VPN Endüstrisinin Karanlık Tarafı – Tüm VPN’lere Güvenilir mi?

Kullanıcılar için, VPN'ler çevrimiçi olarak her türlü tehditten kurtarıcılarıdır, ancak hepsi gizliliğinizi korumaya adanmış mı yoksa oyunun kurallarına karşı mı oynuyorlar? Beni endişelendiren ve bu mesajı VPN Endüstrisinin Karanlık Tarafına yazmaya zorlayan tüm bu şüpheli VPN hizmetlerinde dolaşmama izin verin!

Önsöz:

Teknoloji her zaman insanlığın itaatkâr yardımcısı olarak tasarlandı ve potansiyelini daha da büyütme ve gerçekleştirme çabalarına yardımcı oldu. Ancak çoğu insanın sık sık farkedemediği şey, teknolojinin, hayatımızı daha iyi hale getirebileceği kadar çok zarar ve yıkım getirebilecek olan özlü çift kenarlı kılıç olmasıdır..

Einstein ve düşünce deneyleri asla bizi şimdiye kadar icat edilen en yıkıcı fiziksel silah olan atom bombasının geliştirilmesine götürmek istemedi, ama buradayız bugün’dünyasını, bu tehdidi nasıl sona erdirebileceğimizi düşünerek. Ama bu tür gerçekleşmeler, sadece gökten yağmur yağan ateş toplarından aldıkları yaraları hala taşıyan iki Japon şehrinde kullandıktan sonra üzerimize geldi..

Tarih boyunca bu tür derslere rağmen, yararımız için oluşturduğumuz araçlardan yıkım akışını kontrol etmede nasıl daha proaktif olabileceğimiz konusunda hala bildirimde bulunamadık ve değişiklikler yapamadık..

Ancak nükleer bombaların ne kadar güçlü olduğuna ve patlayan birinin düşüncesinin ne kadar korkunç olduğuna bakılmaksızın, bu kitle imha silahlarının neden olabileceği hasar belirli bir coğrafi sınırla sınırlı kalıyor. Ancak, insan komik bir yaratıktır, çünkü yararlı ve iyi görünebilecek şeyler yaratmaya nasıl devam edebileceği konusunda kendini şaşırtmaktan asla vazgeçmez, ancak aramızdaki en suçlu zihinlerden bazılarına insanlara zarar vermek için kullanılırlar..

İnternet, ilk baktığınızda mükemmel bir rüya gibi görünüyor. Her şeye erişebileceğiniz bir yer. Arkadaşlarınızla sohbet etmekten Uganda'daki seçimleri kimin kazandığını öğrenmeye ve Wall Street'teki Apple'ın hisse senedi fiyatını kontrol etmekten Amazon'dan en son saati satın almaya kadar, internet sıradan insanın elinde nihai güçtür.

Ama çoğu insanın yapmadığı şeyler’İnternette ne zaman görünüşte zararsız faaliyetlerinin korunmaya devam etmezlerse onları ciddi bir belaya sokabileceğini fark etmek.

VPN'ler ve kullanıcıları korumadaki rolleri:

İnternet'teki faaliyetleriniz, erişimini güvence altına alabilecekleri takdirde yeterli ilgisi olan insanlar için bir altın madeni.

Bilgisayar korsanları, veri paketlerinize girerek ve kredi kartı bilgileri, PayPal hesabı kimlik bilgileri gibi hassas finansal bilgilerinizi bilerek oldukça iyi bir moolah yapabilirler..

İSS'niz, kişisel internet sörf alışkanlıklarınızı elde etmek için veri paketlerinizi inceleyebilir ve daha sonra bu verileri reklamverenlere satabilir.

Hükümet bile bu konuda çok geride değil, çünkü vatandaşlar hakkında onları kontrol etmek amacıyla veri toplamak amacıyla üstlendikleri birçok büyük gözetim programı örneği var..

İnternetteki gizliliğimiz ve bu veri hırsızları arasında duran tek şey VPN'ler.

