Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

“Wszyscy jesteśmy teraz połączeni przez Internet, jak neurony w wielkim mózgu”

Muszę to zawdzięczać Stephenowi Hawkingowi za tak dokładne podsumowanie rzeczy, pozostawiając jednak tyle naszej wyobraźni. To, co powiedział o Internecie, jest w większości PRAWDZIWE. Niektórzy mogą uznać to za godne pochwały: ‘cyfrowy świat’. Co za czas na życie, co? Jednocześnie inni mogą sceptycznie podchodzić do korzystania z Internetu. W BestVPN.co rozumiemy obie strony, ale mamy własne przemyślenia na ten temat.

Podobnie jak wszystko w życiu, istnieją pewne zalety / wady w Internecie. Jest to niesamowity zasób edukacyjny, zapewnia dostęp do natychmiastowej rozrywki, ułatwia pracę dzięki narzędziom SaaS i pomaga zyskać indywidualność za pośrednictwem mediów społecznościowych (oferując wiele możliwości zostania własnym szefem). Jednocześnie istnieją zagrożenia dla twojego bezpieczeństwa osobistego i prywatności, zagrażające twojej rodzinie / firmie / pieniądzom!

Contents

Świadomość cyberbezpieczeństwa!

Niestety istnieją osoby, które’Wykorzystam Internet, angażując się w działalność przestępczą, oszukując użytkowników za pomocą złośliwego oprogramowania, pozyskując dane poprzez phishing lub tworząc programy oszukujące ich pieniądze. Cyberprzestępcy stają się mądrzejsi i bardziej wyrafinowani w swoich działaniach, wykorzystując kreatywne środki do kradzieży tożsamości, popełniania oszustw, a nawet przeprowadzania cyberataków przeciwko innym.

Świadomość cyberbezpieczeństwa

Gdyby to nie było’Internet jest pełen przemocy, mrocznych pokus i niemoralności, a firmy / osoby aktywnie poszukują użytkowników, WSZĘDZIE! Rządy don’chcą ufać własnym obywatelom i narzucać prawa internetowe, które pozwalają na monitorowanie / podsłuchiwanie zwykłego człowieka. Wszystko to sprawia, że ​​zdajesz sobie sprawę, że bycie BEZPIECZNYM w Internecie nie jest już czymś oczywistym, ale konieczną aktywnością pozaszkolną.

Miesiąc świadomości cyberbezpieczeństwa

Teraz wiemy co ty’ponownie myślę, wszystko to wydaje się bełkotliwe i powierzchowne, prawda? Możemy to jednak zapewnić’t! Właśnie dlatego w tym krajowym miesiącu świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego (NCSAM) my’podjęliśmy decyzję, aby przejść na całość, pomagając klientom zachować bezpieczeństwo w Internecie. Przy odrobinie zdrowego rozsądku i wiedzy na ten temat’s / don’ts, możesz surfować po ‘netto nietknięta.

Jakie problemy bezpieczeństwa w Internecie napotykamy dzisiaj?

Internet służy jako wspaniałe narzędzie do wyrażania siebie, poszerzania wiedzy i możliwości pozostawania w kontakcie z ludźmi z całego świata. Szeroka dostępność urządzeń z dostępem do Internetu zapewnia każdemu przez całą dobę dostęp do zakupów, usług kredytowych / finansowych, natychmiastowej rozrywki, zarządzania relacjami, angażowania się w instynkty seksualne, a nawet otrzymania pomocy / porady!

Jako taki, nie ma wątpliwości, że Internet rzeczywiście zmienił / poprawił nasze życie na tak wiele sposobów, że teraz nie można sobie wyobrazić świata bez niego. Jednak tylko wtedy, gdy zdasz sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne rzeczy mogą się dostać w Internecie, martwisz się o prywatność / bezpieczeństwo. Poniżej omawiamy poważne zagrożenia bezpieczeństwa osobistego, w których możesz utknąć:

