yorum yapın. Ben şahsen cevap vereceğim. Güzel, logless bir gün geçirin!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me