Galīgais privātuma ceļvedis

Galīgais interneta privātuma ceļvedis

Contents

Ultimate Privacy Guide 2019

Runājot par sērfošanu internetā, interneta veikala pārlūkošanu, statusa atjaunināšanu vai kaut kā kopīgošanu sociālajos medijos un tiešsaistes finanšu darījumu veikšanu, mums visiem ir vienas cilvēka pamattiesības, un tas ir interneta privātums.

Nelieli informācijas biti, kas tiek tuvināti internetā, ir kā mīkla, kas kopā var atklāt daudz informācijas par ikvienu. Šī personiskā informācija var būt ļoti kaitīga, ja tā tiek apkopota un izmantota īpašiem mērķiem.

Pateicoties atklāsmēm, ko par NSA atklāja Edvards Snūdens’s un valdība’Pilsoņu uzraudzībā tiek pārkāptas šīs tiesības uz privātumu. Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, visā pasaulē ir daudzas valstis, kuras veic nevēlamu savu pilsoņu novērošanu un pārrauga visas viņu darbības ar internetu / tālruni.

Daudzas no šīm valstīm ir ieviesušas normatīvos un likumdošanas aktus, kas prasa telekomunikāciju uzņēmumiem un interneta pakalpojumu sniedzējiem reģistrēt savus lietotājus’ metadati. Tas nozīmē, ka katru reizi, kad apmeklējat vietni; veikt pirkumu tiešsaistē; nosūtīt / saņemt e-pastu; veikt tālruņa zvanu (izmantojot VoIP); vai nosūtīt īsziņu; visas šīs darbības reģistrē un valdība izmanto uzraudzības vajadzībām.

Šeit jums ir jāsaprot daudzie draudi, kas pastāv tīmeklī; kā tie var ietekmēt jūsu privātumu; rīkus un programmatūru, kas ir pieejami aizsardzībai pret katru no šiem draudiem; un kā jūs tos varat izmantot, lai aizsargātu savu privātumu un kļūtu anonīmi.

privātuma draudi 2018. gadā

Darbvirsma & Klēpjdatoru draudi

Mac un Windows lietotājiem ir jāuztraucas par dažiem darbvirsmas draudiem, kas rodas no interneta un var pārkāpt jūsu privātumu. Šeit ir daži no visbiežāk sastopamajiem draudiem, ar kuriem jūs varat saskarties kā Mac / Windows lietotājs:

 • Robottīkli: tie ir programmatūras kolekcija ‘robotprogrammatūras’, to radītājs attālināti kontrolē un ir izveidots, lai inficētu jūsu datoru ar ļaunprātīgām vienībām (vīrusu, ļaunprātīgu programmatūru utt.).
 • Datorurķēšana: tas ir process, kura laikā kibernoziedznieki nonāk jūsu sistēmā un iegūst nesankcionētu piekļuvi jūsu personas datiem.
 • Ļaunprātīga programmatūra: tā ir ļaunprātīga programmatūra, kas iefiltrējas jūsu sistēmā un sabojā jūsu datoru. Ļaunprātīgā programmatūra var saturēt arī vīrusus, Trojas zirgus, reklāmprogrammatūru utt.
 • Pikšķerēšana: Pikšķerēšana ir process, kurā kibernoziedznieki mēģina iegūt personisko un finanšu informāciju par lietotājiem. Viņi izmanto viltotus e-pastus, vietnes, īsziņas un citas metodes, lai iegūtu personīgu un izmantojamu informāciju par jums.
 • Pharming: kad jūs esat novirzīts uz nelegālām un ļaunprātīgām vietnēm, šo procesu sauc par pharming. Kibernoziedznieki izmanto šo procesu, lai izdarītu krāpšanu un iegūtu personīgu informāciju par lietotājiem.
 • Spams: tā ir reklāmas, e-pasta ziņojumu, ziņojumu, sludinājumu, pornogrāfiska materiāla un cita nevēlama satura masveida izplatīšana nenojaušošiem lietotājiem. Surogātpasta izplatītāji parasti saņem mērķa lietotāju e-pasta adreses no emuāriem, vietnēm un sociālo mediju profiliem.
 • Blēdīšana: kibernoziedznieki izmanto šo paņēmienu, parasti kopā ar pikšķerēšanu, lai nozagtu jūsu personisko informāciju. Šie noziedznieki izmanto vietnes vai e-pasta adreses, lai iegūtu no jums šādu informāciju un mēģinātu to padarīt pēc iespējas likumīgāku.
 • Spiegprogrammatūra & Reklāmprogrammatūra: šī ir programmatūra, kas iefiltrējas jūsu sistēmā un vāc personīgu informāciju par jums. Šāda programmatūra galvenokārt tiek pievienota bez maksas lejupielādēt saturu internetā. Daudzās no šīm programmatūrām var būt arī vīrusi.
 • Vīrusi: šie ir visizplatītākie uzbrukumu avoti jūsu datoram. Vīrusi ir ļaunprātīgas programmas, kas inficē jūsu datoru un visas citas sistēmas, ar kurām jūs saskaraties.
 • Trojas zirgi: šie ir izpildāmie faili, kas ir paslēpti vai iegulti likumīgā programmatūrā. Viņu galvenais mērķis ir arī ielauzties jūsu sistēmā, izdzēst failus vai reģistrēt taustiņsitienus.
 • Tārpi: šīs ir plaši izmantotas programmas, kuras tiek izplatītas internetā. Šīs programmas tiek glabātas uz jūsu cietā diska un, lietojot internetu, izslēdzot interneta daļas, rodas nevēlami pārtraukumi.
 • DNS & IP noplūdes: šie draudi rodas, ja izmantojat anonimitātes programmatūru, un jūsu drošā satiksme noplūst ārpus anonimitātes tīkla. Jebkura entītija, kas uzrauga jūsu trafiku, var reģistrēt jūsu darbības, izmantojot DNS vai IP noplūdes.

Tīmekļa pārlūka draudi

Pastāv daudzi draudi, kas izplatās no jūsu tīmekļa pārlūkprogrammas un sabojā jūsu tiešsaistes privātumu un drošību. Ir svarīgi atzīmēt, ka daudziem populāriem tīmekļa pārlūkiem, piemēram, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer (tagad Microsoft Edge), Safari un Opera, ir dažādas drošības ievainojamības..

* Pagaidām mūsu ceļvedī uzmanība tiks pievērsta Google Chrome, Mozilla Firefox un Internet Explorer un ļoti drīz pievienosim informāciju par citiem pārlūkiem.

Google Chrome

Vai esat kādreiz pamanījis, ka pārlūkā Google Chrome jums jāpierakstās, izmantojot savu Gmail ID? Tas notiek tāpēc, ka pārlūks Google Chrome saglabā failu jūsu datorā, kur tajā tiek saglabātas visas jūsu e-pasta adreses, vārdi, paroles, kontu numuri, tālruņu numuri, sociālās apdrošināšanas numuri, kredītkartes dati, pasta adrese un cita automātiskās aizpildes informācija..

Saskaņā ar Insider Finder, dati, kurus saglabā Google Chrome, ļauj jūsu privātajai informācijai pakļauties datu zādzībai. Tas notiek tāpēc, ka Google izveido šo datu kopijas un saglabā tos vēstures nodrošinātāja kešatmiņā, tīmekļa datos un citās SQLite datu bāzēs.

Šie saglabātie faili nav aizsargāti, un, ja kādam ir neierobežota piekļuve jūsu sistēmai vai tiek pārkāptas šīs datu bāzes, viņi var viegli iegūt jūsu privāto informāciju. Ja operētājsistēmā Windows PC izmantojat pārlūku Google Chrome, šos failus varat atrast šeit:

“% localappdata% \ Google \ Chrome \ Lietotāja dati \ Noklusējuma \”

Mozilla Firefox

Kad jāizvēlas tīmekļa pārlūks, Mozilla Firefox ir viens no vieglākajiem izmantojamajiem pārlūkiem. Ar to tiek teikts’tas nav lietotājam draudzīgākais pārlūks nozarē. Salīdzinot ar Google Chrome vai Internet Explorer, Firefox var būt grūti pārvaldīt.

Papildus tam Mozilla Firefox ir dažas drošības ievainojamības, kuru dēļ jūsu privātums tiks pārkāpts. Daži no šiem drošības draudiem attiecas uz negaidītām avārijām, atmiņas drošības apdraudējumiem un datu drošības draudiem.

Ir zināms, ka Mozilla Firefox avarē, ja fonā darbojas vairāki spraudņi. Tas nodrošina sliktus datu drošības pasākumus un zemu šifrēšanas līmeni. Tādējādi jūsu personīgā informācija un pārlūkošanas vēsture tiek pakļauta daudziem kiberdraudiem.

Internet Explorer

Iespējams, ka pārlūkprogramma Internet Explorer ir zaudējusi savu šarmu un atgriezusies pirmajā vietā tīmekļa pārlūka opciju ziņā, taču ir svarīgi izcelt tā drošības ievainojamības. Tas ir tāpēc, ka dažiem pakalpojumiem joprojām ir nepieciešams IE, lai piekļūtu viņu tiešsaistes funkcijām.

Daži no drošības draudiem ir ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumi, lai apietu IE drošības elementus, DDoS uzbrukumi, Windows un Internet Explorer vājās konfigurācijas izmantošana, kodu uzbrukumi (JavaScript) un konfidenciālu datu atklāšana, izmantojot ļaunprātīgas vietnes. Visi šie draudi atstās jūsu privātos un konfidenciālos datus par IE pakļautiem nevēlamiem draudiem.

Vēl viens svarīgs faktors, kas jums jāņem vērā, ir tas, ka no 2016. gada 12. janvāra Microsoft vairs neatbalsta visas iepriekšējās Internet Explorer versijas, izņemot jaunāko Internet Explorer 11. Tas pat veicina jūs jaunināt uz jaunāko Windows 10 un izmantot tās jauno pārlūks ar nosaukumu Edge, skaidri norādot, ka IE vairs nav drošs pārlūks. Arī ilgtermiņā jūs uzvarējāt’nesaņemsiet jaunus IE drošības uzlabojumus un kļūdu labojumus, kas pakļauj riskam dažādu kiberdraudējumu dēļ.

Draudi mobilajās ierīcēs

Pieaugot viedtālruņu un planšetdatoru lietošanai, ir ievērojami palielinājies interneta drošības un privātuma risks. Tas ir saistīts ar nedrošo interneta savienojumu (Wi-Fi karstajiem punktiem), ar kuru šīs ierīces tiek savienotas. Ir daudz kibernoziedznieku, kas slēpjas, izmantojot šos nedrošos interneta savienojumus, gaidot, lai uzrunātu jūsu personisko informāciju un izmantotu jūsu datus..

Šie draudi ir pastiprināti, ņemot vērā šo rokas ierīču dažādo raksturu un to spēju sinhronizēt visus jūsu kontus, sociālo mediju profilus, attēlus un citus datus vienuviet. Saskaņā ar Kaspersky Lab teikto, mērķtiecīgākā mobilā operētājsistēma ir Android. 2012. gadā lietotāju uzbrukumam tika izmantoti vairāk nekā 35 000 ļaunprātīgu Android programmu.

Ļaunprātīgās programmas tika iekļautas lietotnēs, Google Play veikalā, Amazon lietotņu veikalā un noteiktos trešo personu lietotņu veikalos. Kaspersky šos Android draudus iedalīja trīs kategorijās:

 • Reklāmas moduļi
 • SMS Trojas vīrusi
 • Izmanto (lai piekļūtu personiskajai informācijai, kas glabājas ierīcē)

Tas parāda, ka pārlūkošana mobilajā telefonā ir pat riskantāka nekā parastā tīmekļa pārlūkošana. Tāpat kā tīmekļa pārlūkprogrammas, arī mobilās pārlūkprogrammas ir vājākas, ja ir jāaizsargā jūsu tiešsaistes privātums. Web pārlūkprogrammās izmantotie drošības pasākumi un protokoli nav pietiekami spēcīgi, lai aizsargātu jūsu personisko informāciju.

Internetbanka & Maksājumu draudi

Pieaugošā e-komercijas, tiešsaistes maksājuma metožu, tiešsaistes bankas un mobilās bankas izmantošana ir pakļauta jūsu finanšu informācijas riskam. Tā kā kibernoziedznieki vēlas izmantot personisko informāciju par jums, jūsu bankas konta informācija un finanšu darījumi ir galvenie mērķi.

Symantec uzsvēra, ka ir divi avoti, caur kuriem notiek uzbrukumi jūsu tiešsaistes bankai un maksājumu darījumiem. Tie ietver vietējos uzbrukumus un attālinātos uzbrukumus. Vietējos uzbrukumos ļaunprātīgi kibernoziedznieki tieši uzbrūk jūsu vietējam datoram. Attālos uzbrukumos lietotāji tiek novirzīti uz attālām vietnēm, kur tiek izmantota viņu finanšu informācija.

Šie tiešsaistes banku un maksājumu draudi tiek palielināti, ja izmantojat mobilo banku. Dažādas bankas savās mobilās bankas lietotnēs ir atradušas daudzas drošības ievainojamības. 2009. gadā CitiGroup konstatēja, ka viņu mobilās bankas lietotne slepenos failos glabā slepenos lietotāju datus viedtālruņos. Tātad, ja jūs izmantojat kādu no šīm lietotnēm vai veicat tiešsaistes darījumus datorā, uzmanieties no visiem šiem draudiem.

Valdības apsekojumi

Ja kibernoziedznieki un ļaunprātīga programmatūra’Ar to nepietiek, ir daudzas valdības organizācijas, kuras ir spiestas jums spiegot. Pirmās valdības uzraudzības pazīmes 2007. gadā atklāja Edvards Snūdens ar PRISM programmu. Šī programma deva NSA brīvību vākt lietotājus’Informācija par interneta saziņu galvenajiem ASV interneta uzņēmumiem.

Kas’s pazīstams kā ‘metadati’, šīs valdības izlūkošanas aģentūras var redzēt visas jūsu darbības internetā, pieskarties jūsu tālruņa līnijām, reģistrēt visus savus sakarus, e-pastus, īsziņas, VoIP sarunas un filtrēt ārzemju satiksmi, kas šķērso viņu robežas.

NVD & Citi spiegu līdzstrādnieki

NSA varētu uzskatīt par visu spiegošanas aģentūru virsotni, bet citas izlūkošanas aģentūras visā pasaulē ir sadarbojušās ar NSA un dalījušās ar lietotāju’s metadatus savā starpā. Lielisks šādas sadarbības piemērs ir Piecu acu valstis (ASV, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija un Jaunzēlande). Piecas acis, kas sākotnēji tika dibinātas Otrajā pasaules karā, netiek izmantotas karam pret terorismu.

Juridiskie noteikumi & Noteikumi

Runājot par valdības uzraudzības legalizēšanu, valdībā ir pieņemti daudzi likumi un tiesību akti. Daži no ASV pieņemtajiem piemēriem ir ASV Patriotu likums, FISA grozījumu akts (FAA) un CISA.

Līdzīgi arī citas valstis ir ieviesušas likumus, kas izlūkdienestus atbrīvo no kriminālvajāšanas par pilsoņu privātās dzīves aizskārumu. Lielbritānijā nopietnu noziegumu likumprojekts pieļauj šādu imunitāti tādām izlūkošanas aģentūrām kā GCHQ, policijai un citām uzraudzības aģentūrām.

Datu saglabāšanas likumi

Tad ir likumi, kas telekomunikāciju uzņēmumiem, interneta pakalpojumu sniedzējiem un tehnoloģiju uzņēmumiem pieprasa likumīgi reģistrēt savu lietotāju metadatus. Šādi likumi ir likumīgi ieviesti dažādās valstīs. Daži no tiem ietver Austrāliju, Eiropas Savienības valstis (Lielbritānija, Itālija, Vācija, Čehija utt.) Un dažādus citus reģionus.

Kamēr šīm valstīm ir likumi, kas pieprasa glabāt lietotāju, citu valstu personīgo informāciju’izlūkošanas aģentūras turpina reģistrēt sensitīvus lietotāju datus bez tiesvedības (piemēram, NSA ASV).

Sociālo mediju draudi

Arvien pieaugošo sociālo mediju un fizisko robežu izmantošanu vairs nav, kad runa ir par saikni ar citiem cilvēkiem. Kopīgojot attēlus, videoklipus, jaunākās tendences, ievietojot atjauninājumus un pat pērkot saturu tiešsaistē, sociālo mediju izmantošana ir kļuvusi daudz svarīgāka mūsu dzīvē..

Ņemot to vērā, sociālie mediji ir atvēruši iespēju daudziem kiberdraudiem, kas var kaitēt jūsu tiešsaistes privātumam. Neviens nezināms mums visiem ir lūdzis pievienot tos Facebook vai sekot viņiem Twitter un Instagram; šie personīgie sociālie mediji izmanto visu veidu drausmīgos noziegumos. Šeit ir daži no sociālo mediju draudiem, kas var nopietni ietekmēt jūsu privātumu un drošību:

Identitātes zādzības

Kibernoziedznieki izmanto jūsu personisko informāciju (vārdu, dzimšanas datumu, fotoattēlus, uzvārdu utt.) Un izmanto šo informāciju savā labā. Sākot ar viltus profilu izveidi un beidzot ar piekļuvi nelegālam saturam, identitātes zagļi var arī mēģināt izmantot jūsu finanšu darījumus, kas ir atstāti sociālo mediju vietnēs..

