7 najlepszych routerów pomidorowych w 2023 roku

Obecnie najbardziej popularni producenci routerów zasilają swoje urządzenia domyślnym oprogramowaniem układowym (stałe oprogramowanie wbudowane w routery tylko do odczytu), zapewniając ogólne funkcje routerom. Czasami oprogramowanie to może okazać się niewystarczające dla użytkowników’ aby skonfigurować różne opcje, jedną z najczęstszych jest możliwość ustawienia najlepszych usług VPN na routerach.

Wiadomości Fifa Worldcup

Uwaga! Z więcej & Więcej problemów związanych z bezpieczeństwem powstaje z dnia na dzień, VPN jest koniecznością, aby zabezpieczyć urządzenia po podłączeniu do Internetu. Zalecamy skonfigurowanie VPN na routerze pomidorowym, aby szyfrować połączenie internetowe w celu bezpiecznego przeglądania.

Uzyskaj VPN teraz

Contents

Co to jest oprogramowanie routera pomidorowego??

Tomato to oparte na systemie Linux oprogramowanie HyperWRT oparte na oprogramowaniu Open Source przeznaczone do routerów z chipsetami Broadcom. Wśród długiej listy zalet oprogramowanie układowe routera Tomato wykorzystuje Ajax (zestaw technik tworzenia stron internetowych), który umożliwia łatwiejsze ładowanie stron internetowych & szybciej bez ponownego ładowania strony. Technologia routera pomidorowego została niezwykle doceniona przez programistów dzięki dwóm bardzo znanym modom Tomato od Shibby i Advanced Tomato znanym z łatwości użycia.

8 powodów, dla których warto używać oprogramowania układowego routera pomidorowego

Zazwyczaj podsumowuję 5 powodów, dla których warto korzystać z routerów zgodnych z Tomato, ale lepiej byłoby usłyszeć je od ekspertów, takich jak FlashRouters:

Na wypadek, gdybyśmy mieli u nas użytkowników spoza branży technologicznej, oto kilka najważniejszych funkcji, które ułatwiają zrozumienie dodatkowej korzyści korzystania z routera opartego na Pomidorze:

 1. Zaawansowana kontrola przepustowości QoS (Quality of Service)

Świetna opcja dla fanów przesyłania strumieniowego do skonfigurowania przepustowości, która ma zostać przydzielona różnym aplikacjom i stronom internetowym, takim jak Netflix, HBO Now, YouTube itp..

     2. Statystyki ruchu według użytkownika lub adresu IP

Świetna funkcja, szczególnie dla ustawień biurowych, pozwalająca administratorowi uzyskać szczegółowe statystyki dla wszystkich użytkowników / urządzeń podłączonych do routera Tomato.

     3. OpenVPN, PPTP, & Konfiguracja L2TP VPN

Genialna funkcja dla domu & biurowi użytkownicy VPN, umożliwiający łatwą konfigurację zamiast korzystania z oprogramowania VPN. Umożliwia to ochronę wszystkich urządzeń online bez konieczności instalowania na nich skomplikowanych lub wadliwych aplikacji VPN. Szczególnie dobre dla starszych urządzeń, które nie’mają funkcję VPN.

     4. Zaawansowana obsługa USB

Oprogramowanie routera Tomato otwiera także dostęp do urządzeń, które chcesz podłączyć do routera, takich jak drukarki, urządzenia 4G MIFI, sieciowe dyski twarde itp..

      5. Przyjazny dla użytkownika interfejs oparty na Ajaxie

Interfejs oparty na Ajaxie automatycznie przyspiesza przeglądanie stron internetowych i skraca czas ładowania ciężkich stron z dużą ilością multimediów i elementów Adobe Flash.

      6. Konfiguracja usługi dynamicznego DNS

Na wypadek, gdybyś chciał skonfigurować usługę SmartDNS w celu odblokowania usług VoD lub innych stron internetowych bez spowalniania internetu, tak jak w przypadku VPN, oprogramowanie układowe routera Tomato oferuje Ci wyłączną opcję.

      7. Statystyka przepustowości

Kolejna wyjątkowa opcja, szczególnie dla ustawień pracy, w których administrator (y) może obserwować szczegółowe statystyki wykorzystania przepustowości przez użytkownika i dla całej sieci.

      8. Zintegrowany BitTorrent

Tak, w oprogramowaniu routera Tomato jest wbudowany klient BitTorrent. Pozwala zarządzać przepustowością, torrentami i innymi niesamowitymi funkcjami, aby przyspieszyć pobieranie. Istnieje również klient Tor, dzięki czemu możesz kierować ruchem przez różne węzły, a nie transmitować swoje prawdziwe informacje przez Internet.

