Sojusze 5 oczu, 9 oczu, 14 oczu – ochrona przed terrorem lub najeźdźcami prywatności?

Contents

Sprawdź, czy Twoja sieć VPN znajduje się w strefie bezpiecznej

Anonine VPNAvast SecureLine VPNBuffered VPNCactusVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNHide.meHideMyAssHola VPNIBVPNIPVanishIvacyIVPNMullvadNordVPNPIAPrivateVPNProtonVPNPureVS

Świat cyfrowy rozwija się błyskawicznie. Nowe usługi, aplikacje, platformy i innowacje wciąż rewolucjonizują nasze życie. Niektórzy twierdzą, że jesteśmy kontrolowani, ignorując nasze pierwotne ludzkie instynkty. Inni debatują, Internet tylko poprawił nasze życie.

Czy jednak szanuje nasze prawo do prywatności? To trudne pytanie, na które należy odpowiedzieć. Większość ludzi wie, że kiedy przejdziesz do trybu online, zawsze pojawi się cyfrowy ślad Ciebie. Niektórzy akceptują konsekwencje, wyciągają aparat do selfie i przesyłają go do mediów społecznościowych z hashtagiem #onfleek.

“Kogo obchodzi to, co robię w życiu? Nie jestem terrorystą. Ja nie’nie mam nic do ukrycia”. Jest to zwykła odpowiedź, którą otrzymuję podczas rozmów na temat prywatności. Inni bardziej ostrzegają o sytuacji, wiedzą, że ten cyfrowy ślad jest ryzykowny i chcą dowiedzieć się więcej o masowym nadzorze, zasadach rejestrowania VPN i problemach z wyciekami.

Dlatego ten przewodnik jest przeznaczony dla bardziej żądnych informacji i dbających o prywatność użytkowników. Tutaj dowiesz się konkretnie o wrogach Internetu (część 5 Oczy / 9 Oczy / 14 Oczy Sojusze), a także informacje o bezpiecznych jurysdykcjach, w których przestrzegana jest prywatność użytkowników.

5 oczu, 9 oczu, 14 oczu Przymierza Narodów

 1. Five Eyes Alliance
 2. Programy nadzoru obsługiwane przez FVEY
 3. Wybitne osoby, na które celuje FVEY
 4. Wybitne organizacje będące celem FVEY
 5. Kraje objęte nadzorem Five Eyes (FVEY)
 6. Kraje nadzoru dziewięciu oczu
 7. Kraje nadzoru czternastu oczu

Wrogowie Internetu – niebezpieczne jurysdykcje według kraju i sojuszu

Druga wojna światowa doprowadziła do zawarcia umowy UK / USA, oficjalnie przyjętej 5 marca 1946 r., Wynikającej z Karty Atlantyku z 1941 r. I umowy BRUSA z 1943 r. Jego głównym celem było stworzenie wielostronnego sojuszu na rzecz współpracy w dziedzinie wywiadu sygnałowego.

W kolejnych latach umowa została rozszerzona o Nową Zelandię, Australię i Kanadę. Następnie, w przypadku szybkiego przekazywania do kilku kolejnych lat, widzieliśmy włączenie kilku krajów nordyckich, Filipin i Niemiec Zachodnich – działających na oddzielnych mechanizmach, jako połączone podmioty.

Istoty te noszą nazwy Sojusze Pięć, Dziewięć i Czternaście Oczu. A od czasu ataków z 11 września możliwości nadzoru tych podmiotów znacznie wzrosły. Teraz każdy internauta w krajach będących częścią tych sojuszy jest stale monitorowany.

Sojusze te mają swój własny program i nie reagują na swój kraj’prawa. Dzielą się zgromadzonymi szczegółami, szpiegując się nawzajem’obywatele. Ma to szerokie implikacje dla użytkowników Internetu, aw szczególności najlepszych sieci VPN. Krótko mówiąc, jeśli znajdujesz się w którymkolwiek z tych 14 narodów, nie jesteś bezpieczny!

Następnie musisz zapoznać się z przepisami i przepisami online obowiązującymi w kraju, w którym mieszkasz. Postanowiłem więc naprawdę zagłębić się w niebezpieczne jurysdykcje według sojuszu i kraju, analizując ponad 187 dostawców. Mam nadzieję, że doceniasz wysiłek &# 55357;&# 56898;

Five Eyes Alliance

Skrócony jako “FVEY”, sojusz Five Eyes sięga wstecz do porozumienia UKUSA, o czym rozmawialiśmy wcześniej. Początkowo miał być tylko paktem dzielącym informacje wywiadowcze między dwoma krajami, ale później obejmował jeszcze trzy. Stworzyło to potęgę pięciu krajów:

 • Zjednoczone Królestwo
 • Stany Zjednoczone
 • Nowa Zelandia
 • Australia
 • Kanada

5-oczu-9-oczu-14-oczu

Te anglojęzyczne kraje przez dziesięciolecia utrzymywały w tajemnicy tę umowę Five Eyes. Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak długo by poszli, gdyby ktoś to znalazł? Jego istnienie zostało odkryte dopiero w 2003 roku, a wszystko stało się jaśniejsze, kiedy Edward Snowden wyciekł z dokumentów.

