Vystavené viac ako 100 zásad VPN protokolov – 37 VPN uchováva vaše protokoly a 15 nevyhovuje

V tempe “digitálne” svet, ktorý sme vytvorili, “súkromia” je často spoločným problémom. Po pravde povedané, všetko, čo robíte online, zanecháva digitálnu stopu, vďaka ktorej je známkou desaťročia.

Internet nikdy nič nezabudne a budete blázni očakávať opak. Keby to nestačilo, mali by ste na vás špehovať vlády, tajné agentúry a hackerov.

Krajiny podľa krajín, pridajte sa do “Správy bez hraníc” zoznam označený ako to, čomu hovoríme “internetoví nepriatelia”, púšťať sa do aktivít hromadného sledovania občanov.

To je dôvod, prečo sa používanie sietí VPN stáva populárnou, aby sa vaša identita skryla a anonymné online aktivity. Tieto služby tretích strán však nemusia byť úplne bezpečné.

Rôzni poskytovatelia VPN sa zapájajú do protokolovania alebo trpia problémami s únikom, čo ohrozuje vaše súkromie. Na základe toho spoločnosť Bestvpn.co vytvorila túto komplexnú príručku týkajúcu sa protokolov. Dúfam, že odpovie na všetky vaše otázky!

Contents

37 VPN uchováva vaše denníky & 15 Don’T

 1. Typy protokolov VPN
 2. Prečo sa do protokolu VPN ukladajú údaje?
 3. Budíky VPN ukladajúce informácie o protokolovaní
 4. Dôveryhodné VPN s prísnymi “Žiadne záznamy” politika

Typy protokolov VPN

Skôr ako sa podrobne venujem vysvetleniu rôznych typov protokolov virtuálnej chránenej siete, dovoľte mi objasniť, že všetci poskytovatelia si oddávajú nejaký záznam / ukladanie informácií. Existovalo len niekoľko zriedkavých prípadov, keď boli poskytovatelia testovaní a overovali svoje LOGLESS nároky.

Pokiaľ nedôjde k incidentu týkajúcemu sa predvolania vlády, nemôžete skutočne povedať, či je konkrétna VPN bezpečná. To neznamená, že ich prestanete používať úplne, len preto, že to nemusia byť všetky slnečné lúče a dúhy, a to ani v prípade SPOĽAHLIVÉHO produktu..

Typy protokolov VPN

Samozrejme, existujú aj niektoré VPN, ktoré sú priehľadné, pokiaľ ide o zaznamenané informácie. Bez ohľadu na to je potrebné akceptovať, že keď sa zaregistrujete v sieti VPN, môžete byť stále pod dohľadom. Len nie od vlády, ale od samotného poskytovateľa.

Mohlo by to byť z mnohých dôvodov (o ktorých budem hovoriť ďalej). Dovtedy, ak hovoríme o typoch protokolov VPN, existujú dva: Protokoly aktivity / použitie a protokoly pripojenia. Prvý poskytuje väčšie narušenie súkromia, zatiaľ čo druhý má tendenciu byť relatívne neškodný (vymazaný po 1-15 dňoch).

Denníky aktivity / použitia

Ako už názov napovedá, tieto denníky VPN sa vzťahujú na všetky údaje zhromaždené pri používaní internetu. Zahŕňa to všetky vaše online aktivity, čo je kompilácia metadát, IP adries, časov pripojenia a protokolov o premávke, ako je história prehliadania, odoslané správy, stiahnuté súbory, uskutočnené nákupy a použitý softvér..

Niektorí poskytovatelia môžu zaznamenať iba konkrétne aspekty vašej činnosti / použitia. Ostatné, ktoré sú menej spoľahlivé, by mohli uchovávať všetky uvedené informácie. Toto monitorovanie a zaznamenávanie údajov o používaní sa môže ukázať ako škodlivé z hľadiska ochrany osobných údajov a v prvom rade prelomí účel použitia VPN..

Dovoľte mi však objasniť, že väčšina služieb VPN zapojených do protokolovania týchto aktivít je ZADARMO. Majte na pamäti, že tieto služby musia platiť za dátové centrá, rozšírenie servera, aktualizácie softvéru, technickú podporu a výdavky na webové stránky. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je predať svoje informácie službám tretích strán.

Údaje, ktoré prispievajú k budovaniu profilu okolo rôznych používateľov, sú vysoko ziskové. Predstavte si hodnotu uniknutých osobných informácií. Ak žijete v jurisdikcii 5/9/14, rovnaké informácie by ste mohli odovzdať aj vláde alebo tajným agentúram.

Podľa zákona najviac “internetoví nepriatelia” uložte poskytovateľom internetových služieb povinnosť ukladať vaše údaje kdekoľvek od 6 mesiacov do 2 rokov. Preto vždy radím používateľom, aby používali platené služby VPN, ktoré sú overené, pretože robia tieto údaje neviditeľnými, pričom sa vyhýbajú protokolovacím praktikám nachádzajúcim sa v náprotivkoch ZDARMA.

Denníky pripojenia

Ak protokoly aktivít môžu doslova zničiť vašu anonymitu online, protokoly pripojení sú menej neškodné. Poskytovateľ VPN by však mal zaznamenanie takýchto informácií zdôvodniť oprávneným odôvodnením. Nehovoriac o tom, služba by tiež mala objasniť trvanie na vymazanie týchto protokolov VPN.

Denníky pripojenia zvyčajne zahŕňajú adresy IP, čas pripojenia, dátum a umiestnenie. Toto sú najčastejšie zaznamenávané denníky od väčšiny poskytovateľov VPN. Aj keď priamo neodhaľujú vašu totožnosť, dátumy pripojenia, časy a miesto sa môžu použiť spolu.

Niektoré príklady sietí VPN, ktoré vedú protokoly pripojení, napriek tvrdeniu o uložení NONE sú TunnelBear, Windscribe, PureVPN, Betternet a ProtonVPN. Dobrá časť je, že protokoly o pripojení sa ukladajú iba dočasne. Uchovávajú sa kdekoľvek od 1 do 15 dní v závislosti od služby.

Niektorí môžu dokonca predĺžiť trvanie ďalej. Napríklad HideMyAss uchováva tieto informácie 6 mesiacov. Z hľadiska ochrany osobných údajov je toto protokolovanie iba mierne rušivé a môže byť ťažké znovu vytvoriť svoju online aktivitu pomocou týchto protokolov..

Rozkaz Kanárske ostrovy

V 5/9/14 jurisdikcie Eyes a ďalšie krajiny mohli získať ISP a VPN služby “tajné príkazy” vo forme listov národnej bezpečnosti alebo vládnych predvolaní. Tieto príkazy umožňujú orgánom činným v trestnom konaní požadovať akékoľvek informácie o svojich zákazníkoch na účely vyšetrovania.

Väčšina týchto príkazov sa dodáva s objednávkou roubíka. Toto bráni poskytovateľovi internetových služieb alebo VPN v tom, aby upovedomil cieľ, na ktorý sa vzťahuje dohľad. Tu prichádzajú Kanárske ostrovy Warrant, ktoré úplne nesúvisia s informáciami o aktivite alebo pripojení.

Tieto vstupné stránky inzerované poskytovateľmi pomáhajú udržiavať súkromie. Pravidelne uverejňovali vyhlásenia na konkrétnej stránke, ktoré potvrdzujú, že službe neboli doručené tajné príkazy. Ak stránka prestane publikovať pravidelné výpisy, výpis z kanála sa odstráni.

To signalizuje, že predvolanie bolo vydané a VPN ho nemá ohlásené. Užívatelia s vedomím súkromia môžu potom podniknúť potrebné kroky, aby zabezpečili svoju identitu. Toto použitie a “Záruka Kanárske ostrovy” Vynára svoju vlastnú skupinu otázok pre poskytovateľov.

Ak VPN tvrdí, že nie je poskytovateľom denníkov, nemuseli by sa starať o vytvorenie takejto stránky, však? Skutočnosť, že sa aktualizujú iba raz mesačne, ich robí zbytočnými. Napriek tomu bolo dôležité poskytnúť informácie a diskutujeme o relevantných poskytovateľoch na nižšie uvedenom príspevku.

Prečo siete VPN zaznamenávajú údaje o používateľoch a porušujú ich prísľub ochrany osobných údajov?

Vďaka iniciatívam, ako je Mesiac informovanosti o kybernetickom zabezpečení a Deň bezpečnejšieho internetu (SID), si občania z celého sveta uvedomujú hodnotu svojich ONLINE DÁT. Používatelia s ochranou súkromia okamžite začnú používať služby VPN, ale neskôr čelia dilemám kvôli ukladaniu protokolov.

Prečo siete VPN zaznamenávajú údaje o používateľoch a porušujú ich prísľub ochrany osobných údajov

Otázka, na ktorú musí väčšina ľudí odpovedať, je teda; prečo siete VPN zaznamenávajú údaje o používateľoch? nie je to v rozpore s ich prísľubom súkromia? Po komunikácii s niekoľkými službami VPN na e-mail som sa rozhodol poskytnúť trochu odôvodnenia (samozrejme len málo z nich sa prihlásilo k ukladaniu protokolov na prvom mieste).

Odstraňovanie problémov súvisiacich s VPN

Najbežnejším dôvodom protokolovania VPN je odstránenie problémov s ich službami. Napríklad, niektorí používatelia sa môžu stretnúť s problémami s pripojením alebo dokonca čeliť únikom DNS, WebRTC.

Ukladanie takýchto údajov môže byť užitočné pri optimalizácii siete VPN služieb. Odstraňovanie problémov väčšinou vyžaduje údržbu minimálnych protokolov pripojení.

Obmedzenie súčasných pripojení

Osobne považujem tento dôvod za protirečivý, najmä pre “žiadne záznamy” Služby VPN. Všetci poskytovatelia obmedzujú počet dostupných simultánnych pripojení.

