2023’de Almanya için en iyi VPN’ler

Almanya 14 Göz ittifakının bir parçası olduğu için güvenli bir yer değil. Ülke, diğer istilacı hükümetler gibi, zorunlu kitle gözetimi ve veri saklama yasaları dayattı.

Ancak, Almanya’da yaşıyorsanız, ülke dışındaki web sitelerine erişmek için yine de bir VPN’e ihtiyacınız olabilir. Aynı şey yerel içeriğe erişmek isteyen Alman gurbetçiler için de geçerli..

Almanya için en iyi VPN

Bu yüzden neden Almanya için en iyi seçeneklere genel bir bakış sunmamaya karar verdim. Her VPN’yi ayrıntılı olarak anlatacağım, ancak burada’şu durumlarda kısa bir özet:

1. Ivacy: Almanya için önerilen # 1 VPN. Almanya’nın Beş Şehrinde 29 Sunucu. Anında engellemeyi kaldırma. En İyi Plan: 2,25 $ / aylık (2 Yıllık Fırsat).
2. Surfshark: Yükselen trend Alman VPN. Almanya’da 2 Dedicated Sunucu. Sıfır günlük tutar. Birinci sınıf güvenlik. En İyi Plan: 1,99 $ / aylık (2 Yıllık Fırsat).
3. ExpressVPN: En hızlı Alman VPN’i. Yabancılar için 4 Yerel Sunucu. Katı şifreleme. Sohbet desteği. En iyi uygulamalar. En İyi Plan: 8.32 $ / aylık (1 Yıllık Fırsat).
4. PureVPN: Bütçe dostu Alman VPN’i. Almanya’nın 5 Şehrindeki 201 Sunucu. 30 Günlük Deneme. Pürüzsüz blokeyi açma. En İyi Plan: 2,91 $ / aylık (2 Yıllık Fırsat).
5. CyberGhost: Güvenli Alman VPN’i. 684 Alman kullanıcılar için özel sunucular. Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır doesn’t Günlükleri tutmak. En İyi Plan: 2,75 $ / aylık (3 Yıllık Fırsat).

Contents

Almanya için En İyi 5 VPN

Almanya’da gizlilik ve internet özgürlüğü ile ilgili sorunlardan kaçınmak için, bu en iyi 5 Alman VPN’si inanılmaz derecede faydalı olmalı.

1. Ivacy

Ivacy, Alman VPN'de 1. Sırada

  • Fiyat: $ 2.25 / ay
  • Trustpilot değerlendirmesi: 4.8

Merkezi Singapur’da bulunan güzel ada ülkesi Ivacy, 2007’den beri pazarda yer almaktadır. Split Tunneling konseptinin başlangıcından sorumludur. Son zamanlarda, BestVPN.com’dan da en hızlı VPN ödülünü kazandı.

Sağlayıcı Beş, Dokuz ve On Dört Göz ittifakından uzak olduğundan, İnternet Düşman Yargı Yetkilerinde veri saklama ve toplu gözetim gerektiren kullanıcılara iyi performans, güvenlik ve gizlilik sunar.

Sağlayıcı şaşırtıcı ve büyük liderleri alır. İOS, Android, Windows, Mac, Linux, Akıllı TV’ler, yönlendiriciler ve hatta Xbox’ınız dahil tüm platformlar için uygulamalarınız var. En iyisi: Netflix ve BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırabilirsiniz.

Şifreleme için Ivacy, OpenVPN bağlantıları için standart RSA-2048 anahtarlı AES-256-CBC kullanır. Oturum günlüğü var, ancak süresi 48 saat sonra dolar. En iyi VPN fırsatını elde etmek için, 1,99 $ / ay’dan başlayan 2 yıllık planlarına gidin. (faturalandırıldı 48 $).

Sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için bu derinlemesine Ivacy Review’ı okuyun!

Ivacy Almanya

2. Surfshark

Surfshark Alman VPN'de 2. Sırada

  • Fiyat: 1,99 $ / aylık
  • Trustpilot değerlendirmesi: 4.4

En yüksek derecede stabilite, koruma ve uyumluluk sunan ve hala inanılmaz derecede uygun fiyatlı bir sağlayıcı istiyorsanız, cep dostu VPN, Surfshark’ı tercih edebilirsiniz..