Problemy z bezpieczeństwem w Internecie, przed którymi stoimy

 • Ransomware - Złośliwe oprogramowanie wykorzystujące cyptowirologię, przejmuje komputer i grozi opublikowaniem ofiary’s do momentu zapłacenia okupu. Godne uwagi przykłady to Fusob, WannaCry, Petya, Bad Rabbit i SamSam, z których wszystkie znaleziono przy użyciu podobnych wzorców do szyfrowania plików użytkownika.
 • Kradzież tożsamości - Didn’myślisz, że to możliwe prawda? Tak się jednak zdarza! Oszuści mogą korzystać z technik takich jak wyłudzanie informacji lub rozsadzanie złośliwego oprogramowania, aby oszukać Cię, aby ujawnić informacje finansowe, których następnie używają do popełniania oszustwa poprzez podszywanie się pod Ciebie. Gówno bardzo szybko uderza w sufit!
 • Cyberstalking - Bardzo poważne przestępstwo, z powodu którego wiele kobiet musi cierpieć z powodu nękania i tortur psychicznych! W tym scenariuszu osoba atakująca wielokrotnie wykorzystuje komunikację elektroniczną w celu straszenia lub straszenia ofiary. Może również obejmować zniesławienie, pomówienie, zniesławienie i fałszywe oskarżenia.
 • Sextortion - Myślałeś, że prawdziwy świat to pieprzenie? Świat cyfrowy jest gorszy! Niektórzy cyberprzestępcy próbują oszukać użytkowników, aby wysyłali swoje nagie / seksualne obrazy. Później obrazy te są wykorzystywane do wyłudzania pieniędzy lub przysług seksualnych od ofiary, co może prowadzić do poważnej depresji / lęku!
 • Cybernękanie - Łatwe narażanie się na przemoc, obrazy graficzne / filmy i drobną politykę to coś, z czego media społecznościowe stają się dość znane! Jednak sprawy przybierają poważny obrót, gdy ludzie używają cyfrowego świata do zastraszania ludzi w Internecie. Może to obejmować zniesławienie, wirusowe memy i wiele innych!
 • Predation online - Internet jest niebezpiecznym miejscem, szczególnie dla dzieci, ponieważ mają one możliwość łączenia się z ludźmi dwa razy / trzy razy w swoim wieku. Niektóre niewinne nastolatki mogą paść ofiarą manipulacji / przymusu przez internetowych drapieżników, którzy mają ukryte obraźliwe / seksualne motywy.
 • Spamowanie - Często, gdy dołączasz do nowej witryny lub witryny społecznościowej, możesz kliknąć gdzieś, gdzie byłeś’tak, a to powoduje, że masz do czynienia z setkami i tysiącami spamerskich reklam, niechcianych masowych wiadomości, które otwierają drzwi przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem!
 • Obsceniczne treści - Podczas gdy internet może być szczęśliwym miejscem dla wielu, może być również niesamowicie ciemny i niebezpieczny. Dostępnych jest mnóstwo nieprzyzwoitych treści w postaci informacji / obrazów / filmów zawierających zabójstwo / zabijanie / wybuchy bomb i inne nieprzyjemne treści.

Problemy z bezpieczeństwem w Internecie

W jaki sposób użytkownicy mogą korzystać z maksymalnej ochrony online?

My’na pewno przeczytam o powyższych zagrożeniach’trochę cię oszołomiłem! W końcu kto mógł’choć zdarzają się takie rzeczy, prawda? Dlaczego?’Czy ludzie po prostu uczą się być cywilizowanymi i nie być dla innych przeszkodą? Sądzimy, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, ale jeśli jest jedna rzecz, na którą BestVPN.co może, polega na wykorzystaniu maksymalnej ochrony online w celu ochrony przed takimi zagrożeniami online!

Zanim zaczniemy, pozwólcie, że przedstawię to tutaj. To jest n’jeden z tych stereotypowych przewodników internetowych, w których jedyne WSKAZÓWKI dotyczące ochrony prywatności dotyczą przestarzałych metod. Podczas badań byliśmy dosłownie zaskoczeni rodzajem zbędnych treści dostępnych w Internecie. Mamy więc nadzieję, że nasze badania będą imponujące, ponieważ staramy się poszerzyć!

