Ciemna strona branży VPN – czy wszystkim VPNom można ufać?

Dla użytkowników VPN są ich wybawcami od wszelkiego rodzaju zagrożeń online, ale czy wszyscy są zaangażowani w ochronę Twojej prywatności, czy grają niezgodnie z zasadami gry? Pozwól, że przeprowadzę cię przez wszystkie tak wątpliwe usługi VPN, które zaalarmowały mnie i zmusiły do ​​napisania tego postu na Ciemnej stronie branży VPN!


Prolog:

Technologia zawsze była podporządkowanym pomocnikiem ludzkości, pomagając jej w rozwoju i jeszcze większym wykorzystaniu jej potencjału. Ale większość ludzi nie zdaje sobie często sprawy z tego, że technologia jest kwintesencją obosiecznego miecza, który może przynieść nam tyle szkód i zniszczeń, ile może poprawić nasze życie.

Einstein i jego eksperymenty myślowe nigdy nie miały nas doprowadzić do rozwoju bomby atomowej, która jest najbardziej niszczycielską bronią fizyczną, jaką kiedykolwiek wymyślono, ale oto jesteśmy dzisiaj’świat, zastanawiając się, jak możemy zakończyć to zagrożenie. Ale takie realizacje dotarły do ​​nas dopiero po tym, jak wykorzystaliśmy je w dwóch japońskich miastach, które wciąż noszą blizny, które dostały od kul ognia, które spadły z nieba.

I pomimo takich lekcji w historii, wciąż nie zauważyliśmy i nie poprawiliśmy, w jaki sposób możemy bardziej proaktywnie kontrolować przepływ zniszczenia z narzędzi, które stworzyliśmy dla naszej korzyści.

Ale bez względu na to, jak potężne są bomby nuklearne i jak spektakularnie przerażająca jest myśl o wybuchu, zniszczenia, jakie może spowodować ta broń masowego rażenia, pozostają ograniczone do pewnego geograficznego poziomu. Ale człowiek jest zabawnym stworzeniem, ponieważ nigdy nie przestaje zadziwiać się tym, jak może dalej tworzyć rzeczy, które mogą wyglądać na użyteczne i łagodne, ale są wykorzystywane do wyrządzania sobie krzywdy przez niektóre z najbardziej przestępczych umysłów wśród nas.

Internet, kiedy na niego spojrzysz, wygląda jak idealny sen. Miejsce, w którym możesz uzyskać dostęp do wszystkiego. Od czatu ze znajomymi po informacje o tym, kto wygrał wybory w Ugandzie, od sprawdzania ceny akcji Apple na Wall Street po zakup tego najnowszego zegarka od Amazon, internet jest ostateczną siłą w rękach zwykłego człowieka.

Ale co większość ludzi don’Zdaję sobie sprawę z tego, że w Internecie wydaje się, że ich pozornie nieszkodliwe działania mogą sprawić im poważne kłopoty, jeśli nie będą chronione.

Sieci VPN i ich rola w ochronie użytkowników:

Twoje działania w Internecie są kopalnią złota dla osób o wystarczającym zainteresowaniu, jeśli mogą zapewnić do nich dostęp.

Hakerzy mogą zgarnąć całkiem niezłą moolę, po prostu wślizgując się do twoich pakietów danych i wiedząc o poufnych informacjach finansowych, takich jak dane karty kredytowej, dane logowania do konta PayPal itp..

Twój dostawca usług internetowych może sprawdzić twoje pakiety danych, aby poznać twoje osobiste nawyki związane z surfowaniem po Internecie, a następnie sprzedać te dane reklamodawcom.

Nawet rząd nie pozostaje daleko w tyle, ponieważ podejmowano wiele przypadków masowych programów nadzoru, które miały na celu zebranie danych o obywatelach w celu ich kontroli.

Jedyną rzeczą, która stoi między naszą prywatnością w Internecie a tymi użytkownikami danych są sieci VPN.

VPN lub wirtualna sieć prywatna to narzędzie, którego głównym celem jest ochrona nas w publicznym Internecie poprzez rozszerzenie bezpiecznej chmury na nasze połączenia internetowe poprzez połączenie technologii bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie wojskowe i etyka prywatności, jak wyraźna polityka zerowych logów.

Włączając VPN przez połączenie internetowe, możesz ukryć swoją tożsamość online i upewnić się, że twoje dane i działania internetowe nie są wtrącane, ale tak naprawdę jest?

