Roku VPN – Roku için En İyi VPN Kurulumu ve Kurulumu

Hayat bazen gerçekten sıkıcı ve matlaşabilir. Bu hızlı dünyada hayatta kalmak için uzun saatler çalışmak, enerjinizin çoğunu alır ve eğlence için sadece bir yol bırakır: filmler / TV şovları. Bununla birlikte, hiçbir şey sıradan insanın kurallarına uymadığından, farklı içerik türlerine veya belirli başlıklara erişmek için çok sayıda korsanlık ve telif hakkı sorunuyla karşılaşmanız gerekir. Aynı şey Roku gibi cihazlar için de geçerlidir. Kanallarda çok sayıda seçeneğiniz olsa da, bazıları mevcut başlıkların tam veritabanını göstermeyebilir.

Bu, bir Roku VPN’ye abone olmayı çok önemli hale getirir. Roku’da kanalların engellemesini kaldırmak için şu anda pazarda bulunan en iyi seçenekler için En İyi VPN’deki bu kılavuzu okuyun:

8 Roku için En İyi VPN

 1. Roku VPN Kurulumu
 2. Roku Cihazlarında İzlenebilecek Kanallar
 3. Roku’ya Kanal Ekleme
 4. VPN’ler Roku’da Daha Fazla İçerik Yayınlamanıza Yardımcı Olabilir mi?
 5. 2018’de Roku için En İyi VPN
 6. Roku için ücretsiz VPN

Roku nedir?

Eğer sen’bir kayanın altında yaşıyor veya genellikle’Çok çeşitli eğlence ürünlerinin farkında olmak, Roku’nun gerçekte ne olduğunu açıklayalım. Kolaylığı ve kullanışlılığıyla dünya çapında tanınan Roku, 2008 yılında piyasaya sürülen bir akış TV ve medya oynatıcıdır. Akıllı TV, taşınabilir akış çubukları ve set üstü kutular gibi çeşitli formlarda mevcuttur..

Roku VPN

A / V Kabloları kullanan eski televizyonlar için Roku cihazları bile var, bu da herkes için eksiksiz bir çözüm olduğu anlamına geliyor’s eğlence ihtiyaçları. En iyisi: Roku, uzaktan kumandanın kullanılmasıyla seçilebilen kanallar aracılığıyla izleyicilere hem isteğe bağlı hem de gerçek zamanlı içeriklere erişim sağlar. Amazon, Hulu ve Netflix’e bile erişebildiğiniz için kullanılabilir içerik sıkıntısı yok!

Roku Nasıl Çalışır?

Roku’da bulunan farklı ürünlerin ayrı bağlantı modları vardır. Bununla birlikte, temel olanlar, Roku cihazından TV’nize bir HDMI kablosu kullanarak TV’nize takılır. Eşleştirme ve yapılandırma tamamlandıktan sonra, Roku ev ağınıza erişmek için kablosuz / kablolu bir bağlantı üzerinden internete bağlanır. Cihaz, İnternet’ten video içeriği indirip TV’de size sunarak çalışır.

Roku Nasıl Çalışır

Roku’dan beri “Canlı Yayınlar” dosyaları doğrudan indirirseniz, Netflix işlemine benzer şekilde ağır önbellek dosyalarının depolanmasını ortadan kaldıran kaydedilmelerine gerek yoktur. Kullanıcılar, bir akıllı telefona veya tablete farklı uygulamalar yüklemeye benzer şekilde belirli filmlere / TV şovlarına erişmek için uygulama veya kanal yükleme özelliğine sahiptir. Doğru kanal koleksiyonuyla, daha önce hiç olmadığı gibi bir akış deneyiminin tadını çıkaracaksınız!

Roku nedir

Roku, hangi programları ne zaman izlemek istediğinize karar verme gücü verir. Neredeyse her şeyi alıyormuşsunuz gibi “Talep üzerine”, bu da sizi iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda evinizi ziyaret eden diğer gözlemcileri ve misafirleri de etkiler. Roku ile ilgili bir başka harika şey de işletim sisteminin arayüz revizyonları, özellik eklemeleri, güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri ile sürekli güncellenmesidir..