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: podstawowe zasady

 1. Podobnie jak w przypadku unikania chodzenia z zacienionych dzielnic, unikaj odwiedzania niebezpiecznych stron internetowych, ponieważ mogą one zawierać oprogramowanie ransomware, wirusy lub złośliwe oprogramowanie.
 2. Zawsze ograniczaj ilość informacji, które ujawniasz online. Potencjalni pracodawcy i klienci don’musisz znać swój adres domowy lub osobisty status związku (duh!).
 3. Unikaj pobierania oprogramowania / aplikacji innych firm, ponieważ mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub mogą próbować ukraść informacje. Wybierz aplikacje / oprogramowanie certyfikowane / zweryfikowane przez odpowiednie organy.
 4. Internet nie działa’t mieć klawisz usuwania. Po opublikowaniu, na zawsze żyje w najgłębszych, najciemniejszych sprzymierzeńcach skrytek lub kopii, które inni ludzie mogliby zrobić, bez twojej wiedzy o tym.
 5. Jeśli nie masz’Jeśli masz już jeden, użyj kodu zabezpieczającego w telefonie. Może to być hasło, PIN lub wzór odblokowania. Niezależnie od tego, co wybierzesz, użycie jednego z nich jest niezbędne do zachowania prywatności w Internecie!
 6. Upewnij się, że twoje konta w mediach społecznościowych są prywatne. Tylko twoja najbliższa rodzina i przyjaciele powinni widzieć wszystko o tobie. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest cyberstalker!
 7. Regularnie aktualizuj swój system operacyjny i oprogramowanie, aby uniemożliwić cyberprzestępcom wykorzystywanie starych błędów i luk w twoim bezpieczeństwie, co może spowodować utratę wszystkich danych osobowych.
 8. NIGDY nie łącz się z publicznymi sieciami Wi-Fi w kawiarniach lub restauracjach bez korzystania z usługi VPN, ponieważ w tych miejscach najprawdopodobniej możesz zostać oszukany / zhakowany / oszukany przez sprytnych cyberprzestępców.
 9. Zapamiętywanie wszystkich haseł może być ogromnym bólem pośladków, chyba że Ty’mamy wyjątkowe umiejętności przywoływania pamięci. Dla przeciętnego Joe zalecamy korzystanie z programu do zarządzania hasłami.
 10. Unikaj pisania wiadomości o nienawiści lub angażowania się w obelgi / rasizm / przemoc, ponieważ może to spowodować poważne kłopoty. Samo napisanie groźnej wiadomości może doprowadzić do kłopotów prawnych!

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: chroń się przed oprogramowaniem ransomware

 1. Czasami życie wciąż daje ci cytryny i tam’nic nie możesz na to poradzić. Ransomware’są trudne, dlatego należy regularnie nawiązywać kopie zapasowe danych.
 2. Skorzystaj z oprogramowania antywirusowego lub złośliwego oprogramowania, które umożliwia skonfigurowanie wyszukiwania w celu skanowania zarchiwizowanych i skompresowanych plików.’w jaki sposób większość oprogramowania ransomware przejmuje kontrolę nad systemem.
 3. Nie robi’bez względu na to, czy odwiedzasz witrynę internetową, uzyskujesz dostęp do oprogramowania lub po prostu przeglądasz różne gry / programy, pamiętaj, aby zapora była zawsze włączona..
 4. Regularnie instaluj aktualizacje systemu operacyjnego i oprogramowania antywirusowego / złośliwego oprogramowania, aby mieć zaktualizowane oprogramowanie wewnętrzne, które może przeciwdziałać wszelkim podejrzanym plikom!
 5. Należy bezwzględnie zachować czujność podczas klikania linków lub załączników, szczególnie tych, które wydają się podejrzane. Przeanalizuj link, aby uzyskać lepszy pomysł, zanim go klikniesz.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: chroń się przed kradzieżą tożsamości