Pliki te uzyskano, gdy pracował jako kontrahent dla NSA. Wyjaśniło, że Sojusz dzielił dane wywiadowcze na temat Związku Radzieckiego podczas okresu “Zimna wojna” a następnie ujawnienia sieciowe ECHELEON. GCHQ i NSA zostali złapani za dotykanie wiadomości e-mail, faksów, połączeń telefonicznych i innego ruchu danych.

Teraz ich program zmienił się dość dramatycznie. Ciągle korzystają z “Wojna z terroryzmem” jako pretekst do szpiegowania życia mieszkańców. Czy to jest z nami w porządku? Ja nie’tak myślę! Powstrzymałbym się od dzielenia się swoimi poglądami politycznymi tutaj, ale tak naprawdę nie mogę przestać się zastanawiać, jak czasem wszystko wydaje się tak zaplanowane.

Programy nadzoru obsługiwane przez FVEY

Po atakach 911 Sojusz Pięciu Oczu zwiększył nadzór i przyjął praktyki monitorowania wszystkich działań użytkowników online. Globalny system nadzoru zazwyczaj rejestruje komunikację całych populacji ponad granicami krajowymi.

Dokumenty wyciekły przez Edwarda Snowdena ujawniły nawet istnienie licznych programów nadzoru prowadzonych przez kraje Five Eyes. Poniżej możesz przeczytać wszystkie informacje dotyczące tych wspólnie zarządzanych podmiotów, które całkowicie ignorują prywatność użytkowników.

PRISM – prowadzony przez NSA wraz z ASD i GCHQ

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN to program obsługiwany przez NSA. Gromadzi / przechowuje komunikację internetową od różnych firm cyfrowych w USA. Są one oparte na żądaniach rządu skierowanych do firm internetowych, takich jak Google LLC zgodnie z sekcją 702 ustawy o poprawkach FISA z 2008 r..

Firmy internetowe będą musiały zmienić dane, które pasują do wyszukiwanych przez sąd haseł. NSA wykorzystuje te żądania PRISM do kierowania komunikacji, w tym zaszyfrowanej. Informacje te są następnie wykorzystywane do przeprowadzania tajnych misji.

XKeyscore – Prowadzony przez NSA z ASD i GCSB

XKeyscore, w skrócie XKS, to tajny system komputerowy używany przez NSA. Codziennie analizuje i monitoruje dane internetowe na całym świecie. Program został również udostępniony agencjom wywiadowczym Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Japonii i Niemiec.

Według Edwarda Snowdena skomplikowany system zapewnia nieograniczony nadzór osób znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie. I odwrotnie, NSA twierdzi, że jego zasięg jest ograniczony i ograniczony. Niezależnie od tego, system jest po prostu dowodem technologii wykorzystywanych przez kraje pięciu oczu do gromadzenia większej ilości danych osób znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie.

Tempora – Prowadzony przez GCHQ z NSA

Tajny komputer używany przez GCHQ do buforowania komunikacji internetowej wydobytej z kabli światłowodowych. System był testowany od 2008 roku i zaczął funkcjonować dopiero w 2011 roku. Zapewnia agencji dostęp do dużych ilości danych osobowych, bez wzbudzania podejrzeń.

Edward Snowden twierdzi, że system składa się z dwóch głównych elementów: Global Telecoms Exploitation (GTE) i Mastering the Internet (MTI), mających na celu zestawianie ruchu telefonicznego i internetowego. Do maja 2012 r. 250 analityków NSA i 300 analityków GCHQ zostało przydzielonych do sortowania zebranych danych.

MUSCULAR – Prowadzony przez GCHQ i NSA

MUSCULAR a.k.a. DS-200B to program prowadzony przez GCHQ i NSA, który został uznany za przyczynę włamań do centrów danych Google i Yahoo! W ciągu 30 dni MUSCULAR zebrał 181 milionów rekordów do tajnych celów.

Według wyciekającego dokumentu Edwarda Snowdena, NSA’Przejęcia wykorzystują miliony rekordów każdego dnia od Google i Yahoo’sieci do hurtowni danych w Fort Meade w stanie Maryland. Program zbiera dwa razy więcej punktów danych niż PRISM.

STATEROOM – Prowadzony przez CSE, CIA, ASD, GCHQ i NSA

STATEROOM, obsługiwany przez członków sieci ECHELON i sygnatariuszy umowy UKUSA, jest programem wywiadowczym do sygnałów, wykorzystywanym rzekomo do wykonywania misji dyplomatycznych. Jednak większość nie wie, jaki jest prawdziwy cel programu.

