Poskytovatelia VPN a ich použitie falošných (virtuálnych) serverov

Keď som sa hlbšie ponoril do technických služieb VPN, aby som posúdil ich autentickosť, skončil som neochvejne na vrstvách zložitosti, ktoré nasledujú. Niekedy sa to zdá neskutočné.

Ak používatelia nepozorujú blokovanie VPN alebo jurisdikciu internetového nepriateľa, musia si dať pozor na zásady invazívneho protokolovania a úniky adries WebRTC / DNS / IP..

Teraz musíte dokonca chrániť svojich poskytovateľov, ktorí používajú umiestnenia serverov FAKE. Áno, to je bohužiaľ TOO. Samozrejme, čím viac viete, tým lepšie.

To je dôvod, prečo spoločnosť BestVPN.co úzko spolupracovala s odborníkmi v oblasti IT a sietí pri odpovedaní na otázky používateľov, ktorí chcú vedieť čo’je najlepšia služba VPN a ktorá nie je riskantná na použitie.

Na základe toho som vypracoval tohto podrobného sprievodcu “Falošné umiestnenia VPN servera” odkazovaný ako “Virtuálne servery” poskytovateľmi na trhu. Dúfam, že odpovie na všetky vaše otázky!

Najlepšie servery VPN

 1. Je zlé, že služby VPN používajú virtuálne servery?
 2. Prečo poskytovatelia VPN používajú tieto falošné servery?
 3. Testovanie poskytovateľov VPN a ich umiestnenie na serveri
 4. Poskytovatelia, ktorí používajú virtuálne polohy

Čo sú to umiestnenie virtuálneho servera VPN?

Niektorí poskytovatelia na trhu nemusia byť úplne úprimní k svojim ponukám služieb. Tvrdia, že ponúkajú fyzické servery na rôznych miestach, ale niektoré z nich sú skutočne virtuálne.

To znamená, že sa pripájate k serveru, ktorý sa nachádza v jednej krajine, ale dostanete adresu IP od adresy pridelenej inej krajine. Napríklad server v Číne by mohol byť v skutočnosti z USA.

Získate čínsku IP adresu, ale trasa sledovania naznačuje smerovanie spojenia zo servera v USA. Toto robí jeden zázrak: robia VPN skutočne servery na exotických miestach?

V mnohých prípadoch je odpoveďou nie, najmä v prípade bezplatných VPN podvodníkov. Zistil som však, že za ich služby je veľa prémiových služieb, o ktorých nižšie budem diskutovať so skutočnými príkladmi.

Je zlé, že služby využívajú virtuálne umiestnenia virtuálnej VPN?

Existuje dôvod, prečo volám tieto virtuálne servery “falzifikát”. Sú zlé, pretože vaše údaje prechádzajú servermi v rôznych častiach sveta pred dosiahnutím konečného cieľa.

Čo hovoria, že tieto virtuálne servery sú zabezpečené pred počítačovými zločincami, tajnými spravodajskými službami alebo poľovníkmi na porušovanie autorských práv? Neexistuje žiadna záruka!

Server by sa mohol nachádzať v jurisdikcii FVEY

Jednoduchý nástroj na sledovanie trasy môže určiť, odkiaľ IP pochádza, a potom môžete kopať trochu hlbšie a nájsť dátové centrum pre túto konkrétnu adresu IP..

Na základe mojich testov väčšina virtuálnych umiestnení pochádza z dátových centier v jurisdikciách 5, 9 a 14 očí, ktoré prevádzkujú svoje vlastné služby, predávajú neizolované alebo virtuálne servery..

Toto je neuveriteľne alarmujúce, pretože krajiny označené ako “Internetoví nepriatelia” zaviesť povinné postupy uchovávania údajov pre poskytovateľov internetových služieb, poskytovateľov telekomunikačných služieb a dátové centrá.

Výsledkom je, že aj keď sa pokúsite zabrániť prístupu k vašim súkromným údajom v týchto krajinách, môže to skončiť smerovaním zo servera prítomného v FVEY, ktorý ukladá protokoly relácie / aktivity..

Používatelia môžu z dôvodu vzdialenosti servera získať nízku rýchlosť

Ak sa pripájate k falošnému (virtuálnemu) serveru, môžete očakávať výrazné zníženie výkonu a rýchlosti. Dôvodom je skutočnosť, že skutočný server by mohol byť príliš ďaleko od miesta, kde ste pripojení.

