5 Eyes, 9 Eyes, 14 Eyes Alliance – Chráni pred terorizmom alebo útočníkmi ochrany súkromia?

Contents

Overte, či vaša sieť VPN leží v bezpečnej zóne

Anonine VPNAvast SecureLine VPNBuffered VPNCactusVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNHide.meHideMyAssHola VPNIBVPNIPVišielIvacyInPNMullvadNordVPNPNPIAPrivateVPNProtonVPNPNaštartyParkZvonočkyHotáskVýzvyTlačenie pôvučbyZmokciecHlavné pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyHotarové pumpyHotarové pumpyHotarové pumpyHotarové pumpyHotarové pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyHlavné pumpyAutáryAutrálNaštalamiCestovanieVýzvyNejútypHovoryZmiešneHaštyZmiešne.

Digitálny svet sa rozširuje rýchlosťou blesku. Nové služby, aplikácie, platformy a inovácie neustále menia spôsob života. Niektorí tvrdia, že sme pod kontrolou, ignorujúc naše prvotné ľudské inštinkty. Iní debatujú, internet zlepšil náš život.

Dodržiava však naše právo na súkromie? To je zložitá otázka, na ktorú treba odpovedať. Väčšina ľudí vie, že akonáhle sa pripojíte k internetu, vždy bude vÁSKA digitálna stopa. Niektorí akceptujú dôsledky, vytiahnu svoj fotoaparát pre selfie a nahrajú ho na sociálne médiá pomocou značky hashtag, #onfleek..

“Kto sa stará o to, čo robím v mojom živote? Nie som terorista. Nemám’Nemám čo skrývať”. Toto je obvyklá odpoveď, ktorú dostávam pri rozhovoroch o ochrane osobných údajov. Iní ďalší varovaní o situácii vedia, že táto digitálna stopa je riskantná, a chcú sa dozvedieť viac o hromadnom sledovaní, politikách protokolovania VPN a problémoch s únikom údajov..

Táto príručka je teda určená pre používateľov s väčším počtom informácií a ochranou súkromia. Tu sa dozviete konkrétne o nepriateľoch internetu (súčasť internetu) 5 Eyes / 9 Eyes / 14 Eyes Alliance), spolu s informáciami o bezpečných jurisdikciách, kde sa rešpektuje súkromie používateľa.

5 Eyes, 9 Eyes, 14 Eyes Nation Alliance

 1. Aliancia piatich očí
 2. Programy dohľadu prevádzkované FVEY
 3. Pozoruhodní jednotlivci, na ktorých je zameraná FVEY
 4. Pozoruhodné organizácie, na ktoré sa zameriava FVEY
 5. Krajiny sledujúce päť očí (FVEY)
 6. Deväť krajín dohľadu nad očami
 7. Štrnásť krajín dohľadu nad očami

Nepriatelia internetu - Nebezpečné jurisdikcie podľa krajiny a aliancie

Druhá svetová vojna viedla k dohode medzi Spojeným kráľovstvom a USA, ktorá bola oficiálne uzákonená 5. marca 1946 a ktorá vychádza z Atlantickej charty z roku 1941 a dohody BRUSA z roku 1943. Hlavným účelom bolo vytvorenie multilaterálnej aliancie pre spoluprácu v oblasti spravodajských informácií.

V nasledujúcich rokoch sa dohoda rozšírila na Nový Zéland, Austráliu a Kanadu. Po rýchlom postupovaní do ďalších rokov sme videli, ako sa k spoločným entitám zaradilo niekoľko škandinávskych krajín, Filipín a západného Nemecka - ktoré pôsobia na samostatných mechanizmoch..

Tieto subjekty sa nazývajú názvy Five, Deväť a Štrnásť Eyes Alliance. Od čias útokov z 11. septembra sa dohľadové schopnosti týchto subjektov výrazne zvýšili. Teraz je každý netizén v krajinách, ktoré sú súčasťou týchto aliancií, neustále monitorovaný.

Tieto aliancie majú svoj vlastný program a nereagujú na svoju krajinu’zákony. Zdieľajú zozbierané údaje vzájomným špehovaním’s občanmi. To má široké dôsledky pre používateľov internetu a najmä pre špičkové VPN. Stručne povedané, ak sa nachádzate v niektorom z týchto 14 krajín, nie ste v bezpečí!

