7 nejlepších rajčatových směrovačů v roce 2020

Dnes většina výrobců routerů napájí svá zařízení pomocí svého výchozího firmwaru (permanentního softwaru zabudovaného do paměti typu Read Only Memory), která směrovačům poskytuje obecnou funkčnost. Někdy se tento firmware může ukázat jako dostačující pro uživatele’ konfigurovat různé možnosti, jednu z nejčastějších možností nastavení nejlepších služeb VPN na směrovačích.

Fifa Worldcup News

Poznámka! S více & Další obavy o bezpečnost, které se objevují každý den, je VPN nezbytná pro zabezpečení vašich zařízení při připojení k internetu. Doporučujeme, abyste na routeru Tomato Router nastavili VPN, abyste šifrovali vaše internetové připojení pro bezpečné prohlížení.

Získejte VPN nyní

Co je to Tomato Router Software?

Tomato je open source firmware založený na HyperWRT, založený na Linuxu, navržený pro směrovače s čipovými sadami Broadcom. Firmware routeru Tomato využívá ve svém dlouhém seznamu výhod Ajax (sadu technik pro vývoj webových aplikací), což umožňuje snadnější načítání webových stránek & rychlejší bez opětovného načtení stránky. Technologie směrovače rajčat byla vývojáři nesmírně oceněna dvěma velmi prominentními mody Tomato od Shibby a Advanced Tomato známými pro snadné použití.

8 důvodů proč používat firmware pro rajčatový směrovač

Obvykle bych shrnul 5 důvodů, proč používat směrovače kompatibilní s rajčaty, ale bylo by pro vás lepší slyšet je od odborníků, například od FlashRouters:

Jen v případě, že s námi máme netechnicky důvtipných uživatelů, zde jsou některé hlavní funkce, které vám usnadní pochopení přidané výhody používání routeru na bázi rajčat:

 1. Pokročilá řízení šířky pásma QoS (Quality of Service)

Skvělá volba pro fanoušky streamování pro konfiguraci šířky pásma, která má být přidělena různým aplikacím a webům, jako jsou Netflix, HBO Now, YouTube atd..

     2. Statistiky provozu podle uživatele nebo IP adresy

Skvělá funkce zejména pro kancelářské nastavení, která umožňuje správci získat podrobné statistiky pro všechny uživatele / zařízení připojená k routeru Tomato.

     3. OpenVPN, PPTP, & Konfigurace VPN L2TP

Skvělá funkce pro domácnost & kancelářské VPN uživatele umožňující snadnou konfiguraci namísto použití softwaru VPN. To umožňuje chránit všechna vaše online zařízení, aniž byste na ně museli přímo instalovat komplikované nebo vadné aplikace VPN. Obzvláště dobré pro starší zařízení, která nemají’t mít VPN funkčnost.

     4. Pokročilá podpora USB

Software routeru Tomato také otevírá přístup k tomu, jaká zařízení chcete k routeru připojit, jako jsou tiskárny, zařízení 4G MIFI, síťové pevné disky atd..

      5. Uživatelsky přívětivé rozhraní založené na Ajaxu

Rozhraní založené na Ajaxu automaticky zrychluje procházení webu a zkracuje doby načítání těžkých webových stránek se spoustou médií a prvků Adobe Flash.

      6. Dynamické nastavení služby DNS

Jen v případě, že si přejete nastavit službu SmartDNS pro odblokování služeb VoD nebo jiných webových stránek, aniž byste zpomalili váš internet, jako je tomu u VPN, firmware routeru Tomato vám nabízí exkluzivní možnost tak učinit.

      7. Statistiky šířky pásma

Další exkluzivní možnost zejména pro pracovní nastavení, kde mohou správci sledovat podrobnou statistiku využití šířky pásma podle uživatele a pro celou síť.

      8. Integrovaný BitTorrent

Ano, v softwaru routeru Tomato je zabudovaný klient BitTorrent. To vám umožní spravovat šířku pásma, torrentů a dalších úžasných funkcí pro urychlení stahování. K dispozici je také klient Tor, takže můžete namísto vysílání skutečných informací přes internet směrovat provoz přes různé uzly.