  Compre os principais serviços VPN com cartão de débito

Aby dowiedzieć się więcej i przeczytać o wielu innych zaletach routera Tomato, możesz także sprawdzić oficjalne strony Tomato, Advanced Tomato i Tomato od Shibby.

7 najlepszych modeli routerów pomidorowych do Twojego domu & Praca

Oprogramowanie układowe Tomato jest zgodne z ogromną listą marek routerów, w tym ASUS, NetGear, LinkSys, HP, D-Link, Huawei, Tenda, ZTE i inne. Ze względu na wszechstronność oprogramowania routera Best Tomato jest to doskonały wybór zarówno w domu & ustawienia pracy.

Poniżej znajduje się moje podsumowanie 3 najlepszych routerów Tomato, które należy wziąć pod uwagę, a także lista 4 innych opcji routerów Tomato, aby sprawdzić, czy szukasz czegoś ekstremalnego:

Najlepszy router pomidorowy: Dwupasmowy router bezprzewodowy ASUS RT-N66U N900

Najpopularniejszy router kompatybilny z Tomato, Asus RT-N66U to starszy projekt od producenta. Jest jednak popularny ze względu na jego stałą zgodność ze wszystkimi wersjami oprogramowania Tomato. RT-N66U jest kompatybilny z obydwoma Pomidor Shibby & Zaawansowany Pomidor mody, pozwalające na wybór oprogramowania układowego na nim.

najlepszy router do pomidorów

Chociaż RT-N66U jest dwupasmowym routerem, nie ma w nim wbudowanego modemu. Oznacza to, że będziesz musiał połączyć go z usługodawcą internetowym’modem z kablem. W paśmie 5 GHz RT-N66U oferuje świetny zasięg i szybkość. Pamiętaj jednak, że prędkość routera jest ograniczona do maks. 450 Mb / s. Ponadto router obsługuje tylko transmisję danych w standardzie 802.11b, 802.11g i 802.11n, więc jeśli chcesz szybszego standardu 802.11ac, prawdopodobnie skorzystaj z nowszego modelu.

Oprócz 4 gigabitowych portów Ethernet, RT-N66U oferuje dwa porty USB do podłączenia drukarki do pracy w sieci, modem 4G do szybszej łączności, sieciowy dysk twardy lub dysk USB do udostępniania multimediów w sieci. Router ma wąską, elegancką konstrukcję, dzięki czemu wygrał’Wystają, a trzy anteny można zdemontować na wypadek, gdybyś to zrobił’potrzebuję ich.

Dodatkowe specyfikacje:

Router obsługuje klientów FTP, HHTP, BitTorrent, P2P i NZB, ale nie pobiera plików ze stron internetowych wymagających uwierzytelnienia na podstawie różnych opinii użytkowników w CNet. Zaawansowane ustawienia routera są dość szczegółowe, jeśli nie’Zainstaluj oprogramowanie Tomato. Możesz skonfigurować VPN, nadać priorytet pakietom QoS, użyć dostosowywanej zapory ogniowej, a także uzyskać obsługę połączeń IPv6. CNet’Ogólna ocena RT-N66U jest następująca:

Istnieją jednak pewne problemy z zasięgiem w RT-N66U, kiedy wychodzisz aż na 25 metrów prędkości transmisji danych zaczynają spadać. Zaobserwowano to zarówno w paśmie radiowym 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Możesz sprawdzić różne oferty RT-N66U online z cenami od 85,99 USD na Amazon.

Drugi najlepszy router do pomidorówTenda W1801R / W1800R Wireless AC1750

W1801R (alias W1800R) to klasyczny projekt routera opracowany przez Tendę, pioniera technologii sieciowych. Jednak nie zakochaj się w jego niewielkim wyglądzie fizycznym, ponieważ W1081R to bestia i jeden z najlepszych routerów kompatybilnych z pomidorami dostępnych w domu. Router jest zasilany przez bardzo niezawodny procesor 600 MHz i jest dwupasmowy (2,4 GHz) & 5GHz) urządzenie kompatybilne zarówno z Shibby & Zaawansowane mody pomidorów.

najlepsza tenda do robienia pomidorów

Jak pokazuje powyższy obraz, W1801R jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy chcą udostępniać multimedia w sieci domowej za pomocą wbudowanej funkcji DLNA. Tenda’s W1801R to także doskonały wybór dla użytkowników domowych, którzy chcą przesyłać strumieniowo filmy w wysokiej rozdzielczości & telewizja na żywo i gra online. Dwa porty USB umożliwiają także podłączanie dysków twardych i drukarek do udostępniania przez sieć. Podczas testowania przez nikktech na ponad 15 metrach maksymalna średnia prędkość bezprzewodowa została zarejestrowana między 60 Mb / s & 75 Mbps.

