Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

“Teraz sme všetci pripojení na internet ako neuróny v obrovskom mozgu”

Dlužím to Stephenu Hawkingovi za to, že veci zhrnul presne a pritom toľko nechal na našej vlastnej fantázii. To, čo povedal o internete, je zväčša pravda. Niektorí to považujú za chvályhodnú: ‘digitálny svet’. Aký čas na prežitie, hm? Zároveň môžu byť ostatní skeptickí v súvislosti s používaním internetu. My v BestVPN.co rozumieme obom stranám, ale máme niektoré vlastné myšlienky na túto tému.

Rovnako ako všetko ostatné v živote, aj na internete existujú určité výhody / nevýhody. Je to neuveriteľný vzdelávací zdroj, poskytuje prístup k okamžitej zábave, uľahčuje prácu pomocou nástrojov SaaS a pomáha pri získavaní kontaktu ako jednotlivec prostredníctvom sociálnych médií (predstavuje veľa príležitostí stať sa vaším vlastným šéfom). Súbežne s tým sú ohrozené vaše osobné zabezpečenie a súkromie, čo ohrozuje vašu rodinu / firmu / peniaze!

Povedomie o kybernetickej bezpečnosti!

Bohužiaľ, existujú jednotlivci, ktorí’Využívate internet tým, že sa dopúšťate kriminálnych aktivít, oklamáte používateľov prostredníctvom škodlivého softvéru, získavajú údaje prostredníctvom phishingu alebo vytvárajú schémy, ktoré podvádzajú jednotlivcov o svoje peniaze. Kybernetickí zločinci sú vo svojich operáciách inteligentnejší a sofistikovanejší pomocou kreatívnych opatrení na odcudzenie identity, páchanie podvodu alebo dokonca začatie kybernetických útokov proti iným.

Povedomie o kybernetickej bezpečnosti

Ak to nebolo’Je to dosť, internet je plný násilia, temných pokušení a nemorálnosti so spoločnosťami / jednotlivcami, ktorí aktívne hľadajú používateľov, VŠETKO! Vlády č’Nechcem dôverovať vlastným občanom a zavádzať zákony o internete, ktoré umožňujú spoločnému človeku sledovať / odpočúvať. To všetko vám umožňuje uvedomiť si, že pobyt v SAFE online už nie je daný, ale nevyhnutná mimoškolská aktivita.

Cybersecurity Awarenes Month

Teraz vieme, čo vy’znovu premýšľam, to všetko vyzerá bláznivo a povrchne, však? Môžeme to však ubezpečiť’t! Preto sme v tomto Národnom mesiaci informovanosti o kybernetickej bezpečnosti (NCSAM)’Rozhodol som sa ísť na všetko a pomôcť zákazníkom zostať v bezpečí online. S trochou zdravého rozumu a vedomostí o tom’s / don’ts, môžete surfovať ‘čistý bez úhony.

Akým problémom s bezpečnosťou internetu dnes čelíme?

Internet slúži ako úžasný nástroj na sebavyjadrenie, podporu vedomostí a schopnosť zostať v kontakte s ľuďmi z celého sveta. Rozšírená dostupnosť zariadení s prístupom na internet poskytuje všetkým nepretržitý prístup k nakupovaniu, úverovým / finančným službám, okamžitej zábave, riadeniu vzťahov, zapojeniu sa do sexuálnych inštinktov a dokonca aj prijímaniu pomoci / poradenstva!

Ako také, niet pochýb o tom, že internet skutočne zmenil / zlepšil naše životy toľkými spôsobmi, že teraz nie je možné predstaviť si svet bez neho. Obávate sa však o súkromie / bezpečnosť až vtedy, keď si uvedomíte, aké nebezpečné veci sa môžu na internete dostať. Ďalej uvádzame niektoré vážne bezpečnostné riziká, ktoré by vás mohli zaseknúť:

