Ponad 100 zasad rejestrowania VPN – 37 VPN Zachowaj dzienniki i 15 Don & rsquo; t

W szybkim tempie “cyfrowy” świat, który stworzyliśmy, “Prywatność” jest często wspólnym problemem. Prawdę mówiąc, wszystko, co robisz online, pozostawia ślad cyfrowy, który wyróżnia go na dziesięciolecia.

Internet nigdy niczego nie zapomina, a głupotą byłoby oczekiwać inaczej. Gdyby tego było mało, masz rządy, tajne agencje i hakerów, którzy szpiegują cię.

Kraje po krajach, dodaj się do “Raporty bez granic” wpis, oznaczony jako to, co nazywamy “wrogowie internetowi”, oddając się działaniom masowego nadzoru nad obywatelami.

Właśnie dlatego korzystanie z VPN staje się popularne, aby ukryć Twoją tożsamość, a działania online anonimowe. Te usługi stron trzecich mogą jednak nie być całkowicie bezpieczne.

Różni dostawcy VPN oddają się logowaniu lub cierpią z powodu wycieków, które zagrażają Twojej prywatności. W świetle tego Bestvpn.co stworzył ten kompleksowy przewodnik dotyczący dzienników. Mam nadzieję, że odpowie na wszystkie pytania!

Contents

37 sieci VPN przechowuj dzienniki & 15 Don’t

 1. Rodzaje dzienników VPN
 2. Dlaczego sieci VPN rejestrują dane
 3. Alarmujące sieci VPN przechowujące informacje o logowaniu
 4. Wiarygodne sieci VPN ze ścisłym “Brak dzienników” Polityka

Rodzaje dzienników VPN

Zanim przejdę do głębszego wyjaśnienia różnych rodzajów dzienników wirtualnej sieci chronionej, pozwól mi wyjaśnić, że wszyscy dostawcy oddają się nagrywaniu / przechowywaniu informacji. Było tylko kilka rzadkich przypadków, w których dostawcy zostali przetestowani, weryfikując swoje BEZLOGOWE roszczenia.

Dopóki nie dojdzie do incydentu dotyczącego wezwania rządu, nie można tak naprawdę stwierdzić, czy dana sieć VPN jest bezpieczna. Nie oznacza to, że przestajesz je całkowicie używać, tylko to, że może nie być wszystkich promieni słonecznych i tęcz, nawet z NIEZAWODNYM produktem.

Rodzaje dzienników VPN

Oczywiście istnieją pewne sieci VPN, które są przejrzyste w zakresie rejestrowanych informacji o logowaniu. Niezależnie od tego należy zaakceptować fakt, że rejestrując się w sieci VPN, nadal możesz być monitorowany. Po prostu nie od rządu, ale sam dostawca.

Może to być z wielu powodów (które omówię poniżej). Do tego czasu, jeśli mówimy o typach dzienników VPN, istnieją dwa: Dzienniki aktywności / użytkowania i dzienniki połączeń. Ten pierwszy zapewnia większą ingerencję w prywatność, podczas gdy ten drugi jest stosunkowo nieszkodliwy (usuwany po 1-15 dniach).

Dzienniki aktywności / użytkowania

Jak sama nazwa wskazuje, te dzienniki VPN odnoszą się do wszystkich danych gromadzonych podczas korzystania z Internetu. Obejmuje to wszystkie działania online, które są kompilacją metadanych, adresów IP, czasów połączeń i dzienników ruchu, takich jak historia przeglądania, wysłane wiadomości, pobrane pliki, dokonane zakupy i używane oprogramowanie.

Niektórzy dostawcy mogą rejestrować tylko określone aspekty Twojej aktywności / użytkowania. Inne, które są mniej niezawodne, mogą przechowywać wszystkie informacje wymienione powyżej. Takie monitorowanie i rejestrowanie danych o użytkowaniu może okazać się szkodliwe z punktu widzenia prywatności i podważa cel używania VPN w pierwszej kolejności.

Wyjaśnię jednak, że większość usług VPN zaangażowanych w takie rejestrowanie aktywności jest DARMOWA. Należy pamiętać, że usługi te muszą pokrywać koszty centrów danych, rozbudowy serwera, aktualizacji oprogramowania, pomocy technicznej i wydatków na stronie internetowej. Najłatwiej to zrobić, sprzedając swoje dane usługom zewnętrznym.

Dane, które przyczyniają się do budowania profilu wokół różnych użytkowników, są wysoce opłacalne. Wyobraź sobie wartość wyciekłych danych osobowych. Jeśli mieszkasz w jurysdykcji oczy 5/9/14, te same informacje można również przekazać rządowi lub tajnym agencjom.

Zgodnie z prawem większość “wrogowie internetowi” nałóż na dostawców Internetu obowiązek przechowywania danych przez okres od 6 miesięcy do 2 lat. Dlatego zawsze doradzam użytkownikom, aby wybrali płatne usługi VPN, które są weryfikowane, ponieważ czynią te dane niewidocznymi, unikając przy tym rejestrowania praktyk w DARMOWYCH odpowiednikach.

Dzienniki połączeń

Tam, gdzie dzienniki aktywności mogą dosłownie zniszczyć twoją anonimowość w Internecie, dzienniki połączeń są mniej nieszkodliwe. Jednak zapis takich informacji powinien być uzasadniony przez dostawcę VPN przy użyciu ważnego uzasadnienia. Nie wspominając, usługa powinna również wyjaśnić czas usuwania tych dzienników VPN.

Dzienniki połączeń zazwyczaj zawierają adresy IP, czas połączenia, datę i lokalizację. Są to najczęściej rejestrowane dzienniki przez większość dostawców VPN. Chociaż nie ujawniają bezpośrednio Twojej tożsamości, daty połączenia, godziny i lokalizacja mogą być używane razem.

Niektóre przykłady VPN, które przechowują dzienniki połączeń, pomimo twierdzenia, że ​​przechowują BRAK, to TunnelBear, Windscribe, PureVPN, Betternet i ProtonVPN. Zaletą jest to, że dzienniki połączeń są przechowywane tylko tymczasowo. Są one przechowywane w dowolnym miejscu od 1 do 15 dni, w zależności od usługi.

Niektórzy mogą nawet przedłużyć czas trwania. Na przykład HideMyAss przechowuje te informacje przez 6 miesięcy. Z punktu widzenia prywatności rejestrowanie to jest tylko nieco uciążliwe i odtworzenie aktywności online przy użyciu tych danych może być trudne.

Wyspy Kanaryjskie Warrant

W jurysdykcjach Eyes 5/9/14 i innych krajach dostawcy usług internetowych i VPN mogą otrzymywać “tajne nakazy” w formie listów bezpieczeństwa narodowego lub wezwań rządowych. Te nakazy zezwalają organom ścigania na żądanie wszelkich informacji o klientach w celu przeprowadzenia dochodzenia.

Większość tych nakazów pochodzi z rozkazem kneblowania. Zapobiega to powiadamianiu usługodawcy internetowego lub VPN o celu podlegania nadzorowi. W tym miejscu wkraczają Kanarki Warrant, które są całkowicie niezwiązane z rejestrowaniem informacji o aktywności / połączeniu.

Te strony docelowe reklamowane przez dostawców pomagają zachować prywatność. Regularnie publikują oświadczenia na określonej stronie, potwierdzające, że usługa nie otrzymała tajnego nakazu. Jeśli strona przestaje publikować zwykłe instrukcje, instrukcja kanarek jest usuwana.

Oznacza to, że wezwanie zostało wezwane, a VPN nie może go zgłaszać. W związku z tym świadomi prywatności użytkownicy mogą następnie podjąć niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojej tożsamości. Chociaż to użycie “Gwarancja Kanarek” podnosi własny zestaw pytań dla dostawców.

Jeśli VPN twierdzi, że jest dostawcą bez dzienników, nie musiałby się martwić o utworzenie takiej strony, prawda? Ponadto fakt, że są one aktualizowane tylko raz w miesiącu, czyni je bezużytecznymi. Niemniej jednak ważne było zapewnienie wglądu, a odpowiednich dostawców omówimy w poniższym poście.

Dlaczego sieci VPN rejestrują dane użytkowników i naruszają obietnicę prywatności?

Dzięki takim inicjatywom, jak Miesiąc Cyberbezpieczeństwa i Dzień Bezpiecznego Internetu (SID), internauci na całym świecie zdają sobie sprawę z wartości swoich DANYCH ONLINE. Użytkownicy dbający o prywatność natychmiast zaczynają korzystać z usług VPN, ale później stają przed dylematami z powodu przechowywania dzienników.

Dlaczego sieci VPN rejestrują dane użytkowników i naruszają obietnicę prywatności

Tak więc pytanie, na które większość ludzi potrzebuje odpowiedzi, to; dlaczego sieci VPN rejestrują dane użytkownika? czy to nie jest sprzeczne z obietnicą prywatności? Postanowiłem podać trochę uzasadnienia po komunikowaniu się z kilkoma usługami VPN za pośrednictwem poczty elektronicznej (oczywiście tylko kilka osób przyznało się do przechowywania dzienników).

Rozwiązywanie problemów związanych z VPN

Najczęstszym powodem rejestrowania VPN jest naprawa problemów z ich usługą. Na przykład niektórzy użytkownicy mogą napotkać problemy z łącznością, a nawet napotkać DNS, wycieki WebRTC.

Przechowywanie takich danych może okazać się przydatne w optymalizacji sieci usług VPN. Przeważnie rozwiązywanie problemów wymaga utrzymania minimalnej ilości dzienników połączeń.

