Väčšina transparentných poskytovateľov VPN – LEN 4 z 16 sú dôveryhodní

Viac ľudí si teraz uvedomuje svoje digitálne súkromie, čo vedie k prílevu obyvateľov, ktorí sa prihlásili na odber služieb VPN po celom svete.

V 1. štvrťroku 2018 vzrástli počet obyvateľov využívajúcich sieť VPN o 18% v Severnej Amerike, 18% v Európe a 20% na Blízkom východe. & Afrika, 23% v Latinskej Amerike a 30% v Ázii a Tichomorí.

Používatelia internetu s VPN (štatistika 2018)

Jedným z dôvodov, prečo väčšina ľudí prestane využívať služby VPN, je však nedostatok transparentnosti. Nie je veľa poskytovateľov na trhu čestných informácií o svojich ponukách.

Väčšina z nich sa vyhýba odhaleniu podrobností o ich ústredí, majiteľoch, investoroch, predstavenstve, príkazoch / správach o transparentnosti a procesoch auditu (ak existujú)..

Spoločnosť BestVPN.co to preto vytvorila “Transparentné VPN” sprievodca, kde získate všetky základné informácie. E-mailom som oslovil rôzne tímy podpory VPN a položil som im invázne otázky &# 55357;&# 56841;

Najtransparentnejší poskytovatelia VPN

  1. Skutočne vás VPN udržujú v bezpečí?
  2. Veci sa trochu komplikujú!
  3. Poskytovatelia informácií o transparentnosti prostredníctvom e-mailu

Skutočne vás VPN udržujú v bezpečí?

Nie je pochýb o tom, že VPN sú užitočné nástroje. Zakrývajú vašu IP adresu, maskujú vašu polohu a šifrujú prichádzajúcu / odchádzajúcu komunikáciu, čo používateľom dáva kľúč k otvoreniu zamknutých dverí.

Tieto funkcie VPN platia najmä pre používateľov so sídlom v krajinách s prísnymi zákonmi o internete, ako sú Irán, Irak, Turecko, Čína, Rusko, Spojené arabské emiráty a Egypt. Medzi nimi dokonca niekto zakazuje Facebook, WhatsApp, Google atď.

Mnoho služieb VoD tiež ukladá geografické obmedzenia. Nehovoriac o tom, lovci porušovania autorských práv sú vždy na pozore tých, ktorí sťahujú pirátsky materiál prostredníctvom zdieľania súborov p2p / súborov.

Používanie siete VPN ponúka ochranu pred týmito lovcami, chráni vás pred zvedavými očami, umožňuje odblokovať obmedzený obsah a znova získať prístup k vašim obľúbeným platformám / aplikáciám na sociálnych sieťach.

Niektorí občania ich dokonca používajú na prístup k webovým stránkam / súborom / službám v práci alebo na jednoduchú komunikáciu s priateľmi / rodinou v zahraničí, ako je uvedené v nižšie uvedenej štúdii dôvodov použitia VPN.

Popredné motivácie pre použitie VPN (štatistika 2018)

Veci sa trochu komplikujú!

Tam, kde sú pozitíva, existujú aj negatíva. Mohol by som vám povedať, že siete VPN ponúkajú úplnú bezpečnosť pre používateľov, ale to by bola lož. Premýšľajte o použití VPN ako o prvom kroku k využitiu digitálneho súkromia.

Tieto služby však prichádzajú s vlastným súborom komplexností. Pri posudzovaní “bezpečnosť” pri VPN, prichádza do hry veľa faktorov, ktoré vyzývajú používateľov, aby si rozšírili svoje znalosti.

Napríklad služba VPN založená na jurisdikcii očí 5, 9 alebo 14 nemusí byť najbezpečnejšou možnosťou z dôvodu zákonných zákonov o uchovávaní údajov a dozore nad hromadným sledovaním, ktoré ukladá vláda..