Niezupełnie i to’s, ponieważ z dużym doświadczeniem związanym z branżą VPN w ciągu ostatnich kilku lat, mogę z autorytetem powiedzieć, że ta branża zdecydowanie ma ciemną stronę, o której większość użytkowników jest bardzo nieświadoma.

Na tym definiującym blogu staram się przedstawić ten niewidzialny aspekt branży VPN szerszej publiczności, aby umożliwić im zrozumienie zakresu, w jakim branża ta została infiltrowana przez przestępców i inne podmioty, które pod szyldem pracy i świadcząc usługi w branży, służą intrygująco nikczemnym celom.

Sieci VPN HoneyTrap:

Sieci VPN są według branży’autorytet, niezwykle godny zaufania dla użytkowników. Jest to podobne do tego, że widzisz ochroniarzy na bocznym spacerze twojego domu. Nie chciałbyś’Podejrzewam, że są niebezpieczni, ale czują się bezpieczniej w ich obecności.

Ale mogę’czy zdarza się, że przestępca ukrywa się pośród nich, kto nie ma na celu ochrony, ale krzywdy tą bronią? Zdecydowanie możliwe, ale większość z nas nie’myślę w ten i inny sposób’to największa obrona tych sieci VPN HoneyTrap, które działają swobodnie w branży.

Ale czym dokładnie jest HoneyTrap VPN? Ukułem to imię po tym, jak zobaczyłem film o tej samej nazwie w 2014 roku. Chociaż sam film był krępo wykonany, ale realizował bardzo ważną, ale często ignorowaną koncepcję naszych czasów, która wabi ludzi do pozornie nieszkodliwych, a nawet korzystne rzeczy, tylko po to, by je oszukać.

Sieci VPN HoneyTrap działają na podobnej zasadzie. Użytkownicy często korzystają z VPN, aby uzyskać więcej prywatności za pośrednictwem swoich połączeń internetowych lub osiągnąć inne cele, takie jak odblokowanie stron z ograniczeniami geograficznymi i wsparcie dla bezpiecznego torrentowania. Dla niewprawnego oka wiele witryn VPN może dawać wrażenie, że świadczą usługi jak żadna inna.

Uzupełnione marketingowym chwytliwym językiem, krzykliwymi planami cenowymi, świetnymi projektami i logo, te strony VPN wyglądają jak przeciętni dostawcy VPN, którzy są tam, aby zapewnić ci dostęp do Internetu w bezpieczniejszy i bardziej bezpieczny sposób. Są jednak w pułapkach miodnych, ponieważ przyciągają ludzi pod pretekstem świadczenia usługi VPN, ale zwykle popełniają nieetyczne działania, które mogą bardzo zaszkodzić użytkownikowi.

Nieetyczne działania obejmują eksplorację danych poprzez monitorowanie ludzi’s działania online, wszczepianie kodów śledzenia do swoich urządzeń, używanie urządzenia jako węzła w większym systemie wydobywania bitcoinów itp..

Właściwie nie byłem świadomy skali tego problemu, dopóki nie pobrałem pozornie nieszkodliwej aplikacji VPN na Androida z usługi znanej jako EasyVPN. Jestem recenzentem, więc muszę to sprawdzić, zanim zacznę pisać o tym. EasyVPN był na mojej liście rzeczy do zrobienia, ponieważ uważałem, że nie dałem aplikacjom Android VPN rzetelnej części recenzji, więc zaczęła się ta próba.

łatwa pułapka na VPN

Ta aktywność, na którą tak często angażuję się w podobne usługi VPN, kosztuje mnie tak bardzo, że nie byłem w stanie korzystać z telefonu Samsung S5 przez 2 minuty z rzędu. Krępujące wyskakujące okienka z głównie dziwacznych stron z pornografią wciąż się pojawiały, a jeśli pobiegałbym zbyt szybko z moim telefonem komórkowym, zostałbym powieszony.

