Test rýchlosti VPN – 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

VPN sú ako Avengers alebo Justice League v súkromnom priemysle, ktoré skrývajú vaše IP informácie a šifrujú vaše pripojenie pre ochranu pred podvodníkmi, zlodejmi identity, podvodníkmi typu phishing a hackermi. Sú rozhodujúce pre prijímanie anonymity online, spolu s poskytovaním prístupu k blokovaným webovým stránkam, zapojením sa do P2P / Torrentingu a obchádzaním škrtenia poskytovateľov internetových služieb. Tento článok sa zameriava na jediný prípad použitia VPN: výkon. Prečítajte si tohto podrobného sprievodcu testovaním rýchlosti VPN nižšie z webu BestVPN.co o najrýchlejších sieťach VPN!

Týmto spôsobom získate lepšiu predstavu o tom, ako VPN ovplyvňujú rýchlosť a ktorý poskytovateľ je perfektnou voľbou na základe testovania výkonu servera z rôznych miest. Napokon, poslednou vecou, ​​ktorú chcete, je zaregistrovať sa u poskytovateľa, aby ste si uvedomili, že to naštve pri poskytovaní vysokých rýchlostí, čo je nevyhnutné na šírenie pirátskeho obsahu alebo na zapojenie sa do P2P / Torrentingu. Aj keď je príjem online a súkromie anonymný, je určite dôležité, rovnako dôležité je získať primeranú rýchlosť pre VPN!

Contents

Ovplyvňuje rýchlosť VPN?

Keď väčšina ľudí hovorí o sieťach VPN, zvyčajne šíria dezinformácie a tvrdia, že tieto nástroje na ochranu osobných údajov skutočne znižujú rýchlosť vášho internetu. Aj keď s týmto tvrdením nesúhlasíme, existujú rôzne okolnosti, kedy sieť VPN môže skutočne urýchliť váš internet. V základnej metodológii VPN používa režijné protokoly na zapuzdrenie / dekódovanie, čím do svojej siete pridá vrstvu šifrovania..

To znamená, že všetok váš internetový prenos prechádza zabezpečenou bránou, ktorá je neviditeľná pre miestnych poskytovateľov internetových služieb alebo vládny dohľad. Pridanie tohto “šifrovaný tunel” v dôsledku toho spomaľuje internet. Avšak za okolností, keď dôjde k úmyselnému úsiliu o zníženie kvality poskytovaných služieb, môže dôjsť k zvýšeniu rýchlosti..

Poskytovatelia internetových služieb môžu uvaliť škrtenie, ktoré zruší vašu pôvodnú adresu IP. Bez siete VPN si všimnete, že rýchlosti, ktoré prijímate, sa nezhodujú s plánom, ktorý ste si predplatili. Po pripojení k sieti VPN sa koncový bod posúva, keď používate samostatnú adresu IP a server DNS, ktorý obchádza akékoľvek obmedzenie rýchlosti. Rýchlosti VPN samozrejme ovplyvňujú aj rôzne faktory.

Faktory, ktoré ovplyvňujú rýchlosť VPN

Väčšina používateľov VPN má málo alebo vôbec žiadne vedomosti o tom, ako fungujú nástroje na ochranu osobných údajov na maskovanie vašej identity online. Niekedy aj odborníci, ako sme my, majú problémy s prehĺbením procesov, aby uľahčili pochopenie technických aspektov. Pri vytváraní virtuálnej súkromnej siete sa toľko podieľa a existuje veľa faktorov ovplyvňujúcich rýchlosť (z ktorých mnohé budete prekvapení, keď sa o nich dozviete).

Vzdialenosť k serveru VPN

V závislosti od toho, kde sa nachádzate, sa rýchlosť internetu môže líšiť u niekoho, kto žije bližšie k konkrétnemu serveru, ako je ten, ktorý býva ďaleko. To je dôvod, prečo väčšina VPN klientov zvyčajne má “Auto-Connect” ktorá automaticky nájde spoľahlivý server VPN v blízkosti vašej polohy.

Napríklad, ak sa pripájate z Číny na server v USA, môžete očakávať určitú stratu rýchlosti. Podobne, ak sa rozhodnete pre server v Hongkongu, dostanete vyššiu rýchlosť (kvôli zníženej blízkosti). Tento rôzny výkon podľa miesta je spôsobený časom, ktorý zaberie, aby dátový paket cestoval tam a späť.

