Torrenting için En İyi VPN: Torrentleri Güvenle İndirin

Torrenting için En İyi VPN

Torrentleri indirirken telif hakkı ihlali avcılarına ve yerel İSS’lere karşı görünmez kalmak istiyorsanız, güvenilir bir VPN hizmetine ihtiyacınız vardır. Aşağıda uTorrent / BitTorrent için en iyi önerileri bulabilirsiniz:

Torrenting için En İyi VPN Hizmetleri

 1. Ivacy: Seller için en iyi seçimimiz. P2p’ye özgü sunucular mevcuttur. 2,25 $ / ay için kullanılabilir .
 2. Surfshark: P2P / dosya paylaşımı için en iyi bütçe dostu VPN. Torrentleri indirmek için yüksek hızlar. Maliyetleri 1,99 $ / aylık (+ 3 Ay Ücretsiz).
 3. ExpressVPN: Torrent için uygun fiyatlı VPN. Bant genişliği sınırı veya hız sınırlaması yoktur. 8.32 $ / aylık için mevcut
 4. CyberGhost: Korsanlar için hızlı ve güvenli VPN. “Anonim Olarak Torrent” modu kullanılabilir. Fiyat 2,75 $ / ay’dan başlıyor
 5. PureVPN: Torrent için yükselen trend bir VPN. Özel sunucular dosya paylaşımı için kullanılabilir. 2,91 $ / ay için kullanılabilir

2020’de Torrent için En İyi 5 VPN

Maliyetlerini, trustpilot derecelendirmelerini ve P2P performansını / özelliklerini analiz ettikten ve karşılaştırdıktan sonra ayrıntılı olarak açıklanan torrent için bu en iyi 5 VPN’e göz atın:

1. Ivacy

Ivacy Torrenting VPN için 1. sırada

 • Fiyat: $ 2.25 / ay
 • Trustpilot değerlendirmesi: 4.8

Merkezi Singapur’da olan ve 2007’de başlatılan Ivacy, sonunda hak ettiği saygınlığı almaya başladı. Çoğu bunu bilmiyor, ancak sağlayıcı şimdi çok ünlü olan Split Tunneling konseptini yaratmaktan sorumlu..

Sağlayıcı, Çin’deki kullanıcılar için en iyi özellikleri sunar ve hızlı hızlar sunar ve torrentler için güvenilir bir VPN olarak değerini kanıtlar. Netflix ve Disney Plus gibi akış platformları için olduğu gibi p2p etkinlikleri için özel sunucular sunar.

Onlara erişmek için, benim yaptığım gibi 7/24 canlı sohbet desteklerine başvurabilirsiniz. ISS’nizden herhangi bir yasal sorun veya müdahale olmadan torrent faaliyetlerinizi sürdürmek için size kapsamlı bir sunucu listesi sunacaklardır..

Şifreleme için Ivacy, OpenVPN bağlantıları için standart RSA-2048 anahtarlı AES-256-CBC kullanır. Oturum günlüğü var, ancak süresi 48 saat sonra dolar. En iyi VPN fırsatını elde etmek için, 1,99 $ / ay’dan başlayan 2 yıllık planlarına gidin. (faturalandırıldı 48 $).

Ivacy Abonelik Seçenekleri

 1. Aylık Abonelik: 9,95 $
 2. Yıllık Abonelik: 3,33 $ / ay (bir kez 40 $ faturalandırılır)
 3. 2 Yıllık Abonelik: ayda 2,25 ABD doları (bir kez 48 ABD doları faturalandırılır)

Veya bu Ivacy incelemesini okuyarak sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin

2. Surfshark

Sörf logosu

 • Fiyat: $ 1.99 / mo
 • Trustpilot değerlendirmesi: 4.4

Uygun fiyatlı bir VPN Peer-to-Peer dosya paylaşımı için şiddetle tavsiye edilir. Yeni gelen Surfshark, güvenli torrent yapma vaadiyle gerçekliğini koruyor. Ayrıca, sınırsız bant genişliği ve eşzamanlı bağlantılar ve sağlam bir Kill Switch özelliği sunan ekstra mil kat eder..

Özel bir P2P sunucu listesi mevcuttur, ancak yasak ülkelerde bile tüm sunucularda torrent kullanımına izin verilir. Surfshark ayrıca trafiği Kanada veya Hollanda’daki özel P2P sunucularına yönlendirebilir.