Ograniczanie jednoczesnych połączeń

Osobiście uważam ten powód za sprzeczny, szczególnie z powodu “brak dzienników” Usługi VPN. Wszyscy dostawcy nakładają ograniczenia na liczbę dostępnych jednoczesnych połączeń.

W ramach pojedynczej subskrypcji niektórzy dostawcy zezwalają na 3, 5, 6, a nawet nieograniczoną liczbę wielokrotnych logowań. Ten akt nadal wymaga jakiejś formy logowania (aby dowiedzieć się, ile urządzeń jest podłączonych).

Dlatego zawsze pytaj usługę VPN, w której się rejestrujesz, w jaki sposób egzekwują te ograniczenia połączenia, jednocześnie twierdząc, że nie przechowują dzienników.

Jedynymi sieciami VPN, które do tej pory przestrzegały ścisłej zasady zerowego logowania i zezwalały użytkownikom na nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń, są Perfect Privacy i Surfshark.

Brak logów = brak ograniczeń. To takie proste!

Nakładanie ograniczeń przepustowości

Podobnie jak informacje dziennika usług VPN w celu ograniczenia wielokrotnego logowania, mogą one również nakładać ograniczenia przepustowości. Może to obejmować rejestrowanie niektórych dzienników VPN aktywności / użytkowania, co jest dość ryzykowne.

Dlatego nigdy nie ufam dostawcom nakładającym ograniczenia przepustowości, nawet w przypadku płatnych subskrypcji. Mam na myśli, że przeczy to całemu celowi korzystania z VPN. Chcę ochrony za każdym razem, gdy korzystam z Internetu.

Co najważniejsze, chcę wykorzystać dobre prędkości do przesyłania strumieniowego i pobierania torrentów. Dlatego jeśli jakakolwiek VPN narzuca takie ograniczenia i twierdzi, że tak jest “brak dzienników”, nie ufaj im.

Kilka przykładów usług VPN, które to robią, to Windscribe i TunnelBear, z których oba oferują “bezpłatne próby” które ograniczają przepustowość.

Logowanie za pomocą serwerów wypożyczalni (VPS)

Jest to podejrzana praktyka, ale obecnie wielu dostawców korzysta z serwerów wypożyczalni. Oszukują użytkowników, myśląc, że mają centra danych na całym świecie, ale w rzeczywistości używają wirtualnych prywatnych serwerów (VPS).

Są zwykle najtańszymi sieciami VPN niż serwery typu bare metal. Nie zapewniają jednak tego samego poziomu prywatności. Dostawcy VPS często przechowują dzienniki aktywności serwera.

Oznacza to, że nie tylko musisz się martwić o swoje dane nagrywania VPN, ale dowolna liczba dostawców VPS może uzyskać twoje prywatne dane.

Jednocześnie korzystanie z VPS zapewnia ochronę przed lokalnymi władzami, które wcześniej udałyby się bezpośrednio do centrum danych, aby uzyskać wszystko, czego potrzebują.

Rządy Prawa i agencje wywiadowcze Wnioski

W szczególności kraje należące do Five, Nine i Fourteen Eyes nakładają surowe przepisy, które wymagają od firm rejestrowania i / lub przekazywania informacji o prywatnych użytkownikach.

Na przykład ustawa o uprawnieniach śledczych w Wielkiej Brytanii nakazuje przechowywanie kłód i przechowywanie ich przez 12 miesięcy. To może naprawdę utrudnić Twoją prywatność.

NSA i GCHQ szpiegują nawet firmy technologiczne w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach, w ramach programu PRISM od 2010 roku.

Po prostu żądają rejestrowania plików, wydając “kolejność kneblowania”. To sprawia, że ​​żadna firma technologiczna nie ujawnia wymaganych informacji.

Związek między zasadami rejestrowania a jurysdykcjami

Widzisz, istnieją implikacje związane z rejestracją u usługodawcy z ryzykownej jurysdykcji. Różne kraje wprowadzają własne przepisy dotyczące zatrzymywania i nadzoru danych.

Tam, gdzie jedni szanują prywatność użytkowników, inni starają się monitorować WSZYSTKO! W tym przewodniku możesz dowiedzieć się wszystkiego, czego chcesz o tych krajach. Niektórzy angażują się nawet w wymianę danych wywiadowczych między krajami, aby szpiegować się nawzajem’obywatele.

Teraz, jeśli VPN ma siedzibę w jurysdykcji oznaczonej jako wróg internetowy, możesz być pewien, że narzucają one prawa nakazujące rejestrowanie danych do dostawców usług internetowych, dostawców usług telekomunikacyjnych i EVEN VPN.

Nie można tego obejść. Nawet jeśli unikną uwagi, wezwanie do sądu z rozkazem kneblowania z NSA, GCHQ lub FBI to wszystko, czego potrzebują, aby współpracować. Następnie dostawcy ci muszą oczywiście ZLOGOWAĆ wszystkie dane użytkownika, dlatego musisz uważać na swój kraj’prawa Internetu.

Na przykład, jeśli mieszkasz w Unii Europejskiej, istnieją kraje należące do 14 Eyes Alliances, a także te, które nie są i można je uznać za “Przyjazny dla Internetu”.

Niezależnie od tego, gdzie dokładnie mieszkasz, w większości przypadków otrzymasz ochronę na mocy ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych (RODO), które promuje ochronę danych i prywatność dla wszystkich użytkowników w Unii Europejskiej! Założę się, że do tej pory o tym nie wiedziałeś, prawda?

Alarmujące sieci VPN przechowujące informacje o logowaniu

Do tej pory mam nadzieję, że masz jasne pojęcie na temat rodzajów dzienników rejestrowanych przez sieci VPN, dlaczego są one rejestrowane oraz związku między rejestrowaniem a jurysdykcją.

Alarmujące sieci VPN przechowujące informacje o logowaniu

Co ważne, stworzyłem szczegółową analizę zasad rejestrowania VPN ponad 100 dostawców. Poniżej otrzymasz informacje o 24 dostawcach, którzy śledzą / przechowują dane i należy ich unikać.

1. Astrill VPN - z siedzibą na Seszelach

Pomimo tego, że Seszele są bezpiecznym miejscem, z dala od sojuszy Eyes 5/9/14, nadal są winni rejestrowania dzienników połączeń. To też jest śmieszne!

Gdy odwiedzasz ich stronę Polityki prywatności, najpierw twierdzą, że narzucają VPN bez logów. Po przeczytaniu kilku pierwszych punktów stwierdzają:

“Nasz system śledzi aktywne sesje - czas połączenia, adres IP, typ urządzenia i wersję aplikacji Astrill VPN podczas trwania sesji VPN. Oprócz tego przechowujemy 20 ostatnich rekordów połączeń, które obejmują: czas połączenia, czas trwania połączenia, kraj, typ urządzenia i numer wersji aplikacji klienta Astrill”

Zgodnie z tym oświadczeniem “Rzeczywisty” dzienniki zebrane przez Astrill: znaczniki czasu połączenia, kraj, urządzenie, a nawet adres IP.

W swoich sekcjach FAQ dostawca twierdzi, że robi to tylko dla sesji ACTIVE, aby monitorować liczbę jednoczesnych połączeń z jednej subskrypcji.

Twierdzą, że usuwają te dzienniki natychmiast po zakończeniu sesji. Czy naprawdę potrafisz dotrzymać słowa, zwłaszcza po zastanowieniu się, jak po raz pierwszy twierdzili “bez logów”?

2. AnonVPN - z siedzibą w USA

Z siedzibą w USA AnonVPN już traci większość swojej wiarygodności (jeśli w ogóle). Dostawca jest częścią kraju, który jest założycielem Five Eyes (Umowa UKUSA).

W związku z tym rząd wymaga, aby dostawcy usług internetowych i sieci VPN zapisywali dzienniki. Oczywiście AnonVPN twierdzi, że “Nie przechowujemy dzienników czasów połączeń, aktywności ani adresów IP pochodzenia. Co my don’Nie można żądać odbioru.”

Nie mogę jednak uwierzyć w to oświadczenie, gdy mają oni także Kanarek Warrantu, który stwierdza, że ​​nie ma rozkazów kneblowania. Po co męczyć się, gdy o tym wspominasz, skoro nie prowadzisz dzienników?

Jeśli je odwiedzisz “Warunki usługi” na stronie znajduje się stwierdzenie, które wyjaśnia, “Nie można zagwarantować, że inne środki komunikacji (np. Poczta, faks lub telefon) będą zawsze w 100% bezpieczne. Dlatego zawsze zalecamy stosowanie zdrowego rozsądku.”

3. Anonimizator - z siedzibą w USA

Anonimizator jest częścią kraju oznaczonego jako “Wróg internetowy” od Reporterów bez granic. Przestrzega praw rządu zaangażowanego w sojusze z 5/9/14.

Oznacza to, że dostawca już przechowuje dzienniki, na wypadek, gdyby wydano wezwanie sądowe z nakazem kneblowania - i tak nie będą w stanie odmówić - ponieważ byłoby to nielegalne. Strona warunków usługi została usunięta, ale wcześniejsza migawka wnosi światło do tego oświadczenia:

“W maksymalnym zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo, Anonimizator może monitorować pocztę elektroniczną lub inną komunikację elektroniczną i może ujawniać takie informacje, jeśli w dobrej wierze istnieje powód, by uważać, że jest to konieczne do celów zapewnienia zgodności z niniejszą Umową oraz ochrona praw, własności i interesów Stron Anonimizujących lub każdego klienta Strony Anonimizującej.”

Krótko mówiąc, amerykański dostawca rejestruje wszystko, co może, jednocześnie oszukując wszystkich, stwierdzając, “ty’Nigdy nie będę musiał martwić się o śledzenie użycia lub połączeń” na ich stronie głównej. Co za hipokryzja?!

