7 najlepších paradajkových smerovačov v roku 2020

Dnes najbežnejší výrobcovia smerovačov napájajú svoje zariadenia pomocou predvoleného firmvéru (permanentný softvér zabudovaný do pamäte typu Read Only Memory), ktorá smerovačom poskytuje všeobecnú funkčnosť. Tento firmvér sa niekedy môže ukázať ako nedostatočný pre používateľov’ konfigurovať rôzne možnosti, jednu z najbežnejších možností nastavenia najlepších služieb VPN na smerovačoch.

Fifa Worldcup News

Poznámka! S viac & viac bezpečnostných problémov, ktoré sa objavujú každý deň, je VPN nevyhnutnosťou na zabezpečenie vašich zariadení pri pripojení na internet. Odporúčame vám nastaviť na routeri Tomato Router VPN na šifrovanie internetového pripojenia na bezpečné prehliadanie.

Získajte VPN teraz

Čo je softvér Tomato Router?

Tomato je open source firmvér založený na HyperWRT a Linux určený pre smerovače s čipmi Broadcom. Medzi jeho dlhým zoznamom výhod patrí firmvér smerovača Tomato aj Ajax (súbor techník vývoja webových aplikácií), ktorý umožňuje jednoduchšie načítanie webových stránok. & rýchlejšie bez opätovného načítania stránky. Technici smerovačov rajčiakov vývojári nesmierne ocenili dvoma veľmi významnými režimami, ktoré Tomato od Shibby a Advanced Tomato preslávili jednoduchosťou použitia.

8 dôvodov použitia firmvéru paradajok

Zvyčajne by som zhrnul 5 dôvodov, prečo používať routery kompatibilné s paradajkami, ale bolo by lepšie, keby ste si ich vypočuli od odborníkov, ako sú napríklad FlashRouters:

Len v prípade, že s nami máme dôvtipných používateľov, ktorí nepochádzajú z technologického hľadiska, tu sú niektoré hlavné funkcie, ktoré vám uľahčia pochopenie pridanej výhody používania smerovača založeného na paradajkach:

 1. Pokročilá kontrola šírky pásma QoS (kvalita služby)

Skvelá voľba pre fanúšikov streamovania, aby nakonfigurovali šírku pásma na rôzne aplikácie a webové stránky ako Netflix, HBO Now, YouTube atď..

     2. Štatistika prenosu podľa používateľa alebo adresy IP

Skvelá funkcia najmä pre kancelárske nastavenia, ktoré správcovi umožňujú získať podrobnú štatistiku pre všetkých používateľov / zariadenia pripojené k routeru Tomato.

     3. OpenVPN, PPTP, & Konfigurácia VPN L2TP

Vynikajúca vlastnosť pre domácnosť & Používatelia VPN v kancelárii, ktorí umožňujú jednoduchú konfiguráciu namiesto použitia softvéru VPN. To umožňuje chrániť všetky vaše online zariadenia bez toho, aby ste na ne museli priamo inštalovať komplikované alebo chybné aplikácie VPN. Obzvlášť dobré pre staršie zariadenia, ktoré nemajú’nemá funkčnosť VPN.

     4. Pokročilá podpora USB

Softvér smerovača Tomato tiež otvára prístup k zariadeniam, ktoré chcete pripojiť k smerovaču, ako sú tlačiarne, zariadenia 4G MIFI, sieťové pevné disky atď..

      5. Užívateľské rozhranie založené na Ajaxe

Rozhranie založené na Ajaxe automaticky zrýchľuje prehliadanie webu a skracuje čas načítania ťažkých webových stránok s množstvom médií a prvkami Adobe Flash.

      6. Nastavenie dynamickej služby DNS

Len v prípade, že si želáte nastaviť službu SmartDNS na odblokovanie služieb VoD alebo iných webových stránok bez spomalenia vášho internetu, ako je to v prípade VPN, firmvér smerovača Tomato vám ponúka výhradnú možnosť tak urobiť..

      7. Štatistika šírky pásma

Ďalšia exkluzívna voľba najmä pre pracovné nastavenia, kde správcovia môžu sledovať podrobné štatistiky využívania šírky pásma podľa používateľa a pre celú sieť..

      8. Integrovaný BitTorrent

Áno, v softvéri smerovača Tomato je zabudovaný klient BitTorrent. To vám umožní spravovať šírku pásma, torrent a ďalšie úžasné funkcie na urýchlenie sťahovania. K dispozícii je tiež klient Tor, takže môžete smerovať prenos cez rôzne uzly, a nie vysielať svoje skutočné informácie cez internet.