Podobne sú aj iné “logovacie politiky” pre každého poskytovateľa. Tam, kde niektoré z nich môžu byť bez protokolovania, väčšina sa môže dopriať v zaznamenávaní informácií o relácii / pripojení.

Potom máte problémy týkajúce sa únikov adries WebRTC / DNS / IP a použitia falošných (virtuálnych) umiestnení bez toho, aby poskytovatelia boli o nich úprimní so zákazníkmi / potenciálnymi zákazníkmi.

Najdôležitejšie je, že poskytovatelia VPN neodhaľujú základné informácie o svojej službe, pričom im chýba transparentnosť potrebná na to, aby používatelia mohli dôverovať svojmu produktu.

Poskytovatelia informácií o transparentnosti prostredníctvom e-mailu

Nedostatok transparentnosti zo strany poskytovateľov ma nútil, aby som ich súkromne kontaktoval e-mailom a dozvedel sa viac o rôznych službách VPN položením niekoľkých invazívnych otázok..

Chcel som vidieť, ako väčšina poskytovateľov bude reagovať s otočenými tabuľkami. Namiesto toho, aby nás žiadali o informácie, som vytvoril zoznam otázok, na ktoré majú odpovedať.

Tam, kde niektorí pohodlne zdieľali podrobnosti o pozadí, iní boli selektívni na otázky, na ktoré chceli odpovedať, čo vyvolalo podozrenie.

Otázky zahŕňali informácie o spoločnosti’s ústredie, jeho umiestnenie, vlastníci a investori za spoločnosťou a predstavenstvo. Ďalej som sa opýtal, či VPN vydala správy o transparentnosti alebo či vykonala audit tretej strany.

Keď som robil výskum pre tohto sprievodcu porovnaním VPN, poslal som e-mail približne 180+ poskytovateľom. Doposiaľ som dostal odpovede od 15 a iba 3 poskytovatelia sú úplne transparentní:

  1. Perfektné súkromie
  2. Skryť. ma
  3. CyberGhost

Tento zoznam budem aktualizovať, keď dostanem viac odpovedí ...

Perfektné súkromie - so sídlom vo Švajčiarsku a založené v roku 2014

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Naše sídlo je vo Švajčiarsku. Presnú adresu nájdete v našej tlačiarni: https://www.perfect-privacy.com/en/imprint

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, zverejňujeme vyhlásenia spoločnosti Warrant Canary.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Každý mesiac. Tu je odkaz: https://www.perfect-privacy.com/en/warrant-canary. Nezverejňujeme pravidelné správy o transparentnosti týkajúce sa.

V prípade úradných otázok ich vždy láskavo informujeme, že nemáme žiadne údaje, ktoré by sme mohli prezradiť. Vy tiež nie’nemusím zverejňovať každú žiadosť DCMA.

V prípade záchvatov servera vás informujeme na našom blogu: https://www.perfect-privacy.com/sk/blog/server-seizure-in-rotterdam

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Nie, nemusíme overovať naše nároky. Tieto audity niekedy vidíme u iných poskytovateľov, vieme to však’t bojovať s pocitom, že sú len marketingové kecy.

Myslím tým, že klamete svojim zákazníkom, prečo tiež nesklamať audit? Prečo dokonca robiť audit? Len vytvorte nejaký pekný dokument PDF, ktorý si vyžaduje nejaký úžasný audit.

Aj pri legitímnom audite to, čo bráni akémukoľvek poskytovateľovi v tom, aby povolil protokolovanie a všetky shenanigany v okamihu, keď sa audit skončí?

Ak nie, prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Ako som povedal: Tieto audity protokolovania nie sú použiteľné. my’V podnikaní pracujem viac ako 10 rokov a v Rotterdame sa vyskytli také udalosti. Scéna vie, že sa na nás môžete spoľahnúť 100 percent.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Môžeme potvrdiť, že sme všetci ľudia, všetci nachádzajúci sa v Európe, a už roky sme sa poznali kvôli spoločným záujmom o počítač, bezpečnosť, hackovanie a aktivizmus..

