NordVPN obvinený z vydierania, dostane žalobu od TorGuarda

Ah, práve som diskutoval o tom s mojím kolegom “pokojný”, všetko bolo v poslednom čase v odvetví VPN. Myslím, že som hovoril príliš skoro, pretože veci sa obrátili na divočinu!

TorGuard nedávno nepredvídateľne oznámil na Twitteri svoj krok žalovať NordVPN a kanadského poskytovateľa webového dizajnu a vývoja C-Seven Media, Inc.

TorGuard minulý piatok podal priloženú sťažnosť na spoločnosť NordVPN v strednom okrese Florida.https: //t.co/7rK4Qdbrz4

- TorGuard (@ TorGuard) 27. mája 2019

Môžete si prečítať úplnú kópiu žaloby, ktorá bola podaná na okresnom súde na Floride, kde TorGuard tvrdí proti NordVPN a C-Seven Media v troch prípadoch:

  1. PORUŠENIE POUžÍVANIA POČÍTAČA FLORIDA A ZÍSKÁVANIA ÚDAJOV (“Cadro”)
  2. PORUŠENIE ZÁKONA JEDNOTLIVÝCH OBCHODOV FLORIDA (“FUTSA”)
  3. TORTIOUS INTERFERENCE S TORGUARD’S OBCHODNÉ VZŤAHY

Prečo je teda americký TorGuard na Floride žalovaný na Panamanian NordVPN so sídlom v Panamanii, nedávno zviazaný so zavádzajúcimi reklamami a “nečestne” registrácia 735 000 IP z ARIN prostredníctvom Micfo?

Zhrnutie súdneho sporu

Toto video od Toma Sparka by malo zhrnúť celé fiasko, ale ak stále potrebujete rýchle zázemie, zostavil som krátky zoznam udalostí, ako je zdôraznené v súdnom spore:

  1. “neznámy jednotlivec sa u zamestnanca neobjavil’osobné bydlisko, ktoré žiada hovoriť o odvetví VPN.”
  2. Zamestnanec TorGuard z toho tiež dostal e-maily na osobný účet “neznámy jednotlivec” konkurenčného poskytovateľa VPN.
  3. Uvedený jednotlivec neskôr odhalil, že pochádza z NordVPN pomocou zákonného e-mailového identifikátora [@] nordvpn.com, ktorý zverejnil “TorGuard’s dôvernými informáciami a informáciami o obchodnom tajomstve”.
  4. Poskytovateľ so sídlom v USA tvrdil, že spoločnosť Nord má vzťahy alebo ovláda spoločnosť C-Seven Media (predtým poskytovateľ služieb spoločnosti TorGuard, ktorý získal prístup k “súkromné ​​informácie”.
  5. TorGuard údajne vydiera spoločnosť NordVPN, aby odstránil negatívne príspevky na YouTube od pridruženej spoločnosti Tor (Recenzie Toma Sparka), inak uniknú tajné informácie.
  6. Po ukončení C-7 a TorGuard’Vzťahy NordVPN a C-Seven Media uskutočnili útoky DDoS, pričom jeden sa uskutočnil 23. novembra 2018, a.k.a. Čierny piatok.
  7. TorGuard žiada súdny príkaz a spravodlivé odškodnenie, náhradu škody “viac ako 75 000 dolárov”, vrátenie všetkých stratených ziskov” vo svetle týchto DDoS útokov.

Oficiálna odpoveď NordVPN na súdny spor

Po prečítaní žaloby som okamžite kontaktoval spoločnosť NordVPN, aby som sa vyjadril k obvineniam a nasmerovali ma na blogový príspevok o prípade.

NordVPN tvrdí, že všetko začalo potom, čo našli konfiguračný súbor servera TorGuard a rozhodol sa ho analyzovať, čo viedlo k objavu pirátskych kľúčov, kopy infraštruktúrnej IP adresy vrátane IPS ich autentifikačných serverov a podobných aktív..

Ďalšou analýzou sa zistilo, že server bol nechránený a obsahoval citlivé informácie, ktoré v nesprávnych rukách mohli spôsobiť vážne poškodenie TorGuardu a jeho zákazníkom. Tu sa NordVPN rozhodla osloviť TorGuard’s CTO, Keith Murray.

Okamžite zaradil TorGuarda’s generálnym riaditeľom Benjaminom Van Peltom na konverzácii a spoločnosť NordVPN poskytla IP postihnutého servera bez toho, aby o to požiadala, aby mohol TorGuard opraviť svoju zraniteľnosť.

Stále máme problémy s obaľovaním hlavy okolo toho, čo sa stalo ďalej. V pondelok 27. mája sme dostali informácie o súdnom spore, ktorý proti nám podala právnická firma s názvom Losey PLLC. TorGuard nás obviňoval a (pravdepodobne omylom) nejakou nepríbuznou kanadskou spoločnosťou zaoberajúcou sa webovým dizajnom, že proti nim sprisahali, hackovali svoje servery, začali proti nim útok DDoS na Čierny piatok a niekoho fyzicky zastrašovali - a toto je veľmi skrátená verzia..

