Temná stránka odvětví VPN – Musí být důvěryhodné všechny VPN?

Pro uživatele jsou sítě VPN jejich spasiteli před všemi druhy hrozeb online, ale jsou všichni zavázáni chránit vaše soukromí nebo hrají proti pravidlům hry? Dovolte mi, abych vás provedl všemi tak pochybnými VPN službami, které mě znepokojily a přiměly mě, abych napsal tento příspěvek na temnou stranu odvětví VPN.!


Prolog:

Technologie byla vždy zamýšlena jako pomocný pomocník lidstva, napomáhající jeho úsilí o růst a realizaci jeho potenciálu ještě dále. Ale to, co si většina lidí často neuvědomuje, je to, že technologie je typický dvojsečný meč, který nám může přinést tolik škod a zničení, jak může zlepšit náš život..

Einstein a jeho myšlenkové experimenty nás nikdy neměly vést k vývoji atomové bomby, která je nejničivější fyzickou zbraní, jaká kdy byla vynalezena, ale tady jsme dnes’svět, uvažuje o tom, jak můžeme tuto hrozbu ukončit. Ale takové realizace se na nás objevilo až poté, co jsme je použili ve dvou japonských městech, která stále nese jizvy, které dostali od těch ohnivých koulí, které pršely z oblohy.

A navzdory takovým lekcím v historii jsme si stále nevšimli a neprovedli změny v tom, jak můžeme aktivněji řídit tok ničení z nástrojů, které jsme vytvořili pro náš prospěch..

Ale bez ohledu na to, jak silné jsou jaderné bomby a jak úžasně děsivá myšlenka na jednu explozi zůstává, poškození, které tyto zbraně hromadného ničení mohou způsobit, zůstává omezeno na určitou geografickou hranici. Člověk je ale zábavný tvor, protože se nikdy nepřestane ohromovat tím, jak může vytvářet věci, které by mohly vypadat užitečně a neškodně, ale jsou zvyklé poškodit člověka samotným některými z nejvíce zločinných myslí mezi námi.

Internet, když se na to podíváte jako první, vypadá jako dokonalý sen. Místo, kde máte přístup k čemukoli. Od chatování se svými přáteli až po informace o tom, kdo vyhrál volby v Ugandě a od kontroly ceny akcií Apple na Wall Street po nákup těch nejnovějších hodinek od Amazonu, je internet konečnou mocí v rukou obyčejného člověka..

Ale co většina lidí nedělá’Uvědomte si, že na internetu je, že jejich zdánlivě neškodné činnosti jim mohou přistát v závažných potížích, pokud nezůstanou chráněny.

VPN a jejich role v ochraně uživatelů:

Vaše aktivity na internetu jsou zlatým důlem pro lidi s dostatečným zájmem, pokud k nim mohou mít přístup.

Hackeři se mohou vrhnout na docela dobrý moolah pouhým zasunutím do vašich datových paketů a vědět o vašich citlivých finančních informacích, jako jsou údaje o kreditní kartě, údaje o účtu PayPal atd..

Váš poskytovatel internetových služeb může zkontrolovat vaše datové pakety, aby se zmocnil vašich osobních návyků surfování po internetu a poté je prodal inzerentům.

Dokonce ani vláda za tím nezaostává, protože v nich bylo provedeno mnoho programů masivního dohledu, aby bylo možné shromažďovat údaje o občanech způsobem, jak je kontrolovat.

Jedinou věcí mezi naším soukromím na internetu a těmito datovými uzurpátory jsou VPN.

VPN nebo virtuální privátní síť je nástroj, jehož primárním cílem je chránit nás na veřejném internetu rozšířením bezpečného cloudu přes naše připojení k internetu pomocí kombinace bezpečnostních technologií, jako je šifrování vojenské třídy a etika soukromí, jako je výslovná zásada nula protokolů.

Povolením sítě VPN prostřednictvím internetového připojení můžete skrýt svou online identitu a zajistit, aby vaše data a internetové aktivity nebyly propojeny, ale je tomu tak skutečně?

