Temná stránka odvetvia VPN – Dôverujú všetky siete VPN?

Pre používateľov sú siete VPN ich záchrancami pred všetkými druhmi hrozieb online, ale všetci sú zaviazaní chrániť vaše súkromie alebo sa hrajú proti pravidlám hry? Dovoľte mi prejsť všetky pochybné služby VPN, ktoré ma znepokojili a prinútili ma napísať tento príspevok na temnej strane odvetvia VPN.!


prológ:

Technológia bola vždy zamýšľaná ako pomocná pomocníčka ľudstva, ktorá pomáhala jej úsiliu rásť a ďalej využívať svoj potenciál. Čo si však väčšina ľudí často neuvedomuje, je to, že technológia je typický dvojsečný meč, ktorý nám môže priniesť toľko škody a zničenia, že môže zlepšiť náš život..

Einstein a jeho experimenty s myšlienkou nás nikdy nemali viesť k vývoju atómovej bomby, ktorá je najničivejšou fyzickou zbraňou, aká bola kedy vyvinutá, ale tu sme dnes’s uvažovaním o tom, ako môžeme túto hrozbu ukončiť. Takéto realizácie sa však objavili až po tom, ako sme ich použili v dvoch japonských mestách, ktoré stále nesú jazvy, ktoré dostali z tých ohnivých gúľ, ktoré pršali z oblohy..

A napriek týmto ponaučeniam v histórii sme si stále nevšimli a nezmenili, ako môžeme aktívnejšie riadiť tok ničenia z nástrojov, ktoré sme vytvorili v náš prospech..

Ale bez ohľadu na to, aké silné jadrové bomby sú a ako strašidelne hrozná myšlienka jedného výbuchu zostáva, škody, ktoré tieto zbrane hromadného ničenia môžu spôsobiť, zostávajú obmedzené na určité geografické limity. Človek je však vtipný tvor, pretože sa nikdy nezastaví ohromiť tým, ako môže ďalej vytvárať veci, ktoré by mohli vyzerať užitočne a neškodne, ale zvyknú si ubližovať človeku niektorými z najviac zločinných myslí medzi nami..

Internet, keď sa na to pozriete prvý, vyzerá ako perfektný sen. Miesto, kde máte prístup k čomukoľvek. Od rozhovoru s priateľmi až po informácie o tom, kto vyhral voľby v Ugande a od kontroly ceny akcií spoločnosti Apple na Wall Street po nákup najnovších hodiniek od spoločnosti Amazon, internet je najvyššou silou v rukách bežného človeka..

Ale to, čo väčšina ľudí nerobí’Keď si na internete uvedomíme, že ich zdanlivo neškodné činnosti ich môžu preniesť do vážnych problémov, ak nebudú chránené.

VPN a ich úloha pri ochrane používateľov:

Vaše aktivity na internete sú zlatou baňou pre ľudí s dostatočným záujmom, ak si k nim môžu zabezpečiť prístup.

Hackeri sa môžu hrabať v nejakom celkom dobrom móle len zasunutím do svojich dátových paketov a vedomím si svojich citlivých finančných informácií, ako sú údaje o kreditnej karte, údaje o účte PayPal atď..

Váš ISP môže skontrolovať vaše dátové pakety, aby sa zmocnil vašich osobných návykov pri surfovaní po internete a potom ich predal inzerentom..

Dokonca ani vláda za tým nezaostáva, pretože v nich bolo veľa prípadov rozsiahlych programov dohľadu, ktorých cieľom je zhromažďovať údaje o občanoch spôsobom, ktorý ich kontroluje..

Jedinou vecou medzi naším súkromím na internete a týmito údajovými uzurpátormi sú VPN.

VPN alebo virtuálna súkromná sieť je nástroj, ktorého primárnym cieľom je chrániť nás na verejnom internete prostredníctvom rozšírenia bezpečného cloudu nad našimi internetovými pripojeniami prostredníctvom kombinácie bezpečnostných technológií, ako je šifrovanie vojenskej triedy a etika ochrany súkromia, ako je výslovná zásada nulových záznamov..

Povolením siete VPN prostredníctvom internetového pripojenia môžete skryť svoju online identitu a zabezpečiť, aby sa vaše údaje a internetové aktivity nespájali, ale je to skutočne tak.?