Napríklad, keď som sa pripojil k pakistanskému serveru VyprVPN, sledovacia trasa zistila, že skutočný server je v skutočnosti založený v Izraeli. Je to dosť veľká vzdialenosť.

Táto vzdialenosť predstavuje rozdiel medzi pripojením VPN, ktorý je rýchly, stabilný a konzistentný v porovnaní s pripojením, ktoré je nepravidelné a spôsobuje veľa problémov s pripojením..

Zákazníci platia za predplatné len za prístup k falošným serverom

Poskytovatelia môžu použiť silný marketing na predaj myšlienky súkromia s falošnými (virtuálnymi) umiestneniami, pravda však zostáva konštantná: zákazníci nedostávajú skutočné umiestnenia serverov VPN, za ktoré platili.

Keď sa zaregistrujete pre službu VPN a pripojíte sa na konkrétny server, je rozumné iba to, že sa domnievate, že server sídli v tejto konkrétnej krajine..

Poskytovatelia VPN, ktorí vlastne klamú o skutočnom mieste SERVERU, sú obrovskou zradou dôvery a mali by ste za ne niesť zodpovednosť, najmä ak tvrdia, že ich servery sú všetky kovové!

Prečo poskytovatelia VPN používajú tieto falošné servery?

Nie je veľa poskytovateľov odhalilo, že používajú fiktívne miesta. Väčšina z nich tvrdí, že na splnenie požiadaviek geo-spoofingu svojich zákazníkov používa servery s holými kovmi.

To sa však líši v závislosti od poskytovateľa. Napríklad, niektorí sú úprimní v používaní virtuálnych polôh, t. J. ExpressVPN, PureVPN, VyprVPN a Hide My Ass.

Po preskúmaní a testovaní ich serverov som zistil, že použitie takýchto falošných serverov je pre poskytovateľov celkom prospešné. Ďalej uvádzam niekoľko dôvodov, ako:

Nákladovo efektívne - šetrí veľa peňazí

Prvým a najdôležitejším dôvodom, prečo poskytovatelia investujú do virtuálnych umiestnení, je úspora PENIAZE. Náklady na kovové servery môžu byť dosť drahé, najmä ak ich potrebujete na viacerých miestach.

Výsledkom je, že poskytovatelia VPN outsourcingujú dátové centrá v rôznych krajinách a kupujú plány pre virtuálne servery. Použitie jedného servera na prístup k mnohým falošným miestam výrazne znižuje náklady.

Prevádzka samotnej siete VPN je pomerne drahá, pretože poskytovatelia musia platiť za aktualizácie / vývoj aplikácií, technickú podporu, rozšírenie servera atď. Ktorý poskytovateľ by teda nechcel ušetriť peniaze?

Marketing Gimmick - viac serverov = vysoké odvolanie

Mnoho poskytovateľov to môže poprieť, ale kupujú falošné (virtuálne) servery za nižšie náklady s cieľom zvýšiť dôveryhodnosť a získať viac zákazníkov. Opäť je to zrada vašej dôvery.

Ak poskytovateľ používa falošné umiestnenia, mal by byť k tomu úprimný, podobne ako ExpressVPN - ktorý dokonca uvádza všetky 3% virtuálnych serverov (čo predstavuje 1% jeho celkovej prevádzky).

V opačnom prípade je inzercia mnohých umiestnení VPN serverov iba marketingovou taktikou, ktorá robí produkt atraktívnejším pre Netizens, čo nakoniec predá viac predplatených VPN.

Požiadavky zákazníkov - servery v ťažkých lokalitách!

Nie je potrebné, aby sa každý poskytovateľ investujúci do virtuálnych lokalít považoval za tienistý. Po tom, čo som sa dozvedel viac o rôznych zákonoch krajiny, som si uvedomil, že získanie serverov je v skutočnosti náročná úloha.

Zákazníci stále požadujú od poskytovateľov implementáciu serverov v krajinách s prísnymi zákonmi o internete, ako sú Irán, Irak, Turecko, Bangladéš, SAE, Egypt, Rusko a Čína..

