Najbardziej transparentni dostawcy VPN – TYLKO 4 na 16 jest godnych zaufania

Coraz więcej osób ma świadomość swojej cyfrowej prywatności, co prowadzi do napływu internautów subskrybujących usługi VPN na całym świecie.

WI kwartale 2018 r. Internauci korzystający z VPN zwiększyli się o 18% w Ameryce Północnej, 18% w Europie, 20% na Bliskim Wschodzie & Afryka, 23% w Ameryce Łacińskiej i 30% w regionie Azji i Pacyfiku.

Użytkownicy Internetu z VPN (2018 Statista)

Jednak jednym z powodów, dla których większość ludzi przestaje korzystać z usług VPN, jest brak przejrzystości. Niewielu dostawców na rynku jest uczciwych co do swojej oferty.

Większość unika ujawniania szczegółowych informacji o swojej siedzibie głównej, właścicielach, inwestorach, radzie dyrektorów, raportach kanarków / raportach dotyczących przejrzystości oraz procesach audytu (jeśli takie istnieją).

Dlatego BestVPN.co to stworzył “Przejrzyste sieci VPN” przewodnik, w którym uzyskasz wszystkie informacje w tle. Zwróciłem się do różnych zespołów wsparcia VPN za pośrednictwem poczty elektronicznej, zadając JE inwazyjne pytania &# 55357;&# 56841;

Najbardziej transparentni dostawcy VPN

  1. Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo??
  2. Rzeczy się komplikują!
  3. Zapytanie dostawców VPN o przejrzystość za pośrednictwem poczty elektronicznej

Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo??

Nie ma wątpliwości, że VPN to przydatne narzędzie. Maskują Twój adres IP, maskują Twoją lokalizację i szyfrują ruch przychodzący / wychodzący, dając użytkownikom klucz do otwierania zamkniętych drzwi.

Te funkcje VPN są szczególnie prawdziwe dla użytkowników z krajów o surowych przepisach dotyczących Internetu, takich jak Iran, Irak, Turcja, Chiny, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt. Niektóre z nich nawet banują Facebooka, WhatsApp, Google itp.

Wiele usług VoD nakłada również ograniczenia geograficzne. Nie wspominając o tym, że łowcy naruszeń praw autorskich zawsze szukają osób pobierających pirackie materiały za pośrednictwem p2p / udostępniania plików.

Korzystanie z VPN zapewnia ochronę przed tymi myśliwymi, chroni cię przed wścibskimi oczami, pozwala odblokować ograniczone treści i odzyskać dostęp do ulubionych platform / aplikacji społecznościowych.

Niektórzy internauci używają ich nawet do uzyskiwania dostępu do stron / plików / usług w pracy lub do zwykłej komunikacji z przyjaciółmi / rodziną za granicą, jak pokazano w badaniu powodów użycia VPN poniżej.

Wiodące motywacje do korzystania z VPN (2018 Statista)

Rzeczy się komplikują!

Tam, gdzie są pozytywne, są też negatywne. Mógłbym powiedzieć, że VPN oferują pełne bezpieczeństwo użytkownikom, ale byłoby to kłamstwem. Pomyśl o użyciu VPN jako pierwszego kroku do korzystania z prywatności cyfrowej.

Usługi te mają jednak własny zestaw złożoności. Oceniając “bezpieczeństwo” VPN, w grę wchodzi całkiem sporo czynników, które zachęcają użytkowników do pogłębiania wiedzy.

Na przykład usługa VPN oparta na jurysdykcji 5, 9 lub 14 oczu może nie być najbezpieczniejszą opcją ze względu na nałożone przez rząd obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych i masowego nadzoru.

Podobnie są różne “zasady rejestrowania” dla każdego dostawcy. Tam, gdzie niektóre mogą być bez logów, większość może pozwolić sobie na zapis informacji o sesji / połączeniu.