Problémy s bezpečnosťou internetu, ktorým dnes čelíme

 • Ransomware - Škodlivý softvér, ktorý používa cyptoviroológiu, preberá váš počítač a hrozí zverejnením obete’s údajmi až do zaplatenia výkupného. Medzi významné príklady patria Fusob, WannaCry, Petya, Bad Rabbit a SamSam, pričom všetky boli nájdené pomocou podobných vzorov na šifrovanie súborov používateľov..
 • Krádež identity - Vari’Nemyslím si, že to bolo možné? Stáva sa to však! Propagátori môžu používať techniky ako phishing alebo pestovanie škodlivého softvéru, aby vás oklamali v odhalení vašich finančných informácií, ktoré potom používajú na spáchanie podvodu prostredníctvom odcudzenia identity. Do riti zasiahne hovno veľmi rýchlo!
 • Cyberstalking - Veľmi závažný trestný čin, v dôsledku ktorého musí veľa žien trpieť obťažovaním a mentálnym mučením! V tomto scenári útočník opakovane používa elektronickú komunikáciu na vystrašenie alebo vystrašenie obete. Môže tiež zahŕňať urážku na cti, urážku na cti, ohováranie a nepravdivé obvinenia.
 • Sextorizácia - Myslel som si, že skutočný svet je b ** ch? Digitálny svet je horší! Niektorí počítačoví zločinci sa pokúšajú oklamať používateľov, aby posielali svoje nahé / sexuálne predstavy o sebe. Neskôr sa tieto obrázky používajú na vydieranie peňazí alebo sexuálnych výhod od obete, čo môže viesť k vážnej depresii / úzkosti.!
 • Kybernetické šikanovanie - Ľahké vystavenie násiliu, grafickým obrázkom / videám a malichernej politike je niečo, o čom sú sociálne médiá veľmi známe! Keď však ľudia používajú digitálny svet na šikanovanie ľudí online, veci sa len skutočne menia. Môže to zahŕňať ohováranie, vírusové memy a ďalšie!
 • Online predácia - Internet je nebezpečným miestom najmä pre deti, pretože má možnosť sa s ľuďmi spojiť dvakrát / trikrát. Niektorí nevinní adolescenti sa môžu stať obeťami manipulácie / nátlaku online dravcov, ktorí majú postranné a sexuálne motívy.
 • Spamovanie - Keď sa pripojíte k novému webu alebo sociálnej sieti, často môžete kliknúť niekde, kam ste sa nedostali’To by malo, a to má za následok, že sa musíte vysporiadať so stovkami a tisíckami spamových reklám, nechcenými hromadnými správami, ktoré otvárajú dvere malvéru a phishingu.!
 • Obscénny obsah - Aj keď internet môže byť pre mnohých šťastným miestom, môže byť tiež neuveriteľne tmavý a nebezpečný. K dispozícii je veľa obscénneho obsahu vo forme informácií / obrázkov / videí, ktoré obsahujú výbuchy gore / zabíjania / výbuchu bomby a iný nepríjemný obsah..

Problémy s bezpečnosťou internetu

Ako môžu používatelia využívať maximálnu ochranu online?

my’Čítajte viac o nebezpečenstvách vyššie’dostal som trochu ochabnutého! Koniec koncov, kto mohol’niekedy sa však také veci dejú, však? Prečo môže’t ľudia sa len učia byť civilizovaní a nie byť bolesť v $$ pre druhých? Hádame, že na to nemôže nikto odpovedať, ale ak existuje jedna vec, ktorú môže BestVPN.co dokázať, využíva maximálnu ochranu online, aby ste sa ochránili pred takýmito online hrozbami.!

Predtým, ako začneme, dovoľte mi, prosím, položiť toto. Toto nie je’t jeden z tých klišé, preformulovaný online sprievodca, kde sa iba TIPY, ktoré dostanete na ochranu svojho súkromia, točia okolo zastaraných metód. Pri výskume sme boli doslova ohromení typom redundantného obsahu dostupného na internete. Dúfame teda, že náš výskum bude pôsobivý, pretože sa snažíme ísť trochu širšie!