Následne sa musíte oboznámiť s nariadeniami a online zákonmi krajiny, v ktorej máte trvalý pobyt. Preto som sa rozhodol spojiť alianciu a krajinu s podrobnosťami o nebezpečných jurisdikciách a analyzovať viac ako 187 poskytovateľov.. Dúfam, že si ceníte úsilie &# 55357;&# 56898;

Aliancia piatich očí

Skrátené ako “FVEY”, aliancia Five Eyes Alliance siaha až k dohode UKUSA, o ktorej sme diskutovali už skôr. Spočiatku to malo byť iba paktom o zdieľaní spravodajských informácií medzi týmito dvoma krajinami, neskôr však zahŕňal ďalšie tri. Takto sa vytvoril powerhouse piatich krajín s očami:

 • Spojene kralovstvo
 • Spojené štáty
 • Nový Zéland
 • Austrália
 • Kanada

5-eyes-9-eyes-14-eyes

Tieto anglicky hovoriace krajiny udržiavali túto dohodu o piatich očiach v tajnosti po celé desaťročia. Viete si predstaviť, na aké dlžky by šli, keby to niekto našiel? Jeho existencia bola objavená až do roku 2003 a veci sa vyjasnili, keď Edward Snowden unikol dokumentom.

Tieto spisy boli získané, keď pracoval ako dodávateľ pre NSA. Objasnilo sa, že Aliancia si počas roku 2007 vymieňala spravodajské informácie o Sovietskom zväze “Studená vojna” a potom ECHELEON Network Disclosures. GCHQ a NSA boli zachytené poklepaním na e-maily, faxy, telefónne hovory a iné dátové prenosy.

Teraz sa ich program výrazne zmenil. Neustále používajú “Vojna proti terorizmu” ako výhovorka na špehovanie do života miestnych obyvateľov. Je to s nami spravodlivé? Nemám’nemyslím si to! Zdržal by som sa tu zdieľania svojich politických názorov, ale naozaj nemôžem prestať uvažovať o tom, ako sa zdá, že všetko je niekedy také vopred naplánované..

Programy dohľadu prevádzkované FVEY

Po útokoch 911 zvýšilo Aliancia piatich očí dohľad a prijala postupy na monitorovanie všetkých online aktivít používateľov. Globálny systém sledovania zvyčajne zachytáva komunikáciu celej populácie cez štátne hranice.

Dokumenty, ktoré unikol Edward Snowden, dokonca odhalili existenciu početných programov dohľadu, ktoré prevádzkujú krajiny piatich očí. Nižšie nájdete všetky informácie týkajúce sa týchto spoločne prevádzkovaných subjektov, ktoré úplne ignorujú súkromie používateľa.

PRISM - Prevádzkuje NSA spolu s ASD a GCHQ

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN je program prevádzkovaný NSA. Zhromažďuje / ukladá internetovú komunikáciu od rôznych digitálnych spoločností v USA. Vychádzajú z požiadaviek vlády na internetové spoločnosti, ako je spoločnosť Google LLC podľa oddielu 702 zákona o zmene a doplnení zákona FISA z roku 2008..

Internetové spoločnosti budú musieť zmeniť všetky údaje, ktoré sa zhodujú s vyhľadávacími výrazmi schválenými súdom. NSA používa tieto požiadavky PRISM na zacielenie komunikácie vrátane tých, ktoré sú šifrované. Tieto informácie sa potom používajú na vykonávanie tajných misií.

XKeyscore - Prevádzkuje NSA s ASD a GCSB

XKeyscore, skrátene XKS, je tajný počítačový systém používaný NSA. Denne analyzuje a monitoruje internetové údaje na celom svete. Program bol zdieľaný aj s spravodajskými agentúrami Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Británie, Japonska a Nemecka.

Podľa Edwarda Snowdena komplikovaný systém poskytuje neobmedzený dohľad nad osobami nachádzajúcimi sa kdekoľvek na svete. Naopak, NSA tvrdí, že jeho dosah je obmedzený a obmedzený. Bez ohľadu na to je tento systém len ďalším dôkazom technológií, ktoré krajiny s piatimi očami používajú na zhromažďovanie ďalších údajov o ľuďoch, ktorí sa nachádzajú kdekoľvek na svete..

Tempora - Prevádzkuje GCHQ s NSA

Tajný počítač používaný spoločnosťou GCHQ na ukladanie do medzipamäte internetovej komunikácie extrahovanej z káblov z optických vlákien. Systém bol testovaný od roku 2008 a funkčný bol až v roku 2011. Poskytuje agentúre prístup k veľkému množstvu osobných údajov bez toho, aby vzniklo podozrenie..

Edward Snowden tvrdí, že systém má dve hlavné zložky Globálne využívanie telekomunikácií (GTE) a Mastering the Internet (MTI), ktoré sú určené na porovnávanie telefonického a online prenosu. Do mája 2012 bolo na zoradenie zozbieraných údajov pridelených 250 analytikov NSA a 300 GCHQ analytikov.

MUSCULAR - Prevádzkuje GCHQ a NSA

MUSCULAR a.k.a. DS-200B sa nachádza vo Veľkej Británii a je programom GCHQ a NSA, ktorý bol potvrdený ako pôvodca hackerov v dátových centrách Google a Yahoo! Za 30 dní zhromaždil MUSCULAR 181 miliónov záznamov na tajné účely.