Następnie masz problemy dotyczące wycieków adresów WebRTC / DNS / IP i korzystania z fałszywych (wirtualnych) lokalizacji, przy czym dostawcy nie są wobec nich uczciwi wobec klientów / potencjalnych klientów.

Co najważniejsze, dostawcy VPN nie ujawniają podstawowych informacji o swojej usłudze, ponieważ brakuje przejrzystości niezbędnej do tego, aby użytkownicy ufali swojemu produktowi.

Zapytanie dostawców VPN o przejrzystość za pośrednictwem poczty elektronicznej

Brak przejrzystości ze strony dostawców skłonił mnie do skontaktowania się z nimi prywatnie za pośrednictwem poczty e-mail i uzyskania dodatkowych informacji na temat różnych usług VPN, zadając im kilka inwazyjnych pytań.

Chciałem zobaczyć, jak większość dostawców zareaguje przy odwróconych tabelach. Zamiast pytać nas o informacje, stworzyłem listę pytań, na które mogli odpowiedzieć.

Tam, gdzie niektórzy czuli się swobodnie, dzieląc się szczegółami, inni wybierali pytania, na które chcieli odpowiedzieć, budząc podejrzenia.

Pytania zawierały informacje o firmie’siedzibę główną, jej lokalizację, właścicieli i inwestorów stojących za spółką oraz zarząd. Zapytałem ponadto, czy VPN wydał raporty dotyczące przejrzystości, czy przeprowadził audyt strony trzeciej.

Wysłałem e-mail do około 180 dostawców, kiedy prowadziłem badania dotyczące tego przewodnika porównawczego VPN. Do tej pory otrzymałem odpowiedzi od 15 i tylko 3 dostawców jest całkowicie przejrzystych:

  1. Idealna prywatność
  2. Ukryć. mnie
  3. CyberGhost

Będę aktualizować tę listę, gdy otrzymam więcej odpowiedzi…

Doskonała prywatność - z siedzibą w Szwajcarii i założona w 2014 r

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Nasza siedziba znajduje się w Szwajcarii. Dokładny adres można znaleźć w naszym wydawnictwie: https://www.perfect-privacy.com/en/imprint

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, publikujemy oświadczenia Warrant Canary.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Każdego miesiąca. Oto link: https://www.perfect-privacy.com/en/warrant-canary. Nie publikujemy regularnych raportów dotyczących przejrzystości.

W przypadku oficjalnych zapytań zawsze uprzejmie informujemy, że nie mamy żadnych danych, które moglibyśmy ujawnić. Ty też nie’muszę opublikować każde żądanie DCMA.

W przypadku konfiskat serwerów informujemy Cię na naszym blogu: https://www.perfect-privacy.com/en/blog/server-seizure-in-rotterdam

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie, nie musimy sprawdzać naszych roszczeń. Czasami widzimy te audyty z innymi dostawcami, jednak możemy’walczcie z poczuciem, że to po prostu bzdury.

Chodzi mi o to, że okłamujesz swoich klientów, dlaczego nie kłamiesz także podczas audytu? Dlaczego w ogóle przeprowadzam audyt? Po prostu przygotuj ładny plik PDF, twierdząc, że ma niesamowity audyt.

Ponadto, nawet przy pewnym rzetelnym audycie, co powstrzymuje dowolnego dostawcę przed włączeniem rejestrowania i wszystkich shenaniganów w momencie zakończenia audytu?

Jeśli nie, dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Jak powiedziałem: te audyty rejestrowania nie są użyteczne. My’działamy na rynku od ponad 10 lat, a wydarzenia miały miejsce w Rotterdamie. Scena wie, że możesz na nas polegać w 100 procentach.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Możemy potwierdzić, że wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy mieszkamy w Europie i znamy się od wielu lat ze względu na wspólne zainteresowania w dziedzinie komputerów, bezpieczeństwa, hakowania i aktywizmu.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

W naszym biznesie bardzo ważna jest niezależna praca. Że’dlatego działamy całkowicie bez inwestorów. To’nie chodzi też o szybkie dorastanie.