2 yıllık anlaşmasında ayda 1,99 ABD doları olarak, listemizdeki en ucuz ancak en değer odaklı VPN’lerden biridir ve size kolaylık sağlamak için çok sayıda Alman sunucusu sunar.

Sağlayıcı, askeri sınıf şifreleme, OpenVPN protokol desteği ve sıfır günlük politikası sunarak Almanya’daki herhangi bir hükümet veya İSS tabanlı gözetimden kaçınmanıza olanak tanır.

Ayrıca, açık emri kanaryası tarafından garanti edildiği gibi tıkaç emirlerine boyun eğmeme konusunda bir üne sahiptir ve Almanya gibi 14 Göz ülkesinde yaşayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir..

Bu Surfshark incelemesi aracılığıyla bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Almanya için Surfshark

3. ExpressVPN

ExpressVPN Alman VPN için 3. sırada

  • Fiyat: 8,32 $ / aylık
  • Trustpilot değerlendirmesi: 4.8

VPN endüstrisinde belki de en büyük isim olan ExpressVPN, dünya çapında Almanya için inanılmaz derecede yetkin ve performans odaklı bir VPN hizmetidir.

ExpressVPN, Bir Yıl Anlaşmasında aylık 8.32 $ tutarındadır; bu, bu listedeki diğer VPN’lerden çok daha pahalıdır, ancak sınıfının en iyisi deneyim ve bütçenin sizin için endişe etmemesini istiyorsanız, bu aboneliğe gidin.

Hiçbir sağlayıcı ExpressVPN tarafından desteklenen hızları karşılayamaz, sadece Netflix ABD, Alman TV siteleri ve hatta Hulu’nun engellemesini kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda HD kalitesinde ve üstün kararlılıkla izlemek için mükemmel bir hizmettir..

ExpressVPN, planlanmamış internet kesintilerine karşı koruma sağlayan bir öldürme anahtarı sunar. Sağlayıcı, internet bağlantılarını üst düzey şifreleme ile güvence altına alır ve en iyi protokolü destekler, yani varsayılan olarak OpenVPN.

  Fransa 2023 için En İyi 5 VPN: Güvenli Tarama + Akış

Torrenting ve 3000’den fazla sunucunun sunucu tabanı P2P etkinliklerini tamamen desteklediğinde, yüksek hızları ve güvenliği de kullanışlı oluyor.

Canlı sohbet desteği sektördeki en iyisidir, her türlü sorunu kolaylıkla çözebilir.

Sezgisel bölünmüş tünelleme özelliğiyle ExpressVPN, VPN bağlantısı üzerinden yönlendirmek istediğiniz sitelere veya uygulamalara öncelik vermenizi sağlar ve deneyiminizi daha da optimize eder.

Almanya’da ExpressVPN’i Windows, Mac, Android, iOS ve hatta FireTV gibi tüm büyük işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Eğer yapmazsan’Hizmet gibi, geri ödeme yapabileceğiniz 30 günlük yastığa sahipsiniz.

ExpressVPN’in adanmış Almanca sürümü de mevcuttur.

Daha ayrıntılı bir revizyon için bu ExpressVPN incelemesini okuyun.

Almanya için ExpressVPN

4. PureVPN

PureVPN Alman VPN'de 4. Sırada

  • Fiyat: $ 2.91 / aylık
  • Trustpilot değerlendirmesi: 4.7

PureVPN’in sunucu sayısı 2000’i aştı, Almanya’daki sunucular da.

PureVPN yapmaz’t Kısa vadede 2 yıllık abonelik planı sunarak uzun vadede abone olmaya zorlarsınız. .

Günlüğe kaydetme ilkesi daha önce kabataslaktı, ancak şimdi düzeltildi..

Bir şifreleme standardı olarak yalnızca Askeri düzeyde şifreleme kullanılır ve standart uygulamalarının tümü en güvenli tünel protokolleriyle birlikte bu şekilde çalışır. Hong Kong merkezli, PureVPN’Alman gag emirlerine de uymak zorunda değilim.

En iyi Netflix VPN’lerimizden biridir ve BBC iPlayer’ı da destekler.

2.50 $ ‘lık 3 günlük bir deneme hesabı var ve taahhütte bulunmadan önce bir test sürüşü için hizmet almanıza izin veriyor.

