Test prędkości VPN – 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

VPN są jak prywatna branża Avengers lub Justice League, ukrywając twoje informacje IP i szyfrując twoje połączenie w celu ochrony przed oszustami, złodziejami tożsamości, oszustami phishingowymi i hakerami. Są one niezbędne do uzyskania anonimowości w Internecie, a także do zapewnienia dostępu do zablokowanych stron internetowych, angażowania się w P2P / Torrenting i omijania ograniczania przepustowości ISP. W tym artykule skupiono się na jednym przypadku użycia VPN: wydajność. Przeczytaj dokładny przewodnik po testach prędkości VPN poniżej w BestVPN.co na temat najszybszych sieci VPN!

W ten sposób dowiesz się, w jaki sposób VPN wpływają na prędkości i który dostawca jest idealnym wyborem, w oparciu o testy wydajności serwerów z różnych lokalizacji. W końcu ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest podpisanie umowy z dostawcą tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że jest do bani dostarczając wysokie prędkości, co jest niezbędne do przesyłania strumieniowego pirackich treści lub angażowania się w P2P / Torrenting. Chociaż uzyskanie dobrej prywatności i anonimowości w Internecie jest zdecydowanie ważne, uzyskanie rozsądnych prędkości VPN jest równie ważne!

Czy VPN wpływa na szybkość?

Kiedy większość ludzi mówi o VPNach, zwykle rozpowszechnia dezinformacje, mówiąc, że te narzędzia do prywatności faktycznie zmniejszają prędkość Internetu. Chociaż nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem, istnieją różne okoliczności, w których VPN może faktycznie przyspieszyć Twój Internet. W podstawowej metodologii VPN wykorzystuje narzut protokołów do enkapsulacji / dekapsulacji, dodając warstwę szyfrowania do sieci.

Oznacza to, że cały ruch internetowy przechodzi przez bezpieczną bramę, która jest niewidoczna dla lokalnych dostawców usług internetowych lub nadzoru rządowego. Dodanie tego “zaszyfrowany tunel” powoduje spowolnienie Internetu. Jednak w okolicznościach świadomego wysiłku zmierzającego do obniżenia jakości usług, które otrzymujesz, możesz rzeczywiście zwiększyć prędkość.

Dostawcy usług internetowych mogą narzucić ograniczenie przepustowości w stosunku do oryginalnego adresu IP. Bez VPN zauważysz, że prędkości, które otrzymujesz, nie są równe PLANOWI, który mógłeś subskrybować. Po połączeniu z VPN punkt końcowy przesuwa się, gdy używasz osobnego adresu IP i DNS, który omija wszelkie ograniczenia prędkości. Oczywiście na szybkość VPN wpływają również różne czynniki.

Czynniki wpływające na prędkości VPN

Większość użytkowników VPN ma niewielką lub zerową wiedzę o tym, jak działają narzędzia do prywatności służące do maskowania tożsamości online. Czasami nawet profesjonaliści tacy jak my mają problemy z ogłuszaniem procesów, aby ułatwić zrozumienie szczegółów technicznych. Tworzenie wirtualnej sieci prywatnej jest bardzo zaangażowane i istnieje wiele czynników wpływających na szybkość oddziaływania (z których wiele będzie zaskoczonych, gdy usłyszysz o nich).

Odległość do serwera VPN

W zależności od tego, gdzie się znajdujesz, prędkość Internetu może być różna dla osób mieszkających bliżej określonego serwera niż na dużym dystansie. Dlatego większość klientów VPN zazwyczaj ma “Automatyczne polączenie” funkcja, która automatycznie znajdzie niezawodny serwer VPN w pobliżu Twojej lokalizacji.

Na przykład, jeśli łączysz się z Chin do serwera w USA, możesz spodziewać się pewnej utraty prędkości. Podobnie, jeśli zdecydujesz się na serwer w Hongkongu, będziesz otrzymywać większe prędkości (ze względu na zmniejszoną bliskość). Ta zróżnicowana wydajność w zależności od lokalizacji wynika z czasu podróży pakietu danych w obie strony.