Zamerali sme sa na to, aby sme robili správne veci a aby sme čestne súťažili bez toho, aby sme poškodili priemysel, a preto sme boli touto reakciou šokovaní. Ihneď sa presunieme k prepusteniu TorGuarda’s urážlivým súdnym sporom, ale pokiaľ my’k téme: podávanie falošných a škodlivých súdnych konaní a zverejňovanie nepravdivých a zavádzajúcich informácií je v rozpore so zákonom. Preto podávame žalobu na základe ohovárania a urážky na cti.

TorGuard práve nahadzuje aspirácie na NordVPN?

Po pravde povedané, je ťažké vedieť, kto’je v poriadku a nie. Odvetvie VPN získava na popularite každý deň, najmä v čase, keď vlády hľadajú väčšiu kontrolu a ukladajú zákony, ktoré nariaďujú uchovávanie údajov a hromadný dohľad..

Preto sa očakáva iba tvrdá konkurencia medzi poskytovateľmi a nie je to prvýkrát, čo sme svedkami rôznych poskytovateľov VPN, ktorí na seba navzájom útočia: súdne aj online. Pamätajte, že škandál, ktorý sa týka ProtonVPN a PIA?

V tomto prípade sa NordVPN zmienil aj o prepojení so spoločnosťou CloudVPN (so sídlom v USA), ktorá má prepojenia na litovskú spoločnosť Tesonet. Neskôr sa ukázalo, že CloudVPN je iba spracovateľom platieb pre spoločnosť Nord, keďže sídlo v Paname sťažuje transakcie..

Poskytovateľ spoločnosti Panamanian pravidelne navštevuje sekciu správ v odvetví VPN pre rôzne obvinenia proti svojej službe (súdny spor týkajúci sa Hola VPN), keď v skutočnosti môžete zriedka nájsť žiadneho spotrebiteľa, ktorý má zlú skúsenosť s produktom a jeho schopnosťami..

TorGuard je medzi tými, ktorí sa zapoja do akcie, kde ich pridružený podnik “Recenzie Tom Spark”, často kritizuje Nord, pričom má všetko divné pozadie. Existujú tvrdenia, že tento muž Tom Spark je rovnaký Kevin Wadala a osoba známa ako Corelio Guardez, ktorá propaguje TorGuarda, ale degraduje Nord!

Tiež to cítim’Je dôležité spomenúť, že toto nie je prvýkrát, čo bol TorGuard obvinený z bezpečnostných nedostatkov. V roku 2015 bol poskytovateľ konkurencie VPN.ac obviňovaný za kopírovanie jeho dizajnu prehliadača a rozhrania API implementovaného v ich prehliadačovej a proxy službe neiste..

NordVPN-Vs-TorGueard

Pozrite sa na zraniteľné miesta, ktoré zistila sieť VPN.AC na svojom blogu:

Torguard ukladá poverovacie údaje v čistom texte; XORING pass je chránený pred spywarom, ktorý bude všade vyhľadávať poverenia s jasným textom;
Ak chcete reprodukovať: pridajte niektoré poverenia a uložte ich > pravým tlačidlom myši na rozšírenie > Skontrolujte kontextové okno > zdroje > Lokálny obchod

Torguard dostane aktuálny zoznam proxy brán cez HTTP (opäť v obyčajného textu); dostaneme ich cez HTTPS (A + na Qualys / zrkadlené výsledky): od Torguarda’s background.js, z našich background.js;
Zjavné riziko poskytovania IP adries serverov prostredníctvom protokolu HTTP spočíva v tom, že sa dajú ľahko uniesť útokom MitM;

Torguard’s HTTPS proxy je vysoko neistý: používa nezabezpečené šifry ako RC4, podporuje SSL 3, je náchylný na útok POODLE,’t Poskytovať Forward Secrecy. Získa hanebný stupeň C pri teste Qualys. Výsledok zrkadlo 1, zrkadlo 2 (na zobrazenie pôvodného výsledku). A to je náš výsledok / zrkadlo (aktivovaný FS, žiadne slabé šifry, podpora iba pre TLS 1.1 a 1.2);

Zabalenie vecí

Je ťažké rozhodnúť sa, kto sa presne mýli. To, čo v skutočnosti kleslo a ako bude platiť, kto zaplatí za hanobenie, určí iba ČAS a rozhodnutie súdu.

Jediné, čo ma sklamalo, je pozerať sa na konkurentov v tomto odvetví, ktorí sa uchyľujú k malichernej taktike takým verejným spôsobom, čím sa odstraňuje malá dôvera, ktorú zákazníci už majú v VPN.

Zastavte hádzanie bahna a toxické útoky! Vy chlapci by ste sa mali pridávať do rúk a snažiť sa zvyšovať povedomie o hromadnom sledovaní a uchovávaní údajov, čo sú VEĽKÉ PROBLÉMY.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me