Kā apiet ģeogrāfisko bloķēšanu un satura ierobežojumus

Ne daudzi to zina, bet vidusmēra cilvēkam ir pieejams tikai aptuveni 0,004% interneta. Pārējos 99,996% veido “Dziļais tīkls” un būtībā jebkuru citu saturu, kuru neindeksē tādas meklētājprogrammas kā Google vai Bing.

Tomēr pat šajā 0,004% interneta piekļuves daudzām vietnēm visā pasaulē ļaujas ģeogrāfiskās bloķēšanas darbībai, vēl vairāk ierobežojot pieejamo saturu. Tātad, šī rokasgrāmata koncentrējas uz ģeogrāfisko bloķēšanu un to, kā to apiet. Bet vispirms…

Kas tieši ir ģeobloķēšana?

Ģeobloķēšana ietver dažādas metodes un tehnoloģijas, kuras izmanto, lai ierobežotu piekļuvi internetam, pamatojoties uz vienu no tām’s ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Vietnes / pakalpojumi, kas izveido ģeogrāfisko bloķēšanu, vispirms identificē IP adreses un pēc tam verificē tās melnajā vai baltajā sarakstā.

Jebkuram IP, kas neatrodas apstiprinātajā baltajā sarakstā un iekļūst melnajā sarakstā, tiek nekavējoties bloķēts savienojuma pabeigšana ar vietni / pakalpojumu serveri, kā rezultātā jūs saņemat kļūdu, piemēram, “vietne, kas nav pieejama jūsu atrašanās vietā / apgabalā.”

Kāpēc pastāv ģeobloķēšana??

Ģeobloķēšanai ir būtiska loma piekļuves ierobežošanai premium klases multivides saturam internetā, piemēram, TV šoviem un filmām, licencēšanas un ar autortiesībām saistītu problēmu dēļ. Ražošanas nami parasti zaudē naudu, kad kāds no viņiem piekļūst savam saturam.

Tāpēc jūs redzat daudzas straumēšanas platformas, piemēram, Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, HBO TŪLĪT, un vairāk ierobežo piekļuvi noteiktam saturam vai padara pieejamu citu viņu vietņu versiju, lai neļautu lietotājiem atbloķēt pilnu nosaukumu bibliotēku..

Viņi pat iet tālāk, aizliedzot VPN pakalpojumus, kas tiek izmantoti, lai apietu ģeogrāfiskās un satura blokādes visā pasaulē. Bez tam ģeobloķēšanai ir nozīme arī cenu diskriminācijas nodrošināšanā, ļaunprātīgas datplūsmas bloķēšanā, tiešsaistes azartspēlēs, krāpšanas novēršanā un vietas noteikšanas autentifikācijā.

Rīkojieties ar ģeobloķēšanu ar starpniekserveri

Galvenokārt gadījumos, kad cilvēki sastopas ar ģeogrāfiskām bloķēdēm, viņiem ieteicams izmantot starpniekservera pakalpojumus. Šie vērtīgie rīki lietotājiem ļauj izveidot savienojumu ar serveri citā valstī ar jaunu IP adresi, lai atbloķētu dažādas vietnes / pakalpojumus..

Tomēr, ja agrāk starpniekservera izmantošana bija viegls risinājums ģeogrāfiskām blokādēm, tas vairs neeksistē kā reāla iespēja. Daudzas vietnes / pakalpojumi var viegli noteikt starpniekservera pakalpojumus, uzreiz tos bloķējot, uzskatot tos par tehniski bezjēdzīgiem.

Starpniekservera pakalpojumi novirza tikai jūsu IP adresi, bet nepiedāvā nekādu šifrēšanu, kas vietnēm liedz uzzināt, ka jūs izmantojat starpniekserveri. Gala rezultāts ir tāds, ka jūs saskaraties ar “starpniekserveris atklāja kļūdu”, tāpēc es iesaku izmantot uzticamu VPN pakalpojumu.