Protokoły i szyfrowanie

Ponieważ sieci VPN używają silniejszych protokołów i szyfrowania w celu zwiększenia anonimowości w Internecie, zauważysz zmniejszenie ogólnej prędkości odbieranej. Na przykład, jeśli zdecydujesz się użyć konfiguracji PPTP z podstawowym 128-bitowym szyfrowaniem AES, uzyskasz większe prędkości.

Z drugiej strony, jeśli wybierzesz OpenVPN (protokół UDP lub TCP) z szyframi AES-256-CBC, będziesz musiał szybko zapłacić za to dodatkowe bezpieczeństwo. Tylko SSTP oferuje najlepszy stosunek szyfrowania i szybkości, ale protokół jest dostępny tylko w systemie Windows.

Węzły podłączone do serwera

VPN to uniwersalne stworzenia, które są konsumowane przez setki ludzi jednocześnie. Krótko mówiąc, w zależności od sieci VPN, w której się rejestrujesz, i jeśli używasz dynamicznego adresu IP, będziesz musiał stawić czoła problemom związanym z obciążeniem serwera, co bezpośrednio neguje prędkość, którą otrzymujesz.

Im więcej osób podłączonych do jednego serwera spowoduje ogromne obciążenie serwera. Oznacza to, że prędkości, które otrzymujesz, najprawdopodobniej będą regulowane. Dlatego najlepiej jest wybrać dostawców, którzy oferują dobrą listę lokalizacji z tego samego kraju. Na przykład NordVPN oferuje ponad 550 serwerów w samej Wielkiej Brytanii!

Ograniczanie przepustowości przez ISP

Wspominaliśmy o tym wcześniej, dostawcy usług internetowych mogą nakładać ograniczenia prędkości, które mogą przede wszystkim ograniczać prędkość Internetu. Wspomnieliśmy wcześniej, że sieci VPN pomagają ominąć te ograniczenia, ale podczas korzystania z połączenia dostarczanego przez połączenie telefoniczne lub 3G można spodziewać się pewnych problemów z łącznością VPN.

Nawet jeśli masz połączenie o przepustowości 50 Mb / s, ale połączenie między usługodawcą internetowym a dostawcą VPN jest słabe, możesz zauważyć spadek prędkości. W przeciwnym razie, głównie po zarejestrowaniu się za pomocą VPN, zauważysz tylko 10-20% spadek przepustowości.

Niektóre powody związane z komputerem

Jeśli naprawdę chcesz korzystać z VPN na swoim komputerze bez znacznego zmniejszenia prędkości, musisz wyposażyć swój procesor w szybszy procesor. To automatycznie doprowadzi do lepszych przyrostów prędkości, ale konieczne jest wybranie niezawodnego dostawcy o ugruntowanej reputacji z powodu utraty pakietów 0%.

Innym powodem, dla którego mogą ucierpieć Twoje prędkości Internetu, są ustawienia zapory. Jeśli algorytm stale blokuje VPN, uniemożliwi to ciągłe przepływanie połączenia. Wybierając aplikację VPN z listy VPN, pamiętaj, aby dodać klienta do listy zatwierdzonych usług zapory.

Najważniejsze omówienie testu prędkości VPN

Rozumiemy, że użytkownicy stale szukają niezawodnych dostawców VPN, którzy nie narażają bezpieczeństwa / prywatności i wydajności. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajduje się szczegółowa analiza 5 największych najszybszych dostawców VPN (według naszych testów, które zajęły nam dużo czasu i spowodowały brak snu).

  1. ExpressVPN
  2. NordVPN
  3. Surfshark
  4. VyprVPN
  5. Buforowana sieć VPN

Test prędkości ExpressVPN

ExpressVPN, z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, cieszy się dobrą opinią jako wszechstronna usługa VPN i nie można temu zaprzeczyć! Znajduje się w bezpiecznej przystani z dala od jurysdykcji UE i USA. Dostawca prowadzi dzienniki ZERO i nigdy nie został uznany za winnego pomagania agencjom rządowym, nawet w przypadkach, gdy ich serwery zostały PRZEJĘTE przez władze tureckie w sprawie o zabójstwo.