Chcete-li se dozvědět více a přečíst si další výhody softwaru routeru Tomato, můžete se také podívat na oficiální stránky Tomato, Advanced Tomato a Tomato by Shibby..

7 nejlepších modelů rajčatového směrovače pro váš domov & Práce

Firmware Tomato je kompatibilní s velkým seznamem routerových značek včetně ASUS, NetGear, LinkSys, HP, D-Link, Huawei, Tenda, ZTE a dalších. Díky všestrannosti routerového softwaru Best Tomato je to skvělá volba mít doma & pracovní nastavení.

Níže je shrnutí 3 nejlepších směrovačů rajčat, které byste měli zvážit, a seznam 4 dalších možností směrovače rajčat, abyste zjistili, zda hledáte něco extrémního:

Nejlepší nejlepší rajčatový směrovač: ASUS RT-N66U Dual-Band Wireless-N900

Nejoblíbenější směrovač kompatibilní s Tomato, Asus RT-N66U je starší design od výrobce. Je však oblíbený díky své neustálé kompatibilitě se všemi verzemi firmwaru Tomato. RT-N66U je kompatibilní s oběma Rajče od Shibby & Advanced Tomato mods, což vám umožňuje výběr firmwaru.

nejlepší rajčatový router

Přestože je RT-N66U dvoupásmový směrovač, není v něm zabudován žádný modem. To znamená, že jej budete muset připojit k ISP’s modem s kabelem. V pásmu 5 GHz nabízí RT-N66U velký rozsah a rychlost. Nezapomeňte, že rychlost je na směrovači omezena na maximálně 450 Mb / s. Směrovač také nabízí pouze podporu pro přenos dat 802.11b, 802.11 ga 802.11n, takže pokud si přejete rychlejší standard 802.11ac, pak pravděpodobně jděte s novějším modelem.

Kromě 4 gigabitových ethernetových portů nabízí RT-N66U dva USB porty pro připojení tiskárny k použití v síti, 4G modem pro rychlejší připojení, síťový pevný disk nebo USB disk pro sdílení médií v síti. Směrovač má štíhlý elegantní design, takže vyhrál’t vyčnívat a jeho tři antény mohou být odstraněny v případě, že nemáte’nepotřebuji je.

Další specifikace:

Směrovač podporuje FTP, HHTP, BitTorrent, P2P klienty a NZB, ale nebude stahovat soubory z webů, které vyžadují ověření podle různých uživatelských recenzí na CNet. Pokročilá nastavení routeru jsou docela podrobná, pokud nemáte’t nainstalovat firmware Tomato. Můžete konfigurovat VPN, upřednostňovat pakety QoS, používat přizpůsobitelný firewall a také získat podporu pro připojení IPv6. CNet’celkové ranting RT-N66U je následující:

Existují však některé problémy, rozsah na RT-N66U, když jdete ven, až 25 metrů datové přenosové rychlosti začnou klesat. To bylo pozorováno pro rádiová pásma 2,4 GHz i 5 GHz. Můžete se podívat na různé nabídky pro RT-N66U online s cenami od 85,99 $ na Amazonu.

2. nejlepší rajčatový směrovačBezdrátová síť T17 W1801R / W1800R AC1750

W1801R (aka W1800R) je design vintage routeru od průkopníka síťových technologií Tenda. Ačkoli, nespadejte na jeho malý fyzický vzhled, protože W1081R je zvíře a jeden z nejlepších rajčat kompatibilních směrovačů dostupných pro použití doma. Směrovač je napájen velmi spolehlivým 600MHz procesorem a má dvojí pásmo (2,4 GHz) & 5 GHz) zařízení kompatibilní s oběma Shibby & Pokročilé režimy rajčat.

nejlepší rajčatová směrová tenda

Jak ukazuje obrázek nahoře, W1801R je skvělou volbou pro uživatele, kteří si přejí sdílení médií v domácí síti pomocí vestavěné funkce DLNA. Tenda’s W1801R je také skvělou volbou pro domácí uživatele, kteří chtějí streamovat videa ve vysokém rozlišení & živá televize a hry online. Dva USB porty nabízejí také možnost připojit pevné disky a tiskárny sdílet v síti. Při testování v dosahu 15 metrů společností Nikktech byla maximální průměrná rychlost bezdrátového připojení zaznamenána mezi 60 Mbps & 75 Mb / s.