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Základné pravidlá

 1. Podobne ako sa vyhnete chôdzi z tienistých štvrtí, vyhýbajte sa návšteve nebezpečných webových stránok online, pretože môžu obsahovať ransomware, vírusy alebo škodlivý softvér..
 2. Vždy obmedzte množstvo informácií, ktoré zverejníte online. Potenciálni zamestnávatelia a zákazníci nie’Nepotrebujem poznať svoju domácu adresu alebo stav osobného vzťahu (duh!).
 3. Vyvarujte sa sťahovaniu softvéru / aplikácií tretích strán, pretože môžu obsahovať malware alebo sa môžu pokúsiť ukradnúť informácie. Vyhľadajte aplikácie / softvér, ktorý bol certifikovaný / overený príslušnými orgánmi.
 4. Internet nevie’t mať kľúč na odstránenie. Po zverejnení to navždy žije v najhlbších a najtmavších spojencoch vyrovnávacích pamätí alebo kópií, ktoré mohli urobiť iní ľudia, bez toho, aby ste o tom vedeli..
 5. Ak máš’Ak ho už nemáte, použite v telefóne bezpečnostný kód. Môže to byť heslo, PIN alebo vzor na odomknutie. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, použitie jedného z nich je nevyhnutné na ochranu súkromia online!
 6. Uistite sa, že vaše účty sociálnych médií sú súkromné. Iba vaša blízka rodina a priatelia by mali byť schopní vidieť niečo o vás. Posledná vec, ktorú potrebujete, je kybernetický pracovník!
 7. Pravidelne aktualizujte svoj operačný systém a softvér, aby ste zabránili počítačovým zločincom vo využívaní starých chýb a medzier vo vašej bezpečnosti, čo by mohlo mať za následok stratu všetkých osobných údajov..
 8. NIKDY sa nepripájajte k verejným sieťam Wi-Fi v kaviarňach alebo reštauráciách bez toho, aby ste využívali službu VPN, pretože práve na týchto miestach môžete s pomocou šikovných kybernetických zločincov najpravdepodobnejšie byť podvodníkmi / hackermi / podvodníkmi..
 9. Ak si zapamätáte všetky svoje heslá, môže to byť pre zadok veľká bolesť’Mám výnimočné zručnosti na vyvolanie pamäte. Pre priemerného hráča odporúčame používať program na správu hesiel.
 10. Vyhnite sa písaniu nenávistných správ alebo oddávaniu akéhokoľvek druhu poburovania / rasizmu / násilia, pretože vás to môže dostať do vážnych problémov. Jednoduchým napísaním hroziacej správy sa dostanete do legálnych ťažkostí!

Základné pravidlá bezpečnosti na internete

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Chráňte sa pred Ransomware

 1. Niekedy vám život neustále dáva citróny a tam’s tým nemôžete robiť nič. ransomware’sú zložité, preto je potrebné, aby ste si zvykli pravidelne zálohovať svoje údaje.
 2. Používajte antivírusový softvér alebo softvér proti malvéru, ktorý vám poskytuje možnosť nakonfigurovať vyhľadávanie na skenovanie archivovaných a komprimovaných súborov.’ako väčšina ransomware prevezme kontrolu nad vaším systémom.
 3. Nie’Nezáleží na tom, či navštevujete webovú stránku, pristupujete k softvéru alebo jednoducho prehliadate rôzne hry / programy, nezabudnite mať firewall zapnutý vždy.
 4. Pravidelne inštalujte aktualizácie operačného systému a antivírusového softvéru a softvéru so škodlivým softvérom, aby ste mali aktualizovaný firmvér, ktorý dokáže čeliť podozrivému súboru.!
 5. Je nevyhnutné, aby používatelia boli zvlášť opatrní pri kliknutí na odkazy alebo prílohy, najmä tie, ktoré sa zdajú podozrivé. Analyzujte odkaz a získajte lepší nápad pred kliknutím naň.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Zostaňte chránení pred krádežou identity

 1. Vždy pamätajte, že nebudete používať aplikácie na zdieľanie P2P / súborov, ak nie’t Ponúknuť bezpečnosť údajov a súkromie. Ak tak urobíte, nezabudnite použiť službu VPN, pretože tak bude vaša identita stále anonymná.
 2. Ako už bolo spomenuté, nikdy nekupujte z internetových obchodov, ktoré majú zlú povesť, najmä tých, ktoré v minulosti trpeli narušením údajov v ‘nedávny’ minulosť.
 3. Je nevyhnutné, aby ste boli neustále informovaní o svojich finančných informáciách. Vyvíjajte náležitú starostlivosť pri kontrole výpisov z vašej banky a kreditnej karty každý mesiac, aby ste rýchlo zistili nezrovnalosti.
 4. Jedným z najlepších spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť svojej identity a informácií, je pravidelne meniť heslá vašich finančných účtov. Porušenia často zostávajú nepovšimnuté celé týždne!
 5. Uistite sa, že vždy posielate všetky e-maily a správy s koncovým šifrovaním alebo aby ste vždy využívali vyhradenú adresu IP zo služby VPN a využívali tak neprekonateľnú úroveň zabezpečenia..

