Ako obísť geografické blokovanie a obmedzenia obsahu

Málokto to vie, ale priemerný človek má prístup iba k asi 0,004% internetu. Zvyšných 99,996% tvoria “Hlboký web” a v podstate akýkoľvek iný obsah, ktorý nie je indexovaný vyhľadávacími nástrojmi ako Google alebo Bing.

Dokonca aj v tomto 0,004% internetu, ku ktorému máme prístup, sa mnoho webových stránok na celom svete venuje činnosti geografického blokovania, čo ďalej obmedzuje prístupnosť obsahu. Táto príručka sa preto zameriava na geografické blokovanie a ako ho obísť. Ale najprv…

Contents

Čo presne je Geoblocking?

Geoblocking zahŕňa rôzne metódy a technológie používané na činnosť obmedzovania prístupu na internet, založenú na jednej z nich’s geografická poloha. Webové stránky / služby, ktoré nastavujú geografické blokovanie, najprv identifikujú adresy IP a potom ich overia na čiernej listine alebo na bielej listine.

Akákoľvek adresa IP, ktorá nie je v schválenom zozname povolených adries a vstupuje na čiernu listinu, je okamžite zablokovaná v dokončení pripojenia k serveru webovej stránky / služby, čo má za následok chybu, “web, ktorý nie je prístupný vo vašej oblasti / oblasti.”

Prečo existuje Geoblocking?

Geoblocking zohráva dôležitú úlohu pri obmedzovaní prístupu k prémiovému multimediálnemu obsahu na internete, ako sú televízne programy a filmy, z dôvodu problémov s licenciami a autorskými právami. Výrobné domy zvyčajne strácajú peniaze, keď k ich obsahu pristupuje niekto mimo krajiny.

To je dôvod, prečo vidíte veľa streamovacích platforiem ako Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, HBO NOW a ďalšie obmedzovanie prístupu k určitému obsahu alebo sprístupňovanie inej verzie svojich webových stránok, aby sa používateľom zabránilo v odblokovaní celej knižnice titulov.

Dokonca idú ešte ďalej tým, že zakážu služby VPN, ktoré sa používajú na obídenie geografických a obsahových blokád po celom svete. Okrem toho zohráva funkcia geoblock tiež úlohu pri presadzovaní cenovej diskriminácie, blokovaní škodlivého prenosu, hazardných hier online, predchádzania podvodom a autentifikácie podľa polohy..

  VPN-leverandører og deres bruk av falske (virtuelle) servere

Zaobchádzajte s geoblokom pomocou servera proxy

Väčšinou sa ľudia stretávajú s geografickými blokádami, preto sa odporúča používať proxy službu. Tieto cenné nástroje poskytujú používateľom možnosť pripojenia k serveru v inej krajine s novou adresou IP na odblokovanie rôznych webových stránok / služieb.

Ak však používanie proxy v minulosti bolo ľahkým riešením geografických blokád, už neexistuje ako realizovateľná možnosť. Mnoho webových stránok / služieb dokáže ľahko zistiť proxy službu, okamžite ich zablokovať a považovať za technicky zbytočné.

Proxy služby posúvajú iba vašu IP adresu, ale neponúkajú žiadne šifrovanie, ktoré bráni webovým serverom zistiť, že používate proxy. Konečným výsledkom je, že čelíte a “chyba zistená pomocou servera proxy”, Preto vám odporúčam používať spoľahlivú službu VPN.

Zaobchádzajte s geoblokom pomocou VPN

VPN zvyčajne smerujú vaše internetové pripojenie bezpečný a šifrovaný tunel, ktorý skryje vaše online aktivity a udržuje vašu identitu v súkromí. Všetka internetová prevádzka, ktorá mala prejsť priamo z poskytovateľa internetových služieb na navštívenú webovú stránku, teraz prechádza pridanou vrstvou šifrovania s inou adresou IP.

Cieľová webová stránka preto teraz vidí údaje zo servera, ktorý ste vybrali prostredníctvom klienta VPN. Nie je to vaša skutočná poloha a adresa IP získaná od vášho poskytovateľa internetových služieb. To je dôvod, prečo je geoblokovanie pomocou VPN životaschopnejšou a uskutočniteľnejšou možnosťou, aj keď musíte platiť za prémiovú službu VPN..

Je obchádzanie geoblokov legálne?

To úplne závisí od krajiny, v ktorej sa nachádzate, a od webovej stránky / služby, ku ktorej pristupujete. Niektoré krajiny ako Čína, Irán, Irak, Turecko, Egypt atď. Úplne zakazujú služby VPN, pretože odrádzajú geoblokov od prístupu k neobmedzenému internetu..

Ak sa preto zistí, že používate VPN na obídenie geografických blokád, môžete čeliť legálnym problémom a možno budete musieť zaplatiť vysoké pokuty. V prípade webových stránok, ktoré odrádzajú od obchádzania geoblokovania, sa takéto prísne kroky nevykonávajú a vaše osobné účty sa nezastavia..

  Umgehen von Geoblocking und Inhaltsbeschränkungen

Je však dôležité spomenúť, že väčšina webových stránok obsahuje doložku o geobloku “podmienky služby / použitia”. Ak máte teda s touto aktivitou dvojitý názor, nezabudnite si prečítať pravidlá, aby ste predišli zákazu alebo uzamknutiu mimo vašich účtov..

Ďalšie spôsoby, ako obísť geoblokovacie zámky

Okrem použitia proxy alebo služby VPN sa môžu jednotlivci spoľahnúť na Tor pri obchádzaní geografických blokád. Tor má typicky decentralizovanú sieť chránenú niekoľkými vrstvami šifrovania, nasmerovanú internetovú prevádzku cez prekrytie serverov.

Toto prekrytie serverov pozostáva z viac ako siedmich tisíc relé, čo umožňuje správne zatajenie používateľov’ umiestnenie, pričom bráni komukoľvek inému sledovať vašu aktivitu, či už ide o okamžité správy, sociálne médiá alebo iné platformy.

Tor môže byť použitý v spojení s VPN cez dve konfigurácie; Cez VPN alebo VPN cez. Prvá z nich zahŕňa pripojenie k VPN serveru najskôr a potom k sieti Tor, zatiaľ čo druhá sa týka naopak.

Sledovanie nemeckej televízie v zahraničí prostredníctvom internetu

Ak chcete sledovať nemeckú televíziu v zahraničí, nie je potrebná žiadna veda o raketách. Jednoducho postupujte podľa nasledujúcich krokov a získajte neobmedzený prístup kdekoľvek:

  1. predplatiť na spoľahlivú službu VPN, ako je NordVPN alebo Surfshark
  2. Stiahnuť ▼ príslušnú aplikáciu pre platformu / zariadenie, ktoré používate
  3. Inštalácia aplikácia, otvorené raz to urobilo a vstúpiť prihlasovacie údaje
  4. pripojiť na akýkoľvek špecifický server v Nemecku (Berlín, Mníchov, Hamburg Frankfurt)
  5. návšteva ARD, ZDF, Arte, n-TV, ProSieben, Netflix DE alebo akékoľvek nemecké špecifické televízne stránky
  6. Teraz si všimnete, že web je prístupný a nevykazuje chybu v polohe!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me