Další specifikace:

Kromě možnosti duálního pásma dokáže W1801R obstarávat zařízení kompatibilní s 802.11 a / b / ga n, takže bez ohledu na staré nebo nové technologie vaše zařízení získávají datový přenos bez rozdílu. S pomocí tří výkonných antén je W1801R ideální pro velké domácnosti s nastavením 5 a více uživatelů. Maximální rychlost byla zaznamenána až do maxima 1300 Mbps, což je pro domácí uživatele docela geniální.

Vestavěný firmware Tenda je směšný a je velkým odtokem zařízení. Z toho vyplývá potřeba routerového softwaru Tomato na W1801R. Protože zařízení používá americkou čipovou sadu, vrátí se na výchozí konfiguraci v USA a omezuje počet bezdrátových kanálů, které můžete použít na 11. Můžete snadno nastavit VPN, sdílet síťová zařízení a získat více funkcí s firmwarem Tomato na W1801R.

Tenda W1801R je skvělou volbou pro domácí uživatele a ty, kteří mají nižší rozpočet na kvalitní router. Díky své ceně je W1081R skvělou náhradou drahých modelů routerů, které vás stojí 60 USD a 100 USD (podle toho, odkud nakupujete).

3. nejlepší rajčatový směrovač: NETGEAR Nighthawk AC1900 - R7000

Nighthawk R7000 je legendou pro uživatele firmwaru routeru Tomato. Je to starší router kompatibilní s rajčaty, ale tato malá věc vám může ukázat význam rychlosti. Běží na a ‘dvoujádrový 1000 MHz procesor, 128 GB flash paměti skladování a 256 MB DDR RAM. Jedná se o skutečně výkonný směrovač pro nastavení malých kanceláří a domácí nastavení až 1 000 čtverečních stop (potvrzeno různými recenzemi domácích uživatelů na Amazonu) & další webové stránky).

nejlepší rajče router netgear

V roce 2014 byl NightHawkR7000 nejrychlejším routerem 802.11ac dostupným od výrobce. Do té doby vyšlo vydání modelu R8000 NightHawk. Není pochyb o tom, že R7000 je drahá technologie. Je to však mnohem silnější způsob, jak dodávat více, než je jeho peněžní hodnota kolem 150 až 200 USD uvedené na Amazonu. Kompatibilní s oběma Shibby &Advanced Tomato mods, byl to první směrovač Tomato testovaný pomocí mé nejrychlejší VPN služby v domácí síti.

Oficiální R7000 podporuje software routeru Tomato, ale také oficiální nabízí podporu pro OpenVPN a Apple’s Technika zálohování Time Machine. R7000 je obrovské zařízení, ale je to nezbytné pro další funkčnost. Jeho 3 vynikající antény, jako by řekl Ron Wesley, jsou “krvavé brilantní!”.   Je předkonfigurován (již nastaven tak, aby se automaticky spároval s vaší stávající sítí) s výchozím uživatelským jménem & heslo uvedené na zařízení.

Další specifikace:

R7000 je nyní poháněn uživatelským rozhraním NetGear Genie, které umožňuje nastavení &konfigurace tak velmi snadná i při aktualizaci softwaru routeru Tomato. Po restartu s firmwarem Tomato vám však R7000 umožní napsat vlastní recenzi routeru. Budete milovat schopnost spravovat rychlost pro různé aplikace, funkce přesměrování portů, nastavení VPN & správa, DLNA, vzdálený přístup a mnoho dalšího.