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Naučte sa, ako riešiť problémy s Cyberstalking

 1. Ak ste kybernetický, je nevyhnutné, aby ste všetku komunikáciu s páchateľom uložili na dôkaz. Môže to znieť tvrdo, ale musíte to nahlásiť orgánom činným v trestnom konaní.
 2. Ak dôjde k rozchodu s dôverným partnerom, uistite sa, že ste obnovili všetky svoje e-mailové účty, sociálne médiá a bankové informácie, aby vás nemohli akýmkoľvek spôsobom manipulovať..
 3. Pokiaľ ide o používanie sociálnych médií, e-mailov alebo chatovacích miestností, je nevyhnutné, aby ste si dávali pozor na informácie, ktoré zdieľate, inak môžete stalkerom ľahšie zhromažďovať svoje fotografie / príspevky!
 4. Ak to nie je povinné, pri registrácii alebo registrácii niečo online nevyplňte polia, ktoré požadujú vaše osobné informácie, ako je napríklad vaše dátum narodenia. Kto vie, ako by sa tieto informácie mohli použiť!
 5. Pri uverejňovaní obrázka online (najmä ak máte pochybnosti o tom, že ste na internete), nezabudnite zistiť svoju polohu. Choďte na jeden s obyčajným pozadím.

ako sa vysporiadať s Cyberstalking

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Buďte ohľaduplní k sexuálnej orientácii

 1. Sextorizácia sa neobmedzuje iba na starších mužov, ale aj dospievajúci boli uznaní vinnými z týchto činov. Žiarlivý exes môže z života urobiť peklo. Don’neváhajte ich okamžite nahlásiť!
 2. Internet je plný modulov gadget a aplikácií, ktoré majú najpodivnejšie využitie. Vedeli ste, že existujú aj spywarové aplikácie? Zvýšte svoju bezpečnosť online inštaláciou antispywarového programu. Aktualizujte ju každý deň!
 3. Je nevyhnutné, aby ste si uvedomili túto cennú lekciu života: ľudia môžu predstierať, že sú niektorí’nie. Vyberte si ľudí, ktorých sa rozhodnete pridať do svojich sociálnych médií.
 4. Ako už bolo uvedené, rodičia musia byť zapojení do života svojich detí. Rozhodnite sa, ktoré aplikácie a platformy platformy sú pre nich vhodné, a pravidelne kontrolujte svoju činnosť na všetkých.
 5. Je zvykom vypínať elektronické zariadenia a webové kamery, najmä ak ich nepoužívate. Hackeri / počítačoví zločinci môžu preniknúť do kamery, nahrávať videá a vydierať vás!

Buďte ostražití pri sexe

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Ako zvládnuť kyberšikanu

 1. to’Je dôležité, aby ľudia sami mali morálny kompas. Ak vidíte niekoho, koho poznáte, kto je obeťou kyberšikany, nie’sedieť potichu! Hneď ako to bude možné, nahláste to dospelému.
 2. Ak používate verejný počítač alebo niekoho iného’s telefónom pre prístup k svojim sociálnym mediálnym účtom / e-mailu, nezabudnite sa odhlásiť, pretože mohli použiť váš účet pre svoje vlastné postranné motívy.
 3. Vyhnite sa zdieľaniu vašich hesiel a informácií o účte s kýmkoľvek, pretože by mohli využiť vašu láskavosť a oddať sa aktivitám, ktoré by sa neskôr mohli hrýzť zadkom.!
 4. Je dôležité, aby si ľudia boli vedomí dôsledkov toho, čo píšu alebo uverejňujú online. Zdržte sa zdieľania všetkého, čo by vás v budúcnosti mohlo uškodiť alebo by vás mohlo trápiť. Internet je neusporiadané miesto!
 5. Rovnako ako my’Rád by som odviedol našu frustráciu a hnev na ľudí, ktorí vysielajú hrozivé a urážlivé správy, je nevyhnutné byť tolerantný a nedávať dve sračky. Nič nemôže ublížiť viac ako ich okamžité zablokovanie.