 1. Zawsze pamiętaj, aby nie używać aplikacji P2P / Udostępnianie plików, jeśli nie’• oferują bezpieczeństwo danych i prywatność. Jeśli tak, skorzystaj z usługi VPN, ponieważ dzięki temu Twoja tożsamość pozostanie anonimowa przez cały czas.
 2. Jak wspomniano wcześniej, nigdy nie rób zakupów w sklepach internetowych o złej reputacji, szczególnie tych, które w przeszłości cierpiały z powodu naruszenia danych w ‘niedawny’ przeszłość.
 3. Konieczne jest zachowanie proaktywności w zakresie informacji finansowych przez cały czas. Zachowaj należytą staranność przy sprawdzaniu wyciągów bankowych i kart kredytowych co miesiąc, aby szybko wykryć nieprawidłowości.
 4. Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa tożsamości i informacji przez cały czas jest regularna zmiana haseł do kont finansowych. Naruszenia często pozostają niezauważone przez tygodnie!
 5. Upewnij się, że zawsze wysyłasz wszystkie e-maile i wiadomości z szyfrowaniem typu end-to-end lub używasz dedykowanego adresu IP z usługi VPN, aby przez cały czas korzystać z niezniszczalnej warstwy bezpieczeństwa.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: dowiedz się, jak radzić sobie z cyberstalkingiem

 1. Jeśli jesteś prześladowany, ważne jest, aby zachować wszelką komunikację ze sprawcą w celu uzyskania dowodów. Może to zabrzmieć ostro, ale musisz to zgłosić organom ścigania.
 2. Jeśli zrywasz z intymnym partnerem, upewnij się, że zresetowałeś wszystkie swoje konta e-mail, media społecznościowe i informacje bankowe, aby nie byli w stanie manipulować tobą w żaden sposób.
 3. Jeśli chodzi o korzystanie z mediów społecznościowych, e-maili lub pokojów czatowych, należy koniecznie uważać na udostępniane informacje, w przeciwnym razie możesz ułatwić prześladowcom gromadzenie zdjęć / postów!
 4. Jeśli nie jest to obowiązkowe, unikaj wypełniania pól z prośbą o podanie danych osobowych, takich jak data urodzenia, podczas rejestracji / rejestracji czegoś online. Kto wie, jak można wykorzystać te informacje!
 5. Publikując zdjęcie w Internecie (zwłaszcza jeśli masz wątpliwości co do cyberstalkingu), upewnij się, że nie ujawnia ono Twojej lokalizacji. Wybierz jeden z prostym tłem.

jak radzić sobie z cyberstalkingiem

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: zachowaj czujność na temat Sextortion

 1. Sextortion ogranicza się nie tylko do starszych mężczyzn, ale nawet nastolatków uznano za winnych takich czynów. Zazdrosni eks mogą uczynić życie piekłem. Don’wahaj się natychmiast je zgłosić!
 2. Internet jest pełen gadżetów i aplikacji, które mają najdziwniejsze zastosowania. Czy wiesz, że istnieją również aplikacje szpiegujące? Popraw swoje bezpieczeństwo online, instalując program antyszpiegujący. Aktualizuj to codziennie!
 3. Koniecznie musisz zdać sobie sprawę z tej cennej lekcji życia: ludzie mogą udawać, że są tacy, kim są’nie jest. Bądź wybredny w kwestii osób, które wybierzesz do swoich mediów społecznościowych.
 4. Jak wspomniano wcześniej, rodzice muszą być zaangażowani w życie swoich dzieci. Zdecyduj, które aplikacje i platformy SM są dla nich odpowiednie, i regularnie przeglądaj ich aktywność na wszystkich.
 5. Przyzwyczajaj się do wyłączania urządzeń elektronicznych i kamer internetowych, zwłaszcza gdy ich nie używasz. Hakerzy / cyberprzestępcy mogą włamać się do kamery, nagrywać filmy wideo, a następnie szantażować!

Zachowaj czujność wobec Sextortion

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: Jak radzić sobie z cybernękaniem