łatwa aplikacja Android VPN

Potem przyszło mi do głowy, że ta aplikacja została zaatakowana i zanim przeprowadziłem własne badania, połączyłem się z internetem i sprawdziłem, czy to właściwie aplikacja VPN robi całą tę czy inną aplikację. Ale moje podejrzenia potwierdziły się, gdy zobaczyłem badanie, które oznaczyło tę aplikację jako drugą najbardziej zainfekowaną złośliwym oprogramowaniem aplikację VPN w Sklepie Play.

aplikacja na Androida

Ale to nie tylko rzadki jeden lub dwóch dostawców VPN, którzy to robią, a raczej odwrotność w tych dniach, ponieważ większość dostawców VPN jest zgłaszanych jako HoneyTraps.

Wielkość problemu:

Facebook. Ta nazwa brzmi znajomo’to? I dlaczego tak powinno być. W końcu usługa ta ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie, co oznacza, że ​​gdyby Facebook był krajem, byłby to świat’jest najbardziej zaludnionym krajem przez co najmniej miliard ludzi.

I wszyscy wiedzą, że Facebook to ogromna usługa, a jeśli coś robi, to nie jest bez znaczenia. Od przejęcia Whatsapp do skandalu Cambridge Analytica, Facebook uświadamia sobie znaczenie danych w realizacji wszelkich celów.

Ale czy wiele osób wie, że Facebook ma własną sieć VPN? Tak to’to prawda. Nazwana Onavo, ta usługa VPN jest własnością i jest zarządzana przez Facebooka od momentu jej nabycia w 2013 roku.

Onavo Z Facebooka

Jednak Facebook nie odniósł tak dużego sukcesu w tej próbie wydobycia jeszcze bardziej skomplikowanych danych od użytkowników za pośrednictwem tej usługi VPN i tamtych’s głównie ze względu na czujność ekspertów ds. prywatności i autorytatywnych użytkowników VPN, którzy tego nie zrobili’niech Facebook kontynuuje swoje tajne działania z Onavo.

Od tego czasu serwis stał się niesławny z powodu tego skojarzenia, a Facebook przestał nad nim pracować. W przyszłości nie będzie nawet żadnych aktualizacji. Jednak strona wciąż żyje i ma się dobrze. Tak więc Facebook nie zrezygnował z tej drogi do wydobywania danych, jednak z powodu całego fiaska nie robi tego “Naprawdę Skala Facebooka”.

Ale to sprowadza nas z powrotem do bardzo poważnej realizacji. Chodzi o to, że jeśli Facebook, który rozwija się i przetrwa dzięki sprzedaży danych użytkowników, wykazał tak duże zainteresowanie na arenie VPN, to ile innych podobnych domów korporacyjnych obsługuje usługi VPN,’zgaduję.

Facebook nie ma związku z branżą zajmującą się prywatnością danych, ale nawet miał interesy na tej arenie, mógł wykorzystać swoją ogromną platformę do promowania Onavo i uczynić z niej najlepszą usługę VPN do konkurowania z takimi dużymi branżowymi perukami jak ExpressVPN i NordVPN.

Zamiast tego Facebook nie’ogłasza nawet tak hałaśliwie, że ma taką usługę na swoim miejscu, jaką powinien i nie miał’podam nawet godne uwagi wyjaśnienie, dlaczego zaczął działać w tak niepowiązanej dziedzinie. Możemy zrozumieć Facebooka’nabycie usług mediów społecznościowych takich jak Instagram i Whatsapp, a nawet inkubatorów AI i rzeczywistości wirtualnej, jednak działających w sieci VPN, nawet nie informując, że wzbudziło to wiele brwi, zwłaszcza moje.

Onavo’Polityka prywatności dotyczy rzeczywistego problemu

“Informacje, które otrzymujemy, wykorzystujemy do obsługi i ulepszania Usług, opracowywania nowych produktów i usług, analizowania korzystania z naszych aplikacji i innych aplikacji na Twoim urządzeniu, w celu wspierania reklam i powiązanych działań oraz do innych celów.”

Polityka prywatności Onavo

Wyraźnie określone “Polityka zerowych dzienników” jest Świętym Graalem branży VPN. Wygląda jednak na to, że w Onavo wiatr wieje w złym kierunku.

Jego polityka prywatności, która powinna być zatytułowana “Wykorzystanie danych i zezwolenie” Polityka stwierdza, że ​​wykorzystuje informacje z usługi do “Popraw usługi” i “Opracowuj nowe produkty i usługi”. A ponieważ Onavo jest własnością Facebooka, oznacza to, że Onavo jest idealną personifikacją “Pułapka miodu”, w którym VPN jest wykorzystywany jako fasada do zasilania Facebooka’cele eksploracji danych.