4. Ace VPN - z siedzibą w USA

Powstrzymam się od powtarzania tego ponownie, ale Ace VPN ma swoją siedzibę w USA. Dlatego jest już częścią problemu i robi ZINCH dla twojej rzeczywistej prywatności.

Bardzo sprytnie stwierdzają na swojej stronie Polityki prywatności, “Nie rejestrujemy ruchu VPN. Nie szpiegujemy naszych użytkowników, nie monitorujemy ich przepustowości ani wykorzystania Internetu. Nasze serwery VPN nie przechowują żadnych danych osobowych (PII).”

Jednak jednocześnie przyznają się do tego “gromadzenie danych osobowych udostępnianych przez użytkowników witryny. “Informacje osobiste” zawiera imię i nazwisko, adres, numer telefonu, dane karty kredytowej lub debetowej, adres e-mail, datę urodzenia, adres IP”

To znaczy, bądź szczery, że rzeczywiście przechowujesz logi. Być może przejrzystość przyniesie więcej klientów niż rażące kłamstwa, aby oszukać własne perspektywy?

5. AirVPN - z siedzibą we Włoszech

Ponieważ Włochy to kraj 14 oczu, AirVPN niestety traci wiarygodność na rynku. Dostawca jest naprawdę niesamowity, zapewniając niesamowitą wydajność, niezawodność i wsparcie.

Jednak nie można po prostu ufać żadnemu krajowi w jurysdykcji 14 Eyes. Nadal nakazują działania w zakresie zatrzymywania i nadzoru danych, z którymi usługi VPN nie mogą walczyć.

W jego FAQ, AirVPN zadano pytanie, “Czy przechowujesz dzienniki sesji lub inne dzienniki, których można użyć do śledzenia tożsamości i aktywności w sieci??”

Odpowiedzieli, mówiąc, “Nie, my nie’t prowadzić dzienniki tego rodzaju”. Jednak po ich sprawdzeniu Polityka prywatności, Oni twierdzą “Serwery lotnicze i procedury oprogramowania pozyskują wyłącznie dane osobowe, które są absolutnie niezbędne do technicznego funkcjonowania usługi, na przykład adres IP”

Dostawca podkreśla, że ​​dane są agregowane w formie anonimowej i nie można ich powiązać z indywidualnym użytkownikiem. Czy to naprawdę prawda? Nikt nie wie, dopóki nie zostaną wystawieni na próbę po wydaniu wezwania sądowego lub nakazu knebel!

6. Avira Phantom VPN - z siedzibą w Niemczech

Niemcy to kolejny kraj 14 oczu i może nie być najbezpieczniejszą lokalizacją dla usługi VPN. Avira Phantom może być dobry w utrzymywaniu Twojej anonimowości w Internecie.

Jest to jednak kraj’prawa, którym nie mogę ufać. Jak wspomniano niezliczoną ilość razy, takie VPN będą musiały współpracować z rządem, kiedy tego zażądają.

Avira Phantom również twierdzi, że nie przechowuje dzienników aktywności / użycia. Jednak, podobnie jak większość dostawców, przechowują dzienniki połączeń, w tym wykorzystane pasmo i dane diagnostyczne.

Chociaż nie musi to koniecznie ograniczać Twojej prywatności, nie ma informacji wskazujących, kiedy te dzienniki są usuwane. Dlatego nie mogę uznać Avira Phantom za bezpieczną usługę VPN.

7. Buforowane - z siedzibą w Gibraltarze

Buffered to bezpieczna usługa VPN z siedzibą na Gibraltarze, ponieważ jej lokalizacja nie jest częścią sojuszy Eyes 5/9/14. Dostawca nie prowadzi również dzienników ruchu, więc to kolejny plus.

Jedynym problemem jest to, że zbierają: Twój adres IP, system operacyjny, przeglądarkę, dane przepustowości i znaczniki czasu połączenia, a także inne ogólne informacje.

Te dzienniki połączeń mogą być mniej ryzykowne, ale nadal mogą szkodzić Twojej cyfrowej prywatności. Według ich spisu treści rzeczywisty adres IP, zajęte pasmo i czas trwania połączenia są przechowywane przez 30 dni!

Oczywiście, ponieważ buforowany nie jest oparty na “Wróg internetowy” lokalizacja, możesz uwierzyć, że są bezpieczne. Nie wspominając o tym, że nie kłamali na temat swoich dzienników i byli w rzeczywistości transparentni.

Może więc nie lubię rejestrowania dzienników połączeń, ale KAŻDY VPN pozwala na rejestrowanie. Jedyną ważną częścią jest bycie uczciwym w tej kwestii, a to właśnie buforowana sieć VPN!

8. BolehVPN - z siedzibą w Malezji

Ponieważ BolehVPN ma swoją siedzibę w Malezji, jest objęty “Bezpieczna jurysdykcja”. Daje to przewagę nad innymi usługami VPN. Jednak nie zapewnia bezpieczeństwa Twojej tożsamości. Jeśli odwiedzasz ich stronę spisu treści, twierdzą, że:

“BolehVPN nie prowadzi dzienników aktywności użytkownika ani dostępu. Prowadzimy dzienniki ogólnej przepustowości ruchu naszych serwerów, aby ustalić ładowanie i wykorzystanie naszych serwerów, ale nie na poziomie indywidualnym. Jeśli jednak zauważymy jakąkolwiek nietypową aktywność na naszych serwerach (duże obciążenie łącza, duża liczba połączeń lub użycie procesora), możemy tymczasowo włączyć dzienniki, aby zidentyfikować nadużycie naszych usług (takie jak DDoS lub spamowanie przez nasze serwery).”

Przed aktualizacją “Zasady rejestrowania” nagłówek BolehVPN twierdził nawet, że tak się stało “kilka razy w ciągu wielu lat naszej działalności.” Sugeruje to, że dostawca może nawet współpracować, jeśli otrzyma wezwanie do sądu w sprawie ujawnienia dzienników dotyczących określonych celów.

9. Betternet - z siedzibą w Kanadzie

Betternet z siedzibą w Kanadzie mógł oszukać wielu “BEZPŁATNA sieć VPN” oszustwo, ale ich operacje eksploracji danych zostaną ujawnione prędzej czy później.

Jego lokalizacja już utrudnia prywatność, ponieważ Kanada jest częścią sojuszu Five Eyes. Następnie usługa dalej przechowuje “Dzienniki ruchu” takich jak adres IP i aktywność przeglądania.

Ich polityka prywatności stwierdza, że “Betternet nie gromadzi, nie rejestruje, nie przechowuje, nie udostępnia dzienników danych należących do użytkowników.” W tym samym czasie sieć VPN jest gromadzona, gromadząc dane o odwiedzanych witrynach.

Sądząc, że usługa jest “darmowy” i prawdopodobnie działa na modelu przychodów z reklam, można również bezpiecznie założyć, że sprzedają dzienniki i informacje prywatne stronom trzecim.

10. FlyVPN - z siedzibą w USA

FlyVPN to kolejna usługa z siedzibą w USA. To automatycznie obniża jego wiarygodność, ponieważ dostawca musi przechowywać dzienniki, co jest prawem obowiązkowym przez rząd.

Jednak podoba mi się to, że dostawca nie kłamie na temat swoich danych logowania. Oświadczają otwarcie na swojej stronie spisu treści, “Gdy korzystasz z FlyVPN, będziemy zapisywać następujące informacje:

 • Twój lokalny adres IP
 • Twoje pełne imię
 • Twój adres email
 • Twój numer telefonu
 • Znaczniki czasu połączenia
 • Przypisany numer portu
 • Przypisany adres IP
 • Znaczniki czasu rozłączenia

W związku z tym są winni przechowywania zarówno dzienników aktywności / użytkowania i połączeń, w tym adresu IP, znaczników czasu, docelowego adresu IP i numeru portu, które mogą natychmiast połączyć się z tobą.

11. Faceless.me - z siedzibą na Cyprze

Cypr nie jest objęty jurysdykcją 5, 9 i 14 Eyes. Daje to Faceless.me dobrą przewagę na rynku, ale niestety rejestrują informacje o użytkownikach.

W oświadczeniu z ich FAQ Faceless.me twierdzi “My tylko śledź zużycie danych sumy i twoje adres IP, który jest wymagany do naszej wewnętrznej księgowości. Nawet te dane są przechowywane na naszych serwerach przez ograniczony czas.”

Jednocześnie mogą się poszczycić polityką VPN dotyczącą braku logów i dumnie informują o tym na swojej stronie głównej, “My’nie przechowuję dzienników twojej aktywności, więc na wypadek, gdyby FBI o to poprosiło - tam’nic.”

Zabawne jest, jak oszałamiające są te usługi VPN i ich sprzeczne stwierdzenia. Jedno jest pewne, Faceless.me nie jest bezpiecznym wyborem!

12. Flow VPN - z siedzibą w Kanadzie

FlowVPN z siedzibą w Kanadzie (część Five Eyes Alliance) zyskał dobrą reputację na rynku. Jednak, podobnie jak wiele innych, nie chroni twojej tożsamości online.

Jeśli odwiedzasz ich stronę spisu treści, dostawca stwierdza, “Zastrzegamy sobie prawo do rejestrowania informacji o subskrypcji (w tym referencji transakcji), łączenia adresu IP, żądań uwierzytelnienia, danych sesji (przydzielony adres IP, data połączenia, czas, czas trwania itp.)“

To oświadczenie jest dobrze ukryte, dzięki czemu Flow VPN może oszukać własnych klientów. Nie jest to jednak najgorsza część. Dalej twierdzą:

“Aby spełnić wymagania naszych dostawców przepustowości, zastrzegamy sobie prawo do rejestrowania aktywności w naszej sieci i używania automatycznych systemów do monitorowania aktywności sieci pod kątem nadużyć (takich jak użycie BitTorrent i podobne udostępnianie plików peer-to-peer).”