Roku Cihazlarında İzlenebilecek Kanallar

Roku, 2008 yılında eğlence cihazları pazarına girdiğinde, kullanıcıların sınırlı sayıda kanalı vardı. Bununla birlikte, hızlıca şöhrete yükseldikten sonra, cihaz birinden 3000 kanala geçti. Roku’da NBC, CBS, ABC ve Fox gibi yayın ağlarından kolayca içerik bulabilirsiniz’s Hulu VoD veya CBS Tam Erişim Kanalları. Bunlar sadece birkaç isim, ancak aşağıda Roku’da sizi bunalmış bırakacak diğer en iyi kanalların bir listesi:

 1. Filmler ve TV Şovları – PBS, Crackle TV, HBO GO, Disney, M-GO, VUDU, Sling TV, Amazon Instant Video / Prime, Hulu TV, Netflix, Google Play Store ve daha fazlası!
 2. Spor Dalları – UFC Online, WWE Ağı, WatchESPN, NFL Now, NHL Oyun Merkezi, NBA League Pass, MLB.TV ve daha fazlası.
 3. Haberler – ABC, CBS, NBC, Fox, Sky News, Weather Nation, Blaze ve diğerleri.
 4. İnternet – Vimeo, Break, YouTube ve diğer ünlü çevrimiçi video platformları.
 5. Plex Medya Sunucusu – Tüm Roku cihazları, kişisel içeriği ve en sevdiğiniz filmleri / TV şovlarını tek bir yerde görüntülemenin en iyi yolu olan Plex Media Server’ı destekler!

Roku’ya Kanal Ekleme

Kanalları Roku’ya yüklemek, herhangi bir roket bilimi bilgisi gerektirmez. İşletim sistemi oldukça sezgisel ve kullanıcı dostu olduğu için cihazı kullanmak inanılmaz derecede kolaydır. Sadece aşağı kaydırın “Akış Kanalları” Ana menüde “tamam” düğmesini tıkladığınızda, yüklenebilecek premium / ücretsiz uygulamaları bulabileceğiniz Roku Kanal Mağazasına yönlendirileceksiniz. Kullan “Kanal Ara” aradığınızı bulma ve yükleme sayfasına gitme özelliği.

Roku'ya Kanal Ekleme

VPN’ler Roku’da Daha Fazla İçerik Yayınlamanıza Yardımcı Olabilir mi?

Roku’da farklı türde içerik akışı söz konusu olduğunda, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle bazen bir kanala erişmenizi engelleyen bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Hevesli bir akış veya P2P / Torrenting hayranıysanız, muhtemelen farklı kanalların neden bunu yapabileceği hakkında bir fikriniz var. Her şey telif hakkı ihlali politikalarından ve korsanlıkla mücadele yasalarından kaynaklanmaktadır. Farklı filmler / TV şovları, çeşitli ülkelere içerik sağlamak için prodüksiyon evlerinden uygun lisans almak zorundadır.

Sonuç olarak, lisans alma ve yalnızca belirli birkaç ülkeyle sınırlı değilse, dünyanın başka yerlerinde bulunan insanlar en sevdikleri filmlere / TV şovlarına farklı kanallardan erişemezler. Bu nedenle, Roku’nun kendisi konumunuzu algılamak için Geo-IP izleme kullandığından, herhangi bir akışlı fanın bir VPN hizmetine abone olması inanılmaz derecede önemlidir. IP adresiniz sanal kimliğiniz olduğundan, farklı kanallara yalnızca doğru olanı erişmenizi sağlayabilir.

  NordVPN Saldırıya Uğradı: Başka Biri Tozu Isırdı?

Peki, bir VPN Roku kullanıcılarına nasıl yardımcı olabilir? IP adresinizi maskeleyerek ve farklı bir ülkede yaşıyormuş gibi görünmesini sağlayarak. VPN hizmetleri, gelen / giden trafiği korumak için bağlantınızı şifreleyebilir ve sizi devlet kurumlarının ve korsanlıkla mücadele firmalarının meraklı gözlerinden uzak tutabilir. En önemlisi, yer değiştirme ile coğrafi kısıtlamaların atlanmasına yardımcı olurlar. Japonya’da oturuyor olabilirsiniz, ancak yerel bir sunucuya bağlanarak ABD’deki tüm içeriğe erişmeye devam edebilirsiniz!

* Testlerimizde Nord VPN, Roku’daki farklı konumlardan akışların engelini kaldırmak için en iyisini yaptı.