NetGear’s R7000 je zabudován do Čip Broadcom BCM4709 Wi-Fi což umožňuje použití výrobce’s proprietární technologií TurboQAM. To znamená, že R7000 umožňuje uživatelům rychlejší připojení, včetně všech standardů přenosu WIFI (802.11ac / n) a bez ohledu na rádiová pásma (2,4 GHz nebo 5 GHz). TurboQAM umožňuje všem 2,4 GHz přenosům dosáhnout přenosu 200 Mbps místo 150Mbps, což znamená, že bude pracovat blesky i se staršími mobilními zařízeními & Síťové klíče USB.

Přestože jsem ji uvedl na třetím místě, je to můj doporučený směrovač kompatibilní s rajčaty. Je to kvůli mým velkým zkušenostem se zařízením. Můj předchozí dům byl přes 1800 čtverečních stop a měl 7 uživatelů připojených prostřednictvím 12 zařízení. Obvykle bych dosáhl průměrné rychlosti 24 MBPS na vzdálenost 22 metrů od mého pokoje. Mezi tím byla také zeď (moje širokopásmové připojení bylo 30MBPS).

4. nejlepší rajčatový směrovač: ASUS RT-AC3200 Wireless-AC3200

 1. Cena: Mezi 150 $ &180 $
 2. Skupiny: Duální (2,4 GHz & 5GHz kanály) s kompatibilitou protokolu WIFI 802.11ac / n
 3. Porty USB: Dva porty USB 3.0
 4. Další úžasné funkce
 5. Technologie Broadcom Turbo QAM pro 33% vyšší rychlost
 6. Dvoujádrový procesor 1GHz s 128 MB RAM
 7. Technologie prodlužování paprsků + WIFI
 8. Vestavěná vícestupňová A.I. Technika ochrany od společnosti Trends Micro
 9. Vestavěné uživatelské rozhraní ASUSWRT

nejlepší rajče bezdrátový router

    5. nejlepší rajčatový směrovač: Netgear R8000

 1. Cena: Mezi 259 $&400 dolarů
 2. Skupiny: Tri (jeden 2,4 GHz &dva 5GHz kanály) s kompatibilitou protokolu WIFI 802.11ac
 3. Porty USB: Jeden USB 2.0 & jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Další úžasné funkce
 6. Dvoujádrový procesor 1GHz
 7. Technologie rozšiřovače řady BeamForming +
 8. Uživatelské rozhraní NetGear Genie

směrovač rajčat netgear r800

    6. nejlepší rajčatový směrovač: D-Link DIR-868L

 1. Cena: Mezi 100 $&190 dolarů
 2. Skupiny: Duální (2,4 GHz &5GHz kanály) s kompatibilitou WIFI protokolu 802.11a / b / g / n / ac
 3. Porty USB: Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Další úžasné funkce
 6. Dvoujádrový procesor 1GHz
 7. Technologie rozšiřovače řady BeamForming +
 8. Podpora Wi-Fi Multimedia (WMM)
 9. Vestavěná podpora VPN

nejlepší rajče router d odkaz

    7. nejlepší rajčatový směrovač: Linksys EA6900

 1. Cena: Mezi 120 $ & 150 $
 2. Skupiny: Duální (2,4 GHz & 5GHz kanály) s kompatibilitou WIFI protokolu 802.11a / b / g / n / ac
 3. Porty USB: Jeden USB 2.0 & Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Další úžasné funkce
 6. Dvoujádrový procesor 800MHz
 7. Technologie rozšiřovače řady BeamForming +
 8. DLNAcertified
 9. Vestavěná technologie Broadcom TurboQAM
 10. Podpora Wi-Fi Multimedia (WMM)
 11. Známé problémy s přehřátím, závada v cloudu, nestabilní příjem 5 GHz a velmi drahý

Ve zkratce

Snažil jsem se co nejlépe, aby shrnutí bylo pro čtenáře laika co nejsrozumitelnější. Doufám, že tento průvodce poskytne lepší představu o použití konkrétní značky a modelu routeru. Pokud se vám líbil můj nejlepší seznam routerů Tomato, dejte nám výkřik dole. Také, pokud máte pocit, že jsem zmeškal dobrou možnost, dejte mi vědět a budu mít to uvedené ASAP.

Nezapomeňte se podělit a přihlásit se k odběru, brzy se uvidíme s chladnějšími technologickými recenzemi & blogy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me