Chcemy zaoferować profesjonalną usługę VPN, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. To właśnie scena docenia w nas.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Cholera, będzie tak fajnie, kiedy będziemy Giant Corporation z zarządem. Żartuję, ale poważnie, nie ma zarządu.

nVPN - z siedzibą w Bośni i założony w 2010 r

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

My don’mam coś takiego jak “oficjalna lokalizacja” i dlatego też nie ma adresu. Jesteśmy grupą czterech entuzjastów prywatności, najbardziej rozpowszechnionych w regionie Europy Wschodniej w Bośni, Ukrainie, Polsce i Serbii.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak naprawdę planujemy to zrobić wkrótce, tak, ale nie’Mają już takie rzeczy, ale planowane jest na 2019 r. utworzenie archiwum, do którego każdy członek może uzyskać dostęp i czytać nasze odpowiedzi.

Jeśli nie ma opublikowanych raportów dotyczących przejrzystości / rozliczeń, jakie są przyczyny?

Nie ma powodu, aby nie publikować naszych odpowiedzi i instrukcji, naprawdę, nie’nie mam nic do ukrycia. Jak wspomniano powyżej, opublikujemy to i udostępnimy naszym członkom w 2019 r.

mogę’Podaj dokładną datę, ponieważ najpierw mamy wiele innych zadań do wykonania (wdrożenie WireGuard, pełne natywne IPv6 i wydanie naszego klienta Linux i Mac OS - kolejne 2-6 tygodni).

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Ja osobiście nie miałbym z tym problemu, pytanie brzmi, jak i która firma przeprowadziłaby taki audyt i jak mam na myśli, jak taki audyt naprawdę wygląda w rzeczywistości, jakie dane chcą zobaczyć w bazie danych, po stronie serwera.

Mam na myśli, że po stronie serwera i tak nie ma nic ciekawego - ale baza klientów to kolejna historia, w której mamy e-maile od klientów, więc nie jestem pewien, która firma może to zrobić, kto jest wystarczająco godny zaufania.

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Bez powodu, po prostu nie jestem pewien, jak to się stanie i kto jest na tyle zaufany, aby przeprowadzić audyt.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Nie mamy jednego właściciela, jak stwierdzono powyżej i nikt nie jest właścicielem nVPN.net, mamy cztery osoby.

Jeśli dwa z nich mają dostęp do domeny, tylko jeden z nich ma prawa dostępu do bazy danych, nie ma tutaj właściciela.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

W ogóle nie mamy inwestorów, wszystko jest zrobione przez siebie i obsługiwane przez cztery osoby, które ja’wspomniano powyżej.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Żaden.

Hide.Me - z siedzibą w Malezji i uruchomiony w 2012 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Jesteśmy zarejestrowani w Malezji, adres naszej firmy to: eVenture Limited, Office 2.19, Lazenda Commercial Center, Federal Territory of Labuan, 87007 Malaysia. Numer rejestracyjny: LL09685

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, publikujemy raport przejrzystości okresowości z danymi historycznymi.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Ostatnim był 2015, a następny zostanie opublikowany w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni.

https://hide.me/en/blog/leon-juranic-certizes-hide-me-as-one-of-the-most-anonymous-vpn-provider/

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Tak, jesteśmy jedną z pierwszych firm VPN, które zostały skontrolowane przez niezależnego audytora / firmę.

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

https://hide.me/en/blog/leon-juranic-certizes-hide-me-as-one-of-the-most-anonymous-vpn-provider/

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Firma jest w całości własnością prywatną.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie, nie mamy zewnętrznych inwestorów.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Dyrektorem firmy jest Sebastian Schaub.