Nie celkom a tak’Pretože s veľkými skúsenosťami z pridruženia sa k odvetviu VPN v posledných rokoch môžem s autoritou povedať, že toto odvetvie určite má temnú stránku, o ktorej väčšina používateľov veľmi nevie.

V tomto definujúcom blogu sa snažím uviesť tento neviditeľný aspekt odvetvia VPN pred širšie publikum, aby som im umožnil pochopiť rozsah, do ktorého bol tento priemysel preniknutý zločincami a inými subjektmi, ktoré sú pod rúškom práce a ktoré poskytujú služby v priemysle, slúžia na niektoré zaujímavé účely.

HoneyTrap VPN:

VPN sú podľa svojho odvetvia’s autoritou, ktorá je pre používateľov mimoriadne dôveryhodná. Toto je podobné, ako by ste videli bočných strážcov na bočnej chôdzi od vášho domu. Ty by si’podozrenie, že sú nebezpeční, ale v ich prítomnosti sa cítia bezpečnejšie.

Ale môže’• je to tak, že sa zločinec ukrýva vo svojom strede, ktorého cieľom nie je chrániť túto zbraň, ale jej uškodiť? Jednoznačne je to možné, ale väčšina z nás nie’nemysli týmto spôsobom’Je to najväčšia obrana, ktorú tieto HoneyTrap VPN majú pri slobodnom fungovaní v priemysle.

Čo presne je však HoneyTrap VPN? Toto meno som razil až potom, čo som videl film s rovnakým menom už v roku 2014. Aj keď samotný film bol bezchybne popravený, ale páchal veľmi dôležitý, ale často ignorovaný pojem našej doby, ktorý láka ľudí k zdanlivo neškodným, dokonca prospešné veci, neskôr ich len napodobniť.

HoneyTrap VPN fungujú na podobnom základe. Používatelia často navštevujú VPN, aby získali viac súkromia prostredníctvom svojich internetových pripojení alebo aby dosiahli iné ciele, ako napríklad odblokovanie webových stránok s obmedzeným prístupom a podpora zabezpečeného Torrentingu. A pre netrénované oko môže veľa serverov VPN tam vonku vyvolať pocit, že poskytujú služby ako žiadny iný.

Tieto webové stránky VPN, ktoré sú plné marketingu neobvyklého jazyka, honosných plánov cenotvorby, skvelých dizajnov a log, vyzerajú ako vaši priemerní poskytovatelia sietí VPN, ktorí sú tu, aby vám zabezpečili prístup na internet bezpečnejšie a bezpečnejšie. Sú však v skutočnosti honeytrapy, pretože lákajú ľudí pod zámienkou poskytovania služby VPN, ale zvyčajne sa dopúšťajú neetických aktivít, ktoré môžu používateľa nadmerne poškodiť..

Medzi neetické aktivity patrí získavanie údajov prostredníctvom monitorovania ľudí’aktivity online, implantácia sledovacích kódov do ich zariadení, používanie vášho zariadenia ako uzla vo väčšom systéme ťažby bitcoínov atď..

Vlastne som si celkom neuvedomoval veľkosť tohto problému, kým som si stiahol zdanlivo neškodnú aplikáciu VPN pre Android službou známou ako EasyVPN. Som recenzent, takže si musím veci otestovať skôr, ako sa k nemu dostanem. EasyVPN bol na mojom zozname úloh, pretože som veril, že som nedal aplikáciám Android VPN ich spravodlivý podiel na recenziách, takže toto utrpenie začalo.

ľahké vpn zimolez

Táto aktivita, ktorú si tak často užívam s podobnými službami VPN, ma stála tak zle, že som nemohol svoj telefón Samsung S5 používať 2 minúty. Trápne kontextové okná z prevažne mimozemských pornografických stránok sa neustále objavovali a ak by som s mobilným telefónom prchal príliš rýchlo, zostal by som so zaveseným zariadením.

ľahká aplikácia pre Android

Potom mi došlo, že táto aplikácia bola zamorená, a predtým, ako som urobil akýkoľvek vlastný výskum, som sa pripojil online a skontroloval, či to všetko bola vlastne aplikácia VPN, ktorá urobila všetko alebo nejakú inú aplikáciu. Moje podozrenie sa však opakovalo, keď som videl prieskum, ktorý označil túto aplikáciu za druhú najviac infikovanú aplikáciu VPN v obchode Play v obchode Play.