Jednak z tego, co wiemy, STATEROOM jest zarządzany przez CSE, CIA, ASD, GCHQ i NSA łącznie. Nie może się różnić od żadnego innego systemu nadzoru masowego.

  Jak ominąć blokowanie geograficzne i ograniczenia treści

Wybitne osoby, na które celuje FVEY

FVEY atakowało wiele osób za pomocą wspólnej inteligencji. Jedno nazwisko, które prawdopodobnie cię zaskoczy, to nazwisko zmarłego Charliego Chaplina. Komik / filmowiec / kompozytor został poddany inwigilacji ze względu na swoje przekonania komunistyczne. Inne cele obejmują bardziej znane nazwiska, takie jak:

 • Strom Thurmond – Szpiegował podczas swoich rozmów telefonicznych za pośrednictwem systemu nadzoru ECHELON.
 • Nelson Mandela – Pod nadzorem brytyjskich agentów SIS nad plotkami o terroryzmie.
 • Jane Fonda – Komunikacja przechwycona przez GCHQ i NSA w celu aktywizmu politycznego.
 • Ali Khamenei – Cel w zaawansowanej technologicznie misji szpiegowskiej GCHQ i NSA.
 • John Lennon – Pod nadzorem FBI i MI5 za protest przeciwko Wietnamowi Wa
 • Ehud Olmert – Zawarte na liście celów nadzoru GCHQ i NSA.
 • Susilo Bambang – Były prezydent i jego żona zostali objęci nadzorem ASD i NSA.
 • Angela Merkel – Komunikacja telefoniczna monitorowana w latach 2003–2013 za pośrednictwem programu STATEROOM.
 • Księżna Diana – Ściśle tajny plik zawierający ponad 1000 stron zebranych przez GCHQ i NSA.
 • Kim Dotcom – GCSB przeprowadził nielegalny nadzór nad założycielem Megaupload.

Wybitne organizacje będące celem FVEY

Wspólna inteligencja zgromadzona przez wiele programów inwigilacji Narodów Pięciu Oczu nie dotyczy wyłącznie osób. Było wiele przykładów znanych linii lotniczych, sieci nadawczych, instytucji finansowych i innych, szpiegowanych przez NSA, GCHQ, ASD, GCSB, CSIS.

Uniwersytety

 • Uniwersytet Tsinghua – Program PRISM szpiegujący tysiące obywateli Hongkongu i Chin.
 • The Racah Institute of Physics – 1000 izraelskich celów wymienionych przez amerykańską i brytyjską inwigilację.

Organizacja Narodów Zjednoczonych

 • Generalne Zebranie Narodów Zjednoczonych – NSA szpieguje partnerów, urzędników i tajne pakty ONZ.
 • Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej – NSA dotknęła telefonu MAEA’założyciel.

Operatorzy telekomunikacyjni

 • Pacnet – Operator sieci światłowodowej z Azji i Pacyfiku zhakowany przez USA w 2009 r.
 • Belgacom – Wywołując falę oburzenia w kraju, GCHQ włamuje się do Belgacom (Operacja Socjalistyczna).

Korporacje naftowe

 • Petrobras – NSA szpieguje przedsięwzięcia Petrobras dotyczące poszukiwania ropy naftowej na obszarach głębinowych.

Korporacje wielonarodowościowe

 • Grupa Thales – Szpiegował najwyższych urzędników w 60 krajach, w tym właściciela Thales Group.

Instytucje finansowe

 • MasterCard – NSA jest zaangażowana w monitorowanie płatności międzynarodowych od firmy finansowej.
 • Visa Inc – Oddział o nazwie “Podążaj za pieniędzmi” (FTM) został stworzony przez NSA do monitorowania płatności.

Kraje objęte nadzorem Five Eyes (FVEY)!

Mam nadzieję, że powyższa sekcja pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób można uzyskać kraje inwazyjne w sojuszu Five Eyes. Nie troszczą się o prywatność użytkowników i kontynuują swoje przebiegłe praktyki.

Aby dać użytkownikom lepszy pomysł, podzieliłem każdego członka Kraju Pięciu Oczu na osobną kategorię, omawiając ich przepisy rządowe dotyczące korzystania z VPN i prywatności cyfrowej.

Stany Zjednoczone Ameryki

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Pomimo agresywnej kontroli nad aktywnością online mieszkańców, USA nie zakazują korzystania z VPN. W rzeczywistości hostują największą liczbę dostawców VPN na całym świecie, w sumie 49 według moich badań.

Poniżej wymieniłem niektóre popularne nazwiska, z których wszystkie pochodzą z USA. Gwarantują też współpracę, ilekroć rząd tego zażąda. Może to być szkodliwe dla prywatności w Internecie.