Ak poskytovateľ nemôže získať prístup k dobrému serveru, poskytuje umiestnenie virtuálneho servera, aby zákazníkom poskytol IP adresu v požadovanej lokalite koncového bodu. Tu je to, čo musí ExpressVPN povedať:

ExpressVPN má pre servery prísne štandardy, ktoré zaisťujú, že sa dokážete bezpečne, spoľahlivo a trvalo rýchlo pripojiť. V niektorých krajinách môže byť ťažké nájsť servery, ktoré spĺňajú túto kvalifikáciu. Umiestnenia virtuálnych serverov VPN vám umožňujú pripojiť sa k takýmto krajinám a zároveň poskytovať kvalitu pripojenia, ktorú očakávate od služby ExpressVPN.

Testovanie poskytovateľov a ich umiestnení na serveri VPN

Pri tak veľkej neistote týkajúcej sa fyzických a virtuálnych serverov je múdre, že používatelia vykonávajú správny test na určenie TRUTH. Urobil som to isté a výsledky boli fascinujúce!

Nižšie uvádzam niektorých poskytovateľov, ktorí poznajú virtuálne umiestnenia, a zároveň odhaľujem výsledky pre skutočné fyzické servery. Pre každú sieť VPN som na overenie pravých miest použil štyri rôzne nástroje:

 1. Testovací nástroj Ping od syntetického monitora aplikácií
 2. Nástroj Traceroute od syntetického monitora aplikácií CA
 3. BGP Toolkit od spoločnosti Hurricane Electric Services
 4. Nástroj príkazového riadka a.k.a. CMD v systéme Windows 1

Aby som pochopil, ako tieto nástroje používam v spojení, zdôraznil som proces testovania v nasledujúcich krokoch. Rovnaké pokyny môžete vykonať pri vykonávaní vlastných testov servera pre rôzne siete VPN.

Krok 1: Ping servera na 90 rôznych umiestnení

Proces spočíva v prvom testovaní servera pomocou nástroja ping. Má viac ako 90 rôznych miest na celom svete, čo uľahčuje analýzu spiatočného letu v rôznych krajinách a mestách. Čím nižší je čas (ms), tým bližšie je server.

Povedzme napríklad, že som testoval server umiestnený v SAE. Čas (ms) počas testu pingom by mal ukazovať nižšie RTT pre okolité mestá ako Dubaj, Sharjah alebo Abú Zabí. V skutočnosti má však tendenciu byť omnoho vyššie v porovnaní s polohou úplne vzdialenou v USA.

Ak je čas RTT pre USA nízky, ale vyšší pre samotné umiestnenie SAE - môžete určiť, že server je niekde v USA a máte prístup iba k IP adrese s koncovým cieľom UAE. Používate server VIRTUAL.

Krok 2: Sledovanie servera prostredníctvom ASM a CMD

Na potvrdenie týchto zistení je ďalším krokom použitie nástroja traceroute. To umožňuje používateľom zmerať vzdialenosť po sieti k finálnemu serveru. Napríklad traceroute to UAE ukazuje, že VPN server je vzdialený 20ms, čo znamená, že je umiestnený ďaleko.

Ak by to však bolo len 2ms, môžete si jasne všimnúť, že server je v skutočnosti založený v SAE. Tu je CMD “tracert” príde vhod, čo vám umožní zistiť, kde sa pripojenie začína, predtým, ako sa pinguje na koncovú IP adresu.

Krok 3: Kontrola adresy IP a jej umiestnenia v dátovom centre

Teraz jednoducho vezmem IP a vložím ho do súboru nástrojov BGP od spoločnosti Hurricane Electric Services, čo je adresár IP adries rozdelených poskytovateľmi internetových služieb po celom svete..

Ak IP adresa odhalí, že dátové centrum má sídlo v USA, môžete si overiť, či používate FAKE UAE SERVER. To neznamená, že budete mať problémy s odblokovaním webových stránok so sídlom v Spojených arabských emirátoch.

Poskytovatelia, ktorí používajú virtuálne polohy

  1. Umiestnenie servera VyprVPN
  2. Umiestnenie servera ExpressVPN
  3. Miesta servera Surfshark
  4. HideMyAss Server Locations
  5. Umiestnenie servera PureVPN

VyprVPN

Spoločnosť VyprVPN so sídlom vo Švajčiarsku a prevádzkovaná spoločnosťou Golden Frog sa v roku 2009 dostala na trh. Počas tejto doby sa jej podarilo vybudovať silnú reputáciu pre rýchlosť a spoľahlivosť..

Majú tiež overenú politiku bez protokolov, kontrolovanú Leviathan Security Group. Poskytovateľ nepopiera využitie virtuálnych miest a má k tejto téme vyhradenú stránku.