Protokoly a šifrovanie

Keďže siete VPN používajú silnejšie protokoly a šifrovanie na zvýšenie anonymity online, všimnete si zníženie celkovej prijatej rýchlosti. Napríklad, ak sa rozhodnete používať nastavenie PPTP so základným 128-bitovým šifrovaním AES, získate vyššiu rýchlosť.

Na druhú stranu, ak pôjdete pre OpenVPN (protokol UDP alebo TCP) s šiframi AES-256-CBC, budete musieť za túto dodatočnú bezpečnosť platiť rýchlosťou. Iba SSTP ponúka najlepší pomer šifrovania a rýchlosti, ale protokol je k dispozícii iba v systéme Windows.

Uzly pripojené k serveru

VPN sú univerzálne stvorenia, ktoré konzumujú stovky ľudí naraz. Zjednodušene povedané, v závislosti od VPN, do ktorej sa zaregistrujete, a ak používate dynamickú IP, budete musieť čeliť problémom súvisiacim so zaťažením servera, čo priamo neguje rýchlosť prijímania.

  WTF ist falsch mit YouTube Kids - Eltern frustriert!

Čím viac ľudí bude pripojených k jednému serveru, bude to mať za následok obrovské zaťaženie servera. To znamená, že rýchlosti, ktoré dostávate, budú pravdepodobne regulované. Preto sa uprednostňuje poskytovateľ služieb, ktorý ponúka dobrý zoznam miest z tej istej krajiny. Napríklad spoločnosť NordVPN ponúka viac ako 550 serverov iba vo Veľkej Británii!

Zníženie šírky pásma ISP

Spomenuli sme to už skôr, poskytovatelia internetových služieb môžu uvaliť obmedzenia rýchlosti, ktoré môžu na prvom mieste brániť rýchlosti internetu. Teraz sme už spomenuli, že VPN pomáhajú obísť tieto obmedzenia, ale pri použití pripojenia poskytovaného telefonickým pripojením alebo 3G môžete očakávať určité problémy s pripojením VPN.

Aj keď máte pripojenie 50 Mb / s, ale prepojenie medzi poskytovateľom internetových služieb a poskytovateľom VPN je slabé, môžete si všimnúť pokles rýchlosti. V opačnom prípade si väčšinou pri registrácii cez sieť VPN všimnete iba 10 až 20% stratu rýchlosti pripojenia.

Niektoré dôvody súvisiace s počítačom

Ak skutočne chcete používať počítač VPN bez toho, aby ste dostali výrazné zníženie rýchlosti, musíte procesor vybaviť rýchlejším procesorom. To automaticky povedie k lepšiemu zvýšeniu rýchlosti, je však nevyhnutné, aby ste sa rozhodli pre spoľahlivého poskytovateľa so zavedenou reputáciou pre stratu 0% paketu..

Ďalším dôvodom, prečo môžu vaše rýchlosti internetu trpieť, sú nastavenia brány firewall. Ak algoritmus neustále blokuje sieť VPN, zabráni konzistentnému toku pripojenia. Pri výbere aplikácie VPN zo zoznamu VPN nezabudnite pridať klienta do zoznamu schválených služieb pre bránu firewall..

Prehľad najlepších testov rýchlosti VPN

Chápeme, že používatelia neustále hľadajú spoľahlivých poskytovateľov VPN, ktorí neohrozujú bezpečnosť / súkromie a výkon. Ak ste jedným z týchto jednotlivcov, ste na správnom mieste. Nižšie nájdete podrobnú analýzu Top 5 najrýchlejších poskytovateľov VPN (podľa nášho testovania, ktoré nám trvalo značné množstvo času a malo za následok nedostatok spánku).

  1. ExpressVPN
  2. NordVPN
  3. Surfshark
  4. VyprVPN
  5. Vyrovnávacia sieť VPN

Test rýchlosti ExpressVPN

ExpressVPN so sídlom na Britských Panenských ostrovoch má dobrú povesť, že je všestrannou službou VPN, a nemožno ju poprieť! Nachádza sa v bezpečnom raji mimo jurisdikcií EÚ a USA. Poskytovateľ vedie denníky ZERO a nikdy nebol uznaný vinným za pomoc vládnym agentúram, a to ani v prípadoch, keď mali turecké orgány v prípade zavraždenia server SEIZED tureckých orgánov..