Android ovplyvnil aplikáciu

Nie je to však len zriedkavý poskytovateľ VPN, ktorý to robí, ale skôr druh svojho druhu, pretože väčšina poskytovateľov VPN bola označená ako HoneyTraps..

Rozsah problému:

Facebook. Toto meno znie povedome’to? A prečo by to tak malo byť? Koniec koncov, táto služba má celosvetovo viac ako 2 miliardy používateľov, čo znamená, že ak by Facebook bol krajinou, bol by to svet’najľudnatejšia krajina s najmenej miliardou ľudí.

A každý vie, že Facebook je obrovská služba, a ak niečo robí, potom to nemá význam. Od akvizície Whatsapp po Cambridge Analytica Scandal, Facebook vedie prebudenie dôležitosti údajov pri obsluhe všetkých druhov účelov..

Ale vie veľa ľudí, že Facebook má vlastnú VPN? Áno, to’je to pravda. Túto službu VPN nazvanú Onavo vlastní a prevádzkuje spoločnosť Facebook od jej akvizície v roku 2013.

Onavo z Facebooku

Facebook však nebol pri tomto pokuse taký úspešný, aby ťažil ešte zložitejšie údaje od používateľov prostredníctvom tejto služby VPN a to’je to hlavne kvôli ostražitosti odborníkov na ochranu súkromia a autoritatívnych používateľov VPN, ktorí tak neurobili’Nechajte Facebook, aby pokračoval vo svojich tajných aktivitách s Onavo.

Táto služba sa medzičasom stala vďaka tejto asociácii neslavná a Facebook na nej prestal pracovať. Ani v budúcnosti sa nevykonajú žiadne aktualizácie. Webová stránka je však stále nažive a kopá. Facebook sa teda v tejto ceste znovu nevyťažoval na ťažbu údajov, ale kvôli celému fiasku to nerobí ďalej “Skutočne škála Facebooku”.

To nás však privádza späť k veľmi vážnej realizácii a je to tak, že ak Facebook, ktorý prosperuje a prežíva prostredníctvom predaja používateľských údajov, prejavil taký veľký záujem o arénu VPN, o koľko ďalších podobných firemných domov prevádzkuje služby VPN, je niekto’hádajte.

Facebook nemá žiadny vzťah k odvetviu ochrany osobných údajov, ale aj keď mal v tejto aréne záujmy, mohol použiť svoju obrovskú platformu na predaj produktov Onavo a urobiť z nej najlepšiu službu VPN, ktorá by konkurovala podobným veľkým parochniam ako ExpressVPN a NordVPN..

Namiesto toho Facebook neurobil’Ani neochvejne vyhlasuje, že má takú službu, akú mala a nemala’Ani nevysvetlite dôvod, prečo sa začal používať v takejto nepríbuznej doméne. Rozumieme Facebooku’akvizícia služieb sociálnych médií, ako je Instagram a Whatsapp, a dokonca aj inkubátorov AI a Virtual Reality, prevádzkujúcich VPN, bez toho, aby to oznámila, vyvolala mnoho obočia, najmä môjho.

Onavo’s Zásady ochrany osobných údajov sú skutočným problémom

“Informácie, ktoré dostávame, používame na prevádzkovanie a zlepšovanie služieb, vývoj nových produktov a služieb, analýzu používania našich aplikácií a iných aplikácií vo vašom zariadení, na podporu reklamy a súvisiacich aktivít a na iné účely..”

Zásady ochrany osobných údajov Onavo

Jednoznačne uvedené “Zásady nulových protokolov” je svätý grál odvetvia VPN. Zdá sa však, že vietor v Onavo fúka zlým smerom.

Jeho politika ochrany osobných údajov, ktorá by mala byť v skutočnosti pomenovaná “Využitie a povolenie údajov” V politike sa uvádza, že používa informácie zo svojej služby spoločnosti “Zlepšiť služby” a “Vývoj nových produktov a služieb”. A keďže Onavo vlastní spoločnosť Facebook, znamená to, že Onavo je dokonalým zosobnením “HoneyTrap”, v ktorej sa VPN používa ako fasáda na napájanie Facebooku’s cieľmi ťažby údajov.