Pri jednom odbere niektorí poskytovatelia povoľujú 3, 5, 6 alebo dokonca neobmedzené viacnásobné prihlásenie. Tento úkon si stále vyžaduje určitú formu protokolovania (aby sa zistilo, koľko zariadení je pripojených).

Preto sa vždy opýtajte služby VPN, s ktorou sa zaregistrujete, ako majú tendenciu vynucovať tieto obmedzenia pripojenia, zatiaľ čo tvrdia, že neukladajú žiadne protokoly.

Jedinými sieťami VPN, ktoré doteraz dodržiavali prísne zásady protokolovania nuly a umožňovali neobmedzené simultánne pripojenie používateľov, sú Perfect Privacy and Surfshark.

Žiadne záznamy = žiadne obmedzenia. Je to také jednoduché!

Uloženie obmedzení šírky pásma

Rovnako ako informácie denníka služieb VPN, ktoré obmedzujú viacnásobné prihlásenie, môžu ukladať obmedzenia šírky pásma. Môže to zahŕňať zaznamenanie niektorých protokolov VPN aktivity / použitia VPN, čo je dosť riskantné.

Z tohto dôvodu nikdy neverím poskytovateľom, ktorí ukladajú obmedzenia šírky pásma, a to ani v prípade platených odberov. Myslím tým, že odmieta celý účel použitia VPN. Chcem ochranu, kedykoľvek používam internet.

Najdôležitejšie je, že chcem využiť dobré rýchlosti na streamovanie a sťahovanie torrentov. Preto, ak nejaká VPN ukladá takéto obmedzenia a nároky “žiadne záznamy”, neverte im.

Niekoľko príkladov služieb VPN, ktoré to vykonávajú, zahŕňajú Windscribe a TunnelBear, ktoré ponúkajú “bezplatné skúšky” ktoré obmedzujú šírku pásma.

Protokolovanie pomocou serverov na prenájom (VPS)

Je to tienistá prax, ale mnoho poskytovateľov dnes používa servery na prenájom. Používateľov oklamajú, aby si mysleli, že majú dátové centrá umiestnené po celom svete, ale v skutočnosti používajú iba virtuálne súkromné ​​servery (VPS)..

Majú tendenciu byť tak najlacnejšie, ako holé kovové servery. Neponúkajú však rovnakú úroveň súkromia. Poskytovatelia VPS často udržiavajú denníky aktivít servera.

To znamená, že si nemusíte robiť starosti iba so svojimi informáciami o nahrávaní VPN, ale vaše súkromné ​​údaje môžu získať ľubovoľný počet poskytovateľov VPS..

Používanie VPS zároveň poskytuje ochranu pred miestnymi orgánmi, ktoré by predtým išli priamo do dátového centra, aby získali všetko, čo potrebujú..

Požiadavky vlád a spravodajské agentúry

Najmä krajiny, ktoré sú súčasťou piatich, deviatich a štrnástich očí, ukladajú prísne zákony, ktoré vyžadujú, aby spoločnosti prihlásili a / alebo odovzdali informácie o súkromných užívateľoch.

Napríklad zákon o vyšetrovacích silách v Spojenom kráľovstve nariaďuje ukladanie protokolov a ich uchovávanie po dobu 12 mesiacov. Toto môže skutočne brániť vášmu súkromiu.

NSA a GCHQ špehujú technické spoločnosti v USA, Veľkej Británii a ďalších krajinách v rámci svojho programu PRISM od roku 2010..

Jednoducho požadujú protokolovanie súborov vydaním “roubík”. Preto je pre akúkoľvek technickú spoločnosť nezákonné nezverejňovať požadované informácie.

Prepojenie medzi politikami protokolovania a jurisdikciami

Vidíte, že existujú dôsledky pre registráciu u poskytovateľa so sídlom v rizikovej jurisdikcii. Rôzne krajiny ukladajú svoje vlastné zákony o uchovávaní údajov a dohľade.

Ak sa niektorí rozhodnú rešpektovať súkromie používateľov, iní sa snažia sledovať všetko, čo je v ich silách! V tejto príručke sa môžete dozvedieť všetko o týchto krajinách, ktoré chcete. Niektorí sa dokonca podieľajú na zdieľaní spravodajských informácií medzi krajinami, aby si navzájom špehovali’s občanmi.

Ak je teraz VPN založená v jurisdikcii označenej ako internetový nepriateľ, môžete si byť istí, že ukladá zákony, ktoré nariaďujú protokolovanie údajov poskytovateľom internetových služieb, poskytovateľom telekomunikačných služieb a VŠETKÝM VPN.

Neexistuje žiadne riešenie. Dokonca aj keď sa vyhnú pozornosti, predvolanie s objednávkou roubíka od NSA, GCHQ alebo FBI je všetko, čo bude pre nich potrebné, aby spolupracovali. Následne musia títo poskytovatelia prirodzene OZNAMOVAŤ všetky používateľské údaje, a preto musíte byť opatrní vo svojej krajine’s internetovými zákonmi.

Ak napríklad sídlíte v Európskej únii, existujú krajiny, ktoré sú súčasťou 14 Eyes Alliance, a tiež krajiny, ktoré nie sú a je možné ich posudzovať. “Priateľské k internetu”.

Bez ohľadu na to, kde presne bývate, vo väčšine prípadov dostanete ochranu podľa všeobecného nariadenia EÚ o ochrane údajov (GDPR), ktoré podporuje ochranu údajov a súkromie všetkých používateľov v Európskej únii! Stavím sa, že ste to doteraz nevedeli, správne?

Budíky VPN ukladajúce informácie o protokolovaní

Dúfam, že už máte jasnú predstavu o typoch protokolov zaznamenaných sieťami VPN, o tom, prečo sa zaznamenávajú, ao vzťahu medzi protokolom a jurisdikciami..

Budíky VPN ukladajúce informácie o protokolovaní

Z dôležitej časti som vytvoril hĺbkovú analýzu zásad protokolovania VPN od 100 poskytovateľov. Nižšie získate informácie o 24 poskytovateľoch, ktorí sledujú / ukladajú údaje a ktorým by ste sa mali vyhnúť.

1. Astrill VPN - so sídlom na Seychelách

Napriek tomu, že Seychely sú na bezpečnom mieste, ďaleko od aliancií Eyes 5/9/14, stále sú vinní za zaznamenávanie protokolov o pripojení. Je to skutočne vtipné!

Keď navštívite ich stránku Zásady ochrany osobných údajov, najprv tvrdia, že zaviedli pravidlá VPN No Logs. Po prečítaní prvých niekoľkých bodov sa uvádza:

“Náš systém sleduje aktívne relácie - čas pripojenia, IP adresu, typ zariadenia a verziu aplikácie Astrill VPN počas trvania vašej relácie VPN. Okrem toho uchovávame posledných 20 záznamov o pripojení, ktoré zahŕňajú: čas pripojenia, trvanie pripojenia, krajinu, typ zariadenia a číslo verzie aplikácie klienta Astrill”

Podľa tohto tvrdenia “skutočný” denníky zhromaždené spoločnosťou Astrill: časové značky pripojenia, vaša krajina, zariadenie a dokonca aj vaša IP adresa.

V častiach FAQ poskytovateľ tvrdí, že to robí iba pre relácie ACTIVE, aby monitoroval počet simultánnych pripojení z jedného predplatného.

Tvrdia, že tieto protokoly odstránia okamžite po skončení relácie. Môžete si však skutočne zachovať svoje slovo, najmä po zvážení toho, ako sa prvýkrát tvrdili “logless”?

2. AnonVPN - so sídlom v USA

So sídlom v USA, AnonVPN už stráca väčšinu svojej dôveryhodnosti (ak existuje). Poskytovateľ je súčasťou krajiny, ktorá je zakladateľom Five Eyes (UKUSA Agreement).

Vláda preto požaduje, aby poskytovatelia internetových služieb a VPN ukladali denníky. AnonVPN to samozrejme tvrdí “Neuchovávame si záznamy o časoch pripojenia, činnostiach alebo pôvodných IP. Čo nemáme’t zbierať nemožno požadovať.”

Nemôžem však uveriť tomuto tvrdeniu, keď majú tiež Kanadský rozkaz, ktorý uvádza, že nemá rozkazy roubík. Prečo prejsť ťažkostí, keď sa o tom zmienite, keď nebudete viesť záznamy?

Ak navštívite ich “Podmienky služby” na stránke je vyhlásenie, ktoré objasňuje, “Nie je možné zaručiť, že iné prostriedky komunikácie (napr. Pošta, fax a hlasová telefónna služba) budú vždy 100% bezpečné. Preto vždy odporúčame používať zdravý rozum.”

3. Anonymizer - so sídlom v USA

Anonymizer je súčasťou krajiny, ktorá bola označená ako “Internet Enemy” od Reportérov bez hraníc. Riadi sa zákonmi vlády zapojenými do aliancií 5/9/14.

To znamená, že poskytovateľ už ukladá denníky, v prípade, že im bolo vydané predvolanie s objednávkou roubíka - napriek tomu nebudú môcť odmietnuť - pretože by to bolo nezákonné. Stránka so zmluvnými podmienkami bola odstránená, ale predchádzajúca snímka objasňuje toto vyhlásenie:

“Anonymizer môže v maximálnom rozsahu povolenom platným zákonom monitorovať e-maily alebo iné elektronické komunikácie a tieto informácie môže zverejniť v prípade, že existuje dôvod v dobrej viere domnievať sa, že je to potrebné na účely zabezpečenia súladu s touto dohodou, a ochrana práv, majetku a záujmov strán Anonymizer alebo akéhokoľvek zákazníka strany Anonymizer.”

Stručne povedané, poskytovateľ so sídlom v USA zaznamenáva všetko, čo môže, a zároveň robí hlupáka zo všetkých ostatných tvrdením, “vy’Nikdy sa nebudete musieť starať o sledovanie vášho použitia alebo pripojení” na ich domovskej stránke. Aké pokrytectvo?!