Po zaregistrovaní sa na serveri ExpressVPN získate prístup k 2000+ 140 serverom vo viac ako 90 krajinách po celom svete. Toto vám poskytuje možnosti odblokovania pre webové stránky s obmedzeným geografickým umiestnením, ako sú Netflix, Hulu a BBC iPlayer. Najlepšia časť zo všetkých: dostanete úžasné rýchlosti bez ohľadu na to, ku ktorému serveru sa pripájate. Nižšie nájdete výsledky dôkladnej analýzy poskytovateľov’ výkon na piatich miestach.

VPN má najnižšiu stratu rýchlosti medzi 80 a viac poskytovateľmi, ktorých sme úlohu skontrolovali. Poskytuje priemernú rýchlosť sťahovania 82,45 Mbps a rýchlosť uploadu 64,13 Mbps pri vašom 100 Mbps pripojení..

Test rýchlosti ExpressVPN

Test rýchlosti ExpressVPN
server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 95,23 Mbits / s 79,43 Mbits / s 85,18 Mb / s 70,89 Mbits / s 81,55 Mbits / s 82,45 Mbits / s
Nahrať 69,21 Mb / s 60,49 Mb / s 70,99 Mbit / s 60,72 Mb / s 59,27 Mbits / s 64,13 Mbits / s
ping 105 ms 111 ms 62 ms 79 ms 70 ms 85,4 ms

Zhrnutie výkonnosti (priemerné rýchlosti)

Rýchlosť sťahovania: 82,45 Mb / s (17,55% pomalšie)

Rýchlosť nahrávania: 64,13 Mb / s (35,87% pomalšie)

ping: 85 ms

Test rýchlosti VPN - 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test rýchlosti NordVPN

Poskytovateľ so sídlom v Panamanii je známy svojou povesťou, že je vysoko bezpečnou službou a má strategickú polohu, ktorá ju odlišuje od konkurencie. Pridajte toto do svojich zásad bez protokolov a poskytovateľ nie je správcom, najmä ak chcete zostať chránení pred zlodejmi identity, podvodníkmi, phishingom a počítačovými zločincami..

  Sådan omgås geo-blokering og indholdsbegrænsninger

Medzi funkcie, ktoré dostanete od poskytovateľa, patrí ochrana pred únikom DNS, automatický prepínač zabíjania a cibuľa cez VPN. Pre pokročilé technológie máte DoubleVPN, ktorý prenáša všetku sieťovú prevádzku cez dva servery umiestnené v rôznych krajinách. CyberSec, ktorý blokuje šírenie počítačových hrozieb, škodlivých webových stránok a škodlivého softvéru na vašich zariadeniach.

Máte prístup k viac ako 5150+ serverom v 62 krajinách. Nižšie uvedené testy rýchlosti odhaľujú úžasný výkon s rýchlosťami sťahovania, ktoré sa v priemere dotýkajú 80,00 Mb / s a ​​odovzdávaním rýchlosťou 56,68 Mb / s.

Test rýchlosti NordVPN

Test rýchlosti NordVPN
server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 91,71 Mbits / s 83,96 Mb / s 75,81 Mbits / s 65,98 Mb / s 82,55 Mbits / s 80,00 Mb / s
Nahrať 60,63 Mbits / s 49,99 Mbit / s 50,19 Mb / s 59,88 Mbit / s 62,72 Mb / s 56,68 Mb / s
ping 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

Zhrnutie výkonnosti (priemerné rýchlosti)

Rýchlosť sťahovania: 80,00 Mb / s (20,00% pomalšie)

Rýchlosť nahrávania: 56,68 Mbps (43,32% pomalšie)

ping: 98,2 ms

Test rýchlosti VPN - 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test rýchlosti surfovania

Podobne ako v prípade ExpressVPN aj spoločnosť Surfshark sídli na Britských Panenských ostrovoch (jurisdikcia priateľská k VPN), čo znamená, že má oproti iným službám strategickú výhodu. V BVI neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov a nemusíte sa obávať aliancií 5 očí alebo 14 očí. Poskytovateľ ponúka dva silné šifrovacie šifry: AES-256-CBC a AES-256-GCM.