AES-256-CBC veya AES-256-GCM ile güçlü askeri sınıf şifreleme alabilmeniz için önce protokolü IKEv2’den OpenVPN’e (UDP) değiştirdiğinizden emin olun..

BVI güvenli bir sığınak olduğundan, büyük bir gönül rahatlığıyla gezinebilir ve ayrıca Surfshark’ın güçlü bir torrent ve kayıt tutmama politikası olduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz. Hatta bir öldürme anahtarı sunuyor.

ABD sunucu hızlarını uTorrent’de P2P / torrent için test ederken Surfshark 87.39Mbps indir ve 60.63Mbps ortalama yükleme. Hiç de fena değil.

Surfshark Aboneliği seçenekleri

 1. Aylık Abonelik – 11,95 $ / aylık
 2. Yıllık Abonelik – 5,99 $ / aylık
 3. 2 Yıllık Abonelik – 1,99 ABD doları / ay

Veya daha fazla bilgi için ayrıntılı Surfshark incelememizi okuyun

3. ExpressVPN

ExpressVPN Logosu

 • Fiyat: 8,32 $ / aylık 6,67 $ / aylık.
 • Trustpilot değerlendirmesi: 4.8

Evrensel ve en hızlı ExpressVPN, uTorrent kullanıcıları için olağanüstü p2p özellikleri sunar. Torrent sunucularının özel bir listesi olmasa da, herhangi bir yerde yine de yüksek hızların tadını çıkarabilirsiniz.

P2p için OpenVPN (TCP ve UDP) protokolünü kullanır ve iki farklı şifre aracılığıyla şifreleme sağlar: AES-256-CBC ve AES-256-GCM, böylece maksimum güvenlik de elde edersiniz.

Bunu, Türk makamlarının atlayamadığı güvenli BVI yargı yetkisine ve doğrulanmış kayıt tutma politikasına ekleyin ve ExpressVPN’in torrentleri indirmek için mükemmel bir seçim olduğunu rahatlatın.

Bahsetmemek gerekirse, sağlayıcı WebRTC / DNS / IP adresi sızıntılarına karşı güvenlidir ve kill switch özelliği p2p / dosya paylaşımı sırasında VPN’nizin bağlantısı kesilirse kimliğinizi gizli tutmak için harikalar yaratır.

ABD sunucu hızlarını uTorrent’de p2p / torrent için test ederken, ExpressVPN 85.29Mbps indir ve 76.92Mbps yükleyerek, çok yüksek hızlar aldığınızı açıklığa kavuşturun.

ExpressVPN Abonelik Seçenekleri

 1. Aylık Abonelik: Bir kez 12,95 ABD doları faturalandırılır
 2. Altı Aylık Abonelik: 9,99 ABD doları / ay
 3. 12 Aylık Abonelik: 8,32 $ / ay

Veya bu ExpressVPN incelemesini okuyarak sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin

4. CyberGhost

CyberGhost Logosu

 • Fiyat: $ 2.75 / aylık
 • Trustpilot değerlendirmesi: 4.7

Genellikle kullanıcıların engelini kaldırma ihtiyaçları için CyberGhost’u öneririm, ancak uTorrent üzerinde test edilmesi, torrentleri güvenli ve hızlı bir şekilde indirmek için gerçekten mükemmel bir seçim olduğunu ortaya koydu..

Ivacy ve Surf’e benzer şekilde CyberGhost, sunucuların özel bir p2p listesini sunar. Girerek bunlara erişebilirsiniz “p2p” istemcisinin sol üst köşesindeki arama çubuğuna.

Bu sunucular OpenVPN (UDP) protokolünü kullanır ve şifreleme AES-256 şifreleme, RSA-4096 anahtar şifrelemesi ve SHA384 karma kimlik doğrulaması ile sağlanır.

Sağlayıcı ayrıca tüm WebRTC / DNS / IP adresi sızıntılarından muaftır, torrentleri hızlandırmak için bir SOCKS5 proxy’si ve kimliğinizi korumak için otomatik bir öldürme anahtarı sunar.

ABD sunucu hızlarını uTorrent’de p2p / torrent için test ederken CyberGhost 74.22Mbps indir ve 70.29Mbps yükleyin. Torrentleri indirmek hızlı ve gecikmesizdi.