Roku VPN - Roku için En İyi VPN Kurulumu ve Kurulumu

2018’de Roku için En İyi VPN

Roku’daki kanalların engellemesini kaldırmak, kimliğinizi telif hakkı trollerinden ve korsanlıkla mücadele ajanslarından korurken coğrafi kısıtlamaları atlamak için gelişmiş özellikler / araçlar sunan bir VPN kullanılmasını gerektirir. VPN yeterince güçlü şifreleme sunmazsa veya DNS / IP sızıntılarından muzdaripse, kesintisiz engellemenin keyfini çıkaramazsınız. Bu nedenle, performans, güvenilirlik, destek, fiyatlandırma ve özelliklere bağlı olarak 2018’de Roku için en iyi VPN’lerin bir listesini ekledik:

Sağlayıcılar Fiyat ($) Özellikler Derecelendirme İndirim Sağlayıcıyı Ziyaret Edin

 1. NordVPN

  NordVPN

  $ 11.95 $3.49Her ay

  • 60 ülkede 5200+ sunucu
  • 6 eşzamanlı bağlantı
  • ABD / İngiltere / JP Netflix ile çalışır
  • Mükemmel P2p / torrent performansı
  • VPN üzerinden Çift VPN ve Soğan
  • Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android

  Güvenilir% 70 İndirim Sitesi
  İncelemeyi Oku

 2. ExpressVPN

  ExpressVPN

  12,95 $8.32Her ay

  • 94 Ülkede 3.000+ Sunucu
  • AES 256 Bit Şifreleme
  • 7/24 Canlı Sohbet
  • Kayıt Politikası Yok
  • 3 Eşzamanlı Bağlantılar
  • Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android

  Sitede Güvenilir% 35 İndirim
  İncelemeyi Oku

 3. PureVPN

  PureVPN

  $ 10,95 $2.91Her ay

  • 140+ Ülkede 2.000+ Sunucu
  • AES 256 Bit Şifreleme
  • 7/24 Canlı Sohbet
  • Kayıt Politikası Yok
  • 5 Eşzamanlı Bağlantı
  • Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android

  Güvenilir% 73 İndirim Sitesi
  İncelemeyi Oku

 4. IPVanish

  IPVanish

  $ 10 $6.49Her ay

  • PPTP, L2TP / IPSec & OpenVPN protokolleri
  • 25.000’den fazla IP & 60+ ülkede 225+ sunucu
  • 5 Çoklu giriş
  • 7 Günlük Para İade Garantisi
  • 256bit’e kadar şifreleme

  Sitede Güvenilir% 69 İndirim
  İncelemeyi Oku

Roku için NordVPN

Merkezi Panama’da olan NordVPN, ülkenin esnek Veri Koruma Yasaları sayesinde kullanıcılara tam koruma sunan pazardaki en güvenli hizmetler altında yer almaktadır. Özellikle akış / engellemeyi kaldırma için, sağlayıcı bile “Akıllı Oyun” 400’den fazla coğrafi kısıtlamalı platformun atlanmasına izin veren ve Roku kanallarından büyük bir yığın kapsayan teknoloji.

2018'de Roku için En İyi VPN

Bu yeterli olmazsa, NordVPN şaşırtıcı derecede yüksek hızlarıyla diğer sağlayıcılardan bile daha fazladır ve bu da Roku’daki genel akış deneyimini geliştirir. Tüm sunucular, uzun mesafeli bağlantılar kuranlar için birkaç gecikme problemiyle övgüye değer bir tutarlılıkla çalışır. Yine de, 62 Ülkede 4205’ten fazla Sunucuya erişiminiz var, bu da seçim sürecinin Roku’daki kanalların engelini kaldırmak için oldukça kolay olmasını sağlıyor.

Artıları

 1. 62 Ülkede 4205 Sunucu.
 2. Hızlı Torrent için Sıfır Günlük Sağlayıcısı
 3. DoubleVPN ile Çevrimiçi Maksimum Koruma
 4. Özel Sunucularda P2P / Torrent Etkin
 5. DDoS Koruması ve Otomatik Kill Switch

Eksileri

 1. Pahalı Aylık Fiyatlandırma

sağlayıcıyı ziyaret et

Roku için ExpressVPN

ExpressVPN yönetimleri, istisnai geliştirme ekibi ve filmleri / TV şovlarını çevrimiçi HD yayınlamak için mükemmel olan olağanüstü hızlı sunucuları sayesinde tüm BEST VPN kategorilerinde çevrimiçi olarak önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca, VPN ile ilgili bir olay sırasında Türk makamlarının sağlayıcıdan hiçbir şey alamadığı çevrimiçi olarak benzersiz gizlilik ve anonimlik sunar..