Surogātpasts

Ir daudz reklāmas kompāniju, kuras sociālo mediju vietnes, piemēram, Facebook un Twitter, izmanto kā platformu savu produktu un pakalpojumu reklamēšanai. Šīs reklāmas vidū ir surogātpasta izplatītāji. Viņi reklamē ļaunprātīgas vietnes lietotājiem sociālajos medijos un sūta lielapjoma reklāmas, parādoties lietotājiem’s ziņu plūsmas. Piemēram, 2011. gada novembrī Facebook lietotāji kļuva par upuriem kampaņā, kuras laikā uz viņu Facebook sienām tika parādīts pornogrāfisks surogātpasts.

Seksuālie uzmākšanās

Gadu gaitā ir bijuši daudzi gadījumi, kad seksuālie plēsoņas slepkavo, izvaro un izklaidē upurus, izmantojot sociālos medijus. Viņi upurē upurus, izmantojot personisko informāciju, kas iegūta no sociālo mediju profiliem. Šie seksuālie plēsoņi arī izmanto sociālos medijus uzmākšanās nolūkā un nevēlamu progresu nejaušiem cilvēkiem.

Izmantojot sociālos medijus, galvenokārt pusaudži ir lielākie seksuālo noziegumu upuri. Viens no populārākajiem ar seksuālajiem noziegumiem saistītajiem gadījumiem sociālajos plašsaziņas līdzekļos bija Pēteris Čepmens, notiesāts slepkava, kurš savu viltus Facebook profilu izmantoja, lai laupītu jaunām sievietēm.

Valdības uzraudzība

Sociālie mediji internetā nodrošina brīvu piekļuvi visai personiskajai informācijai un darbībām. Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram un citas sociālo mediju vietnes ir valdības valdības galvenais mērķis. Šīs aģentūras var piekļūt šādai privātai informācijai vai izmantot tiesiskas darbības, lai iegūtu šādus datus no šiem sociālo mediju pakalpojumiem.

Sociālā inženierija

Sociālā inženierija attiecas uz cilvēku psiholoģiskām manipulācijām un viņu viltu atklāt privātu un konfidenciālu informāciju. Iepriekš minētos sociālo mediju draudus, piemēram, identitātes zādzības un surogātpastu, var izmantot daudz plašākā nozīmē un būt par daļu no sarežģītākas krāpšanas.

Uzbrucējs, kurš veic sociālo inženieriju, varētu izmantot jūsu sociālo mediju profilus, lai savāktu informāciju par jūsu mājām (adresi), jūsu kontaktinformāciju, draugiem, dzimšanas datumu un vietu, bankas informāciju un citu finanšu informāciju, jūsu interesēm un dažādu citu konfidenciālu informāciju. dati. Pēc tam uzbrucējs var izmantot šo informāciju, lai veiktu visa veida kibernoziegumus.

Organizācijas parasti ir sociālās inženierijas uzbrukumu galvenais mērķis, jo uzbrucēji cenšas iegūt konfidenciālus biznesa datus un izmantot tos savām vajadzībām. Dažas no šādām uzbrukumiem izmantotajām metodēm ir ēsma, pikšķerēšana, iegansts (safabricēti scenāriji), quid pro quo (solījums apmaiņā pret informāciju) un aizturēšana.

E-pasts & Īsziņu draudi

Pasaulē, kas piepildīta ar tiešsaistes krāpšanu un dažādiem kibernoziedzniekiem, jūs esat neaizsargāts pret šādiem draudiem arī no e-pastiem un īsziņām. Izmantojot e-pastus un īsziņas, ir daudz draudu, kas var kavēt jūsu privātumu:

 • Robottīkli
 • Hakeri
 • Malvaresa
 • Vīrusi
 • Spiegprogrammatūra
 • Pikšķerēšana
 • Izkrāpšanu
 • Identitātes zādzība
 • Trojas zirgi
 • Reklāmprogrammatūra

Viņi pievienotu saites e-pastiem un padarītu to pēc iespējas likumīgāku, pamudinot lietotājus tos atvērt un inficēties. Tādā veidā tiek pārkāpts jūsu privātums un kibernoziedznieki iegūst piekļuvi visiem jūsu slepenajiem datiem. Daži kibernoziedznieki var ielauzties jūsu e-pasta kontā, uzlaužot jūsu paroli un iegūstot piekļuvi visiem jūsu konfidenciālajiem datiem.

Neņemiet vērā spiegprogrammatūru, vīrusus, pikšķerēšanas izkrāpšanu un citus draudus, kuriem pakļauti e-pasti’t aizmirst īsziņu sūtīšanas pakalpojumus. Tīmekļa īsziņu sūtīšanas pakalpojumi, piemēram, WhatsApp, nodrošina vēl vienu iespēju kibernoziedzniekiem gūt labumu no jūsu privātās informācijas.

Daži no šiem draudiem rodas no tīmekļa ļaunprātīgas programmatūras, kas tiek nosūtīta, izmantojot īsziņas dažādās valodās, avārijas ziņojumiem, kuru mērķis ir kādu apturēt’Web īsziņu sūtīšanas pakalpojums un spiegošanas programmatūras izmantošana, lai uzraudzītu statusa izmaiņas, attēlus, ziņojumus, zvanus un pārlūkošanu.

Voice over Internet Protocol (VoIP) draudi

Ja domājāt, ka e-pasta ziņojumi un īsziņu sūtīšanas pakalpojumi nav droši, VoIP pakalpojumi var izraisīt arī privātuma pārkāpumus. Pieaugot tādu VoIP pakalpojumu izmantošanai kā Skype, Vonage, Ring Central Office un Ooma Telo, ir ievērojami palielinājies privātuma draudu skaits..

Kibernoziedznieki vēlas noklausīties jūsu sarunas, izmantojot VoIP pakalpojumus, nolaupīt jūsu reģistrāciju, pārtraukt sarunas, veikt krāpšanās zvanus un abonementus, izmantot mūsu kontaktinformāciju un izmantot jūsu kredītkartes informāciju..

Līdzīgi tiek izmantoti arī pakalpojumu noraidīšanas (DoS) uzbrukumi, lai jūsu VoIP pakalpojumi būtu lēni vai gandrīz nelietojami. Visi šie draudi var nopietni sabojāt jūsu privātumu un atstāt visus slepenos datus nepareizajās rokās.

Mākoņu glabāšanas draudi

Tagad, ja esat kāds, kurš savus datus glabā pakalpojumos Google disks, OneDrive, Shutterfly un citās mākoņu glabāšanas ierīcēs, jums vajadzētu piesargāties no konfidencialitātes uzbrukumiem šādos pakalpojumos. Atcerieties iCloud uzlaušanas un dažādu slavenību noplūdušos attēlus 2014. gadā.

Ja hakeri var ielauzties Apple’s iCloud, viņi var arī ielauzties citos mākoņu krātuves pakalpojumos. Saskaņā ar Gartnera ziņojumu 36% ASV patērētāju savu saturu glabās mākonī. Šis statuss norāda uz daudzu privātuma uzbrukumu pieaugumu nākotnē un parāda, ka tie var izraisīt nāvējošu kaitējumu.

Vēl viens privātuma apdraudējums, kas jums jāņem vērā, izmantojot mākoņu krātuvi, ir tāds, ka tos var izmantot tiesībaizsardzības aģentūras. Valdības var iegūt juridiskas garantijas vai juridiskus paziņojumus, lai iegūtu datus no lietotājiem no šiem mākoņu krātuves uzņēmumiem.

privātuma rīki 2018. gadā

Lai aizsargātu pret daudzajiem privātuma draudiem, kas rodas no dažādiem avotiem, jums nepieciešami noteikti rīki, lai tos aizsargātu. Šeit mēs esam uzskaitījuši visu iespējamo programmatūru, pārlūka paplašinājumus un citus rīkus, kurus varat izmantot, lai aizsargātu savu privātumu pret visiem draudiem.

Virtuālais privātais tīkls (VPN)

Virtuālais privātais tīkls jeb VPN ir programmatūra / lietojumprogramma, kas izveido drošu tuneli starp jums un attālo serveri. Tas ir galvenais līdzeklis, lai internetā kļūtu anonīms un paslēptu savu patieso identitāti. Ja jūs uztraucaties par savas anonimitātes saglabāšanu internetā, apsveriet iespēju ieguldīt premium VPN pakalpojumā.

VPN ir vairāki serveri, kas atrodas dažādās pasaules valstīs. Kad izveidojat savienojumu ar šiem serveriem, tiek izveidoti droši tuneļi. To darot, jūsu sākotnējā IP adrese tiek maskēta un aizstāta ar arī jūsu pievienotā servera IP adresi. Tā ir labākā aizsardzība pret valdības uzraudzību, jo spiegu aģentūras nevar redzēt jūsu patieso atrašanās vietu.

Ja jūs uztrauc jūsu interneta aktivitātes, kuras izseko jūsu ISP vai kāds cits, lēts VPN ļauj jums aizsargāt savus datus no šādām vienībām. Izveidojot šos drošos tuneļus, visa jūsu interneta trafiks tiek šifrēts un procesa laikā paslēpts; neļaujot savam ISP, valdībai vai kādai citai trešai pusei noklausīties, ko jūs darāt internetā.

Šie ir daži faktori, kas jums jāmeklē VPN, kas aizsargātu jūsu privātumu:

 • Nulles žurnāla politika (netiek saglabāti darbību žurnāli)
 • Nodrošina vismaz AES 256 bitu šifrēšanas līmeņus
 • Piedāvā OpenVPN protokolu
 • Piedāvā dalītu IP’s
 • Vai serveri ir izplatīti visā pasaulē
 • Pieejamas anonīmas maksāšanas iespējas
 • VPN pakalpojums atrodas internetā draudzīgā vietā

Tor (sīpolu maršrutētājs)

Tor ir brīvi lietojama programmatūra, kas ir paredzēta, lai šifrētu jūsu interneta trafiku un uzturētu jūs anonīmu internetā. Sākotnēji pazīstams kā The Onion Router, Tor kļuva par tā saīsinājumu, un tagad ar šo vārdu to pazīst visā pasaulē.

Tor ļauj izveidot savienojumu ar nejauši izvēlētu mezglu sērijām tā serveru tīklā (darbojas brīvprātīgi) un šifrē visu jūsu interneta trafiku katru reizi, kad tas iet caur mezglu. Lai gan katrs mezgls zina, kurš ar to ir savienots un kam tas ir savienots, neviens nezina visu ķēdi (maršrutu).

Tā kā Tor ir bezmaksas, tas nodrošina tūlītēju risinājumu, lai aizsargātu jūsu privātumu pret tiešsaistes uzraudzību un kļūtu par anonīmu. Tomēr viens no galvenajiem Tor trūkumiem ir tā galīgā saite ķēdē (izejas mezgls). Tā kā mezglus pārvalda brīvprātīgie, tie, kas vada izejas mezglus, tiek pakļauti pārbaudei, ja kaut kas nelikumīgs iziet caur viņu mezglu (piemēram, pirātisks saturs).

Tas noved pie problēmas atrast sabiedriskās izejas mezglus Tor, jo tie ir pieejami ierobežotā daudzumā. Arī dažādu tautu, piemēram, Ķīnas, valdības’s, ir izmantojis šos izejas mezglus, lai uzraudzītu lietotājus, un bloķēja šos mezglus. Tāpat Tor nedrīkst izmantot P2P failu apmaiņai vai straumju izmantošanai. Tātad, ja jūs novērtējat savu privātumu un varat būt pacietīgs, meklējot izejas mezglus, tad Tor ir jūsu labākais rīks jūsu privātuma saglabāšanai.

Bezmaksas atvērtā koda programmatūra (FOSS)

Bezmaksas atvērtā pirmkoda programmatūras (FOSS) izmantošana notiek, palielinoties NVD ietekmei uz tehnoloģiju uzņēmumiem un liekot viņiem izveidot aizmugures programmatūru un programmas. FOSS ļauj ikvienam redzēt drošos kodus un tos pārbaudīt; ļaujot programmētājiem izveidot atklātā pirmkoda programmatūru, kuru ir grūti grozīt.

Bezmaksas atvērtā pirmkoda programmatūra samazina valdības izlūkošanas aģentūru risku iejaukties programmatūrā un vājināt tās aizsardzību. Gadu gaitā tiek ziņots, ka NSA vijole ar tiešsaistes drošības programmatūru un traucē viņu drošībai, lai piekļūtu programmai.

Tieši šī iemesla dēļ jums vajadzētu izvairīties no programmatūras, kas izgatavota ASV vai Lielbritānijā, jo izstrādātājus var viegli ietekmēt NSA un līdzīgi. Ieteicams biežāk izmantot FOSS un, ja to apvienojat ar atvērtā pirmkoda operētājsistēmām, piemēram, Linux, varat nodrošināt savu privātumu un samazināt risku, ka valdības aģentūras var sabojāt programmas.

Rīki tiešsaistes maksājumu nodrošināšanai

Tagad, ja jūs esat kāds, kas tiešsaistē iepērkas tiešsaistē, jums jāzina, ka lielākā daļa kiberuzbrukumu tiek veikti, mēģinot piekļūt jūsu finanšu informācijai. Saskaņā ar McAfee ziņojumu tika lēsts, ka kopējie finanšu zaudējumi pasaules ekonomikai 2014. gadā sasniegs 575 miljardus USD.

Balstoties uz šo statistiku, jums vajadzētu nodrošināt savu tiešsaistes privātumu, īpaši veicot maksājumus tiešsaistē un darījumus tiešsaistē. Šeit ir daži rīki, kurus varat izmantot tiešsaistes maksājumu nodrošināšanai.

 • Izmantojiet anonīmus maksājuma veidus (piemēram, BitCoin)
 • Izmantojiet priekšapmaksas kredītkartes
 • Izmantojiet kriptovalūtas
 • Vietējiem pirkumiem iegādājieties skaidru naudu

BitCoin

BitCoin ir revolucionāra maksājumu sistēma, kas ļauj veikt anonīmus maksājumus. Satoshi Nakamoto izstrādāja 2008. gadā un 2009. gadā izlaida kā atvērtā pirmkoda programmatūru, kas padara BitCoin tik drošu, ka tas neprasa starpnieka vai kontrolējošas organizācijas (piemēram, centrālās bankas) darbu.

BitCoin, iespējams, ir viena no populārākajām kriptovalūtām, ko šobrīd izmanto mūsdienās. Daudzas e-komercijas vietnes, VPN sniedzēji un citi pakalpojumi pieņem maksājumus, izmantojot BitCoin. BitCoin pamatmehānisms ir līdzīgs vienādranga tehnoloģijām, piemēram, BitTorrent.

Lai nodrošinātu pilnīgu anonimitāti norēķinoties ar BitCoin, rīkojieties šādi:

 • Izveidojiet pseidodizmantojamu kontu (e-pasta adresi, vārdu utt.), Kas neatklāj jūsu patieso identitāti.
 • Veicot pirkumu, vienmēr izmantojiet jauno BitCoin adresi (maku). Tas nodrošinās, ka finanšu darījumus nevar izsekot jums.
 • Aizpildot BitCoin informāciju, nekad neatklājiet savu īsto vārdu, tālruņa numuru, adresi un citu personisko informāciju.
 • Ja jūs pērkat BitCoin no automatizētām biržām (piemēram, CoinBase), iespējams, viņi pieprasīs, lai jūs atklātu reālās pasaules identitāti. Tomēr, izmantojot maisītāja pakalpojumus (piemēram, Shared Coin), jūs varat nodrošināt pilnīgu anonimitāti, atmazinot savus BitCoin pirkumus. Lai gan šī metode nav bezmaksas, bet maisītāja pakalpojumi anonimizē jūsu BitCoin, apmainot to ar citiem lietotājiem; padarot to grūti izsekojamu.

Priekšapmaksas kredītkartes

Vēl viena tiešsaistes maksājumu nodrošināšanas metode ir priekšapmaksas kredītkaršu izmantošana. Lai gan šī metode var būt atkarīga no atrašanās vietas, jūs varat to izmantot, lai iegādātos dāvanu kartes bezrecepšu veikalā, un pēc tam izmantojiet pseido e-pasta adresi, lai iegādātos kriptovalūtas, piemēram, BitCoin. Šī metode nodrošina pilnīgu anonimitāti, veicot pirkumu, kā arī garantē drošu tiešsaistes darījumu.

Kriptovalūtas

Mūsdienās tiešsaistes tirgū ir pieejami vairāk nekā 660 dažādu kriptovalūtu. BitCoin, bez šaubām, ir visvairāk izmantotais no tiem visiem un arī vispopulārākais. Tomēr papildus BitCoin tiešsaistes maksājumiem varat izmantot arī citas kriptovalūtas. Daži no tiem ietver Auroracoin, DigitalNote, Dash, Nxt, Emercoin un daudz ko citu.

Virtuālās mašīnas

Jūs varat uzlabot savu tiešsaistes drošību, piekļūstot internetam vai racionalizējot noteiktus uzdevumus internetā, izmantojot virtuālās mašīnas. Datoru pasaulē virtuālās mašīnas ir programmas vai programmatūra, kas atdarina noteiktu datorsistēmu.

To panāk, atdarinot cieto disku, uz kura ir instalēta operētājsistēma, kamēr jūsu parastā OS darbojas fonā, efektīvi atdarinot datorsistēmu. Tātad īsumā - tā’piemēram, pilnīgi citas operētājsistēmas palaišana virs jūsu standarta OS. Dažas populāras virtuālās mašīnas ietver tādas kā VMWare Player, VirtualBox, Parallels, QEMU un Windows Virtual PC..