Cyberghost Abonelik Seçenekleri

 1. Aylık Abonelik: $ 12.99 / ay
 2. Yıllık Abonelik: 5,99 $ / ay
 3. 2 Yıllık Abonelik: $ 3.69 / ay
 4. 3 Yıllık Abonelik: $ 2.75 / ay

Veya daha ayrıntılı bir analiz için bu CyberGhost incelemesine göz atın

5. PureVPN

PureVPN Logosu

 • Fiyat: $ 2.91 / aylık
 • Trustpilot değerlendirmesi: 4.7

PureVPN’i özelliklerle dolu bir hizmet olarak adlandırmamın bir nedeni var. Özellikle torrent için, 0,99 $ karşılığında bir eklenti olarak bir P2P Bağlantı Noktası Yönlendirme özelliği sunan birkaç sağlayıcıdan biridir..

UTorrent indirmelerinizi hızlandırmak için nasıl yapılandıracağınızı öğrenebilirsiniz. “Dosya paylaşımı” modu tüm istemcilerde kullanılabilir.

Sağlayıcı, p2p sunucuları için OpenVPN (UDP) kullanır ve şifreleme AES-256 şifreleme, RSA-4096 anahtar şifrelemesi ve SHA384 karma kimlik doğrulaması yoluyla kullanılabilir.

Günlüğe kaydetme ilkesi biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak SOCKS5 Proxy, Bölünmüş Tünel Oluşturma, Otomatik Öldürme Anahtarı ve Bağlantı Noktası İletme gibi özellikler, diğer adlara göre bir avantaj sağlar.

ABD sunucu hızlarını uTorrent’de p2p / torrent için test ederken, PureVPN ortalama 81.88Mbps ve 69.71Mbps yükleme.

PureVPN En İyi Fiyat

 1. 1 Aylık Plan – 10,95 $ / aylık.
 2. 1 Yıllık Plan – 5,18 $ / aylık.
 3. 5 Yıllık Plan – 2,91 $ / aylık (99,00 $ bir kez faturalandırılır)

Veya daha fazla bilgi için ayrıntılı PureVPN incelememizi okuyun.

Torrent için En İyi VPN’i Nasıl Seçtim (Sıralama Kriterleri)?

Torrentleri indirmek için uTorrent kullanırsanız, muhtemelen VPN abone olduğunuzda, yüksek indirme hızları ve sınırsız bant genişliği sunmalısınız. Ancak, p2p VPN’leri değerlendirmek için diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekir. Her bir sağlayıcıyı aşağıdakiler temelinde değerlendirdim:

 1. Yargı Yetkisi – Sağlayıcının genel merkezi bir 5/9/14 Eyes ittifakında veya bir dizi invaziv veri saklama kanunu bulunan bir ülkede bulunuyorsa, uTorrent’e indirmek için uygun değildir.
 2. Sunucu Konumları –En iyi VPN’ler, p2p / torrent indirmelerine dahil olurken yüksek hızlardan yararlanmak için çok sayıda sunucu konumu sağlar.
 3. Sızdırmaz – Sağlayıcının her türlü WebRTC / DNS / IP sızıntısı olmadığından emin olmanız gerekir; aksi takdirde ağır para cezaları ödemek zorunda kalacaksınız..
 4. Hız Performansı – VPN, gün boyunca çarpıcı yüksek hızlar sunmalıdır, böylece maksimum rahatlıktan yararlanabilirsiniz.
 5. Şifreleme Gücü – İSS’leriniz bağlantınız korunmuyorsa, yasa dışı, dosya paylaşım etkinliğini açıkça görebilir. Güçlü şifreleme kimliğinizi gizli tutar.

VPN ile uTorrent İndirmelerini Hızlandırma

UTorrent’den torrent indirmeye gelince, düşük bant genişliği hızlarından sık sık hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kötü torrent performansının birçok nedeni olabilir.

Ancak, zaten hızlı bir ağınız varsa, genel hızları artırmak için bazı ince ayarlar var. UTorrent indirmelerinizin hızını artırmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

Çok Sayıda Ekme Makinesi ile Torrentleri İndirin

Bir torrent indirdiğinizde uTorrent istemcisi, disseke edilen dosyayı çeşitli bilgisayarlardan alır. Bunlar, indirmeyi tamamladıktan sonra bile dosyayı paylaşmaya devam eden ekicilerdir.

İndirme hızlarınızı artırmak için bir torrent üzerinde daha fazla ekici arayın, ancak aşağıdaki sayfadaki yorumlara da bakın. Başkalarının görüşleri, torrentin herhangi bir virüs / kötü amaçlı yazılımdan temiz olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur.