Podľa uniknutého dokumentu Edwarda Snowdena z NSA’Pri akvizíciách sa denne používajú milióny záznamov od spoločností Google a Yahoo’s sieťami pre dátové sklady vo Fort Meade, Maryland. Program zhromažďuje dvakrát toľko dátových bodov v porovnaní s PRISM.

STATEROOM - Prevádzkuje CSE, CIA, ASD, GCHQ a NSA

Prevádzkované členmi siete ECHELON a signatármi dohody UKUSA, STATEROOM je program spravodajských informácií, ktorý sa údajne používa na vykonávanie diplomatických misií. Väčšina z nich si však nie je vedomá skutočného účelu programu.

Z toho, čo vieme, však spoločnosť STATEROOM prevádzkuje spoločnosť CSE, CIA, ASD, GCHQ a NSA. Nemusí sa líšiť od iného systému hromadného sledovania.

Pozoruhodní jednotlivci, na ktorých je zameraná FVEY

FVEY sa na veľa zameralo pomocou zdieľanej inteligencie. Jedno meno, ktoré by vás asi prekvapilo, je neskoré meno, Charlie Chaplin. Komik / režisér / skladateľ bol pod dohľadom komunistického presvedčenia. Medzi ďalšie ciele patria slávnejšie mená ako:

 • Strom Thurmond - Sledoval vaše telefónne hovory prostredníctvom systému dohľadu ECHELON.
 • Nelson Mandela - Pod dohľadom britských agentov SIS pred teroristickými fámami.
 • Jane Fonda - Komunikácia zachytená GCHQ a NSA pre politický aktivizmus.
 • Ali Khamenei - Cieľ pre špičkovú špionážnu misiu GCHQ a NSA.
 • John Lennon - Dajte pozor FBI a MI5 na protest proti Vietnamu Wa
 • Ehud Olmert - Zahrnuté v zozname cieľov sledovania GCHQ a NSA.
 • Susilo Bambang - Bývalý prezident a jeho manželka boli pod dohľadom ASD a NSA.
 • Angela Merkelová - Telefonická komunikácia monitorovaná v rokoch 2003 až 2013 prostredníctvom programu STATEROOM.
 • Princezná Diana - Prísne tajný súbor obsahujúci viac ako 1 000 strán zhromaždených spoločnosťami GCHQ a NSA.
 • Kim Dotcom - GCSB vykonala nezákonný dohľad nad zakladateľom Megauploadu.

Pozoruhodné organizácie, na ktoré sa zameriava FVEY

Zdieľané spravodajské informácie zhromaždené mnohými programami dohľadu národov piatich očí sa nezameriavajú iba na jednotlivcov. NSA, GCHQ, ASD, GCSB, CSIS spáchali mnohé prípady známych leteckých spoločností, vysielacích sietí, finančných inštitúcií a ďalších, na ktorých sa čoraz viac spoliehajú..

vysoké školy

 • Univerzita Tsinghua - Program PRISM špehuje tisíce občanov Hongkongu a Číny.
 • Fyzikálny inštitút Racah - 1 000 izraelských cieľov uvedených americkým a britským dozorom.

Spojené národy

 • Valné zhromaždenie OSN - NSA špehuje partnerov, úradníkov a tajné dohody OSN.
 • Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu - NSA klepla na telefón MAAE’s zakladateľom.

Telekomunikační operátori

 • Pacnet - Operátor optických sietí z Ázie a Tichomoria, ktorý v roku 2009 hackli Spojené štáty americké.
 • Belgacom - spustenie vlny pobúrenia v krajine, GCHQ hackne Belgacoma (Operation Socialist).

Ropné spoločnosti

 • Petrobras - NSA špióni v podnikoch Petrobras zameraných na prieskum ropy v hlbokomorských oblastiach.

Nadnárodné spoločnosti

 • Thales Group - Špehoval najlepších úradníkov v 60 krajinách vrátane majiteľa skupiny Thales.

Finančné inštitúcie

 • MasterCard - NSA sa zaoberá monitorovaním medzinárodných platieb od finančnej spoločnosti.
 • Visa Inc - Volala vetva “Nasledujte peniaze” (FTM) bol zriadený NSA na monitorovanie platieb.

Krajiny sledujúce päť očí (FVEY)!

Dúfam, že vyššie uvedená časť vám pomôže pochopiť, ako sa môžu invazívne krajiny v Aliancii piatich očí. Neberú ohľad na súkromie používateľa a pokračujú vo vykonávaní svojich pochybných praktík.

Aby som používateľom poskytol lepší nápad, rozdelil som každého člena z piatich očí do samostatnej kategórie, pričom som diskutoval o svojich vládnych zákonoch týkajúcich sa využívania VPN a digitálneho súkromia..

Spojené štáty americké

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Napriek agresívnej kontrole online aktivít obyvateľov USA USA nezakazujú používanie sietí VPN. V skutočnosti sú hostiteľmi najväčšieho počtu poskytovateľov VPN na celom svete, čo je podľa môjho prieskumu celkom 49.