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

V našom podnikaní je veľmi dôležité pracovať nezávisle. že’to je dôvod, prečo pracujeme úplne bez investorov. to’Nie je to ani o rýchlom raste.

Chceme ponúkať profesionálnu službu VPN, ktorá poskytuje najvyššiu úroveň bezpečnosti. To je to, čo si o nás scéna tiež cení.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Sakra, to bude také super, keď budeme Giant Corporation s predstavenstvom. Len žartujem, ale vážne neexistujú predstavenstvo.

nVPN - založená v Bosne a založená v roku 2010

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Nemáme’Nemám také veci ako “oficiálne umiestnenie” a preto ani žiadna adresa. Sme skupina štyroch nadšencov na ochranu súkromia, ktorí sa najviac nachádzajú v regióne východnej Európy v Bosne, na Ukrajine, v Poľsku a Srbsku.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Vlastne o tom uvažujeme čoskoro, áno, ale my to nerobíme’ešte niečo také neexistuje, ale v roku 2019 sa plánuje vytvorenie nejakého archívu, ku ktorému bude mať každý člen prístup a bude si môcť prečítať naše odpovede..

Ak neexistujú žiadne uverejnené správy o transparentnosti / overení, aké sú dôvody?

Neexistuje žiadny dôvod nezverejňovať naše odpovede a manipulácie, naozaj, nerobíme’Nemám čo skrývať. Ako bolo uvedené vyššie, túto publikáciu zverejníme a sprístupníme jej členom v roku 2019.

môžem’zatiaľ nehovorte presný dátum, pretože na zozname úloh je ešte veľa ďalších úloh (implementácia WireGuard, úplný natívny IPv6 a vydanie klienta pre systémy Linux a Mac OS - nasledujúce 2-6 týždne).

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Ja osobne by som nemal problém to urobiť, otázkou je, ako a ktorá firma by takýto audit vykonala a ako mám na mysli, ako taký audit v skutočnosti vyzerá, aké údaje chcú vidieť na databáze, na strane servera.

Myslím, že serverová stránka tu nie je vôbec nič zaujímavé - ale zákaznícka databáza je ďalším príbehom, kde máme e-maily zákazníkov, takže si nie sme istí, ktorá firma by to mohla urobiť, kto je dostatočne dôveryhodný a ako.

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Neexistuje žiadny dôvod proti, len nie ste si istí, ako sa to urobí a kto je dostatočne dôveryhodný na vykonanie auditu.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Nemáme žiadneho jediného vlastníka, ako je uvedené vyššie všetci a nikto nevlastní nVPN.net, máme štyroch ľudí.

Ak dvaja z nich majú prístup k doméne, iba jeden z nich má prístupové práva k databáze, tu tu neexistuje žiadny vlastník.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nemáme žiadnych investorov, všetko je vyrobené vlastným spôsobom a je riešené medzi štyrmi ľuďmi, ktorých som ja’som sa zmienil vyššie.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

nikto.

Hide.Me - so sídlom v Malajzii a spustené v roku 2012

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Sme so sídlom v Malajzii, adresa našej spoločnosti je: eVenture Limited, kancelária 2.19, obchodné centrum Lazenda, federálne územie Labuan, 87007 Malajzia. Registračné číslo: LL09685

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, zverejňujeme správu o transparentnosti periodicity s historickými údajmi.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Posledný bol rok 2015 a ďalší bude uverejnený v nasledujúcich dvoch alebo troch týždňoch.

https://hide.me/en/blog/leon-juranic-certifies-hide-me-as-one-of-the-most-anonymous-vpn-provider/

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Áno, sme jednou z prvých spoločností VPN, ktoré prešli auditom nezávislého audítora / spoločnosti.

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

https://hide.me/en/blog/leon-juranic-certifies-hide-me-as-one-of-the-most-anonymous-vpn-provider/

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Spoločnosť je úplne v súkromnom vlastníctve.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nie, nemáme investorov tretích strán.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Riaditeľom spoločnosti je Sebastian Schaub.