Çok Sayıda Ekme Makinesi ile Torrentleri İndirin

Yapılandırın “Bant genişliği” Maksimum Hız Ayarları

UTorrent’deki indirme hızlarını artırmanın başka bir yolu da bant genişliği ayarlarını değiştirmektir.

 1. Tıkla “Seçenekler” sol üst köşedeki sekme.
 2. Aşağı kaydırın ve tıklayın “Tercihler”.
 3. İşaretli sekmeyi bulun ve açın “Bant genişliği”.
 4. Her alandaki değerleri değiştirerek genel yükleme ve indirme hızınızı sınırlandırın.

Global Yükleme hızını yükleme hızınızın% 80’i yani 14 kb / s olarak tutmanız önerilir. Global İndirme hızına gelince, değeri bir “0”.

Uygulamadaki hızları artırmak için kullanabileceğiniz başka bir kesmek, aşırı yüklenmeyi önlemek için bağlantı sayısını değiştirmektir. Birçoğu için, aşağıdaki ayarlar oldukça iyi çalıştı.

 1. Global maksimum bağlantı sayısını 2300 olarak ayarlayın
 2. Torrent başına maksimum bağlı eş sayısını 250 olarak ayarlayın
 3. Torrent başına yükleme yuvası sayısını 14 olarak ayarlayın

uTorrent bant genişliği ayarlarını yapılandırma

Doğrudan Tohumlara Bağlanma

Çoğu zaman, tohum ekme makinesi’Güvenlik duvarı ayarları genellikle tohumlama işlemini engelleyebilir ve uTorrent’in Torrent dosyasından herhangi bir indirme verisi almasını önleyebilir.

Artık her fideyi yeniden yapılandırmanız mümkün değil’ güvenlik duvarı ayarları, ancak uTorrent istemcinizin güvenlik duvarlarından etkilenmeden tüm verileri doğrudan almasına izin verebilirsiniz:

 1. Şuraya git: “Seçenekler” menüsünü seçin ve “Tercihler”.
 2. Aç “Bağlantılar” soldan sekme
 3. Kontrol “UPnP Bağlantı Noktası Eşleştirmesini Etkinleştir”
 4. kene “NAT-PMP Bağlantı Noktası Eşlemesini Etkinleştir”.

uTorrent doğrudan tohumlara bağlanır

Windows Güvenlik Duvarı’na Kural Dışı Durum Ekleme

Windows Güvenlik Duvarı, torrent istemcinizi engelleyebilir ve BitTorrent bağlantılarından gelen indirmeleri ve ekicileri kesebilir. Bu, tüm torrent deneyimini engeller.

Sorundan kurtulmak için şunları yapabilirsiniz: “güvenlik duvarına bir istisna ekle” genel hızları artırmak için doğrudan uTorrent uygulamasından. Bunu Seçenekler’e giderek yapabilirsiniz > Tercihler > Bağlantılar.

Güvenlik duvarına bir istisna ekleyerek uTorrent

UTorrent’i Optimize Etmek için Genel Ayarları Değiştirme

UTorrent indirmenizin hızlarını artırmak için başka bir seçenek olarak, uTorrent istemcisinin genel ayarlarını değiştirmeyi düşünün.

Bunu Seçeneklere giderek yapabilirsiniz. > Tercihler > Genel. İşiniz bittiğinde, “Tamamlanmamış dosyalara.! Ud ekleyin” ve “Tüm dosyaları önceden ayır” seçenekleri.

uTorrent Genel Ayarları Değiştirme

Torrent Dosyalarınıza Daha Fazla İzleyici Ekleme

İzleyiciler torrent indirme hızlarınızı optimize etmek ve artırmak için kullanışlıdır. Yeni izleyiciler eklemek, bağlantınıza yeni tohumlar / eşler ekledikçe torrent deneyiminizi geliştirir.

Bu işlem, belirli bir torrent dosyasının mevcut izleyicilerine yeni bağlantılar eklemeyi içerir. Yenilerini eklemek için aşağıdaki adım adım talimatları izleyin:

 1. Torrent dosyasını sağ tıklayın ve tıklayın “Özellikleri”
 2. Altında “Genel” sekmesinde, bir izleyici listesi olacak.
 3. Sayfanın altına, metin olmayan yere gidin.
 4. İzleyicileri bu bağlantıdan boş alana yapıştırın.

uTorrent daha fazla izleyici ekliyor

P2P Dosya Paylaşımı için En İyi VPN Konumları

UTorrent’e çok şey indirirseniz, en iyi hızları nasıl elde edeceğinizi ve en hızlı p2p sürülerine nasıl erişeceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz..