4. Ace VPN - so sídlom v USA

Zdržím sa toho opakovania, ale Ace VPN má svoje ústredie v USA. Preto je už súčasťou problému a robí ZINCH pre vaše skutočné súkromie.

Veľmi chytro uvádzajú na svojej stránke Zásady ochrany osobných údajov, “Neprihlásime sa prevádzka VPN. Našich používateľov neskúmame, ani nesledujeme ich šírku pásma ani používanie internetu. Naše servery VPN neuchovávajú žiadne osobné identifikačné údaje (PII).”

Zároveň však priznávajú “zhromažďovanie osobných informácií, ktoré poskytujú používatelia stránok. “Osobné informácie” zahŕňa vaše meno, adresu, telefónne číslo, informácie o kreditnej alebo debetnej karte, e-mailovú adresu, dátum narodenia, IP adresu”

Chcem tým povedať, len buďte úprimní, že protokoly skutočne ukladáte. Možno, že transparentnosť prinesie viac zákazníkov, než očividne klamstvo, aby oklamali svoje vlastné vyhliadky?

5. AirVPN - so sídlom v Taliansku

Pretože Taliansko je krajinou so 14 očami, AirVPN bohužiaľ stráca svoju dôveryhodnosť na trhu. Poskytovateľ je vlastne celkom úžasný a prináša úžasný výkon, spoľahlivosť a podporu.

Nemôžeme však jednoducho veriť žiadnej krajine v 14 jurisdikciách. Stále prikazujú činnosti spojené s uchovávaním údajov a sledovaním, s ktorými služby VPN nemôžu bojovať.

V jeho Najčastejšie otázky, AirVPN bola položená otázka, “Vediete denníky relácií alebo akékoľvek iné protokoly, ktoré sa dajú použiť na sledovanie identity a aktivity siete?”

Odpovedali hovorením, “Nie, nemáme’nevediem záznamy tohto druhu”. Avšak, keď sa pozriete na ich Zásady ochrany osobných údajov, tvrdia “Letecké servery a softvérové ​​postupy získavajú iba osobné údaje, ktoré sú nevyhnutne potrebné na technické fungovanie služby, napríklad IP adresa”

Poskytovateľ zdôrazňuje, že údaje sú agregované v anonymnej podobe a nemôžu byť spojené s jednotlivým používateľom. Je to skutočne pravda? Nikto nevie, kým nebudú podrobení skúške pri vydaní predvolania alebo príkazu na roubík!

6. Avira Phantom VPN - so sídlom v Nemecku

Nemecko je ďalšou 14 očami a nemusí byť tým najbezpečnejším miestom pre službu VPN. Avira Phantom môže pomôcť udržať vašu anonymitu online.

Je to však krajina’zákony, ktorým nemôžem uveriť. Ako už bolo spomenuté už predtým, takéto siete VPN budú musieť spolupracovať s vládou, keď to budú vyžadovať.

Avira Phantom tiež tvrdí, že neuchováva protokoly o činnosti / použití. Rovnako ako väčšina poskytovateľov však aj oni obchodujú denníky pripojenia, vrátane použitej šírky pásma a diagnostických údajov.

Aj keď to nemusí nevyhnutne brániť vášmu súkromiu, neexistujú žiadne informácie, ktoré by naznačovali, kedy sa tieto denníky odstránia. Preto nemôžem považovať Avira Phantom za bezpečnú službu VPN.

7. Vyrovnávacia pamäť - so sídlom v Gibraltári

Buffered so sídlom v Gibraltári je bezpečná služba VPN, pretože jej umiestnenie nie je súčasťou aliancií Eyes 5/9/14. Poskytovateľ neuchováva žiadne záznamy o premávke, takže to je ďalšie plus.

Jediným problémom je, že zhromažďujú: vašu IP adresu, OP systém, prehľadávač, údaje o šírke pásma a časové značky pripojenia, ako aj ďalšie všeobecné informácie..

Tieto protokoly o pripojení môžu byť menej rizikové, ale môžu byť naďalej škodlivé pre vaše digitálne súkromie. Podľa ich TOC sa vaša skutočná IP adresa, spotrebovaná šírka pásma a trvanie pripojenia ukladajú po dobu 30 dní!

Samozrejme, pretože vyrovnávacia pamäť nie je založená na “Internet Enemy” môžete veriť, že sú bezpečné. Nehovoriac o tom, že klamali o svojich protokoloch, a boli skutočne transparentní.

Možno sa mi nepáči nahrávanie protokolov o pripojení, ale KAŽDÁ VPN sa oddáva nejakému protokolovaniu. Jedinou dôležitou časťou je čestnosť v tom, a to je vyrovnávacia sieť VPN!

8. BolehVPN - so sídlom v Malajzii

Keďže BolehVPN má ústredie v Malajzii, spadá pod “Bezpečná jurisdikcia”. To jej dáva výhodu oproti iným službám VPN. Nepodarilo sa však udržať vašu identitu v bezpečí. Ak navštívite ich stránku TOC, tvrdia, že:

“BolehVPN neuchováva záznamy o aktivite alebo prístupe používateľa. Vedieme záznamy o všeobecnej prevádzkovej priepustnosti našich serverov, aby sme zistili načítanie a použitie našich serverov, ale nie na individuálnej úrovni. Ak si však všimneme neobvyklú aktivitu na našich serveroch (zaťaženie veľkou šírkou pásma, vysoký počet pripojení alebo využitie CPU), môžeme dočasne zapnúť denníky, aby sme zistili zneužitie našich služieb (napríklad DDoS alebo spamovanie prostredníctvom našich serverov)..”

Pred aktualizáciou “Zásady protokolovania” nadpis, BolehVPN dokonca tvrdil, že sa to stalo “hŕstka časov našej mnohoročnej činnosti.” To naznačuje, že poskytovateľ môže dokonca spolupracovať, ak dostane predvolanie na odhalenie záznamov o konkrétnych cieľoch.

9. Betternet - so sídlom v Kanade

Betternet so sídlom v Kanade možno veľa oklamal “BEZPLATNÁ VPN” ich aktivity zamerané na získavanie údajov sa odhalia skôr alebo neskôr.

Jeho poloha už bráni súkromiu, keďže Kanada je súčasťou aliancie Five Eyes Alliance. Potom služba ďalej ukladá “Dopravné denníky” ako je vaša adresa IP a aktivita prehliadania.

V ich politike ochrany osobných údajov sa to uvádza “Betternet nezhromažďuje, nezaznamenáva, neukladá ani nezdieľa žiadny dátový protokol patriaci používateľom.” Zároveň sa však zistí, že VPN zhromažďuje údaje o navštívených webových stránkach.

Súdiac, že ​​služba je “zadarmo” a údajne beží na modeli výnosov z reklamy, je tiež bezpečné predpokladať, že predávajú denníky a súkromné ​​informácie tretím stranám..

10. FlyVPN - so sídlom v USA

FlyVPN je ďalšia služba v USA. To automaticky znižuje jeho dôveryhodnosť, pretože poskytovateľ musí ukladať denníky, čo je zákon povinný vládou.

Čo sa mi však na poskytovateľovi páči, je to, že neklamú o svojich údajoch o protokolovaní. Otvorene uvádzajú na svojej stránke TOC, “Ak používate FlyVPN, zaznamenáme nasledujúce informácie:

 • Vaša miestna adresa IP
 • Tvoje celé meno
 • Vaša emailová adresa
 • Vaše telefónne číslo
 • Časové pečiatky pripojenia
 • Priradené číslo portu
 • Priradená adresa IP
 • Časové pečiatky odpojenia

Sú vinní za ukladanie: Protokolov aktivity / použitia a pripojiteľnosti vrátane vašej adresy IP, časových pečiatok, cieľovej adresy IP a čísla portu, ktoré sa k vám môžu okamžite vrátiť späť.

11. Faceless.me - so sídlom na Cypre

Cyprus nie je súčasťou jurisdikcií 5, 9 a 14 očí. To poskytuje Faceless.me dobrú výhodu na trhu, ale nanešťastie robia logovanie informácií o užívateľovi.

Vo vyhlásení zo svojich často kladených otázok (FAQs) tvrdí Faceless.me “My iba sledovať využitie dát súčty a vaše IP adresa, čo je potrebné pre naše interné účtovníctvo. A dokonca aj tieto údaje sú na našich serveroch uchovávané po obmedzenú dobu.”

Zároveň sa môžu pýšiť zásadami VPN no logs a hrdo na svojej domovskej stránke, “my’nevedú si záznamy o vašej činnosti, takže v prípade, že sa vás o to FBI opýta - tu’nič.”

Je vtipné, ako hlúpe sú tieto služby VPN a ich protichodné vyhlásenia. Jedna vec je istá, Faceless.me nie je bezpečná voľba!

12. Flow VPN - so sídlom v Kanade

Spoločnosť FlowVPN so sídlom v Kanade (súčasť Five Eyes Alliance) si na trhu vybudovala pomerne dobrú povesť. Rovnako ako mnoho iných však nedokáže chrániť vašu totožnosť online.

Ak navštívite ich stránku TOC, poskytovateľ uvádza, “Vyhradzujeme si práva na zaznamenávanie informácií o predplatnom (vrátane odkazov na transakcie), pripájania adresy IP, žiadostí o overenie, údajov relácií (pridelená adresa IP, dátum pripojenia, čas, trvanie atď.)“

Toto vyhlásenie je dobre skryté, takže spoločnosť Flow VPN môže oklamať svojich vlastných zákazníkov. Toto však nie je najhoršia časť. Ďalej uvádzajú:

“Aby sme vyhoveli požiadavkám našich poskytovateľov šírky pásma, vyhradzujeme si právo protokolovať aktivitu v našej sieti a používať automatizované systémy na sledovanie zneužitia sieťovej aktivity (ako je použitie BitTorrentu a podobné zdieľanie súborov typu peer-to-peer).”