Ak sa chcete dozvedieť viac a prečítať si ďalšie výhody softvéru routera Tomato, môžete si tiež pozrieť oficiálne stránky Tomato, Advanced Tomato a Tomato by Shibby..

7 najlepších modelov paradajok pre váš domov & Práca

Firmvér Tomato je kompatibilný s obrovským zoznamom značiek routerov vrátane ASUS, NetGear, LinkSys, HP, D-Link, Huawei, Tenda, ZTE a ďalších. Vďaka všestrannosti najlepšieho routerového softvéru Tomato je vynikajúcou voľbou mať doma & pracovné nastavenia.

Nižšie je uvedený prehľad 3 najlepších smerovačov paradajok, ktoré by ste mali zvážiť, a zoznam ďalších 4 možností smerovača paradajok, aby ste zistili, či hľadáte niečo extrémne:

Najlepší najlepší paradajkový smerovač: ASUS RT-N66U Dual-Band Wireless-N900

Najpopulárnejší smerovač kompatibilný s technológiou Tomato, Asus RT-N66U, je starším dizajnom od výrobcu. Je však populárny vďaka svojej vytrvalej kompatibilite so všetkými verziami firmvéru Tomato. RT-N66U je kompatibilný s oboma Paradajka od Shibby & Advanced Tomato mods, čo vám umožňuje výber firmvéru.

najlepší router pre paradajky

Aj keď je RT-N66U dvojpásmový smerovač, v ňom nie je zabudovaný žiadny modem. To znamená, že ho budete musieť pripojiť k ISP’s modem s káblom. V pásme 5 GHz ponúka RT-N66U veľký dosah a rýchlosť. Pamätajte si, že rýchlosť je na smerovači obmedzená na maximálne 450 Mb / s. Smerovač tiež ponúka podporu prenosu údajov iba pre protokoly 802.11b, 802.11 ga 802.11n, takže ak si želáte rýchlejšiu normu 802.11ac, pravdepodobne pôjdete s novším modelom.

Okrem 4 gigabitových ethernetových portov ponúka RT-N66U dva USB porty na pripojenie tlačiarne pre použitie v sieti, 4G modem pre rýchlejšie pripojenie, sieťový pevný disk alebo USB disk na zdieľanie médií v sieti. Router má štíhly elegantný dizajn, takže vyhral’t vystrčiť a jeho tri antény môžu byť odstránené v prípade, že nemáte’Nepotrebujem ich.

Ďalšie špecifikácie:

Router podporuje FTP, HHTP, BitTorrent, P2P klientov a NZB, ale nebude sťahovať súbory z webových stránok, ktoré vyžadujú autentifikáciu podľa rôznych používateľských recenzií na CNet. Ak nie, rozšírené nastavenia smerovača sú dosť podrobné’t Nainštalujte firmvér Tomato. Môžete nakonfigurovať VPN, uprednostňovať pakety QoS, používať prispôsobiteľný firewall a tiež získať podporu pre pripojenia IPv6. CNet’celkové ranting RT-N66U je nasledovné:

Existujú však niektoré problémy, rozsah na RT-N66U, keď idete von, až 25 metrov prenosové rýchlosti začínajú klesať. Toto bolo pozorované pre rádiové pásma 2,4 GHz aj 5 GHz. Môžete si pozrieť rôzne ponuky pre RT-N66U online s cenami od $ 85,99 na Amazone.

2. najlepší paradajkový smerovačBezdrôtová sieť T17 W1801R / W1800R AC1750

W1801R (aka W1800R) je vintage router design od priekopníka sietí Tenda. Nezabudnite však na svoj malý fyzický vzhľad, pretože W1081R je šelma a jeden z najlepších smerovačov kompatibilných s paradajkami, ktoré sú k dispozícii doma. Vďaka routeru s veľmi spoľahlivým 600MHz procesorom je dvojpásmové (2,4 GHz) & 5 GHz) zariadenie kompatibilné s oboma Shibby & Pokročilé režimy paradajok.

najlepší šliach na paradajky

Ako je znázornené na obrázku vyššie, W1801R je vynikajúcou voľbou pre používateľov, ktorí chcú zdieľať médiá v domácej sieti pomocou vstavanej funkcie DLNA. Tenda’s W1801R je tiež vynikajúcou voľbou pre domácich používateľov, ktorí chcú vysielať videá vo vysokom rozlíšení & živá televízia a hry online. Dva USB porty ponúkajú aj možnosť pripojiť pevné disky a tlačiarne zdieľať v sieti. Pri testovaní nikktechom v dosahu 15 metrov bola maximálna priemerná rýchlosť bezdrôtového pripojenia zaznamenaná medzi 60 Mbps & 75 Mbps.