CyberGhost VPN - z siedzibą w Rumunii i uruchomiony w 2011 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

My’ponownie w Bukareszcie, w Rumunii, poza jurysdykcją Sojuszu 5 Eyes, 9 Eyes i 14 Eyes. Nasze dane są tutaj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/imprint

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, jako pierwsi w branży VPN opublikowaliśmy Raport przejrzystości w 2011 roku. To’to tradycja, którą kochamy.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Nasz roczny raport przejrzystości jest dostępny tutaj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/transparency-report

Numery wniosków prawnych za I kwartał 2019 r. Będą wkrótce dostępne w naszym Centrum prywatności: https://www.cyberghostvpn.com/privacyhub/

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Do tej pory koncentrowaliśmy się na budowaniu najlepszej sieci VPN dla naszych użytkowników. Ale planujemy poddanie naszej sieci VPN audytowi w przyszłości.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Nie jest to powszechne w branży VPN, ale wszystkie szczegóły dotyczące nas są jawne. Poznaj nasz zespół i nasze psy biurowe tutaj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/team

Więcej tutaj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/transparency-report/about-us i tutaj: https://www.instagram.com/cyberghost_private_life/?hl=en

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

My’ponownie częścią Kape. Więcej informacji tutaj: http://www.kape.com/about-us.html

Kim są zarząd Twojej firmy?

Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj: http://investors.kape.com/board-of-directors

Hotspot Shield - z siedzibą w USA i wprowadzony na rynek w 2005 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Nasza siedziba znajduje się w Redwood City w Kalifornii. Adres: 1800 Seaport Blvd Redwood City CA.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, publikujemy raporty dotyczące przejrzystości. Ponieważ nie zbieramy informacji, które pozwalają nam śledzić wykorzystanie Internetu w naszych sieciach VPN z powrotem do poszczególnych użytkowników.

Nie udostępniamy rządom, organom ścigania ani innym stronom trzecim informacji na temat witryn odwiedzanych przez naszych użytkowników podczas korzystania z naszych usług.

Ponadto nie możemy zidentyfikować pojedynczego użytkownika na podstawie publicznego adresu IP.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Każdego roku. Oto link https://www.hotspotshield.com/reports/AnchorFree_Transparency_Report-2018.pdf

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Tak. AVTEST

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

https://www.av-test.org/fileadmin/pdf/reports/AV-TEST_VPN_Trust_Report_August_2018_EN.pdf

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Informacje na temat zespołu i rady dyrektorów można znaleźć na stronie Anchorfree:

https://www.pango.co/about/

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Informacje na temat zespołu i zarządu można znaleźć na stronie Anchorfree: https://www.pango.co/about/ 

Kim są zarząd Twojej firmy?

Informacje na temat zespołu i zarządu można znaleźć na stronie Anchorfree: https://www.pango.co/about/

VPNSecure - z siedzibą w Australii i założony w 2010 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Poziom 1/360 St Paul’s Terrace Fortitude Valley, Brisbane Queensland.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Do niedawna opublikowaliśmy Kanarek Warrant - jednak w Australii Kanarki Warrant są teraz nielegalne i musieliśmy je usunąć.

Jesteśmy w trakcie przeprowadzki firmy do Hongkongu z powodu ostatnich zmian w australijskim prawie - po zakończeniu tego kroku ponownie opublikujemy Kanarek Warrant

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Przeprowadzamy zewnętrzne testy penetracyjne, ostatni test został zakończony w listopadzie 2017 roku przez Senseon Solutions

Wcześniej nie rozważaliśmy naszych roszczeń o brak logowania przez stronę trzecią, taką jak Senseon, jednak możemy rozważyć zrobienie tego w przyszłości, aby zapewnić klientom spokój ducha.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Shayne McCulloch - Linked IN https://www.linkedin.com/in/shaynem

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Brak inwestorów.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Shayne McCulloch.