VPN veya Sanal Özel Ağ, asıl amacı, askeri sınıf şifreleme ve açık sıfır günlük politikası gibi gizlilik etiği gibi güvenlik teknolojilerinin bir karışımı aracılığıyla internet bağlantılarımız üzerinde güvenli bir bulut genişleterek bizi genel internette korumak olan bir araçtır..

İnternet bağlantınız üzerinden bir VPN etkinleştirerek çevrimiçi kimliğinizi gizleyebilir ve verileriniz ile internet etkinliklerinizin karışmamasını sağlayabilirsiniz, ancak durum böyle?

Pek değil ve bu’çünkü, son birkaç yıl içinde VPN endüstrisi ile ilişkili olma konusunda yüksek deneyime sahip olarak, bu endüstrinin kesinlikle karanlık bir tarafa sahip olduğunu söyleyebilirim, çoğu kullanıcının son derece farkında olmadığı.

Ve bu tanımlayıcı blogda, VPN endüstrisinin bu görünmeyen yönünü, daha geniş bir kitleye sunmayı, böylece bu endüstrinin suçlular ve diğer varlıklar tarafından, Endüstride hizmet sunmak, ilginç bir şekilde hain amaçlara hizmet ediyor.

HoneyTrap VPN'leri:

VPN'ler, sektörlerine göre’s yetkisi, kullanıcılar için son derece güvenilir. Bu, evinizin yan yürüyüşünde bazı güvenlik görevlileri görmeye benzer. Yapmazdın’t Tehlikeli olduklarından şüphelenir, ancak onların varlığında kendilerini daha güvende hissederler.

Ama olabilir’Bir suçlunun ortasında saklandığı durum budur, kimin amacı bu Silahı korumak değil zarar vermektir? Kesinlikle mümkün, ama çoğumuz’bu şekilde düşünmeyin’Bu HoneyTrap VPN'lerinin sektörde serbestçe faaliyet göstermekte olduğu en büyük savunma.

Ama HoneyTrap VPN tam olarak nedir? Aynı adı taşıyan bir filmi 2014'te gördükten sonra bu ismi kazandım. Filmin kendisi çürümüş bir şekilde idam edilirken, zamanımızın çok önemli, ancak çoğu zaman göz ardı edilen bir kavramını sürdürdü, bu da insanları görünüşte zararsız, hatta faydalı şeyler, ancak daha sonra onları kopyalamak için.

HoneyTrap VPN'leri benzer bir yerde çalışır. Kullanıcılar genellikle internet bağlantılarında daha fazla gizlilik elde etmek veya coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engellemesini kaldırmak ve güvenli Torrent desteği gibi diğer amaçlara ulaşmak için VPN'lere gider. Eğitimsiz göz için, dışarıdaki VPN sitelerinin birçoğu, benzeri olmayan bir hizmet sunduklarını hissedebilir.

Pazarlama hileli dil, gösterişli fiyatlandırma planları, bazı harika tasarımlar ve logolarla dolu olan bu VPN web siteleri, internete daha güvenli ve daha güvenli bir şekilde erişmenizi sağlamak için dışarıdaki ortalama VPN sağlayıcılarınıza benziyor. Ancak, gerçekte canlarım, insanları bir VPN hizmeti verme bahanesiyle çekiyorlar, ancak genellikle kullanıcıya aşırı derecede zarar verebilecek bazı etik olmayan faaliyetlerde bulunuyorlar..

Etik olmayan faaliyetler insanları izleyerek veri madenciliğini içerir’Çevrimiçi etkinlikleri, cihazlarına izleme kodları yerleştirme, cihazınızı daha büyük bir bitcoin madenciliği sisteminde bir düğüm olarak kullanma.