Ale Facebook nie jest obecnie jedyną wielką potęgą korporacyjną oferującą usługę VPN. Inne duże firmy również oferują swoje sieci VPN, ale usługi te pozostają podejrzane, gdy je donują’Powiedz, jak zamierzają chronić użytkownika. Nie wspomina się o takich liczbach, jak liczba serwerów, stopień szyfrowania itp., A jedyną rzeczą, którą wydają się tutaj promować, jest ich usługa VPN.

VPNHub, ochrona prywatności lub nakierowanie Cię na konwersję?

PornHub to znana na całym świecie witryna pornograficzna, być może jedna z największych na świecie, oferująca bezpłatną, a także wersję Premium swojej usługi.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w serwisie nie ma nic złego. VPNHub wygląda jak zwykła stara usługa VPN, która ma wersje bezpłatne i premium, podobnie jak inne podobne usługi VPN, np. Zenmate. Ale jeśli przyjrzysz się temu bliżej, sprawy zaczną wyglądać nieco podejrzanie.

vpnhub

MindGeek, jeden ze świata’najwięksi właściciele stron pornograficznych, także Pornhub.

Mindgeek

Ta firma poparła Ustawę o gospodarce cyfrowej z 2017 r. Przez rząd brytyjski, która zawiera zastrzeżenie, że użytkownicy będą musieli przedstawić oficjalne dokumenty, takie jak ich rządowe dowody tożsamości, aby móc wejść na pornsity, takie jak Pornhub.

Opracował nawet narzędzie o nazwie “AgeID” który pozwala użytkownikom bezproblemowo przejść proces weryfikacji wieku, ale tylko po niewielkim koszcie.

stare narzędzie

Jeśli jednak chcesz ominąć to ograniczenie, oczywiście możesz to zrobić za pomocą VPN. To’to prosty proces. Połącz się z serwerem poza Wielką Brytanią i ciesz się dostępem do witryn dla dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Dlatego być może naturalne jest, że VPNHub został wprowadzony przez PornHub w celu zapewnienia, że ​​ich użytkownicy przyjdą do nich po wszystko. Od weryfikacji wieku po ominięcie tych właśnie systemów weryfikacji wieku jest teraz obsługiwany przez MindGeek.

VPNHub jest bezpłatny i działa doskonale dla witryn dla dorosłych, które posiada MindGeek, ponieważ większość z nich jest darmowa. Jednak darmowa wersja tej sieci VPN będzie zawierać uciążliwe reklamy, które znikną, jeśli kupisz wersję premium tej sieci VPN.

Ok, to wszystko wydaje się dość mylące, dlaczego MindGeek najpierw wesprze rachunek za weryfikację wieku, a następnie stworzy narzędzie, które pomoże w tym rachunku, a następnie stworzy VPN, aby ominąć nie tylko ten rachunek, ale także AgeID narzędzie?

To właśnie tam znajduje się konflikt interesów w tej sieci VPN, idealny HoneyTrap, sposób na zwabienie użytkowników do ich usługi VPN poprzez utworzenie całego lejka, który ułatwia konwersję.

Sieci VPN mają chronić użytkowników w domenie online przed istniejącymi zagrożeniami w domenie cyfrowej, a nie samodzielnie tworzyć zagrożenie, a następnie oferować VPN jako rozwiązanie. Moim zdaniem to’przypomina najpierw rozpalenie ognia, a następnie sprzedaż kombinezonów ognioodpornych oprócz tych, w których szaleje ogień.

Ale właśnie to jest celem tego bloga, tj. Uświadomienie użytkownikom, że rosnąca cenzura i kontrola Internetu powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z VPN, co czyni tę bardzo lukratywną branżę, którą te wielkie korporacje są szczęśliwie zobowiązane wziąć dużą część z.

Pułapka bezpłatnych usług:

Utrzymanie i prowadzenie VPN jest dość kapitałochłonnym zadaniem i to’ponieważ sieci VPN nie są zwykłymi narzędziami technologicznymi. Są one oparte na wysoce wyrafinowanej infrastrukturze, która obejmuje zintegrowaną sieć serwerów na całym świecie, funkcje szyfrowania i deszyfrowania, obsługę protokołów i wiele innych, z których wszystkie są dość drogie w utrzymaniu i uruchomieniu, dlatego większość najlepszych dostawców VPN oferuje swoje usługi dla różnych planów cenowych.