Nižšie uvádzam niektoré populárne mená, z ktorých všetky sú založené na USA. Je zaručené, že ukážu spoluprácu vždy, keď to požaduje vláda. Môže to mať nepriaznivý vplyv na vaše súkromie online.

Spojené štáty určite zaručujú podporu občianskym slobodám a ľudským právam. Ich tvrdenia o podpore “Sloboda prejavu a tlače” je úplne nepravdivé.

Niekoľko amerických agentúr (uvedených nižšie) sa zapojilo do sporov týkajúcich sa používania internetu. NSA má backdoor pre početné technologické spoločnosti MAJOR.

Toto im poskytuje prístup ku všetkým internetovým údajom vrátane služieb Facebook, Google, Yahoo, Microsoft, aby mohli sledovať online komunikáciu z vlastných sebeckých dôvodov..

Ich vláda dokonca podporuje monitorovanie ISP a pozná všetky podrobnosti týkajúce sa vášho vzdelávania, školenia, rodičov’ príjem, postavenie v zamestnaní, miesto výkonu práce, stav výplaty pôžičky.

Všetky tieto dôvody spolu viedli k tomu, že USA boli uvedené na zozname “Internet Enemy” od Reportéri bez hraníc. Preto ja’d) dôrazne neodporúčame dôverovať spoločnosti a jej mnohým službám, ktoré tvrdia, že vám ponúkajú anonymitu online.

Americké agentúry zapojené do zdieľania údajov

 • Národná bezpečnostná agentúra (NSA)
 • Centrálna spravodajská agentúra (CIA)
 • Obranná spravodajská agentúra (DIA)
 • Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI)
 • Národná geoprostorová spravodajská agentúra (NGA)

Populárne služby VPN založené na USA

Nemusím sa viac zaoberať dôvodmi, prečo by ste sa mali vyhnúť službám VPN založeným v USA, ako sú služby uvedené nižšie. Ak však potrebujete spoľahlivú službu, musíte sa spoľahnúť na poskytovateľov mimo krajiny. Môžete si prečítať túto najlepšiu príručku pre VPN pre USA, kde nájdete moje odporúčania na zaistenie bezpečnosti v krajine FVEY.

 • Anonymizer VPN
 • Ace VPN
 • Skryť. ma
 • Skryť moju IP
 • Skryť všetky adresy IP
 • Štít Hotspot
 • Hoxx VPN
 • IPVanish
 • LiquidVPN
 • Súkromie Norton Wi-Fi
 • Súkromný tunel
 • Súkromný prístup na internet
 • ProXPN
 • RA4W VPN
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • Speedify
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • TorGuard
 • VPN bez obmedzenia

Spojene kralovstvo

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Spojené kráľovstvo a USA sú zakladajúcimi členmi krajín 5, 9 a 14 krajín Eyes. Z tohto dôvodu môžete od oboch krajín očakávať veľké nedôveru a nečestnosť.

Ústavná monarchia má tendenciu konať veľmi nevinne, v posledných desaťročiach však prijala veľmi demokratickú formu vládnutia. Rovnako ako v USA tvrdia, že sú podporné.

Najmä z hľadiska občianskych slobôd, politických práv, slobody prejavu a súkromia. Zároveň však zaväzujú vykonávať dohľad nad svojimi obyvateľmi.

Od zverejnenia zákona o vyšetrovacích schopnostiach v roku 2016 poskytovatelia internetových služieb a telekomunikácie zaznamenávajú textové správy, hovory, časy pripojenia, históriu prehliadača a ďalšie informácie..

Tieto údaje sa uchovávajú 2 roky a sú k dispozícii vo Veľkej Británii’s Agentúry (uvedené nižšie), partneri a Aliancie piatich očí bez akejkoľvek potrebnej záruky.

Spojené kráľovstvo tvrdí, že prijíma tieto opatrenia na boj proti zneužívaniu detí a terorizmu, ale namiesto toho sa zistilo, že sa pokúša o káble z optických vlákien a dopúšťa sa cieleného sledovania.

Používanie siete VPN je v tejto krajine legálne, ale zákony o uchovávaní údajov sa vzťahujú na všetkých poskytovateľov. Z tohto dôvodu uviedli Reportéri bez hraníc krajinu ako “Internet Enemy”.

Agentúry Spojeného kráľovstva zapojené do zdieľania údajov

 • Vládne komunikačné riaditeľstvo (GCHQ)
 • Tajná spravodajská služba (SIS a.k.a. MI6)
 • Obranné spravodajstvo (DI)
 • Bezpečnostná služba (MI5)

Populárni poskytovatelia VPN vo Veľkej Británii:

 • HideMyAss!
 • SaferVPN
 • ZoogVPN

Nový Zéland

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Aj keď sú VPN na Novom Zélande legálne, umiestnenie ešte stále nie je bezpečné miesto pre vaše online aktivity. Krajina zavádza veľmi podobné zákony, ako jej sused, Austrália (ďalší člen s piatimi očami).