Oznacza to bezpośrednio, że rejestrując się w usłudze, zgadzasz się na przechowywanie dzienników. Wątpię, aby tę VPN można było uznać za bezpieczną pod każdym kątem.

13. Freedom-IP - z siedzibą we Francji

Freedom-IP ma swoje biuro we Francji, która jest krajem 14-ocznym, słynącym z surowych zasad dotyczących korzystania z Internetu. Lokalizacja już daje VPN całkiem negatywne wrażenie.

Tam, gdzie można pomyśleć, że oszukaliby klientów, tak naprawdę są uczciwi wobec swoich zasad rejestrowania. Oświadczenie na ich stronie o prywatności wyjaśnia, że ​​nie rejestrują treści komunikacji.

Są jednak dość proste w kwestii tego, jakie dane gromadzą podczas każdej sesji, co zawiera wiele alarmujących informacji, które można prześledzić:

 • Adres IP połączenia
 • Czas rozpoczęcia sesji
 • Czas zakończenia sesji
 • Dane otrzymane z sesji
 • Dane wysłane z sesji
 • Znacznik czasu połączenia

14. HolaVPN - z siedzibą w Izraelu

Izrael może nie być częścią sojuszy 5, 9 i 14 Eyes, ale są uważani za sojusznika. Jako taka lokalizacja nie jest bezpiecznym miejscem dla VPN, szczególnie jeśli szukasz prywatności.

Podobnie jak większość dostawców, VPN stanowi, “Nie udostępniamy Twoich danych osobowych stronom trzecim, z wyjątkiem wyraźnej zgody zgodnie z niniejszą Polityką prywatności lub jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo lub orzeczenie sądowe“.

Jednak gdy przestrzegasz ich Polityki prywatności, VPN twierdzi, że rejestruje informacje, takie jak unikalny identyfikator wygenerowany z Twojego urządzenia, numer telefonu komórkowego, godziny i daty dostępu, odwiedzane strony internetowe, czas spędzony na tych stronach, typ przeglądarki i adres IP adres.

“Używamy takich danych w postaci zagregowanej i nie są łączone z żadnymi danymi osobowymi.” Najwyraźniej numer telefonu to PII, a więc skutecznie adres IP.

15. HideMyAss - z siedzibą w Wielkiej Brytanii

UK jest oficjalnym założycielem umowy UKUSA. Lokalizacji i ich usług VPN zdecydowanie nie można ufać, aby ukryć twoją tożsamość.

Przepisy rządowe i rozkazy od GCHQ i innych tajnych agencji wywiadowczych nakładają na dostawców takich jak HMA obowiązek przechowywania logów.

Oczywiście dostawca odrzuca takie roszczenia i sprzedaje tę samą historię, “NIE przechowujemy szczegółów ani nie monitorujemy zasobów (w tym stron internetowych), z którymi się łączysz, ani żadnych danych wysyłanych lub otrzymywanych za pośrednictwem naszej sieci”

Jednak dostawca został przyłapany na rejestrowaniu znaczników czasu połączenia, danych przepustowości, rzeczywistego adresu IP i adresu VPN. W 2011 r. HMA była zaangażowana w sprawę FBI, w której przekazała te szczegóły agencji wywiadowczej w celu odnalezienia hakera LulzSec!

16. HideIP VPN - z siedzibą w Mołdawii

Mołdawia jest bezpieczną lokalizacją, ponieważ nie jest częścią inwazyjnych sojuszy ani oznaczona jako “Wróg internetowy”. Niestety sama sieć VPN okazuje się niebezpieczna, bez względu na prawo do prywatności.

Ich stany OWO, “HideIPVPN nie będzie celowo monitorować prywatnych wiadomości e-mail wysyłanych lub otrzymywanych przez swoich klientów, chyba że wymaga tego prawo, władza rządowa lub gdy zagrożone jest bezpieczeństwo publiczne.”

Oznacza to, że są spółdzielnią i przechowują dzienniki do przekazania w nagłych przypadkach. Najgorsze jest jednak to, że nie ufają swoim umiejętnościom jako dostawcy.

Sprawdzając ich Politykę prywatności, znalazłem to dość zabawne oświadczenie, “HideIPVPN wzywa klientów do założenia, że ​​cała ich komunikacja online jest niepewna”.

17. Tarcza Hotspot - z siedzibą w Szwajcarii

Z dala od tajnych sojuszy, a jednak takiej niebezpiecznej usługi. Hotspot Shield zaczęło się naprawdę dobrze, ale wkrótce spadło w dół - gdy ich podejrzane działania zostały ujawnione.

Oczywiście VPN twierdzi, że tak “zbieramy tylko anonimowe, zagregowane dane o tym, które strony odwiedzają nasi użytkownicy i jakich aplikacji używają nasi użytkownicy”

Jest to jednak czysto fałszywe, ponieważ badanie CSIRO wykazało, że Hotspot Shield używa kodów śledzenia do gromadzenia informacji o użytkownikach w celu ich sprzedaży reklamodawcom.

Grupa zajmująca się ochroną prywatności również obciążyła VPN skargą w ramach ich wątpliwych działań, które polegają na przekierowywaniu ruchu przez linki partnerskie.

18. IPVanish - z siedzibą w USA

Osiedlenie się w USA nie jest wystarczająco złe, ale IPVanish został również uznany za winnego wycieku informacji do władz rządowych. Tak, to smutne wieści, ale dostawca jest zawodny.

Oczywiście VPN twierdził, że najdłużej, “Nasze ścisłe zasady zerowania dzienników chronią Twoją tożsamość. Nie rejestrujemy żadnej Twojej aktywności, gdy jesteś połączony z naszymi aplikacjami w celu zachowania twojego cywilnego prawa do prywatności.”

Jest to jednak wyjątkowo nieprawdziwe, ponieważ VPN przekazał dzienniki Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) w sprawie dotyczącej wykorzystywania dzieci i pornografii jeszcze w 2016 r..

Zapoznaj się z tym oświadczeniem kryminalnym, aby uzyskać więcej informacji, gdzie możesz zobaczyć, jak IPVanish prowadzi dzienniki podejrzanych’ Adres IP, znaczniki czasu połączenia / rozłączenia, pełna nazwa, adres e-mail, nazwa użytkownika, status konta i różne inne dane osobowe.

19. IPredator - z siedzibą na Cyprze

Cypr jest bezpieczną lokalizacją, ponieważ jego rząd nie uchwala obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Nie wspominając, że wierzą w prawo do prywatności użytkownika.

IPredator zyskuje sławę na rynku z tego właśnie powodu, ale zgodnie z ich “Prawny” strona, dostawca pozwala na pewne logowanie.

“Minimalizujemy użycie dzienników w naszych systemach i udzielamy dostępu do nich tylko wybranej liczbie pracowników w celu debugowania, gdy jakość usług stanowi problem.”

Informacje gromadzone przez dostawcę obejmują imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i dane dotyczące płatności. Inne dane sesji są rejestrowane tylko w celu rozwiązywania problemów.

20. IPinator - z siedzibą w USA

Z siedzibą w USA IPinator automatycznie traci większość swojego współczynnika zaufania. Kraj nakłada obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych, których muszą przestrzegać sieci VPN, takie jak IPinator.

Jeśli sprawdzisz ich “Warunki usługi” strona, najpierw twierdzą, że nie prowadzą żadnych dzienników. Oświadczają, że nie wspierają udostępniania prywatnych informacji stronom trzecim.

Jeśli jednak otrzymają jakiekolwiek żądania od rządu, dostawca zrobi to, co jest wymagane przez prawo. To oświadczenie jest sprzeczne z ich “brak logów treści”.

Dalej twierdzą, “IPinator.com może monitorować niektóre aspekty sieci w celu zarządzania nadużyciami, utrzymywania i / lub ulepszania usług”. Oznacza to, że rejestrują informacje o sesji.

21. IronSocket - z siedzibą w Hongkongu

Hongkong jest bezpieczną jurysdykcją pod względem prywatności, ale sam IronSocket został uznany za winnego rejestrowania zarówno dzienników aktywności, jak i dzienników połączeń.

Oczywiście twierdzą “NIE LOGUJEMY ani nie nagrywamy w żaden sposób treści, do których uzyskujesz dostęp podczas korzystania z naszej Usługi” na stronie z polityką prywatności.

Jednak jednocześnie twierdzą, że po skorzystaniu z usług łączą informacje o sesji przez 72 godziny przed oczyszczeniem. Informacje obejmują:

 • Czas i data podłączenia i rozłączenia
 • Rzeczywisty adres IP i te przypisane według serwera
 • Reprezentacja numeryczna pokazująca wykorzystanie przepustowości na sesję

22. PureVPN - z siedzibą w Hongkongu

Z siedzibą w Hongkongu PureVPN zdoła uniknąć inwazyjnych agencji wywiadowczych z krajów Five, Nine i Fourteen Eyes, co daje mu przewagę.

Dostawca najdłużej twierdził, że ma “zero logów polityki”. Jednak 2 lata temu, gdy przekazali dane w sprawie FBI, stracili całą swoją reputację.

Sprawa ujawniła, że ​​PureVPN posiada zapisy wszystkich danych dotyczących: twojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, adresu IP, zużycia przepustowości i znaczników czasu połączenia.

W ten sposób FBI było w stanie zidentyfikować osobę odpowiedzialną za cyberstalking i cybernękanie niewinnej dziewczyny. Chociaż sprawa rodzi moralne pytanie: o ile więcej tortur przeszedłaby dziewczyna, gdyby sprawa nie została zamknięta?