Więc jeśli dostawca VPN oferuje swoje usługi za darmo, to zdecydowanie gdzieś zarabia, co jest być może najbardziej niebezpieczną rzeczą, o której użytkownicy powinni zawsze pomyśleć przed subskrybowaniem takiej usługi.

Użytkownicy są dość łatwo wprowadzani w błąd i zwabiani przez tych podejrzanych dostawców darmowej sieci VPN. W końcu kto nie’lubię bezpłatną usługę. I ci podejrzani dostawcy bawią się dokładnie tą psychiką użytkownika.

Te bezpłatne usługi VPN muszą gdzieś zarabiać, więc jeśli nie, oferując swoje usługi za pewną cenę, jakie są dla nich dostępne opcje?

Wiele, ale wszystkie są niezwykle problematyczne. Metody te obejmują wstawianie kodów śledzenia do urządzeń użytkowników, prowadzenie dzienników aktywności użytkowników, a następnie ich sprzedaż reklamodawcom, przekształcanie urządzeń użytkowników w węzły w celu obsługi większej sieci botnetów, między innymi.

W moich przewodnikach zawsze zniechęcam ludzi do subskrybowania tych wątpliwych darmowych sieci VPN, ponieważ po pierwsze nie’nawet wykonują lub zapewniają 10% funkcjonalności i jakości swoich płatnych odpowiedników.

Bezpłatne sieci VPN nie mogą ominąć bardziej wyrafinowanych witryn z ograniczeniami geograficznymi, takich jak Netflix US, ani nie zapewniają żadnych szybkich prędkości, aby mówić o kilku swoich niedociągnięciach.

Jest takie stare powiedzenie “Jeśli dostajesz coś za darmo, to jesteś produktem” i nigdzie nie objawia się to bardziej niż w świecie bezpłatnych usług VPN.

Google Play - strona domowa aplikacji Dubious Free VPN:

Aby każdy przekręt lub podejrzany biznes odniósł sukces, po pierwsze potrzebuje kamuflażu, a po drugie potrzebuje miejsca lub platformy, na której może rozprzestrzeniać swoje macki daleko i szeroko. W przypadku darmowych aplikacji VPN nie ma lepszego miejsca na utrzymanie niż sklep Google Play.

System operacyjny Android jest najczęściej używanym systemem operacyjnym w smartfonach na całym świecie, więc naturalne jest to, że popularność Google Play Store, czyli Androida’Oficjalny sklep z aplikacjami jest niezwykle rozpowszechniony. Jednak popularność lub zasięg nigdy nie gwarantuje, że platforma będzie bezpieczna dla użytkowników.

Sklep Google Play słynie z hostowania wszelkiego rodzaju podejrzanych aplikacji zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. System do przesyłania i hostowania aplikacji jest dość luźny w porównaniu z bardziej rygorystycznym konkurentem, tj. Sklepem iTunes, czyli oficjalnym sklepem z aplikacjami dla użytkowników iOS.

Po prostu uruchom wyszukiwanie “VPN” w sklepie Google Play, a zobaczysz tysiące aplikacji VPN na Androida, z których większość nie ma innego źródła niż działanie jako aplikacja na Androida.

Oto zrzut ekranu wyszukiwania słowa kluczowego uruchomionego w sklepie z aplikacjami “ExpressVPN”

Wyraźny wynik wyszukiwania VPN

Wyniki wyszukiwania expressvpn google

Wyniki wyszukiwania expressvpn google play

Od oburzających nazw, które nie mają związku z VPN’funkcjonuje jak “Yoga VPN” i Mango VPN” do VPN z ikonami, które pokazują ludzi w intymnych scenach, nie ma brak aplikacji na Androida dla darmowych VPN, jeśli pójdziesz ich szukać.

Ale zagłębmy się trochę głębiej i pozwól mi przeprowadzić Cię przez rzeczy, których Ty i inni niczego nieświadomi użytkownicy mogą przegapić w tych pozornie niepozornych darmowych aplikacjach Android VPN.

Jeśli przeszukujesz Google App Store w poszukiwaniu aplikacji VPN na Androida, istnieje duża szansa, że ​​natkniesz się na jedną usługę o nazwie “GO VPN Proxy Master-Free · bez limitu”. Zebrał ponad pół miliona pobrań i ma imponującą ocenę 4,5.