Z pewnością USA świetnie sobie radzą, pokazując poparcie dla swobód obywatelskich i praw człowieka. Jednak ich roszczenia o wsparcie “Wolność słowa i prasy” jest całkowicie fałszywe.

Kilka amerykańskich agencji (wymienionych poniżej) brało udział w kontrowersjach związanych z korzystaniem z Internetu. NSA ma backdoor do wielu firm technologicznych MAJOR.

To daje im dostęp do wszystkich danych internetowych, w tym z Facebooka, Google, Yahoo, Microsoft, aby śledzić komunikację online z ich samolubnych powodów..

Ich rząd wspiera nawet monitorowanie ISP i zna wszystkie szczegóły dotyczące twojej edukacji, edukacji, rodziców’ dochód, status zatrudnienia, miejsce pracy, status spłaty kredytu.

Wszystkie te łącznie przyczyny spowodowały, że USA zostały wymienione jako “Wróg internetowy” od Reporterów bez Granic. Dlatego ja’d ściśle odradzamy zaufanie do firmy i jej wielu usług, które twierdzą, że oferują anonimowość w Internecie.

Agencje amerykańskie zaangażowane w udostępnianie danych

 • Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA)
 • Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA)
 • Agencja Wywiadu Obronnego (DIA)
 • Federalne Biuro Śledcze (FBI)
 • National Geospatial-Intelligence Agency (NGA)

Popularne usługi VPN z siedzibą w USA

Nie muszę więcej wyjaśniać, dlaczego warto unikać usług VPN z siedzibą w USA, takich jak te wymienione poniżej. Jeśli jednak potrzebujesz niezawodnej usługi, będziesz musiał polegać na usługodawcach spoza kraju. Możesz przeczytać ten najlepszy przewodnik VPN dla USA z moimi zaleceniami, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo w kraju FVEY.

 • Anonimizator VPN
 • Ace VPN
 • Ukryć. Mnie
 • Hide My IP
 • Ukryj wszystkie adresy IP
 • Hotspot Shield
 • Hoxx VPN
 • IPVanish
 • LiquidVPN
 • Prywatność Norton Wi-Fi
 • Prywatny tunel
 • Prywatny dostęp do Internetu
 • ProXPN
 • RA4W VPN
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • Speedify
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • TorGuard
 • VPN bez ograniczeń

Zjednoczone Królestwo

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Wielka Brytania i USA są członkami założycielami 5, 9 i 14 krajów Eyes. W związku z tym można oczekiwać dużej nieufności i nieuczciwości w obu krajach.

Monarchia konstytucyjna zwykle działa bardzo niewinnie, ale w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci przyjęła bardzo demokratyczną formę rządzenia. Podobnie jak w USA twierdzą, że wspierają.

Zwłaszcza w zakresie swobód obywatelskich, praw politycznych, wolności wypowiedzi i prywatności. Jednocześnie jednak nakładają obowiązek prowadzenia nadzoru nad ich mieszkańcami.

Od czasu wydania ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych w 2016 r. Dostawcy usług internetowych i telekomunikacyjni rejestrują wiadomości tekstowe, połączenia, czasy połączeń, historię przeglądarki i wiele więcej.

Te dane są przechowywane przez 2 lata i dostępne w Wielkiej Brytanii’s Agencje (wymienione poniżej), partnerzy i Five Eyes Alliances bez wymaganej gwarancji.

Brytyjskie twierdzą, że podejmują te środki w celu zwalczania niegodziwego traktowania dzieci i terroryzmu, ale zamiast tego znaleziono klepanie kabli światłowodowych i poddawanie się ukierunkowanemu szpiegowaniu.

Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju, ale przepisy dotyczące zatrzymywania danych mają zastosowanie do wszystkich dostawców. Właśnie dlatego Reporterzy bez Granic wymienili kraj jako “Wróg internetowy”.

Brytyjskie agencje zaangażowane w udostępnianie danych

 • Centrala komunikacji rządowej (GCHQ)
 • Secret Intelligence Service (SIS a.k.a. MI6)
 • Wywiad Obronny (DI)
 • Usługa bezpieczeństwa (MI5)

Popularni brytyjscy dostawcy VPN:

 • HideMyAss!
 • SaferVPN
 • ZoogVPN

Nowa Zelandia

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Chociaż sieci VPN są legalne w Nowej Zelandii, lokalizacja nadal nie jest bezpiecznym miejscem do prowadzenia działań online. Kraj nakłada dość podobne przepisy, jak jego sąsiad, Australia (kolejny członek Five Eyes).

Jedyna różnica między nimi polega na tym, że Nową Zelandię można określić jako nieco łagodniejszą przy regulacji Internetu. Nie wydają powiadomień o usunięciu z powodu mowy nienawiści.