CyberGhost VPN - so sídlom v Rumunsku a spustený v roku 2011

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

my’v Bukurešti, Rumunsko, mimo 5 jurisdikcií Aliancie 5 očí, 9 očí a 14 očí. Naše podrobnosti nájdete tu: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/imprint

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, boli sme prví v odvetví VPN, ktorí v roku 2011 uverejnili správu o transparentnosti. To’Je to tradícia, ktorú máme drahá.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Naša výročná správa o transparentnosti sa nachádza tu: https://www.cyberghostvpn.com/sk_SK/transparency-report

Čísla právnej žiadosti týkajúcej sa Q1 2019 budú čoskoro zverejnené v našom centre ochrany osobných údajov: https://www.cyberghostvpn.com/privacyhub/

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Doteraz sme sa zamerali na budovanie najlepšej VPN pre našich používateľov. Ale v budúcnosti plánujeme audit nášho VPN.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

V odvetví VPN to nie je bežné, ale všetky podrobnosti o nás sú verejné. Zoznámte sa s našim tímom a našimi kancelárskymi psami tu: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/team

Viac tu: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/transparency-report/about-us a tu: https://www.instagram.com/cyberghost_private_life/?hl=sk

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

my’súčasťou Kape. Viac informácií nájdete tu: http://www.kape.com/about-us.html

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Všetky podrobnosti nájdete tu: http://investors.kape.com/board-of-directors

Štít Hotspot - so sídlom v USA a uvedený na trh v roku 2005

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Naše sídlo je v Redwood City CA. Adresa: 1800 Seaport Blvd Redwood City CA.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, uverejňujeme správy o transparentnosti. Pretože nezhromažďujeme informácie, ktoré nám umožňujú sledovať využitie internetu v našich VPN späť k jednotlivým používateľom.

Neposkytujeme a nemôžeme poskytovať informácie vládam, orgánom činným v trestnom konaní alebo iným tretím stranám o tom, aké webové stránky naši používatelia navštívia pri používaní našich služieb.

Okrem toho nemôžeme identifikovať jednotlivých používateľov na základe verejne orientovanej adresy IP.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Každý rok. Tu je odkaz https://www.hotspotshield.com/reports/AnchorFree_Transparency_Report-2018.pdf

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Áno. AVTEST

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

https://www.av-test.org/fileadmin/pdf/reports/AV-TEST_VPN_Trust_Report_August_2018_EN.pdf

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Informácie o tíme a predstavenstve nájdete na stránke Anchorfree:

https://www.pango.co/about/

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Informácie o tíme a predstavenstve nájdete na stránke Anchorfree: https://www.pango.co/about/ 

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Informácie o tíme a predstavenstve nájdete na stránke Anchorfree: https://www.pango.co/about/

VPNSecure - so sídlom v Austrálii a založená v roku 2010

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Level 1/360 St Paul’s Terasa Fortitude Valley, Brisbane Queensland.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Až donedávna sme mali vydaný Warrant Canary - avšak v Austrálii sú Canary Warrant nezákonné a my sme ich museli odstrániť..

Sme v procese sťahovania spoločnosti do Hongkongu z dôvodu nedávnych zmien v austrálskom práve - po dokončení tohto presunu znova vydáme Kanár Warrant

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Dokončili sme audity penetračného testovania, posledný test bol dokončený v novembri 2017 spoločnosťou Senseon Solutions

Keďže naše tvrdenia o tom, že tretia strana, napríklad Senseon, neovládajú žiadne protokolovanie, nie sú niečo, o čom sme sa predtým uvažovali, môžeme sa však v budúcnosti pozrieť na to, aby sme zákazníkom poskytli pokoj..

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Shayne McCulloch - prepojené IN https://www.linkedin.com/in/shaynem

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Žiadni investori.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Shayne McCulloch.