Po zarejestrowaniu się w ExpressVPN zyskujesz dostęp do ponad 2000 140 serwerów w ponad 90 krajach na całym świecie. Zapewnia to funkcje odblokowywania witryn ograniczonych geograficznie, takich jak Netflix, Hulu i BBC iPlayer. Najlepsza część: otrzymujesz niesamowite prędkości niezależnie od tego, z którym serwerem się łączysz. Poniżej możesz zobaczyć wyniki dokładnej analizy dostawców’ wydajność w pięciu lokalizacjach.

Sieć VPN ma najniższą utratę prędkości wśród ponad 80 dostawców, których sprawdziliśmy pod kątem tego zadania, zapewniając średnią prędkość pobierania 82,45 Mb / s i prędkość wysyłania 64,13 Mb / s przy połączeniu 100 Mb / s.

Test prędkości ExpressVPN

Test prędkości ExpressVPN
serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 95,23 Mb / s 79,43 Mb / s 85,18 Mb / s 70,89 Mb / s 81,55 Mb / s 82,45 Mb / s
Przekazać plik 69,21 Mb / s 60,49 Mb / s 70,99 Mb / s 60,72 Mb / s 59,27 Mb / s 64,13 Mb / s
Świst 105 ms 111 ms 62 ms 79 ms 70 ms 85,4 ms

Podsumowanie wydajności (średnie prędkości)

Prędkość pobierania: 82,45 Mb / s (17,55% wolniej)

Prędkość wysyłania: 64,13 Mb / s (35,87% wolniej)

Świst: 85 ms

Test prędkości VPN - 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test prędkości NordVPN

Panamski dostawca znany jest ze swojej reputacji jako wysoce bezpieczna usługa, ciesząca się strategiczną lokalizacją, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Dodaj to do swoich zasad dotyczących braku dzienników, a dostawca nie jest tym, z którym możesz zadzierać, szczególnie jeśli chcesz zachować ochronę przed złodziejami tożsamości, oszustami, phishingiem i cyberprzestępcami.

Funkcje, które otrzymujesz od dostawcy, to ochrona przed wyciekiem DNS, automatyczna zmiana zabójstw oraz funkcja Onion Over VPN. W przypadku zaawansowanych technologii masz DoubleVPN, który przesyła cały ruch sieciowy przez dwa serwery znajdujące się w różnych krajach. CyberSec, który blokuje cyberzagrożenia, szkodliwe strony internetowe i złośliwe oprogramowanie przed rozprzestrzenianiem się na urządzeniach.

Masz dostęp do ponad 5150 serwerów w 62 krajach. Poniższe testy prędkości ujawniają niesamowitą wydajność przy prędkościach pobierania sięgających średnio 80,00 Mb / s i przesyłania z prędkością 56,68 Mb / s.

Test prędkości NordVPN

Test prędkości NordVPN
serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 91,71 Mb / s 83,96 Mb / s 75,81 Mb / s 65,98 Mb / s 82,55 Mb / s 80,00 Mb / s
Przekazać plik 60,63 Mb / s 49,99 Mb / s 50,19 Mb / s 59,88 Mb / s 62,72 Mb / s 56,68 Mb / s
Świst 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

Podsumowanie wydajności (średnie prędkości)

Prędkość pobierania: 80,00 Mbps (20,00% wolniej)

Prędkość wysyłania: 56,68 Mb / s (43,32% wolniej)

Świst: 98,2 ms

Test prędkości VPN - 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test prędkości Surfshark

Podobnie jak ExpressVPN, Surfshark ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (jurysdykcja przyjazna VPN), co oznacza, że ​​ma strategiczną przewagę nad innymi usługami. W BVI nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych i nie musisz się martwić o sojusze 5-oczne lub 14-oczne. Dostawca oferuje dwa silne szyfry szyfrujące: AES-256-CBC i AES-256-GCM.