EasyVPN olarak bilinen bir hizmet tarafından görünüşte zararsız bir VPN Android uygulaması indirene kadar bu sorunun büyüklüğünün farkında değildim. Ben bir gözden geçirenim, bu yüzden bu konuda yazmaya doğru başlamadan önce bir şeyleri test etmem gerekiyor. EasyVPN, yapılacaklar listemde yer aldı, çünkü Android VPN uygulamalarına yorumlarının adil payını vermediğime inandım, bu yüzden bu çile başladı.

kolay vpn honeytrap

Benzer VPN hizmetleriyle çok sık şımarttığım bu etkinlik bana çok pahalıya mal oldu, Samsung S5 Telefonumu 2 dakika boyunca kullanamadım. Çoğunlukla yabancı porno sitelerinden utanç verici pop-up'lar gelmeye devam etti ve cep telefonumla çok hızlı koştuysam, cihazımın askıda kalması gerekirdi.

kolay vpn android uygulaması

Daha sonra bana bu uygulamanın istila edildiğini ve kendi araştırmaları yapmadan önce çevrimiçi oldum ve aslında tüm bunları veya başka bir uygulamayı yapan VPN uygulaması olup olmadığını kontrol ettim. Ancak, bu uygulamayı Play Store'daki en çok kötü amaçlı yazılım bulaşmış ikinci VPN uygulaması olarak etiketleyen bir araştırma gördüğümde şüphelerim doğru oldu.

etkilenen android uygulaması

Ancak bunu yapan nadir bir veya iki VPN sağlayıcı değil, çoğu VPN sağlayıcısının HoneyTraps olduğu bildirildiği için bu günlerde başka türlü.

Sorunun Büyüklüğü:

Facebook. Bu isim tanıdık geliyor’değil mi? Neden böyle olsun ki? Sonuçta, bu hizmet küresel olarak 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip, yani Facebook bir ülke olsaydı dünya olurdu’s en kalabalık ülke en az milyar kişi tarafından.

Ve herkes Facebook'un büyük bir hizmet olduğunu biliyor ve eğer bir şey yaparsa, o zaman önemsiz değil. Whatsapp satın alımından Cambridge Analytica Skandalı'na kadar Facebook, her türlü amaca hizmet etmede verinin önemine dair uyanışa öncülük ediyor.

Ancak birçok insan Facebook'un kendine ait bir VPN'i olduğunu biliyor mu? Evet bu’doğru. Onavo olarak adlandırılan bu VPN hizmeti, 2013'te satın alınmasından bu yana Facebook'a ait ve işletiliyor.

Facebook'tan Onavo

Ancak Facebook, bu VPN hizmeti aracılığıyla kullanıcılardan daha da karmaşık veriler üretme girişiminde o kadar başarılı değildi ve’esas olarak gizlilik uzmanlarının ve yetkili VPN kullanıcılarının dikkatinden dolayı’t Facebook'un Onavo ile olan gizli faaliyetlerine devam etmesine izin ver.

O zamandan beri hizmet bu dernek nedeniyle rezil oldu ve Facebook üzerinde çalışmayı durdurdu. Gelecekte de güncelleme yapılmayacak. Ancak, web sitesi hala canlı ve tekmeliyor. Bu nedenle, Facebook, veri toplamak için bu caddeye dönmedi, ancak tüm fiyasko nedeniyle bunu yapmıyor “Gerçekten Facebook Ölçeği”.

Ancak bu bizi çok ciddi bir gerçekleştirmeye geri götürüyor ve kullanıcı verilerini satarak büyüyen ve hayatta kalan Facebook, VPN arenasına çok fazla ilgi göstermişse, VPN hizmetlerini işleten kaç tane benzer kurumsal ev varsa,’tahmin et.

Facebook'un veri gizliliği endüstrisi ile bir ilişkisi yoktur, ancak bu arenada ilgi duysa bile, Onavo'yu pazarlamak ve ExpressVPN ve NordVPN gibi sektördeki büyük perukların beğenisiyle rekabet etmek için büyük platformunu kullanmış olabilir..