Jediný rozdiel medzi nimi je, že Nový Zéland možno označiť za miernejší pri regulácii internetu. Nevydávajú oznámenia o zastavení šírenia pre prejavy nenávisti.

Spolupracujú tiež viac pri rokovaniach s obyvateľmi, ktorí obchodujú s nevhodným obsahom na internete. To však neznamená, že vláda sa pripája k obyvateľom.

Nový Zéland vykonáva všetky dozorné činnosti ako ktorýkoľvek iný člen aliancie Five Eyes Alliance. Tiež ich dôvod oddávať sa takýmto praktikám “boj proti terorizmu” bol nedávno odhalený.

Krajina nedokázala bojovať proti Bielemu nacionalistickému terorizmu. Najnovším príkladom je útok z 15. marca, pri ktorom zahynulo päťdesiat ľudí a ďalšie boli zranené.

Terorizmus z bielych radikálov je nadnárodnou hrozbou, ktorú do značnej miery ignorujú tvorcovia politík a členovia Five Eyes. 17-minútové video o útoku bolo zverejnené naživo na teroristickom profile FB! Aký užitočný bol dohľad, keď aj polícia NZ trvala 20 a viac minút, než dorazila na miesto činu?

Novozélandské agentúry zapojené do zdieľania údajov

 • Novozélandská bezpečnostná spravodajská služba (NZSIS)
 • Úrad vlády pre bezpečnosť komunikácií (GCSB)
 • Riaditeľstvo obrannej spravodajstva a bezpečnosti (DDIS)

Kanada

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Kanada ako priateľská krajina vyhlasuje, že spolu so svojim premiérom Justinom Trudeauom sa rozhodne venuje niektorým temným praktikám dohľadu nad svojimi občanmi..

Je skutočne obdivuhodné, ako sa Kanade podarilo zaviesť prísne politiky, ako je dohľad, uchovávanie údajov a vyhostenie neutrality siete, a stále sa radí medzi naj slobodnejšie územia..

Ich vláda pravidelne spolupracuje s poskytovateľmi internetových služieb a implementuje rovnaký právny rámec, ktorý umožňuje jej piatim spravodajským agentúram poskytujúcim informácie (uvedené nižšie) na zdieľanie údajov s členskými štátmi..

Aj keď sú VPN v krajine legálne, môžem zaručiť, že aj oni sú povinní zdieľať všetky osobné údaje s vládou. Kanada nedávno čelila veľkému množstvu tepla od ostatných členov.

Tento konkrétny prípad sa točí okolo jeho pridruženia k čínskemu high-tech gigantu Huawei, o ktorom tvrdí, že Five Eyes Spies tvrdí, že pracuje s Čínou’s spravodajské agentúry.

Ľudia ako ja však nedokážu pomôcť, ale premýšľajú. Bolo to všetko dráma a napätie okolo Five Eyes a Huawei, len trik, aby sa zabránilo pádu národov v závislosti od ich technológie 5G.?

Kanadské agentúry zapojené do zdieľania údajov

 • Kanadská bezpečnostná spravodajská služba (CSIS)
 • Vytvorenie komunikačnej bezpečnosti (CSE)
 • Velenie kanadských spravodajských síl (CFINTCOM)

Populárne služby založené na kanadských VPN:

 • Betternet
 • BTGuard VPN
 • SurfEasy
 • TunnelBear
 • Windscribe

Austrália

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Podobne ako iné krajiny piatich očí, Austrália nestanovuje žiadne obmedzenia týkajúce sa používania sietí VPN. To im však nezabráni ukladať invazívne zákony z dôvodu ich dohôd o zdieľaní spravodajských informácií.

Austrália’Ústava odmieta výslovné právo na slobodu prejavu. “ komunikačná sila” doložka, dokonca umožňuje austrálskym agentúram regulovať internet, telefónne, telegrafické a dokonca aj poštové služby.

Dokonca propagujú a poverujú a “opt-in” filtračný program, ktorý používatelia dobrovoľne akceptujú na blokovanie urážlivého, nezákonného alebo pornografického obsahu.

Aby sa zabezpečilo dodržiavanie týchto zákonov, samotní poskytovatelia internetových služieb sú testovaní vládou a overení, či spĺňajú všetky požadované právne štatúty, medzi ktoré patrí uchovávanie a zdieľanie údajov..

Austrálske agentúry zapojené do zdieľania údajov

 • Organizácia obrannej spravodajskej služby (DIO)
 • (ASD) - Austrálske riaditeľstvo pre signály
 • (ASIO) - Austrálska tajná spravodajská služba
 • (ASIS) - Austrálska organizácia pre bezpečnostné spravodajstvo
 • (AGO) - Austrálska organizácia pre geoprostorové spravodajské služby

Populárni poskytovatelia VPN v Austrálii:

 • Celo VPN
 • VPZistite ma

Čo je to Aliancia pre deväť očí?