Facebook však v súčasnosti nie je jediný veľký podnikový powerhouse, ktorý ponúka službu VPN. Ostatné veľké spoločnosti ponúkajú aj svoje siete VPN, ale tieto služby zostávajú neisté’t povedať, ako sa chystáte chrániť používateľa. Nehovorí sa napríklad o počtoch serverov, šifrovacích stupňoch atď. Jediná vec, ktorú tu podľa všetkého propagujú, je ich služba VPN..

VPNHub, chráni vaše súkromie alebo vás privádza k konverzii?

PornHub je svetovo uznávaný porno server, pravdepodobne jeden z najväčších na svete a ponúka bezplatnú aj prémiovú verziu svojich služieb..

Na prvý pohľad sa zdá, že so službou nie je nič zlé. VPNHub vyzerá ako vaša obyčajná stará služba VPN, ktorá má bezplatné a prémiové verzie, podobne ako iné podobné služby VPN, napr. Zenmate. Ale ak sa na to pozriete bližšie, veci začnú vyzerať trochu tienisté.

vpnhub

MindGeek, jeden zo sveta’s Pornhubom, najväčší vlastníci pornografických stránok.

Mindgeek

Táto spoločnosť podporila zákon o digitálnej ekonomike z roku 2017 britskou vládou, ktorý obsahuje ustanovenie, že používatelia budú musieť predložiť úradné dokumenty, ako sú ich preukazy totožnosti, aby mohli vstúpiť na Pornsites, ako je Pornhub..

Dokonca vyvinul pomenovaný nástroj “AgeID” ktorý umožňuje používateľom bezproblémovo prejsť týmto procesom overenia veku, ale iba po zaplatení malých nákladov.

vekový nástroj

Ak však chcete obísť toto obmedzenie, môžete to samozrejme urobiť pomocou VPN. to’je to priamy proces. Pripojte sa k serveru mimo Veľkej Británie a užívajte si prístup na webové stránky pre dospelých vo Veľkej Británii.

Preto je možné, že spoločnosť VPNHub predstavila spoločnosť PornHub v snahe zabezpečiť, aby ich používatelia prišli za nimi za všetko. Od overovania veku po obídenie týchto systémov overovania veku je teraz poháňaný programom MindGeek.

VPNHub je zadarmo a hrá perfektne pre stránky pre dospelých, ktoré vlastní MindGeek, pretože väčšina z nich je zadarmo. Bezplatná verzia tejto siete VPN však bude obsahovať nepríjemné reklamy, ktoré zmiznú, iba ak si kúpite prémiovú verziu tejto siete VPN.

Dobre, všetko sa zdá byť mätúce, prečo MindGeek najprv podporí účet na overenie veku, potom ide ďalej a vytvorí nástroj, ktorý tento účet pomôže, a potom znova vytvorí VPN, aby obišla nielen tento účet, ale aj AgeID. náradie?

To je miesto, kde leží konflikt záujmov v tejto VPN, perfektný HoneyTrap, spôsob, ako prilákať používateľov k ich VPN službám vytvorením celého zúženia, ktoré uľahčuje konverzie.

VPN sú určené na ochranu používateľov v online doméne pred existujúcimi hrozbami v digitálnej doméne a nie na to, aby si sami sami sami vytvorili hrozbu a potom VPN ponúkli ako riešenie. Podľa môjho názoru’je to, že najprv vytvoríme oheň a potom tiež predáme ohňovzdorné obleky hneď vedľa miesta, kde oheň zúri.

Účelom tohto blogu je presne to, aby používatelia pochopili, že rastúca internetová cenzúra a kontrola spôsobuje, že čoraz viac ľudí prechádza na používanie sietí VPN, čo z tohto veľmi lukratívneho odvetvia, ktoré sú tieto veľké spoločnosti vo Veľkej Británii ochotné vziať veľký podiel z.

Trap bezplatných služieb:

Údržba a prevádzka VPN je pomerne náročná úloha’s, pretože VPN nie sú bežné technické nástroje. Sú postavené na vysoko sofistikovanej infraštruktúre, ktorá zahŕňa integrovanú sieť serverov na celom svete, šifrovacie a dešifrovacie zariadenia, podporu protokolov a ďalšie, z ktorých všetky sú pomerne náročné na údržbu a prevádzku, a preto väčšina poskytovateľov špičkových VPN ponúka svoje služby pre rôzne cenové plány..

Takže ak poskytovateľ VPN ponúka svoje služby zadarmo, potom si určite niekde zarobí peniaze, čo je asi najnebezpečnejšia vec, na ktorú by si používatelia mali vždy myslieť skôr, ako sa prihlásia na odber takejto služby..