Bunun yerine, Facebook’hatta katında olması ve olması gerektiği gibi bir hizmetin olduğunu açıkça duyuramazsınız.’t Neden bu kadar ilgisiz bir alanda faaliyet gösterdiği konusunda kayda değer bir açıklama bile yapmamak. Facebook'u anlayabiliriz’s Instagram ve Whatsapp gibi sosyal medya hizmetlerini ve hatta AI ve Sanal Gerçeklik inkübatörlerini satın alıyor, ancak bir VPN işletiyor, hatta duyurmadan bile birçok kaşını kaldırdı, özellikle benim.

Onavo’gizlilik politikası asıl sorunun olduğu yerdir

“Aldığımız bilgileri Hizmetleri çalıştırmak ve geliştirmek, yeni ürün ve hizmetler geliştirmek, Uygulamalarımızın ve cihazınızdaki diğer uygulamaların kullanımını analiz etmek, reklam ve ilgili etkinlikleri desteklemek ve diğer amaçlar için kullanırız..”

Gizlilik politikası Onavo

Açıkça belirtilmiş “Sıfır Günlük Politikası” VPN endüstrisinin Kutsal Kâsesi. Ama görünüşe göre Onavo'da rüzgar yanlış yönde esiyor.

Aslında başlıklandırılması gereken gizlilik politikası “Veri Kullanımı ve İzin” Politika, hizmetindeki bilgileri “Hizmetleri geliştirin” ve “Yeni ürün ve hizmetler geliştirin”. Onavo'nun sahibi Facebook olduğundan, bu Onavo'nun “HoneyTrap”, Facebook'a güç sağlamak için bir VPN'nin cephe olarak kullanıldığı bir VPN’veri madenciliği hedefleri.

Ancak Facebook şu anda bir VPN hizmeti sunan tek büyük kurumsal güç merkezi değil. Diğer büyük firmalar da VPN'lerini sunuyorlar, ancak bu hizmetler verdikleri gibi gölgeli kalıyor’t Kullanıcıyı nasıl koruyacaklarını söylemez. Sunucu sayıları, şifreleme derecesi vb. Şeylerden bahsedilmez ve burada tanıtım yapıyor gibi göründükleri tek şey VPN servisidir..

VPNHub, Gizliliğinizi Korumak veya sizi bir dönüşüme yönlendirmek?

PornHub dünyaca ünlü bir porno sitesidir, belki de dünyanın en büyüklerinden biridir ve ücretsiz ve aynı zamanda hizmetinin Premium versiyonunu sunar.

İlk bakışta, hizmette yanlış bir şey yok gibi görünüyor. VPNHub, ücretsiz ve premium sürümleri olan sade eski VPN hizmetinize benziyor; Zenmate. Fakat daha yakından bakarsanız, işler biraz gölgeli görünmeye başlar..

vpnhub

MindGeek, dünyadan biri’pornografik sitelerin en büyük sahipleri, ayrıca Pornhub sahibi.

Manwin

Bu firma, 2017 yılının Dijital Ekonomi Yasasını İngiliz Hükümeti tarafından destekleyerek, kullanıcıların Pornhub gibi Pornsitlere girebilmek için Devlet Kimlik kartları gibi resmi belgeler üretmek zorunda kalacağı şartları da içeriyor..

Hatta adlı aracı bile geliştirdi. “AgeID” Bu, kullanıcıların bu yaş doğrulama sürecini sorunsuz bir şekilde, ancak yalnızca küçük bir maliyet ödedikten sonra geçmesine izin verir..

ageid aracı

Ancak, bu kısıtlamayı atlamak istiyorsanız, açıkça bir VPN ile yapabilirsiniz. O’s basit bir süreç. İngiltere dışındaki bir sunucuya bağlanın ve İngiltere'deki yetişkinlere yönelik web sitelerine erişimin tadını çıkarın.