VPN'ler Roku'da Daha Fazla İçerik Yayınlamanıza Yardımcı Olabilir mi

ExpressVPN, indirme ve yükleme hızları için oldukça çıtayı ayarlıyor, bu yüzden neden sıralamamızda üst sıralarda yer alıyor. Bu özellikle akış veya P2P / Torrenting sevenler için geçerlidir. Sonuç olarak, en sevdiğiniz içeriği yayınlamak için farklı kanalların engellemesini kaldırırken maksimum hız aldığınızdan emin olabilirsiniz. Bağlantı için 148 VPN sunucu konumunda ve 94 ülkede 2.000’den fazla VPN sunucusuna erişiminiz var.

Artıları

 1. Roku Kanallarının Kolayca Bloke Edilmesi
 2. 2.000+ VPN Sunucusu 90 ülke
 3. Sıfır Ağ Trafik Günlüğü
 4. 30 Günlük Para İadesi İade Garantisi
 5. PC, Mac, iOS ve Android için VPN uygulamaları

Eksileri

 1. Pahalı Aylık Plan

sağlayıcıyı ziyaret et

Roku için PureVPN

Hong Kong merkezli, PureVPN daha önce piyasada oldukça büyük bir darbe aldı, çünkü takip eden bir davada hükümet yetkililerine bilgi sundu ve bu da genç bir kızın siber suçlu tarafından eziyet edildiğini gördü. Web sitesi her zaman günlük uygulamalarından bahsetmiş olsa da, büyük bir ateş altında kaldı. O zamandan beri, PureVPN tekliflerini oldukça geliştirdi.

Roku'da VPN Kurulumu

VPN, fiyatları düşürmenin yanı sıra, tüm popüler platformlar için yerel uygulamalar, dünya çapında 140+ ülkede 2000’den fazla sunucu, korsan içerik akışı yaparken veya P2P / torrent ile etkileşime girerken maksimum güvenlik için bölünmüş tünel, 256 bit AES şifreleme, Bağlantı Noktası İletme, DDoS Koruması, Roku kanallarının engelini kaldırma yeteneğinizi artırmak için!

sağlayıcıyı ziyaret et

Roku için IPVanish

ABD’de bulunan birçoğu, konumu nedeniyle IPVanish’ten uzak durmayı tercih edebilir. Bununla birlikte, sağlayıcıyla ilgili en iyi şeylerden biri, ülkenin zorlayıcı veri saklama yasalarına rağmen, tam bir anonimlik garanti etmesidir. Devlet makamlarına herhangi bir bilgi sağlayan sıfır VPN vakası olmuştur, bu da engelleme uygulamalarını Roku için kullanmanın tamamen güvenli olmasını sağlar.

Roku için IPVanish

Kullanıcılar, dünya çapında 60 ülkede 1000’den fazla sunucudan oluşan büyük bir ağa sahiptir. Linux, iOS, Android, Mac ve Windows gibi tüm platformlar için yerel uygulamalarınız bile var. Fiyatlandırma ayda 10 $ ‘dan başlar, ancak 7 günlük geri ödeme garantiniz vardır. P2P / Torrenting için maksimum anonimlik için bir SOCKS5 proxy bile var ve VPN aynı anda 10 bağlantı kurma olanağı sunuyor.

Artıları

 1. 40.000+ IP’s ve 1000+ VPN Sunucusu
 2. 7 günlük para iade garantisi
 3. SOCKS5 Proxy ve Kill Switch
 4. Kripto para birimlerini kabul eder
 5. Tüm Platformlar için Yerel Uygulamalar

Eksileri

 1. ABD merkezli

sağlayıcıyı ziyaret et

Roku için Özel İnternet Erişimi (PIA) VPN

Ted Kim ve Andrew Lee tarafından 2010 yılında kurulan Private Internet Access (PIA), ABD merkezli bir VPN hizmeti sağlayıcısıdır. Bu nedenle, tam mahremiyet sunma yeteneği ile ilgili birçok soru ile karşılaşması gerekir. ABD, düzenli olarak bilgi alışverişinde bulunan ve kitlesel gözetimi teşvik eden Beş ve Ondört Göz İttifakının bir parçasıdır. Bu nedenle servise çok fazla insan güvenmiyor.