Títo pochybní poskytovatelia bezplatných sietí VPN môžu používateľov ľahko zavádzať a nalákať. Koniec koncov, kto nie’Nepáči sa mi bezplatná služba. A títo pochybní poskytovatelia hrajú na tejto presnej psychike používateľa.

Tieto bezplatné VPN služby musia niekde zarobiť peniaze, takže ak nie, tým, že ponúkajú svoje služby za cenu, aké možnosti pre nich zostávajú k dispozícii?

Mnohé, ale všetky sú neuveriteľne problematické. Medzi tieto metódy patrí vkladanie sledovacích kódov do užívateľských zariadení, uchovávanie protokolov aktivity používateľov a ich predaj inzerentom, prevádzanie užívateľských zariadení do uzlov na podporu väčšej siete botnetov medzi ostatnými.

V mojich sprievodcoch vždy odrádiem ľudí, aby sa prihlásili na odber týchto pochybných sietí VPN zadarmo, pretože v prvom rade nie’• nevykonávajú ani neposkytujú 10% funkčnosti a závažnosti svojich platených náprotivkov.

Bezplatné siete VPN nedokážu obísť dômyselnejšie lokality s obmedzeným geografickým umiestnením, ako napríklad Netflix USA, ani neposkytujú žiadne vysoké rýchlosti, aby mohli hovoriť o niektorých svojich nedostatkoch..

Existuje veľmi staré tvrdenie “Ak niečo získate zadarmo, potom ste produkt” a nikde sa to neprejavuje viac ako vo svete bezplatných služieb VPN.

Google Play - domov bezplatných aplikácií VPN zadarmo:

Na to, aby bol každý podvod alebo pochybné podnikanie úspešné, potrebuje najprv maskovanie a po druhé potrebuje miesto alebo platformu, kde môže šíriť svoje chápadlá široko ďaleko. A v prípade aplikácií VPN zadarmo neexistuje dokonalejšie miesto na udržanie sa ako v obchode Google Play.

Operačný systém Android je celosvetovo najpoužívanejším operačným systémom v smartfónoch, takže je prirodzené, že popularita obchodu Google Play, ktorý je systémom Android’s oficiálnym obchodom s aplikáciami, je neuveriteľne rozšírený. Popularita alebo dosah nikdy nezaručujú, že platforma bude pre používateľov bezpečná a bezpečná.

Obchod Google Play je známy tým, že hosťuje všetky druhy pochybných aplikácií infikovaných škodlivým softvérom. Jeho systém na nahrávanie a hosťovanie aplikácií je dosť laxný v porovnaní s prísnejším konkurentom, t. J. Obchodom iTunes, t. J. Oficiálnym obchodom s aplikáciami pre používateľov iOS..

Stačí spustiť vyhľadávanie “VPN” v obchode Google Play a narazíte na tisíce aplikácií VPN pre Android, z ktorých väčšina nemá iný pôvod, ako fungujú ako aplikácia pre Android..

Toto je snímka obrazovky, v ktorej som vyhľadával dané kľúčové slovo v obchode s aplikáciami “ExpressVPN”

Vyjadriť výsledok vyhľadávania VPN

výsledky vyhľadávania expressvpn google

výsledok vyhľadávania Google Play

Z poburujúcich mien, ktoré nemajú žiadny vzťah k VPN’Funguje to ako “Jóga VPN” a Mango VPN” do sietí VPN s ikonami, ktoré zobrazujú ľudí v intímnych scénach, neexistuje žiadny nedostatok aplikácií pre Android pre bezplatné VPN, ak ich vyhľadáte..

Umožňuje vám však kopať sa hlbšie a dovoľte mi vás oboznámiť s vecami, ktoré vám a ostatným netušiacim používateľom môžu chýbať v týchto zdanlivo nenápadných aplikáciách Android VPN zadarmo..

Ak vyhľadávate v aplikácii App Store aplikácie Android VPN, existuje vysoká šanca, že narazíte na jednu pomenovanú službu “GO VPN Proxy Master-Free · neobmedzený”. Zhromaždil viac ako pol milióna stiahnutí a má impozantné hodnotenie 4,5.