Bu nedenle, VPNHub'ın, kullanıcılarının her şey için onlara gelmelerini sağlamak amacıyla PornHub tarafından tanıtılması belki de doğaldır. Yaş doğrulamasından bu çok yaş doğrulama sistemlerini atlamaya kadar MindGeek desteklenmektedir.

VPNHub ücretsizdir ve MindGeek'in sahip olduğu yetişkin siteleri için mükemmel bir şekilde oynar, çünkü çoğu ücretsizdir. Ancak bu VPN'nin ücretsiz sürümünde, yalnızca bu VPN'nin premium sürümünü satın alırsanız kaybolacak olan rahatsız edici reklamlar olacaktır..

Tamam, bu, MindGeek'in neden ilk önce yaş doğrulaması için bir faturayı destekleyeceği, daha sonra ileri gidip bu faturaya yardımcı olan ve daha sonra sadece bu faturayı değil, aynı zamanda AgeID'yi atlamak için bir VPN yaratan bir araç yaratacağı konusunda oldukça kafa karıştırıcı görünüyor. araç?

Bu, VPN'ye olan ilgi çatışmasının yattığı yer, mükemmel HoneyTrap, dönüşümleri kolaylaştıran bir huni oluşturarak kullanıcıları VPN hizmetlerine çekmenin bir yolu..

VPN'ler, çevrimiçi alandaki kullanıcıları dijital alandaki mevcut tehditlerden korumak ve önce kendiniz bir tehdit oluşturmak ve ardından VPN'yi buna bir çözüm olarak sunmak değildir. Bence,’önce ateş yakmaya ve sonra yangının başladığı yerde yangına dayanıklı elbise satmaya benzer.

Ancak, bu blogun amacı tam olarak budur, yani kullanıcıların artan internet sansürünün ve kontrolünün giderek daha fazla insanın VPN kullanmaya yöneldiğini anlamasını sağlamak, bu da bu bigwig şirketinin mutlu olması gereken çok kazançlı bir endüstri haline geliyor büyük bir pay almak.

Ücretsiz Hizmetlerin Tuzağı:

Bir VPN'nin bakımı ve çalıştırılması oldukça yoğun bir iştir ve’çünkü VPN'ler sıradan bir teknoloji aracı değildir. Dünya çapında entegre bir sunucu ağı, şifreleme ve şifre çözme tesisleri, protokol desteği ve daha fazlasını içeren, hepsi bakımı ve çalıştırılması oldukça pahalı olan son derece gelişmiş altyapı üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle çoğu Üst VPN sağlayıcısı hizmetlerini farklı fiyatlandırma planları için sunar.

Bir VPN sağlayıcısı hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyorsa, kesinlikle bir yerden para kazanıyor, bu da belki de kullanıcıların böyle bir servise abone olmadan önce her zaman düşünmesi gereken en tehlikeli şey.

Kullanıcılar bu şüpheli Ücretsiz VPN sağlayıcıları tarafından kolayca yanlış yönlendiriliyor ve cezbediliyor. Sonuçta, kim yapmaz’t Ücretsiz servis gibi. Ve bu şüpheli sağlayıcılar bu tam kullanıcı ruhunda oynuyorlar.

Bu Ücretsiz VPN hizmetleri bir yerden para kazanmak zorundadır, bu yüzden hizmetlerini bir fiyatla sunarak değilse, o zaman onlar için mevcut olan seçenekler nelerdir??

Birçoğu, ama hepsi inanılmaz derecede sorunlu. Bu yöntemler arasında kullanıcı cihazlarına izleme kodları ekleme, kullanıcı etkinlik günlüklerini tutma ve ardından bunları reklamverenlere satma, diğerleri arasında daha büyük bir botnet ağını desteklemek için kullanıcı cihazlarını düğümlere dönüştürme.

Rehberlerimde, insanları her zaman bu şüpheli Ücretsiz VPN'lere abone olmaktan caydırıyorum, çünkü öncelikle’t Ücretli meslektaşlarının% 10'unun işlevselliğini ve kumunu bile yapmamak veya sağlamak.