To priamo znamená, že keď sa zaregistrujete v službe, súhlasíte s uložením vašich denníkov. Pochybujem, že túto sieť VPN možno považovať za zabezpečenú z ľubovoľného uhla.

13. Freedom-IP - so sídlom vo Francúzsku

Spoločnosť Freedom-IP má svoju kanceláriu vo Francúzsku, ktoré je krajinou s 14 očami, ktorá je známa svojimi prísnymi politikami týkajúcimi sa používania internetu. Poloha už vytvára VPN dosť negatívny dojem.

Tam, kde si človek môže myslieť, že by oklamal zákazníkov, je skutočne úprimný v súvislosti so svojimi politikami prihlásenia. Vyhlásenie z ich súkromnej stránky objasňuje, že nezaznamenávajú obsah komunikácií.

Sú však celkom jednoduché, pokiaľ ide o to, aké údaje zhromažďujú počas každej relácie, čo zahŕňa množstvo alarmujúcich informácií, ktoré je možné spätne zistiť:

 • IP adresa pripojenia
 • Čas začiatku relácie
 • Čas ukončenia relácie
 • Dáta prijaté zo relácie
 • Údaje odoslané zo relácie
 • Časová pečiatka spojenia

14. HolaVPN - so sídlom v Izraeli

Izrael nemusí byť súčasťou aliancie 5, 9 a 14 očí, ale je považovaný za spojenca. Poloha ako taká nie je bezpečným miestom pre VPN, najmä ak hľadáte súkromie.

Rovnako ako väčšina poskytovateľov, aj VPN uvádza, “Vaše osobné informácie nezdieľame s tretími stranami, s výnimkou osobitného súhlasu podľa týchto zásad ochrany osobných údajov alebo ak to vyžadujú platné zákony alebo súdny príkaz“.

Keď však dodržíte svoje Zásady ochrany osobných údajov, VPN tvrdí, že zaznamenávajú informácie, ako napríklad jedinečný identifikátor vygenerovaný z vášho zariadenia, číslo mobilného telefónu, časy prístupu a dátumy, webové stránky, ktoré navštívite, čas strávený na týchto stránkach, typ prehliadača a IP. adresa.

“Tieto údaje používame v agregovanej podobe a nie sú kombinované so žiadnymi osobnými údajmi.” Je zrejmé, že telefónne číslo je PII, a tak efektívne je IP adresa.

15. HideMyAss - so sídlom vo Veľkej Británii

UK je oficiálnym zakladateľom dohody UKUSA. Poloha a ich služby VPN určite nemôžu byť dôveryhodné, aby udržali vašu identitu skrytú.

Vládne zákony a príkazy roubíkov od GCHQ a iných tajných spravodajských agentúr ukladajú poskytovateľom, ako je HMA, povinnosť ukladať denníky.

Poskytovateľ samozrejme takéto tvrdenia vyvracia a predáva rovnaký príbeh, “NESKLADUJEME podrobnosti ani nesledujeme zdroje (vrátane webových stránok), ku ktorým sa pripájate, ani žiadne údaje odoslané alebo prijaté prostredníctvom našej siete.”

Poskytovateľ však zachytil zaznamenávanie časových pečiatok pripojenia, údajov o šírke pásma, skutočnej adresy IP a adresy VPN. V roku 2011 sa spoločnosť HMA zapojila do prípadu FBI, kde tieto podrobnosti odovzdal spravodajskej agentúre, aby vystopovala hackera LulzSec!

16. HideIP VPN - so sídlom v Moldavsku

Moldavsko je bezpečné miesto, pretože nie je súčasťou invazívnych aliancií ani označené ako “Internet Enemy”. Bohužiaľ, samotná sieť VPN sa ukázala ako nebezpečná, bez ohľadu na vaše právo na súkromie.

Ich štáty TOC, “HideIPVPN nebude úmyselne monitorovať súkromné ​​e-mailové správy odoslané alebo prijaté jeho klientmi, pokiaľ to nevyžaduje zákon, štátna autorita alebo ak ide o verejnú bezpečnosť..”

To znamená, že sú družstevnou spoločnosťou a ukladajú denníky na odovzdanie v prípade mimoriadnych udalostí. Najhoršie na tom všetkom je ich vlastná nedôvera v schopnosti poskytovateľa.

Pri kontrole ich pravidiel ochrany osobných údajov som zistil, že je to dosť vtipné vyhlásenie, “HideIPVPN vyzýva svojich klientov, aby predpokladali, že všetka ich online komunikácia je neistá”.

17. Štít Hotspot - so sídlom vo Švajčiarsku

Od tajných spojenectiev, napriek tomu taká nebezpečná služba. Hotspot Shield začal naozaj dobre, ale čoskoro padol dole - keď sa ich tienisté aktivity odhalili.

VPN to samozrejme tvrdí “zhromažďovať iba anonymné súhrnné údaje o tom, ktoré webové stránky naši používatelia navštevujú a ktoré aplikácie používajú naši používatelia”

Toto je však čisto nepravdivé, pretože štúdia CSIRO preukázala, že Hotspot Shield používa sledovacie kódy na zhromažďovanie informácií o používateľoch na ich predaj inzerentom..

Skupina na ochranu súkromia tiež obvinila VPN zo sťažnosti v rámci svojich pochybných aktivít, ktoré zahŕňajú presmerovanie prenosu prostredníctvom pridružených odkazov..

18. IPVanish - so sídlom v USA

Pobyt v USA nie je dosť zlý, ale spoločnosť IPVanish bola tiež uznaná za vinnú z úniku informácií vládnym orgánom. Áno, je to smutná správa, ale poskytovateľ je nespoľahlivý.

VPN samozrejme tvrdila najdlhšie, “Naše prísne pravidlá týkajúce sa nulových záznamov udržujú vašu totožnosť pod kontrolou. Počas pripojenia k našim aplikáciám nezaznamenávame žiadnu z vašich aktivít, aby sme zachovali vaše občianske právo na súkromie.”

Je to však veľmi nepravdivé, pretože VPN odovzdala protokoly Ministerstvu vnútornej bezpečnosti USA (DHS) v prípade zneužívania detí a pornografie už v roku 2016..

Ďalšie informácie nájdete v tomto trestnom vyhlásení, kde môžete vidieť záznamy podozrivých vedených spoločnosťou IPVanish’ IP adresa, časové pečiatky pripojenia / odpojenia, celé meno, e-mailová adresa, používateľské meno, stav účtu a rôzne ďalšie údaje umožňujúce identifikáciu osôb..

19. IPredator - so sídlom na Cypre

Cyprus je bezpečným miestom, pretože jeho vláda neprechádza záväznými zákonmi o uchovávaní údajov. Nehovoriac o tom, že veria v právo na súkromie používateľa.

IPredator získava slávu na trhu práve z tohto dôvodu, ale podľa ich “právnej” Na stránke sa poskytovateľ dopúšťa protokolu.

“Minimalizujeme použitie protokolov v našich systémoch a poskytujeme prístup k nim iba vybranému počtu pracovníkov na účely ladenia, keď je kvalita služieb problémom.”

Informácie zhromaždené poskytovateľom zahŕňajú vaše meno, telefónne číslo, e-mailovú adresu a platobné údaje. Ostatné údaje relácie sa zaznamenávajú iba na riešenie problémov.

20. IPinator - so sídlom v USA

So sídlom v USA IPinator automaticky stráca väčšinu svojho faktora dôveryhodnosti. Krajina ukladá povinné zákony o uchovávaní údajov, ktoré musia VPN ako IPinator dodržiavať.

Ak sa pozriete na ich “Podmienky služby” na prvom mieste tvrdia, že neuchovávajú žiadne denníky. Tvrdia, že nepodporujú zdieľanie súkromných informácií s tretími stranami.

Ak však od vlády dostanú akékoľvek požiadavky, poskytovateľ urobí to, čo vyžaduje zákon. Toto tvrdenie je v rozpore s ich tvrdením “žiadne denníky obsahu”.

Ďalej hovoria, “IPinator.com môže monitorovať určité aspekty siete za účelom riadenia zneužitia, údržby a / alebo zlepšenia služieb”. To znamená, že zaznamenávajú informácie o relácii.

21. IronSocket - so sídlom v Hongkongu

Hongkong je bezpečná jurisdikcia, pokiaľ ide o ochranu súkromia, ale samotná spoločnosť IronSocket je uznaná vinnou z protokolovania protokolov aktivity a pripojiteľnosti..

Samozrejme, že to tvrdia “Počas používania našej služby NEZAREGUJEME ani žiadnym spôsobom nezaznamenávame obsah, ku ktorému pristupujete” na ich stránke Zásady ochrany osobných údajov.

Zároveň sa však domáhajú používania služieb, informácie o relácii spájajú 72 hodín a potom sú vyčistené. Informácie zahŕňajú:

 • Čas a dátum pripojenia a odpojenia
 • Reálna IP adresa a adresy pridelené podľa servera
 • Numerická reprezentácia ukazujúca spotrebu pásma na reláciu

22. PureVPN - so sídlom v Hongkongu

Spoločnosť PureVPN so sídlom v Hongkongu sa jej nedokáže vyhnúť invazívnym spravodajským službám piatich, deviatich a štrnástich krajín Eyes, čo jej dáva výhodu.

Poskytovateľ najdlhšie tvrdil, že má “politika nulových záznamov”. Keď však pred dvoma rokmi odovzdali údaje v prípade FBI, stratili svoju povesť.

Prípad odhalil, že PureVPN obsahuje záznamy o všetkých údajoch týkajúcich sa: vášho mena, e-mailovej adresy, telefónneho čísla, adresy IP, spotreby šírky pásma a časových pečiatok pripojenia..

Takto FBI dokázala identifikovať osobu zodpovednú za kybernetické šikany a kyberšikanu nevinného dievčaťa. Zatiaľ čo prípad vyvoláva morálnu otázku: o koľko viac by mučenie prešlo dievčaťom, keby prípad nebol uzavretý?