GOVPN na Androida

Aby uruchomić tę aplikację, wystarczy pobrać i zainstalować ją, bez weryfikacji użytkownika, bez haseł, bez konfiguracji konta, bez niczego. Jest bezpłatny i łatwy, ale bezpieczny.

Nie do końca.

Istnieją pewne niepokojące szczegóły na temat pochodzenia tej aplikacji i firmy stojącej za tym w sklepie z aplikacjami, której użytkownicy mogą dość łatwo przegapić, kto czyta politykę prywatności lub dokłada szczegółowych informacji, kto naprawdę jest twórcą tej aplikacji są? Dobrze?

Cóż, nie jestem jednym z nich, a jako maniak prywatności zwykle zwykle schodzę głęboko w dół i próbuję dowiedzieć się, jaki jest motyw tak zdumiewającej, bezproblemowej obsługi.

Jeśli spojrzysz na jego twórców, to powie, że jest opracowany przez zespół VPNMaster, co brzmi dość autentycznie. Najpierw jednak zagłębimy się w rodzaj uprawnień użytkownika wymaganych do działania na urządzeniu z Androidem.

przejdź do pamięci VPN

Po pierwsze, wymaga zgody, aby nie tylko czytać zawartość twojego urządzenia’s przechowywania, ale także mają moc “Zmień lub usuń” jego zawartość. Jeśli to nie jest’t natrętne, a potem nie’wiem co jest. Jeśli nadal nie masz jasności, oznacza to, że aplikacja może usunąć wszystko z twojego urządzenia’pamięć, która mu się podoba, a nawet całkowicie nie działa. Niezależnie od tego, czy są to pliki zdjęć, czy pliki wideo, ta aplikacja może je usuwać i modyfikować do woli.

Informacje o urządzeniu GOVPN

Ponadto wymaga również pozwolenia na “Podłącz i odłącz Wi-Fi”, co oznacza, że ​​nawet jeśli don’Jeśli chcesz, aby Twoje urządzenie było przez jakiś czas w Internecie, ta aplikacja może je włączyć w dowolnej chwili.

VPNMaster

Aplikacja będzie miała również dostęp do Twojej “poufne dane dziennika” który u laika’Termin oznacza, że ​​może śledzić twoje działania online. Ale nie jest’Czy VPN jest dokładnie tym, co ma cię zabezpieczyć przed np. śledzeniem twoich działań online? Nie dla tej sieci VPN. Użytkownicy don’generalnie często przechodzą przez te uprawnienia i często zaznaczają je, aby wyrazić zgodę, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, w jakim stopniu zagrażają ich prywatności i bezpieczeństwu danych mobilnych.

Ale dlaczego aplikacja miałaby to robić? Cóż, odpowiedź na to pytanie znajduje się w dolnej części strony tej aplikacji w Google Play. Przewiń do polityki prywatności i najedź na nią kursorem, a zobaczysz, że polityka prywatności tej aplikacji przekierowuje Cię na stronę znaną jako “TalkingData”.

Talking Data

Wasn’Czy ta aplikacja została opracowana przez osobę o imieniu VPNMaster? Nie, to tylko sztuczka na stronie aplikacji, aby aplikacja wyglądała bardziej autentycznie niż jest w rzeczywistości.

Dla tych z was don’Wiem, TalkingData to chińska firma zajmująca się eksploracją danych. Zaskoczony? Don’tak, ponieważ większość aplikacji na Androida obecnych w Google Play ma takie wątpliwe pochodzenie, a ja po prostu podrapałem się tutaj, aby zrozumieć, jak dokładnie niebezpieczne są tak zwane “Darmowa sieć VPN” aplikacje mogą chronić prywatność użytkowników.

Teraz, wracając do polityki prywatności, która jest jedną z najgorszych zasad prywatności, jakie kiedykolwiek spotkałem dla konkretnej sieci VPN, wspomina, że ​​ma “Wyjątki” na temat tego, w jaki sposób może wykorzystywać twoje dane i tak, który zawiera wyjątki dla przypadków takich jak bycie “Bezpośrednio związane z bezpieczeństwem narodowym i bezpieczeństwem obrony narodowej” i dla “Bezpośrednio związany z dochodzeniem karnym, ściganiem, procesem i wykonywaniem orzeczeń”.