PureVPN’Eğer anadilinizde buradan devam etmek istiyorsanız Almanca dil sürümü vardır..

Biz’Ayrıca PureVPN üzerinde de tam bir inceleme yaptık..

Almanya için PureVPN

5. CyberGhost

CyberGhost, Alman VPN için 5. sırada

  • Fiyat: $ 2.75 / aylık
  • Trustpilot değerlendirmesi: 4.7

Kullanımı kolay ve optimize edilmiş bir arayüz CyberGhost’un ayırt edici özelliğidir. Bu sağlayıcı, tüm endüstrideki en iyi akış ve Torrenting deneyimini sunmak için Almanya’da 3 farklı konuma yayılmış toplam 577 VPN sunucusu sunuyor.

CyberGhost değil’t Birçok hizmetin neredeyse aynı fiyattan ücret alması ancak CyberGhost’tan daha az yol sunması göz önüne alındığında, 3 Yıllık Planı 2,75 $ / ay olan pahalı.

CyberGhost’un en iyi özelliği, tüm popüler platformlar için mevcut olan ve gerçekleştirmek istediğiniz farklı görevler için özel seçeneklere sahip olan uygulamalarıdır..

CyberGhost, üst düzey şifreleme, DNS sızıntı koruması, kill anahtarı, güçlü protokol uyumluluğu ve gizliliğinizin Alman internetinde korunmasını sağlamak için sıfır günlük politikası sunması nedeniyle güvenlik cephesinde bir slove değildir..

O’Netflix ve diğer akış hizmetlerindeki coğrafi blokları atlamak için en iyi seçeneklerden biridir. CyberGhost süper güvenilirdir ve asla cansız hızlar sunmaz. Alman akışlı hayranları için CyberGhost harika bir satın alma.

CyberGhost ile Almanca etkileşim kurmak istiyorsanız, sağlayıcı bu tesisi de sunar.

Sağlayıcının ayrıntılı bir incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Almanya için Cyberghost VPN

Almanya İçin İyi Bir VPN Sağlayıcısında Aranacak Faktörler?

Şu anda Almanya’da yaşayan bir internet kullanıcısı için, onu doğrudan etkileyen birçok kısıtlama ve gizlilik sorunu var.

Almanya için yeterince iyi bir VPN, bu tür tüm kullanıcıların bu tehditleri ve kısıtlamaları atlamasına ve daha güvenli ve daha özgür bir internet deneyimine erişmesine izin verebilir. Buraya’göstermek:

Başlıca Kullanıcı Gizliliği Sorunları

Almanya 14 Göz İttifakı’nın bir üyesidir. Eğer yapmazsan’Bu ittifak hakkında çok şey bilmiyorsanız, çevrimiçi gizliliğinizi inanılmaz bir risk altına sokuyorsunuz.

14 Göz ittifakı, istihbarat ve veri paylaşımı konusunda anlaşması olan bir grup ülkedir. Bu ittifaka üye olan her ülke veri toplamakla yükümlüdür.

Örneğin; ABD tarama geçmişiniz hakkında veri istiyorsa, Alman makamlarından verilerinizi toplamasını ve onlara vermesini isteyebilir ve Almanya bu talebi kabul etmek zorunda kalacaktır..

Alman sakinlerinin meta verileri – İnternet kullanıcılarının çoğu zaman ISP’ler tarafından ülkede 10-12 haftayı aşan süreler boyunca depolanıyor. Ve bu Alman hükümetinin bu ISS’lerden herhangi bir zamanda talep edebileceği kesin verilerdir ve uymak zorunda kalacaklardır..

Bundesnachrichtendienst (BND) Almanya’da, Almanya’daki tüm internet kullanıcılarından toplanan verileri izleme, toplama ve gönderme görevini yerine getiren bir kuruluştur, s kesinlikle casusluk yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

AB tarafından hazırlanan ve açık izninizle bilgilerinizi toplayan herkesin sizi korumasını zorunlu kılan Yeni GDPR yasalarına güveniyorsanız, tekrar düşünün. o’çünkü veri kötüye kullanımı ve devlet destekli casusluk hala yaygın.

Alman internet kullanıcıları için, gizlilik tek başına güçlü ve güvenli bir VPN kullanımını gerekli kılan en önemli faktördür.