  100 najlepszych dodatków Kodi do filmów i programów telewizyjnych na żywo (lista przetestowana i zweryfikowana na 2023 r.)

Dodatkowe specyfikacje:

Oprócz funkcji dwupasmowej, W1801R może obsługiwać urządzenia kompatybilne z 802.11 a / b / gi n, więc bez względu na starą lub nową technologię Twoje urządzenia mogą bez problemu przesyłać dane. Wspomagany trzema mocnymi antenami W1801R jest idealny do dużych domów z ustawieniami 5 lub więcej użytkowników. Maksymalna prędkość została zarejestrowana do maks. 1300 Mb / s, co jest dość genialne dla użytkowników domowych.

Wbudowane oprogramowanie Tenda jest niedorzeczne i stanowi duży problem z urządzeniem. Stąd potrzeba oprogramowania routera Tomato na W1801R. Ponieważ urządzenie korzysta z amerykańskiego mikroukładu, przywraca domyślną konfigurację w USA, ograniczając liczbę kanałów bezprzewodowych, których można użyć do 11. Możesz łatwo skonfigurować VPN, udostępniać urządzenia sieciowe i uzyskać więcej funkcji dzięki oprogramowaniu Tomato na W1801R.

Tenda W1801R to doskonała opcja dla użytkowników domowych i tych z mniejszym budżetem na wysokiej jakości router. Ze względu na swoją cenę W1081R jest świetnym zamiennikiem drogich modeli routerów, które kosztują Cię pomiędzy 60 USD i 100 USD (w zależności od miejsca zakupu).

Trzeci najlepszy router do pomidorów: NETGEAR Nighthawk AC1900 – R7000

R7000 Nighthawk to legenda dla użytkowników oprogramowania układowego routera Tomato. Jest to starszy router zgodny z Tomato, ale ta mała rzecz może pokazać znaczenie prędkości. Obsługiwane przez ‘dwurdzeniowy Procesor 1000 MHz, 128 GB pamięci flash przechowywanie i 256 MB pamięci DDR RAM. To naprawdę potężny router do małych biur i ustawień domowych do 1000 stóp kwadratowych (potwierdzone przez różne opinie użytkowników domowych na Amazon & inne strony internetowe).

najlepsza sieć routera pomidorowego

W 2014 r. NightHawkR7000 był najszybszym routerem 802.11ac dostępnym u producenta. Do czasu premiery modelu R8000 NightHawk. Nie miej wątpliwości, R7000 to drogi kawałek techniki. Jest jednak o wiele potężniejszy, zapewniając więcej niż jego wartość pieniężna w okolicy 150–200 USD wymienione na Amazon. Kompatybilny z obydwoma Shibby &Zaawansowany Pomidor mods, był to pierwszy router Tomato przetestowany z moją najszybszą usługą VPN w mojej sieci domowej.

Oficjalny R7000 obsługuje oprogramowanie routera Tomato, oficjalnie oferuje także obsługę OpenVPN i Apple’Technologia tworzenia kopii zapasowych w Time Machine. R7000 to ogromne urządzenie, ale jest to konieczne dla dodatkowej funkcjonalności. Jego 3 doskonałe anteny, jak powiedziałby Ron Wesley, są “cholernie genialny!”.   Jest wstępnie skonfigurowany (już skonfigurowany do automatycznego parowania z istniejącą siecią), z domyślną nazwą użytkownika & hasło wymienione na urządzeniu.

Dodatkowe specyfikacje:

R7000 jest teraz obsługiwany przez interfejs użytkownika NetGear Genie, który powoduje konfigurację &konfiguracja jest bardzo łatwa nawet przy aktualizacji oprogramowania routera Tomato. Ale po ponownym uruchomieniu z oprogramowaniem Tomato R7000 pozwala napisać własną recenzję routera. Pokochasz możliwość zarządzania prędkością dla różnych aplikacji, funkcje przekierowania portów, konfigurację VPN & zarządzanie, DLNA, dostęp zdalny i wiele więcej.