Ücretsiz VPN'ler Netflix ABD gibi daha karmaşık coğrafi kısıtlamalı siteleri atlayamaz veya eksikliklerinden birkaçı hakkında konuşmak için herhangi bir hızlı hız sağlamaz.

Çok eski bir söz var “Ücretsiz bir şey alıyorsanız, ürün sizsiniz” ve bu hiçbir yerde kendini ücretsiz VPN hizmetleri dünyasından daha fazla göstermiyor.

Google Play - Şüpheli Ücretsiz VPN uygulamalarının ana sayfası:

Her aldatmaca veya şüpheli iş başarılı olmak için, önce kamuflaj gerekir ve ikinci olarak, bir yere veya dokunaçlarını uzak ve geniş yaymak için bir platform gerekir. Ve Ücretsiz VPN uygulamaları için, kendilerini korumak için Google Play Store'dan daha mükemmel bir yer yok.

Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemidir, bu yüzden doğal olan Android olan Google Play Store'un popülaritesi’resmi app mağaza, inanılmaz yaygın. Ancak popülerlik veya erişim, platformun kullanıcılar için güvenli ve güvenli olacağını asla garanti etmez.

Google Play Store, her tür şüpheli, kötü amaçlı yazılım bulaşmış uygulamayı barındırdığı için ünlüdür. Uygulamaları yüklemek ve barındırmak için sistemi, daha sıkı rakibine yani iTunes mağazasına yani iOS kullanıcıları için resmi uygulama mağazasına kıyasla oldukça gevşek..

Üzerinde bir arama yapın “VPN” Google Play Store'da ve çoğu Android uygulaması olarak çalışmaktan başka kökenleri olmayan binlerce VPN Android uygulamasıyla karşılaşacaksınız..

Anahtar kelime için uygulama mağazasında yaptığım bir aramanın ekran görüntüsü “ExpressVPN”

Hızlı VPN arama sonucu

expressvpn arama sonucu google

expressvpn arama sonucu google play

Bir VPN ile ilişkisi olmayan aşırı adlardan’gibi çalışıyor “Yoga VPN” ve Mango VPN” İnsanları samimi sahnelerde gösteren simgeleri olan VPN'lerde, onları aramak için dışarı çıkarsanız Ücretsiz VPN'ler için Android uygulamalarının sıkıntısı yoktur.

Ancak biraz daha derinlemesine inceleyelim ve sizin ve şüpheli olmayan diğer kullanıcıların göze çarpmayan bu Android VPN Free uygulamalarında özleyebilecekleri şeyleri size göstermeme izin verin.

Google App store'da Android VPN uygulamaları için arama yaparsanız, adlı bir hizmete rastlama şansınız yüksektir. “GO VPN Proxy Master-Free · ücretsiz”. Yarım milyondan fazla indirmeyi topladı ve etkileyici bir 4.5 puanına sahip.

Android'de GOVPN

Ve bu uygulamanın çalışması için gereken tek şey sadece indirip yüklemek, kullanıcı doğrulaması yok, şifre yok, hesap kurulumu yok, hiçbir şey yok. Ücretsiz ve kolay, ama güvenli mi.

Pek değil.

Bu uygulamaların kökenleri ve bunun arkasındaki firma hakkında, kullanıcıların gizlilik politikasını okuyan veya bu uygulamanın arkasındaki geliştiricilerin gerçekte kim olduğunu bulmak için derinlemesine giden kullanıcıların kolayca kolayca özleyebileceği bazı detaylar var. nelerdir? Sağ?

Ben onlardan biri değilim ve bir gizlilik ucubesi olarak, genellikle derinlere inerim ve böylesine şaşırtıcı, sorunsuz bir hizmetin arkasındaki nedenin tam olarak ne olduğunu bulmaya çalışırım.