Ako zvládnuť kyberšikanu

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Naučte sa predchádzať online predácii

 1. Buďte zvlášť ostražití a zapojte sa do kontaktu so svojimi deťmi, najmä ak používajú sociálne médiá. Opýtajte sa ich, či tam sú’Je to niekto, kto z nich robí online nepríjemné pocity, takže môžete nahlásiť tohto jednotlivého ASAP!
 2. Keď hovoríme o tom, že rodičia sú zvlášť opatrní pri sledovaní svojich detí na sociálnych médiách, tak to nerobíme’To znamená, že by ste mali napadnúť ich súkromie. Stačí len dohliadať na používanie zariadení pripojených na internet.
 3. Povedzte svojim deťom, aby nikdy nehovorili s jednotlivcami, ktorí sa zdajú byť staršími, a vyhýbajte sa otváraniu / sťahovaniu obrázkov odosielaných ľuďmi, ktorých nemajú’neviem.
 4. Je nevyhnutné, aby ste deti učili’s a don’ts sociálnych médií, ktoré zahŕňajú vyhýbanie sa cudzincom. Vysvetlite, že by sa nikdy nemali stretávať tvárou v tvár s niekým z internetu!
 5. Naučte svoje deti, aby boli inteligentné pri zdieľaní ich osobných údajov. Naučte ich nikdy hovoriť o svojej škole, dome a iných osobných veciach. Mali by okamžite ukončiť konverzáciu.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: To’s Čas sa zbaviť spamu

 1. Použite sekundárnu e-mailovú adresu v čase, keď si nie ste istí návštevou konkrétneho verejného adresára, siete sociálnych médií alebo chatovacej miestnosti, aby ste predišli spamu na vašom pôvodnom ID.
 2. Veľa používateľov nie je’Neviem, ale existujú spôsoby, ako sa vyhnúť prijímaniu nevyžiadanej pošty. Jedným z najdôležitejších a osvedčených hackov je inštalácia nástroja na filtrovanie spamu.
 3. Spameri sú veľmi obťažliví s taktikou odoslania väčšieho množstva spamu. Nikdy neklikajte na ikonu “odhlásiť” odkaz na e-maily za každú cenu, pretože by mohli potvrdiť, že vaša e-mailová adresa je aktívna.
 4. Don’neposkytnite svoju e-mailovú adresu takmer každému. Tieto údaje by mali byť súkromné ​​a mali by sa poskytovať iba tým jednotlivcom, ktorým úplne a slepo dôverujete.
 5. Pri registrácii v rôznych službách nezabudnite svoju e-mailovú adresu skryť tak, že nakonfigurujete nastavenia a zmeníte expozíciu “Iba ja” alebo niečo podobné.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Blokujte nevhodný obsah

 1. Nič viac neznepokojuje ako návštevu webovej stránky iba nájsť nahé obrázky a iný obscénny obsah vo forme reklám. Ak sa ich chcete zbaviť, použite nástroj na blokovanie reklám.
 2. Ak chcete blokovať explicitné výsledky vyhľadávania, pretože máte doma deti alebo jednoducho nenávidíte nevyžiadané vystavenie takéhoto obsahu, je múdre zapnúť “Bezpečné vyhľadávanie” na stránkach Google.
 3. Ak zistíte, že akýkoľvek obsah, ktorý sa môže prejaviť ako urážlivý / rasistický / hanlivý, je vašou JOB úlohou to okamžite nahlásiť príslušnému správcovi, aby sa predišlo ďalšiemu šíreniu nenávistných prejavov..
 4. Sociálne médiá sú plné obscénnych fotografií, pornografických obrázkov a niekedy aj obsahu. Okamžite ich nahláste, aby sa príspevky odstránili, a zároveň eliminujte podobné výsledky.
 5. Ľudia môžu mať ťažkosti pri pozeraní sa na urážlivý / obscénny obsah na webových stránkach, pretože sa objavujú tak nečakane. Je rozumné nainštalovať nástroj na filtrovanie webu.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Rozpoznanie falošných skutočností (phishing)