Jeśli chodzi o łączność, dostawca zapewnia niesamowite prędkości na rozwijającej się liście serwerów, rozciągając się do ponad 500 w 45 krajach w ciągu zaledwie 2 miesięcy. Masz aplikacje na wszystkie platformy / urządzenia, a także aplikację Router. Jeśli chodzi o ceny, Surfshark jest niewiarygodnie opłacalny i przyjazny dla portfela. Jeśli wybierzesz abonament roczny, płacisz tylko 5,99 USD miesięcznie, co daje 71,88 USD co 12 miesięcy

Jak widać poniżej, wydajność z VPN jest również imponująca, zapewniając przeciętnie przyzwoitą prędkość pobierania 76,22 Mbps, a także przesyłanie 66,19 Mbps.

Test prędkości VPN

 

Test prędkości Surfshark
serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 87,52 Mb / s 80,23 Mb / s 75,61 Mb / s 67,96 Mbits / s 69,78 Mb / s 76,22 Mb / s
Przekazać plik 77,91 Mb / s 71,18 Mb / s 63,73 Mb / s 60,11 Mb / s 57,98 Mb / s 66,18 Mb / s
Świst 120 ms 144 ms 220 ms 115 ms 102 ms 140 ms

 

Podsumowanie wydajności (średnie prędkości)

Prędkość pobierania: 76,22 Mbps (23,78% wolniej)

Prędkość wysyłania: 66,18 Mbps (33,82% wolniej)

Świst: 140 ms

Test prędkości VPN - 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test prędkości VyprVPN

Stworzony przez Golden Frog i zlokalizowany w Szwajcarii, VyprVPN to kolejny niezawodny FAST VPN, który oferuje ogromną bazę 700 serwerów na całym świecie, wraz z dodatkami, takimi jak DPI Protection, NAT Firewall i technologia Chameleon, dla większego bezpieczeństwa, gdy angażujesz się w torrentowanie / streaming zajęcia. W końcu im więcej masz funkcji prywatności, tym lepiej!

Po przetestowaniu wydajności dostawcy uzyskaliśmy wyjątkowo szybkie prędkości na naszym połączeniu 100 Mb / s, na które nie miało znacznego wpływu wybór różnych serwerów lub zwiększony ruch sieciowy, wyświetlając jedynie spadek o 25,61%. Może to być spowodowane tym, że VyprVPN zarządza własną siecią, dzięki czemu jest zawsze w stanie zapewniać doskonałe prędkości!

Pomimo połączenia z różnymi serwerami szybkość była spójna z niewielką stratą. Pobrano średnio 74,39 Mb / s przy pobieraniu i 61,87 Mb / s przy pobieraniu.

Test prędkości VyprVPN

VyprVPN
serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 84,69 Mb / s 74,63 Mb / s 75,15 Mb / s 64,96 Mb / s 72,55 Mb / s 74,39 Mb / s
Przekazać plik 74,18 Mb / s 61,51 Mb / s 57,82 Mb / s 52,26 Mb / s 63,59 Mb / s 61,87 Mb / s
Świst 192 ms 209 ms 175 ms 240 ms 140 ms 191,2 ms


Prędkość pobierania:
74,39 Mbps (25,61% wolniej)

Podsumowanie wydajności (średnie prędkości)

Prędkość wysyłania: 61,87 Mbps (38,13% wolniej)

Świst: 191,2 ms

Test prędkości VPN - 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Buforowany test prędkości VPN

Niedawno torując sobie drogę na rynek VPN, dostawca z Gibraltaru to kolejna nazwa znana z wyjątkowej wydajności i prędkości dla tych, którzy tego pragną. Chociaż rejestrowanie sesji / połączeń jest pewne, VPN jest dość bezpieczny, ponieważ jego centralne serwery znajdują się w Holandii, gdzie nie można przeglądać rekordów danych bez odpowiedniego nakazu!

Oczywiście pozostałe dzienniki są usuwane po 30 dniach. Doceniamy przejrzystość, jaką VPN zapewnia produktowi, ponieważ jest to lepsze niż późniejsze zszokowanie / zaskoczenie, podobnie jak w przypadku PureVPN jakiś czas temu. W przypadku łączności buforowane oferuje serwery w 41 krajach na całym świecie w celu odblokowania lub korzystania z P2P / Torrenting.