ProtonVPN - so sídlom vo Švajčiarsku a založená v roku 2014

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Naše sídlo je v Ženeve vo Švajčiarsku. Chemin du Pré-Fleuri, 3 CH-1228 Plan-les-Ouates, Genève, Švajčiarsko.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, aktualizujeme našu správu o transparentnosti & Zaručte Kanársku vždy, keď dôjde k pozoruhodnej novej právnej žiadosti.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Posledná aktualizácia bola vykonaná 2. februára 2019: https://protonvpn.com/blog/transparency-report/.

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Zatiaľ sme neboli úplne transparentní pre našich používateľov, pokiaľ ide o naše ústredie, vlastníkov, služby atď.

Audit však zvažujeme v blízkej budúcnosti, pretože sa stal priemyselným štandardom.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

ProtonVPN AG je v úplnom vlastníctve spoločnosti Proton Technologies AG.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Žiadna odpoveď.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Predstavenstvom spoločnosti ProtonVPN AG je Antonio Gambardella.

Windscribe - založené v Kanade a spustené v roku 2015

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

9251 Yonge St # 8901, Richmond Hill, ON, L4C 9T3, Kanada. Predtým, ako poviete Kanada = 5 očí = zlé: https://blog.windscribe.com/i-doesnt-matter-how-many-eyes-you-have-66f59fc1e777

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, robíme.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

https://windscribe.com/transparency

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

my’znovu pracujeme na systéme, ktorý presiahne audit tretích strán a umožní komukoľvek overiť naše nároky bez toho, aby sa musel spoliehať “odborníci”.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

https://www.crunchbase.com/organization/windscribe#section-overview

https://angel.co/windscribe

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Žiadni investori.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Yegor sak.

ibVPN - so sídlom v Rumunsku a založená v roku 2003

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Naša spoločnosť sa nachádza v Tirgu-Mures, Rumunsko. Táto adresa je verejne dostupná na našich stránkach v oblasti päty: https://www.ibvpn.com

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

žiadny

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

N / A

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Naša spoločnosť musí spĺňať požiadavky GDPR a rok pred 25. májom 2018 sme strávili prípravou a nasledujúcimi mesiacmi zavedením mechanizmu ochrany údajov, ktorý zaručuje našim klientom, že ich údaje sú bezpečné. Cieľom pre rok 2019 je úspešne implementovať normy ISO 27001 (Manažment informačnej bezpečnosti) a 9001 (Manažment kvality)..

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

SC Amplusnet SRL je spoločnosť, ktorá vlastní celé vlastníctvo spoločnosti ibVPN. Vlastníci spoločnosti sú súkromné ​​osoby, ktoré sa podieľajú na vývoji a údržbe služby ibVPN.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nemáme žiadnych investorov.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Môžete skontrolovať verejné informácie o spoločnosti SC Amplusnet SRL.

KeepSolid - so sídlom v USA a založená v roku 2013

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

KeepSolid’s ústredie je v New Yorku. Naša adresa je 3220 Arlington Ave. Suite 5A Bronx, NY 10463, Spojené štáty

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

žiadny.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

N / A

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

N / A

Alebo ak nie, prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Toto je na vrchole našich plánov v tomto roku.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Našimi majiteľmi sú Vasiliy Ivanov a Oleg Bocharnikov. Viac informácií o nich nájdete tu: https://www.keepsolid.com/pressroom/board-of-members

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nie, nemáme žiadnych investorov. my’re bootstrap spoločnosť.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Viac informácií nájdete v našej správnej rade na adrese www.keepsolid.com/pressroom/board-of-members

Mullvad - so sídlom vo Švédsku a uvedený na trh v roku 2009

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Amagicom AB, Box 53049, 40014 Gothenburg, Švédsko.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Nie, vo Švédsku neexistujú žiadne zákony, ktoré by vyžadovali, aby sme zhromažďovali / zaznamenávali / konali proti našim používateľom akékoľvek údaje, ktoré sa na nás vzťahujú, prečítajte si viac: https://www.mullvad.net/guides/swedish-legislation/

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Áno.