Tas padara virtuālās mašīnas par lielisku rīku jūsu privātuma aizsardzībai internetā. Ļaunprātīgie draudi, kurus uztver virtuālās mašīnas, aizsargā galveno datoru no inficēšanās vai iefiltrēšanās. Tomēr virtuālās mašīnas var padarīt jūsu sistēmu lēnu, jo operētājsistēmas palaišanai virs citas OS būtu nepieciešama lielāka apstrādes jauda.

DNS & IP noplūdes testi

Tagad, ja jūs izmantojat konfidencialitātes rīkus, lai slēptu savu IP adresi, piemēram, VPN, joprojām pastāv iespēja, ka jūsu IP adrese un DNS var būt noplūdi. Lai uzzinātu, vai no jūsu DNS trafika vai IP noplūst, varat izmantot bezmaksas rīkus, piemēram, DNSLeakTest.com, Whatsmyip.org un DNSleak.com.

Ja testa rezultāti parāda jūsu privātuma programmatūras (VPN) DNS un IP, jums nav noplūdes. Tomēr, ja jums tiek parādīts jūsu ISP DNS un IP adrese, jums ir noplūde. Tas nozīmē, ka ikviens, kurš uzrauga jūsu trafiku, var to izsekot jums šo DNS un IP noplūžu dēļ.

Lai novērstu šo problēmu, DNSLeakTest.com ir aprakstījis šādas darbības:

 • Pirms izveidojat savienojumu ar savu privātuma programmatūru (VPN), iestatiet statiskās IP adreses rekvizītus, ja izmantojat DHCP.
 • Kad esat izveidojis savienojumu, noņemiet visus DNS iestatījumus.
 • Kad esat atvienojies, pārslēdzieties atpakaļ uz sākotnējo statisko DNS serveri vai DHCP.

Šie ir daži pamata soļi, kas var palīdzēt novērst DNS noplūdes. Ir pieejamas programmas, kuras var automātiski sākt šīs darbības un novērst DNS noplūdes. Pretējā gadījumā varat manuāli notīrīt DNS iestatījumus un novērst DNS noplūdes problēmu.

Tīmekļa pārlūka paplašinājumi

Lai aizsargātu jūsu tiešsaistes privātumu, kas rodas no tīmekļa pārlūkiem, jūsu rīcībā ir dažādi pārlūka paplašinājumi un rīki. Šie rīki ir sākot no sīkfailu bloķēšanas paplašinājumiem, VPN paplašinājumiem, HTTPS un beidzot ar programmām, kas palīdzēs jums nodrošināt jūsu pārlūkošanas vēsturi.

VPN paplašinājumi

Ir nedaudz VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā savu tīmekļa pārlūka paplašinājumu. Līdzīgi kā Hola, Zenmate un TunnelBear, šie pakalpojumu sniedzēji ļauj jums nodrošināt tīmekļa pārlūkošanu, to šifrējot un tunelējot caur viņu pašu serveriem, izmantojot šos paplašinājumus. Lielāko daļu šo paplašinājumu var brīvi izmantot, taču dažiem no tiem ir ierobežots to datu apjoms, kurus varat izmantot noteiktā laika posmā..

Spoki

Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari un Opera, Ghostery pieejams bezmaksas tīmekļa pārlūka paplašinājums ļauj jums redzēt visas slēptās izsekošanas tehnoloģijas, kas darbojas fonā. Izmantojot pakalpojumu Ghostery, jūs varat bloķēt sīkfailus, tagus, bākas, tīmekļa izdevējus, pikseļus un citus tīmekļa izsekošanas rīkus.

AdBlock Plus

Tam obligāti jābūt pārlūkprogrammas paplašinājumam, jo ​​AdBlock Plus bloķē visa veida reklāmas (maksā & bezmaksas). AdBlock apturēs jebkuru reklāmu, kas tiek parādīta, pārlūkojot dažādas vietnes, bloķējot reklāmas vietnē YouTube, Facebook un citos sociālo mediju kanālos un atspējojot trešo pušu sīkfailus un skriptus. Lai gan AdBlock var ļaut dažām reklāmām iziet cauri, taču var mainīt tā filtrēšanas preferences, lai apturētu jebkādu reklāmu caurspīdīgumu.

Privātuma Badger

Privacy Badger ir vēl viens pārlūka paplašinājums, kas paredzēts, lai apturētu to tehnoloģiju izsekošanu, kuras darbojas uz fona. Tas pārtrauc spiegot reklāmas, sīkfailus, pirkstu nospiedumu tehnoloģijas, bloķē ļaunprātīgu programmatūru un dažādas citas tīmekļa izsekošanas tehnoloģijas.

HTTPS visur

HTTPS visur ir arī bezmaksas tīmekļa pārlūka paplašinājums, un tam obligāti jābūt. HTTPS visur ir savietojams ar Firefox, Chrome un Opera, un tas nodrošina, ka vienmēr tiek izveidots savienojums ar vietni, izmantojot HTTPS savienojumu. Tas aizsargā jūsu tīmekļa pārlūkošanas privātumu, jo tīmekļa trafiks iet caur šifrētiem savienojumiem.

Atvienojiet

Atvienot ir lielisks mazs rīks, kas darbojas līdzīgi kā Ghostery. Tas ļaus jums bloķēt visas tīmekļa izsekošanas tehnoloģijas, bloķēt ļaunprātīgu programmatūru un saglabāt tīmekļa meklēšanu privātu. Augstākā līmeņa Disconnect versija piedāvā arī VPN pakalpojumu, vairāku ierīču savietojamību (vienlaicīgi 3 ierīces) un darbojas uz galddatoriem un mobilajām ierīcēm.

NoScript

Jūsu tīmekļa pārlūkprogrammās fonā darbojas daudzi skripti (galvenokārt javascript). Šie skripti var noplūst identificējamu informāciju par jums. NoScript ir spēcīgs rīks, kas var dot jums kontroli pār to, kuri skripti darbojas jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā. Tomēr NoScript nav paredzēts ikvienam, kurš nav pieredzējis tehnoloģiju jomā. Tas prasa tehniskas zināšanas un izpratni par riskiem, kas saistīti ar noteiktu skriptu apturēšanu.

Labāka privātums

Bez parastajiem sīkfailiem dažas vietnes darbojas jūsu darbības izsekošanai LSO (Local Shared Objects). LSO parasti sauc par ‘Flash sīkdatnes’. Varat konfigurēt Flash un bloķēt visus LSO. Tomēr tas nozīmētu Flash satura pārkāpšanu - tas varētu būt problemātiski. Šeit noder noderīga paplašinājuma BetterPrivacy izmantošana, jo tas bloķē šos Flash sīkfailus un ļauj pārvaldīt LSO.

Drošas meklētājprogrammas, kas to nedara’t dziesma

Starp daudzajiem tīmekļa pārlūkošanas draudiem pēdējā lieta, par kuru jums jāuztraucas, ir dažādas meklētājprogrammas, kas glabā visu jūsu meklēšanas informāciju. Populārās meklētājprogrammas, Google un Yahoo, glabā informāciju, piemēram, jūsu IP adresi, meklēšanas vienuma vaicājumu, meklēšanas (vaicājuma) datumu un laiku un izseko meklēšanu atpakaļ uz datoru, izmantojot sīkfaila ID.

Lielākā daļa meklētājprogrammu apvieno arī jūsu iepriekšējos meklēšanas vaicājumus un jūsu ievietotos ziņojumus ‘Patīk’ sociālajos medijos, lai sniegtu pēc iespējas labākus meklēšanas rezultātus. Tas ir kas’s pazīstams kā ‘filtra burbulis’ kur meklētājprogrammas jūs profilē un tuvina rezultātus jūsu interesēm; savukārt, pazeminot rezultātus, kuriem varētu būt cits viedoklis un viedoklis.

Šeit jums vajadzētu izmantot meklētājprogrammas, kas jūs neseko un nenodrošina objektīvus meklēšanas rezultātus. Šeit ir daži no šiem drošajiem meklētājprogrammām:

DuckDuckGo

Viena no labākajām alternatīvajām meklētājprogrammām, kas pašlaik pieejama. Izmantojot DuckDuckGo, jūsu meklēšanas vaicājumi ir anonīmi un netiek izsekoti. Tomēr DuckDuckGo paziņo, ka tai ir jāievēro tiesas rīkojumi un ja tiek lūgts dalīties ar lietotāju datiem. Bet tā kā tas neizseko jūsu meklēšanas vaicājumus, tas vēl nav’t kaut ko potenciāli bīstamu, ko var atdot.

YaCy

Ja neuzticaties meklētājprogrammām, kas uztur jūsu privātumu, varat izmantot YaCy, kas balstās uz vienādranga tehnoloģiju. YaCy neuzglabā jūsu meklēšanas nosacījumus un neizmanto sīkfailu ID, tā vietā, lai izmantotu globālo salīdzinošo tīklu, tas nodrošina vislabākos rezultātus no indeksētajām tīmekļa lapām.

StartPage

Šī ir vēl viena droša meklētājprogramma, kas sola neuzglabāt informāciju par jūsu meklējumiem, neizmantot sīkfailu ID vai nesūtīt savu personisko informāciju trešajām personām.

Gibiru

Gibiru izmanto Google meklēšanas rezultātus, bet saglabā jūsu IP adresi (identitāti) anonīmu, atdalot meklēšanas vienumu, izmantojot starpniekserverus. Tas arī noņem visus ierakstus dažu sekunžu laikā pēc meklēšanas veikšanas.

E-pasta šifrēšanas rīki

Arvien pieaugošā valdības iefiltrēšanās un datu saglabāšanas likumu ieviešana ir padarījusi mūsu e-pastus par jutīgiem pret privātuma pārkāpumiem. Lielākajā daļā e-pasta pakalpojumu SSL šifrēšana ir iekļauta savos e-pasta pakalpojumos. Tomēr SSL nav nozīmes, ja šie e-pasta pakalpojumu sniedzēji (Google & Microsoft) sūta jūsu informāciju valdības aģentūrām (NSA).

Atbilde uz konfidencialitātes nodrošināšanu, izmantojot e-pastus, ir e-pasta šifrēšana. Ir dažādi rīki, kurus varat izmantot, lai aizsargātu savus e-pastus. Šeit ir daži no labākajiem un viegli lietojamiem e-pasta šifrēšanas rīkiem.

* Ņemiet vērā, ka šie šifrēšanas rīki neslēpj visus jūsu e-pasta aspektus. Sūtītāja un saņēmēja e-pasta adrese, tēmas rinda un datums & e-pasta laiks joprojām ir redzams. Vienīgais šifrētais saturs ir ziņojuma pamatteksts un tā pielikumi.          

 • GNU privātuma sargs
 • Diezgan laba konfidencialitāte (PGP)
 • Infoencrypt
 • GPGTools
 • GPG4Win
 • HP SecureMail
 • Proofpoint
 • EdgeWave
 • Kriptzons
 • Pasta aploksne
 • DataMotion
 • Sendinc
 • Ieslodzīts

Rīki VoIP sarunu drošībai

Ņemot vērā dažādus kiberuzbrukumus, jūs esat neaizsargāti pret privātuma pārkāpumiem, izmantojot VoIP pakalpojumus. Lai aizsargātu jūsu privātumu pret VoIP draudiem, ko mēs jau uzsvērām iepriekš, jums vajadzētu izmantot VoIP pakalpojumus ar pilnīgu šifrēšanu. Daži no šiem rīkiem ir:

 • RedPhone: Tā ir atvērtā pirmkoda programmatūra, kas pieejama Android ierīcēs un ir brīvi izmantojama. RedPhone piedāvā pilnīgu šifrēšanu, izmantojot VoIP pakalpojumus, ļaujot šifrēt visus zvanus.
 • Signāls: tā ir bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, bet paredzēta iOS ierīcēm. Signālu izstrādā tie paši veidotāji, kas ražo RedPhone. Tas ļauj šifrēt arī balss zvanus un īsziņas.
 • Jitsi: jūs varat viegli aizstāt Skype ar Jitsi, jo tas ļauj veikt visas funkcijas, piemēram, zvanus, video konferences, failu pārsūtīšanu un tērzēšanu. Tomēr Jitsi šifrē visas jūsu sarunas un VoIP aktivitātes ar ZRTP.
 • Tox: šī ir vēl viena programmatūra, kuru var brīvi izmantot VoIP sarunu nodrošināšanai. Tāpat kā Skype, arī Tox ļauj veikt bezmaksas zvanus, sūtīt ziņojumus, pārsūtīt failus un mitināt video konferences. Tomēr zvani uz Tox ir saistīti ar Tox-to-Tox.
 • Klusais aplis: tas ir pilnīgs uzvalks, kurā var šifrēt visa veida sarunas. Šajā uzvalkā ir funkcija ar nosaukumu Klusais telefons. Tas palīdz aizsargāt jūsu balss un teksta sarunas iOS un Android ierīcēs. Iepriekš tas nodrošināja arī funkciju Silent Eyes (VoIP pakalpojumi operētājsistēmā Windows), bet tagad pakalpojums ir pārtraukts.

Rīki tūlītējo ziņojumu nodrošināšanai

Rīki, kurus mēs minējām iepriekš, lai nodrošinātu jūsu VoIP sarunas, nodrošina arī tūlītējo ziņojumu aizsardzību. Papildus šiem rīkiem ir arī dažas īpašas lietotnes un programmas, kas izstrādātas, lai aizsargātu jūsu privātumu, izmantojot tūlītējos ziņojumus. Daži no tiem ietver:

 • Pidgin + OTR spraudnis: tas ir atvērtā koda IM klients, ko var izmantot kopā ar Google Talk, Yahoo, MSN un daudziem citiem tērzēšanas pakalpojumiem. OTR spraudnis ir papildinājums, kas ļauj šifrēt tiešu slepenību. Tas aizsargā visus jūsu ziņojumus un šifrē visas sarunas.
 • Gliph: viens no labākajiem rīkiem jūsu ziņojumu aizsardzībai, Gliph ļauj mainīt identitāti uz pseidonīmu un pēc tam to atkal mainīt. Vēl viena funkcija, kas atšķir Gliph, ir tā ‘Īsta dzēšana’ opcija, ja jūs varētu izdzēst savu ziņojumu no sūtītāja’s un uztvērējs’s ierīces, kā arī no Gliph’s serveri.
 • Adium + OTR spraudnis: Adium ir arī bezmaksas un atvērtā koda IM klients, bet paredzēts tikai iOS ierīcēm. OTR spraudnis ir iebūvēts kopā ar Adium, kas ļauj šifrēt tūlītējos ziņojumus.
 • Chatsecure: tas ir savietojams visās lielākajās platformās un darbojas gandrīz ar visiem tērzēšanas pakalpojumiem. Chatsecure ir iebūvēts OTR un aizsargā jūsu ziņojumus no jebkādiem privātuma pārkāpumiem.
 • Telegramma: tas ir savietojams Android, iOS un Windows ierīcēs. Telegramma nodrošina pilnīgu šifrēšanu, nodrošinot visus jūsu ziņojumus. Telegram neuzglabā jūsu ziņojumus savos serveros, un tai ir funkcija, ar kuras palīdzību tā var izdzēst ziņojumu no sūtītāja’s un uztvērējs’s ierīce vienlaicīgi; neatstājot pēdas no jūsu sarunas.   
 • Teksta drošība: kas īpaši paredzēts Android, TextSecure aizstāj noklusējuma teksta lietotni jūsu Android ierīcē un šifrē visus jūsu ziņojumus. Tas ir lielisks rīks, jo jūsu ziņojumi tiks šifrēti pat tad, ja tālrunis tiek nozagts.

datu šifrēšana 2018

Ņemot vērā visus privātuma draudus un dažādu valdību arvien pieaugošos traucējumus, datu šifrēšana ļauj aizsargāt savu privāto informāciju. Daudzi no iepriekš uzskaitītajiem rīkiem izmanto šifrēšanu, lai slēptu jūsu datus no nokļūšanas privātuma iebrucēju rokās.

Kas ir šifrēšana??

Jūs atradīsit vairākas definīcijas ‘šifrēšana’ internetā. Daži to ir definējuši kā datu pārvēršanas slepenajos kodos veidu, savukārt citi to ir uzskatījuši par datu pārvēršanu šifrētā tekstā, kuru neviens nevar nolasīt, izņemot pilnvarotās puses.

Tomēr, vienkārši sakot, šifrēšana ir veids, kā tiek kodēti jūsu ziņojumi, faili un cita informācija, neļaujot nevienam redzēt informācijas saturu, ja vien viņiem nav pareizas šifrēšanas atslēgas, lai atšifrētu datus..

Kā darbojas šifrēšana?

Tāpat kā definīcijā teikts, datu šifrēšana šifrē jūsu datus un, izmantojot šifrēšanas algoritmus, vienkāršo tekstu pārveido šifrētos tekstos. Šifrētos datus neviens nevar saprast vai lasīt, ja vien viņiem nav šifrēšanas atslēgu, lai atšifrētu datus.

Lai parādītu, kā izskatās ziņojuma šifrēšana, mēs izmantojām programmatūru PGP, lai šifrētu e-pastu ar šādu ziņojumu:

Galīgais privātuma ceļvedis

Kad PGP to šifrēja, tas būs tas, ko redzēs visi, ja pārtver mūsu ziņojumu:

Galīgais privātuma ceļvedis

Dažādi šifrēšanas algoritmu veidi

Padziļinot šifrēšanu, fonā notiek tas, ka pastāv dažādi algoritmi, kas strādā, lai šifrētu jūsu datus. Gadu gaitā ir bijuši dažādi šifrēšanas algoritmi, katrs ar īpašu šifrēšanas atslēgas garumu, aizsardzības līmeni un citām funkcijām..