Ne tak docela’protože s velkou zkušeností s připojením k odvětví VPN v posledních několika letech mohu s autoritou říci, že toto odvětví rozhodně má temnou stránku, o které většina uživatelů velmi nevědí.

A v tomto definujícím blogu se snažím uvést tento neviditelný aspekt odvětví VPN před širší publikum, abych jim umožnil pochopit rozsah, do kterého bylo toto odvětví infiltrováno zločinci a dalšími subjekty, které jsou pod pláštěm práce a poskytování služeb v oboru, slouží některým zajímavě nebezpečným účelům.

HoneyTrap VPN:

VPN jsou ve svém oboru’s autoritou, mimořádně důvěryhodnou pro uživatele. Je to podobné, jako kdybyste na postranní procházce po vašem domě viděli nějaké stráže. Ty bys’podezření, že jsou nebezpeční, ale cítí se bezpečnější v jejich přítomnosti.

Ale může’• je to tak, že se zločinec ukrývá uprostřed, jehož cílem není chránit, ale ublížit této zbrani? Rozhodně možné, ale většina z nás ne’nemysli tak a tak’Je to největší obrana, kterou tyto sítě HoneyTrap VPN mají při svobodném fungování v tomto odvětví.

Ale co přesně je HoneyTrap VPN? Toto jméno jsem vytvořil poté, co jsem viděl film se stejným názvem již v roce 2014. Zatímco samotný film byl bezmocně popraven, ale spáchal velmi důležitý, ale často ignorovaný koncept naší doby, který láká lidi ke zdánlivě neškodným, dokonce i prospěšné věci, jen abych je napodobil později.

HoneyTrap VPN funguje na podobném předpokladu. Uživatelé často navštěvují VPN, aby získali více soukromí prostřednictvím svého internetového připojení nebo aby dosáhli jiných cílů, jako je odblokování webů s omezeným přístupem a podpora bezpečného Torrentingu. A pro netrénované oko může mnoho webů VPN tam venku dát pocit, že poskytují služby jako žádný jiný.

Tyto webové stránky VPN, které jsou plné marketingu neobvyklého jazyka, honosných cenových plánů, některých skvělých návrhů a log, vypadají jako vaši průměrní poskytovatelé VPN, kteří jsou tam, aby vám poskytli přístup k internetu bezpečnějším a bezpečnějším způsobem. Jsou však ve skutečnosti honeytrapy v tom, že lákají lidi pod záminkou poskytování služby VPN, ale obvykle provádějí některé neetické aktivity, které mohou uživatele nadměrně poškodit..

Mezi neetické aktivity patří dolování dat prostřednictvím monitorování lidí’aktivity online, implementace sledovacích kódů do jejich zařízení, používání vašeho zařízení jako uzlu ve větším systému těžby bitcoinů atd..

Ve skutečnosti jsem si docela neuvědomoval velikost tohoto problému, dokud jsem si stáhl zdánlivě neškodnou aplikaci VPN pro Android službou známou jako EasyVPN. Jsem recenzent, takže musím věci vyzkoušet, než se k tomu mohu dostat. EasyVPN byl na mém seznamu úkolů, protože jsem věřil, že jsem nedal aplikacím Android VPN jejich spravedlivý podíl recenzí, takže toto utrpení začalo.

snadné vpn honeytrap

Tato aktivita, kterou si tak často užívám s podobnými službami VPN, mě stála tak špatně, že jsem nemohl telefon Samsung S5 používat po dobu 2 minut. Trápná vyskakovací okna z převážně mimozemských pornografických webů se neustále objevovala a pokud by se s mým mobilním telefonem příliš rychle zabrzdilo, zůstalo by mi zařízení zavěšené.

snadné vpn android aplikace

Pak mi došlo, že tato aplikace byla zamořena, a než jsem provedl jakýkoli vlastní výzkum, šel jsem online a zkontroloval, zda to skutečně byla aplikace VPN, která dělala všechno toto nebo nějakou jinou aplikaci. Moje podezření však bylo pravdivé, když jsem viděl průzkum, který označil tuto aplikaci za druhou nejvíce infikovanou aplikaci VPN v obchodě Play.