 1. Phishing je neuveriteľne zložitý, pretože používa kópie oficiálnych webových stránok na oklamanie zákazníkov pri poskytovaní svojich informácií. Nainštalujte softvér na boj proti phishingu alebo rozšírenie prehliadača, aby vás na tieto stránky okamžite upozornil!
 2. PRAVIDLO BÝVANIA: NIKDY NIKDY VO VAŠOM ŽIVOTE neposielajte svoje finančné údaje nikomu prostredníctvom e-mailu, bez ohľadu na to, do akej miery im dôverujete. Jednoducho preto, že to nie je bezpečný spôsob prenosu takýchto informácií.
 3. Väčšina ľudí nie je’To si neuvedomuje, až kým sa oklamú kliknutím na kontextový odkaz. Niektoré z týchto komplikovaných kontextových okien sú zvyčajne pokusmi o phishing. Vždy zasiahnite, aby ste predišli akémukoľvek incidentu.
 4. Pokiaľ ide o využitie najvyššej bezpečnosti pred útokmi typu phishing, musíte použiť silný softvér brány firewall. Toto im zabráni v získaní prístupu do vašej siete / počítača.
 5. Ak nie’Neviem o odosielateľovi, ktorý vám posiela e-mail, vyhnite sa kliknutiu na akékoľvek odkazy a čo je najdôležitejšie DON’T stiahnite všetky súbory, ak sú viditeľné. Nedôveryhodní odosielatelia sa nemusia správať!

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Zničte malvér a chráňte svoje údaje!

 1. Ak chcete svoj smartfón / laptop / počítač neustále udržiavať v bezpečí, nainštalujte výkonný antivírusový softvér / softvér proti škodlivému softvéru na okamžité zistenie a odstránenie hrozieb..
 2. Nikdy sa nepripájajte k webom, ktoré nie’využívať HTTPS. “S” na konci znamená bezpečné. Používajte HTTPS všade pre webové stránky, ktoré nemajú’t implementovať. Tým sa zaistí bezpečnosť vašej online komunikácie!
 3. To, čo väčšina ľudí robí po inštalácii antivírusového softvéru / softvéru so škodlivým softvérom, je zabudnuté, že niekedy existovali. Don’byť takou neopatrnou osobou a nezabudnite pravidelne skenovať.
 4. Niektoré odkazy vás môžu priviesť na webovú stránku, ktorá vyzerá rovnako ako originál. Dajte si pozor na taktiku sociálneho inžinierstva, ako je phishing. Ak chcete získať lepšiu predstavu, nezabudnite si vždy prečítať adresu odkazu.
 5. Zmeňte predvolený identifikátor SSID (názov vašej siete Wi-Fi) a použite šifrovanie WPA2, aby ste zabránili neoprávneným používateľom v prístupe k vášmu pripojeniu a výsadbe všetkého podozrivého.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Don’• Nechajte sa oklamať podvodmi online

 1. Môže to znieť trochu drsne, ak vezmeme do úvahy, že sociálne médiá slúžia na vytváranie sietí, ale vyhýbajte sa zbytočným priateľom (najmä s ľuďmi, ktorých nemáte)’nestretli sa s tým alebo o nich nevedeli).
 2. Nie’Nezáleží na tom, či máte priateľa z oblasti techniky alebo osobu, ktorá pozná inú osobu, jediná osoba, ktorej by mal byť vzdialený prístup k vášmu počítaču, je váš miestny poskytovateľ internetových služieb..
 3. V súčasnosti sa otvára množstvo nových webových stránok v oblasti elektronického obchodu, ale nie všetky sú bezpečné. Doprajte si online nakupovanie iba z legitímnych zdrojov, ako sú eBay, Ali Express alebo Amazon!
 4. Podvodníci môžu ľahko falošne identifikovať volajúceho a oklamať vás pri poskytovaní finančných informácií. Ak niekto zavolá a požiada o vaše kreditné údaje, zaveste a zavolajte, aby ste skontrolovali, či je volajúci pravý.
 5. Nikdy neverte online službám, že môžu poskytnúť odpustenie dlhov a hypotekárnu pomoc kliknutím na tlačidlo. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvodné služby, preto sa vyhýbajte chybe pri platení vopred!