 • Trīskāršs DES: Datu šifrēšanas standarta (DES) algoritms bija, iespējams, pirmais šifrēšanas algoritms, kas publiskots. Tas bija salīdzinoši vājš un hakeriem bija viegli uzlauzt. Lai aizstātu DES, tika ieviests trīskāršais DES, kurā tika izmantotas trīs atsevišķas 56 bitu atslēgas. Tagad Triple DES lēnām aizstāja ar citiem šifrēšanas algoritmiem, un to ļoti izmantoja finanšu pakalpojumi.
 • Blowfish: tas ir viens no elastīgākajiem šifrēšanas algoritmiem, kas tur tika ieviests, un tika ieviests arī, lai aizstātu DES. Izmantojot 64 bitu šifrus, ir zināms, ka Blowfish nodrošina lielu ātrumu un galvenokārt tiek aizsargāts ar paroli, iepērkoties tiešsaistē vai veicot maksājumus..
 • Divkāršs: tas ir Blowfish algoritma pēctecis, un bija arī zināms, ka tas nodrošina ātru ātrumu. Divas izmantotās šifrēšanas atslēgas līdz 256 bitiem un tās bezmaksas atvērtā koda raksturs nozīmēja, ka tā ir atrodama populārajā šifrēšanas programmatūrā, piemēram, TrueCrypt, GPG un PhotoEncrypt.
 • RSA: atšķirībā no Triple DES, Blowfish un Twofish, RSA izmanto asimetrisku algoritmu. Tas nozīmēja, ka RSA izmantoja 2 atslēgas, vienu šifrēšanai, otru atšifrēšanai. Tas padarīja RSA drošāku nekā citi šifrēšanas algoritmi un ir atrodams populārā programmatūrā, piemēram, PGP un GPG.
 • AES: Mūsdienu spēcīgākais šifrēšanas algoritms tiek uzskatīts par uzlaboto šifrēšanas standartu (AES)’laika, un tam uzticas ASV valdība un citas iestādes. Izmantojot šifrēšanas atslēgas no 128 bitu, 192 bitu un 256 bitu, AES var apturēt visa veida hakeru uzbrukumus. Lai arī brutāla spēka uzbrukumi joprojām var sagraut AES šifrēšanu, lai to panāktu, būs nepieciešams milzīgs datora enerģijas un laika patēriņš.

Šifrēšanas atslēgas garumi

Mēs esam runājuši par šifrēšanu, kā tā darbojas, un par dažiem populāriem šifrēšanas algoritmiem, kurus atradīsit dažādos šifrēšanas rīkos, bet cik ilgs laiks ir nepieciešams šifra izjaukšanai. Vienkāršākais vai rupjākais veids, kā to uzzināt, ir šifrēšanas atslēgas garumu apskatīšana.

Tas ir kopējais nulles un nulles skaits vai neapstrādātie skaitļi, kas iesaistīti šifrēšanas atslēgā. Atkarībā no šiem atslēgu garumiem drošības eksperti nosaka kopējo laiku, kas nepieciešams katras šifrēšanas pārtraukšanai. Lai sniegtu ideju, apsveriet šo iespēju:

 • AES 128 bitu šifrēšanai būtu nepieciešamas 3,4 × 1038 operācijas, lai to veiksmīgi izjauktu.
 • Ātrākajam un jaudīgākajam datoram uz zemes, Tianhe-2 (atrodas Ķīnā), būtu nepieciešams aptuveni 1/3 miljarda gadu, lai ar spēku sabojātu AES 128 bitu šifrēšanu..
 • Tā kā AES 256 biti ir jaudīgāki nekā 128 biti, to sabojājot ar brutālu spēku, būtu nepieciešams 2128 reizes vairāk datora jaudas. Precīzāk, 3,31 × 1065

Aplūkojot šos skaitļus, būtu nepieciešams milzīgs datora enerģijas, resursu un laika daudzums, lai pārtrauktu AES 128 bitu šifrēšanu. Lai gan 128 bitu sadalīšana prasa tik daudz laika, AES 256 bitu šifrēšanas uzlaušana liks pasaulei apstāties. Tāpēc, iespējams, tas vēl nav salauzts un tiek uzskatīts par līdz šim spēcīgāko šifrēšanas līmeni.

Šifri

Tomēr don’neuzskatu, ka šifrēšanas atslēgas garums ir vienīgais, kas nosaka šifrēšanas spēku. Matemātiskie algoritmi, kas šifrē jūsu datus fonā un tiek saukti par šifriem, ir jebkuras šifrēšanas patiesais spēks.

Šie ir galvenais iemesls vai avots, caur kuru tiek salauzta šifrēšana. Hakeri var izmantot visus algoritma trūkumus vai nepilnības un izmantot tos šifrēšanas pārtraukšanai. Mēs jau esam apsprieduši dažus vispārīgus šifrus, piemēram, Blowfish, RSA un AES.

Šifrēšana no vienas puses uz otru

Lai garantētu pilnīgu privātumu un drošību, jums vajadzētu izvēlēties pakalpojumus, kas piedāvā pilnīgu šifrēšanu. Šifrēšana no vienas puses uz otru ir tāda, ka tā šifrē visus jūsu datus (personālo datoru, klēpjdatoru, maršrutētāju, tālruni, planšetdatoru, spēļu konsoli utt.) Un pēc tam atšifrē paredzētajā mērķī.

Vispopulārākā šifrēšana ir tā, ka starpnieku vai trešo personu, kas visa procesa laikā var piekļūt jūsu datiem, nav. Neviena vienība bez atļaujas nevar piekļūt jūsu nenodrošinātiem datiem, izmantojot pilnīgu šifrēšanu. Tas ir tas, kas padara pilnīgu šifrēšanu no vienas puses uz otru, lai aizsargātu pret dažādiem kiberdraudiem.

Lieliska priekšu slepenība

Perfect Forward Secrecy ir sistēma, kas nodrošina, ka šifrēšana tiek droši aizsargāta. Tas darbojas, izveidojot jaunas unikālas katras sesijas privātās šifrēšanas atslēgas. Šādā veidā Perfect Forward Secrecy neļauj jūsu dati tikt apdraudēti, ja notiek šifrēšanas atslēgas noplūde; aizsargājot citus sesijas taustiņus.

Vai valdības var kompromitēt datu šifrēšanu?

Tā kā mēs esam detalizēti runājuši par šifrēšanu, rodas īsts jautājums, vai valdības aģentūras var apdraudēt datu šifrēšanu? Saskaņā ar Edvarda Snidena atklātajiem faktiem tā ir ļoti taisnība. Pamata iemesls tam ir NIST (Nacionālais standartu un tehnoloģijas institūts).

NIST izstrādā un sertificē gandrīz visus datu šifrējumus, kas šobrīd tiek izmantoti. Daži no tiem ir AES, RSA, SHA-1 un SHA-2. Tomēr NIST problēma ir tā, ka tā ļoti cieši sadarbojas ar NSA, lai izstrādātu dažādus šifrēšanas šifrus. Ir zināms, ka NSA apmaina programmatūru un rada aizmugures durvis; atstājot mūs apšaubīt NIST integritāti.

GCHQ & NSA var salauzt RSA šifrēšanas atslēgu

Viens piemērs tam, kā šifrēšana tika kompromitēta valdību starpā, nāca no Edvarda Snidena sniegtās informācijas. Balstoties uz viņa ziņojumiem, tika nosaukta programma ar nosaukumu ‘Sierīgs vārds’ tika izmantots sertifikātu izdalīšanai, un GCHQ superdatori to varēja uzlauzt.

Tas nozīmēja, ka valdības izlūkošanas aģentūras var uzlauzt jebkādu šifrēšanas veidu, kas atkarīgs no sertifikātiem. Balstoties uz šo priekšstatu, NSA un GCHQ viegli varēja apdraudēt SSL, TLS un 1028 bitu RSA šifrēšanas atslēgu. Tāpēc lielākajā daļā programmatūras (galvenokārt VPN) atradīsit 2048 bitu un 4096 bitu RSA šifrēšanu..

protokoli 2018. gads

Droši protokoli ir vēl viens mīkla, kas palīdz nodrošināt jūsu privātumu un aizsargāt jūsu datus pret daudziem draudiem. Viņi strādā kopā ar dažādiem datu šifrēšanas līmeņiem; veidojot aizsargbarjeras, kas uzvarēja’t nepieļaut dažādus draudus, ka tiek pārkāpta jūsu privātums un drošība.

Dažādi protokolu veidi

Ir dažādi protokoli, kurus redzēsit, lietojot dažādu šifrēšanas programmatūru. Daļa programmatūras automātiski izvēlas piemērotākos protokolus, bet citi ļauj jums izvēlēties (piemēram, lielākajā daļā VPN pakalpojumu). Šeit ir visbiežāk redzētie protokoli, ko redzēsit:

PPTP

Punktu tunelēšana tunelī (PPTP) tiek uzskatīta par vienu no ātrākajiem un vienkāršākajiem šodien izmantotajiem protokoliem. Tomēr PPTP ir daudz drošības ievainojamību. Tas nav visdrošākais protokols, un hakeri, valdības uzraudzības aģentūras un citi to var viegli pārkāpt. Tas ir iemesls, kāpēc PPTP pārsvarā tiek norādīts uz apvedceļu ģeogrāfiskajiem ierobežojumiem un straumēšanu tiešsaistē, nevis uz jūsu privātuma nodrošināšanu.

L2TP / IPSec

L2TP / IPSec nodrošina labāku drošību un tiek uzskatīts par drošāku salīdzinājumā ar PPTP. Tā kā pats L2TP to nedara’Lai šifrētu savus datus, jūs to redzēsit, izmantojot IPSec. Tomēr L2TP / IPSec darbība ir daudz lēnāka; atšķirīgais ugunsmūris arī apgrūtina tā iestatīšanu, un, pēc Edvarda Snūdeņa domām, NSA apzināti apdraudēja tā izstrādes laikā.

OpenVPN

OpenVPN ir atvērtā pirmkoda programmatūra, un to uzskata par visdrošāko protokolu, ko šodien varat izmantot. Tas atbalsta visus galvenos šifrēšanas algoritmus (Blowfish, AES utt.) Un augstu drošību ar ātru ātrumu. OpenVPN atvērtā koda raksturs nozīmē, ka NSA to neapdraudēja. Tomēr OpenVPN dažu ierīču uzstādīšanai nepieciešama trešās puses programmatūra, un tās iestatīšana var būt sarežģīta.

SSTP

SSTP protokolu jūs atradīsit galvenokārt uz Windows platformas. Sākotnēji to izstrādāja Microsoft, un tas pirmo reizi tika parādīts operētājsistēmā Windows Vista SP1. SSTP nodrošina līdzīgu drošību kā OpenVPN, taču, ņemot vērā NSA un Microsoft ilgo vēsturi, pastāv iespēja, ka tā varētu tikt apdraudēta.

IKEv2

IKEv2 nodrošina labu vispārējo drošību un izmanto to pašu pamatu kā IPSec protokols. IKEv2 uztver ātrāk nekā PPTP, SSTP un L2TP / IPSec, un to galvenokārt atrod dažādās mobilajās operētājsistēmās (piemēram, BlackBerry). Tomēr ne visas ierīces atbalsta IKEv2, un tā konfigurācija var būt sarežģīta. Tā kā IKEv2 to kopīgi izstrādāja Microsoft un Cisco, tas nav imūns pret NSA viltojumiem.

Kurš protokols (un šifrēšana) jums būtu jāizmanto?

Ja ņem vērā katra no šiem protokoliem plusi un mīnusi, pareiza līdzsvara atrašana tiešsaistes privātumam var būt sarežģīta. Lai nodrošinātu pilnīgu tiešsaistes drošību un anonimitāti, OpenVPN protokolam ar 256 bitu AES šifrēšanu vajadzētu būt jūsu pirmajai un acīmredzamajai izvēlei..

Tas nozīmē OpenVPN atvērtā koda raksturu un milzīgo jaudu, kas nepieciešama AES 256 bitu šifrēšanas pārtraukšanai’ir spēcīgākais, ko šodien varat izmantot. No otras puses, jūs varat izmantot L2TP / IPSec protokolu, ja OpenVPN protokolu kāda iemesla dēļ nevar izmantot. L2TP / IPSec nodrošina drošus savienojumus, un to atbalsta ļoti dažādas ierīces.

kā nodrošināt pārlūkošanu

Tagad, kad jūs zināt par dažādiem draudiem, kas var pārkāpt jūsu tiešsaistes privātumu, par dažādiem rīkiem, kurus varat izmantot, lai apturētu jūsu privātuma aizskaršanu, un kuri šifrēšanas un protokoli jums būtu jāizmanto, šeit ir īss ceļvedis, kā nodrošināt tīmekļa pārlūkošanu.

Notīrīt sīkfailus

Sīkfaili ir īstais iemesls, kāpēc dažādas vietnes zina, ko jūs tiecaties tīmeklī. Viņi tiek glabāti jūsu datorā un nosūta nelielu informāciju atpakaļ uz vietni. Tātad, nākamreiz apmeklējot to pašu vietni, vietnei tiek nosūtīts sīkfails’serveris, kurā ir visas jūsu iepriekšējās darbības.

Šīs sīkdatnes var saglabāt svarīgu informāciju par jums, piemēram, paroles, kredītkartes datus, adreses un citu personisko informāciju. Šajā gadījumā jums noder tādi pārlūka paplašinājumi kā AdBlock Plus, Privacy Badger un Ghostery. Tie palīdz identificēt un bloķēt dažāda veida sīkfailus. Tāpat BetterPrivacy pārlūka paplašinājums ir ļoti noderīgs, lai bloķētu Flash sīkdatnes un pārvaldītu LSO.

Tagad daudzām populārām pārlūkprogrammām ir iespēja pārtraukt parasto sīkfailu glabāšanu, taču Flash sīkdatnes joprojām ir drauds. Tomēr, lai notīrītu Flash sīkfailus, varat izmantot šo programmu:

 • CCleaner (pieejams operētājsistēmās Windows un Mac OS): CCleaner palīdz aizsargāt jūsu privātumu, izdzēšot flash sīkfailus. Tas arī palīdz padarīt jūsu sistēmu ātrāku un notīra jūsu sistēmu’s reģistrs, kuru var pārblīvēt ar kļūdām un salauztiem iestatījumiem.

Izmantojiet pārlūka paplašinājumus, lai nostiprinātu savu privātumu

Papildus sīkdatnēm jūsu tiešsaistes privātumu var apdraudēt tiešsaistes uzraudzība, hakeri, surogātpasta izplatītāji un citi ļaunprātīgi kibernoziedznieki. Šajā gadījumā VPN pārlūka paplašinājuma izmantošana ļauj jums droši piekļūt vietnēm un pārlūkot tīmekli, neatstājot nevienu celiņu. VPN pārlūka paplašinājumi ir noderīgi, ja pietrūkst laika, taču vēlaties piekļūt tiešsaistes bankām vai vēlaties veikt pirkumus tiešsaistē.

Līdzīgi AdBlock Plus novērš nepatīkamo reklāmu surogātpastu jūsu pārlūkprogrammas ekrānā. Tas ir lielisks rīks, lai neļautu trešo pušu reklāmām iegūt personisku informāciju par jums vai novirzītu jūs uz krāpnieciskām vietnēm.

Tīmekļa izsekošanas tehnoloģijas

Web izsekošanas tehnoloģijas darbojas fonā un uzrauga katru jūsu kustību. Ja vēlaties noteikt šīs izsekošanas tehnoloģijas, ļoti noderīgi var būt tādi pārlūka paplašinājumi kā Ghostery, Privacy Badger, Disconnect un NoScript. Tie bloķē dažādus izsekošanas rīkus, piemēram, tagus, ļaunprātīgu programmatūru, sīkfailus, bākas, pikseļus, tīmekļa izdevējus un citas līdzīgas tehnoloģijas.

Šeit jāņem vērā dažādas tīmekļa izsekošanas tehnoloģijas:

 • Pārlūka pirkstu nospiedumi: kā mēs minēts iepriekš ‘Tīmekļa pārlūka draudi’, daudzi jaunākie pārlūki dažādos veidos vāc informāciju par jums, lai jūs varētu identificēt. Procesu, kurā tas tiek sasniegts, sauc par pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu, un jūs to varat apturēt, izmantojot papildinājumu Privacy Badger.
 • HTML tīmekļa krātuve: ir tīmekļa krātuve, kas ir iebūvēta dažādos tīmekļa pārlūkos. Tas darbojas tāpat kā sīkfaili, bet tajā ir vairāk atmiņas, un jūs to nevarat pārraudzīt vai selektīvi noņemt no pārlūka. Firefox un Internet Explorer varat izslēgt HTML Web krātuvi, bet izmantojot Klikšķi&Tīrs un BetterPrivacy paplašinājums, lai noņemtu saturu no šīs tīmekļa krātuves.
 • ETags: Entītijas tagi vai ETags ir HTTP protokolu sastāvdaļa un tiek izmantoti pārlūka validēšanai’s kešatmiņa. Kad ETags ir apstiprināts, apmeklējot vietni, jūs izveidojat pirkstu nospiedumu, un šos ETags var izmantot, lai jūs izsekotu.
 • Vēstures zagšana: ir dažādas bēdīgi slavenas vietnes, kuras var izgūt iepriekšējo pārlūkošanas vēsturi. Šīs vietnes izmanto, lai izmantotu Web darbību. Visnekaitīgākā vēstures zagšanas daļa ir tā, ka apstāties ir praktiski neiespējami. Tomēr jūs varat apturēt sākotnējās identitātes izsekošanu, izmantojot VPN vai Tor.