Są również bardziej kooperatywne w kontaktach z mieszkańcami, którzy wymieniają treści budzące zastrzeżenia w Internecie. Nie oznacza to jednak, że rząd jest po stronie mieszkańców.

Nowa Zelandia wykonuje wszystkie czynności związane z inwigilacją, jak każdy inny członek Five Eyes Alliance. Również powód, dla którego warto sobie pozwolić na takie praktyki “zwalczanie terroryzmu” został niedawno obalony.

  Podręcznik konfiguracji VPN dla różnych platform / urządzeń!

Krajowi nie udało się zwalczać Białego Nacjonalistycznego Terroryzmu. Najnowszym przykładem jest atak z 15 marca, w którym pięćdziesięciu zostało zabitych, a dziesiątki rannych.

Terroryzm ze strony białych radykałów jest zagrożeniem ponadnarodowym, w dużej mierze ignorowanym przez decydentów i członków Five Eyes. 17-minutowe wideo z ataku zostało opublikowane na żywo na profilu FB terrorystów! Jak przydatna była inwigilacja, kiedy nawet policja NZ zajęła ponad 20 minut, aby dotrzeć na miejsce zdarzenia?

Agencje nowozelandzkie zaangażowane w udostępnianie danych

 • Nowa Zelandia Security Intelligence Service (NZSIS)
 • Biuro Bezpieczeństwa Komunikacji Rządowej (GCSB)
 • Dyrekcja Wywiadu i Bezpieczeństwa Obrony (DDIS)

Kanada

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Jako przyjazna dla kraju Kanada przedstawia się wraz ze swoim premierem Justinem Trudeau – zdecydowanie oddaje się pewnym mrocznym praktykom inwigilacji swoich obywateli.

W rzeczywistości godne podziwu jest to, jak Kanada zdołała narzucić surowe zasady, takie jak nadzór, zatrzymywanie danych i wydalenie neutralności sieci, i nadal jest jednym z najbardziej wolnych terytoriów.

Ich rząd regularnie współpracuje z dostawcami usług internetowych i wdraża te same ramy prawne, które upoważniają jego pięć agencji wywiadowczych (wymienionych poniżej) do udostępniania danych narodom członkowskim.

Podczas gdy VPN są legalne w tym kraju, mogę zagwarantować, że również są zobowiązane do udostępniania wszystkich danych osobowych rządowi. Ostatnio Kanada boryka się również z dużym upałem ze strony innych członków.

Ten szczególny przypadek dotyczy przynależności do chińskiego giganta high-tech Huawei, który według szpiegów Five Eyes współpracuje z Chinami’s agencje wywiadowcze.

Jednak ludzie tacy jak ja nie mogą przestać się zastanawiać. Czy cały ten dramat i napięcie związane z Five Eyes i Huawei były tylko sztuczką, aby powstrzymać narody przed upadkiem w zależności od ich technologii 5G?

Kanadyjskie agencje zaangażowane w udostępnianie danych

 • Canadian Security Intelligence Service (CSIS)
 • Communications Security Establishment (CSE)
 • Dowództwo wywiadu sił kanadyjskich (CFINTCOM)

Popularne kanadyjskie usługi VPN:

 • Betternet
 • BTGuard VPN
 • SurfEasy
 • TunnelBear
 • Windscribe

Australia

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Podobnie jak w innych krajach Five Eyes, Australia nie nakłada żadnych ograniczeń na korzystanie z VPN. Jednak to nie powstrzymuje ich przed narzucaniem przepisów inwazyjnych, ze względu na ich porozumienia dotyczące udostępniania informacji wywiadowczych.

Australia’Konstytucja zaprzecza wyraźnemu prawu do wolności słowa. ZA “ moc komunikacyjna” klauzula pozwala nawet agencjom australijskim regulować usługi internetowe, telefoniczne, telegraficzne, a nawet pocztowe.

Oni nawet promują i mandują “opt-in” program filtrujący, który użytkownicy dobrowolnie akceptują w celu blokowania obraźliwych, nielegalnych lub pornograficznych treści.

Aby zapewnić przestrzeganie tych przepisów, sami dostawcy usług internetowych są testowani przez rząd i weryfikowani pod kątem spełnienia wszystkich wymaganych wymogów prawnych, w tym przechowywania i udostępniania danych.

Australijskie agencje zaangażowane w udostępnianie danych

 • Organizacja wywiadu obronnego (DIO)
 • (ASD) – Australian Signals Directorate
 • (ASIO) – Australijskie tajne służby wywiadowcze
 • (ASIS) – australijska organizacja wywiadu bezpieczeństwa
 • (AGO) – Australijska organizacja wywiadu geoprzestrzennego

Popularni dostawcy VPN z Australii:

 • Celo VPN
 • VPN Zabezpiecz mnie

Co to jest sojusz Nine Eyes?