Android ovlivnil aplikaci

Ale není to jen vzácný jeden nebo dva poskytovatelé VPN, kteří to dělají, ale spíše druh svého druhu kolem těchto dnů, protože většina poskytovatelů VPN byla hlášena jako HoneyTraps.

Velikost problému:

Facebook. Toto jméno zní dobře známé’t? A proč by to tak mělo být. Koneckonců, tato služba má více než 2 miliardy uživatelů na celém světě, což znamená, že kdyby Facebook byl zemí, byl by to svět’nejlidnatější země nejméně miliardy lidí.

A každý ví, že Facebook je masivní služba, a pokud něco dělá, pak to není bezvýznamné. Od akvizice Whatsapp po Cambridge Analytica Scandal, Facebook vedl probuzení důležitosti dat při poskytování nejrůznějších účelů.

Ale ví mnoho lidí, že Facebook má vlastní VPN? Ano tamto’je to pravda. Tuto službu VPN nazvanou Onavo vlastní a provozuje společnost Facebook od jejího nákupu v roce 2013.

Onavo z Facebooku

Facebook však nebyl v tomto pokusu tak úspěšný, aby těžil ještě složitější data od uživatelů prostřednictvím této služby VPN a to’je to hlavně kvůli ostražitosti odborníků na ochranu soukromí a autoritativních uživatelů VPN, kteří to neudělali’Nechte Facebook pokračovat ve svých tajných činnostech s Onavo.

Díky této asociaci se tato služba od té doby stala neslavnou a Facebook na ní přestal pracovat. V budoucnu nebudou existovat ani žádné aktualizace. Webové stránky však stále žijí a kopají. Facebook se tedy v této avenue znovu nevydával na důlní data, ale kvůli celému fiasku to nedělá dál “Skutečně měřítko Facebooku”.

Ale to nás přivádí zpět k velmi seriózní realizaci a je to tak, že pokud Facebook, který prosperuje a přežívá prodejem uživatelských dat, projevil tolik zájem o VPN arénu, kolik dalších podobných firemních domů provozuje služby VPN, je kdokoli’hádejte.

Facebook nemá žádný vztah k odvětví ochrany osobních údajů, ale i když měl v této aréně zájmy, mohl použít svou masivní platformu k prodeji Onavo a učinit z něj nejlepší VPN službu, která by konkurovala podobným průmyslovým parukám jako ExpressVPN a NordVPN..

Místo toho Facebook ne’Dokonce ani neohlášeně oznamuje, že má takovou službu, jakou měla a neměla’Ani nevysvětlitelné vysvětlení, proč se to stalo v takové nesouvisející doméně. Rozumíme Facebooku’akvizice služeb sociálních médií, jako je Instagram a Whatsapp, a dokonce i inkubátorů AI a Virtual Reality, které však provozují VPN, aniž by to oznámily, vyvolalo mnoho obočí, zejména mých.

Onavo’s Zásady ochrany osobních údajů jsou skutečným problémem

“Informace, které dostáváme, používáme k provozování a zlepšování služeb, vývoji nových produktů a služeb, analýze používání našich aplikací a dalších aplikací ve vašem zařízení, k podpoře reklamy a souvisejících činností a pro jiné účely.”

Zásady ochrany osobních údajů Onavo

Jednoznačně uvedeno “Zásady nulových protokolů” je svatý grál v odvětví VPN. Zdá se však, že vítr fouká špatným směrem na Onavo.

Její zásady ochrany osobních údajů, které by ve skutečnosti měly mít název “Využití a povolení dat” Zásada uvádí, že používá informace ze své služby “Zlepšit služby” a “Vývoj nových produktů a služeb”. A protože Onavo je ve vlastnictví Facebooku, znamená to, že Onavo je perfektní zosobnění “HoneyTrap”, ve kterém se VPN používá jako fasáda k napájení Facebooku’s cíle těžby dat.