VPN’ler verilerinizi şifreler ve güvenli tünellerden geçirirken, aynı zamanda herhangi bir devlet kurumunu veya başkalarını sizi gözetlemek veya çevrimiçi gizliliğinizi istila etmek için orijinal IP adresinizi gizler.

  Fransa 2023 için En İyi 5 VPN: Güvenli Tarama + Akış

Almanya’da VPN Olmadan Torrent İşlemi Riskli

Torrenting, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından yapılmaktadır ve Almanya kullanıcıları bir istisna değildir. Ancak Almanya’da bir VPN kapağı olmadan Torrenting’e düşmek, telif hakkıyla korunan materyali indirmeye veya hatta paylaşmaya karşı katı yasalar göz önüne alındığında, salak aptallıkla eşdeğerdir..

Torrenting Almanya’da yasaldır, ancak bir telif hakkı ihlali yaparsanız kesinlikle büyük bir para cezasına çarptırılabilir veya hatta bir hapis cezası alabilirsiniz..

Kullanıcıları hiçbir zaman telif hakkı ihlali yapma konusunda desteklemiyoruz ve kullanıcıları Torrents aracılığıyla yasadışı bir şekilde içerik indirmeye teşvik etmiyoruz, ancak bu, kullanıcıların ücretsiz internetten keyif almasını sağlamakla ilgilidir ve bu sadece bir VPN kullanıyorsanız gerçekleşebilir.

Almanya’daki en iyi VPN’ler, Torrenting / P2P etkinlikleri için özel sunuculara sahip olan, yüksek hızlar sunan ve’t IP’nizi sızdırmayın. Yapmalılar’t de her türlü kütüğü saklamak.

Akış Sitelerinde Coğrafi Kısıtlamaları Atlama

Coğrafi kısıtlamalar nedeniyle Netflix ABD, Hulu, Amazon Prime veya hatta BBC iPlayer’a erişemezsiniz. Ama kısıtlamalar yok’t sadece bu akış sitelerini etkilemez. Almanya dışında seyahat ediyorsanız,’Aynı coğrafi kısıtlamalar nedeniyle en sevdiğiniz Alman kanallarının veya diğer içeriklerin çoğunu akış olarak alabilmek.

Bunun da ötesinde, YouTube Almanya’da en çok çıkarılan versiyonuna sahiptir. Dünya’ın en büyük ücretsiz akış hizmeti, içeriğinin çoğunu ülkede sunmamaktadır. Bunun nedeni GEMA’nın (bir Alman Müzik hakları grubu) yerleşmeyle reddedilen site ile uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığı var..

Ancak, Almanya için yeterince iyi bir VPN’e yatırım yaparsanız, en sevdiğiniz içeriğin akışındaki tüm bu sorunlar kolayca çözülebilir.

Bu büyük VPN’ler, bu tür coğrafi kısıtlamaların çoğunu inanılmaz bir şekilde kolayca atlayabilir. Birçoğu, coğrafi olarak kısıtlanmış bu sitelere daha kolay erişim sağlamak için gizleme hizmetleri bile sunuyor.

Halka Açık Wi-Fi Tehditlerine Karşı Koruma

Dünyanın neresinde olursanız olun, herkese açık veya paylaşılan Wifi ağlarına erişiyorsanız VPN korumasına ihtiyacınız vardır. Orta saldırılardaki adam sadece yaygın değil, aynı zamanda mevcut olan en güçlü saldırı türü, kullanıcıların bu tür tehlikeye atılan ağlara bağlanması diğer tüm durumlardan daha kolaydır..

Bu nedenle, dünyanın geri kalanı gibi, Almanya’nın da halka açık Wifi sistemleri olduğundan, cihazınızın güvenliğini bunun gibi halka açık internet bağlantıları üzerinden korumak için en güçlü şifreleme ve protokol desteğine sahip VPN’lere ihtiyacınız var..

En İyi Alman VPN Seçeneği

Kullanıcı Etkinliği Günlüklerini Tutmamalı. En iyi VPN’ler her zaman sıfır günlük politikası izler. Kişisel bilgilerinizi, tarama geçmişinizi veya sunucularında depolanan diğer hassas verileri asla saklamazlar. Bir sağlayıcı’s kayıt politikası gizlilik politikasında açıkça belirtilmiştir, bu yüzden her sağlayıcıyı gözden geçirdik’s gizlilik politikası yok sağlamak’t Hassas günlükleri tutmayın.