 1. To’ważne jest, aby ludzie mieli moralny kompas. Jeśli zobaczysz kogoś, kogo znasz, który jest ofiarą cybernękania, don’siedzieć cicho! Zgłoś to jak najszybciej dorosłemu.
 2. Podczas korzystania z komputera publicznego lub innej osoby’Aby uzyskać dostęp do kont w mediach społecznościowych / poczty e-mail, wyloguj się, ponieważ mogą one używać Twojego konta do własnych ukrytych motywów.
 3. Unikaj dzielenia się hasłami i informacjami o koncie z kimkolwiek, ponieważ mogą oni skorzystać z Twojej życzliwości i oddać się działaniom, które mogą później ukąsić twoje pośladki!
 4. Ważne jest, aby ludzie byli świadomi konsekwencji tego, co piszą lub publikują online. Powstrzymaj się od udostępniania czegokolwiek, co mogłoby cię skrzywdzić / zawstydzić w przyszłości. Internet to zepsute miejsce!
 5. Tyle co my’Jeśli chcielibyśmy wyładować naszą frustrację i gniew na ludziach, którzy wysyłają groźne i obraźliwe wiadomości, bardzo ważne jest, aby być tolerancyjnym i nie dać gówna. Nic nie może zaszkodzić bardziej niż natychmiastowe ich zablokowanie.

Jak radzić sobie z cybernękaniem

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: Naucz się zapobiegać atakom internetowym

 1. Zachowaj szczególną czujność i zaangażuj się w kontakt z dziećmi, zwłaszcza jeśli korzystają one z mediów społecznościowych. Zapytaj ich, czy tam są’każdy, kto sprawia, że ​​czują się niekomfortowo w Internecie, abyś mógł jak najszybciej zgłosić tę osobę!
 2. Kiedy mówimy o tym, że rodzice zwracają szczególną uwagę na oglądanie swoich dzieci w mediach społecznościowych, robimy to’oznacza, że ​​powinieneś naruszać ich prywatność. Po prostu nadzoruj korzystanie z urządzeń podłączonych do Internetu.
 3. Powiedz swoim dzieciom, aby nigdy nie rozmawiały z osobami, które wydają się starsze, i unikaj otwierania / pobierania zdjęć przesłanych przez osoby, które im przekazują’nie wiem.
 4. Koniecznie uczysz dzieci, jak to robić’si don’ts mediów społecznościowych, w tym unikanie nieznajomych. Wyjaśnij, że nigdy nie powinni spotykać się osobiście z kimś z Internetu!
 5. Trenuj swoje dzieci, aby były mądre w dzieleniu się swoimi danymi osobowymi. Naucz ich, aby nigdy nie rozmawiali o swojej szkole, domu i innych sprawach osobistych. Powinni od razu zakończyć rozmowę.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: It’Czas pozbyć się spamowania

 1. Użyj dodatkowego adresu e-mail, gdy nie masz pewności, czy chcesz odwiedzić określony katalog publiczny, sieć społecznościową lub pokój rozmów, aby uniknąć spamu na oryginalnym identyfikatorze.
 2. Wielu użytkowników nie’Świadomość, ale istnieją sposoby na uniknięcie otrzymywania spamu. Jednym z najważniejszych i sprawdzonych hacków jest instalacja narzędzia do filtrowania spamu.
 3. Spamerzy bardzo podchodzą do swojej taktyki wysyłania większej ilości spamu. Nigdy nie klikaj “wypisz się” link w wiadomości e-mail za wszelką cenę, ponieważ mogą one potwierdzić, że Twój adres e-mail jest aktywny.
 4. Don’t podaj swój adres e-mail prawie każdemu. Te dane powinny być prywatne i podawane tylko tym osobom, którym ufasz całkowicie i ślepo.
 5. Rejestrując się w różnych usługach, pamiętaj, aby ukryć swój adres e-mail, konfigurując ustawienia i zmieniając opcję ekspozycji “Tylko ja” lub coś podobnego.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: blokuj obraźliwe / nieprzyzwoite treści

 1. Nie ma nic bardziej irytującego niż odwiedzanie strony internetowej tylko w celu znalezienia nagich zdjęć i innych nieprzyzwoitych treści w formie reklam. Aby się ich pozbyć, użyj narzędzia do blokowania reklam.
 2. Jeśli chcesz zablokować wyraźne wyniki wyszukiwania, ponieważ masz dzieci w domu lub po prostu nienawidzisz niezamówionego ujawniania takich treści, dobrze jest włączyć “Bezpieczne wyszukiwanie” w Google.
 3. Jeśli znajdziesz jakąkolwiek treść, która może być uznana za obraźliwą / rasistowską / obraźliwą, Twoim zadaniem jest natychmiastowe zgłoszenie jej właściwemu administratorowi, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się mowy nienawiści.
 4. Media społecznościowe są pełne nieprzyzwoitych zdjęć, zdjęć pornograficznych, a czasem treści obyczajowych. Zgłoś je natychmiast, aby usunąć posty, jednocześnie eliminując podobne wyniki.
 5. Ludzie mogą mieć trudności z obserwowaniem obraźliwych / nieprzyzwoitych treści na stronach internetowych, ponieważ pojawiają się tak nieoczekiwanie. Jest to mądra opcja, aby zainstalować narzędzie do filtrowania stron internetowych.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: Rozpoznawanie fałszywych wiadomości z Internetu (phishing)