Adresy servera VyprVPN

Nakoniec, prihlásenie sa u poskytovateľa je na spotrebiteľoch, len ukazujem, ako vyzerá virtuálny server. Z tohto dôvodu som najskôr získal prístup na adresy servera VyprVPN z ich stránky podpory.

Na testovanie som si vybral ich pakistanský - karáčí server: pk1.vpn.goldenfrog.com. Skopíroval som a prilepil som tento server do nástroja Ping Test od spoločnosti ASM.

VyprVPN ASM Ping Test - Pakistanský server

Nástroj pingoval server na viac ako 90 rôznych miestach, ale nikto nebol v tesnej blízkosti krajín južnej Ázie alebo dokonca susednej krajiny India.

Nezabudnite, že čím nižší je RTT, tým bližšie je server. Min.rtt z pakistanského servera pochádzal z izraelského miesta - Kiryat-Matalon.

VyprVPN ASM Ping Test - Pakistanský server 2

Aby som to overil, prvýkrát som vykonal traceroute zo servera v Pakistane, ale RTT bola dosť vysoká. Potom som sa rozhodol vykonať ďalšiu traceroute, ale tentoraz z Izraela - Kiryat-Matalon.

Ako vidíte nižšie, časy pingov boli neuveriteľne rýchle a ukazovali nízku (ms) z IP adresy Izraela - Kiryat-Matalon. Potvrdzuje sa tým, že server sa skutočne nachádza v Izraeli.

VyprVPN ASM Traceroute Test - Pakistanský server

Pre ďalšie overenie som vykonal ďalší traceroute test z nástroja CMD priamo cez “tracert” Príkaz. To uľahčuje pochopenie celého procesu pingovania servera.

VyprVPN CMD Traceroute Test - Pakistanský server

Jednoducho si vezmem IP adresu pred posledným pingom a teraz pomocou súboru nástrojov BGP od spoločnosti Hurricane Electric Services zistím umiestnenie dátového centra..

Ak vás zaujíma, prečo niektoré testy IP adresy chýbajú v teste ping, rozmazal som ich kvôli ochrane môjho súkromia a polohy, ale výsledky z BGP overujú všetky naše testy:

VyprVPN BGP Toolkit Test - Pakistanský server v Izraeli

Takto skontrolujete pravosť serverov a to, či sú skutočne založené na mieste, na ktoré sa vzťahujú. Pakistanský server je virtuálnym miestom s fyzickým serverom nachádzajúcim sa v Izraeli.

Pre server VyprVPN skutočne odhaľujú použitie virtuálnych umiestnení v ich zozname adries servera VPN, takže je to všetko dobré. Okrem ich pakistanského servera sú tu aj ďalšie fiktívne umiestnenia serverov VPN nájdené s serverom VyprVPN.

Austrália (cez Singapur) Nemecko (cez Holandsko) Portugalsko (cez Holandsko)
Rakúsko (cez Holandsko) Indonézia (cez Singapur) Poľsko (cez Holandsko)
Argentína (cez USA) Taliansko (cez Holandsko) Filipíny (cez Singapur)
Alžírsko (cez Izrael) Island (cez USA) Mesto Panama (cez USA)
Brazília (cez USA) India (prostredníctvom SAE) Katar (cez SAE)
Bahrajn (cez SAE) Írsko (cez USA) Rusko (cez Holandsko)
Bulharsko (cez Holandsko) Lotyšsko (cez Singapur) Rumunsko (cez Holandsko)
Belgicko (cez Holandsko) Luxembursko (cez Holandsko) Španielsko (cez Holandsko)
Česká republika (cez Holandsko) Litva (cez Holandsko) Slovensko (cez Holandsko)
Kostarika (cez USA) Lichtenštajnsko (cez Holandsko) Slovinsko (cez Holandsko)
Kolumbia (cez USA) Malajzia (cez Singapur) Švédsko (cez Holandsko)
Dánsko (cez Holandsko) Mexiko (cez USA) Saudská Arábia (cez SAE)
Egypt (cez Izrael) Maldivy (cez Singapur) Taiwan (cez Hong Kong)
Francúzsko (cez Holandsko) Macao (cez Hongkong) Turecko (cez Holandsko)
Fínsko (cez Holandsko) Marshallove ostrovy (cez Singapur) Thajsko (cez Singapur)
Grécko (cez Izrael) Nórsko (cez Holandsko) Ukrajina (cez Holandsko)
Vietnam (cez Singapur)

Jediná vec podozrivá z VyprVPN’s lokalitami je, že väčšina z nich má bydlisko v Holandsku a Singapure so svojimi dátovými centrami so sídlom v USA.