Ďalšie špecifikácie:

Okrem možnosti duálneho pásma dokáže W1801R uspokojiť aj zariadenia kompatibilné so štandardom 802.11 a / b / ga n, takže bez ohľadu na to, či sú vaše zariadenia staré alebo nové, vaše zariadenia bez problémov prijímajú dátové prenosy. Vďaka svojim trom silným anténam je W1801R ideálny pre veľké domácnosti s nastavením 5 alebo viac používateľov. Maximálna rýchlosť bola zaznamenaná až do maximálnej rýchlosti 1300 Mb / s, čo je pre domácich používateľov celkom vynikajúce.

Vstavaný firmvér Tenda je smiešny a predstavuje veľký odtok zariadenia. Z toho vyplýva potreba softvéru smerovača Tomato na zariadení W1801R. Pretože zariadenie používa americkú čipovú sadu, vráti sa na predvolenú americkú konfiguráciu, čím obmedzuje počet bezdrôtových kanálov, ktoré môžete použiť na 11. Môžete jednoducho nastaviť VPN, zdieľať sieťové zariadenia a získať viac funkcií s firmvérom Tomato na W1801R..

Tenda W1801R je vynikajúcou voľbou pre domácich používateľov a tých, ktorí majú nižší rozpočet na kvalitný smerovač. Vďaka svojej cene je W1081R vynikajúcou náhradou drahých modelov routerov, ktoré vás stoja medzi 60 USD a 100 USD (podľa toho, odkiaľ nakupujete).

3. najlepší paradajkový smerovač: NETGEAR Nighthawk AC1900 - R7000

Nighthawk R7000 je legenda pre používateľov firmvéru smerovača Tomato. Je to starší router kompatibilný s paradajkami, ale táto malá vec vám môže ukázať význam rýchlosti. Používa technológiu a ‘dvojjadrový 1000 MHz procesor, 128 GB pamäte Flash skladovanie a 256 MB DDR RAM. Toto je skutočne výkonný smerovač pre nastavenia malých kancelárií a domáce nastavenie až do 1 000 štvorcových stôp (potvrdené rôznymi hodnoteniami domácich používateľov na Amazone & ďalšie webové stránky).

najlepší router pre paradajky

V roku 2014 bol NightHawkR7000 najrýchlejší smerovač 802.11ac dostupný od výrobcu. Dovtedy vyšlo vydanie modelu R8000 NightHawk. Nepochybujte, že R7000 je drahá technológia. Je to však oveľa výkonnejší spôsob, ako prinášať viac, ako je jeho peňažná hodnota okolo $ 150- $ 200 uvedené na Amazone. Kompatibilné s oboma Shibby &Advanced Tomato mods, bol to prvý smerovač Tomato testovaný pomocou mojej najrýchlejšej služby VPN v domácej sieti.

Úradník R7000 podporuje softvér smerovača Tomato, ale tiež oficiálnu podporu pre OpenVPN a Apple’s Technika zálohovania času stroja. R7000 je obrovské zariadenie, ale je to potrebné pre ďalšie funkcie. Jeho 3 vynikajúce antény, ako Ron Wesley povedal, sú “krvavé brilantné!”.   Je vopred nakonfigurovaný (už je nastavený na automatické spárovanie s existujúcou sieťou) s predvoleným používateľským menom & heslo uvedené na zariadení.

Ďalšie špecifikácie:

R7000 je teraz poháňaný používateľským rozhraním NetGear Genie, ktoré umožňuje nastavenie &konfigurácia tak veľmi jednoduchá aj s aktualizáciou softvéru smerovača Tomato. Keď však reštartujete firmvér Tomato, R7000 vám umožní napísať vlastnú recenziu smerovača. Zamilujete si schopnosť spravovať rýchlosť pre rôzne aplikácie, funkcie preposielania portov, nastavenie VPN & správa, DLNA, vzdialený prístup a oveľa viac.