Rodzi to również obawy dotyczące zaufania konsumentów. Tak głośna sprawa zdecydowanie nie była dobra dla biznesu i widzę, że PureVPN próbuje odzyskać zaufanie użytkowników.

Prawdę mówiąc, usługa jest naprawdę całkiem dobra, tylko jeśli na początku byli transparentni ze swoimi klientami, PureVPN mógł zmienić to w coś pozytywnego!

23. proXPN - z siedzibą w USA

Kilka lat temu zaufałbym usłudze z siedzibą w USA. Było to jednak zanim Edward Snowden ujawnił dokumenty ujawniające szczegóły dotyczące sojuszy 5, 9 i 14 Eyes.

Odkąd czytałem o planach agencji w tych krajach, po prostu nie mogę zalecić korzystania z usług dostawcy z siedzibą w USA.

proXPN ma jednak bardzo silny wizerunek na rynku. VPN nigdy nie został przyłapany na ujawnianiu danych amerykańskim agencjom wywiadowczym, a ich polityka prywatności jest dość szczegółowa.

Odważnie stwierdzają również na swojej stronie głównej, “proXPN’Oprogramowanie VPN pozwala surfować po Internecie zgodnie z jego przeznaczeniem: “anonimowo i bez rejestrowania i śledzenia Twojej aktywności”

Do tej pory nie mogłem znaleźć żadnych informacji związanych z przechowywaniem dzienników aktywności / użycia lub połączeń. Ostatecznie decyzja o rejestracji u dostawcy zależy od potencjalnych klientów.

24. PrivateVPN - z siedzibą w Szwecji

Niestety PrivateVPN nie może być uważany za bezpiecznego dostawcę, ponieważ ma swoją siedzibę w jurysdykcji czternastu oczu. Oczywiście Szwecja może być łagodna pod względem prywatności użytkowników.

Jeśli jednak wystąpi incydent podobny do tego, z którym spotkały się ExpressVPN i PIA, PrivateVPN nie będzie w stanie kontratakować.

Wezwanie od rządu, któremu towarzyszy nakaz kneblowania, wystarczy, aby dostawca przekazał informacje o logowaniu.

Oczywiście PrivateVPN odmawia przechowywania dzienników, ale podobnie jak większość dostawców na tej liście. Przechowują minimalne dzienniki połączeń, które mogą / mogą nie łączyć się z tobą!

25. ProtonVPN - z siedzibą w Szwajcarii

Z siedzibą w Szwajcarii można pomyśleć, że ProtonVPN jest bezpieczną usługą VPN. To niesamowite, bo cóż, jest bezpłatne. I właśnie to mnie wciągnęło do dostawcy.

Okazuje się, że VPN walczy obecnie z zarzutami powiązania z firmą wydobywającą dane znaną jako “Tesonet”, który podpisał nawet swoją aplikację na Androida w sklepie Google Play.

Oczywiście, ProtonVPN’Stan strony głównej, “Jako szwajcarski dostawca VPN nie rejestrujemy aktywności użytkowników ani nie udostępniamy danych stronom trzecim”. Jednak te zarzuty sprawiają, że sytuacja jest nieco trudna.

Po zapoznaniu się z ich polityką prywatności dowiedziałem się, że ProtonVPN rzeczywiście utrzymuje znaczniki czasu połączenia na czas nieokreślony, które mogą być powiązane z kontami użytkowników lub rzeczywistymi adresami IP.

26. Seed4.me - z siedzibą na Tajwanie

Mimo, że Seed4.me nie jest oparty na “Wróg internetowy” jurysdykcji, nadal prowadzą dzienniki. To jest dokładnie to, co staram się rozwinąć, gdziekolwiek się udam. Bez względu na usługę będą się logować!

Nie można tego obejść. Usługa VPN pozwala na rejestrację, a w przypadku Seed4.me - jest bardzo szczera.

Na blogu stwierdza Seed4.me, “Często pytamy: “Czy prowadzicie dzienniki??” i odpowiedź brzmi “Tak”. To samo co pozostali dostawcy VPN na świecie!”

Dalej twierdzą, “Jeśli ktoś mówi, że firma VPN nie prowadzi ŻADNYCH dzienników, kłamie”. Seed4.me rejestruje niektóre dzienniki połączeń, ale te informacje są usuwane po 7 dniach.

Interesujące jest również to, że dostawca nie ma polityki prywatności ani spisu treści. Odpowiadają na wszystkie zapytania związane z VPN w poście na blogu, który wcześniej odsyłałem do hiperłącza.

Ten dostawca nie posiada polityki prywatności i nie obejmuje dzienników w swoim oświadczeniu o warunkach świadczenia usług. Zamiast tego rozwiązuje problem dzienników w poście na blogu.

27. SunVPN - z siedzibą w USA

Z siedzibą w jurysdykcji 5-Eyes, SunVPN rzeczywiście rejestruje informacje o łączności i adresy IP. W razie potrzeby otwarcie informują również organy ścigania o swojej współpracy.

“Jeśli mamy uzasadnione podstawy, aby podejrzewać, że użytkownik końcowy jest zaangażowany w przestępczą działalność online, zastrzegamy sobie prawo do powiadomienia organów ścigania.”

Ich polityka prywatności jest bardzo szczegółowa, ale zwięzła, zawierająca wszystkie informacje zarejestrowane przez dostawcę w formie listy, która obejmuje adres IP, znaczniki czasu i wykorzystane pasmo.

28. StrongVPN - z siedzibą w USA

Nie będę dogłębnie wyjaśniał, dlaczego StrongVPN jest uważany za niebezpiecznego dostawcę. Mówiąc prościej, jest to dostawca z siedzibą w USA, któremu po prostu nie można ufać.

Oczywiście, polityka prywatności dostawców zapewnia, “StrongVPN nie gromadzi ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z usługi wirtualnej sieci prywatnej”

Jednak nikt tak naprawdę nie może być pewien, dopóki te roszczenia nie zostaną zweryfikowane z jakiegokolwiek powodu. Do tego czasu pozostawiłem potencjalnym klientom decyzję, czy chcą zaufać tej usłudze.

29. SaferVPN - z siedzibą w USA

SaferVPN to kolejna usługa z siedzibą w USA. Biorąc to pod uwagę, nigdy nie można przestać się martwić szpiegowaniem ich przez NSA i FBI.

Sama sieć VPN nie cieszy się bardzo dobrą opinią na rynku, co dodatkowo zmniejsza jej wiarygodność jako niezawodnego lub bezpiecznego wyboru.

Jednak dostawca wyraźnie informuje, jakie metadane rejestruje na swojej stronie prywatności. Obejmuje to połączenie z lokalizacją serwera, zużycie przepustowości i znaczniki czasu połączenia / rozłączenia.

Następnie rejestrują kraj, z którego się połączyłeś, śmiało twierdząc, że nie rejestrują adresu IP. Nie wierzę jednak w to. Równie dobrze może być sztuczką, aby im zaufać!

30. TunnelBear - z siedzibą w Kanadzie

Kanada znajduje się na liście pierwszego kraju, do którego rozszerzono Umowę UKUSA, ostatecznie dodając kolejne dwa w celu utworzenia sojuszu Five Eyes.

Mając to na uwadze, TunnelBear z siedzibą w Kanadzie nie jest wcale pozytywnym znakiem. Nie wspominając, że sprzedaje to samo “Darmowy VPN Bez dzienników” oszustwo, które jest bardziej ryzykowne.

Dostawca’Polityka prywatności twierdzi, że nie gromadzi dzienników ruchu ani nie monitoruje żadnej aktywności użytkownika. Zbierają jednak informacje o, wersji systemu operacyjnego, wersji aplikacji TunnelBear, aktywnej dla miesiąca (1 lub 0) i miesięcznym zużyciu przepustowości.

Szczerze mówiąc, TunnelBear zapisujący te informacje wygląda tak, jakby się grał “gry słowne” jeśli chodzi o kłody, aby ukryć ich prawdziwe kolory. Nie poleciłbym dostawcy, jeśli pragniesz prywatności!

31. TorGuard - z siedzibą w USA

Byłem trochę niezdecydowany, aby dodać TorGuard do tej listy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dostawca oferuje wyjątkowe narzędzia do ochrony prywatności, a także całkiem niezwykłą listę dedykowanych adresów IP.

Jednak tylko dlatego, że mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, czuję się trochę niepewnie, rejestrując się u dostawcy - w celu zachowania mojej anonimowości w Internecie.

Ich polityka prywatności w przeważającej części była jasna i nie była pełna sprzeczności. TorGuard twierdzi, że tak “nie przechowuje ani nie rejestruje żadnego ruchu ani użycia z jego wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub proxy.”

Można to jednak zweryfikować tylko wtedy, gdy napotkają wezwanie sądowe lub polecenie kneblowania od agencji wywiadowczej lub rządu. Do tego czasu pozostawiłbym zaufanie dostawcy potencjalnym klientom!

32. TigerVPN - z siedzibą na Słowacji

TigerVPN jest dość bezpiecznym dostawcą pod względem jurysdykcji. Użytkownicy nie będą musieli martwić się o współpracę dostawcy z agencjami wywiadowczymi w innych krajach.

Twierdzą, że są zobowiązani do zachowania prywatności w swoim spisie treści, gwarantując, że nie zbierają ani nie rejestrują danych o ruchu. Nie dotyczy to jednak dzienników połączeń.

“Dbamy o Twoją prywatność i nie zbieramy ani nie rejestrujemy danych o ruchu ani aktywności przeglądania od indywidualnych użytkowników podłączonych do naszej sieci VPN.”