Prędkości, które otrzymujesz, są również zadziwiające dzięki taktowaniu VPN przy pobieraniu 72,35 Mbps i przesyłaniu średnio 64,71 Mbps, po przeprowadzeniu testu na pięciu różnych lokalizacjach serwerów!

Buforowany test prędkości VPN

Buforowana sieć VPN
serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 85,27 Mb / s 79,53 Mb / s 71,82 Mb / s 65,92 Mb / s 59,21 Mb / s 72,35 Mb / s
Przekazać plik 76,17 Mb / s 69,79 Mb / s 62,91 Mb / s 60,98 Mb / s 53,74 Mb / s 64,71 Mb / s
Świst 85 ms 189 ms 222 ms 127 ms 259 ms 176,4 ms

Podsumowanie wydajności (średnie prędkości)

Prędkość pobierania: 72,35 Mb / s (27,65% wolniej)

Prędkość wysyłania: 64,71 Mbps (35,29% wolniej)

Świst: 176,4 ms

Test prędkości VPN - 5 z 80 dostawców ma potrzeby związane z & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Porównanie testu prędkości VPN

Ranga Dostawca VPN Prędkość pobierania Prędkość wysyłania
# 1 ExpressVPN 82,45 Mb / s (17,55% wolniej) 64,13 Mb / s (35,87% wolniej)
# 2 NordVPN 80,00 Mbps (20,00% wolniej) 56,68 Mb / s (43,32% wolniej)
# 3 Surfshark 76,22 Mbps (23,78% wolniej) 66,18 Mbps (33,82% wolniej)
# 4 VyprVPN 74,39 Mbps (25,61% wolniej) 61,87 Mbps (38,13% wolniej)
# 5 Buforowana sieć VPN 72,35 Mb / s (27,65% wolniej) 64,71 Mbps (35,29% wolniej)

Jak sprawdzić prędkość Internetu | Metoda za testami

BestVPN.co używa własnego specjalistycznego narzędzia do testowania prędkości do analizy wydajności różnych sieci VPN na różnych serwerach na całym świecie. Wyniki są następnie automatycznie wykreślane w graficzną strukturę w celu dokładnego odczytu, co jest niezbędne do znalezienia najlepszego dostawcy. To narzędzie jest niedostępne dla ogółu społeczeństwa, ale ludzie, którzy chcą sprawdzić prędkość Internetu, mogą zawsze polegać na alternatywach.

Istnieje wiele dostępnych narzędzi online, które zapewniają dokładne wyniki po przetestowaniu szybkości Internetu. W rzeczywistości prawie każda strona internetowa, którą odwiedzasz, z pewnością ujawni informacje o twojej nieszczelnej tożsamości online, wskazując dokładną lokalizację na podstawie twojego adresu IP. ExpressVPN, CyberGhost, PureVPN to tylko kilka przykładów witryn VPN, które zawierają takie informacje.

Jeśli potrzebujesz niezawodnego narzędzia do sprawdzania prędkości Internetu, możesz sprawdzić Test prędkości Oakla, Test prędkości KeyCDN, Google PageSpeed ​​Insights, GTmetrix, WebPageTest, Varvy Pagespeed Optimization, UpTrends, monitor dotcom, Yellow Lab Narzędzia, Tester czasu ładowania Sucuri, Pagelocity i YSlow.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże użytkownikom znaleźć najszybsze sieci VPN, które mogą pomóc w płynnym przesyłaniu strumieniowym lub pobieraniu torrentów bez żadnych problemów. Testowanie każdej usługi zajęło nam dużo czasu, ale opinie użytkowników są zawsze wyżej. Jeśli zarejestrowałeś się u któregokolwiek z powyższych dostawców, nie wahaj się komentować poniżej, aby dokonać obiektywnej oceny. Zachęcamy również do podzielenia się przewodnikiem z innymi technikami, którzy szukają szybkiej usługi VPN. Miłego dnia. Cheerio

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me