NetGear’s R7000 je zabudovaný v systéme Čip Broadcom BCM4709 Wi-Fi čo mu umožní používať výrobcu’patentovaná technológia TurboQAM. To znamená, že R7000 umožňuje užívateľom využívať rýchlejšie pripojenie vrátane všetkých štandardov prenosu WIFI (802.11ac / n) a bez ohľadu na rádiové pásma (2,4 GHz alebo 5 GHz). TurboQAM umožňuje všetkým prenosom 2,4 GHz dosiahnuť prenos 200 Mbps namiesto 150 Mbps, čo znamená, že blesk bude pracovať rýchlo aj so staršími mobilnými zariadeniami. & Sieťové kľúče USB.

Aj keď som ho uviedol na treťom mieste, je to môj odporúčaný smerovač kompatibilný s paradajkami. Je to kvôli mojej veľkej skúsenosti so zariadením. Môj predchádzajúci dom bol viac ako 1800 štvorcových stôp a bolo pripojených 7 používateľov prostredníctvom 12 zariadení. Zvyčajne by som mal priemernú rýchlosť 24 MBPS na vzdialenosť 22 metrov od mojej izby. Medzi tým bola aj stena (moje širokopásmové pripojenie bolo 30MBPS).

4. najlepší paradajkový smerovač: ASUS RT-AC3200 Wireless-AC3200

 1. Cena: Medzi 150 dolárov &$ 180
 2. kapiel: Duálne (2,4 GHz & 5GHz kanály) s kompatibilitou protokolu WIFI 802.11ac / n
 3. USB porty: Dva porty USB 3.0
 4. Ďalšie úžasné funkcie
 5. Technológia Broadcom Turbo QAM pre vyššiu rýchlosť o 33%
 6. Dvojjadrový procesor 1 GHz s 128 MB RAM
 7. Technológia predlžovania lúčov + šírka WIFI
 8. Vstavaná viacstupňová A.I. Technika ochrany od spoločnosti Trends Micro
 9. Vstavané užívateľské rozhranie ASUSWRT

najlepší bezdrôtový router pre paradajky

    5. najlepší paradajkový smerovač: Netgear R8000

 1. Cena: Medzi 259 $&$ 400
 2. kapiel: Tri (jeden 2,4 GHz &dva kanály 5 GHz) s kompatibilitou protokolu WIFI 802.11ac
 3. USB porty: Jeden USB 2.0 & jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256MB / 128 mb
 5. Ďalšie úžasné funkcie
 6. Dual Core 1GHz CPU
 7. Technológia rozšírenia radu BeamForming +
 8. Používateľské rozhranie NetGear Genie

smerovač paradajok

    6. najlepší paradajkový smerovač: D-Link DIR-868L

 1. Cena: Medzi 100 dolárov&$ 190
 2. kapiel: Duálne (2,4 GHz &5GHz kanály) s kompatibilitou protokolu WIFI s protokolom 802.11a / b / g / n / ac
 3. USB porty: Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256MB / 128 mb
 5. Ďalšie úžasné funkcie
 6. Dual Core 1GHz CPU
 7. Technológia rozšírenia radu BeamForming +
 8. Podpora Wi-Fi Multimedia (WMM)
 9. Zabudovaná podpora VPN

Najlepšie paradajka router d odkaz

    7. najlepší paradajkový smerovač: Linksys EA6900

 1. Cena: Medzi 120 dolárov & $ 150
 2. kapiel: Duálne (2,4 GHz & 5GHz kanály) s kompatibilitou protokolu WIFI s protokolom 802.11a / b / g / n / ac
 3. USB porty: Jeden USB 2.0 & Jeden port USB 3.0
 4. RAM / ROM: 256MB / 128 mb
 5. Ďalšie úžasné funkcie
 6. Dual Core 800MHz CPU
 7. Technológia rozšírenia radu BeamForming +
 8. DLNAcertified
 9. Zabudovaná technológia Broadcom TurboQAM
 10. Podpora Wi-Fi Multimedia (WMM)
 11. Známy prehriatím problémy, závada v cloude, nestabilný príjem 5GHz a veľmi drahé

Stručne

Snažil som sa čo najviac, aby som prehľady pre čitateľov laikov čo najľahšie pochopil. Dúfam, že táto príručka poskytne lepšiu predstavu o použití konkrétnej značky a modelu smerovača. Ak sa ti páčil môj najlepší zoznam routerov Tomato, daj nám zakričať dole. Tiež, ak máte pocit, že som vynechal dobrú voľbu, dajte mi vedieť a budem mať uvedené ASAP.

Nezabudnite zdieľať a prihlásiť sa na odber, čoskoro sa s vami stretneme s chladnejšími technickými recenziami & blogy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me