Vyvoláva to tiež obavy z dôvery spotrebiteľov. Takýto významný prípad určite nebol dobrý pre podnikanie a vidím, že sa PureVPN snaží získať späť svoju dôveru od používateľov..

Po pravde povedané, služba je v skutočnosti celkom dobrá, iba ak by boli so zákazníkmi transparentní, spoločnosť PureVPN by to mohla zmeniť na niečo pozitívne!

23. proXPN - so sídlom v USA

Pred niekoľkými rokmi by som dôveroval službe v USA. To však bolo predtým, ako Edward Snowden unikol dokumenty, ktoré odhaľujú podrobnosti o spojenectvách 5, 9 a 14 očí.

Od tej doby, čo som čítal o tom, čo agentúry v týchto krajinách boli, nemôžem odporučiť použitie poskytovateľa so sídlom v USA.

proXPN má na trhu veľmi silnú povesť. Sieť VPN sa nikdy nezachytila ​​a odhalila údaje pre spravodajské agentúry USA a ich zásady ochrany osobných údajov sú dosť podrobné.

Odvážne tiež uvádzajú na svojej domovskej stránke, “proXPN’Softvér VPN vám umožňuje surfovať po webe tak, ako bol určený: “anonymne a bez protokolovania a sledovania vašej činnosti”

Doteraz som nenašiel žiadne informácie týkajúce sa ukladania denníkov aktivity / použitia alebo pripojenia. Rozhodnutie o podpísaní zmluvy s poskytovateľom je v konečnom dôsledku na vyhliadkach.

24. PrivateVPN - so sídlom vo Švédsku

PrivateVPN bohužiaľ nemožno považovať za bezpečného poskytovateľa, pretože má svoje ústredie v štrnástich očiach. Pokiaľ ide o súkromie používateľa, môže byť, samozrejme, Švédsko zhovievavé.

Ak sa však vyskytne nejaký incident podobný tomu, s ktorým sa museli ExpressVPN a PIA stretnúť, PrivateVPN nebude schopný protiútoky.

Predvolanie vlády sprevádzané objednávkou roubíka je všetko, čo by poskytovateľovi vyžadovalo, aby odovzdal informácie o ťažbe.

PrivateVPN samozrejme ukladanie protokolov poprie, rovnako ako väčšina poskytovateľov v tomto zozname. Ukladajú minimálne protokoly o pripojení, ktoré sa nemusia a nemusia odkazovať späť k vám!

25. ProtonVPN - so sídlom vo Švajčiarsku

ProtonVPN so sídlom vo Švajčiarsku si môže myslieť, že je bezpečná služba VPN. Je úžasné, pretože je to zadarmo. A to je presne to, čo ma donútilo kopať sa do poskytovateľa.

Ukázalo sa, že VPN v súčasnosti bojuje proti obvineniam z prepojenia so spoločnosťou na ťažbu dát známou ako “Tesonet”, ktorý dokonca podpísal svoju aplikáciu pre Android v Obchode Google Play.

Samozrejme, ProtonVPN’s domovskú stránku uvádza, “Ako švajčiarsky poskytovateľ VPN neevidujeme aktivity používateľov ani nezdieľame údaje s tretími stranami”. Tieto obvinenia však situáciu trochu komplikujú.

Keď som sa ďalej venoval ich politike ochrany osobných údajov, dozvedel som sa, že ProtonVPN si skutočne udržuje časové pečiatky pripojenia na neurčito, ktoré môžu byť spojené s užívateľskými účtami alebo skutočnými IP..

26. Seed4.me - so sídlom na Taiwane

Napriek tomu, že spoločnosť Seed4.me nemá sídlo v “Internet Enemy” jurisdikcie, stále vedú denníky. To je presne to, čo sa snažím rozpracovať všade, kam idem. Bez ohľadu na službu, ZAREGISTRUJÚ SA!

Neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť. VPN služba si oddáva nejaký druh protokolovania av prípade Seed4.me - sú o tom veľmi úprimní.

V blogu uvádza Seed4.me, “Často sa nás pýtame: “Vediete záznamy?” a odpoveď znie “Áno, robíme”. Rovnako ako ostatní poskytovatelia VPN na svete!”

Ďalej hovoria, “Ak niekto hovorí, že spoločnosť VPN neuchováva ŽIADNE záznamy, klamú”. Seed4.me zaznamenáva niektoré protokoly pripojenia, ale tieto informácie sa odstránia po 7 dňoch.

Je tiež celkom zaujímavé vidieť, že poskytovateľ nemá pravidlá ochrany osobných údajov ani TOC. Riešia všetky dotazy súvisiace s VPN v blogovom príspevku, ktorý som predtým hyperlinkoval.

Tento poskytovateľ nemá pravidlá ochrany osobných údajov a nepokrýva protokoly vo svojom vyhlásení TOS. Namiesto toho sa zaoberá otázkou protokolov v blogovom príspevku.

27. SunVPN - so sídlom v USA

Spoločnosť SunVPN so sídlom v jurisdikcii 5 očí má zaznamenané informácie o pripojení a adresy IP. V prípade potreby tiež otvorene uvádzajú svoju spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní.

“Ak máme dôvodné podozrenie, že koncový používateľ je zapojený do trestných činov online, vyhradzujeme si právo informovať orgány činné v trestnom konaní.”

Ich zásady ochrany osobných údajov sú veľmi podrobné, ale stručné a uvádzajú všetky informácie zaznamenané poskytovateľom vo forme zoznamu, ktorý obsahuje IP adresu, časové pečiatky a spotrebovanú šírku pásma..

28. StrongVPN - so sídlom v USA

Nebudem sa zaoberať vysvetlením, prečo je StrongVPN považovaný za nebezpečného poskytovateľa. Ak to vyjadrím jednoduchými slovami, je to poskytovateľ v USA, ktorému jednoducho nemožno veriť.

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov samozrejme platia, “StrongVPN nezhromažďuje ani neprihlásil žiadny prenos ani použitie svojej služby virtuálnej súkromnej siete”

Nikto si však nemôže byť úplne istý, kým nebudú tieto nároky z akéhokoľvek dôvodu overené. Dovtedy by som nechal vyhliadky na rozhodnutie, či chcú službe dôverovať alebo nie.

29. SaferVPN - so sídlom v USA

SaferVPN je ďalšia služba v USA. S tým, čo už bolo povedané, sa človek nikdy nemôže prestať báť, že na ne špehuje NSA a FBI.

Samotná sieť VPN nemá na trhu veľmi dobrú povesť, čo ďalej znižuje jej dôveryhodnosť ako spoľahlivej alebo bezpečnej voľby.

Poskytovateľ je však úplne informovaný o tom, aké metaúdaje zaznamenal na svoju stránku ochrany osobných údajov. To zahŕňa pripojenie k umiestneniu servera, spotrebovanú šírku pásma a časové pečiatky pripojenia / odpojenia.

Ďalej zaznamenávajú, z ktorej krajiny ste sa pripojili, pričom odvážne tvrdia, že nezaznamenávajú IP adresu. Tomu však neverím. Mohlo by to byť tiež trikom, ktorý im verí!

30. TunnelBear - so sídlom v Kanade

Kanada patrí do zoznamu prvej krajiny, na ktorú sa dohoda UKUSA rozšírila, a nakoniec pridaním ďalších dvoch vytvorila alianciu Five Eyes Alliance..

S ohľadom na to je spoločnosť TunnelBear založená v Kanade ťažko pozitívnym znakom. Nehovoriac o tom, že predáva to isté “Bezplatné protokoly VPN bez protokolov” podvrhnutie, čo je v skutočnosti riskantnejšie.

Poskytovateľ’Zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že nezhromažďujú denníky o premávke ani nesledujú žiadnu činnosť používateľa. Zhromažďujú však informácie o verzii operačného systému, verzii aplikácie TunnelBear, aktívnej pre mesiac (1 alebo 0) a používaní mesačnej šírky pásma.

Aby som bol spravodlivý, nahrávanie týchto informácií pomocou aplikácie TunnelBear vyzerá, že sa hrajú “slovné hry” pokiaľ ide o protokoly, skryť svoje skutočné farby. Poskytovateľovi by som neodporúčal, ak túžiš po súkromí!

31. TorGuard - so sídlom v USA

Trochu som rozmýšľal o pridaní TorGuarda do tohto zoznamu. Najmä s ohľadom na poskytovateľ ponúka výnimočné nástroje na ochranu osobných údajov, spolu s pomerne pozoruhodným vyhradeným zoznamom IP.

Len z toho dôvodu, že majú sídlo v USA, sa cítim trochu nebezpečný pri registrácii u poskytovateľa - kvôli udržiavaniu anonymity online.

Ich politika ochrany osobných údajov bola väčšinou jasná a nebola plná rozporov. TorGuard to tvrdí “neuchováva ani neeviduje žiadny prenos ani použitie zo svojej virtuálnej súkromnej siete (VPN) alebo servera proxy.”

Toto je však možné overiť, iba ak narazí na predvolanie alebo roubík od spravodajskej agentúry alebo vlády. Dovtedy by som dôveroval poskytovateľovi vyhliadkam!

32. TigerVPN - so sídlom na Slovensku

TigerVPN je z hľadiska jurisdikcie celkom bezpečným poskytovateľom. Používatelia by sa nemuseli obávať, že poskytovateľ bude spolupracovať s spravodajskými agentúrami v iných krajinách.

Tvrdia, že sa vo svojom TOC zaviazali k ochrane súkromia a zaručujú, že nezhromažďujú ani nezaznamenávajú prevádzkové údaje. To sa však nevzťahuje na protokoly pripojenia.

“Usilujeme sa o vaše súkromie a nezhromažďujeme ani nezaznamenávajú údaje o premávke ani aktivitu prehliadania od jednotlivých používateľov pripojených k našej sieti VPN.”

Poskytovateľ uchováva časové pečiatky pripojenia / odpojenia a informácie o šírke pásma. Dobrá vec je, že VPN neukladá skutočné adresy IP používateľov.