Facebook však v tuto chvíli není jediným velkým podnikovým motorem nabízejícím službu VPN. Ostatní velké firmy také nabízejí své VPN, ale tyto služby jsou i nadále nejasné’Nevím, jak budou chránit uživatele. Neexistuje žádná zmínka o věcech, jako je počet serverů, stupeň šifrování atd. A jediná věc, kterou zde zřejmě propagují, je jejich VPN služba.

VPNHub, ochrana vašeho soukromí nebo cesta k převodu?

PornHub je světově proslulý porno server, možná jeden z největších na světě a nabízí bezplatnou i prémiovou verzi své služby.

Na první pohled se zdá, že se službou není nic špatného. VPNHub vypadá jako vaše obyčejná stará VPN služba, která má bezplatné a prémiové verze, podobně jako jiné podobné VPN služby pro např. Zenmate. Ale pokud se na to podíváte blíže, věci začnou vypadat poněkud stinně.

vpnhub

MindGeek, jeden ze světa’s největšími vlastníky pornografických stránek, také vlastní Pornhub.

Mindgeek

Tato společnost podporovala zákon o digitální ekonomice z roku 2017 britskou vládou, který obsahuje ustanovení, že uživatelé budou muset předložit oficiální dokumenty, jako jsou jejich průkazy totožnosti, aby mohli vstoupit na Pornsites, jako je Pornhub..

Dokonce vyvinul nástroj s názvem “AgeID” které uživatelům umožňují tento proces ověření věku bezproblémově, ale pouze po zaplacení malých nákladů.

ageid nástroj

Pokud však chcete toto omezení obejít, můžete to samozřejmě udělat pomocí VPN. To’je to přímý proces. Připojte se k serveru mimo Spojené království a užívejte si přístup k webovým stránkám pro dospělé ve Velké Británii.

A proto je možná přirozené, že společnost VPNHub byla představena společností PornHub ve snaze zajistit, aby jejich uživatelé za nimi přicházeli se vším. Od ověřování věku až po obcházení těchto systémů pro ověřování věku je nyní poháněna MindGeek.

VPNHub je zdarma a hraje perfektně pro weby pro dospělé, které MindGeek vlastní, protože většina z nich je zdarma. Bezplatná verze této VPN však bude mít nepříjemné reklamy, které zmizí, pouze pokud si zakoupíte prémiovou verzi této VPN.

Dobře, to všechno vypadá docela matoucí, proč MindGeek bude nejprve podporovat účet pro ověření věku, pak jít a vytvořit nástroj, který pomáhá, že účet a pak znovu, vytvoří VPN obejít nejen, že účet, ale také AgeID nářadí?

Zde leží střet zájmů v této VPN, perfektní HoneyTrap, způsob, jak přilákat uživatele k jejich VPN službám vytvořením celé cesty, která usnadňuje konverze.

Účelem VPN je chránit uživatele v online doméně před existujícími hrozbami v digitální doméně a ne nejprve sami vytvořit hrozbu a poté VPN nabídnout jako řešení. Podle mého názoru to bylo’Je to jako první vytvoření ohně a poté také prodej ohnivzdorných obleků hned vedle místa, kde oheň zuří.

Účelem tohoto blogu je přesně to, aby uživatelé pochopili, že rostoucí internetová cenzura a kontrola způsobuje, že se stále více lidí přesouvá k používání VPN, což z tohoto velmi lukrativního odvětví, které jsou tyto bigwigské společnosti šťastně povinny vzít velký podíl z.

Trap bezplatných služeb:

Údržba a provoz VPN je docela kapitálově náročná úloha’s, protože sítě VPN nejsou běžnými technologickými nástroji. Jsou postaveny na vysoce sofistikované infrastruktuře, která zahrnuje integrovanou síť serverů po celém světě, šifrovací a dešifrovací zařízení, podporu protokolů a další, což vše je poměrně nákladné na údržbu a provoz, proto většina poskytovatelů špičkových VPN nabízí své služby pro různé cenové plány.