 1. Wyłudzanie informacji jest niezwykle trudne, ponieważ wykorzystuje kopie oficjalnych stron internetowych, aby oszukać klientów, podając ich informacje. Zainstaluj oprogramowanie anty-phishingowe lub rozszerzenie przeglądarki, aby natychmiast powiadamiać Cię o takich witrynach!
 2. ZASADA KAROSERII: NIGDY W ŻYCIU NIGDY nie wysyłaj swoich danych finansowych pocztą e-mail, bez względu na to, jak bardzo im ufasz. Po prostu dlatego, że nie jest to bezpieczny sposób przesyłania takich informacji.
 3. Większość ludzi nie ma’są tego świadomi, dopóki nie zostaną oszukani przez kliknięcie wyskakującego łącza. Niektóre z tych trudnych wyskakujących okienek to zazwyczaj próby wyłudzenia informacji. Zawsze uderzaj blisko, aby zapobiec incydentowi.
 4. Jeśli chodzi o wykorzystanie najwyższych zabezpieczeń przed atakami typu phishing, musisz użyć silnego oprogramowania zapory. Uniemożliwi to im dostęp do sieci / komputera.
 5. Jeśli nie’t znać nadawcę, który wysyła Ci e-maile, unikaj klikania jakichkolwiek łączy, a co najważniejsze NIE’T pobierz dowolne pliki, jeśli są widoczne. Niezaufanym nadawcom nie należy pomieszać!

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: niszcz złośliwe oprogramowanie i chroń swoje dane!

 1. Jeśli chcesz stale chronić swój smartfon / laptop / komputer, zainstaluj potężne oprogramowanie antywirusowe / anty-malware do natychmiastowego wykrywania i usuwania zagrożeń.
 2. Nigdy nie łącz się z witrynami, które nie’t wykorzystać HTTPS. The “S.” na końcu oznacza bezpieczne. Używaj HTTPS Everywhere do witryn, które nie’wdrożyć to. Zapewni to bezpieczeństwo komunikacji online!
 3. To, co większość ludzi robi po zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego / anty-malware, zapomina, że ​​kiedykolwiek istniało. Don’bądź osobą nieostrożną i pamiętaj, aby skanować w regularnych odstępach czasu.
 4. Niektóre linki mogą prowadzić do strony internetowej, która wygląda identycznie jak oryginał. Uważaj na taktyki socjotechniki, takie jak phishing. Pamiętaj, aby zawsze czytać adres linku, aby uzyskać lepszy pomysł.
 5. Zmień domyślny identyfikator SSID (nazwę sieci Wi-Fi) i użyj szyfrowania WPA2, aby uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do Twojego połączenia i zasadzenie podejrzanych elementów.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: Don’• Daj się zwieść oszustwom internetowym

 1. Może to zabrzmieć trochę ostro, biorąc pod uwagę, że media społecznościowe służą do nawiązywania kontaktów, ale unikaj nawiązywania niepotrzebnych przyjaciół (szczególnie z ludźmi, których nie znasz)’spotkałem się lub nie mam wiedzy na temat).
 2. Nie robi’niezależnie od tego, czy masz przyjaciela tech-mana lub osobę znającą inną osobę, jedyną osobą, która powinna mieć możliwość zdalnego dostępu do twojego komputera, jest lokalny dostawca usług internetowych.
 3. W dzisiejszych czasach otwiera się wiele nowych witryn e-commerce, ale nie wszystkie są bezpieczne. Pozwól sobie na zakupy online tylko z legalnych zasobów, takich jak eBay, Ali Express lub Amazon!
 4. Oszuści mogą łatwo sfałszować identyfikatory dzwoniącego i oszukać Cię do podania informacji finansowych. Jeśli ktoś zadzwoni i poprosi o podanie danych kredytowych, rozłącz się i oddzwoń, aby sprawdzić, czy osoba dzwoniąca jest prawdziwa.
 5. Nigdy nie ufaj usługom internetowym, że mogą zapewnić umorzenie długów i pomoc hipoteczną za jednym kliknięciem. Są to najprawdopodobniej usługi oszustwa, więc unikaj błędu popełnienia opłaty z góry!