Dostawca zachowuje znaczniki czasu połączenia / rozłączenia i dane dotyczące przepustowości. Dobrą rzeczą jest to, że VPN nie przechowuje prawdziwych adresów IP użytkowników.

W związku z tym nadal jesteś dość bezpieczny dzięki usłudze VPN. Oczywiście podpisanie umowy z usługodawcą jest całkowicie możliwe. Jestem tylko informatorem!

33. VPNSecure - z siedzibą w Australii

VPNSecure ma swoją siedzibę główną w Australii, która jest krajem pięciu oczu. Jako taki może nie być najbardziej wiarygodną opcją, ponieważ kraj oddaje się masowej inwigilacji i wymianie informacji wywiadowczych.

To sprawia, że ​​dostawcy usług internetowych, telekomunikacyjnych i VPN są zobowiązani do przechowywania danych, do których rząd lub tajne agencje mogą uzyskać dostęp, gdy jest to wymagane, przez wydanie wezwania sądowego lub nakazu kneblowania.

Sam dostawca stara się upewnić, że nie przechowuje żadnych danych osobowych i gwarantuje, że nie rejestruje twojego adresu IP, znaczników czasu, używanego pasma lub żądań DNS.

Jednak pomimo tego, że nie są rejestrowane żadne logi, kiedyś oferowały “Warrant Canary”, który obecnie daje “Możemy’Wydaje się, że znajduję stronę, którą ty’szukam” błąd wskazujący, że usługa mogła otrzymać wezwanie sądowe lub nakazowe od rządu lub DIO, ASD, ASIO lub ASIS.

34. VPN Unlimited - z siedzibą w USA

Oparta na jurysdykcji 5 oczu sieć VPN Unlimited zapewniana przez KeepSolid Inc może nie być bezpieczną opcją dla wielu osób. Sama lokalizacja nakłada obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych.

Oczywiście VPN Unlimited twierdzi inaczej na swojej stronie polityki prywatności, podobnie jak powyższe nazwy. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna.

“KeepSolid Inc. NIE zbiera i nie rejestruje żadnych działań użytkownika podczas korzystania z ich usług VPN, z wyjątkiem całkowitej ilości ruchu w sieci dla każdej sesji i dat sesji, w celu wyświetlenia ich w użytkowniku’szafka internetowa i aplikacje klienckie VPN.”

To oświadczenie jest sprzeczne z ich “NIE zbiera i nie rejestruje” twierdzą, ponieważ nadal przechowują informacje o ruchu w sieci, znacznikach czasu połączenia, typie urządzenia i typie szyfrowania.

35. VPN Gate - z siedzibą w Japonii

VPN Gate może znajdować się w Japonii, ale nie traktują prywatności użytkowników poważnie. Dobrą rzeczą jest to, że są otwarci na swoje zasady rejestrowania.

Jeśli odwiedzasz ich stronę z zasadami zapobiegania nadużyciom, dostawca twierdzi “Zawsze przechowujemy dzienniki połączeń VPN publicznych serwerów przekazywania VPN VPN przez trzy lub więcej miesięcy.”

Informacje rejestrowane przez usługę obejmują znaczniki czasu połączenia, adres IP, docelowy serwer VPN, nieprzetworzony adres IP i nazwę hosta klienta itp..

36. Windscribe - z siedzibą w Kanadzie

Ponieważ Windscribe ma swoją siedzibę w jurysdykcji Five Eyes, nie można jej uznać za bezpieczną opcję, zwłaszcza jeśli chcesz wykorzystać pełną cyfrową prywatność.

Mają dostępne bezpłatne i płatne plany. W przypadku tych pierwszych rejestrują łączną przepustowość zużytą w okresie 1 miesiąca.

Jednak znaleziono również dostawcę rejestrującego znaczniki czasu użytkowników. Twierdzą, że te informacje nie są powiązane z kontami ani adresami IP, ale nigdy nie możemy być tego pewni.

Publikują żądania danych w czasie rzeczywistym od organów ścigania na stronie raportów dotyczących przejrzystości. Jednak niewiele jest dostępnych informacji na temat tych ogłoszeń.

37. ZenMate - z siedzibą w Niemczech

Z siedzibą w Niemczech ZenMate traci wiarygodność z powodu powiązania z krajem 14 oczu. Dostawca, podobnie jak wiele powyższych, twierdzi, że działa z polityką braku dzienników.

Jednak biorąc pod uwagę, że mają bezpłatny plan, trudno w to uwierzyć. Mogą przechowywać dzienniki ruchu i przepustowości w celu śledzenia.

Na stronie z polityką prywatności wspominają również o rejestrowaniu adresów IP, ale twierdzą, że są przetwarzane tylko tymczasowo. W końcu zaufanie do sieci VPN zależy od potencjalnych klientów.

Wiarygodni dostawcy ze ścisłą polityką VPN bez dzienników

Teraz, gdy wiesz, jakich usług VPN należy unikać. Uznałem, że ważne byłoby podanie informacji o dostawcach, którzy są mniej ryzykowni pod względem logowania.

Wiarygodne sieci VPN ze ścisłym & ldquo; No Logs & rdquo; Polityka

Oczywiście jest tylko kilka z WERYFIKOWANYMI “brak dzienników” zasady, więc będą bardziej szczegółowe. Mam nadzieję, że doceniasz ten wysiłek, ponieważ wykonanie tych badań i napisania zajęło mi 72 godziny!

1. Avast SecureLine - z siedzibą w Czechach

Z dala od jurysdykcji 5, 9 i 14 Eyes Avast SecureLine ma swoją siedzibę główną w Czechach, kraju przyjaznym dla Internetu. Zwiększa to jego wiarygodność na rynku.

Oczywiście sam dostawca jest również niesamowity, oferując zestaw narzędzi do prywatności, aby ukryć swoją tożsamość na rynku.

Czy Avast VPN prowadzi dzienniki? Chętnie dostawca jest bezpieczny przed wszelkimi dziennikami aktywności / użytkowania. Jedyne, co rejestrują, to czas i lokalizacja sieci połączeń VPN.

Informacje te zostaną usunięte po 30 dniach i tak naprawdę nie będą łączyły się z twoją tożsamością. Dlatego możesz uznać Avast za bezpieczną opcję prywatności online.

Poczekaj chwilę: przeczytaj naszą recenzję Avast SecureLine VPN, aby uzyskać więcej informacji.

2. CyberGhost - z siedzibą w Rumunii

CyberGhost, prawdopodobnie jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN na rynku, ma swoją siedzibę w Rumunii, która jest lokalizacją przyjazną dla Internetu. Taki, który wierzy w prywatność użytkowników (dość rzadko).

Jako taki, sam dostawca nie ma obowiązku przechowywania dzienników użytkowników. To pozwala im spełnić obietnicę prywatności, której być może pragną KAŻDE osoby.

W swojej polityce prywatności dane CyberGhost,

Poprzez naszą ścisłą politykę braku logów, zapewniamy, że NIE śledzimy ruchu użytkowników wykonywanego wewnątrz tunelu CyberGhost VPN, takiego jak: historia przeglądania, miejsce docelowe ruchu, preferencje wyszukiwania, zawartość danych, adresy IP lub zapytania DNS.

Jedyne, co nagrywają, to “próby połączenia” aby ustalić, czy się udało. Jednak nawet te informacje nie są powiązane z kontami użytkowników. Niewątpliwie CyberGhost to świetny wybór dla użytkowników dbających o prywatność na całym świecie!

3. ExpressVPN - z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Osobiście uważam ExpressVPN za najbezpieczniejszy wybór na rynku. VPN, który nie działa’t przechowywać dzienniki i jest z dala od “Wróg internetowy” jurysdykcje, zdecydowanie należą do “szanuje prywatność użytkowników” Kategoria.

W styczniu 2017 r. Władze tureckie dokonały nalotu na centra danych ExpressVPN w celu zbadania zabójstwa Andrieja Karłowa (ambasadora Rosji w Turcji), które miało miejsce 19 grudnia 2016 r. Przez Mevlüta Merta Altıntaşa (funkcjonariusza policji po służbie).

Chociaż jest to jasne, dochodzenie nie zostało zatrzymane. Władze próbowały znaleźć linki do innych zaangażowanych osób, tylko po to, aby dowiedzieć się o funkcjonariusza policji’Facebook i Gmail zostały usunięte.

Ujawniono ślady cyfrowe, akcja została wykonana za pośrednictwem prywatnego połączenia obsługiwanego przez ExpressVPN. Po przejęciu danego serwera i przeprowadzeniu dokładnej kontroli nie ujawniono żadnych użytecznych informacji.

Zmusiło to śledczych do skontaktowania się bezpośrednio z ExpressVPN w sprawie dzienników. Dostawca wspomniał o swojej polityce NO LOGS, stając na czele prywatności na rynku VPN.

W referencji usługa VPN pisze,

Jak oświadczyliśmy władzom tureckim w styczniu 2017 r., ExpressVPN nie ma i nigdy nie posiadał żadnych dzienników połączeń z klientami, które pozwoliłyby nam dowiedzieć się, który klient korzysta z konkretnych adresów IP cytowanych przez badaczy.

4. FrootVPN - z siedzibą w Szwecji

Ponieważ FrootVPN ma swoją siedzibę w jurysdykcji 14 oczu, nie można jej uznać za usługę godną zaufania. Dostawca będzie musiał współpracować z władzami w zakresie ujawniania dzienników na żądanie.

Nie ma w tym żadnej pracy, dlatego zawsze radzę użytkownikom trzymać się z daleka “Wróg internetowy” lokalizacje. Po prostu nie są tego warte.

FrootVPN oczywiście odważnie stwierdza, że ​​nie przechowują dzienników,

Dbamy o Twoją prywatność w Internecie. Twoje dane nigdy nie będą udostępniane osobom trzecim.