Geliştiricilerine bir göz atarsanız, VPNMaster Ekibi tarafından geliştirildiğini söylüyor, bu oldukça otantik görünüyor. Ancak önce Android cihazınızda çalışması için gereken kullanıcı izinlerini inceleyelim.

vpn depolama alanına git

Öncelikle, sadece cihazınızın içeriğini okumak için izin gerektirmez’depolama ama aynı zamanda gücü var “Değiştir veya Sil” içeriği. Eğer değilse’müdahaleci değil, sonra yapmam’ne olduğunu bilmiyorum. Hala net değilseniz, bu, uygulamanın cihazınızdan herhangi bir şeyi silebileceği anlamına gelir’Beğendiği depolama birimi, hatta tamamen çalışmasını engelleyebilir. Fotoğraf dosyaları veya video dosyalarınız olsun, bu uygulama bunları silebilir ve istediği zaman değiştirebilir.

GOVPN Cihaz Bilgisi

Ayrıca, “Kablosuz bağlantı kurun ve bağlantısını kesin”, bu demek oluyor ki’Cihazınızın bir süre internette olmasını istemiyorsanız, bu uygulama istediğiniz zaman isteğinize göre açabilir.

VPNMaster

Uygulama aynı zamanda “hassas günlük verileri” hangmanda’terimi, etkinliklerinizi çevrimiçi olarak takip edebileceği anlamına gelir. Ama değil’t Sizi yani etkinliklerinizi çevrimiçi olarak izlemekten korumak için bir VPN tam olarak nedir? Bu VPN için değil. Kullanıcılar’Genel olarak bu izinleri sık sık gözden geçirmek ve çoğu zaman kendi gizliliklerini ve mobil veri güvenliğini ne kadar tehlikeye attıklarını bile fark etmeden Kabul etmek için işaretlemek.

Ancak bir uygulama neden bunu yapsın? Bunun cevabı Google Play'de bu uygulamanın sayfasının alt kısmında yatıyor. Gizlilik politikasına gidin ve imlecinizi üzerine getirin ve bu uygulamanın gizlilik politikasının sizi şu adla bilinen bir siteye yönlendirdiğini göreceksiniz: “TalkingData”.

Konuşan Veri

degildim’t Bu uygulama VPNMaster adlı biri tarafından geliştirilen? Hayır, bu uygulamanın gerçekte olduğundan daha gerçekçi görünmesi ve hissettirilmesi için uygulama sayfasına bir hile.

Senin için don’TalkingData bir Çinli veri madenciliği firmasıdır. Sürpriz? Don’çünkü Google Play'de mevcut olan Android uygulamalarının çoğu böyle şüpheli kökenleri paylaşıyor ve bu sözde tam olarak ne kadar güvenli olmadığını anlamanıza izin vermek için burada yüzeyi çizdim “Ücretsiz VPN” uygulamalar kullanıcı gizliliğinizde olabilir.

Şimdi, özellikle bir VPN için şimdiye kadar karşılaştığım en kötü gizlilik politikalarından biri olan gizlilik politikasına geri dönersek, “İstisnalar” verilerinizi nasıl kullanabileceği konusunda ve evet, varlık gibi durumlar için istisnalar içerir “Ulusal güvenlik ve ulusal savunma güvenliği ile doğrudan ilgili” ve için “Doğrudan ceza soruşturması, kovuşturma, yargılama ve kararların icrası ile ilgili”.

İstisnalar

Sonuçta bu, Hükümetin her konuda nihai otorite olduğu bir ülkede faaliyet gösteren bir Çinli firma. Çin, internet ve kullanıcıları üzerinde sıkı kontrol ve sansür uyguladığı için kötü şöhretli ve eğer orada bulunan bir şirket, veri madenciliği operasyonlarında yer alan bir VPN hizmeti kullanıyorsa, o zaman kesinlikle kaçınılmalıdır..

Yapmayan bir VPN’t Var?

Ama, dolandırıcılık, nexuses, şüpheli don’burada bitmiyor çünkü bu sektörde işler daha da ileri gidebilir.