Po analýze mnohých koncových IP adries na viacerých serveroch sa opakovane objavili názvy ako SoftLayer, Data Foundry a Powerhouse Management..

Majte na pamäti, že dátové centrá v USA musia dodržiavať povinné zákony o uchovávaní údajov. Nehovoriac o tom, že krajina je alianciou FVEY.

ExpressVPN

ExpressVPN so sídlom na Britských Panenských ostrovoch existuje ako všestranný na trhu VPN, ktorý ponúka používateľom výnimočné funkcie / nástroje, výkon, spoľahlivosť a anonymitu..

Podobne ako vo VyprVPN, aj ExpressVPN neskrýva, že používa virtuálne umiestnenia. V skutočnosti majú vyhradenú stránku, ktorá poskytuje všetky informácie o ich serveroch.

Za menej ako 3% ExpressVPN’Pri počte serverov sa zaregistrovaná IP adresa zhoduje s krajinou, ku ktorej ste sa rozhodli pripojiť, zatiaľ čo server sa fyzicky nachádza v inej krajine, zvyčajne v blízkosti. Nazývajú sa umiestnenia virtuálnych serverov VPN a pomáhajú zabezpečiť rýchle, bezpečné a spoľahlivé pripojenie.

Stále som ich testoval, aby som používateľov informoval, že bez ohľadu na to, ako spoľahlivá / populárna služba, stále môžete očakávať, že sa budú venovať rôznym temným praktikám, aby mohli udržiavať svoj produkt v prevádzke.

Z tohto dôvodu som sa prihlásil do svojho účtu ExpressVPN a klikol na “Nastaviť ExpressVPN” a potom “Manuálna konfigurácia”. Tu nájdete adresy serverov pre OpenVPN a PPTP & Spojenia L2TP / IPSec.

Adresy servera ExpressVPN

Adresy serverov sú už k dispozícii pre PPTP & Spojenia L2TP / IPSec. Preto, ak chcete otestovať server, jednoducho vyberte jedno miesto a pomocou nástroja ping ASM otestujte jeho časy spiatočných letov.

Ak stiahnete súbor .ovpn, môžete ho jednoducho spustiť pomocou prehliadača Chrome a vyhľadať adresu servera. Tento proces je pomerne jednoduchý a nevyžaduje ďalšie úsilie.

Identifikácia adresy servera ExpressVPN .ovpn

Pre svoje testovanie som si najprv vybral indonézsky server z PPTP & Kategória L2TP / IPSec. Adresa servera je nasledovná: indonesia-ubuntu-l2tp.xvnet.net.

Vložil som adresu servera do testu syntetického monitorovania aplikácií a čakal, kým nástroj pošle server na viac ako 90 rôznych miest po celom svete..

Test ExpressVPN ASM Ping - indonézsky server

Pokiaľ ide o očakávané výsledky, ak testujem server v Indonézii, mal by sa nachádzať v krajine. Avšak, RTT’s ukazujú úplne iný príbeh.

Aj keď je RTT pre Indonéziu omnoho menej ako väčšina krajín na svete, najvýznamnejšie výsledky, ktoré som dostal, boli od speváka Ping zo Singapuru..

Test ExpressVPN ASM Ping - indonézsky server 2

Ak vidíte nižšie, všimnete si, že minimálny, priemerný a maximálny čas spiatočných letov pre indonézsky server je v Singapure oveľa menší ako v samotnej Indonézii..

Tam, kde sa Indonézia dotýkala maximálne 15 904 až 16 683 (ms), sa ping na singapurský server dotýkal rýchlosťou 2 422 až 2,208 (ms) na maximum.

Test ExpressVPN ASM Ping - indonézsky server 3

To znamená, že server sa nachádza v Singapure a jediný spôsob, ako to overiť, je vykonať traceroute z ASM a CMD.

Pokiaľ ide o ASM, v skutočnosti som zo Singapuru vykonal traceroute. Ako vidíte, traceroute naznačuje, že RTT (ms) zo Singapuru sotva trvá okolo 1.877.