Według Edwarda Snowdena, NSA ma “masywne ciało” znany jako Dyrekcja Spraw Zagranicznych, odpowiedzialny za tworzenie partnerstw z innymi sojusznikami i krajami.

Do 1956 r. Kolejne trzy kraje zostały dodane do umowy UKUSA, tworząc sojusz Five Eyes. Później więcej członków dodanych do listy, pod imionami 9 lub 14 krajów Eyes.

Działają one jako rozszerzenie FVEY, korzystając z podobnej współpracy dzięki udostępnianiu i gromadzeniu danych z nadzoru masowego.

Z tego, czego się nauczyłem, członkowie FVEY używają scentralizowanego, automatycznie aktualizowanego systemu o pseudonimie “Kamienny Duch” do dzielenia się narodami’ inteligencja.

Dziewięć oczu różni się tym, że ich kanały wymiany informacji wywiadowczych są węższe i nie obejmują dostępu do technologii takich jak Kamienny Duch.

Kraje nadzoru dziewięciu oczu!

Kraje należące do sojuszu Nine Eyes mogą nie mieć takiej samej autonomii w zakresie wymiany informacji wywiadowczych, ale są równie ryzykownymi lokalizacjami pod względem prywatności cyfrowej.

Pomyśl o nich jak o Dziewięciu oczach w filmie o Jamesie Bondzie “WIDMO” dla ścisłej reprezentacji, która obejmuje wszystkie poprzednie kraje Five Eyes, a także:

 1. Norwegia
 2. Holandia
 3. Francja
 4. Dania

9 Nine Eyes Nation Alliance

Norwegia

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Użytkownicy obawiający się o swoją prywatność cyfrową mogą korzystać z usługi VPN w Norwegii. Tylko upewnij się, że wybierasz taki, który nie znajduje się w samym kraju, na przykład Opera VPN (bezpłatna usługa – trudne, prawda?).

Z wyłączeniem rozmowy VPN, Norwegia słynie z otwartego środowiska dla mediów i wolności wypowiedzi. Nie nakładają żadnego rodzaju filtrowania, zweryfikowanego przez ONI w 2009 roku.

W związku z tym kraj nie ma profilu kraju ONI, ale nadal można znaleźć jego nazwę w przeglądzie regionalnym dla krajów skandynawskich organizowanym przez OpenNet Initiative.

Norwegia udziela publicznego dostępu do informacji rządowych, ale w zamian przenika do Internetu i poddaje się inwigilacji.

Chociaż nie ma żadnych ograniczeń ani cenzury dla treści, główni dostawcy usług internetowych używają filtrów DNS do blokowania pornografii dziecięcej, The Pirate Bay i innych podobnych stron internetowych.

Popularne norweskie usługi VPN:

 • Opera VPN

Holandia

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Sieci VPN są w Holandii całkowicie legalne, a mieszkańcy korzystają z jednego z najbardziej łagodnych systemów internetowych. Rząd nie nakłada cenzury ani ograniczeń na dostęp do Internetu.

Oczywiście wyznaczają granice w zakresie naruszenia praw autorskich, zakazując witryn takich jak Pirate Bay – zamówionych przez holenderski sąd w 2023 r..

Jednak jego przejęcie na liście Nine Eyes Members stanowi delikatny precedens dla mieszkańców. Użytkownicy nie czują się bezpiecznie, udostępniając swoje dane lub oddając się prostemu przeglądaniu.

Wynika to z faktu, że kraj korzysta z tych samych ram wymiany danych wywiadowczych, w których członkowie zbierają i dzielą się danymi elektronicznymi na temat obywateli.

Popularni holenderscy dostawcy VPN:

 • Goose VPN
 • ShadeYouVPN
 • VPN4All
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

Francja

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Francja nie nakłada żadnych surowych przepisów na usługi VPN. Kraj w przeważającej części promuje wolność prasy i mowy w Internecie.

Umożliwia mieszkańcom niefiltrowany dostęp do treści, z wyjątkiem witryn promujących terroryzm / nienawiść / przemoc rasową i pornografię dziecięcą.

Jednak jednocześnie wdrażają “trzy uderzenia” ustawodawstwo i prawo promujące filtrowanie administracyjne w celu utworzenia “cywilizowany” Internet.

W odpowiedzi na te przepisy urzędnicy kilku dziennikarzy i firm medialnych zostali napadnięci na wezwania sądowe, wywierając na nich presję, aby podali swoje źródła.

Kraj wdraża nawet art. 18 z powodu projektu zarządzenia wykonawczego wydanego w czerwcu 2011 r., Który daje ministerstwom uprawnienia do ograniczania treści internetowych;

“w przypadku naruszenia lub w przypadku poważnego ryzyka naruszenia porządku publicznego, ochrony nieletnich, ochrony zdrowia publicznego, ochrony interesów obrony narodowej lub ochrony osób fizycznych”.