Roku için Özel İnternet Erişimi (PIA) VPN

Ancak PIA, hükümet yetkililerine hiçbir bilgi vermemiştir. Gizliliğiniz için buna güvenemezsiniz, ancak yine de roku kanallarının engellemesini kaldırmak veya roku üzerindeki coğrafi kısıtlamaları atlamak için kullanabilirsiniz. Kaydolduktan sonra, 32 ülkede 3500 sunucuya erişebilirsiniz. Aldığınız özellikler arasında Port Yönlendirme, Yönlendirici Desteği, Port Seçimi, SOCKS5 Proxy, 5 Çoklu Giriş ve reklam / İzleyici engelleyici bulunur!

Artıları

 1. Dünya Çapında 32 Ülkede 3.500 Sunucu
 2. DNS ve IPv6 Kaçak Koruması
 3. Internet Kill Switch Özelliği
 4. Liman Yönlendirme ve Seçme
 5. AES 256 Bit Şifreleme

Eksileri

 1. ABD merkezli

Roku için ücretsiz VPN

BestVPN.co’da, kullanıcı tabanımıza Ücretsiz VPN tuzağına düşmemesini kesinlikle öneriyoruz, çünkü çoğu, sunucu bakımı, uygulama güncellemeleri, müşteri desteği ve ilgili diğer maliyetler için ödeme yapmak için gölgeli iş uygulamalarına kök salmış olacaktır. VPN barındırmak. Ancak, herkes premium sağlayıcılara yatırım yapmak istemediğinden ve yalnızca geçici olarak kullanmak istiyorsanız bir hizmet için ödeme yapmak biraz sinir bozucu olabilir – ücretsiz VPN’ler ne olursa olsun iyi bir seçimdir.

Roku için windscribe

Windscribe, ÜCRETSİZ olmasına rağmen, maksimum güvenlikten yararlanmak için sezgisel uygulamalara erişim sağlayan iyi tasarlanmış bir web sitesi sunan Kanada merkezli bir hizmettir. 10 GB bant genişliği limiti ücretsiz bir planda standart olsa da, sağlayıcıyı dört temel sunucusunda test ettikten sonra oldukça şaşırtıcı hızlar aldık. Bu premium sunucuları değil, ÜCRETSİZ sunucuları kullanıyordu. Bu nedenle, kesinlikle Windscribe kullanmanızı öneririz!

Roku için ücretsiz VPN

Artıları

 1. 10GB Bant Genişliği Sınırı
 2. Chrome Tarayıcı Uzantısı
 3. Duyarlı Müşteri Desteği
 4. IKEv2 Şifrelemesi ile Yüksek Hızlar
 5. Kullanımı Kolay Yerel Uygulamalar

Eksileri

 1. Canlı Sohbet Yok

Roku için Hotspot Shield

Hotspot Shield, VPN uygulamasıyla ilgili bir dizi sorun nedeniyle şöhretini kazanmaya ve kaybetmeye devam eden ABD merkezli bir VPN hizmetleri sağlayıcısıdır. Ancak, çoğu ÜCRETSİZ VPNS olduğu gibi, sadece geçici kullanım içinse – kitleler için mükemmel bir seçimdir. Sağlayıcı, akış ve düşük gecikme süresiyle P2P / Torrenting için olağanüstü hızlar sunuyor. Tek sorun günde 750 MB veri sınırına sahip olmanızdır.

Roku için Hotspot Shield

Artıları

 1. 750MB Günlük Ödenek
 2. Otomatik Öldürme Anahtarı
 3. DNS Sızıntısı Algılanmadı
 4. Chrome Uzantısı
 5. Split Tunneling Mevcut

Eksileri

 1. Yavaş Müşteri Desteği

Roku için Hide.me

Hide.me, yukarıda belirtilen adlar gibi hem ücretli hem de ücretsiz hizmetler sunar. Tek fark, size oynamak için ayda 2GB veri vermesidir. ÜCRETSİZ planla aldığınız diğer özellikler arasında üç sunucu konumu (Hollanda, Kanada ve Singapur), bir cihaza bağlanma, Windows, Mac, Android, iOS ve hatta Google Chrome uygulamaları bulunur.

Roku için Hide.me

Artıları

 1. Chrome Tarayıcı Uzantısı
 2. 28 Ülkede 35 Sunucu
 3. Otomatik Wi-Fi Koruması
 4. Platformlar Arası Uygulamalar
 5. Sıfır Günlük Sağlayıcısı

Eksileri

 1. Kötü Hızlar

Roku VPN Kurulumu

Bir VPN seçmek, kesintisiz engellemeyi kaldırma işleminin sadece bir parçasıdır. Eski veya daha yeni nesil Roku cihazlarına göre değişebilen Roku cihazınızda da En Ucuz VPN’yi ayarlamanız gerekir. Ancak, kesin olarak bir şey varsa, VPN bağlantısı oluşturmak için Roku donanımını kullanamazsınız. Bunun yerine, Roku oynatıcının istediğiniz zaman erişmesi için bir VPN bağlantısını etkinleştirmeniz gerekir.!