ExpressVPN ASM Traceroute Test - indonézsky server

Na CMD vidíte, že bez toho, aby ste museli zadať, kde sa má traceroute vykonávať, je koncový bod IP rovnaký ako pri teste ASM Traceroute: 174.133.118.131.

ExpressVPN CMD Traceroute Test - indonézsky server

Na ďalšie overenie vložím túto adresu IP do súboru nástrojov BGP od spoločnosti Hurricane Electric Services, aby som určil umiestnenie dátového centra..

Výsledky potvrdzujú našu špekuláciu. ExpressVPN’s Indonézsky server je v skutočnosti VIRTUÁLNY, smeruje zo Singapuru, ale prostredníctvom dátového centra zo Spojených štátov: http://www.softlayer.com..

ExpressVPN BGP Toolkit - indonézsky server v USA

Okrem Indonézie sú tu aj ďalšie umiestnenia serverov Express VPN (ktoré sú fiktívne). Zoznam sa rozširuje na 33 serverov, čo predstavuje 3% poskytovateľov’ celkovo serverov po celom svete.

Arménsko (cez Holandsko) Laos (cez Singapur)
Andorra (cez Holandsko) Macedónsko (cez Holandsko)
Brunej (cez Singapur) Čierna Hora (cez Holandsko)
Bhután (cez Singapur) Monako (cez Holandsko)
Bielorusko (cez Holandsko)) Mjanmarsko (cez Singapur)
Bangladéš (cez Singapur) Mongolsko (cez Singapur)
Bosna a Hercegovina (cez Holandsko) Malta (cez Holandsko)
Kambodža (cez Singapur) Nepál (cez Singapur)
Ekvádor (cez Kolumbiu) Peru (cez Kolumbiu)
Guatemala (cez Kolumbiu) Filipíny (cez Singapur)
Indonézia (cez Singapur) Pakistan (cez Singapur)
Ostrov Man (cez Holandsko) Srí Lanka (cez Singapur)
India (cez Spojené kráľovstvo) * Turecko (cez Holandsko)
Jersey (cez Holandsko) Uruguaj (cez Argentínu)
Kazachstan (cez Singapur) Vietnam (cez Singapur)
Lichtenštajnsko (cez Holandsko) Venezuela (cez Brazíliu)

Surfshark

Surfshark so sídlom na Britských Panenských ostrovoch je nová služba VPN, ktorá sa na jar roku 2018 dostáva na trh. Počas tohto krátkeho obdobia sa poskytovateľ stal veľmi slávnym..

Ponúka aplikácie pre všetky platformy / zariadenia, pokročilé nástroje na ochranu osobných údajov, silnú technickú podporu a všetko, čo by ste od očakávanej služby VPN očakávali. Surfshark však nie je čestný.

Surfshark Virtual Locations - Prepis rozhovoru

Pristúpil som k ich podpore živého chatu, aby som sa dozvedel viac o ponukách virtuálneho / fyzického servera, ale zástupca úplne odmietol akékoľvek fiktívne umiestnenie..

Bola to lož, pretože Surfshark skutočne využíva virtuálne servery. Vykonal som test na ich indickom serveri in-mum.prod.surfshark.com najprv prostredníctvom ASM’s Testovací nástroj Ping.

Surfshark ASM Ping Test - indický server

Podobne ako vyššie uvedené výsledky testov bol RTT v Indii - Bombaji samotný vyšší ako RTT v Holandsku - Amsterdame. Prečo by sa to stalo, keby server nemal sídlo v Holandsku?

Surfshark ASM Ping Test - indický server 2

Skontrolujte rozdiel v časoch pingov nad a pod. Pre Indiu, Bombaj (umiestnenie servera) je priemerný RTT medzi 118,977 (ms) a 119.709 (ms), ale pre Holandsko je 3,349 (ms) a 5,066 (ms).

Surfshark ASM Ping Test - indický server 3

Teraz som musel vykonať traceroute test, aby som zistil, či je to pravda, a nižšie uvedené výsledky ukazujú, že traceroute z Holandska (Amsterdam) do Indie je v skutočnosti dosť bližšia.

Surfshark ASM Traceroute Test - Indian Server

Tiež som spustil príkaz na sledovanie na CMD. Ak sa pozriete na snímku obrazovky nižšie, všimnete si, že koncový bod IP je rovnaký ako v protokole ASM (napriek tomu, že sa neuvádza, odkiaľ sa má traceroute viesť).