Preto ste so službou VPN stále v bezpečí. Registrácia s poskytovateľom je samozrejme úplne na vyhliadkach. Som len informátor!

33. VPNSecure - so sídlom v Austrálii

VPNSecure má svoje ústredie v Austrálii, ktorá je krajinou s piatimi očami. Z tohto dôvodu to nemusí byť najdôveryhodnejšia možnosť, pretože krajina sa oddáva masovému sledovaniu a zdieľaniu spravodajských informácií.

Preto je pre poskytovateľov internetových služieb, telekomunikácie a služby VPN povinné uchovávať údaje, ku ktorým môže mať vláda alebo tajné agentúry prístup kedykoľvek, keď je to potrebné, vydaním príkazu na predvolanie alebo gag.

Poskytovateľ sa sám snaží zabezpečiť, aby neuchovával žiadne osobné údaje a zaručil, že nezaregistruje vašu IP adresu, časové pečiatky, použitú šírku pásma alebo požiadavky DNS..

Aj keď sa nezaznamenávajú žiadne záznamy, ponúkali a “Rozkaz Kanárskych ostrovov”, ktorý v súčasnosti dáva “Môžeme’Zdá sa, že nájsť stránku, ktorú’hľadám” chyba označujúca službu, ktorú mohla vydať vláda alebo DIO, ASD, ASIO alebo ASIS.

34. VPN Unlimited - so sídlom v USA

VPN Unlimited, ktorú poskytuje KeepSolid Inc, so sídlom v jurisdikcii 5 očí nemusí byť pre mnohých bezpečnou voľbou. Samotné umiestnenie ukladá povinné zákony o uchovávaní údajov.

VPN Unlimited samozrejme na svojej stránke s pravidlami ochrany osobných údajov tvrdí rovnako ako vyššie uvedené mená inak. Realita je však úplne iná.

“KeepSolid Inc. NEZberá a neprihlási žiadne užívateľské aktivity počas používania ktorejkoľvek zo svojich služieb VPN, okrem celkového množstva webového prenosu pre každú reláciu a dátumy relácií, na ich zobrazenie v používateľovi’s webovým kabinetom a v rámci klientskych aplikácií VPN.”

Toto tvrdenie je v rozpore s ich tvrdením “NEZberá a neprihlási sa” tvrdia, že stále ukladajú informácie o webovom prenose, časových pečiatkach pripojenia, type zariadenia a type šifrovania.

35. VPN Gate - so sídlom v Japonsku

Sieť VPN Gate sa môže nachádzať v Japonsku, ale súkromie používateľa neberie vážne. Dobrá vec však je, že sú otvorení voči svojim politikám protokolovania.

Ak navštívite svoju stránku pravidiel proti zneužívaniu, poskytovateľ tvrdí “Protokoly pripojenia VPN verejných verejných prenosových serverov VPN vždy uchovávame tri alebo viac mesiacov.”

Medzi informácie zaznamenané službou patria časové pečiatky pripojenia, adresa IP, cieľový server VPN, surová adresa IP a názov hostiteľa klienta atď..

36. Windscribe - so sídlom v Kanade

Keďže Windscribe má svoje ústredie v jurisdikcii Five Eyes Jurisdikcia, nemožno ho považovať za bezpečnú alternatívu, najmä ak chcete využiť úplné digitálne súkromie..

Majú k dispozícii bezplatné a platené plány. Pokiaľ ide o prvý prípad, zaznamenávajú celkové množstvo spotrebovanej šírky pásma v jednomesačnom období.

Poskytovateľ však nájde aj časovú pečiatku používateľov. Tvrdia, že tieto informácie nie sú prepojené s účtami alebo adresami IP, ale nikdy to nebudeme vedieť s istotou.

Na svoju stránku správ o transparentnosti zverejňujú žiadosti orgánov činných v trestnom konaní o údaje v reálnom čase. O týchto oznámeniach však nie je k dispozícii veľa informácií.

37. ZenMate - so sídlom v Nemecku

ZenMate so sídlom v Nemecku stráca svoju dôveryhodnosť v dôsledku prepojenia so 14 očami. Poskytovateľ, rovnako ako mnoho vyššie uvedených nárokov, pracuje s politikou bez protokolov.

Vzhľadom na to, že majú k dispozícii bezplatný plán, je však ťažké tomu uveriť. Môžu viesť záznamy o premávke a šírke pásma na sledovanie.

Na svojej stránke s pravidlami ochrany osobných údajov tiež spomínajú zaznamenávanie IP adries, ale uvádzajú sa iba dočasne. Dôvera VPN je v konečnom dôsledku na vyhliadkach.

Dôveryhodní poskytovatelia s prísnymi zásadami bez protokolov VPN

Teraz viete, ktorým službám VPN sa treba vyhnúť. Myslel som si, že by bolo dôležité poskytnúť vám informácie o poskytovateľoch, ktorí sú z hľadiska protokolovania menej rizikoví.

Dôveryhodné VPN s prísnymi protokolmi & rdquo; politika

Samozrejme, existuje len málo z nich s VERIFIKOVANÝM “žiadne záznamy” politiky, takže budú podrobnejšie. Dúfam, že si ceniate úsilie, pretože mi to trvalo 72 hodín, kým som dokončil tento výskum a zápis!

1. Avast SecureLine - so sídlom v Českej republike

Avast SecureLine má svoje sídlo v Českej republike, ktorá je krajinou priateľskou k internetu, od 5, 9 a 14 súdnych jurisdikcií. To zvyšuje jeho dôveryhodnosť na trhu.

Samotný poskytovateľ je samozrejme tiež veľmi úžasný a ponúka sadu nástrojov na ochranu osobných údajov, aby sa vaša identita na trhu skryla.

Vedie Avast VPN záznamy? Našťastie je poskytovateľ v bezpečí pred akýmikoľvek protokolmi o aktivite / použití. Jediné, čo zaznamenávajú, je časové a sieťové umiestnenie pripojení VPN.

Tieto informácie sa odstránia po 30 dňoch a nebudú sa skutočne odkazovať späť na vašu totožnosť. Preto môžete považovať Avast za bezpečnú voľbu pre vaše súkromie online.

Počkajte chvíľu: Viac informácií nájdete v našej recenzii VPN Avast SecureLine VPN.

2. CyberGhost - so sídlom v Rumunsku

Pravdepodobne jedna z najbezpečnejších sietí VPN na trhu má CyberGhost svoje ústredie v Rumunsku, ktoré je miestom s prístupom na internet. Ten, ktorý verí v ochranu súkromia používateľa (pomerne zriedkavé).

Poskytovateľ ako taký nemá povinnosť ukladať denníky používateľov. To im umožňuje splniť ich prísľub súkromia, čo je pravdepodobne to, čo KAŽDÉ jednotlivci túži.

CyberGhost vo svojej politike ochrany osobných údajov uvádza,

Prostredníctvom našej prísnej politiky bez protokolov zabezpečujeme, aby sme NEZOBRAZOVALI prenos používateľov vykonávaný vo vnútri tunela CyberGhost VPN, napríklad: históriu prehľadávania, cieľ prenosu, preferencie vyhľadávania, dátový obsah, adresy IP alebo dotazy DNS..

Jediné, čo robia, je záznam “pokusy o pripojenie” určiť, či boli alebo neboli úspešné. Ani tieto informácie však nie sú viazané na používateľské účty. Bezpochyby je CyberGhost vynikajúcou voľbou pre používateľov na celom svete, ktorí si uvedomujú súkromie!

3. ExpressVPN - so sídlom na Britských Panenských ostrovoch

Osobne považujem ExpressVPN za najbezpečnejšiu voľbu na trhu. VPN, ktorá nefunguje’t viesť denníky a je preč “Internet Enemy” jurisdikcie, určite spadajú pod “rešpektuje súkromie používateľa” kategórie.

Turecké orgány v januári 2017 zaútočili na dátové centrá ExpressVPN, aby vyšetrili atentát na Andreja Karlova (ruského veľvyslanca Turecka), ku ktorému došlo 19. decembra 2016 Mevlütom Mertom Altıntaşom (úradníkom mimo úradu)..

Aj keď je to jasné, vyšetrovanie sa nezastavilo. Úrady sa pokúsili nájsť odkazy na iné zainteresované osoby, iba aby zistili policajného úradníka’s Facebook a Gmail boli odstránené.

Odhalili sa digitálne stopy, akcia sa uskutočnila prostredníctvom súkromného pripojenia prevádzkovaného spoločnosťou ExpressVPN. Po zabavení príslušného servera a vykonaní dôkladnej kontroly neboli odhalené žiadne užitočné informácie..

To prinútilo vyšetrovateľov kontaktovať priamo ExpressVPN pre záznamy. Poskytovateľ sa zmienil o svojej politike NO LOGS, pričom stojí na čele súkromia na trhu VPN.

V posudku je to služba VPN zápisy,

Ako sme uviedli tureckým orgánom v januári 2017, ExpressVPN nemá a nikdy nevlastnil žiadne protokoly o pripojení zákazníka, ktoré by nám umožnili zistiť, ktorý zákazník používal konkrétne adresy IP citované vyšetrovateľmi..

4. FrootVPN - so sídlom vo Švédsku

Keďže FrootVPN má svoje ústredie v jurisdikcii 14 očí, nemožno ho považovať za dôveryhodnú službu. Poskytovateľ bude musieť spolupracovať s orgánmi pri odhaľovaní protokolov, ak sa to požaduje.

Neexistuje žiadna práca s tým, a preto vždy odporúčam používateľom, aby sa držali ďalej “Internet Enemy” lokácie. Jednoducho za to nestoja.

FrootVPN samozrejme uvádza dosť odvážne, že protokoly neuchovávajú,

Staráme sa o vaše súkromie na internete. Vaše údaje sa nikdy nebudú zdieľať so žiadnou treťou stranou.