Bu iki yoldan geçebilirsiniz. Birincisi, bir Hotspot oluşturarak dizüstü bilgisayarınızda VPN bağlantınızı Roku cihazıyla paylaşmayı içerir. Hızlarda bir azalma yaşayabilirsiniz, ancak engellemeyi kolayca kaldırabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, bir dış sunucuya başarılı bir ağ kurduğunuzdan emin olmak için bir IP testi yapın. İkincisi, yerleşik bir VPN, DD-WRT veya Domates yönlendirici kullanmayı içerir!

Sanal Yönlendirici Yöntemi ile Roku VPN Kurulumu

Daha önce de belirtildiği gibi, dizüstü bilgisayarınız / PC / akıllı telefonunuz tarafından oluşturulan sanal bir yönlendiriciye bağlanarak Roku cihazınızda kolayca bir VPN kullanabilirsiniz. Wi-Fi etkin noktaları, VPN bağlantısıyla bile internetinizi başkalarıyla paylaşmanın harika bir yoludur. Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. kaydol önerilen VPN sağlayıcısıyla.
 2. Uygun bir plan için abone olun ve ilgili yazılımı indirin.
 3. Yükle düğmesine basın. Bu, yeni bir adaptör oluşturur. “Ağ bağlantıları”.
 4. VPN bağlantınızı listede bulun ve sağ tıklayın “Özellikleri”.
 5. Tıkla “Paylaşım” sekmesine gidin ve “Diğer Ağ Kullanıcılarına İzin Ver” seçenek.
 6. Roku Cihazınızı PC’nize bağlayın’s Kablosuz Bağlantı Noktası.

DD-WRT / Domates Yönlendirici Yöntemi ile Roku VPN Kurulumu

DD-WRT veya Tomato yönlendiriciler üzerinde bir VPN kurmak, mükemmel teknik bilgi gerektiren karmaşık bir süreçtir. VPN’nin İnternet bağlantısını başarıyla kontrol etmesini sağlamak için, hane halkı etrafındaki kullanıcıların herhangi bir uygulama olmadan konumlarının engellemesini kaldırmasını veya konumunu değiştirmesini sağlamak için talimatların tam bir listesini izlemeniz gerekir. NordVPN burada satın alabileceğiniz entegre VPN yönlendiricileri sunar. DD-WRT veya Domates’de bir VPN ayarlamak için bu kılavuzu izleyin.

Paylaşılan PC VPN Bağlantısını Kullanarak Roku için VPN Kurulumu

 1. Açık Windows PC’niz ve kafa arama çubuğuna
 2. tip “cmd” Komut İstemi’ni getirmek
 3. seçmek “Yönetici olarak çalıştır” ve tip devamındaki:
 4. netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = AĞ ADI anahtarı = ŞİFRE
 5. ad sanal yönlendiricinizi aşağıdaki değerleri ayarlayarak yapın:
 6. ssid = [ağınızın adı] tuşu = [ağınızın şifresi]
 7. hit “Giriş” ve birden fazla mesaj alacaksınız:
 8. “Ağ modu izin verecek şekilde ayarlandı”
 9. “Barındırılan ağın SSID’si başarıyla değiştirildi”
 10. “Barındırılan ağın kullanıcı anahtarı parolası başarıyla değiştirildi”
 11. Başlat girerek sanal yönlendiriciniz: netsh wlan CMD’ye barındırılan ağı başlat
 12. Bir mesaj alacaksınız “Barındırılan Ağ başladı”
 13. Açık “Ağ ve Paylaşım Merkezi” Ve git “Adaptör ayarlarını değiştir”
 14. Sağ tık Daha önce oluşturulan VPN bağlantısında ve şu adrese gidin: “Özellikleri”
 15. Tıklayın üzerinde “Paylaşım” sekmesi ve kene ikisi de “Diğer Ağ Kullanıcılarına İzin Ver” seçenekleri
 16. çevirin Roku Cihazınızda ve kafa -e “Ayarlar” Menü
 17. seçmek Ağ > Kablosuz (Wi-Fi) > Yeni Wi-Fi bağlantısı kurun.
 18. Bağlan Windows’da oluşturduğunuz Wi-Fi Ağına bağlanın!