ProtonVPN - z siedzibą w Szwajcarii i założony w 2014 r

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Nasza siedziba znajduje się w Genewie w Szwajcarii. Chemin du Pré-Fleuri, 3 CH-1228 Plan-les-Ouates, Genève, Szwajcaria.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, aktualizujemy nasz raport przejrzystości & Warrant Canary, ilekroć pojawi się nowy ważny wniosek prawny.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Ostatnia aktualizacja 2 lutego 2019 r .: https://protonvpn.com/blog/transparency-report/

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Jeszcze nie, ponieważ byliśmy w pełni przejrzysti dla naszych użytkowników w odniesieniu do naszej siedziby, właścicieli, usług itp.

Rozważamy jednak audyt w najbliższej przyszłości, ponieważ stał się on standardem branżowym.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

ProtonVPN AG jest w całości własnością Proton Technologies AG.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Brak odpowiedzi.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Zarządem ProtonVPN AG jest Antonio Gambardella.

Windscribe - z siedzibą w Kanadzie i uruchomiony w 2015 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

9251 Yonge St # 8901, Richmond Hill, ON, L4C 9T3, Kanada. Zanim powiesz Kanada = 5 oczu = źle: https://blog.windscribe.com/i-doesnt-matter-how-many-eyes-you-have-66f59fc1e777

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

tak.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

https://windscribe.com/transparency

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

My’pracujemy nad systemem, który wykroczy poza audyt zewnętrzny i pozwoli każdemu zweryfikować nasze roszczenia bez konieczności polegania na nim “eksperci”.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

https://www.crunchbase.com/organization/windscribe#section-overview

https://angel.co/windscribe

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Brak inwestorów.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Jegor Sak.

ibVPN - z siedzibą w Rumunii i założony w 2003 r

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Nasza firma znajduje się w Tirgu-Mures w Rumunii. Adres jest publicznie dostępny na naszej stronie, w obszarze stopki: https://www.ibvpn.com

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Nie

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Nie dotyczy

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Nasza firma musi przestrzegać RODO, a rok przed 25 maja 2018 r. Spędziliśmy na przygotowywaniu, a kolejne miesiące na wdrażaniu mechanizmu ochrony danych, który zapewnia naszym klientom bezpieczeństwo ich danych. Celem na 2019 r. Jest skuteczne wdrożenie ISO 27001 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji) i 9001 (zarządzanie jakością).

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

SC Amplusnet SRL jest spółką posiadającą pełną własność ibVPN. Właściciele firmy to osoby prywatne zaangażowane w rozwój i utrzymanie usługi ibVPN.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie mamy inwestorów.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Możesz sprawdzić informacje publiczne o firmie SC Amplusnet SRL.

KeepSolid - z siedzibą w USA i założony w 2013 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

KeepSolid’Siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Nasz adres to 3220 Arlington Ave. Suite 5A Bronx, NY 10463, Stany Zjednoczone

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Nie.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Nie dotyczy

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

Nie dotyczy

A jeśli nie, to dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

To jest dodatek do naszych planów w tym roku.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Naszymi właścicielami są Wasilij Iwanow i Oleg Bocharnikow. Możesz sprawdzić więcej informacji na ich temat tutaj https://www.keepsolid.com/pressroom/board-of-members

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie, nie mamy żadnych inwestorów. My’ponownie firma bootstrap.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Więcej informacji można znaleźć w naszej Radzie Dyrektorów na stronie www.keepsolid.com/pressroom/board-of-members

Mullvad - z siedzibą w Szwecji i uruchomiony w 2009 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Amagicom AB, Box 53049, 40014 Göteborg, Szwecja.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Nie, w Szwecji nie ma przepisów, które wymagają od nas gromadzenia / rejestrowania / działania przeciwko naszym użytkownikom danych, które nas dotyczą, czytaj więcej: https://www.mullvad.net/guides/swedish-legislation/

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

tak.