Zapominają jednak wyjaśnić, czy udostępnią jakiekolwiek informacje organom rządowym lub agencjom wywiadowczym, gdy zostaną wydane wezwanie sądowe lub nakaz kneblowania.!

Ich strona logowania i Polityka prywatności są również dość niejasne i jedynie stwierdzają, że nie ma zapisanych dzienników połączeń, takich jak znaczniki czasu. Co z innymi danymi osobowymi (PII)?

5. HIDE.me - z siedzibą w Malezji

Malezja jest bezpieczną jurysdykcją w Internecie, z dala od sojuszy 5, 9, 14 oczu. To daje Hide.me przewagę nad innymi nazwami na rynku. VPN szanuje użytkowników’ prawo do prywatności.

W związku z tym nie prowadzi dzienników ruchu ani nie monitoruje aktywności użytkownika. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, jeśli zarejestrujesz się w celu uzyskania bezpłatnego abonamentu z limitem przepustowości 2 GB.

Następnie dostawca prowadzi dzienniki aktywności (usuwane po kilku godzinach). Jeśli jednak zarejestrujesz się w planie premium, możesz spodziewać się większego bezpieczeństwa od dostawcy.

Możesz wyświetlić ich certyfikat wydany przez niezależnego analityka ds. Bezpieczeństwa weryfikującego ich roszczenia dotyczące braku logów. Wewnątrz można zobaczyć wiele wniosków na przestrzeni lat.

Dostawcy’ odpowiedzią na każde żądanie było:

hide.me nie może i nie prowadzi żadnych logów; dlatego nie będziemy w stanie udzielić Ci żadnych dalszych informacji w tej sprawie.

6. IVPN - z siedzibą na Gibraltarze

Gibraltar podlega również jurysdykcji w zakresie bezpiecznego internetu. Nie nakłada żadnych obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych ani nie dopuszcza się działań masowej inwigilacji wobec obywateli.

To samo daje IVPN przewagę na rynku, na którym ma siedzibę ponad 80 dostawców “Wróg internetowy” jurysdykcje. Gdyby tego było mało, IVPN narzuca surowe zasady braku logowania.

Dostawca nie przechowuje żadnych danych sesji / połączenia, takich jak znaczniki czasu, wykorzystanie przepustowości lub dane dotyczące aktywności / wykorzystania, takie jak odwiedzane strony internetowe, adres IP itp..

Nie było ani jednego przypadku wycieku informacji IVPN do żadnego rządu lub agencji wywiadowczej. Aby uzyskać więcej informacji na temat ich rejestrowania, możesz to sprawdzić “Polityka prywatności” strona!

7. Ivacy - z siedzibą w Singapurze

Założona w 2007 roku Ivacy była na czele prywatności, nawet zanim stała się rzeczywistością. Z siedzibą w Singapurze dostawca jest całkowicie bezpieczny przed inwazyjnym nadzorem i zatrzymywaniem danych.

Ściśle nie rejestrujemy ani nie monitorujemy działań związanych z przeglądaniem Internetu, dzienników połączeń, przypisanych adresów IP VPN, oryginalnych adresów IP, historii przeglądania, ruchu wychodzącego, czasów połączeń, danych, do których uzyskano dostęp i / lub zapytań DNS generowanych przez użytkownika końcowego.

Jedyne informacje rejestrowane przez dostawcę VPN to twoje imię i nazwisko, adres e-mail i metoda płatności podczas rejestracji. Oczywiście możesz użyć pseudo-identyfikatorów i nazw, aby dodatkowo ukryć swoją tożsamość.

Wszystko to pozwala użytkownikom pozostać całkowicie bezpiecznym w Internecie, ponieważ żadne dane nie mogą prowadzić do konkretnych działań konkretnego użytkownika ich usługi. Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać ich szczegółowe informacje “Polityka prywatności”.

8. Mullvad - z siedzibą w Szwecji

Mimo, że Mullvad ma siedzibę w jurysdykcji 14 oczu, nigdy nie znaleziono przekazania dzienników organom rządowym. W większości przypadków dostawca ukrywa twoją tożsamość.

Nie przechowuje żadnych dzienników informacji umożliwiających identyfikację osoby (PII). Jednak po przeanalizowaniu ich “Polityka prywatności”, Odkryłem, że Mullvad śledzi inne dane.

Obejmuje to całkowitą przepustowość na serwer, obciążenie procesora na rdzeń i całkowitą liczbę bieżących połączeń, z których żadne nie może połączyć się z twoją tożsamością.

Jako taki uważam Mullvada za bezpiecznego dostawcę, ale znowu wybór rejestracji zależy od potencjalnych klientów. Zaufanie jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze VPN.

9. NordVPN - z siedzibą w Panamie

Osobiście uważam NordVPN za jedną z najlepszych usług VPN No Logs na rynku. Z siedzibą w Rumunii dostawca zyskuje strategiczną przewagę nad innymi nazwami.

Lokalizacja jest bardzo bezpieczna i jest jurysdykcją przyjazną dla Internetu. Czy Nord VPN Log? Nie, oni “gwarantuje ścisłą politykę braku logów”, który jest weryfikowany przez dużą firmę księgową.

Audyt bezpieczeństwa został zakończony w listopadzie 2018 r., Podczas którego “Wielka 4” firma księgowa miała dostęp do serwerów, baz danych NordVPN, sprawdzania konfiguracji, operacji obserwatorów i pracowników.

Wyniki ujawniły, że NordVPN nie przechowuje dzienników ruchu, adresów IP, dzienników połączeń ani żadnych informacji o aktywności w Internecie, które mogłyby prowadzić z powrotem do użytkownika.

Ponieważ dostawca nakłada limit równoczesnych sześciu połączeń, posiada pewne mechanizmy monitorowania. Jednak żadne z nich nie stanowi zagrożenia dla prywatności lub bezpieczeństwa użytkowników.

10. Doskonała prywatność - z siedzibą w Szwajcarii

Szwajcarska usługa VPN oferuje zaawansowane funkcje anonimowości i bezpieczeństwa online. Sama lokalizacja była kiedyś “Przyjazny dla Internetu” jurysdykcja również.

Jednak po przyjęciu nowej ustawy we wrześniu 2017 r. Szwajcarię można teraz uznać za kraj “spółdzielnia” jurysdykcja, która będzie angażować się w ukierunkowany nadzór.

Nie wpływa to na Perfect Privacy i jego zobowiązanie do zachowania anonimowości. Dostawca uruchamia wszystkie swoje serwery w trybie dysku RAM, jak wyjaśniono na stronie zasad dziennika.

Nie rejestrują też / nie przechowują żadnych informacji poza całkowitym wykorzystaniem na serwerach. Najlepsze ze wszystkich: te twierdzenia są weryfikowane. W sierpniu 2016 r. Władze holenderskie zajęły jeden z serwerów dostawców w Rotterdamie w Holandii.

Chociaż nigdy nie podano przyczyny zajęcia serwera, Perfect Privacy potwierdziło, że nie przekazano żadnych danych konsumentów:

Ponieważ nie rejestrujemy żadnych danych, obecnie nie ma powodu, aby sądzić, że dane użytkownika zostały naruszone. Możemy teraz stwierdzić, że żadne dane klienta nie zostały naruszone z powodu zajęcia. Lokalizacja w Rotterdamie będzie nadal działać przy użyciu serwerów zastępczych.

11. Prywatny dostęp do Internetu (PIA) - z siedzibą w USA

PIA to amerykańska usługa VPN, która oferuje niedrogie i przyjazne dla użytkownika doświadczenie. Jest także jedynym dostawcą z siedzibą w USA, który uważam za bezpieczny wybór.

Niezależnie od obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania i nadzoru danych, PIA okazało się być “brak dzienników” dostawca, nie raz, ale dwa razy w ciągu ostatnich 4 lat.

“Możemy jednoznacznie stwierdzić, że nasza firma nie prowadzi i nadal nie prowadzi dzienników metadanych dotyczących tego, kiedy abonent uzyskuje dostęp do usługi VPN, jak długo subskrybent’użytkowanie było i z jakiego adresu IP pochodzi subskrybent. Co więcej, system szyfrowania nie pozwala nam przeglądać, a tym samym rejestrować, jakie adresy IP odwiedza lub odwiedził subskrybent.”

Pierwsza sprawa sądowa z 2016 r. Obejmowała wezwanie FBI do dostawcy żądającego rejestrów użytkownika, który rzekomo groził bombą podczas korzystania z PIA VPN.

Według oficjalnych dokumentów sądowych jedyną informacją, jaką może podać dostawca, jest to, że klaster adresów IP był wykorzystywany od wschodnich kosztów USA.

“Wezwanie zostało wysłane do London Trust Media [prywatny dostęp do Internetu], a jedyne informacje, które mogliby podać, to to, że klaster adresów IP, z którego korzystano, pochodzi ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.”

Druga sprawa z 2018 r. Dotyczyła internetowego hakera Rossa M. Colby'ego, który jest oskarżony o trzy wykroczenia i dwa przestępstwa związane z domniemanymi włamaniami do komputera.

FBI potwierdziło, że podejrzany korzysta w szczególności z usług VPN lub PIA w celu przeprowadzenia tej nielegalnej działalności, i zażądał rejestrów od dostawcy, ale nic nie otrzymał w zamian.

“London Trust Media prowadzi markę Private Internet Access (PIA), do której należy kilka adresów IP używanych do hakowania Embarcadero Media. Prywatny dostęp do Internetu nie rejestruje aktywności użytkowników, takich jak pliki, do których uzyskali dostęp lub zmiany, które wprowadzili w witrynie.”