Podľa Edwarda Snowdena má NSA “masívne telo” známe ako riaditeľstvo zahraničných vecí zodpovedné za vytváranie partnerstiev s ostatnými spojencami a krajinami.

Do roku 1956 sa k dohode UKUSA pridali ďalšie tri krajiny, čím sa vytvorila Aliancia piatich očí. Neskôr bude ďalších členov pridaných do zoznamu, podľa mena 9 alebo 14 krajín Eyes.

Slúžia ako rozšírenie FVEY a využívajú podobnú spoluprácu prostredníctvom zdieľania a zhromažďovania údajov hromadného sledovania.

Z toho, čo som sa naučil, však členovia FVEY používajú centralizovaný, automaticky aktualizovaný systém prezývaný “Stone Duch” pre zdieľanie národov’ inteligencia.

Deväť očí je iné v tom zmysle, že ich kanály na zdieľanie spravodajských informácií sú užšie a nezahŕňajú prístup k technológiám, ako je Stone Ghost..

Deväť krajín dohľadu nad očami!

Krajiny, ktoré sú súčasťou aliancie pre deväť očí, nemusia mať rovnakú autonómiu pri zdieľaní spravodajských informácií, ale sú z hľadiska digitálneho súkromia rovnako rizikovejšie.

Pomysli na nich ako na Deväť očí vo filme Jamesa Bonda “SPECTRE” za úzke zastúpenie, ktoré zahŕňa všetky predchádzajúce krajiny piatich očí, plus:

 1. Nórsko
 2. Holandsko
 3. Francúzsko
 4. Dánsko

9 aliancie Nine Eyes Nation

Nórsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Používatelia, ktorí sa obávajú o svoje digitálne súkromie, môžu v Nórsku používať službu VPN. Len sa uistite, že ste si vybrali ten, ktorý sa nenachádza v samotnej krajine, napríklad Opera VPN (bezplatná služba - zložité, čo?).

Okrem rozhovoru o VPN je Nórsko známe tým, že má otvorené prostredie pre médiá a slobodu prejavu. Neukladajú žiadne druhy filtrovania, ktoré ONI overil v roku 2009.

Táto krajina nemá profil krajiny ONI, jej názov však môžete nájsť v regionálnom prehľade pre škandinávske krajiny prostredníctvom iniciatívy OpenNet..

Nórsko poskytuje verejnosti prístup k vládnym informáciám, výmenou však prenikajú cez internet a dohliadajú na dohľad.

Aj keď neexistujú žiadne obmedzenia ani cenzúry obsahu, hlavní poskytovatelia internetových služieb používajú filtre DNS na blokovanie detskej pornografie, The Pirate Bay a ďalších podobných webových stránok..

Populárne služby VPN založené na Nórsku:

 • Opera VPN

Holandsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

VPN sú v Holandsku úplne legálne a obyvatelia majú jeden z najmiernejších internetových systémov. Vláda neukladá cenzúru ani obmedzenia prístupu na internet.

Pokiaľ ide o porušovanie autorských práv, samozrejme zakresľujú čiaru a zakazujú stránky ako Pirate Bay - nariadené holandským súdom v roku 2017.

Jeho získanie na zozname deviatich členov Eyes však predstavuje pre obyvateľov jemný precedens. Používatelia sa necítia bezpečne zdieľať svoje údaje ani sa dopriať jednoduchého prehliadania.

Dôvodom je, že krajina používa rovnaký rámec zdieľania spravodajských informácií, kde členovia zhromažďujú a zdieľajú elektronické údaje o občanoch.

Populárni poskytovatelia VPN v Holandsku:

 • Husacie VPN
 • ShadeYouVPN
 • VPN4All
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

Francúzsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Francúzsko nestanovuje voči službám VPN žiadne prísne predpisy. Krajina zväčša propaguje slobodu tlače a prejavu online.

Umožňuje obyvateľom nefiltrovaný prístup k obsahu, s výnimkou webových stránok propagujúcich terorizmus / nenávisť / rasové násilie a detskú pornografiu.

Zároveň však vykonávajú a “tri štrajku” legislatíva a zákon, ktorý podporuje administratívne filtrovanie s cieľom vytvoriť “civilizovaný” internet.

V reakcii na tieto zákony boli úradníci niekoľkých novinárov a mediálnych firiem vpadli do súdneho predvolania a vyvíjali nátlak, aby identifikovali svoje zdroje..