Poskytovateľ pripojenia poskytuje na svojom rozširujúcom sa zozname serverov úžasné rýchlosti, ktoré sa v 2 krajinách siahajú až na 500+ v 45 krajinách iba za 2 mesiace. Máte aj aplikácie pre všetky platformy / zariadenia spolu s aplikáciou smerovača. Pokiaľ ide o stanovovanie cien, Surfshark má tendenciu byť neuveriteľne nákladovo efektívny a priateľský k peňaženke. Ak pôjdete na ročný plán, platíte iba 5,99 dolárov mesačne, čo predstavuje každých 71 mesiacov 71,88 dolárov

Ako vidíte nižšie, výkon z VPN je tiež veľmi pôsobivý a v priemere poskytuje slušnú rýchlosť sťahovania 76,22 Mb / s spolu s nahrávaním 66,19 Mb / s..

Test rýchlosti VPN

 

Test rýchlosti surfovania
server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 87,52 Mbits / s 80,23 Mbits / s 75,61 Mbits / s 67,96 Mb / s 69,78 Mbits / s 76,22 Mb / s
Nahrať 77,91 Mbits / s 71,18 Mb / s 63,73 Mbits / s 60,11 Mb / s 57,98 Mb / s 66,18 Mb / s
ping 120 ms 144 ms 220 ms 115 ms 102 ms 140 ms

 

Zhrnutie výkonnosti (priemerné rýchlosti)

Rýchlosť sťahovania: 76,22 Mbps (o 23,78% pomalšie)

Rýchlosť nahrávania: 66,18 Mbps (33,82% pomalšie)

ping: 140 ms

Test rýchlosti VPN - 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

VyprVPN rýchlostný test

VyprVPN, ktorý vytvorila spoločnosť Golden Frog a sídli vo Švajčiarsku, je ďalšou spoľahlivou rýchlou sieťou VPN, ktorá ponúka obrovskú databázu 700 serverov po celom svete, spolu s výhodami, ako sú ochrana DPI, brána NAT a technológia Chameleon, pre vyššiu bezpečnosť pri zapojení do torrentingu / streamingu. činnosť. Koniec koncov, čím viac funkcií máte na ochranu osobných údajov, tým lepšie!

Po testovaní výkonnosti poskytovateľa sme dostali mimoriadne rýchle rýchlosti na našom 100 Mbps pripojení, ktoré nebolo výrazne ovplyvnené výberom rôznych serverov alebo zvýšenou sieťovou prevádzkou, pričom došlo len k poklesu o 25,61%. Môže to byť spôsobené tým, že spoločnosť VyprVPN spravuje svoju vlastnú sieť, vďaka ktorej je vždy k dispozícii na dosiahnutie vynikajúcich rýchlostí!

Napriek tomu, že bol pripojený k rôznym serverom, bola rýchlosť v súlade s trochou strát. Priemerne sme získali 74,39 Mbps pri sťahovaní a 61,87 Mbps pri odovzdávaní.

VyprVPN rýchlostný test

VyprVPN
server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 84,69 Mb / s 74,63 Mbits / s 75,15 Mbits / s 64,96 Mb / s 72,55 Mbits / s 74,39 Mb / s
Nahrať 74,18 Mb / s 61,51 Mbits / s 57,82 Mbits / s 52,26 Mb / s 63,59 Mbits / s 61,87 Mbits / s
ping 192 ms 209 ms 175 ms 240 ms 140 ms 191,2 ms
  VPN Connection Guide 2023 - Ein Muss für Anfänger in Japan


Rýchlosť sťahovania:
74,39 Mbps (25,61% pomalšie)

Zhrnutie výkonnosti (priemerné rýchlosti)

Rýchlosť nahrávania: 61,87 Mbps (38,13% pomalšie)

ping: 191,2 ms

Test rýchlosti VPN - 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Test rýchlosti vyrovnávacej pamäte VPN

Poskytovateľ založený na Gibraltári, ktorý sa nedávno pripravuje na trh VPN, je ďalšie meno známe tým, že ponúka výnimočný výkon a rýchlosť tým, ktorí ho túžia. Aj keď existuje protokolovanie relácií / pripojení, VPN je do značnej miery bezpečná, pretože jej centrálne servery sa nachádzajú v Holandsku, kde nemôžete prezerať záznamy údajov bez náležitého príkazu.!

Zostávajúce protokoly sa samozrejme odstránia po 30 dňoch. Ceníme si transparentnosť, ktorú VPN prináša produktu, pretože je lepšia ako šokovaná / prekvapená neskôr, podobne ako to, čo sme zažili s PureVPN pred časom. Pre pripojenie ponúka Buffered servery v 41 krajinách po celom svete na odblokovanie alebo oddávanie sa P2P / Torrenting.