NetGear’R7000 jest wbudowany w Chip Wi-Fi Broadcom BCM4709 pozwalając mu korzystać z producenta’zastrzeżona technologia TurboQAM. Oznacza to, że R7000 pozwala użytkownikom cieszyć się szybszym połączeniem, w tym we wszystkich standardach transferu WIFI (802.11ac / n) i niezależnie od pasm radiowych (2,4 GHz lub 5 GHz). TurboQAM pozwala wszystkim transmisjom 2,4 GHz osiągnąć transfer 200 Mb / s zamiast 150 Mb / s, co oznacza, że ​​będzie działać błyskawicznie nawet na starszych urządzeniach mobilnych & Klucze sieciowe USB.

  Как уменьшить отставание в онлайн-играх

Chociaż wymieniłem to jako trzecie, jest to mój zalecany router kompatybilny z Tomato. Wynika to z mojego wspaniałego doświadczenia z urządzeniem. Mój poprzedni dom miał ponad 1800 stóp kwadratowych i miał 7 użytkowników podłączonych przez 12 urządzeń. Zwykle uzyskiwałem średnią prędkość 24 MBPS na odległości 22 metrów od mojego pokoju. Między nimi była też ściana (moje połączenie szerokopasmowe miało 30 MB / s).

Czwarty najlepszy router do pomidorów: ASUS RT-AC3200 Wireless-AC3200

 1. Cena £: Od 150 USD &180 USD
 2. Zespoły: Podwójny (2,4 GHz) & Kanały 5 GHz) z obsługą protokołu WIFI 802.11ac / n
 3. Porty USB: Dwa porty USB 3.0
 4. Inne niesamowite funkcje
 5. Technologia Broadcom Turbo QAM zapewnia 33% lepszą prędkość
 6. Dwurdzeniowy procesor 1 GHz z 128 MB pamięci RAM
 7. Formowanie wiązki + technologia przedłużacza zasięgu WIFI
 8. Wbudowany Multistage A.I. Technologia ochrony od Trends Micro
 9. Wbudowany interfejs użytkownika ASUSWRT

najlepszy bezprzewodowy router pomidorowy

    5. Najlepszy router do pomidorów: Netgear R8000

 1. Cena £: Między 259 USD&400 USD
 2. Zespoły: Tri (jeden 2,4 GHz &dwa kanały 5 GHz) ze zgodnością protokołu WIFI 802.11ac
 3. Porty USB: Jedno złącze USB 2.0 & jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Inne niesamowite funkcje
 6. Dwurdzeniowy procesor 1 GHz
 7. Technologia BeamForming + przedłużacz zasięgu
 8. Interfejs użytkownika NetGear Genie

router do pomidorów netgear r800

    6. Najlepszy router do pomidorów: D-Link DIR-868L

 1. Cena £: Od 100 $&190 USD
 2. Zespoły: Podwójny (2,4 GHz) &Kanały 5 GHz) ze zgodnością protokołu WIFI 802.11a / b / g / n / ac
 3. Porty USB: Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Inne niesamowite funkcje
 6. Dwurdzeniowy procesor 1 GHz
 7. Technologia BeamForming + przedłużacz zasięgu
 8. Obsługa Wi-Fi Multimedia (WMM)
 9. Wbudowana obsługa VPN

najlepszy router pomidorowy d link

    7. Najlepszy router do pomidorów: Linksys EA6900

 1. Cena £: Między 120 USD & 150 USD
 2. Zespoły: Podwójny (2,4 GHz) & Kanały 5 GHz) ze zgodnością protokołu WIFI 802.11a / b / g / n / ac
 3. Porty USB: Jedno złącze USB 2.0 & Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256 MB / 128 MB
 5. Inne niesamowite funkcje
 6. Dwurdzeniowy procesor 800 MHz
 7. Technologia BeamForming + przedłużacz zasięgu
 8. Certyfikat DLNA
 9. Wbudowana technologia Broadcom TurboQAM
 10. Obsługa Wi-Fi Multimedia (WMM)
 11. Znany z problemów z przegrzewaniem, usterki w chmurze, niestabilnego odbioru 5 GHz i bardzo drogie

W skrócie

Starałem się, aby streszczenia były jak najbardziej zrozumiałe dla laika. Mam nadzieję, że ten przewodnik daje lepszy pomysł na użycie określonej marki i modelu routera. Jeśli podobało ci się moje najlepsza lista routerów Tomato, krzyknij poniżej. Ponadto, jeśli uważasz, że przegapiłem dobrą opcję, daj mi znać, a jak najszybciej ją wymienię.

Pamiętaj, aby udostępniać i subskrybować, do zobaczenia wkrótce z fajnymi recenzjami technicznymi & blogi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me