Izmantojiet meklētājprogrammas, kas to nedara’t izsekot jums

Daudzās populārās meklētājprogrammās, piemēram, Google un Yahoo, tiek glabāta vērtīga informācija par jums, kas ir izsekojama un varētu izraisīt privātuma pārkāpumus. Šeit jums jāizmanto meklētājprogrammas, kas to nedara’t izsekot, lai nodrošinātu pārlūkošanu.

Mēs sīkāk esam minējuši dažus no šiem meklētājprogrammām ‘Konfidencialitātes rīki’. Meklētājprogrammas, piemēram, DuckDuckGo, StartPage, YaCy un Gibiru, neuzglabā tādu informāciju kā jūsu IP adrese, meklēšanas vienumu vaicājumi un cita informācija.

Padariet savu mobilo pārlūkošanu drošu

Kad mēs iegremdējamies plaukstdatoru pasaulē un arvien vairāk izmantojam internetu viedtālruņos, ir svarīgi nodrošināt jūsu privātumu mobilajā pārlūkošanā. Līdz šim minētie pārlūka paplašinājumi galvenokārt ir vērsti uz galddatoriem, taču daži no tiem darbosies arī jūsu mobilajās platformās.

Starp tiem ir populārais AdBlock Plus, kas palīdzēs apturēt nepatīkamās reklāmas, izsekošanas tehnoloģijas un citus ļaunprātīgus fona rīkus. Ja mobilajā ierīcē esat instalējis Firefox, varat izmantot arī tādus paplašinājumus kā Ghostery.

Līdzīgi ir dažādas lietotnes, kuras varat izmantot progresīvai sīkfailu pārvaldībai un dažādu tīmekļa izsekošanas tehnoloģiju bloķēšanai. Pašlaik dažādās mobilajās operētājsistēmās ir pieejamas opcijas Privātā pārlūkošana un Neveiciet izsekošanu, kas ir solis pozitīvā virzienā.

Aizsargājiet savus sociālo mediju profilus

Kamēr mēs runājam par jūsu privātuma nodrošināšanu pārlūkošanas laikā, ir svarīgi pieminēt arī pasākumus, lai aizsargātu arī savus sociālo mediju profilus. Šeit ir norādītas dažas darbības, kuras varat veikt, lai nodrošinātu savu sociālo multivides profilu drošību:

 • Pārbaudiet sociālo multivides profilu privātuma iestatījumus: dažādi sociālo mediju tīkli, piemēram, Facebook un LinkedIn, nodrošina dažādus konfidencialitātes iestatījumus un ļauj jums kontrolēt un pārvaldīt ziņas savā profilā. Izmantojiet šos iestatījumus, lai saglabātu tiešsaistes privātumu.
 • Iestatīt divu faktoru autentifikāciju: sociālo mediju profilos varat iestatīt divu faktoru autentifikāciju, lai aizsargātu pret hakeriem un citiem piespiedu ielaušanās gadījumiem. Daži sociālo mediju tīkli, piemēram, Facebook un Twitter, jau piedāvā šo funkciju. Izmantojiet to, lai neviens nepiekļūtu jūsu kontam bez jūsu piekrišanas.
 • Izveidojiet spēcīgas paroles vai izmantojiet paroli pārvaldnieku: papildus divu faktoru autentifikācijai jāizveido spēcīgas paroles vai jāizmanto paroļu pārvaldnieks, lai pārvaldītu dažādu sociālo multivides profilu paroļu drošību.
 • Dons’t atklāt vai ievietot pārāk daudz personiskas informācijas: kā jūs, iespējams, redzējāt, cilvēki sīku informāciju par sevi uzskaita sociālo mediju profilos. Mēs jums to neieteiksim un iesakām pēc iespējas sīkāk pastāstīt par sevi.
 • Pārvaldiet savu draugu loku: sociālie mediji ļauj jums sazināties ar daudziem cilvēkiem, bet ne visiem ir jāzina katrs jūsu dzīves aspekts. Pārvaldiet savus draugus’ uzskaitīt un noteikt ierobežojumus personiskajai informācijai, kas redzama dažādām personām.
 • Divreiz padomājiet pirms ievietošanas: Kad esat ievietojis kaut ko tiešsaistē sociālajos medijos, pārliecinieties, ka tas ir kaut kas uzvarējis’t neapdraud jūsu privātumu.
 • Izmantojiet Noņemt, Bloķēt, & Pārskata funkcijas: dažādi sociālo mediju tīkli ļauj ziņot, bloķēt un noņemt ļaunprātīgas darbības jūsu profilā. Izmantojiet šīs funkcijas, ja jūtat, ka kāds jūs uzmācas vai mēģina pārkāpt jūsu privātumu.    

kā nodrošināt e-pastus

Pastāvīga uzraudzība, ko veic valdības aģentūras, obligāto datu saglabāšanas likumu īstenošana un nepārtraukti kibernoziedznieku radītie draudi, jūsu e-pasti ir ļoti pakļauti riskam. Gadu gaitā daudzi lietotāji ir zaudējuši privātu un konfidenciālu informāciju, kad viņu e-pasti tika uzlauzti vai pārtverti.

Iepriekš mēs minējām draudus, ar kuriem jūs varat saskarties, izmantojot e-pastus. Sākot ar krāpšanos pa e-pastu un beidzot ar apmelojošiem e-pastiem, krāpšanu un ļaunprātīgu saturu, kas nosūtīts pa e-pastiem, ir ļoti svarīgi nodrošināt e-pastus..

Daudzos e-pasta pakalpojumos ir iestrādāta SSL šifrēšana, lai nodrošinātu jūsu e-pastus. Tomēr atslēga ir šifrēšana no vienas puses uz otru, jo tā šifrē jūsu datus jūsu galā un atšifrē tos paredzētajā mērķī.

Izmantojiet e-pasta šifrēšanas rīkus

Šodien ir dažādi šifrēšanas rīki, kurus var izmantot pilnībā. Mēs dažus no šiem instrumentiem esam uzsvēruši iepriekš sadaļā ‘E-pasta šifrēšanas rīki’. Starp visiem populārākajiem ir PGP un GPG. Abi rīki ir brīvi izmantojami un šifrē visu veidu datus, ieskaitot jūsu e-pasta saturu. Šeit ir mūsu 3 populārākie piemēri no dažādiem e-pasta šifrēšanas rīkiem, kurus varat izmantot:

Diezgan laba konfidencialitāte (PGP)

PGP jeb Pretty Good Privacy ir atvērtā koda un bezmaksas šifrēšanas programmatūra. Jūs to varat izmantot, lai šifrētu visa veida saturu, piemēram, e-pastus, īsziņas, failus, direktorijus, cietā diska nodalījumus un citus saziņas veidus. Šeit ir vienkārša ilustrācija, kurā izskaidrots, kā darbojas PGP:

šifrēt atšifrēšanas procesu

GNU privātuma sargs

GNU Privacy Guard jeb GPG ir PGP jauninājums un izmanto to pašu OpenPGP standartu. GPG var arī brīvi izmantot programmatūru un ļauj šifrēt visus savus datus un saziņu. Šifrēšanas rīka atvērtā koda raksturs padara to saderīgu dažādās platformās, ieskaitot Windows, Mac un Linux. GPG izmanto komandrindas saskarni un piedāvā arī sarežģītākas versijas visām trim platformām.

GPG rīki

Visiem Mac lietotājiem, kas meklē e-pasta šifrēšanas rīku bez maksas, GPGTools jums to nodrošina. GPGTool ir atvērtā koda programmatūra, un ar to jūs varat aizsargāt savu Apple Mail. GPGTools iekļauj OpenPGP, palīdz šifrēt vai atšifrēt jūsu e-pastus Mac datorā un aizsargā jūsu e-pasta sarunas no dažādiem kiberdraudiem..

GPG4win

GPG4win ir vēl viens bezmaksas e-pasta šifrēšanas rīks, bet paredzēts tikai Windows lietotājiem. GPG4win izmanto arī OpenPGP kopā ar S / MIME, lai aizsargātu jūsu e-pastus. GPG4win labākā daļa ir tā, ka to var viegli integrēt ar visiem parasti izmantotajiem e-pasta pakalpojumiem. jūs pat varat izmantot piedāvāto GPGOL, kas arī šifrē Microsoft Outlook e-pastus.

Infoencrypt

Ja jūs meklējat tīmekļa pakalpojumu e-pasta satura šifrēšanai, tad labākais rīks Infoencrypt ir tur. To var brīvi izmantot, un, lai šifrētu e-pastus, jums nav nepieciešama programmatūras lejupielāde.

Infoencrypt izmanto 128 bitu AES šifrēšanu, kas ir pietiekami spēcīga, lai paslēptu e-pasta saturu. Kopējais datu šifrēšanas process, izmantojot Infoencrypt, ir diezgan vienkāršs. Viss, kas jums jādara, ir ievadīt savus datus, izvēlēties paroli un šifrēt datus.

Infoencrypt

Tiklīdz jūs noklikšķiniet uz ‘Šifrēt’, jūsu dati tiek šifrēti kodos. Lai atšifrētu ziņojumu, adresātam būs jāievada jūsu izvēlētā parole un pēc tam atšifrēt datus.

Galīgais privātuma ceļvedis

Goda vārds

Papildus trim iepriekš minētajiem e-pasta šifrēšanas rīkiem jums vajadzētu arī izpētīt Mailvelope. Tīmekļa pārlūka paplašinājumu var izmantot pārlūkprogrammām Chrome un Firefox. Mailvelope piedāvā pilnīgu OpenPGP šifrēšanu, un to var izmantot ar visām galvenajām e-pasta platformām (Gmail, Outlook, Yahoo Mail un GMX).

Citi piesardzības pasākumi e-pasta drošībai

E-pasta šifrēšanas rīki ir tikai maza daļa no jūsu e-pastu nodrošināšanas no iespējamiem drošības pārkāpumiem. Ir arī citi piesardzības pasākumi, kas jums arī jāņem vērā, darbinot e-pasta pakalpojumus.

 • Izveidojiet spēcīgas paroles: Tas, iespējams, ir visvienkāršākais solis ceļā uz e-pasta drošību. Jums vajadzētu ģenerēt stingras paroles katram savam kontam un don’t neizmantojiet vienu un to pašu paroli vairāk nekā vienam e-pasta kontam vai sociālo mediju profilam.
 • Dons’t Noklikšķiniet uz Nedrošas saites: Jums vajadzētu izvairīties no noklikšķināšanas uz saitēm, kas nav drošas. Daudzi kibernoziedznieki vēlas iegūt jūsu privāto informāciju, kad noklikšķināt uz šīm kaitīgajām saitēm. Pirms noklikšķināšanas pārbaudiet visas saites. Novietojiet peles kursoru virs saitēm un redziet, kur jūs novirzīts.
 • Nepieļaujiet piekļuvi e-pastiem publiskajā WiFi tīklā: Ja esat izveidojis savienojumu ar internetu, izmantojot bezmaksas un publiskos WiFi tīklājus, mēģiniet izvairīties no e-pasta ziņojumu atvēršanas, ja vien jums nav pievienots VPN vai e-pasta šifrēšanas rīks.
 • UAC (lietotāja konta kontrole) ieslēgšana: Dons’t Izslēdziet UAC savā Windows OS, jo tā uzrauga dažādas izmaiņas, kas notiek jūsu sistēmā. Tā vietā, lai pilnībā izslēgtu UAC, jūs varat samazināt aizsardzības līmeni.
 • Skenēt e-pasta pielikumus: Dažādi pētījumi liecina, ka vairums vīrusu, kas inficē lietotāju sistēmas, tiek iegūti, izmantojot e-pasta pielikumus. Dažos e-pasta pakalpojumos ir iebūvēti pretvīrusu skeneri, kas skenē jūsu e-pasta pielikumus. Jebkurā gadījumā pirms lejupielādes skenējiet e-pasta pielikumus.

kā nodrošināt jūsu sarunas

Pieaugošie dažādu kibernoziedznieku draudi valdības novērojumiem ir obligāti jāsargā no sakaru pārkāpumiem. Tomēr jums tas jāpatur prātā, ka zvani pa mobilajiem tālruņiem vai fiksētajiem tālruņiem nekad nav droši. Valdības no visas pasaules vāc informāciju par zvaniem, izmantojot metadatus.

Tomēr elektroniski izveidoto saziņu (piemēram, izmantojot VoIP pakalpojumus) var šifrēt un aizsargāt no nevēlamiem kibernoziegumiem. Ir dažādi rīki, kurus varat izmantot, lai aizsargātu VoIP sarunas un tūlītējās ziņas.

Mēs jau minējām dažus no šiem šifrēšanas rīkiem sadaļā ‘Rīki VoIP sarunu drošībai’ un ‘Rīki tūlītējo ziņojumu nodrošināšanai’ virsraksti. Tas ir, kā jūs varat tos izmantot, lai nodrošinātu VoIP sarunas un īsziņas.

Izmantojiet kopēšanas šifrēšanas rīkus

Svarīgi atzīmēt, ka visi šie rīki izmanto tiešu šifrēšanu. Tas padara jūsu sarunas drošu, ka nevēlamas vienības tos neuzrauga vai izseko. Daži VoIP pakalpojumi, piemēram, Skype, izmanto vienādranga protokolus, kas ikvienam apgrūtina jūsu zvanu izsekošanu..

Signāla privātais kurjers

Ja jūsu pakalpojums to nedara’neizmantojiet vienādranga protokolu, pēc tam varat izmantot tādus rīkus kā Signal Private Messenger Android un iOS ierīcēm. Signal Private Messenger ir izstrādājusi Open Whisper Systems, tā pati firma, kas izveidoja TextSecure un RedPhone. Signal Private Messenger apvieno divus rīkus, TextSecure un RedPhone, un ļauj šifrēt VoIP zvanus un tūlītējās ziņas.

Klusais aplis

Vēl viens rīks, kuru varat izmantot sarunu nodrošināšanai Android un iOS ierīcēs, ir Silent Circle. Šīs drošības ietvaros uzvalks ir klusais tālrunis, kas šifrē jūsu balss, video un teksta sakarus. Silent Phone ir pieejams divos iepakojumos - Basic un Plus. Atkarībā no drošības nepieciešamības varat izvēlēties vienu no diviem.

Gliph

Ja runa ir par tikai uz tekstu balstītu saziņu, jums vajadzētu izmēģināt Gliph. Tas piedāvā dažas slidenas funkcijas, ko piedāvā šī lietotne, un atšķir to no citām teksta šifrēšanas lietotnēm. Gliph varat izmantot Android ierīcēs, iOS ierīcēs un galddatoros. Jūs varat nodrošināt savu komunikāciju jebkurā kanālā; izvēlieties pseidonīmu, lai paslēptu savu īsto identitāti, un, izmantojot BitCoin maksājumus, nodrošina jūsu privātumu.

Threema

Threema ir maksas lietotne iOS, Android un Windows Phone lietotājiem un nodrošina lieliskas funkcijas VoIP sakaru nodrošināšanai. Izmantojot pilnīgu šifrēšanu, jūs droši sūtāt ziņojumus, failus, video, balss ziņas, QR kodus un daudz ko citu. Tas arī garantē pilnīgu anonimitāti, jo katram lietotājam tiek piešķirts Threema ID un jūsu sākotnējais tālruņa numurs vai e-pasta adrese citiem nav redzama.

Izslēdziet GPS, Google tagad & Citi atrašanās vietas izsekošanas pakalpojumi

Papildus dažādu šifrēšanas rīku izmantošanai mobilajās ierīcēs ir arī daži iestatījumi, kurus varat izmantot, lai nodrošinātu sakarus. Iesācējiem jūs varat izslēgt pakalpojumu Google tagad savās Android ierīcēs, jo tajā tiek glabāts nevajadzīgs datu apjoms par jums un tiek uzzināts par jūsu uzvedību, lai prognozētu, ko vēlaties.

Google tagad glabātajos datos ir iekļauts gandrīz viss, sākot no meklēšanas vēstures, apmeklētajām vietām, jūsu atrašanās vietas, valūtas maiņas kursiem (ja tā uzzina, ka atrodaties citā valstī), tuvumā esošajām vietām, restorāniem un vēl daudz vairāk. Visi šie faktori rada nopietnas bažas par privātumu, un mēs vienkārši neesam pārliecināti, vai pakalpojums Google tagad iziet mūsu e-pastus un citas sarunas, lai prognozētu vēlamās lietas..

Neatkarīgi no pakalpojuma “Google tagad” izslēgšanas, citi pakalpojumi, piemēram, atrašanās vietas noteikšana un GPS, var izraisīt arī privātuma pārkāpumus. Ir dažādi anti-uzskaites / spiegošanas GPS pārnesumi, kurus varat iegūt, lai netiktu izsekoti. Tomēr, ja jūs uztrauc jūsu privātums, tas’Labāk atstāt šos pakalpojumus izslēgtus un aizsargāt jūsu privātumu no dažādiem draudiem.

kā nodrošināt mākoņa krātuvi

Mūsdienās’dienu un vecumu, pateicoties mākoņa krātuves pakalpojumiem, no jebkuras vietas varat piekļūt failiem, attēliem un gandrīz jebkura veida datiem. Tomēr visi lielie mākoņu krātuves pakalpojumi, piemēram, Google Drive, OneDrive, iCloud un Dropbox, nebūt nav droši.