Pokud tedy poskytovatel VPN nabízí své služby zdarma, pak rozhodně vydělává peníze někde, což je možná nejnebezpečnější věc, na kterou by uživatelé měli vždy myslet, než se předplatí na tuto službu.

Tito pochybní poskytovatelé bezplatných VPN jsou uživatelé snadno klamáni a lákají. Koneckonců, kdo ne’T jako bezplatná služba. A tito pochybní poskytovatelé hrají na tuto přesnou psychiku uživatele.

Tyto bezplatné VPN služby musí někde vydělat peníze, takže pokud ne, když nabízejí své služby za cenu, jaké možnosti jim zůstanou k dispozici?

Mnoho, ale všechny jsou neuvěřitelně problematické. Tyto metody zahrnují vkládání měřicích kódů do uživatelských zařízení, uchovávání protokolů o činnosti uživatelů a jejich prodej inzerentům, převádění uživatelských zařízení do uzlů pro podporu větší sítě botnet mimo jiné.

Ve svých průvodcích vždy lidi odradím od předplatného těchto pochybných sítí VPN zdarma, protože za prvé, že ne’• ani nevykonávají ani neposkytují 10% funkčnosti a drsnosti svých placených protějšků.

Bezplatné sítě VPN nemohou obejít sofistikovanější geo-omezené weby, jako je Netflix USA, ani neposkytují žádné vysoké rychlosti, aby hovořily o některých svých nedostatcích..

Říká se to velmi staré “Pokud něco získáváte zdarma, jste produktem” a nikde se to neprojevuje více než ve světě bezplatných služeb VPN.

Google Play - domov bezplatných aplikací VPN VPN:

Aby mohl každý podvod nebo pochybný podnik uspět, potřebuje nejprve kamufláž a zadruhé potřebuje místo nebo platformu, kde může šířit své chapadla široko daleko. A v případě aplikací VPN zdarma neexistuje dokonalejší místo k udržení se než v obchodě Google Play.

Operační systém Android je celosvětově nejpoužívanějším operačním systémem v chytrých telefonech, takže je přirozené, že popularita obchodu Google Play, což je Android’oficiální obchod s aplikacemi, je neuvěřitelně rozšířený. Popularita nebo dosah však nikdy nezaručují, že platforma bude pro uživatele bezpečná a bezpečná.

Obchod Google Play je známý tím, že hostuje všechny druhy pochybných aplikací infikovaných malwarem. Jeho systém pro nahrávání a hostování aplikací je ve srovnání s přísnějším konkurentem, tj. Obchodem iTunes, tj. Oficiálním obchodem s aplikacemi pro uživatele iOS, poměrně laxní..

Stačí spustit vyhledávání “VPN” v obchodě Google Play a narazíte na tisíce aplikací VPN pro Android, z nichž většina nemá jiný původ než provozování jako aplikace pro Android.

Zde je snímek obrazovky vyhledávání, které jsem pro dané klíčové slovo provedl v obchodě s aplikacemi “ExpressVPN”

Vyjádřete výsledek vyhledávání VPN

výsledek vyhledávání expressvpn google

výsledek vyhledávání expresvpn google play

Z poburujících jmen, která nemají žádný vztah k VPN’funguje jako “Jóga VPN” a Mango VPN” do sítí VPN s ikonami, které zobrazují lidi v intimních scénách, neexistuje žádný nedostatek aplikací pro Android pro VPN VPN, pokud je vyhledáte.

Ale dovolím kopat se hlouběji a dovolte mi, abych vás provedl věcí, které vám a ostatním netušícím uživatelům mohou uniknout v těchto zdánlivě nenápadných aplikacích Android VPN zdarma..

Pokud prohledáváte v obchodě App Store aplikace Android VPN, existuje vysoká šance, že narazíte na jednu pojmenovanou službu “GO VPN Proxy Master-Free · neomezený”. Shromáždilo více než půl milionu stažení a má působivé hodnocení 4,5.