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: jak zapobiec podsłuchowi Wi-Fi

 1. Podróżnym, którzy często korzystają z sieci Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak puby, kawiarnie i restauracje, zawsze używaj sieci VPN, aby zachować anonimowość tożsamości i szyfrować połączenie.
 2. Jak wspomniano wcześniej, unikaj wszelkich niezabezpieczonych witryn, które mają tylko “HTTP” przed adresem. Upewnij się, że odwiedzane witryny korzystają z “HTTPS” etykietka. Oznacza to bezpieczne połączenie.
 3. Podczas korzystania z publicznego Wi-Fi’s nigdy nie wyłącza programów antywirusowych, anty-malware lub firewall, ponieważ istnieje wiele wirusów / złośliwego oprogramowania, które mogą dostać się przez sieć.
 4. Niektórzy hakerzy dokładają wszelkich starań, aby oszukać klientów, tworząc fałszywe hotspoty Wi-Fi w pobliżu legalnych sieci publicznych. Następnie kradną dane użytkownika i dalej kradną tożsamość.
 5. Zawsze używaj hotspotów bezprzewodowych, którym możesz zaufać. Porozmawiaj z kierownikiem / przedstawicielem w kawiarni lub restauracji, aby dowiedzieć się więcej o ich środkach bezpieczeństwa podczas połączenia przez Wi-Fi.

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie: Dbaj o bezpieczeństwo dzieci w Internecie!

 1. Zatrzymaj swoje dzieci’komputer i inne urządzenia z dostępem do Internetu we wspólnym obszarze, a nie w pojedynczych sypialniach. Może to zabrzmieć nieco ostro, ale w rzeczywistości jest dobrym sposobem na monitorowanie ich użycia.
 2. Udostępnij dzieciom konto w mediach społecznościowych lub konto e-mail, aby móc monitorować wiadomości i sprawdzać, czy nie przegląda nieprzyzwoitych treści w YouTube Kids ani nie rozmawia z nieznajomymi!.
 3. Powiedz to swoim dzieciom’nigdy nie można nic kupować przez Internet bez uprzedniego pytania! Niektóre reklamy mogą Cię oszukać, oferując darmowe rzeczy, aby zachęcić Cię do ujawnienia swoich danych osobowych.
 4. Postępuj zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych platformach społecznościowych i upewnij się, że Twoje dzieci dołączają do nich tylko po spełnieniu minimalnych wymagań wiekowych.
 5. Trenuj swoje dzieci, aby były sprytne w Internecie. Naucz ich, aby nigdy nie publikowali ani nie wymieniali zdjęć osobistych, nie ujawniali danych osobowych, nie zgadzali się na spotkanie z nieznajomym ani nie odpowiadali na groźne wiadomości!

Bezpieczeństwo w Internecie dla dzieci

Podsumowanie

Dzięki temu kończymy niniejszy Poradnik dotyczący bezpieczeństwa w Internecie na miesiąc świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego. Mamy nadzieję, że docenisz nasz wkład w rozpowszechnianie wiadomości o bezpieczeństwie w Internecie. Wyjaśnijmy, że don’zaprzeczają przydatności i skuteczności Internetu.

Utorował drogę dla istotnych postępów w krajobrazach gospodarczych, technologicznych i społecznych. Potrzebna jest jednak także ochrona przed ciemnymi stronami takiej platformy i taka jest właśnie nasza misja! Don’wahaj się przed dalszym udostępnieniem przewodnika. Miłego dnia i ciesz się bezpieczniejszym Internetem!

Proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla początkujących BestVPN.co

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me