ICloud uzlaušanas 2014. gada augustā ir tikai viens piemērs starp tūkstošiem, kur dažādās vietnēs tika noplūdināti dažādu slavenību privāti dati, galvenokārt fotogrāfijas. Tas parāda, cik lielā mērā jūsu dati nav droši mākoņu krātuvēs.

Tātad, kā jūs aizsargājat savu informāciju, pirms to saglabājat mākonī? Šeit ir norādītas dažas darbības, kuras varat veikt, lai nodrošinātu mākoņa krātuves drošību.

Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju & Paroļu pārvaldnieks

Ļaujiet’Sāciet no pamata parolēm. Tie ir atslēga, lai nodrošinātu piekļuves punktus, kur tiek saglabāti jūsu konfidenciālie dati. Lai nodrošinātu mākoņa krātuves pakalpojumus, ieteicams izmantot paroļu pārvaldnieku un katram mākoņa pakalpojumam izveidot dažādas paroles.

Papildus spēcīgu paroļu ģenerēšanai divu faktoru autentifikācijas izmantošana arī stiprina mākoņu krātuves drošību. Tas ļaus piekļūt savam mākoņu krātuves kontam, un tas prasīs divus jautājumus. Piemēram, jums var lūgt ievadīt paroli, kas savukārt uz jūsu mobilo tālruni nosūta drošības kodu, kas jāievada autentifikācijai..

Divfaktoru autentifikācija nav’Pilnīgs pierādījums, bet tas palielina jūsu mākoņa krātuves drošību. Domājiet par to, ka sistēmai tiek pievienoti divi drošības līmeņi; vispirms ievadiet PIN numuru un pēc tam noskenējiet pirkstus, lai piekļūtu atmiņas ierīcei.

Failu manuāla šifrēšana pirms glabāšanas mākonī

Visdrošākā metode, kā aizsargāt savus personas datus mākonī, ir manuāla šifrēšana, pirms augšupielādējot failus mākonī. Tādā veidā jūs varat izmantot jebkuru izvēlētu un nepiemērotu mākoņa krātuves pakalpojumu’t nav jāuztraucas par visiem drošības draudiem, kas raksturīgi mākoņa pakalpojumam.

Vēl viens piesardzības pasākums, ko varat veikt pirms šifrētu failu augšupielādes, ir ieslēgt VPN, lai viss jūsu interneta savienojums būtu šifrēts. Lai manuāli šifrētu failus, pirms tos augšupielādējat mākonī, varat izmantot dažādus rīkus.

Iepriekš TrueCrypt bija populāra failu šifrēšanas programmatūra. Tomēr tagad tas ir pārtraukts dažādu ar drošību saistītu jautājumu dēļ. Neskatoties uz to, TrueCrypt ir daudz alternatīvu, un dažas no tām ietver VeraCrypt, AxCrypt, GNU Privacy Guard, BitLocker, 7-Zip, BoxCrypter, DiskCryptor un daudzas citas. Šeit ir 3 populārākie faili manuālai šifrēšanai:

BitLocker

Tā ir pilna diska šifrēšanas programmatūra, kas ir iebūvēta operētājsistēmās Windows Vista, Windows 7 (Enterprise un Ultimate), Windows 8.1 (Enterprise un Pro) un Windows Server. Jūsu failu šifrēšanai BitLocker izmanto AES šifrēšanu (128 bitu un 256 bitu).

BitLocker var arī šifrēt citas virtuālās ierīces vai datu apjomus. Jūs varat izvēlēties no dažādiem autentifikācijas mehānismiem, piemēram, PIN, tradicionālajām parolēm, USB atslēgas un TPM (uzticamas platformas modulis). BitLocker ir lielisks rīks Windows datoru lietotājiem un ļauj jums aizsargāt savus konfidenciālos datus.

mana datora šifrēšana

VeraCrypt

VeraCrypt ir moderna un brīvi lietojama atvērtā koda šifrēšanas programmatūra un pārtrauktā TrueCrypt rīka pēctece. Izmantojot VeraCrypt, jūs varat šifrēt noteiktu failu, nodalījumu, failos izveidot virtuālus šifrētus diskus vai šifrēt visas atmiņas ierīces.

VeraCrypt var izvēlēties dažādus šifrēšanas līmeņus, jo tas atbalsta AES, Serpent un Twofish šifrēšanas šifrus. VeraCrypt novērš drošības nepilnības un ievainojamības, kas tika atrastas TrueCrypt, un ļauj šifrēt failus pirms to augšupielādes mākoņa krātuves pakalpojumā.

veracrypt apjoma izveides vednis

7-rāvējslēdzējs

7-Zip (vai 7z) galvenokārt ir rīks failu arhivēšanai, un tas ļauj saspiest un sakārtot liela apjoma failus, lai tos nosūtītu internetā. Papildus tam 7-Zip arī šifrē atsevišķus failus vai veselus sējumus, izmantojot AES 256 bitu šifrēšanas līmeņus, un tas ir pieejams operētājsistēmās Windows, Mac OS X un Linux.

7z programmatūru var brīvi izmantot, un tās atvērtā koda raksturs padara to brīvu no valdības iejaukšanās. Jūs varat aizsargāt savus failus, izmantojot paroli, un tie atšifrēsies tikai pēc pareizās autentifikācijas paroles ievadīšanas. Šis vieglais failu saspiešanas / failu arhivētājs ir lielisks failu šifrēšanai, un pirms datu glabāšanas mākoņa pakalpojumos varat to izmantot, lai šifrētu savus datus..

7 rāvējslēdzējs

Pārbaudiet pakalpojumu sniegšanas noteikumus & Mākonis pakalpojuma privātuma politika

Tas var izklausīties kā grūts uzdevums, bet, ja jūs uztrauc jūsu privātums, tad tas ir jādara’Laba ideja ir izpētīt mākoņa pakalpojuma privātuma politiku, pakalpojumu sniegšanas noteikumus un citus juridiskos līgumus. Tas atklās mākoņa pakalpojuma nostāju attiecībā uz jūsu privātumu un drošību.

Ir daži pakalpojumi, kas šifrē jūsu datus servera līmenī, un nav ne jausmas, ko jūs glabājat viņu mākoņa krātuves pakalpojumos. No otras puses, daži pakalpojumi izmanto izdomātus vārdus un patur tiesības piekļūt jūsu datiem, kad vien viņi vēlas.

Ja pakalpojumu sniegšanas noteikumi, pirātisma politika un citi dokumenti nesniedz skaidru norādi par jūsu privātumu, tad padziļinieties nedaudz dziļāk un jautājiet klientu atbalstam. Šādu pakalpojumu līgumu pārbaude, mūsuprāt, ir laba prakse, un jums tas arī jāievēro, ja datu aizsardzība un privātums ir jūsu galvenās rūpes.

Izmantojiet mākoņa pakalpojumus, kas automātiski šifrē failus

Tagad, ja jums rodas šaubas par tādu populāru mākoņa pakalpojumu izmantošanu kā iCloud, OneDrive, Google Drive vai Dropbox, un jūs uztrauc jūsu privātums, tad šādiem mākoņa pakalpojumiem ir dažādas alternatīvas. Šīs alternatīvas arī šifrē jūsu datus, pirms tos augšupielādējat mākonī.

Ir dažādi mākoņa pakalpojumi, kas procesa laikā piedāvā šifrēšanu. Iepriekš slavenais pakalpojums Wuala pirms augšupielādes piedāvāja failu šifrēšanu, bet tagad tas ir pārtraukts. Neskatoties uz to, šeit ir divi mākoņa pakalpojumi, kas nodrošinās aizsardzību:

 • SpiderOakir daudzpusīgs mākoņa pakalpojums, kas pirms faila augšupielādes mākonī lokāli šifrē jūsu datoru / ierīci. SpiderOak ir pieejams operētājsistēmās Windows, Mac, Linux, un tajā ir arī lietotnes iOS un Android. Seko SiperOak ‘Nulle’ politika, kurā nav ne jausmas, ko augšupielādējat, jo faili tiek šifrēti datorā un tiek aizsargāti ar jūsu iestatīto paroli.
 • Tersoritir vēl viens mākoņu krātuves pakalpojums, kas šifrē jūsu failus lokāli jūsu sistēmā, izmantojot AES 256 bitu šifrēšanas līmeni, un prasa iestatīt paroli šifrētu failu atšifrēšanai. Tersorit piedāvā ekskluzīvas lietotnes operētājsistēmām Windows, Mac OS X, Android, iOS un Windows Phone, ļaujot nodrošināt lielu elastību.

Grāvis Mākonis & Izmantojiet BitTorrent sinhronizāciju

Mēs esam apskatījuši dažādas darbības, kuras varat veikt, lai nodrošinātu mākoņa krātuves pakalpojumus, un dažādi piesardzības pasākumi, kas jums jāveic pirms augšupielādes. Šeit ir viena alternatīva metode, kuru varat izmantot, lai saglabātu un pārsūtītu failus dažādās platformās, neizmantojot mākoni, Bitorrent Sync.

Atšķirībā no citiem mākoņa pakalpojumiem, BitTorrent Sync izmanto vienādranga tīklu, nevis mākoņa serverus, lai jūsu datus glabātu un koplietotu. Viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka, tā kā jūsu faili netiek glabāti mākonī, neviens tiem nevar piekļūt bez jūsu atļaujas. Tāpat jūs varat augšupielādēt neierobežotu datu daudzumu, nemaksājot par santīmu.

Tomēr šīs metodes negatīvie punkti ir tādi, ka vismaz vienai no jūsu sistēmām jābūt ieslēgtai un jāpieslēdzas internetam, lai jūs varētu piekļūt failiem. Jūsu ISP joslas platums un datu ierobežojumi var kavēt kopējo failu glabāšanas un pārsūtīšanas procesu.

Tātad BitTorrent Sync ir gudrs veids, kā saglabāt datus citās platformās, neizmantojot mākoni. Tomēr mēs iesakām nedomāt par BitTorrent Sync kā alternatīvu mākoņa pakalpojumiem; drīzāk tas būtu jāizmanto kombinācijā un tam vajadzētu papildināt mākoņa krātuves pakalpojumu.

valstis, kas pārkāpj jūsu privātumu

Ir dažādas valstis ar atšķirīgiem likumiem un noteikumiem. Kaut arī šie noteikumi ir izstrādāti cilvēku interesēs (vai kā tie tiek attēloti), daudzas reizes valstis īsteno likumus, kas apdraud indivīda privātumu.

Galvenokārt šie noteikumi ir obligātu datu likumu un izlūkošanas aģentūru formā, kas bez liela viņu piekrišanas glabā daudz informācijas par lietotājiem.

Iepriekš mēs pieskārāmies valdības uzraudzības tēmai un parādījām, kā dažādi likumi un aģentūras darbojas, apkopojot lietotāju metadatus. Šeit mēs uzskaitīsim dažas no šīm valstīm, kā tās apdraud jūsu privātumu un kā jūs varat sevi aizsargāt.

Austrālija

Austrālija varētu būt slavena daudzu iemeslu dēļ, bet netizens to atcerēsies saistībā ar obligāto datu saglabāšanas likumu, kas tika ieviests 2015. gada oktobrī. Saskaņā ar šo likumu jūsu darbības internetā, piemēram, pārlūkošanas vēsturi, IP adresi, sesiju ilgumu un daudz ko citu, reģistrēs jūsu vietne. ISP un telekomunikāciju pakalpojumi līdz diviem gadiem.

Tas’s vēl ne visi! Balstoties uz šo datu saglabāšanas likumu, tiks saglabāti arī citi jūsu saziņas pa e-pastu vai tālruni aspekti. Lai aizsargātu jūsu privātumu no šī likuma, jums jāizmanto rīks, kas palīdz šifrēt interneta aktivitātes (piemēram, Austrālijas VPN), un citi rīki, kas šifrē jūsu saziņu, izmantojot e-pastus, VoIP pakalpojumus un mobilos tālruņus..

Ķīna

Ķīnā ir daži no visstingrākajiem interneta cenzūras likumiem, salīdzinot ar citām valstīm. Ievietojot regulārus sociālo mediju kanālu aizliegumus un ierobežojumus, Ķīna ir vieta, kas nepavisam nav draudzīga pret internetu. Ņemot to vērā, Ķīnā esošo lietotāju privātās bažas tiešsaistē nav tik nopietnas kā citām valstīm, taču viss, kas attiecas uz Ķīnas valdību, nav dzirdams..

Gadu gaitā daudzi žurnālisti, vietnes, personīgie emuāri un sociālo mediju kanāli ir saskārušies ar Ķīnas lielā ugunsmūra dusmām. Jebkura Ķīnas valdības kritika var izraisīt aizliegumu, ierobežojumus un pat cietuma laiku.

Varat izmantot VPN, lai aizsargātu savu privātumu un šifrētu visu interneta trafiku. Tomēr Ķīna ir bloķējusi daudzus VPN pakalpojumus un jūs’d ir jāmeklē dziļāk, lai atrastu to, kas joprojām darbojas kontinentālajā Ķīnā. Viens VPN pakalpojums, kas Ķīnā (līdz šim) darbojas perfekti, ir ExpressVPN.

ASV

Amerikas Savienotajās Valstīs nav stingru datu saglabāšanas likumu. Tomēr ASV darbojošās izlūkošanas aģentūras ir slavenas par spiegošanu ASV pilsoņiem. Pateicoties Edvardam Snowdenam, tika atklāta NSA (Nacionālās drošības aģentūras) antika un kā viņi to pārkāpa’s privātumu, apkopojot metadatus.

Šīs aģentūras darbojās ar neiedomājamu brīvību, pateicoties dažādiem likumiem, piemēram, ASV Patriotu likumam un programmai PRISM. Kaut arī ASV Patriotu likumam tagad ir beidzies derīguma termiņš, lielapjoma datu vākšana no dažādām izlūkošanas aģentūrām, iespējams, nekad neapstāsies.

NSA ir viena aģentūra, kas nonāk uzmanības centrā. Citas aģentūras, piemēram, FBI, CIA, DHS vai DEA, joprojām var veikt nevēlamu ASV pilsoņu novērošanu un reģistrēt katru viņu pārvietošanos tiešsaistē. Mēs iesakām tiešsaistes trafika un citu šajā rokasgrāmatā uzskaitīto šifrēšanas rīku šifrēšanai izmantot ASV VPN, lai aizsargātu jūsu privātumu pret valdības spiegošanu.

Eiropas nācijas

2006. gadā Eiropas Savienība (ES) pieņēma jaunu direktīvu ar nosaukumu ES datu saglabāšanas direktīva (DRD). Saskaņā ar šo jauno datu saglabāšanas sistēmu Eiropas Savienības dalībniekiem ISP un telekomunikāciju uzņēmumiem bija jāglabā šādi dati par saviem lietotājiem / abonentiem no 6 mēnešiem līdz 2 gadiem:

 • Ienākošo un izejošo zvanu tālruņu numuri.
 • Komunikācijas lietotāju IP adreses (atrašanās vieta).
 • Saziņas laiks, datums un ilgums.
 • Ierīce, ko izmanto saziņai ar citiem.
 • Nosūtītās un saņemtās īsziņas, e-pasta ziņojumi un tālruņa zvani.

Šie bija daži no galvenajiem datu saglabāšanas direktīvas aspektiem. Pēc tiesas pieprasījuma policijai un citām izmeklēšanas aģentūrām varētu būt piekļuve citai informācijai, piemēram, jūsu interneta datplūsmas datiem, tālruņa zvanu saturam, un pilnīgi jaunā līmenī varētu iejaukties jūsu privātumā..

Tādas valstis kā Vācija, Slovākija, Apvienotā Karaliste, Itālija, Francija, Norvēģija, Spānija, Nīderlande, Polija, Zviedrija un citas ES valstis ir transponējušas direktīvu savos tiesību aktos. Tomēr 2014. gada aprīlī Eiropas Kopienu Tiesa atzina direktīvu par spēkā neesošu, pamatojoties uz tiesībām uz privātumu un personas datu aizsardzību iejaukšanos.

Šīm valstīm būs jāpārvērtē savi likumi par datu saglabāšanu un jāformulē jauni likumi, kas atbilst ES Tiesai. Tomēr jūsu privātums joprojām ir apdraudēts, un mēs iesakām privātuma aizsardzībai izmantot šifrēšanas rīkus, jo nav skaidrs, vai valdība joprojām reģistrē jūsu datus vai nē.

Apvienotā Karaliste

Lai arī Apvienotā Karaliste (AK) ir daļa no ES un ir pieņēmusi Datu saglabāšanas direktīvu visstingrākajā formā, ir arī citi faktori, kas mums jāuzsver un kas apdraud jūsu tiešsaistes privātumu.

Tiek ziņots, ka Lielbritānijas izlūkošanas aģentūras, piemēram, GCHQ, veic vispārēju Lielbritānijas pilsoņu uzraudzību. Izlūkošanas aģentūra strādā arī sadarbībā ar ASV kolēģiem (galvenokārt NSA) un apmainās ar visa veida informāciju par lietotājiem.