Nezabudnú však objasniť, či pri vydaní predvolania alebo gag budú zdieľať akékoľvek informácie s vládnymi orgánmi alebo spravodajskými agentúrami.!

Ich prihlasovacia stránka a Zásady ochrany osobných údajov sú tiež dosť nejasné a uvádzajú iba to, že nie sú uložené žiadne protokoly o pripojení, napríklad uložené časové pečiatky. A čo ďalšie osobné identifikačné informácie (PII)?

5. HIDE.me - so sídlom v Malajzii

Malajzia je bezpečná internetová jurisdikcia, vzdialená od aliancií 5, 9, 14 očí. To poskytuje Hide.me celkom výhodu oproti iným menám na trhu. VPN rešpektuje používateľov’ právo na súkromie.

Z tohto dôvodu neuchováva denníky o premávke ani nesleduje aktivitu používateľov. Samozrejme, že veci sa líšia, ak sa zaregistrujete pre svoj bezplatný plán, ktorý je dodávaný s obmedzením šírky pásma 2 GB.

Následne poskytovateľ uchováva denníky aktivít (odstránené po niekoľkých hodinách). Ak sa však zaregistrujete v prémiovom pláne, môžete od poskytovateľa očakávať vyššiu bezpečnosť.

Môžete si prezrieť ich certifikát vydaný nezávislým bezpečnostným analytikom, ktorý overuje ich nárok na žiadne záznamy. V priebehu rokov môžete vidieť početné žiadosti.

Poskytovatelia’ odpoveď na každú žiadosť bola:

hide.me nemôže a neuchováva žiadne záznamy; preto vám nebudeme môcť poskytnúť ďalšie informácie o tejto záležitosti.

6. IVPN - so sídlom v Gibraltári

Gibraltár tiež patrí do bezpečných internetových jurisdikcií. Neukladajú sa v ňom žiadne záväzné zákony o uchovávaní údajov ani sa nezúčastňujú na činnostiach hromadného sledovania občanov.

To samo osebe poskytuje IVPN zvrchovanú pozíciu na trhu, kde má sídlo viac ako 80 poskytovateľov “Internet Enemy” jurisdikcie. Ak to nestačí, IVPN zavedie prísnu politiku bez protokolovania.

Poskytovateľ neuchováva žiadne údaje o relácii / pripojení, ako sú časové značky, využitie šírky pásma alebo údaje o aktivite / využití, ako napríklad navštívené webové stránky, adresa IP atď..

Neexistuje ani jediný prípad úniku informácií IVPN do žiadnej vlády alebo spravodajskej agentúry. Viac podrobností o ich protokolovaní nájdete v tomto podrobnom dokumente “Zásady ochrany osobných údajov” strana!

7. Ivacy - So sídlom v Singapure

Spoločnosť Ivacy bola založená v roku 2007 a bola v popredí súkromia, ešte predtým, ako sa stala záležitosťou. Poskytovateľ so sídlom v Singapure je celkom bezpečný pred invazívnym dohľadom a uchovávaním údajov.

Prísne neprihlasujeme ani nesledujeme aktivity online prehľadávania, denníky pripojenia, pridelené adresy IP VPN, pôvodné adresy IP, históriu prehľadávania, odchádzajúce prenosy, časy pripojenia, údaje, ku ktorým ste pristupovali, alebo dotazy DNS vygenerované vaším cieľom..

Jedinými informáciami, ktoré poskytovateľ VPN zaznamená, je vaše meno, e-mailová adresa a spôsob platby pri registrácii. Samozrejme môžete použiť pseudo-idy a mená na ďalšiu ochranu vašej identity.

To všetko umožňuje používateľom zostať úplne v bezpečí online, pretože žiadne údaje sa nemôžu spájať s konkrétnymi činnosťami konkrétneho používateľa ich služieb. Pre viac informácií si môžete prečítať ich podrobné informácie “Zásady ochrany osobných údajov”.

8. Mullvad - so sídlom vo Švédsku

Aj keď Mullvad sídli v jurisdikcii 14 očí, nikdy nebol nájdený pri odovzdávaní protokolov vládnym orgánom. Poskytovateľ z veľkej časti udržuje vašu identitu skrytú.

Neuchováva si žiadne záznamy informácií umožňujúcich identifikáciu osôb (PII). Avšak po analýze ich “Zásady ochrany osobných údajov”, Odhalil som, že Mullvad sleduje ďalšie metriky.

Zahŕňa to celkovú šírku pásma na server, zaťaženie procesora na jadro a celkový počet súčasných pripojení, z ktorých žiadne sa nemôže spojiť späť s vašou identitou..

Z tohto dôvodu považujem Mullvad za bezpečného poskytovateľa, ale potom je opäť možné, že výber prihlásenia závisí od vyhliadok. Dôvera je veľmi dôležitým faktorom pri výbere siete VPN.

9. NordVPN - so sídlom v Paname

Osobne považujem spoločnosť NordVPN za jednu z najlepších služieb VPN No Logs na trhu. Poskytovateľ so sídlom v Rumunsku získa oproti iným menám strategickú výhodu.

Poloha je vysoko bezpečná a má jurisdikciu priateľskú k internetu. Zaznamenáva sa protokol Nord VPN? Nie, oni “zaručiť prísnu politiku neprihlásenia”, ktorý je overený významnou účtovnou firmou.

Bezpečnostný audit bol ukončený v novembri 2018, počas ktorého sa uskutočnila “Veľký 4” účtovná firma mala prístup k serverom NordVPN, databázam, skontrolovať konfigurácie, operácie pozorovateľov a zamestnancov.

Výsledky odhalili, že spoločnosť NordVPN neuchováva denníky o premávke, adresy IP, protokoly pripojení ani žiadne informácie o internetových aktivitách, ktoré by sa mohli spätne prepojiť s používateľom.

Keďže poskytovateľ ukladá limit šiestich simultánnych pripojení, má zavedené niektoré mechanizmy monitorovania. Žiadna z nich však neohrozuje súkromie alebo bezpečnosť používateľa.

10. Perfektné súkromie - so sídlom vo Švajčiarsku

Služba VPN založená vo Švajčiarsku ponúka pokročilé funkcie anonymity a zabezpečenia online. Samotné miesto bývalo “Priateľské k internetu” jurisdikcia.

Po schválení nového zákona v septembri 2017 sa však Švajčiarsko môže teraz považovať za “družstevné” jurisdikcia, ktorá bude vykonávať cielený dohľad.

Toto nemá vplyv na dokonalé súkromie a jeho záväzok udržiavať vás v anonymite. Poskytovateľ spúšťa všetky svoje servery v diskovom režime RAM, ako to vysvetľuje na svojej stránke protokolovej politiky.

Okrem celkového použitia na serveroch tiež nezaznamenávajú ani neuchovávajú žiadne informácie. Najlepšia časť zo všetkých: tieto tvrdenia sú overené. V auguste 2016 holandské orgány zabavili jeden zo serverov poskytovateľov v holandskom Rotterdame.

Hoci dôvod zaistenia servera nebol nikdy uvedený, spoločnosť Perfect Privacy potvrdila, že neboli odovzdané žiadne údaje o spotrebiteľovi:

Pretože nelogujeme žiadne údaje, v súčasnosti nie je dôvod domnievať sa, že akékoľvek údaje o užívateľoch boli ohrozené ... Teraz môžeme dospieť k záveru, že z dôvodu zaistenia neboli ohrozené žiadne informácie o zákazníkoch. Poloha Rotterdamu bude naďalej fungovať pomocou náhradných serverov.

11. Súkromný prístup na internet (PIA) - so sídlom v USA

PIA je služba VPN založená v USA, ktorá ponúka lacný a užívateľsky príjemný zážitok. Je to tiež jediný poskytovateľ so sídlom v USA, ktorý považujem za bezpečnú voľbu.

Bez ohľadu na povinné zákony o uchovávaní údajov a dohľade sa PIA preukázala ako “žiadne záznamy” poskytovateľ, nie raz, ale dvakrát za posledné 4 roky.

“Môžeme jednoznačne konštatovať, že naša spoločnosť nemá a stále nevedie protokoly metaúdajov o tom, kedy predplatiteľ pristupuje k službe VPN, ako dlho predplatiteľ’je použitie a z ktorej IP adresy účastník pochádza. Šifrovací systém nám navyše neumožňuje prezerať a protokolovať teda adresy IP, ktoré predplatiteľ navštevuje alebo navštívil.”

Prvý súdny prípad od roku 2016 sa týkal toho, že FBI dala predvolanie na poskytovateľa, ktorý požadoval záznamy používateľov, ktorí údajne robili hrozby pre bomby pri používaní PIA VPN.

Podľa oficiálnych súdnych dokumentov môže poskytovateľ poskytnúť iba informácie, že skupina IP adries sa používala z východných nákladov USA.

“Do London Trust Media [Private Internet Access] bolo zaslané predvolanie a jediná informácia, ktorú mohli poskytnúť, je, že zoskupenie IP adries bolo použité z východného pobrežia Spojených štátov..”

Do druhého prípadu od roku 2018 sa zapojil online hacker Ross M. Colby, ktorý je obvinený z troch priestupkov a dvoch zločinov týkajúcich sa údajných počítačových útokov.

FBI potvrdil, že podozrivý využíval služby VPN alebo PIA najmä na vykonávanie tejto nezákonnej činnosti, a požadoval od poskytovateľa protokoly, ale na oplátku nedostal nič.

“London Trust Media prevádzkuje značku Private Internet Access (PIA), ktorá vlastní niekoľko adries IP používaných na hackovanie spoločnosti Embarcadero Media. Súkromný prístup na internet nezaznamenáva aktivitu používateľov, ako sú napríklad súbory, ku ktorým majú prístup alebo zmeny, ktoré urobili na webovej stránke.”

Znie to ako celkom solídna politika nulových záznamov, najmä ak vezmeme do úvahy, že PIA dokáže chrániť svojich používateľov aj vtedy, keď sa objavia spravodajské agentúry ako FBI.!