Paylaşılan Mac VPN Bağlantısını Kullanarak Roku için VPN Yükleme

 1. Açık Mac dizüstü bilgisayarınız ve kafa -e “Sistem Tercihleri” Menü
 2. Tıklayın üzerinde “Paylaşım” ve sol panelden seçmek “İnternet paylaşımı”
 3. Ayarlamak VPN’inizi başarıyla Roku ile paylaşmak için aşağıdaki ayarlar:
 4. Bağlantınızı şuradan paylaşın: [az önce oluşturduğunuz VPN bağlantısı]
 5. Kullanan bilgisayarlara: için kutuyu işaretleyin “Kablosuz internet” daha kolay bağlantı için
 6. Açık Kablosuz seçenekleri, giriş ağ adı ve seçmek Kanal
 7. kullanım Güvenlik ve güvenlik için WPA2 Kişisel giriş bir şifre daha sonra Tamam tıklayın
 8. çevirin İnternet Paylaşımı menüsünde ve Tıklayın üzerinde “Başlat”
 9. Açık Roku cihazınız ve kafa -e “Ayarlar” Menü
 10. Tıklayın Ağda > Kablosuz internet > Yeni Kablosuz Bağlantı Kur
 11. Bağlan Mac’te yeni oluşturduğunuz Kablosuz Ağa bağlanın

Roku Alternatifleri için VPN

VPN’ler aslında sadece “Sanal Özel Ağlar” ve belirli bir teknoloji değil. Bu nedenle, bunun için alternatif yok. Proxy hizmetlerinin oldukça benzer olduğunu iddia edebilir, ancak herhangi bir şifreleme türünü entegre etmezler. Bu, Fiziksel Özel Ağ (PPN) ‘yi tek alternatif olarak bırakır, ancak bu seçeneğin ticari bir sağlayıcısı yoktur. Yapmak istediğiniz engellemeyi kaldırıyorsa, Roku Web Tarayıcısı X’te bir proxy hizmeti kullanmak iyi bir seçenektir!

En İyi Roku Medya Yayıncıları

Şimdi çoğu farkında ama daha önce de belirtildiği gibi Roku çeşitli şekillerde / boyutlarda / tiplerde geliyor. Bir VPN seçmek sizin için en iyi medya akışını bulmak kadar zordur. Bununla birlikte, BestVPN.co en sevdiğiniz filmleri / TV şovlarını yayınlamak için kesintisiz bir Roku deneyiminin keyfini çıkarmanın tüm yönlerini kapsamayı amaçladığından, aşağıda en son Roku medya yayıncıları hakkında ayrıntılar sağladık:

En İyi Roku Medya Yayıncıları

Roku Ultra

Roku Ultra, 130 $ fiyatla markanın en üst seviye cihazlarının altına geliyor. Üst düzey donanım ve tüm Roku cihazlarının en güçlü işlemcisini kullanan bir set üstü kutu. HFS +, NTFS, FAT32 ve hatta FAT16 formatlarını destekleyen kullanıcıların harici sürücülerden video oynatmasına izin verir. Düğmeye bastığınız ve cihazda arama yapmak için başlığı söylediğiniz bir uzaktan kumanda var.

Roku Ultra

Bu özelliği denedik ve her zaman doğru sonuçlar aldık, bu da bir pazarlama hilesi olmamasını sağlıyor. Bu, özellikle izlemek için bir film / TV şovu bulduğunuzda hayatı daha da kolay hale getirir. Uzaktan kumandada, Roku Ultra’nın üstündeki düğmeye basıldığında bip sesi çıkmaya başlayan bir izleyici bile var. Cihaz, 60 fps’de HDR video ile 720p, 1080p ve 4K UHD’yi bile destekliyor.

Roku Akış Çubuğu

Roku Ultra için iyi bir muadili olan Streaming Stick, adından da anlaşılacağı gibi, TV’nize HDMI kablosu ile bağlanan USB şeklinde basit bir üründür. Ultra ile karşılaştırıldığında, Roku Streaming Stick inanılmaz derecede daha ucuzdur ve sizi sadece 50 $ geri alır. Kullanılabilir bir Ethernet bağlantı noktası yoktur, bu nedenle internet bağlantısı kurmak için kablosuz bir yönlendiriciniz olması gerekir.