Surfshark CMD Traceroute Test - Indian Server

Po vložení tejto adresy IP: 5.225.86.229 do súboru nástrojov BGP od spoločnosti Hurricane Electric Services sa tiež ukázalo, že umiestnenie dátového centra bolo v Holandsku..

Surfshark BGP Toolkit - indický server v Holandsku

Naše výsledky testov ukazujú, že indický server je skutočne virtuálny s holým kovovým (fyzickým) serverom nachádzajúcim sa v dátovom centre v Holandsku. To znamená Surfshark’s tvrdenia sú nepravdivé.

Dokonca som sa ich spýtal, či je zárukou, že všetky ich servery sú fyzické a povedali “Áno”, ale výsledky z týchto testov ukazujú inak. Našťastie to bolo iba pre dva servery.

Prvý server je z Indie, pre ktorý som práve odhalil testy. Ďalším je Surfshark’s Vietnam - server Ho Či Minovo mesto, ktorý smeruje z Belgicka cez dátové centrum nachádzajúce sa v Holandsku.

Môj osobný názor na virtuálne miesta

Povzdych ... všetko toto testovanie ma naozaj unavuje. Podporuje to aj moju frustráciu, najmä keď sa stretnem s poskytovateľmi, ktorí nie sú úprimní k svojim ponukám.

S každým virtuálnym miestom, ktoré som našiel, môžete vidieť, aké nástroje som použil pri odhalení toho istého miesta, a dokonca vám ukáže, kde je DÁTOVÉ CENTRUM.

Nezáleží na tom, ku ktorému serveru sa pripájate, v infraštruktúre virtuálnej siete by vždy mohli byť rôzne premenné a chmeľ, čo by mohlo byť problémom, ak chcete:

 1. Vyhýbať sa určitým krajinám (napríklad v krajinách s jurisdikciou 5, 9 a 14 očí).
 2. Ak chcete získať dobrý výkon VPN, čo nie je možné, ak je server vzdialený.
 3. Prístup k zablokovanému / obmedzenému obsahu, ale nemôže, pretože používate falošný server.

Najdôležitejšie je, že môže ísť o sklamanie, ak očakávate, že server bude na mieste, kde to hovorí VPN, ale v skutočnosti klamú.

Sú polohy virtuálnych VPN serverov niekedy akceptovateľné?

Po pravde povedané, nemyslím si, že virtuálne miesta sú také veľké ako OBCHOD. Majú, samozrejme, niektoré nevýhody, ale tiež sa osvedčia za okolností:

 1. Ak poskytovateľ nemôže získať prístup do vzdialených regiónov alebo rozvojových krajín.
 2. Služby VPN sa môžu stretnúť s problémami pri hostovaní serverov VPN kvôli povinným zákonom o uchovávaní údajov.

Napríklad spoločnosť NordVPN nedávno odstránila svoje ruské servery po prijatí oznámenia o spolupráci s vládou a odhalení všetkých údajov (ak existujú) zo svojich holých kovových serverov..

Na konci dňa sa domnievam, že je to naozaj SPÔSOBILOST O POVOLENÍ A TRANSPARENTNOSTI. Ak používate virtuálne umiestnenia, informujte o tom používateľov, skôr ako nehanebne klamú.

Týmto spôsobom si budú môcť používatelia sami vybrať najlepšie umiestnenie servera pre sieť VPN a rozhodnúť sa, či chcú dôverovať svojim údajom poskytovateľovi.!

Zabalenie vecí

Týmto ukončujem tohto sprievodcu virtuálnymi miestami. Hlavným predpokladom je informovať používateľov o tom, čo je adresa VPN servera a ako sa opýtať poskytovateľov, pokiaľ ide o ich fyzické a virtuálne serverové ponuky, pred registráciou.

Nakoniec by ste nechceli riskovať pripojenie k serveru v jednej krajine, len si uvedomiť, že sa tam nenachádza a mohli by riskovať vaše súkromie / anonymitu.

Ak máte akékoľvek otázky alebo otázky, neváhajte a komentujte nižšie. Ja osobne odpoviem a pokúsim sa poskytnúť čo najväčšiu možnú pomoc.

Pomôžte bratovi aj zdieľaním tejto príručky s ostatnými, ktorí sa chcú dozvedieť viac o fyzických a virtuálnych serveroch VPN. Ďakujem a pekný deň dopredu!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me