GOVPN na Androidu

A vše, co tato aplikace potřebuje ke spuštění, je pouze stáhnout a nainstalovat, žádné ověření uživatele, žádná hesla, žádné nastavení účtu, nic. Je to zdarma a snadné, ale je bezpečné.

Ne tak docela.

V obchodě s aplikacemi jsou některé nepochopitelné podrobnosti o původu těchto aplikací a firmě, které uživatelé mohou snadno postrádat, kdo nakonec přečte zásady ochrany osobních údajů nebo se do hloubky podívá, aby zjistil, kdo vývojáři za touto aplikací opravdu stojí jsou? Že jo?

No, nejsem jeden z nich a jako šílenec v oblasti soukromí obvykle chodím hluboko dolů a snažím se zjistit, co přesně je motivem za tak ohromující, bezproblémovou službou..

Pokud se podíváte na jeho vývojáře, říká se, že je vyvinut týmem VPNMaster, který zní docela autenticky. Nejprve se však nechte ponořit do druhu uživatelských oprávnění, která je potřeba ke spuštění na vašem zařízení Android.

jít vpn úložiště

Nejprve vyžaduje povolení nejen přečíst obsah vašeho zařízení’s úložiště, ale také mají moc “Upravit nebo odstranit” jeho obsah. Pokud tomu tak není’t rušivé, pak já ne’nevím, co je. Pokud si stále nejste jisti, znamená to, že aplikace může ze zařízení cokoli odstranit’úložiště, které se mu líbí nebo dokonce zcela znemožňuje. Ať už jsou to vaše soubory s fotografiemi nebo vaše video soubory, tato aplikace je může smazat a libovolně upravit.

Informace o zařízení GOVPN

Kromě toho také vyžaduje povolení “Připojte a odpojte Wi-Fi”, což znamená, že i když ne’Nechcete, aby vaše zařízení bylo na internetu na chvíli, tato aplikace jej může zapnout proti vaší vůli, kdykoli chce.

VPNMaster

Aplikace bude mít také přístup k vašemu “citlivá data protokolu” což v laikovi’s znamená, že může sledovat vaše aktivity online. Ale není’t je přesně to, co vám VPN zajistí, abyste mohli sledovat vaše aktivity online? Ne pro tuto VPN. Uživatelé ne’t Obecně prochází tato oprávnění poměrně často a často je odškrtává k dohodě, aniž by si uvědomila, do jaké míry ohrožují své vlastní soukromí a zabezpečení mobilních dat.

Ale proč by to aplikace udělala? Odpověď na to spočívá ve spodním běhu stránky této aplikace na Google Play. Přejděte na zásady ochrany osobních údajů a najeďte na ně kurzorem a uvidíte, že zásady ochrany osobních údajů této aplikace vás přesměrují na web známý jako “TalkingData”.

Mluvící data

Wasn’• tato aplikace vyvinutá někým jménem VPNMaster? Ne, to je jen trik pro stránku aplikace, aby tato aplikace vypadala autentičtěji, než ve skutečnosti je.

Pro ty z vás ne’Nevím, TalkingData je čínská firma na těžbu dat. Překvapený? Don’To proto, že většina aplikací pro Android na Google Play sdílí takové pochybné původy a právě jsem se poškrábal na povrchu, abych vám porozuměl, jak přesně jsou tyto takzvané nebezpečné “Zdarma VPN” aplikace mohou být pro vaše soukromí uživatele.

Nyní se vracíme k zásadám ochrany osobních údajů, což je jedna z nejhorších zásad ochrany osobních údajů, se kterými jsem se kdy konkrétně setkal v případě VPN, se zmiňuje, že má “Výjimky” o tom, jak může vaše data použít, a ano, která obsahuje výjimky pro případy, jako je bytí “Přímo souvisí s národní bezpečností a bezpečností národní obrany” a pro “Přímo souvisí s trestním vyšetřováním, stíháním, soudním řízením a výkonem soudních rozhodnutí”.