Wyjątki

Cóż, to przecież chińska firma, która działa w kraju, w którym rząd jest najwyższym autorytetem we wszystkich sprawach. Chiny są znane z wprowadzania ścisłej kontroli i cenzury w Internecie i swoich użytkownikach, a jeśli tam mieści się firma, zaangażowana w operacje eksploracji danych, prowadzi usługę VPN, należy tego absolutnie unikać.

VPN, który nie działa’t Istnieć?

Ale oszustwa, powiązania, wątpliwości budzą wątpliwości’kończą się tutaj, ponieważ w tej branży może się nawet potoczyć dalej.

Aby przekazać Ci mimochodem na końcu tego artykułu, jakiś czas temu była usługa VPN o nazwie “My Safe VPN”.

Z tak nieszkodliwą nazwą ta usługa była największym oszustwem, jakie kiedykolwiek istniało w branży, ponieważ w rzeczywistości nie było VPN, tylko uruchomiona usługa, aby ludzie mogli zapłacić im za usługę, która nigdy nie istniała.

Ta usługa była tak okropna, że ​​nie’nawet unika używania nazw popularnych usług i marek jako sygnatariuszy w swoim e-mailu. Jeden z takich e-maili zawierał nazwę Tunnelbear, która jest jedną z najrzadszych darmowych usług VPN, które można uznać za wysoce wiarygodne.

Tunnelbear podjął niezwłoczne działania przeciwko MySafeVPN i napisał na Twitterze, że usługa musi przestać korzystać z jej nazwy i może zrezygnować z używania jej nazwy..

Tweet tunelowy

Ale MySafeVPN nie tylko używał Tunnelbear’W swojej wiadomości e-mail używał również nazwy Plex, bardzo popularnej usługi przesyłania strumieniowego, próbując podnieść popularność usługi i wykorzystać swoją wiarygodność, aby zachęcić coraz więcej użytkowników do zakupu VPN.

Oto przykładowy e-mail z tej usługi oszustwa. Tysiące takich wiadomości e-mail zostało wysłanych do użytkowników zawierających nazwy innych popularnych usług związanych z VPN i domeną streamingową.

e-mail typu plex

Wniosek:

W 2018 r. Ogólna wielkość rynku VPN wyniosła 20,6 mld USD, a oczekuje się, że do 2022 r., Czyli w ciągu najbliższych pięciu lat, wzrośnie do 35,73 mld USD. Oznacza to, że branża rozwija się bardzo szybko, a użytkownicy stają się bardziej świadomi korzyści płynących z używania VPN do ochrony swojej anonimowości w Internecie.

wielkość branży VPN

Ale ten olbrzymi wzrost w branży przyciągnie również oszustów i wątpliwe usługi, które są tutaj, aby wziąć udział w tym bardzo lukratywnym cieście. I to nie tylko ze sprzedaży VPN, jest jeszcze jeden lukratywny spadek z tego wzrostu, tj. Z ogromnych aglomeracji danych, z których użytkownicy mogą zostać oszukani poprzez umieszczenie pułapek w postaci usług VPN.

Jedynym wyjściem z tego jest poinformowanie użytkownika, w jaki sposób może zidentyfikować takie oszustwa i trzymać się z dala od nich, ponieważ nikt nie może powstrzymać oszustów i podejrzanych dostawców przed graniem, ponieważ w końcu, jak trudno jest zbudować strona internetowa lub uruchom kampanię marketingową za pośrednictwem poczty elektronicznej?

Aby oświecić użytkowników, największą rolę odegrają sami najlepsi dostawcy VPN. Usługi takie jak NordVPN, ExpressVPN, PureVPN, Torguard, PIA, VyprVPN, Tunnelbear, między innymi, które rządzą gniazdem w branży VPN, muszą zebrać się, aby chronić użytkowników przed tym zagrożeniem, które może im zaszkodzić bez końca.

To był mój niewielki wkład w ten wysiłek i wierzę, że jeszcze więcej takich entuzjastów prywatności i działaczy branżowych pojawi się w nadchodzących czasach, aby odegrać swoją rolę w ujawnianiu tak wątpliwych i podejrzanych usług VPN, aby użytkownicy mogli być bezpieczni przed oszustwami, które mogłyby uszkodzić pod względem finansowym i prywatnym, a przecież na tym właśnie powinna polegać ta branża.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me