Sadece bu makalenin sonunda size referans vermek için, bir süre önce şu adla çalışan bir VPN hizmeti vardı: “Güvenli VPN'im”.

Böyle zararsız görünümlü bir adla, bu hizmet endüstride şimdiye kadar var olan en büyük aldatmaca idi, çünkü gerçekte VPN yoktu, sadece bir hizmet yürütülüyor, böylece insanlar ilk etapta hiç var olmayan bir hizmet için onlara ödeme yapabilirler.

Bu hizmet o kadar iğrençti ki’t E-postada popüler hizmetlerin ve markaların adlarını bir imzalayıcı olarak kullanmaktan bile çekinmez. Bu tür e-postalardan biri, son derece güvenilir olarak kabul edilebilecek en nadir Ücretsiz VPN hizmetlerinden biri olan Tunnelbear adını içeriyordu..

Tunnelbear, MySafeVPN'e karşı derhal harekete geçti ve hizmetin adını kullanmayı bırakması ve vazgeçmesi gerektiğini tweetledi ve Tunnelbear'dan sert bir yasal işlem bekleyebilir.

Tunnelbear Tweet

Ancak MySafeVPN sadece Tunnelbear kullanmıyordu’adı da, hizmetin popülaritesini artırmak ve VPN'yi satın almak için her zamankinden daha fazla kullanıcıyı cezbetmek için e-postalarında oldukça popüler bir akış hizmeti olan Plex'in adını kullandı..

İşte bu aldatmaca hizmetinden örnek bir e-posta. Bu tür binlerce e-posta, VPN ve akış alanıyla ilgili diğer popüler hizmetlerin adlarını içeren kullanıcıya gönderildi..

pleks e-posta

Sonuç:

2018 yılında, VPN endüstrisinin toplam pazar büyüklüğü 20.6 Milyar $ 'dır ve bu rakam önümüzdeki 20 yıl içinde sadece 2022 yılına kadar 35.73 milyar $' a çıkacaktır. Bu, bu endüstrinin büyük ölçüde büyüdüğünü ve kullanıcıların çevrimiçi anonimliklerini korumak için bir VPN kullanmanın yararlarının daha fazla farkında olduklarını gösteriyor..

vpn endüstrisinin boyutu

Ancak sektördeki bu muazzam büyüme, bu son derece kazançlı pastadaki paylarını almak için burada bulunan dolandırıcıları ve şüpheli hizmetleri de çekecek. Ve bu sadece VPN'lerin satışından değil, bu büyümeden başka bir kazançlı düşüş var, yani kullanıcıların balplarını VPN hizmetleri haline getirerek çoğaltılabilecekleri büyük veri yığınlarından..

Bunun tek yolu kullanıcıyı nasıl bu tür dolandırıcılıklardan nasıl saptayabileceği ve uzak durabileceği konusunda bilgilendirmektir, çünkü hiç kimse dolandırıcıların ve şüpheli sağlayıcıların oyunu oynamasını durduramaz, çünkü sonuçta, web sitesi veya e-posta pazarlama kampanyası yürütme?

Kullanıcıları aydınlatmak için en büyük rol En İyi VPN sağlayıcıları tarafından oynanacaktır. VPN endüstrisindeki tüneli yöneten diğerleri arasında NordVPN, ExpressVPN, PureVPN, Torguard, PIA, VyprVPN, Tunnelbear gibi servisler, kullanıcıları bu tehditlerden korumak için bir araya gelmek zorundadır..

Bu, bu çabaya yaptığım küçük katkıydı ve bu tür şüpheli ve gölgeli VPN hizmetlerini açığa çıkarma rollerini oynamak için önümüzdeki zamanlarda daha fazla gizlilik meraklısı ve endüstri aktivistinin ortaya çıkacağına inanıyorum, böylece kullanıcılar zarar verebilecek dolandırıcılıklardan korunabilir finansal olarak ve gizlilik açısından akıllıca, sonuçta bu endüstrinin ne olması gerektiği.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me