GOVPN v systéme Android

Na spustenie tejto aplikácie stačí iba stiahnuť a nainštalovať ju, bez overenia používateľa, bez hesla, bez nastavenia účtu, bez ničoho. Je to zadarmo a ľahké, ale je to bezpečné.

Nie úplne.

V obchode s aplikáciami sú niektoré otrasné podrobnosti o pôvode týchto aplikácií a spoločnosti, ktorú môžu používatelia skutočne ľahko minúť, kto napokon prečíta pravidlá ochrany osobných údajov alebo sa podrobne venuje tomu, aby zistil, kto vývojári za touto aplikáciou skutočne sú? Správny?

Nie som jedným z nich a ako súkromný blázon zvyčajne chodím hlboko dole a snažím sa zistiť, aký je presne motív za takou ohromujúcou, bezproblémovou službou..

Ak sa pozriete na jeho vývojárov, hovorí, že je vyvinutý tímom VPNMaster, ktorý znie celkom autenticky. Najprv však nechajte ponoriť sa do druhu používateľských povolení, ktoré vyžaduje na spustenie na vašom zariadení s Androidom.

prejsť na úložisko

Po prvé, vyžaduje sa povolenie nielen na čítanie obsahu vášho zariadenia’s úložným priestorom, ale tiež majú oprávnenie “Upraviť alebo odstrániť” jej obsah. Ak to tak nie je’t rušivé, potom nemám’neviem čo je. Ak si stále nie ste istí, znamená to, že aplikácia môže zo zariadenia odstrániť čokoľvek’s úložiskom, ktoré sa mu páči, alebo ho dokonca úplne znemožňujú. Či už ide o súbory s fotografiami alebo vaše videosúbory, táto aplikácia ich môže ľubovoľne odstrániť a upravovať.

Informácie o zariadení GOVPN

Okrem toho si tiež vyžaduje povolenie “Pripojte a odpojte Wi-Fi”, čo znamená, že aj keď nie’nechcete, aby vaše zariadenie bolo na chvíľu na internete, táto aplikácia ho môže kedykoľvek zapnúť proti vôli.

VPNMaster

Aplikácia bude mať tiež prístup k vášmu “citlivé údaje denníka” čo v laikovi’s znamená, že môže sledovať vaše aktivity online. Ale nie je’t je presne to, čo vám VPN zabezpečuje, aby ste mohli sledovať svoje aktivity online? Nie pre túto VPN. Užívatelia don’Tieto povolenia zvyčajne prechádzajú pomerne často a často ich odškrtávajú, aby si dohodli, bez toho, aby si uvedomili, do akej miery ohrozujú svoje súkromie a bezpečnosť mobilných dát..

Ale prečo by to aplikácia urobila? Odpoveď na to spočíva v spodnom riadku stránky tejto aplikácie v službe Google Play. Prejdite na pravidlá ochrany osobných údajov a umiestnite kurzor myši na ňu. Uvidíte, že pravidlá ochrany osobných údajov v tejto aplikácii vás presmerujú na web známy ako “TalkingData”.

Hovoriace údaje

nebol’• táto aplikácia vyvinutá používateľom s názvom VPNMaster? Nie, je to iba trik pre stránku aplikácie, aby táto aplikácia vyzerala autentickejšie ako v skutočnosti je.

Pre tých z vás nie’Neviem, TalkingData je čínska firma zaoberajúca sa ťažbou údajov. Prekvapený? Don’Je to tak, pretože väčšina aplikácií pre Android, ktoré sa nachádzajú v službe Google Play, zdieľajú také pochybné pôvody a ja som práve poškriabal povrch, aby som vám mohol porozumieť, ako presne sú tieto tzv. “Bezplatná sieť VPN” aplikácie môžu byť pre vaše súkromie používateľa.

Vráťme sa teraz k zásadám ochrany osobných údajov, ktoré sú jednou z najhorších zásad ochrany osobných údajov, s ktorými som sa kedy stretol pri VPN, uvádza, že má “výnimky” o tom, ako môže používať vaše údaje, a áno, ktoré obsahuje výnimky pre prípady, ako je bytie “Priamo súvisí s vnútroštátnou bezpečnosťou a bezpečnosťou národnej obrany” a pre “Priamo súvisí s trestným vyšetrovaním, stíhaním, súdnym konaním a výkonom súdnych rozhodnutí”.

výnimky

Koniec koncov je to čínska firma, ktorá pôsobí v krajine, v ktorej je vláda najvyššou autoritou vo všetkých veciach. Čína je známa zavedením prísnej kontroly a cenzúry cez internet a jeho používateľov, a ak tam sídli firma, ktorá sa podieľa na operáciách získavania údajov, prevádzkuje službu VPN, musí sa jej úplne vyhnúť..