Rīkojieties ar ģeobloķēšanu ar VPN

Parasti VPN maršrutē jūsu interneta savienojumu caur drošs un šifrēts tunelis, kas slēpj jūsu tiešsaistes aktivitātes un uztur jūsu identitāti privātu. Visu interneta trafiku, kas bija jāvirza tieši no ISP uz jūsu apmeklēto vietni, tagad iet caur pievienoto šifrēšanas kārtu ar citu IP adresi.

Pašlaik mērķa vietne tagad redz datus no servera, kuru izvēlējāties, izmantojot VPN klientu. Nav jūsu reālā atrašanās vieta un IP adrese, kas iegūta no ISP, vienmēr saglabājot jūs anonīmu. Tāpēc ģeobloķēšana ar VPN ir reālāka un īstenojamāka iespēja, kaut arī jums jāmaksā par premium VPN pakalpojumu.

Vai apiet ģeobloķēšanu likumīgi?

Tas pilnībā ir atkarīgs no valsts, kurā atrodaties, un no vietnes / pakalpojuma, kuram piekļūstat. Dažas valstis, piemēram, Ķīna, Irāna, Irāka, Turcija, Ēģipte utt., Pilnībā aizliedz VPN pakalpojumus, jo tās attur no ģeogrāfiskās bloķēšanas, lai piekļūtu neierobežotam internetam..

Tādēļ, ja tiek konstatēts, ka VPN izmanto, lai apietu ģeogrāfiskās blokādes, jums var nākties saskarties ar likumīgām grūtībām un jums, iespējams, būs jāmaksā dūšīgi naudas sodi. Vietnēm, kuras attur no ģeogrāfiskās bloķēšanas apiešanas, šādas stingras darbības netiek veiktas, un arī jūsu personīgie konti netiek apturēti.

Lai gan ir svarīgi pieminēt, ka lielākajā daļā vietņu ir klauzula par ģeobloķēšanu “pakalpojumu / lietošanas noteikumi”. Tātad, ja jums ir domas par darbību, noteikti iepazīstieties ar noteikumiem, lai izvairītos no aizlieguma vai bloķēšanas ārpus jūsu kontiem.

Citi veidi, kā apiet ģeobloķējošās slēdzenes

Papildus starpniekservera vai VPN pakalpojuma izmantošanai personas var paļauties uz Tor, lai apietu ģeogrāfiskus bloķējumus. Tor parasti ir decentralizēts tīkls, ko aizsargā vairāki šifrēšanas slāņi, kas novirza interneta trafiku caur serveru pārklājumu.

Šis serveru pārklājums sastāv no vairāk nekā septiņiem tūkstošiem releju, kas ļauj pareizi noslēpt lietotājus’ atrašanās vietu, vienlaikus neļaujot kādam citam pārraudzīt jūsu darbības, neatkarīgi no tā, vai tas notiek tūlītējās ziņojumapmaiņas, sociālajos medijos vai citās platformās.

Tor pat divās konfigurācijās var izmantot kopā ar VPN; Tor caur VPN vai VPN caur Tor. Pirmais ietver savienojumu ar VPN serveri vispirms un pēc tam ar Tor tīklu, bet pēdējais notiek otrādi.

Vācijas televīzijas skatīšanās ārzemēs, izmantojot internetu

Ja vēlaties skatīties vācu televīziju ārzemēs, nav nepieciešama raķešu zinātne. Vienkārši rīkojieties šādi, lai baudītu neierobežotu piekļuvi jebkur:

  1. Abonēt uz uzticamu VPN pakalpojumu, piemēram, NordVPN vai Surfshark
  2. Lejupielādēt jūsu lietotās platformas / ierīces attiecīgā lietotne
  3. Uzstādīt pieteikums, atvērts reiz tas izdarīts, un ievadiet jūsu pieteikšanās akreditācijas dati
  4. Pievienojieties uz jebkuru noteiktu serveri Vācijā (Berlīne, Minhene, Hamburga Frankfurte)
  5. Vizīte ARD, ZDF, Arte, n-TV, ProSieben, Netflix DE vai jebkura vācu televīzijas vietne
  6. Tagad pamanīsit, ka vietne ir pieejama un tajā nav norādīta atrašanās vietas kļūda!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me