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

https://mullvad.net/blog/2018/9/24/read-results-security-audit-mullvad-app/

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Amagicom jest w 100% własnością założycieli: Fredrika Strömberga i Daniela Berntssona.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Fredrik Strömberg, Daniel Berntsson i Jan Jonsson (CEO)

SigaVPN - z siedzibą w USA i uruchomiony w 2017 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

PO Box 1722, Southaven, MS, 38671, Stany Zjednoczone. Ponieważ jest to jednoosobowe przedsiębiorstwo i coś, co robię z boku, nie ma powodu, aby wynajmować biuro.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Kanarki Warrant NIE zawsze są wiarygodne. Rząd USA może zmusić kogoś do aktualizacji. Moim zdaniem zastanawianie się nad kanarkami nakazowymi przez dłuższy czas.

Ustaliłem, że to po prostu tworzy fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Ja nie’t mieć raporty dotyczące przejrzystości, ponieważ do mnie wpłynęło zero wniosków rządowych.

Opublikowałbym jeden w przypadku otrzymania wniosku rządu.

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Audyt jest drogi.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

ja’jestem administratorem systemu i rzecznikiem prywatności.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Darczyńcy pomagają uruchomić usługę. Nie, żeby chronić ich prywatność’udostępniać swoje informacje.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Tylko ja.

PrivateVPN - z siedzibą w Szwecji i założony w 2009 r

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Szwecja - Sollentuna.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Nie

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Nie dotyczy

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

Nie dotyczy

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Nie ma konkretnego powodu. Planujemy uruchomić audyt, gdy mamy zainstalowane nasze nowe środowisko.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Więcej informacji o firmie można znaleźć tutaj: https://www.allabolag.se/5568951486/privat-kommunikation-sverige-ab

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie ma zewnętrznych inwestorów!

Kim są zarząd Twojej firmy?

Więcej informacji o firmie można znaleźć tutaj: https://www.allabolag.se/5568951486/privat-kommunikation-sverige-ab

WASEL Pro - z siedzibą w Holandii i założony w 2012 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Adres w stopce www.bvpn.com. Laanzichtweg 60-B 4847 SJ Teteringen (Breda), Holandia.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Tak, jednak nie zrobiliśmy tego’mieć jakieś incydenty w ciągu 9 lat naszej działalności.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Mieliśmy 0 incydentów.

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

nie.

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Nie mamy’zwróciły się do niego wszelkie wiarygodne organizacje.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Serwis jest własnością małej grupy programistów, którzy znaleźli internet w połowie lat 90. i robili wszystko, co w jego mocy, aby był tak otwarty, jak kiedyś..

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Nie, usługa jest budowana, finansowana, prowadzona przez tę samą grupę programistów, bez inwestorów, bez własności banku.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Tych samych 3 programistów.

Seed4Me - z siedzibą na Tajwanie i uruchomiony w 2012 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Usługa VPN Seed4.Me jest rozwijana przez rozproszony zespół programistów. Wolimy zachować prywatność szczegółów dotyczących naszej struktury jako jeszcze jednej warstwy ochrony dla naszych klientów.

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Nie.

Jeśli tak, to jak często? Pomocny byłby link do adresu URL lub pliku PDF!

Nie dotyczy

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Nie.

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

Nie dotyczy

Dlaczego nie zostałeś jeszcze poddany audytowi? Wszelkie powody?

Nasi użytkownicy nie prosili nas o to. Większość ludzi wymaga szybkiego i stabilnego połączenia VPN w niskiej cenie - to oferujemy.

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Wolimy nie ujawniać tych informacji.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Wolimy również nie ujawniać tych informacji.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Wolimy również nie ujawniać tych informacji.

Surfshark - z siedzibą w BVI i uruchomiony w 2018 roku

Gdzie jest siedziba Twojej firmy? Czy możemy dostać adres??

Surfshark jest zastrzeżonym znakiem towarowym Surfshark Ltd., osoby prawnej z Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Oficjalny adres Surfshark Ltd. jest następujący:

Surfshark Limited

Vanterpool Plaza, 2. piętro, Wickhams Cay I, Road Town, VG 1110

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Czy publikujesz Raporty przejrzystości / Kanarki Warrant??

Rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych nie wymaga od Surfshark publikowania raportów dotyczących przejrzystości / zezwoleń; dlatego tego nie robimy.

Surfshark jest firmą prywatną, dlatego publikowanie tego rodzaju raportów nie jest obowiązkowe. Ponieważ Surfshark nie jest notowany publicznie na żadnej giełdzie papierów wartościowych, stosujemy powszechną praktykę nieujawniania takich informacji opinii publicznej.

Czy Twoje roszczenia zostały zbadane przez niezależną zewnętrzną firmę ochroniarską?

Surfshark jest jednym z niewielu dostawców usług VPN, którzy zostali poddani niezależnej kontroli. Ostatni audyt został przeprowadzony w listopadzie 2018 r. Przez uznaną niemiecką firmę ochroniarską

Jeśli tak, kiedy ostatnio kontrolowano twoją usługę VPN? Czy możemy otrzymać link do pliku URL / PDF??

Surfshark VPN kontrolowany przez Cure53.

https://cure53.de/pentest-report_surfshark.pdf

Czy możemy uzyskać informacje o właścicielach firmy?

Surfshark świadczy usługi dla ludzi na całym świecie, w tym w krajach o bardzo restrykcyjnych warunkach i reżimach, w których dostęp do Internetu jest kontrolowany, media przeciwne są prześladowane, a organizacje pozarządowe są ograniczone. Jesteśmy jednym z niewielu dostawców VPN, którym udało się pokonać Wielką zaporę ogniową w Chinach. Tak długo, jak jesteśmy zdeterminowani, aby inwestować czas i wysiłek w opracowywanie inteligentnych rozwiązań, które mogą pokonać ograniczenia.

Jeśli chodzi o naszego CEO, jest on znany jako Par Kaz. Założył Surfshark jako własne przedsięwzięcie mające na celu stworzenie lepszego narzędzia do ochrony prywatności niż inni. Jest maniakiem prywatności o wykształceniu technicznym, który swoją karierę spędził pracując z produktami bezpieczeństwa cybernetycznego oraz administratorem systemu w różnych częściach świata. Jeśli chodzi o Magnusa, jest on znany w tej dziedzinie i cytowany w niektórych publikacjach Surfshark.

Czy macie jakichś inwestorów i czy informacje te są publicznie dostępne dla użytkowników??

Surfshark Ltd. jest własnością prywatnych akcjonariuszy, którzy postanowili nie ujawniać swoich prywatnych informacji publicznie, ponieważ nie jest to prawnie wymagane.

Kim są zarząd Twojej firmy?

Surfshark to prywatna firma, od której nie wymaga się posiadania i nie ma zarządu. Jest zarządzany przez zespół zarządzający, w skład którego wchodzą dyrektor naczelny, dyrektor marketingu, dyrektorzy technologii, a także kilku właścicieli produktów.

Podsumowanie

Dzięki temu osiągamy koniec tego przejrzystego przewodnika po VPN. Głównym celem tego jest pomoc użytkownikom w uzyskaniu dodatkowych informacji na temat różnych dostawców i ich podstawowych informacji.

Pamiętaj, że dwuznacznym usługom nigdy nie można ufać. Tylko dostawcy o ugruntowanej reputacji uczciwości mogą pomóc Ci w osiągnięciu pełnej prywatności cyfrowej.

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże ci uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Niemniej jednak, jeśli masz jakieś pytania / pytania lub potrzebujesz wywiadu z konkretnym dostawcą, zrób komentarz poniżej.

Byłoby to bardzo mile widziane, pomagając bratu, udostępniając ten przewodnik innym użytkownikom zaawansowanym technologicznie lub dbającym o prywatność użytkowników. Dziękuję i życzę miłego dnia! jot

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me