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

https://mullvad.net/blog/2018/9/24/read-results-security-audit-mullvad-app/

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Amagicom vlastnia 100% zakladatelia: Fredrik Strömberg a Daniel Berntsson.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

žiadny.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Fredrik Strömberg, Daniel Berntsson a Jan Jonsson (CEO)

SigaVPN - so sídlom v USA a spustené v roku 2017

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

PO Box 1722, Southaven, MS, 38671, Spojené štáty. Pretože ide o výlučné vlastníctvo a niečo, čo robím na boku, nie je dôvod prenajímať si kanceláriu.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Kanárky s rozkazom nie sú vždy spoľahlivé. Vláda USA môže niekoho nútiť, aby ho aktualizoval. Podľa môjho názoru nad premýšľaním o príkazových kanáloch na dlhú dobu.

Zistil som, že to len vytvára falošný pocit bezpečia. Nemám’Nemám prehľady o transparentnosti, pretože mi neboli doručené žiadne žiadosti vlády.

Jeden by som zverejnil v prípade prijatia žiadosti vlády.

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Audit je drahý.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

ja’m správca systému a obhajca súkromia.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Darcovia pomáhajú prevádzkovať službu. Aby som ochránil ich súkromie, nemám’t zdieľať svoje informácie.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Iba ja.

PrivateVPN - so sídlom vo Švédsku a založená v roku 2009

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Švédsko - Sollentuna.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

žiadny

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

N / A

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

N / A

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Neexistuje žiadny konkrétny dôvod. Plánujeme spustiť audit, keď máme nainštalované nové prostredie.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Viac informácií o spoločnosti nájdete tu: https://www.allabolag.se/5568951486/privat-kommunikation-sverige-ab

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nie sú žiadni externí investori!

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Viac informácií o spoločnosti nájdete tu: https://www.allabolag.se/5568951486/privat-kommunikation-sverige-ab

WASEL Pro - so sídlom v Holandsku a založená v roku 2012

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Adresa v päte www.bvpn.com. Laanzichtweg 60-B 4847 SJ Teteringen (Breda), Holandsko.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Áno, dokázali sme’V našej 9-ročnej prevádzke nemáme žiadne incidenty.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

Mali sme 0 incidentov.

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

nie.

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Nemáme’nepristúpili k tomu žiadne dôveryhodné organizácie.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Službu vlastní a nachádza malá skupina vývojárov, ktorí našli internet v polovici 90. rokov a robia všetko, čo je v jeho silách, aby ho udržiavali tak otvorenú, ako bývala..

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Nie, Služba je postavená, financovaná, prevádzkovaná rovnakou skupinou vývojárov, bez investorov, bez vlastníctva banky.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Rovnakí 3 vývojári.

Seed4Me - so sídlom na Taiwane a spustený v roku 2012

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Seed4.Me VPN službu vyvíja distribuovaný tím vývojárov. Preferujeme, aby podrobnosti o našej štruktúre zostali súkromné ​​ako ďalšia vrstva ochrany pre našich zákazníkov.

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

žiadny.

Ak áno, ako často? Užitočný by bol odkaz na adresu URL alebo súbor PDF!

N / A

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

žiadny.

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

N / A

Prečo ste ešte neboli auditovaní? Akékoľvek dôvody?

Naši používatelia nás o túto vec nežiadali. Väčšina ľudí požaduje rýchle a stabilné pripojenie VPN za nízku cenu - to je to, čo ponúkame.

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Radi by sme tieto informácie nezverejňovali.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Tieto informácie tiež radšej nezverejňujeme.

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Tieto informácie tiež radšej nezverejňujeme.

Surfshark - so sídlom v BVI a uvedený na trh v roku 2018

Kde sídli vaša spoločnosť? Mohli by sme získať adresu?