Popularne francuskie usługi VPN:

 • ActiVPN

Dania

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Dania nie ma jeszcze profilu ONI, ale nadal jest uwzględniona w regionalnym przeglądzie dla krajów nordyckich. ONI twierdzi, że kraj nie nakłada obowiązku filtrowania.

  Test szczelności sieci VPN - tylko 18 (ze 105) sieci VPN przeszło nasz audyt [aktualizacja co tydzień]

Nie dotyczy to jednak pornografii dziecięcej, nielegalnej muzyki, regulowanych narkotyków i pirackiego udostępniania plików. W związku z tym witryny takie jak The Pirate Bay i All of Mp3 nie mają dostępu do tego kraju.

Według WikiLeaks 23 grudnia 2008 r. W Danii przefiltrowano ogromną liczbę 3 863 innych stron internetowych. Większość z nich obejmowała fałszywe usługi, w tym witryny lokalne i zagraniczne.

Członkostwo w Nine Eyes zobowiązuje również Danię do udostępniania elektronicznych danych mieszkańców innym krajom członkowskim. Jako takiej lokalizacji nie można uznać za “Bezpieczny” jurysdykcja.

Popularni duńscy dostawcy VPN:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

Czym jest Sojusz Czternastu Oczu?

Po włączeniu czterech wyżej wymienionych krajów do umowy UKUSA, agencje wywiadowcze kilku innych przyłączyły się do sprawy, walcząc z rzekomymi “Wojna Terroru”.

Sojusz został następnie rozszerzony na kolejne pięć państw członkowskich  “14 oczu Kraje” SIGINT Seniors Europe (SSEUR), według Edwarda Snowdena’wyciekły dokumenty.

Jednak, jeśli ktoś może pomyśleć, że ten sojusz jest jeszcze bardziej niebezpieczny niż FVEY, w rzeczywistości jest jeszcze mniejszy “intymny” niż członkowie Sojuszu Dziewięciu Oczu.

Jedyną rzeczą, która pozostaje zgodna z tym przejęciem, jest skorzystanie przez rządy z dostępu do zasobów i danych wywiadowczych, do których wcześniej nie miały dostępu.

Kraje nadzoru czternastu oczu!

Ponieważ umowa UKUSA obejmuje 14 krajów, nie mogę się powstrzymać od stwierdzenia, jak sprytne są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Nie zawracali sobie głowy udostępnianiem technologii Stone Ghost nowym członkom.

Oznacza to bezpośrednio, że rozszerzyli swoje gromadzenie danych, jednocześnie wybierając rzeczy do dzielenia się z innymi członkami szerszego sojuszu, dlatego też powinieneś polegać na najlepszych VPNach poza 14 oczami.

Kraje monitorujące 14 oczu obejmują wszystkie poprzednie kraje Nine Eyes, a także:

 1. Włochy
 2. Szwecja
 3. Niemcy
 4. Hiszpania
 5. Belgia

Włochy

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Włochy mogą być pobłażliwe, jeśli chodzi o VPN, ale ponieważ należą one do 14 krajów Eyes, nie mogę nie zastanawiać się, czy usługi w tym kraju współpracują z organami rządowymi.

Oczywiście, jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo, możesz wybrać VPN poza granicami kraju (które nie są członkami krajów 5, 9 i 14 Eyes).

W przeważającej części Włochy promują Wolność słowa. Jednak zgodnie z jego Profil ONI, rząd bardzo wolno reaguje na obawy związane z prywatnością w Internecie.

Zauważono również pewne regulacje, w szczególności w niektórych kategoriach witryn uznanych za promujące hazard, naruszenie praw autorskich, i pornografia dziecięca.

OpenNet określa Włochy’przejrzystość w “wysoki”, ale ich spójność w “Niska”. To tylko weryfikuje fakt, że rząd pracuje obecnie nad przepisami dotyczącymi cenzury / monitorowania dostępu online.

Popularne usługi VPN z siedzibą we Włoszech:

 • AirVPN

Szwecja

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Szwecja ma szczęście zostać sklasyfikowana przez ONI bez dowodów na filtrowanie, ale kraj ten nadal jest objęty przeglądem regionalnym dla krajów skandynawskich.

Kraj jest zamożną monarchią europejską, ale podąża za parlamentarną formą rządu, podobną do Nowej Zelandii. Szwecja promuje nieograniczony internet.

Zapewniają dostęp do swobód obywatelskich, zakazując ingerencji w kwestie wolności słowa, prasy oraz sprawy dotyczące prywatności / anonimowości.

Rząd szanuje te prawa, ale wydaje orzeczenia sądowe w celu monitorowania osób, których dotyczą, w sprawach dotyczących zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego.

Podobnie jak większość krajów nordyckich, Szwecja podjęła działania w celu zablokowania dostępu do The Pirate Bay, atakując centrum danych odporne na broń jądrową w pobliżu Sztokholmu.