Bir VPN bunu kolayca yapmanıza izin verebilir, ancak bağlanmak için doğru sunucuları da bilmeniz gerekir. Torrent hızları aşağıdaki ülkelerde en yüksektir:

Letonya Yunanistan
Bulgaristan Sırbistan
Litvanya İrlanda
Hırvatistan Romanya
ispanya İsveç

Torrent ve P2p Hukuk Para Cezalarıyla İlgili Hukuki Sorunlar

Torrenting, dünya çapında çoğu ülkede tüm hesaplar tarafından yasaldır. Telif hakkıyla korunan materyalin indirilmesi için torrentle uğraşmanız yalnızca yasa dışı bir faaliyettir.

Karşılaşabileceğiniz yasal suçlamaların türü ve ciddiyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için ülkenizdeki korsanlıkla ilgili yasalara aşina olmanız gerekir.

Korsanlığa düşkün olmanız durumunda karşılaşabileceğiniz yasal yasaların ve sorunların ülke çapında dağılımı:

Amerika Birleşik Devletleri

ABD, korsanlıkla ilgili sorunları yöneten, oldukça gelişmiş bir yasal rejime ev sahipliği yapmaktadır. Ülke, mümkün olmayan her şekilde yasa dışı içerik indirme konusunda son derece katı bir duruşa sahip.

Telif hakkıyla korunan medyanın çoğu, Disney, Warner Bros, Fox, Sony ve benzeri büyük şirket evlerine aittir, bu nedenle genellikle her türlü dava ile güçlenecek mali kaslara sahiptirler..

ABD’de korsanlık beş yıla kadar hapis ve 250.000 dolar para cezası ile sonuçlanabilir.

Kanada

ABD’nin bu komşu ülkesi, korsanlık yapan insanları cezalandırmak söz konusu olduğunda katı değildir. Korsanlık yasaları var ama sınırları kadar gevşek, yani oradalar, ama sen kazandın’fazla yakalanma

Kanada’da telif hakkı ihlallerini ele alan tek ilgili yasa “Telif Hakkı Modernizasyonu yasası”. Bu yasa uyarınca, İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından telif hakkı ihlallerine bildirimler gönderilebilir.

Bir telif hakkı sahibinin yapabileceği maksimum ihlal, ihlal eden tarafa 5000 dolardan fazla para vermemek. Bu, telif hakkı sahiplerinin bir dava açmakla ilgilenmesini sağlamak için çok fazla bir miktar.

Birleşik Krallık

PirateBay gibi daha büyük Torrenting sitelerinin büyük bir çoğunluğu zaten engellenmişken, İngiltere p2p hayranları söz konusu olduğunda oldukça samimi bir yer değil.

400.000’den fazla kullanıcısı olan İSS’lerin yasa gereği telif hakkı ihlallerine durdurma ve vazgeçme mektupları göndermeleri gerekmektedir. Ancak yasa, gerekli sayıda aboneden az olan İSS’ler için geçerli değildir.

Hindistan

Hint Korsanlığı endüstrisi, Bollywood ve diğer bölgesel sinemanın popülaritesi nedeniyle her yıl yaklaşık 2,7 milyar dolara ulaşıyor.

Hindistan Telif Hakkı Yasası’na göre, herhangi bir medya dosyasının veya projenin telif hakkını ihlal ettiği tespit edilirse, bir kişi en fazla 7 yıl hapse mahkum edilebilir ve 200.000 INR para cezasına çarptırılabilir..

Almanya

Almanya’da da telif hakkı sahipleri kendi adına telif hakkı trollerine dava açma hakkı veriyor ve para cezaları 500 hatta 1000 Euro’ya kadar değişebiliyor.

Yine de, sistem o kadar verimli değil çünkü telif hakkı trolleri yalnızca IP adreslerini izleyebilir, gerçek adları ve kimlikleri izleyemez, bu nedenle gelen birçok bildirim insanlara adıyla gönderilmez.

Şeyleri Sarmak

70’ten fazla sağlayıcı içeren 5 ilgili faktör üzerinde kesin testlerden sonra, Surfshark’ın Torrenting için en iyi VPN olmasını tavsiye ederim.

Surfshark (1,99 $ / ay), inanılmaz güvenliği, sızdırmaz servisi ve sıfır giriş politikası nedeniyle Torrent VPN olarak en iyi bahistir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me