Surfshark je registrovaná ochranná známka spoločnosti Surfshark Ltd., právnickej osoby na Britských Panenských ostrovoch. Oficiálna adresa spoločnosti Surfshark Ltd. je nasledovná:

Surfshark Limited

Vanterpool Plaza, 2. poschodie, Wickhams Cay I, Road Town, VG 1110

Britské Panenské ostrovy

Uverejňujete správy o transparentnosti / oprávňujúce Kanárske ostrovy?

Vláda Britských Panenských ostrovov nevyžaduje, aby Surfshark uverejňoval správy o transparentnosti / osvedčení; preto to nerobíme.

Surfshark je súkromná spoločnosť, preto uverejňovanie takýchto správ nie je povinné. Keďže Surfshark nie je verejne kótovaný na žiadnej burze cenných papierov, je bežnou praxou nezverejňovať tieto informácie verejnosti.

Boli vaše žiadosti podrobené auditu nezávislej bezpečnostnej spoločnosti tretej strany?

Surfshark je jedným z mála poskytovateľov služieb VPN, ktorí boli predmetom nezávislého auditu. Posledný audit vykonala v novembri 2018 uznávaná nemecká bezpečnostná spoločnosť

Ak áno, kedy bola vaša služba VPN naposledy skontrolovaná? Mohli by sme získať odkaz na súbor URL / PDF?

VPN siete Surfshark auditované spoločnosťou Cure53.

https://cure53.de/pentest-report_surfshark.pdf

Mohli by sme získať nejaké informácie o majiteľoch spoločnosti?

Surfshark poskytuje svoje služby ľuďom na celom svete vrátane ťažko reštriktívnych krajín a režimov, v ktorých je kontrolovaný prístup na internet, prenasledujú protichodné médiá a sú obmedzené MVO. Sme jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorým sa podarilo prekonať Veľký čínsky firewall. Pokiaľ sme odhodlaní investovať čas a úsilie do vývoja inteligentných riešení, ktoré môžu prekonať obmedzenia.

Pokiaľ ide o nášho generálneho riaditeľa, je známy ako Par Kaz. Založil Surfshark ako svoj vlastný podnik na vytvorenie lepšieho nástroja na ochranu súkromia ako ostatní. Je to súkromný geek s technickým zázemím, ktorý strávil svoju kariéru prácou s produktmi kybernetického zabezpečenia a správcom systému v rôznych častiach sveta. Pokiaľ ide o Magnusa, je známy v tejto oblasti a je citovaný v niektorých publikáciách Surfshark.

Máte nejakých investorov a informácie sú verejne dostupné pre používateľov?

Surfshark Ltd. je vo vlastníctve súkromných akcionárov, ktorí sa rozhodli nezverejňovať svoje súkromné ​​informácie verejnosti, pretože to nebolo právne vyžadované..

Kto sú predstavenstvami vašej spoločnosti?

Surfshark je súkromná spoločnosť, ktorá nemusí mať a nemá predstavenstvo. Prevádzkuje ho riadiaci tím, ktorý zahŕňa generálneho riaditeľa, marketingového riaditeľa, vedúcich technológií a niekoľko vlastníkov produktov..

Zabalenie vecí

Týmto dosiahneme koniec tohto prehľadného sprievodcu VPN. Hlavným účelom je pomôcť používateľom dozvedieť sa viac o rôznych poskytovateľoch a ich základných informáciách.

Majte na pamäti, že nejednoznačným službám sa nikdy nedá veriť. Iba poskytovatelia s dobrou povesťou vám môžu pomôcť dosiahnuť úplné digitálne súkromie.

Dúfam, že vám tento sprievodca pomôže pri prijímaní všetkých potrebných informácií. Ak však máte nejaké otázky alebo otázky alebo potrebujete, aby som urobil rozhovor s konkrétnym poskytovateľom, uveďte komentár nižšie.

Veľmi by sme ocenili aj pomoc bratovi pri zdieľaní tejto príručky s ostatnými užívateľmi, ktorí sú dôvtipní k technológiám alebo súkromia. Ďakujem a prajem pekný deň! J

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me