Krajina dokonca implementuje článok 18 z dôvodu návrhu vykonávacieho nariadenia vydaného v júni 2011, ktorým sa ministerstvám udeľuje právomoc obmedziť obsah online;

“v prípade porušenia alebo v prípade vážneho rizika porušenia, udržiavania verejného poriadku, ochrany maloletých, ochrany verejného zdravia, ochrany záujmov národnej obrany alebo ochrany fyzických osôb”.

Populárne služby VPN založené na Francúzsku:

 • ActiVPN

Dánsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Dánsko zatiaľ nemá profil ONI, je však stále súčasťou regionálneho prehľadu škandinávskych krajín. ONI tvrdí, že krajina neukladá žiadne filtrovanie.

Toto sa však nevzťahuje na detskú pornografiu, nelegálnu hudbu, regulované drogy a pirátske zdieľanie súborov. Preto sú webom ako The Pirate Bay a All of Mp3 zamietnutý prístup v krajine.

Podľa WikiLeaks 23. decembra 2008 bolo v Dánsku filtrovaných obrovské množstvo 3 863 ďalších webových stránok. Väčšina z nich zahŕňala falošné služby vrátane miestnych a zahraničných stránok.

Členstvo v spoločnosti Nine Eyes tiež zaväzuje Dánsko k zdieľaniu elektronických údajov o obyvateľoch s ostatnými členskými krajinami. Preto umiestnenie nemožno považovať za a “trezor” jurisdikcie.

Populárni poskytovatelia VPN so sídlom v Dánsku:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

Čo je Aliancia štrnástich očí?

Po zahrnutí štyroch vyššie uvedených krajín do dohody UKUSA sa k veci pripojili spravodajské agentúry niekoľkých ďalších, pričom bojovali proti údajným “Vojna teroru”.

Aliancia sa ďalej rozšírila o ďalších päť členských krajín  “14 krajín očí” a.k.a. SIGINT Seniors Europe (SSEUR), podľa Edwarda Snowdena’s uniknuté dokumenty.

Ak si však niekto môže myslieť, že táto aliancia je ešte smrtelnejšia ako FVEY, je v skutočnosti ešte menšia “intímne” ako členov Nine Eyes Alliance.

Jediná vec, ktorá zostáva v súlade s touto akvizíciou, je prínos vlád pre prístup k zdrojom a spravodajským informáciám, ktoré predtým nemali prístup k.

Štrnásť krajín dohľadu nad očami!

Keďže dohoda UKUSA sa rozšírila na 14 krajín, nemôžem si pomôcť, ale uviesť, aké sú chytré USA a Spojené kráľovstvo. Netrápili sa zdieľaním technológie Stone Ghost s novými členmi.

To priamo znamená, že rozšírili zhromažďovanie údajov a zároveň zbierali veci na zdieľanie s ostatnými členmi širšej aliancie, preto sa musíte spoľahnúť na najlepšie VPN mimo 14 očí.

Medzi 14 krajín dohľadu nad očami patria všetky predchádzajúce krajiny s deviatimi očami, plus:

 1. Taliansko
 2. Švédsko
 3. Nemecko
 4. španielsko
 5. Belgicko

Taliansko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Taliansko môže byť zhovievavé, pokiaľ ide o siete VPN, ale keďže sú súčasťou 14 krajín Eyes, nemôžem si pomôcť, ale zaujímalo by ma, či služby v krajine spolupracujú s vládnymi orgánmi..

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť, môžete sa rozhodnúť pre siete VPN mimo krajiny (ktoré nie sú členmi krajín 5, 9 a 14 očí)..

Taliansko väčšinou propaguje Sloboda prejavu. Avšak, podľa jeho Profil ONI, vláda sa veľmi pomaly zaoberá riešením problémov týkajúcich sa súkromia online.

Objavili sa aj niektoré nariadenia, najmä v určitých kategóriách webových stránok, ktoré propagujú hazardné hry, porušenie autorských práv, a detská pornografia.

OpenNet označuje Taliansko’s transparentnosť na “vysoký”, ale ich konzistentné v “nízky”. Toto len potvrdzuje skutočnosť, že vláda v súčasnosti pracuje na zákonoch na cenzúru / monitorovanie online prístupu.

Populárne služby VPN založené na Taliansku:

 • AirVPN

Švédsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Švédsko má šťastie, že ho ONI klasifikuje bez dôkazov o filtrovaní, ale krajina je stále zahrnutá do regionálneho prehľadu škandinávskych krajín.

Táto krajina je zámožnou európskou monarchiou, ale sleduje parlamentnú formu vlády podobnú novozélandskému. Švédsko propaguje neobmedzený internet.

Poskytujú prístup k občianskym slobodám, zakazujú zasahovanie do záležitostí slobody prejavu, tlače a prípadov týkajúcich sa súkromia / anonymity.

Vláda tieto práva rešpektuje, ale vydáva súdne príkazy na monitorovanie cielených osôb v záležitostiach týkajúcich sa hrozieb národnej bezpečnosti.