Výjimky

Je to konec konců čínská firma, která působí v zemi, kde je vláda ve všech věcech nejvyšší autoritou. Čína je proslulá prováděním přísné kontroly a cenzury přes internet a jeho uživatele a pokud tam sídlí firma, která se podílí na operacích těžby dat, provozuje službu VPN, musí se jí absolutně vyhnout..

VPN, která nemá’t existuje?

Ale podvody, nexusy, pochybnost nejsou’Končí se zde, protože v tomto odvětví mohou věci jít ještě dále.

Abychom vám na konci tohoto článku poskytli průběžný odkaz, byla před nějakou dobou VPN služba provozovaná jménem “Moje bezpečná VPN”.

S takovým neškodným vyhlížejícím jménem byla tato služba největším podvodem, jaký kdy v tomto odvětví existoval, protože ve skutečnosti neexistovala VPN vůbec, pouze byla spuštěna služba, aby lidé mohli platit za službu, která nikdy neexistovala.

Tato služba byla tak nepříjemná, že ne’ani se vyhýbejte používání jmen populárních služeb a značek jako signatáře ve svém e-mailu. Jeden z takových e-mailů obsahoval název Tunnelbear, což je jedna z nejvzácnějších služeb VPN zdarma, které lze považovat za vysoce důvěryhodné.

Tunnelbear podnikl okamžité kroky proti MySafeVPN a tweetl, že služba musí přestat a přestat používat svůj název, může očekávat tvrdé právní kroky od Tunnelbear.

Tunnelbear tweet

MySafeVPN ale nepoužíval pouze Tunnelbear’s názvem, také použil ve svých e-mailech název Plex, velmi populární streamovací službu, ve snaze zvýšit popularitu služby a využít její důvěryhodnost, aby přilákal stále více uživatelů k nákupu VPN.

Zde je ukázkový e-mail od této podvodné služby. Tisíce takových e-mailů byly zaslány uživateli obsahující jména dalších populárních služeb souvisejících s VPN a streamovací doménou.

plex email

Závěr:

V roce 2018 činila celková velikost trhu v odvětví VPN 20,6 miliard dolarů, což by podle očekávání mělo růst až na neuvěřitelných 35,73 miliard dolarů do roku 2022, což je v příštích pěti letech. To signalizuje, že toto odvětví masivně roste a že si uživatelé stále více uvědomují výhody používání VPN k ochraně své anonymity online.

velikost vpn průmyslu

Tento úžasný růst v tomto odvětví však přiláká také podvodníky a pochybné služby, kteří jsou zde, aby se podíleli na tomto vysoce lukrativním koláči. A to nejen z prodeje VPN, je tu další lukrativní pokles z tohoto růstu, tj. Z masivních datových aglomerací, ze kterých by uživatelé mohli být odstraněni umístěním honeytrapsů ve formě VPN služeb.

Jediným způsobem, jak se z toho dostat, je informovat uživatele o tom, jak dokáže tyto podvody identifikovat a vyhýbat se jim, protože nikdo nemůže zabránit podvodníkům a pochybným poskytovatelům v hraní hry, protože nakonec je těžké vybudovat nebo spusťte e-mailovou marketingovou kampaň?

Za účelem osvícení uživatelů budou největší roli hrát samotní hlavní poskytovatelé VPN. Služby jako NordVPN, ExpressVPN, PureVPN, Torguard, PIA, VyprVPN, Tunnelbear, mimo jiné, které vládnou v odvětví VPN, se musí spojit, aby chránily uživatele před touto hrozbou, která by jim mohla donekonečna ublížit.

To byl můj malý příspěvek k tomuto úsilí a věřím, že ještě více takových nadšenců na ochranu soukromí a průmyslových aktivistů vyjde v nadcházejících dobách, aby hráli svou roli při odhalení pochybných a stinných služeb VPN, takže uživatelé mohou zůstat v bezpečí před podvody, které by mohly poškodit je to finančně a z hlediska ochrany osobních údajů, o čemž by toto odvětví mělo být.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me