12. Trust.Zone - so sídlom na Seychelách

Keďže spoločnosť Trust.Zone pôsobí mimo Seychel, už má výhodu v tom, že má sídlo v “priateľské k internetu” príslušnosť. Samotný poskytovateľ sa tiež zameriava na poskytovanie úplnej anonymity.

“Všetky naše servery VPN na celom svete NEUCHOVÁVAJÚ žiadne protokolové súbory, aby boli vaše súkromie bezpečné. Všetky údaje o použití sú anonymné a nie sú spojené s vašou skutočnou verejnou adresou IP”

Aj keď tieto tvrdenia ešte nie sú overené, Trust.Zone sa z väčšej časti javí ako bezpečná služba. Mám podozrenie, že ukladajú nejakú formu protokolov relácií, ale tie, ktoré sa neprepájajú späť s používateľom.

13. VyprVPN - so sídlom vo Švajčiarsku

Sídlo spoločnosti je vo Švajčiarsku, Golden Frog’s VyprVPN vynaložilo veľké úsilie na to, aby sa stalo dôveryhodným poskytovateľom. Poloha tiež prispela k poskytovateľovi pozitívne.

Spolkový najvyšší súd Švajčiarska v roku 2010 uznal adresy IP ako osobné údaje, ktoré nie je možné sledovať, bez informovania dotknutej osoby..

To viedlo VyprVPN k navrchu. švajčiarsko’s priaznivými zákonmi o ochrane súkromia a zároveň zaručujú najvyššiu bezpečnosť poskytovateľa a jeho používateľov. V septembri 2017 však nadobudol účinnosť nový zákon.

Tento zákon podľa Swissinfo.ch umožňuje FIS dopúšťať sa cieleného sledovania, odrušovania súkromných nehnuteľností, telefónnych liniek a počítačov odpočúvania, ktoré boli predtým zakázané..

Počas tejto doby VyprVPN zaznamenával údaje o pripojení (vrátane IP adries), ktoré boli uložené po dobu 30 dní. Poskytovateľ sa však teraz chce viac usilovať o ochranu súkromia používateľov.

Výsledkom bolo, že v septembri 2018 spoločnosť VyprVPN začala pracovať so skupinou Leviathan Security Group na audite a konzultáciách pri prechode ich služieb na plné “žiadne záznamy” VPN služba.

Na rozdiel od auditu NordVPN je audit vykonaný na serveri VyprVPN k dispozícii verejnosti na analýzu a možno naň odkazovať zdieľaním odkazu. Tu je časť správy:

“Preskúmali sme všetky zložky projektu podľa posúdenia hrozby. Golden Frog pracovala na náprave všetkých zistení nesúvisiacich s logom súčasne s hodnotením. Po dokončení tohto postupu sme vykonali opakovaný test a overili sme, že všetky opravy boli účinné.”

14. VPNArea - so sídlom v Bulharsku

Bez ohľadu na jurisdikciu 5, 9 a 14 očí je bulharská platforma VPNArea skvelou voľbou pre používateľov, ktorí chcú získať anonymitu online..

Zásady ochrany osobných údajov zachovávajú postoj s nulovými údajmi a zabezpečujú používateľom, že ich aktivity zostanú v bezpečí pri používaní programu VPNArea - najmä ak máte pobyt v krajine s prísnymi zákonmi o internete..

“Protokoly nemonitorujeme, neevidujeme ani neuchovávame pre jedného zákazníka’s VPN aktivita. Nesledujeme, nezaznamenávame ani neuchovávame žiadne prihlasovacie dátumy, časové pečiatky, prichádzajúce a odchádzajúce adresy IP, štatistiku šírky pásma ani žiadne iné identifikovateľné údaje akýchkoľvek používateľov VPN, ktorí používajú naše servery VPN..”

Takisto sa vyskytlo nulových prípadov proti poskytovateľovi, ktorý ďalej overuje ich nároky. Od protokolu prevádzky, pripojenia až po protokoly IP adries VPNArea nezaznamenáva žiadne údaje PII.

15. ZoogVPN - so sídlom na ostrove Man

ZoogVPN pôsobí na ostrove Man, čo je bezpečná internetová jurisdikcia. Krajina’zákony neumožňujú uchovávanie údajov ani hromadný dohľad nad občanmi.

Poskytovateľ tiež tvrdí, že ponúka nulovú ťažbu,

“Prísne nezhromažďujeme ani neuchovávame žiadne informácie o aktivite používateľa, webových stránkach alebo aplikáciách, ktoré používateľ používa, IP adresách používateľov alebo reláciách prihlásenia / odhlásenia používateľa.”

Ak sa pozriete na ich zásady ochrany osobných údajov, ZoogVPN má tiež tendenciu byť veľmi explicitný o tom, čo robí a nesleduje. V skutočnosti máme iného poskytovateľa nulových záznamov.

Jedinú vec, ktorú zaznamenávajú, je využitie celkovej šírky pásma na jej serveroch. Používatelia / vyhliadky sa nemusia starať o protokolovanie online aktivít alebo metaúdajov, ktoré by na ne mohli odkazovať.

VPN, ktoré nezaznamenávajú dôležité údaje / informácie!

Teraz ste oboznámení s viac ako 30 službami VPN, ktoré je možné považovať “nedôveryhodný” a nad 15 rokov, ktoré zaručujú úplnú anonymitu. Stále však zostáva veľa mien, ktoré treba zvážiť.

Patria sem tie VPN, ktoré sú rozmiestnené v strede. Poskytovatelia so sídlom v jurisdikciách SAFE, ale stále zaznamenávajú informácie o minimálnom pripojení, ktoré nemusia nevyhnutne odkazovať späť na vašu totožnosť.

Preto som sa rozhodol, prečo pre ne nevytvoriť samostatný záznam! Nižšie nájdete mená poskytovateľov, ktorí neprihlásia sledovateľné informácie / údaje. Registrácia s nimi je úplne na vás.

 1. Anonymná VPN - Nachádza sa na Seychelách
 2. BlackVPN - Nachádza sa v Hongkongu
 3. BulletVPN - Nachádza sa v Estónsku
 4. BolehVPN - Nachádza sa v Malajzii
 5. Boxpn - Nachádza sa v Turecku
 6. CactusVPN - Nachádza sa v Moldavsku
 7. CyberSilent - Nachádza sa v Poľsku
 8. CryptoStorm - Nachádza sa na Islande
 9. Doublehop - Nachádza sa na Seychelách
 10. DotVPN - Nachádza sa v Hongkongu
 11. DathoVPN - Nachádza sa v Paname
 12. DefenceVPN - Nachádza sa v Barbadose
 13. CitizenVPN - Nachádza sa v Dánsku
 14. EarthVPN - Nachádza sa na Cypre
 15. Easy Hide IP - Nachádza sa na Seychelách
 16. F-Secure Freedome - Nachádza sa vo Fínsku
 17. Me - Nachádza sa na Cypre
 18. FinchVPN - Nachádza sa v Malajzii
 19. HideIPVPN - Nachádza sa v Moldavsku
 20. ibVPN - Nachádza sa v Rumunsku
 21. V prestrojení - Nachádza sa v Belize
 22. IdentityCloaker - Česká republika
 23. IronSocket - Nachádza sa v Hongkongu
 24. Keenow Unblocker - Nachádza sa v Izraeli
 25. Kepard - Nachádza sa v Moldavsku
 26. Le VPN - Nachádza sa v Hongkongu
 27. LimeVPN - Nachádza sa v Hongkongu
 28. Moja súkromná sieť - Hong Kong
 29. nVPN - Nachádza sa v Bosne a Hercegovine
 30. NoodleVPN - Nachádza sa v Malajzii
 31. OneVPN - Nachádza sa v Hongkongu
 32. Privatórium - Nachádza sa v Českej republike
 33. PandaPow - Nachádza sa v Hongkongu
 34. sh - Nachádza sa na Seychelách
 35. SpyOFF VPN - Nachádza sa v San Maríne
 36. SmartVPN - Nachádza sa na Seychelách
 37. SecurityKISS - Nachádza sa v Írsku
 38. SwissVPN - Nachádza sa vo Švajčiarsku
 39. VPNLUX - Nachádza sa v Belize
 40. AC - Nachádza sa v Rumunsku
 41. VPN Baron - Nachádza sa v Rumunsku
 42. ht - Nachádza sa v Belize
 43. VersaVPN - Nachádza sa na Filipínach
 44. asia - Nachádza sa v Belize
 45. VPNBook - Nachádza sa vo Švajčiarsku
 46. ZenVPN - Nachádza sa v Dominike
 47. ZorroVPN - Nachádza sa v Belize
 48. ZPN - Nachádza sa v Spojených arabských emirátoch

Zabalenie vecí

Pravdepodobne máte dobrý nápad o zmenách v protokolovacích zásadách služieb VPN. Tam, kde väčšina tvrdí, že sú bez Logis, zistí, že zhromažďujú informácie umožňujúce identifikáciu osôb.

Niektoré sú samozrejme civilizovanejšie a pri vykopávaní hlbšie odhalia iba informácie o minimálnom pripojení. Ak však hovoríme o úplnej anonymite. Iba pár z nich sa skutočne ukázalo ako LOGLESS.

Pokúsil som sa poskytnúť čo najviac informácií pre VPN vo všetkých týchto kritériách’s. Je to preto, že viem, že niekedy môže byť ťažké pochopiť prínosy a protokoly z protokolovacích politík.

Poskytovatelia okrem rôznych stratégií rôznym spôsobom sprostredkovávajú tieto politiky používateľom a často skrývajú svoje skutočné farby za zložitými slovnými hrami..

V každom prípade dúfam, že tento sprievodca bude užitočný pri zisťovaní pravdy. Ak máte nejaké otázky / pripomienky, uveďte komentár nižšie. Ja osobne odpoviem. Prajem krásny deň bez logov!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me