Rýchlosti, ktoré dostávate, sú tiež veľmi úžasné s taktovaním VPN pri sťahovaní 72,35 Mbps a nahrávaní 64,71 Mbps v priemere po vykonaní testu na piatich rôznych umiestneniach servera.!

Test rýchlosti vyrovnávacej pamäte VPN

Vyrovnávacia sieť VPN
server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 85,27 Mbits / s 79,53 Mbits / s 71,82 Mbits / s 65,92 Mbits / s 59,21 Mb / s 72,35 Mbits / s
Nahrať 76,17 Mb / s 69,79 Mbits / s 62,91 Mb / s 60,98 Mb / s 53,74 Mb / s 64,71 Mbits / s
ping 85 ms 189 ms 222 ms 127 ms 259 ms 176,4 ms

Zhrnutie výkonnosti (priemerné rýchlosti)

Rýchlosť sťahovania: 72,35 Mbps (27,65% pomalšie)

Rýchlosť nahrávania: 64,71 Mb / s (35,29% pomalšie)

ping: 176,4 ms

Test rýchlosti VPN - 5 z 80 poskytovateľov má & lsquo; Need for Speed ​​& rsquo;

Porovnanie rýchlosti VPN

hodnosť Poskytovateľ VPN Rýchlosť sťahovania Rýchlosť nahrávania
# 1 ExpressVPN 82,45 Mb / s (17,55% pomalšie) 64,13 Mb / s (35,87% pomalšie)
# 2 NordVPN 80,00 Mb / s (20,00% pomalšie) 56,68 Mbps (43,32% pomalšie)
# 3 Surfshark 76,22 Mbps (o 23,78% pomalšie) 66,18 Mbps (33,82% pomalšie)
# 4 VyprVPN 74,39 Mbps (25,61% pomalšie) 61,87 Mbps (38,13% pomalšie)
# 5 Vyrovnávacia sieť VPN 72,35 Mbps (27,65% pomalšie) 64,71 Mb / s (35,29% pomalšie)

Ako skontrolovať rýchlosť internetu Metóda za testami

BestVPN.co používa vlastný špecializovaný nástroj na testovanie rýchlosti na analýzu výkonnosti rôznych VPN na rôznych serveroch po celom svete. Výsledky sú potom automaticky vynesené do grafickej štruktúry pre presné čítanie, čo je nevyhnutné na nájdenie najlepšieho poskytovateľa. Tento nástroj nie je k dispozícii širokej verejnosti, ale ľudia, ktorí chcú skontrolovať rýchlosť internetu, sa môžu vždy spoľahnúť na alternatívy.

Existuje mnoho online nástrojov, ktoré poskytujú presné výsledky pri testovaní rýchlosti vášho internetu. V skutočnosti takmer každý web na ochranu osobných údajov, ktorý navštívite, určite odhalí informácie o vašej únikovej totožnosti online a uvedie presné umiestnenie na základe vašej adresy IP. ExpressVPN, CyberGhost a PureVPN sú len niektoré príklady webových stránok VPN, ktoré takéto informácie poskytujú.

Ak však potrebujete spoľahlivý nástroj na kontrolu rýchlosti internetu, môžete vyskúšať testy rýchlosti od spoločnosti Oakla, testy rýchlosti KeyCDN, informácie o PageSpeed ​​Google, GTmetrix, WebPageTest, optimalizáciu rôznych stránok, UpTrends, dotcom-monitor, Yellow Lab. Nástroje, tester rýchlosti načítania Sucuri, Pagelocity a YSlow.

Zabalenie vecí

Dúfame, že táto príručka pomôže používateľom nájsť najrýchlejšie VPN, ktoré môžu pomôcť pri bezproblémovom streamovaní alebo sťahovaní torrentov bez problémov. Testovanie každej služby nám trvalo veľa času, ale názory používateľov sú vždy vyššie. Ak ste sa zaregistrovali u niektorého z vyššie uvedených poskytovateľov, neváhajte ďalej komentovať a poskytnite nestranné hodnotenie. Neváhajte a podeľte sa o sprievodcu aj s ostatnými technikmi, ktorí hľadajú rýchlu službu VPN. Pekný deň. ahoj

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me