Ja tas’Ne viss, AK ir daļa no Piecu acu izlūkošanas alianses ar ASV, Austrāliju, Jaunzēlandi un Kanādu. Šī piecu tautu kopīgā alianse ļauj tām būt nekontrolējamai varai un spiegot viena otrai’Pilsoņi, apmainās ar informāciju savā starpā un savāc milzīgu daudzumu netizens metadatu. Patiesais priekšstats par šo aliansi un tas, cik lielā mērā viņi veic uzraudzību, tika atklāts dokumentos, kurus izlaida Edvards Snūdens (bijušais NVD darbuzņēmējs).

Viens no veidiem, kā aizsargāties pret segas novērošanu, ir šifrēt visas jūsu tiešsaistes aktivitātes. Apvienotās Karalistes VPN palīdz saglabāt visas jūsu darbības internetā, šifrējot tīmekļa trafiku; savukārt citi rīki, piemēram, Signal Private Messenger, ļauj jums aizsargāt VoIP sakarus (balss vai tekstu).

Krievija

Krievijas valdība ir bēdīgi slavena ar vairāku sociālo mediju kanālu, emuāru, tīmekļa vietņu un citu komunikācijas līdzekļu bloķēšanu. Krievijas plašsaziņas līdzekļu sargsuns Roskomnadzor aizjūras teritorijās izmanto visus sakaru veidus un stingri bloķē vai pievieno tīmekļa vietnes melnajam sarakstam, ja kaut kas tiek runāts pret Krievijas valdību, politiķiem vai prezidentu.

Tas rada vairākas problēmas, ja esat žurnālists vai emuāru autors, jo jūsu tiešsaistes brīvību noteikti ļoti ierobežo. Agrāk daudziem žurnālistiem ir izvirzīta kriminālvajāšana par viņu balss paaugstināšanu pret Vladimiru Putinu vai Krievijas valdību.

Vēl viens faktors par Krieviju, kas ļoti kaitē jūsu privātumam, ir jaunākais datu saglabāšanas likums. Saskaņā ar šo jauno likumdošanu uzņēmumiem, kas darbojas Krievijā (fiziski vai caur vietnēm), ir pienākums glabāt lietotāju datus datu bāzēs, kas atrodas Krievijā. Tas rada milzīgas problēmas tādiem tehnoloģiju milžiem kā Facebook vai Google un nopietni apdraud jūsu personīgo privātumu.

Kanāda

Tā kā Kanāda ir daļa no Piecu acu alianses, jūsu privātums nav tik drošs. Tāpat kā mēs jau iepriekš apspriedām, Piecu acu nācijas veic nevēlamu pilsoņu uzraudzību un savstarpēji dalās ar jūsu privāto informāciju.

Tāpat Kanādā ir ieviesti daži likumi, kas arī pārkāpj jūsu tiešsaistes privātumu. Iesācējiem likumprojekts C-51 piešķir valdības aģentūrām, piemēram, CSIS vai policijai, nepieredzētas pilnvaras dalīties ar informāciju par lietotājiem; tas, savukārt, dod papildu stimulu Piecu acu aliansei.

Ja tas nebūtu’Pietiekami, Kanādas valdība tagad pieprasa visiem interneta pakalpojumu sniedzējiem un telekomunikāciju uzņēmumiem uzturēt lietotāju žurnālus’darbības un ziņot par visām darbībām, kas izraisa autortiesību likumu pārkāpumus. Tā ir liela problēma Kanādas balstītajiem VPN pakalpojumiem, piemēram, TunnelBear. Tomēr VPN joprojām ir viens no risinājumiem, kā nodrošināt jūsu tiešsaistes privātumu, jo tas šifrē jūsu interneta trafiku.

uzlabot pretvīrusu, ugunsmūra un pret ļaunprātīgu programmatūru izmantošanu

Līdz šim mūsu privātuma rokasgrāmatā esam apsprieduši daudzus drošības un privātuma draudus un to, kā jūs varat pasargāt sevi no tiem. Tomēr mēs nevaram atstāt antivīrusu, ugunsmūru un pret ļaunprātīgu programmatūru lietošanas nozīmi.

Šīs trīs programmas veido svarīgu drošības barjeru, kas pasargās jūs no dažādiem draudiem. Tiešsaistes draudi, piemēram, vīrusi, ļaunprātīga programmatūra, uzlaušanas, spiegprogrammatūra, reklāmprogrammatūra, Trojas zirgi un citi līdzīgi, var izraisīt nopietnas problēmas, piemēram, iznīcināt datus, nozagt un noplūst konfidenciālus datus, kavēt piekļuvi saviem failiem un, visbeidzot, atspējot datoru..

Tāpēc ir svarīgi izmantot pretvīrusu programmatūru kopā ar ugunsmūri un pret ļaunprātīgu programmatūru. Šeit mēs jums parādīsim, kā uzlabot pretvīrusu, ugunsmūru un pret ļaunprātīgu programmatūru izmantošanu, lai uzlabotu savu aizsardzību pret šādiem tiešsaistes privātuma draudiem..

Pretvīrusu programmatūra

Daudzi vīrusi inficē jūsu ierīci un pēc tam izplatās visā sistēmā, paši veidojot kopijas. Lai gan daudzi no tiem var būt nekaitīgi, citi vīrusi ir patiešām bīstami, jo tie ir paredzēti, lai nozagtu jūsu datus, palēninātu datora darbību, ļautu surogātpasta izplatītājiem iefiltrēties jūsu sistēmā, izdzēstu svarīgus failus un pat sagrautu jūsu sistēmas.

Pretvīrusu programmatūra ir izstrādāta, lai aizsargātu jūs pret dažādiem vīrusiem. Tas regulāri skenē jūsu sistēmu un meklē modeļus un programmas, kas ir bīstamas jūsu ierīcei. Antivīruss izmanto īpašus zināmu vīrusu parakstus vai definīcijas, lai tos izvadītu.

Tāpēc uzņēmumi, kas izstrādā pretvīrusu programmatūru, pastāvīgi izlaiž atjauninājumus vīrusu definīcijām. Šeit mēs arī ieteiktu jums vienmēr atjaunināt pretvīrusu programmatūru un, iespējams, mainīt iestatījumus, lai automātiski atjauninātu. Un, ja jūs don’Ja jums tagad nav antivīrusa, jums tas nekavējoties jāiegūst.

Bezmaksas Antivirus pret Premium Antivirus programmatūru

Pretvīrusu izvēle var būt sarežģīta, ņemot vērā resursdatora izvēli, kas jums pieejama tirgū. Katrs no tiem nodrošina antivīrusu pamatpakalpojumus, taču tos var atšķirt pēc cenas, veiktspējas un funkcijām. Tomēr viss atkarīgs no tā, vai dodaties uz bezmaksas antivīrusu pakalpojumu vai saņemat maksas pakalpojumu.

Vispārējs priekšstats ir tāds, ka bezmaksas antivīrusu pakalpojumi ir tikpat labi kā premium antivīrusu pakalpojumi. Galvenā atšķirība starp apmaksātu un bezmaksas slēpjas papildu funkcijās, kuras jums piedāvā augstākās klases pretvīrusu programmatūra.

Bezmaksas pretvīrusu programmatūra nodrošinās tādas pašas vīrusu atklāšanas un aizsardzības funkcijas kā komerciālais antivīruss, taču tai trūks citu īpašību, piemēram, pretzagšanas opcija, papildu ugunsmūris, anti-spam funkcija, pikšķerēšanas filtri un daudz kas cits. No otras puses, apmaksāts pretvīruss darbojas vairāk kā drošības tērps, un jūs saņemat visas šīs papildu funkcijas par noteiktu cenu.

Populārākie pretvīrusu pakalpojumi

Tagad, kad esam noskaidrojuši atšķirību starp bezmaksas un maksas antivīrusu pakalpojumiem, varat apsvērt šos antivīrusu sniedzējus (bezmaksas & apmaksāts):

 • AVG ir pieejams bez maksas un arī kā maksas pakalpojums. Bezmaksas pakalpojums piedāvā antivīrusu pamatfunkcijas; aizsardzība jūsu Mac un Android ierīcēm, attālās aizsardzības funkcija, kā arī skenē tīmekli, Twitter un Facebook, lai redzētu ļaunprātīgas saites. Maksas pakalpojums piedāvā vairāk papildu priekšrocību, piemēram, ugunsmūri, anti-spam funkciju, datu aizsardzību un daudz ko citu.
 • Avast ir vēl viens pretvīrusu pakalpojums, kuru var brīvi izmantot, un tas ir pieejams Windows, Mac, Android un iOS ierīcēs. Bezmaksas versija nodrošinās jūs ar pretvīrusu pakalpojumu, paroļu pārvaldnieka funkciju un pārlūka aizsardzību. Papildus bezmaksas versijai Avast piedāvā arī dažādus maksas pakalpojumus. Jūs varat izvēlēties no pilnīga drošības komplekta līdz atsevišķiem papildinājumiem.
 • Norton drošība Autors Symantec ir bijis ilgstošs pakalpojums pretvīrusu nozarē. Norton Security komplekts ir maksas pakalpojums, un jūs varat izvēlēties no tā dažādajiem variantiem, atkarībā no vēlamajām funkcijām.
 • Kaspersky ir arī slavens komerciāls antivīrusu pakalpojums un piedāvā dažādas paketes. Varat iegādāties atsevišķu pretvīrusu pakalpojumu vai meklēt kopējo drošības paketi.

Ugunsmūri

Ugunsmūri ir programma, kas uzrauga datu plūsmu, kas ienāk jūsu sistēmā un iziet no tās. Ugunsmūrus var konfigurēt, lai neļautu datiem iziet no ierīcēm vai iekļūt tajās, pamatojoties uz atšķirīgu noteikumu kopu.

Ugunsmūri ir patiešām svarīgi, kad ir jāaizsargājas pret kibernoziedzniekiem, piemēram, hakeriem. Tie bloķē visa veida saziņu, kas nāk no nevēlamiem avotiem, un neļauj hakeriem identificēt jūs internetā.

Visās jaunākajās operētājsistēmās ir iebūvēti ugunsmūri un tas’Laba prakse atstāt viņus pagrieztus ‘Ieslēgts’. Alternatīvi ir arī trešo personu ugunsmūri, kurus varat izmantot, piemēram, Comodo Internet Security Pro, vai arī dažādos pretvīrusu drošības tērpos ir arī ugunsmūra papildinājums.

Pretprogrammatūra

Ir daudz kiberdraudējumu, kas ielīst jūsu ierīcē un var būt ļoti postoši. Tādus draudus kā reklāmprogrammatūra, spiegprogrammatūra, Trojas zirgi un pat vīrusi var klasificēt zem ļaunprātīgas programmatūras, un tas apdraudēs jūsu privātumu. Tā kā pretvīrusu programmatūra aizsargā jūs no dažādiem vīrusiem, ir svarīgi arī aizsargāties pret spiegprogrammatūru un Trojas zirgiem.

Programma pret ļaunprātīgu programmatūru nodrošina aizsardzību pret visiem šādiem draudiem. Kaut arī drošības komplektiem ir funkcijas, kas aizsargā jūs pret ļaunprātīgu programmatūru, ir laba ideja vienlaikus ar pretvīrusu vadīt arī neatkarīgu pret ļaunprātīgu programmatūru (pretspiegprogrammatūru) programmatūru..

Ja esat Windows 7 vai vecāks lietotājs, tad Windows Defender skenē datoru, vai tajā nav spiegprogrammatūras un citu ļaunprātīgas programmatūras programmu pazīmju. Tomēr jūs varat izmantot arī bezmaksas anti-ļaundabīgo programmu programmas, piemēram, Malwarebytes vai Spybot Search & Iznīcināt.

Izmantojiet pretvīrusu, ugunsmūrus, & Anti-ļaundabīgās programmas kombinācijā

Kad mēs teicām, ka šīs trīs programmas veido būtisku drošības barjeru, mēs bijām’t tikai vicina. Ja visus trīs izmanto līdztekus, tie veido nopietnu partnerību un papildina viens otru.

Katrs no tiem ir paredzēts noteiktam mērķim, un tie pārvar viens otra vājās vietas vai ievainojamības. Kad esat tos konfigurējis visaugstākajā aizsardzības pakāpē, pretvīrusu, ugunsmūri un pret ļaunprātīgu programmatūru aizsargās jūs no draudiem, kas ir paredzēti, lai nodarītu kaitējumu jūsu tiešsaistes privātumam un drošībai.

Tikai neaizmirstiet vienlaikus nedarbināt divus antivīrusus vienā sistēmā, jo abi var būt pretrunā viens otram un padarīt jūs neaizsargātu. No otras puses, daži drošības eksperti pat ir paziņojuši, ka divu vai trīs pret ļaundabīgo programmu programmatūras palaišana ir laba ideja, jo neviena pret ļaunprogrammatūru balstīta programma nav pietiekama, lai izsekotu visus drošības draudus..

citi padomi un triki tiešsaistes privātumam

Sirds asiņošanas kļūda

Sirds asiņošanas kļūda ir galvenā ievainojamība, kuru hakeri var izmantot, lai uzbruktu jebkuram savienotam klientam vai serverim, lai nozagtu datus, ļaujot viņiem atklāt visu šifrētu saturu, lietotājvārdu / paroli vai privātās atslēgas. Savu vārdu tas iegūst no trūkuma, kas atklāts OpenSSL ieviešanas sirdsdarbības paplašinājumā.

To izraisīja slikti uzrakstīts kods, un tas pastāv visās OpenSSL versijās, kas tika izlaistas no 2012. gada marta līdz 2014. gada aprīlim. Ņemot vērā, ka līdz 66% visu vietņu ir OpenSSL šifrēšana, to var uzskatīt par vienu no vissliktākajām drošības kļūdām IT vēsturē . Tā kā uzbrukumi, kas izmanto šo kļūdu, neatstāj nekādas pēdas, nozagto datu apjoms joprojām nav skaidrs. Ir bijušas dažas diskusijas par OpenSSL kopēšanu par labu biometriskām metodēm.

Lai aizsargātu pret šo ievainojamību, uzņēmumiem ieteicams savās vietnēs jaunināt uz OpenSSL šifrēšanas jaunāko versiju. Saistītais OpenSSL sertifikāts arī jāpārsūta ar jaunām atslēgām. Interneta lietotājiem ieteicams mainīt paroles, kas viņiem ir OpenSSL ieviestās vietnēs. Tiem, kas nodarbojas ar tiešsaistes banku darbību, ir rūpīgi jāseko līdzi saviem finanšu darījumiem.

Whonix

Whonix ir Linux izplatīšana, kas ir izstrādāta ar mērķi nodrošināt maksimālu privātumu, anonimitāti un drošību internetā. Whonix ir divu virtuālo mašīnu izplatīšana, a “vārti” kas darbojas tikai ar TOR un “darbstacija” kas ir pilnīgi izolēts tīkls. Tas darbojas citās operētājsistēmās, izmantojot atbalstītu virtualizācijas motoru, piemēram, “Virtuālā kaste”.

Plusi

Tā kā tas savu mērķi sasniedz, piespiežot visus sakarus caur TOR tīklu (vārteju), Whonix lietošanai ir noteiktas priekšrocības:

 • Jūs paliksit anonīms, jo jūsu reālā IP adrese ir paslēpta.
 • Novērst DNS noplūdi un nodrošināt maksimālu aizsardzību pret ļaunprātīgu programmatūru.
 • Tas ir savietojams ar jebkuru programmatūras pakotni, jo tas var strādāt kopā ar VPN.
 • Tas novērš nepareizi konfigurētu lietojumprogrammu noplūdi no jūsu reālā ārējā IP.

Mīnusi

Whonix patiešām ir savs trūkums.

 • Tā kā tas izmanto TOR tīklu, jūsu interneta ātrums var tikt ievērojami apdraudēts.
 • Salīdzinot ar citiem Linux izplatīšanas piemēriem, ir nepieciešams augstāks uzturēšanas līmenis.
 • Tas patērē papildu resursus, jo darbam ir vajadzīgas virtuālās mašīnas vai rezerves aparatūra.

Pārslēdzieties uz Linux operētājsistēmu

Daudzi lietotāji, kurus uztrauc viņu privātums, var pāriet uz Linux, jo tam ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar citām galvenajām operētājsistēmām attiecībā uz tiešsaistes drošību un privātumu.

 • Viena no vissvarīgākajām Linux priekšrocībām ir tā, ka neviens nevar palaist nevienu failu vai programmu bez administratora tiesībām, ieskaitot piekļuvi OS saknes failiem. Tas nozīmē, ka vīrusu, spiegprogrammatūru vai hakeru gadījumā, kas apdraud sistēmu, viņi nespēs nodarīt neatgriezenisku kaitējumu sistēmai..
 • Pašlaik Linux tirgus daļa ir 1,71%, salīdzinot ar 88,8% operētājsistēmai Windows un 7,6% Mac. Tā kā tā ir maza tirgus daļa salīdzinājumā ar Mac OS un Windows, tas padara to par mazāk pievilcīgu mērķi ļaunprātīgu uzbrukumu veikšanai, un tas reti tiek pakļauts kibernoziedznieku uzbrukumam..
 • Tā kā operētājsistēma atvērtā koda operētājsistēmā ir Linux, to nevar manipulēt valdības aģentūras, un NSA aizmugures durvju iespējamība ir ļoti maz ticama.
 • Vēl viens tā atvērtā pirmkoda ieguvums ir tas, ka neskaitāmi lietotāji var redzēt tā kodu, ātri norādīt uz visiem trūkumiem vai trūkumiem un tos novērst. Tas samazina iespējamību, ka ļaunprātīga programmatūra tiek paslēpta kodos; arī drošības labojumi Linux tiek piegādāti daudz ātrāk, salīdzinot ar citām OS.