Roku Akış Çubuğu

Roku Ultra’ya benzer şekilde, bu sürüm ayrıca 3000’den fazla kanala erişim sağlar. İkisi arasındaki tek fark, uzaktan kumandanın Sesli Arama veya Bulucu özelliğine sahip olmamasıdır. Ayrıca, 70 $ karşılığında mevcut olan Roku Streaming Stick Plus’ı satın almadığınız sürece 4K kalitesinde akış gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca, yönlendiricinizin TV’den uzak olması durumunda çalışan daha fazla Wi-Fi aralığı sunar.

Roku Premiere ve Premiere+

Önce Roku Premiere ve Premiere + ‘nın iki farklı cihaz olduğunu açıklığa kavuşturalım. Her iki cihaz da 60 fps’de HDR video ile 4K UHD’de yayın yapabilir. Set üstü kutulardır, bu da onları bir Ethernet kablosu aracılığıyla doğrudan internete bağlayabileceğiniz anlamına gelir ve en sevdiğiniz filmleri / TV şovlarını izlemek için daha iyi akış hızları sağlar.

Roku Premiere

Roku Ultra ile karşılaştırıldığında, Premiere +% 23 daha ucuz, sadece 99 $ karşılığında satın alınabiliyor. Bu yaklaşık 30 $ daha ucuz, bu da özellikle bütçeye duyarlı biriyseniz. Bu aygıtla ilgili tek sorun, arkadaki Ethernet bağlantı noktasının yalnızca 1000Mbps’ye kadar desteklemesidir. Gigabit hızları alamazsınız, bu da akışı biraz engelleyebilir!

Roku Express ve Express+

Roku tarafından giriş seviyesi ürünler olarak sunulan Roku Express ve Express +, daha eski televizyon setlerine güvenen kullanıcılara uyumluluk sunuyor. HDMI gelmeden önce oldukça ünlü olan geleneksel kırmızı, beyaz ve sarı renkleri kullanan kompozit A / V kablolarıyla çalışabilir ve maksimum rahatlık düzeyinde popülerlik.

Roku Express

Roku için En İyi VPN SSS

Roku Stick Nasıl Çalışır?

Roku, ev ağınıza erişmek için kablosuz / kablolu bir bağlantı üzerinden internete bağlanır. Cihaz, internetten video içeriği indirip TV’de size sunarak çalışır. Roku’dan beri “Canlı Yayınlar” dosyaları doğrudan indirirseniz, kaydedilmelerine gerek yoktur, bu da ağır önbellek dosyalarının depolanmasını ortadan kaldırır.

Roku Kanallarının Maliyeti?

Kanal eklemek ceplerinizi boşaltmaz! Genellikle, ÜCRETSİZ akış için yüklemek isteyebileceğiniz tüm kanalları bulacaksınız, ancak ofset şansınız olmadığında, maksimum fiyatlandırma 0,99 $ ila 1,99 $ arasında değişecektir. Bu, kanalın abonelik maliyetlerini hariç tutar.

Roku Kullanmanın Maliyeti?

Daha önce de belirtildiği gibi, Roku farklı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu nedenle, fiyatlandırma ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Roku Ultra set üstü kutusunun fiyatı 130 $, Premiere ve Premiere + ‘nın fiyat etiketi 99 $ ve 109 $, Streaming Stick sadece 50 $ ve Express ve Express + 29.99 $ ve 39.99 $ karşılığında satın alınabilir.

Roku’da Hangi Kanallar Ücretsizdir?

Roku’ya yüklenebilecek çok sayıda ücretsiz kanal listesi var. En ünlülerden bazıları Pluto TV, Crackle, Roku Kanalı, CW Uygulaması, PBS Kids, Kuyruklu Yıldız, Newson, Tubi, Twitch, YouTube, Vimeo ve Ara.

Şeyleri Sarmak

Roku gibi cihazlar, dünyanın dört bir yanından en sevdiğiniz tüm içeriğe erişmeyi inanılmaz derecede kolay ve kullanışlı hale getiren can kurtaranlardır. BBC iPlayer, Hulu, Netflix, Amazon Prime ve daha fazlası gibi hizmetlere tek bir arayüz üzerinden erişim sayesinde hiçbir şey Roku’nun akış deneyimini yenemez. Bunu tüm coğrafi kısıtlamaları aşan bir VPN’ye ekleyin ve büyük bir aşırı saat bağımlılığı nedeniyle evinizi asla hafta sonları terk edemezsiniz!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me