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Ako zabrániť odposluchu Wi-Fi

 1. Pre cestujúcich, ktorí často používajú siete Wi-Fi vo verejných priestoroch, ako sú krčmy, kaviarne a reštaurácie, vždy používajte sieť VPN, aby bola vaša identita anonymná a šifrované pripojenie..
 2. Ako už bolo spomenuté, vyvarujte sa akýchkoľvek nezabezpečených webových stránok, ktoré majú iba “HTTP” pred adresou. Uistite sa, že navštívené webové stránky využívajú “HTTPS” tag. To znamená bezpečné pripojenie.
 3. Ak používate verejné Wi-Fi’Nikdy nevypínajte antivírusové programy, programy na ochranu proti škodlivému softvéru alebo programy brány firewall, pretože existuje veľa vírusov / škodlivého softvéru, ktoré sa môžu dostať prostredníctvom siete.
 4. Niektorí hackeri idú o niečo ďalej pri oklamaní zákazníkov nastavením falošných prístupových bodov Wi-Fi blízko legitímnych verejných sietí. Potom kradnú užívateľské dáta a ďalej sa oddávajú krádeži identity.
 5. Vždy používajte bezdrôtové hotspoty, ktorým môžete veriť. Keď sa pripojíte k sieti Wi-Fi, porozprávajte sa s manažérom / zástupcom v kaviarni alebo reštaurácii, aby ste sa dozvedeli viac o ich bezpečnostných opatreniach.

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Tipy pre internetovú bezpečnosť: Udržujte svoje deti v bezpečí online!

 1. Majte svoje deti’počítač a ďalšie zariadenia s prístupom na internet v spoločnej miestnosti, nie v samostatných izbách. Môže to znieť trochu drsne, ale v skutočnosti je to dobrý spôsob, ako sledovať ich používanie.
 2. Zdieľajte so svojimi deťmi sociálne médiá alebo e-mailový účet, aby ste mohli sledovať správy a skontrolovať, či na YouTube YouTube nevidí obscénny obsah alebo nehovorí s cudzími ľuďmi.!.
 3. Povedzte to svojim deťom’Nikdy nie je v poriadku kupovať čokoľvek online bez toho, aby ste sa vás najprv opýtali! Niektoré reklamy vás môžu oklamať tým, že ponúkajú bezplatné veci, aby vás nalákali na odhalenie vašich osobných údajov.
 4. Postupujte podľa bezpečnostných pokynov Facebooku, Twitteru, Instagramu a ďalších platforiem sociálnych médií a uistite sa, že sa k nim vaše deti pripoja až po splnení minimálnych vekových požiadaviek..
 5. Naučte svoje deti, aby boli šikovné online. Naučte ich, aby nikdy nezverejňovali alebo neobchodovali s osobnými fotografiami, neodhaľovali osobné informácie, nesúhlasili s stretnutím s cudzincami alebo nereagovali na hrozivé správy!

Bezpečnosť internetu pre deti

Zabalenie vecí

Týmto sa dostávame na koniec tejto príručky s tipmi na internetovú bezpečnosť pre mesiac povedomia o počítačovej bezpečnosti. Dúfame, že si vážite náš príspevok k šíreniu správy o bezpečnosti na internete. Vysvetlite, že to nerobíme’popierať užitočnosť a efektívnosť internetu.

Vydláždilo cestu životne dôležitým pokrokom v hospodárskej, technologickej a sociálnej krajine. Potrebujete však ochranu aj pred tmavými stranami takejto platformy, a to je presne to, čo je našou misiou! Don’Neváhajte ďalej zdieľať sprievodcu. Prajem pekný deň a užite si bezpečnejší internet!

Jednoduché tipy na internetovú bezpečnosť pre začiatočníkov BestVPN.co

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me