Kopumā tas padara to drošāku salīdzinājumā ar daudzām citām komerciālām operētājsistēmām, bet pat Linux’kiberdrošība nav neizbēgama. Lietotāji var vēl vairāk uzlabot savu privātuma aizsardzību Linux, iespējot ugunsmūri (ja tas ir atspējots), ierobežot saknes privilēģiju izmantošanu, instalēt VPN un uzturēt programmatūras atjauninājumu.

Daži ieinteresētie lasītāji, iespējams, nevēlas pārslēgties uz Linux, jo viņi, iespējams, izmanto savas esošās operētājsistēmas, bet viņi’t nav pilnībā jāizslēdz. Izmantojot virtuālo mašīnu (paskaidrots iepriekš), Linux var izmantot citā operētājsistēmā.

Izmantojiet Librem klēpjdatorus, kas darbojas ar operētājsistēmu Qubes

Vai esat kādreiz domājuši, vai ir kādi klēpjdatori, kas izmanto atvērtā pirmkoda programmatūru un aparatūru un ir veidoti tikai jūsu privātuma un drošības aizsardzībai? Pūrisms to nodrošina tikai ar Librem piezīmjdatoriem. Pašlaik viņi piedāvā divus modeļus, Librem 13 un Librem 15.

Izmantojiet Librem klēpjdatorus, kas darbojas ar operētājsistēmu Qubes

Abi ir augstas klases klēpjdatori un ir veidoti, ņemot vērā vienu lietu, lai nodrošinātu jums visaugstāko privātumu un drošību no dažādiem draudiem, kas radušies no dažādiem avotiem. No aparatūras līdz programmatūrai, kuru izmanto Librem piezīmjdatoros, privātums ir vissvarīgākā funkcija.

Purisms’Filozofija apgalvo, ka tā par prioritāti izvirza privātumu, drošību un brīvību; un tas izmantotu tikai atvērtā koda aparatūru vai programmatūru, kas to nedara’t nepārkāpj lietotāju tiesības uz privātumu. Abiem klēpjdatoriem ir iebūvēta operētājsistēma, ko izstrādājis Purism, saukts par PureOS. Šajā operētājsistēmā tiek izmantota atvērtā pirmkoda programmatūra, un tai ir iepriekš instalēta populārā Windows un Mac programmatūra.

Qubes OS

Tomēr, ja vēlaties paaugstināt savu privātumu un drošību citā līmenī, mēs iesakām pastiprināt Qubes OS savos Librem klēpjdatoros. Qubes OS ir uz drošību vērsta operētājsistēma, un tā ir veidota uz Xen hipervizora.

Qubes nodrošina drošību un privātumu, izmantojot izolāciju; tas atdala jūsu digitālo dzīvi, palaižot šīs operācijas virtuālajās mašīnās. Viena lieta, kas atšķir Qubes OS no citām operētājsistēmām, ir tā, ka OS pieņem, ka jūsu sistēma tiks pārkāpta. To darot, tas klasificē dažādas apakšsistēmas un neļauj jebkuram kibernoziedzniekam pilnībā piekļūt jūsu sistēmai.

Qubes atbalsta dažādas virtuālās mašīnas. Daži no tiem ietver Fedora un Debian Linux VM, Whonix un Windows Microsoft virtuālās mašīnas. Tomēr viena problēma, ar kuru lietotāji saskaras, lietojot Qubes, ir atrast pareizo OS aparatūras atbalstu. Tā kā virtualizācija prasa daudz resursu, jums būs nepieciešami procesori, kas atbalsta virtualizāciju (Intel VT-x vai AMD-v), ievērojama vieta cietajā diskā un daudz RAM, lai pilnībā izmantotu Qubes OS.

Aizsargājiet savu BIOS ar paroli

Lai gan lielākā daļa operētājsistēmu var novērst neatļautu lietotāju iesakņošanos tajās, viņi to var’t liedz viņiem startēt citas operētājsistēmas, formatēt cietos diskus vai izmantot dzīvu kompaktdisku personīgo datu skatīšanai.

Datorā’s BIOS, jūs varat iestatīt paroli, lai novērstu šādus rezultātus bez jūsu atļaujas. Lai datorā iestatītu BIOS paroli, jums būs jāveic šādas darbības:

 • Sāciet datoru, sāknēšanas laikā nospiediet atbilstošo taustiņu. Lielākajā daļā datoru tas ir F2, pretējā gadījumā jūs varat apskatīt datoru’dokumentāciju vai veiciet ātru meklēšanu Google vietnē “BIOS atslēga” sava datora modeļa.
 • Tiklīdz BIOS iestatījumu ekrānā atrodiet paroles opciju, kas parasti atrodama drošības sadaļā.
 • Tur konfigurējiet paroles iestatījumus atbilstoši jūsu vēlmēm un ievadiet paroli.
 • Dažādiem mērķiem varat iestatīt dažādas paroles, piem. viens datora palaišanai un otrs, lai piekļūtu jūsu BIOS iestatījumiem.

UZMANĪBU: Brīdinājuma vārds, kaut arī pēc tam, kad esat iestatījis paroli savā BIOS, to var būt grūti atiestatīt, it īpaši klēpjdatorā. Šeit atrodama informācija par to, kā iestatīt BIOS paroles atiestatīšanu.

Uz Windows 8 un Mac Computers

Datorā, kurā darbojas operētājsistēma Windows 8 un Mac, BIOS vietā tiek izmantota UEFI programmaparatūra. Varat pāriet uz Windows 8 sāknēšanas opciju, kur atradīsit UEFI programmaparatūras iestatījumus, kur varēsit iestatīt paroli. Lai piekļūtu Windows 8 iestatījumiem, pārvelciet no ekrāna labās malas vai nospiediet Windows taustiņu + C. Pēc tam noklikšķiniet uz barošanas pogas un no opcijām noklikšķiniet uz Restartēt, turot taustiņu Shift..

Operētājsistēmā Mac varat pārstartēt sistēmu un turēt Command + R, lai atvērtu atkopšanas režīmu. Kad esat tur, dodieties uz ‘Komunālie pakalpojumi’ -> ‘Programmaparatūras parole’ un iestatiet paroli.

Ņemiet vērā, ka BIOS vai UEFI programmaparatūras parole pasargās jūsu datoru no piekļuves jūsu cietajiem diskiem, izmantojot saskarni, joprojām pastāv risks, ka persona izmanto savu fizisko piekļuvi jūsu datoram un mainīs jūsu paroli vai noņems vai ievietos cieto disku. Tāpēc mēs iesakām arī šifrēt cieto disku, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību.

DNS serveri

DNS (domēna vārda sistēmas) serveris ir nepieciešams, lai jūs saistītu ar pareizo atrašanās vietu vai vietni internetā. Lielākā daļa cilvēku izmanto DNS serveri, ko nodrošina viņu ISP, vai bezmaksas publisku DNS, piemēram, Google DNS. Tomēr šādi rīkojoties, tiek apdraudēts jūsu privātums, jo jūsu DNS pakalpojumu sniedzējs var izsekot un uzraudzīt jūsu tiešsaistes aktivitātes. Saglabāto informāciju pēc tam var izmantot mērķtiecīgai reklāmai.

Pat izmantojot VPN savienojumu, DNS noplūde joprojām var notikt. Lai nodrošinātu maksimālu privātuma aizsardzību, iesakām pārslēgties uz OpenDNS serveriem un līdztekus VPN izmantot DNS šifrēšanas rīkus. DNSCrypt ir viens no šādiem rīkiem, kas pieejams Windows, Ma un Linux platformās. DNSCrypt ir atvērtā koda programmatūra, kuru var tieši lejupielādēt no atvērtā DNS’s vietne.

Varat arī meklēt VPN klientus ar iebūvētu DNS noplūdes aizsardzību un iestatīt to. Populārie VPN ar šo funkciju ietver PureVPN un privāto piekļuvi internetam (PIA)..

Pārbaudiet Flash Player iestatījumus

Lai aizsargātu jūsu privātumu tiešsaistē, jums ir jākontrolē atļaujas un piekļuve personas datiem, ko dodat apmeklētajām vietnēm. Lai to izdarītu, varat pāriet uz Flash atskaņotāja iestatījumiem. Līdz šim visplašāk izmantotais flash atskaņotājs ir Adobe Flash Player.

Lai konfigurētu Flash Player iestatījumu, dodieties uz oficiālo vietni, kur atradīsit Adobe Flash Player Manager. Pārvaldniekam ir septiņas cilnes, no kurām sešās tiek kontrolēts atšķirīgs jūsu privātuma un drošības aspekts. Katrs no tiem ir minēts zemāk ar ieteikumu par labākajiem iestatījumiem.

Globālais privātuma iestatījums

Ar to tiek kontrolēta vietņu atļauja izmantot jūsu kameru vai mikrofonu.

globālais privātuma iestatījumu panelis

Ieteikums: Izvēlieties “Vienmēr pajautājiet” jo jums var būt nepieciešams, lai dažas vietnes izmantotu savas perifērijas ierīces tādiem uzdevumiem kā videozvani vai balss komandas.

Globālie krātuves iestatījumi

Tas kontrolē, cik daudz vietas jūsu datorā sīkdatnēm un citam flash saturam tiks atvēlēts no neapmeklētām vietnēm. Saglabāt trešo personu saturu var būt riskanti attiecībā uz tiešsaistes privātumu, jo tas ļauj vietnēm sekot līdzi jūsu informācijai vai uzraudzīt jūsu darbību.

globālās atmiņas iestatījumu panelis

Ieteikums: Konfigurējiet iestatījumus, kā parādīts ekrānuzņēmumā. Sīkfailu glabāšanas atteikšana var pasliktināt dažu vietņu funkcionalitāti, taču tas notiek reti. Vislabākais padoms ir eksperimentēt ar iestatījumiem, sākot no visierobežojošākajām iespējām un beidzot ar nedaudz mazākām, ja rodas nederīgas vietnes.

Globālie drošības iestatījumi

Tas kontrolē, vai zibatmiņas saturs, izmantojot vecākus drošības noteikumus (saturs, kas izveidots pirms Flash 8), var mijiedarboties ar internetu vai ne.

globālo drošības iestatījumu panelis

Ieteikums: Labākā izvēle ir izvēlēties “Vienmēr pajautājiet”. Tādā veidā jums nebūs jādara kompromiss starp drošību un funkcionalitāti. Vietņu gadījumā, kurām varat uzticēties un kuras ir drošas, apakšā esošajā sadaļā varat tās uzskaitīt kā izņēmumus.

Vietnes konfidencialitātes iestatījumi

Tas kontrolē apmeklēto vietņu piekļuves privilēģijas. Šeit jūs varat konfigurēt šīs privilēģijas katrai atsevišķai vietnei, ļaujot ierobežot piekļuvi mazāk uzticamām vietnēm.

vietnes privātuma iestatījumu panelis

Ieteikums: Dod priekšroku jums. Vislabāk ir izvēlēties ”Vienmēr pajautājiet” lielākajai daļai vietņu, atlasot tikai otrās iespējas vietnēm, kurām uzticaties un kuras regulāri apmeklējat.

Vietnes glabāšanas iestatījumi

Tas ļauj jums mikropārvaldīt zibatmiņas satura daudzumu, piemēram, sīkfailus, kurus jūsu datorā var saglabāt atsevišķas apmeklētās vietnes.

vietņu glabāšanas iestatījumu panelis

Ieteikums: Izmantojiet šo paneli, lai iestatītu ierobežojumu līdz 100 KB tikai uzticamām vietnēm, kuras nevar pareizi darboties, neuzglabājot flash saturu.

Kā izveidot spēcīgas paroles

Mēs esam domājuši par spēcīgu paroļu izmantošanu visā mūsu privātuma rokasgrāmatā, un šeit ir daži padomi, kurus varat izmantot, lai ģenerētu spēcīgas paroles. Paroles nodrošina, ka tikai pilnvarota persona var piekļūt saviem kontiem. Lietotājiem jāpārliecinās, ka viņiem ir spēcīgas paroles, kuras hakeri, mēģinot ielauzties viņu kontā, viegli neuzlauza. Spēcīgai parolei jābūt:

 • Vismaz 12 rakstzīmes: jo ilgāka parole, jo grūtāk to uzlauzt, izmantojot brutāla spēka uzbrukumu.
 • Jāietver cipari, simboli, lielie burti un mazie burti: Izmantojot dažādu veidu rakstzīmes, būs grūtāk uzlauzt brutālu spēku uzbrukumus.
 • NEDRĪKST būt vārdnīcā atrastam vārdam vai to kombinācijai: nelietojiet viegli uzminamus vārdus, kas atrodami vārdnīcā, piem. Zilais dinozaurs kā parole nav drošs.
 • Nedrīkst būt atkarīgs no acīmredzamām aizstāšanām: g. izmantojot “Zils Dino $ aur” tā vietā nav’t padarīs to drošāku.
 • Kā paroli izmantojiet frāzi: kā paroles varat izmantot frāzes vai īsus teikumus. Šī ir efektīva metode spēcīgas paroles nodrošināšanai, jo frāzes ir grūtāk uzlauzt.
 • Pievienot izlases atstarpes: starp parolēm varat arī pievienot nejaušus atstarpes (ja tas ir atļauts). Tas samazina iespēju, ka jūsu parole tiks uzlauzta, un palīdzēs nodrošināt tās izturību.
 • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli vairākiem kontiem: Tas nodrošinās, ka gadījumā, ja kāds no jūsu kontiem tiks iegūts’Hakeri ir apdraudējuši, viņi nevarēs pieteikties citos kontos, izmantojot to pašu paroli.

Paroļu pārvaldnieks

Spēcīgu paroļu izgatavošanas problēma ir tā, ka tās var būt grūti atcerēties. Atrisiniet šo problēmu, izmantojot paroļu pārvaldnieku, kas ļaus jums saglabāt un sakārtot spēcīgas paroles. Ar paroļu pārvaldnieka palīdzību jums ir nepieciešams tikai ieslēgts ‘galvenā parole’ kas savukārt ļauj piekļūt visai paroļu datu bāzei. Šeit ir daži paroļu pārvaldnieki, kurus varat izmantot:

 • Dašlāns: Jaudīgs paroli pārvaldnieks ar gludu interfeisu. Dašlāns piedāvā bezmaksas, kā arī maksas pakalpojumus, un jūs varat automātiski mainīt dažādu vietņu paroli. Tas rada spēcīgas paroles, un citas funkcijas ietver iepriekšēju veidlapu aizpildīšanu un kvīšu uztveršanu iepirkšanās tiešsaistē.
 • LastPass 4.0: ir vēl viens lielisks paroli pārvaldnieks un ir pieejams bez maksas. Jūs varat arī izvēlēties premium versiju. Dažas no tās funkcijām ietver, piemēram, iespēju sinhronizēt paroles dažādās ierīcēs, automatizētu un uzlabotu paroļu koplietošanu, paroļu revīziju ar drošības izaicinājumu.
 • LogMeOnce paroļu pārvaldības komplekts: Bezmaksas paroļu pārvaldnieks, kas piedāvā virkni lielisku iespēju. Daži no tiem ietver nozagtas ierīces izsekošanu, automātisku paroles maiņu un drošu kopīgošanu.
 • KeePass: Šeit ir bezmaksas paroļu pārvaldnieks operētājsistēmai Windows, ko varat izmantot. Tā ir atvērtā koda programmatūra un aizsargā jūsu paroles, izmantojot 256 bitu AES vai Twofish šifrēšanas algoritmu. Jūs pat varat nēsāt KeePass uz USB atmiņas kartes un palaist to citā Windows sistēmā bez nepieciešamības instalēt.   
 • KeePassX: KeePassX ir neoficiāla KeePass versija, taču piedāvā daudz vairāk iespēju. Pirmkārt, jūs varat izmantot KeePassX dažādās platformās (Windows, Mac, Linux utt.). Tam ir arī paroļu ģenerators, un tas izmanto arī 256 bitu AES vai Twofish šifrēšanas algoritmu.

Secinājums

Tagad, kad esam beiguši beigas, mēs ceram, ka mūsu ceļvedis palīdzēs jums nodrošināt jūsu privātumu un drošību pret daudziem draudiem dažādās platformās. Privātums ir viena lieta, ko neviens nedrīkst uzskatīt par pašsaprotamu vai kompromitētu.

Tiešsaistes privātuma un drošības aizsardzība varētu šķist drausmīgs uzdevums, taču tas nav neiespējami. Mēs esam centušies visu iespējamo, lai lietas izkārtotu pēc iespējas vienkāršāk un palīdzētu jums izveidot aizsargspējas, lai aizsargātu jūsu privātumu.

Izmantojot dažādus rīkus, ievērojot drošības pamatnostādnes un pievēršot uzmanību vismazākajai privātuma informācijai, varat viegli samazināt iespējas, ka uzbrūk kibernoziedznieki, valdības uzraudzība un dažādi citi privātuma un tiešsaistes drošības draudi..

Visbeidzot, sniedziet mums savas atsauksmes un uzlabojumu priekšlikumus zemāk esošajos komentāros. Turklāt, ja jums ir kādi jautājumi par jūsu tiešsaistes privātumu un drošību, paziņojiet mums, mēs ar prieku jums palīdzēsim!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me