Wydaje mi się to dość solidną polityką zerowania dzienników, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że PIA udaje się chronić swoich użytkowników, nawet gdy pojawiają się agencje wywiadowcze takie jak FBI!

12. Strefa zaufania - z siedzibą na Seszelach

Ponieważ Trust.Zone działa poza Seszelami, już teraz zyskują przewagę dzięki swojej bazie “przyjazny dla Internetu” jurysdykcja. Sam dostawca koncentruje się również na zapewnieniu pełnej anonimowości.

“Wszystkie nasze serwery VPN na całym świecie NIE przechowują żadnych plików dziennika, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej prywatności. Wszystkie dane dotyczące użytkowania są anonimowe i nie są powiązane z Twoim prawdziwym, publicznym adresem IP”

Mimo że te twierdzenia nie zostały jeszcze zweryfikowane, Trust.Zone w większości wydaje się bezpieczną usługą. Podejrzewam, że przechowują jakąś formę dzienników sesji, ale takich, które nie łączą się z użytkownikiem.

13. VyprVPN - z siedzibą w Szwajcarii

Z siedzibą w Szwajcarii, Golden Frog’Firma VyprVPN dołożyła wszelkich starań, aby stać się wiarygodnym dostawcą. Lokalizacja również pozytywnie wpłynęła na dostawcę.

W 2010 r. Federalny Sąd Najwyższy Szwajcarii uznał adresy IP za dane osobowe, których nie można śledzić bez poinformowania zaangażowanej osoby.

To dało VyprVPN przewagę. Szwajcaria’korzystne przepisy dotyczące prywatności, gwarantują również najwyższe bezpieczeństwo dostawcy i jego użytkowników. Jednak we wrześniu 2017 r. Weszła w życie nowa ustawa.

Zgodnie z Swissinfo.ch prawo to pozwala FIS na ukierunkowany nadzór, podsłuchiwanie prywatnych nieruchomości, linii telefonicznych i podsłuchiwanie komputerów, które wcześniej były niedozwolone.

W tym czasie VyprVPN rejestrował dane połączenia (w tym adresy IP), przechowywane przez 30 dni. Jednak dostawca chce teraz pracować ciężej nad ochroną prywatności użytkowników.

W rezultacie we wrześniu 2018 r. VyprVPN rozpoczął współpracę z Grupą Bezpieczeństwa Leviathan w celu przeprowadzenia audytu i konsultacji w celu przekształcenia ich usług w pełną “brak dzienników” Usługa VPN.

W przeciwieństwie do audytu NordVPN, ten przeprowadzony na VyprVPN jest dostępny do publicznej analizy i można się do niego odwołać udostępniając link. Oto sekcja z raportu:

“Przeanalizowaliśmy wszystkie elementy projektu zgodnie z oceną zagrożenia. Golden Frog pracowała nad usunięciem wszystkich wniosków niezwiązanych z logami jednocześnie z oceną. Po zakończeniu tej czynności przeprowadziliśmy ponowny test i zweryfikowaliśmy, czy wszystkie poprawki były skuteczne.”

14. VPNArea - z siedzibą w Bułgarii

Z dala od jurysdykcji 5, 9 i 14 oczu bułgarski VPNArea jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy chcą uzyskać anonimowość w Internecie.

Polityka prywatności utrzymuje zerową pozycję logowania, zapewniając użytkownikom, że ich działania pozostają bezpieczne podczas korzystania z VPNArea - szczególnie jeśli mieszkasz w kraju o surowych przepisach internetowych.

“Nie monitorujemy, nie rejestrujemy ani nie przechowujemy dzienników dla jednego klienta’aktywność VPN. Nie monitorujemy, nie rejestrujemy ani nie przechowujemy żadnych danych logowania, znaczników czasu, przychodzących i wychodzących adresów IP, statystyk przepustowości ani żadnych innych możliwych do zidentyfikowania danych użytkowników VPN korzystających z naszych serwerów VPN.”

Odnotowano również zero spraw przeciwko dostawcy, co dodatkowo weryfikuje ich roszczenia. Od ruchu, połączenia i dzienników adresów IP, VPNArea nie rejestruje żadnych danych PII.

15. ZoogVPN - z siedzibą na wyspie Man

ZoogVPN działa na Wyspie Man, która jest bezpieczną jurysdykcją internetową. Kraj’Przepisy nie nakazują zatrzymywania danych ani masowej inwigilacji obywateli.

Dostawca twierdzi również, że oferuje zerowe rejestrowanie,

“Ściśle nie zbieramy ani nie przechowujemy żadnych informacji na temat aktywności użytkownika, stron internetowych lub aplikacji, z których korzysta użytkownik, adresów IP użytkownika ani sesji logowania / wylogowywania użytkownika.”

Jeśli sprawdzisz ich Polityka prywatności, ZoogVPN ma również bardzo wyraźne zdanie na temat tego, co robi i nie śledzi. Rzeczywiście mamy innego dostawcę dzienników zerowych.

Jedyne, co rejestrują, to całkowite wykorzystanie przepustowości na swoich serwerach. Użytkownicy / potencjalni klienci nie muszą się martwić logowaniem aktywności online lub metadanymi, które mogą do nich prowadzić.

Sieci VPN, które nie rejestrują istotnych danych / informacji!

Jesteś już zaznajomiony z ponad 30 usługami VPN, które można uznać “niegodny zaufania” i powyżej 15 lat, które gwarantują pełną anonimowość. Jednak wciąż pozostaje wiele nazw do rozważenia.

Należą do nich VPN, które znajdują się na środku. Dostawcy, którzy mają siedzibę w BEZPIECZNYCH jurysdykcjach, ale nadal rejestrują minimalne informacje o połączeniu, które niekoniecznie łączą się z twoją tożsamością.

Zdecydowałem więc, dlaczego nie stworzyć dla nich osobnej listy! Poniżej możesz zobaczyć nazwy dostawców, którzy nie rejestrują identyfikowalnych informacji / danych. Rejestracja w nich zależy wyłącznie od Ciebie.

 1. Anonimowy VPN - z siedzibą na Seszelach
 2. BlackVPN - znajduje się w Hongkongu
 3. BulletVPN - z siedzibą w Estonii
 4. BolehVPN - z siedzibą w Malezji
 5. Boxpn - znajduje się w Turcji
 6. CactusVPN - znajduje się w Mołdawii
 7. CyberSilent - z siedzibą w Polsce
 8. CryptoStorm - Znajduje się na Islandii
 9. Doublehop - Znajduje się na Seszelach
 10. DotVPN - znajduje się w Hongkongu
 11. DathoVPN - znajduje się w Panamie
 12. DefenceVPN - znajduje się na Barbadosie
 13. CitizenVPN - z siedzibą w Danii
 14. EarthVPN - z siedzibą na Cyprze
 15. Easy Hide IP - znajduje się na Seszelach
 16. F-Secure Freedome - z siedzibą w Finlandii
 17. Ja - znajduje się na Cyprze
 18. FinchVPN - z siedzibą w Malezji
 19. HideIPVPN - znajduje się w Mołdawii
 20. ibVPN - z siedzibą w Rumunii
 21. W przebraniu - znajduje się w Belize
 22. IdentityCloaker - Czechy
 23. IronSocket - znajduje się w Hongkongu
 24. Keenow Unblocker - Znajduje się w Izraelu
 25. Kepard - znajduje się w Mołdawii
 26. Le VPN - znajduje się w Hongkongu
 27. LimeVPN - znajduje się w Hongkongu
 28. Moja prywatna sieć - Hongkong
 29. nVPN - z siedzibą w Bośni
 30. NoodleVPN - z siedzibą w Malezji
 31. OneVPN - znajduje się w Hongkongu
 32. Privatoria - znajduje się w Czechach
 33. PandaPow - znajduje się w Hongkongu
 34. sh - Znajduje się na Seszelach
 35. SpyOFF VPN - znajduje się w San Marino
 36. SmartVPN - znajduje się na Seszelach
 37. SecurityKISS - z siedzibą w Irlandii
 38. SwissVPN - z siedzibą w Szwajcarii
 39. VPNLUX - znajduje się w Belize
 40. AC - z siedzibą w Rumunii
 41. VPN Baron - z siedzibą w Rumunii
 42. ht - Znajduje się w Belize
 43. VersaVPN - z siedzibą na Filipinach
 44. asia - Znajduje się w Belize
 45. VPNBook - znajduje się w Szwajcarii
 46. ZenVPN - znajduje się na Dominice
 47. ZorroVPN - znajduje się w Belize
 48. ZPN - znajduje się w ZEA

Podsumowanie

Prawdopodobnie masz teraz dobry pomysł na temat różnych zasad rejestrowania usług VPN. Tam, gdzie większość twierdzi, że jest bez logów, gromadzi się informacje, które zbierają dane osobowe (PII).

Oczywiście, niektórzy są bardziej cywilizowani i po głębszym wykopaniu ujawniają tylko minimalne informacje o połączeniu. Jeśli jednak mówimy o całkowitej anonimowości. Tylko nieliczne okazują się być BEZLOGOWI.

Próbowałem podać jak najwięcej informacji na temat VPN dla wszystkich tych kryteriów’s. To dlatego, że wiem, że czasami może być trudno zrozumieć tajniki zasad rejestrowania.

Oprócz różnych strategii, dostawcy mają różne sposoby przekazywania tych zasad użytkownikom, często ukrywając swoje prawdziwe kolory przed trudną grą słów.

W każdym razie, mam nadzieję, że ten przewodnik okaże się przydatny w ustaleniu prawdy. Skomentuj poniżej, jeśli masz jakieś pytania / wątpliwości. Odpowiem osobiście. Życzymy miłego dnia bez logów!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me