Popularni szwedzcy dostawcy VPN:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • IPredator
 • proxyyst
 • Mullvad
 • OVPN
 • PRQ
 • PrivateVPN

Niemcy

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Oceniono “Darmowy” we Freedom on the Net i wymienione jako “brak dowodów” we wszystkich czterech obszarach (narzędzia internetowe, konflikt / bezpieczeństwo, sprawy społeczne, polityczne) ONI Niemcy są kolejnym zaskakującym członkiem Fourteen Eyes.

Myślę, że gdyby nie było’Jeśli chodzi o wyciek tych dokumentów przez Edwarda Snowdena, nawet nie wiedzielibyśmy, czy Niemcy są członkiem Porozumienia UKUSA.

Są dość otwarci, twierdząc, że bronią prawa swoich obywateli do prywatności. Oczywiście przez lata próbowali cenzurować internet.

Niemcy twierdzą jednak, że zrobiono to jedynie w celu ograniczenia ekstremizmu związanego z terroryzmem, tłumienia fałszywych wiadomości, eliminowania mowy nienawiści i ochrony nieletnich.

Popularne niemieckie usługi VPN:

 • Avira Phantom
 • ZenMate
 • ChillGlobal
 • GoVPN
 • mnie
 • Steganos
 • mnie

Hiszpania

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Hiszpania nie jest wymieniona w Reporterach bez granic, nie sklasyfikowanych przez ONI, ani w Freedom on the Net’s 2013, wskazując, że jest to dość bezpieczna lokalizacja.

O ile ja’Po przeprowadzeniu badań rząd nie nakłada żadnych ograniczeń w Internecie. Niektórzy twierdzą nawet, że nie mogą monitorować wiadomości e-mail ani pokojów rozmów internetowych bez odpowiednich informacji zezwolenie prawne.

Prawo jednak zabrania gloryfikacji lub wspierania terroryzm, dyskryminacja rasowa lub nienawiść ze względu na orientację seksualną, pochodzenie narodowe itp.

Do niedawna jedynym publicznym blokowaniem była strona P2P / Torrenting, Pirate Bay. W marcu 2015 r. TBP zostało zablokowane pod wieloma adresami URL.

Ponieważ jednak Hiszpania jest częścią Sojuszu Czternastu Oczu, trzymałbym się przekonania, że ​​lokalizacja nie jest bezpiecznym miejscem. Dzieje się tak, zwłaszcza jeśli pragniesz pełnej cyfrowej prywatności.

Belgia

Czy korzystanie z VPN jest dozwolone przez prawo? tak

Belgia nie ma profilu ONI, ale kraj ten jest objęty regionalnym przeglądem Europy. Korzystanie z VPN jest legalne w kraju, w którym jest dość cenzura.

Wielu dostawców usług telekomunikacyjnych, takich jak Tele2, Versatel, Vikings, Mobistar, Proximus, Belgacom i Telenet, filtruje kilka stron internetowych na poziomie DNS od kwietnia 2009.

Belgia twierdzi, że ma to na celu zapobieganie nielegalnemu udostępnianiu plików, nielicencjonowanemu hazardowi oraz promowaniu bigoterii i antysemityzmu w ramach kampanii internetowej cenzury.

Ponieważ kraj ten jest członkiem czternastu oczu, nie zaleciłbym, aby był on bezpiecznym miejscem do prowadzenia działań online. Twoje informacje mogą być zagrożone codziennym monitorowaniem!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten dogłębny przewodnik pomoże użytkownikom zrozumieć więcej o sojuszach na oczy 5/9/14. Podsumowując, nie możesz nigdy ufać krajom objętym umową UKUSA.

Wybieraj tylko usługi VPN zlokalizowane w krajach trzecich, ponieważ gwarantują one anonimowość i bezpieczeństwo online, zamiast masowego nadzoru i naruszenia prywatności.

Co prowadzi mnie do drugiego pytania: czy po przeczytaniu tego całego przewodnika sądzisz, że te sojusze rzeczywiście odegrały rolę w walce z “Wojna z terroryzmem?” – powód, dla którego stale wykorzystują do ingerowania w TWOJĄ prywatność! Nie wydaje się, że jest w tym ukryty motyw?

Nie będę nawet omawiać ataków terrorystycznych począwszy od 2000 r. (Kiedy zwiększono możliwości nadzoru), ale pozwólcie’s mówić o 2010 roku do przedstawienia. Ile z tych krajów ZATRZYMAŁO zamachy bombowe / strzelaniny poprzez inwigilację online przeprowadzaną na miliardach / trylionach ludzi na całym świecie?

Wygląda na to, że jedyną rzeczą, jakiej poszukują te agencje, są INFORMACJE o sobie nawzajem, celebrytach, zwykłym człowieku lub dużych organizacjach.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me