Podobne ako väčšina škandinávskych krajín aj Švédsko podniklo kroky na zablokovanie prístupu do zálivu Pirate, a to útokom na jadrové dátové centrum v blízkosti Štokholmu..

Populárni poskytovatelia VPN so sídlom vo Švédsku:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • ipredator
 • proxyst
 • Mullvad
 • Ovpn
 • PRQ
 • PrivateVPN

Nemecko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

hodnotené “zadarmo” vo Freedom on the Net a uvedené ako “žiadny dôkaz” vo všetkých štyroch oblastiach (internetové nástroje, konflikty / bezpečnosť, sociálne, politické) organizácie ONI je Nemecko ďalším prekvapujúcim členom štrnástich očí.

Myslím, že keby nebolo’Pokiaľ ide o únik týchto dokumentov od Edwarda Snowdena, vôbec by sme nevedeli, či Nemecko bolo členom dohody UKUSA.

Celkom otvorene tvrdia, že obhajujú právo svojich občanov na súkromie. V priebehu rokov sa samozrejme pokúsili cenzúru internetu.

Nemecko však tvrdí, že sa tak stalo iba s cieľom potláčať extrémizmus súvisiaci s terorizmom, potláčať falošné správy, odstraňovať nenávistné prejavy a chrániť maloletých..

Populárne služby VPN založené na Nemecku:

 • Avira Phantom
 • ZenMate
 • ChillGlobal
 • GoVPN
 • ma
 • Steganos
 • ma

španielsko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Španielsko nie je uvedené na zozname Reportéri bez hraníc, nie je klasifikované organizáciou ONI, ani v zozname Sloboda na internete’s správa z roku 2013, ktorá naznačuje, že je to celkom bezpečné miesto.

Pokiaľ ide o mňa’Po preskúmaní vláda neukladá na internete žiadne obmedzenia. Niektorí dokonca tvrdia, že nemôžu monitorovať e-maily ani miestnosti na internetové rozhovory bez toho, aby boli relevantné zákonné povolenie.

Zákon však zakazuje oslavovanie alebo podporu terorizmus, rasová diskriminácia alebo nenávisť k sexuálnej orientácii, národnému pôvodu atď.

Až do nedávnej doby bolo uskutočnené iba verejné blokovanie pre web P2P / Torrenting, Pirate Bay. V marci 2015 bola služba TBP zablokovaná na viacerých webových adresách.

Keďže však Španielsko patrí do štrnástich aliancií pre oči, držal by som sa presvedčenia, že toto miesto nie je bezpečné miesto. Platí to najmä v prípade, ak túsite po úplnom digitálnom súkromí.

Belgicko

Je používanie VPN povolené zákonom? Áno

Belgicko nemá profil ONI, ale táto krajina je zahrnutá do regionálneho prehľadu o Európe. Používanie siete VPN je v krajine, kde je dosť cenzúra, legálne.

Viacerí poskytovatelia telekomunikačných služieb, ako sú Tele2, Versatel, Vikings, Mobistar, Proximus, Belgacom a Telenet, od apríla 2009 filtrujú niekoľko webových stránok na úrovni DNS..

Belgicko tvrdí, že sa tak stalo s cieľom zabrániť nelegálnemu zdieľaniu súborov, nelicencovaným hazardným hrám a propagácii bigotnosti a antisemitizmu v rámci ich internetovej kampane o cenzúre internetu..

Keďže táto krajina je štrnástimi očami, neodporúčala by som, aby to bolo bezpečné miesto pre online aktivity. Vaše informácie môžu byť denne monitorované!

Zabalenie vecí

Dúfam, že tento podrobný sprievodca pomôže používateľom porozumieť viac o 5/9/14 Eyes Alliance. Aby som to zhrnul, nikdy nemôžete dôverovať krajinám, ktoré sú súčasťou dohody UKUSA.

Používajte iba služby VPN, ktoré sa nachádzajú v tretích krajinách, pretože zaručujú anonymitu a bezpečnosť online namiesto hromadného sledovania a narušenia súkromia..

Čo ma privádza k mojej druhej otázke: Myslíte si, že po prečítaní tohto úplného sprievodcu tieto aliancie skutočne hrali úlohu v boji proti “Vojna proti teroru?” - dôvod, ktorý neustále používajú na narušenie vášho súkromia! Nezdá sa, že by to všetko malo postranný motív?

Nebudem diskutovať ani o teroristických útokoch od roku 2000 (keď sa zvýšili možnosti dozoru), ale nechám ich’hovoriť o roku 2010 do súčasnosti. Koľko z týchto krajín zastavilo bombové útoky / streľby prostredníctvom online sledovania, ktoré vykonávajú na miliardách / biliónoch ľudí na celom svete?

Zdá sa, že jediné, po čom tieto agentúry sú, sú INFORMÁCIE o sebe, o celebritách, o obyčajnom človeku alebo o veľkých organizáciách.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me