VPN, ktorá nefunguje’t existuje?

Ale podvody, nexusy, pochybnosti nie’Končí sa tu, pretože v tomto odvetví môžu veci ísť ešte ďalej.

Aby sme vám na konci tohto článku poskytli priebežný odkaz, pred nejakým časom existovala služba VPN, ktorá fungovala pod menom “Moja bezpečná VPN”.

S takým neškodným hľadajúcim menom bola táto služba najväčším podvodom, aký kedy v tomto odvetví existoval, pretože v skutočnosti neexistovala VPN v skutočnosti, len sa prevádzkuje služba, aby ľudia mohli platiť za službu, ktorá nikdy neexistovala.

Táto služba bola tak nepríjemná, že sa tak nestalo’Ani sa nemusíte vyhýbať používaniu mien populárnych služieb a značiek ako signatára vo svojom e-maile. Jeden z takýchto e-mailov obsahoval názov Tunnelbear, čo je jedna z najvzácnejších bezplatných služieb VPN, ktoré možno považovať za vysoko dôveryhodné.

Spoločnosť Tunnelbear podnikla okamžité kroky proti spoločnosti MySafeVPN a tweetla, že služba musí prestať používať svoje meno a nemusí od nej očakávať tvrdé právne kroky od spoločnosti Tunnelbear..

Tunnelbear tweet

MySafeVPN však nepoužíval iba program Tunnelbear’s názvom, vo svojich e-mailoch tiež použil názov veľmi populárnej streamovacej služby Plex, aby sa pokúsil zvýšiť popularitu služby a využiť jej dôveryhodnosť, aby prilákal stále viac používateľov na nákup VPN.

Tu je ukážka e-mailu od tejto podvodnej služby. Užívateľovi boli zaslané tisíce takýchto e-mailov s názvami ďalších populárnych služieb týkajúcich sa VPN a streamingovej domény.

plex email

záver:

V roku 2018 bola celková veľkosť trhu v odvetví VPN 20,6 miliárd dolárov, čo by podľa očakávaní malo do roku 2022 vzrásť na 35,73 miliárd dolárov, čo je v nasledujúcich piatich rokoch. Znamená to, že toto odvetvie masívne rastie a že si používatelia stále viac uvedomujú výhody používania VPN na ochranu svojej anonymity online..

veľkosť odvetvia vpn

Tento úžasný rast v tomto odvetví však pritiahne aj podvodníkov a pochybné služby, ktorí sú tu, aby sa podieľali na tomto vysoko lukratívnom kolese. A to nielen z predaja VPN, je tu ďalší lukratívny pokles z tohto nárastu a t. J. Z rozsiahlych dátových aglomerácií, z ktorých by mohli byť používatelia odstránení umiestnením honeytrapov vo forme služieb VPN.

Jediným spôsobom, ako sa z toho dostať, je informovať používateľa o tom, ako dokáže tieto podvody identifikovať a vyhnúť sa im, pretože nikto nemôže zabrániť podvodníkom a pochybným poskytovateľom v hraní hry, pretože koniec koncov je ťažké vybudovať webové stránky alebo spustiť e-mailovú marketingovú kampaň?

Na poučenie používateľov budú najväčšiu úlohu zohrávať samotní hlavní poskytovatelia VPN. Služby ako NordVPN, ExpressVPN, PureVPN, Torguard, PIA, VyprVPN, Tunnelbear, ktoré ovládajú sieť VPN, sa musia spojiť, aby chránili používateľov pred touto hrozbou, ktorá by im mohla v žiadnom prípade ublížiť..

Toto bol môj malý príspevok k tomuto úsiliu a verím, že v nadchádzajúcich obdobiach vyjde ešte viac takýchto nadšencov na ochranu súkromia a priemyselných aktivistov, ktorí budú hrať svoju úlohu pri odhaľovaní pochybných a tienistých služieb VPN, aby používatelia mohli zostať v bezpečí pred podvodmi, ktoré by mohli poškodiť. finančne a z hľadiska ochrany osobných údajov by to malo byť toto odvetvie.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me