Askeri düzeyde şifreleme ve OpenVPN protokolü. Bu iki faktör bir VPN’nin en önemli yönleridir’s güvenlik cephaneliği. AES-256 askeri sınıf şifreleme, altında şifrelenmiş verilerin kodunu çözmek imkansız olduğu için en güvenli şifreleme şifresidir. OpenVPN protokolü şu anda dünyadaki en güvenli tünel protokolüdür ve internet bağlantılarının kullanılmasının asla kırılmamasını sağlar.

Bazı VPN’ler, kullanıcılara ekstra güvenlik sağlamak için Double VPN gibi daha yeni güvenlik özellikleri sunar.

Almanya’da optimize edilmiş ve hızlı sunucular sunmalıdır. Almanya dışında seyahat ediyorsanız ve çevrimiçi Alman TV’sinden içerik izlemeniz gerekiyorsa, bunu yalnızca VPN’niz Alman sunucuları sunuyorsa yapabilirsiniz.

Ama o’Almanya’da sunucu sahibi olmak için yeterli olmadığından, yurtdışından engellemeyi kaldırmayı destekleyecek şekilde optimize edilmeli ve birinci sınıf bir deneyim sunabilmelidirler..

Akış Siteleri için Engellemeyi Kaldırma Özellikleri. Geniş, iyi yayılmış bir sunucu ağı. Netflix ABD veya BBC iPlayer’ın Almanya’daki engellemesini kaldırmak için, bu özellikleri kolayca gerçekleştirebilecek sunucular sunan bir VPN’e sahip olmanız gerekir. İzin Vermek’bir VPN yapmıyorsa’iyi ABD sunucuları yok, kazandı’t Netflix ABD engelini kaldırmak ve bu nedenle,’senin için uygun değil.

Torrenting Dostu. VPN, Torrenting’i desteklemeli ve görev için hızlı, özel sunucular sunmalıdır. Öte yandan, IP’nizi WebRTC veya DNS sızıntıları üzerinden sızdırmamalı.

Bir Öldürme Anahtarı olmalıdır: VPN bağlantısının kesilmesi durumunda, sizi yeterli kapsama girmeden yanlışlıkla internete bağlanmaktan korumak ve böylece gerçek IP’nizi çevrimiçi olarak ortaya çıkarmak için bir öldürme anahtarı olmalıdır. Listemizdeki tüm Almanya için en iyi VPN’ler bu özelliği sunar.

  Fransa 2023 için En İyi 5 VPN: Güvenli Tarama + Akış

Bugünlerde sektörde çalışan yüzlerce VPN sağlayıcısı olsa da ve çoğu yukarıdaki listeden bir veya iki özellik sunabilir, ancak tüm bu özelliklerin üst düzey performansla birlikte hizmetinizde mevcut olmasını istiyorsanız, En çok tavsiye edilen Almanya VPN’leri en güvenli bahistir.

Almanya’da Kaçınılması Gereken VPN’ler

Pek çok VPN aya söz veriyor ama sık sık’t beklenen sonuçları vermez. Ne’daha da sorunlu olması, birden fazla sorundan muzdarip oldukları veya kendilerini haksız faaliyetlere karıştıkları için abone olmaya güvenli olmayan VPN’lerin olmasıdır..

Almanya’da kaçınmanız gereken VPN’lerin listesi:

Shellfire VPN

Bu VPN sadece’t Herhangi bir amaca hizmet etmek için çalışmak. IP sızıntısı çekiyor, değil’t Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır’t Torrenting’i destekler, canlı sohbet desteği yoktur ve istemci uygulamaları kullanıcı dostu değildir. Bunun da ötesinde, planlar oldukça pahalıdır. Bu VPN’den ne pahasına olursa olsun kaçının.

OperaVPN

Netflix’in engellemesini kaldırma kalitesine rağmen, OperaVPN platformlar arası uyumluluğa sahip değildir. O’bir proxy hizmetinden daha fazlası ve’t Alman VPN’si olarak yeterince iyi bir deneyim sunmak için gereken güvenlik seviyesini sunma.

ZenVPN

Bu VPN, IP’nizi kaydeder ve bizim için bu, hepsinin en büyük anlaşma kırıcısıdır. Bunun üzerine kazandın’t Ücretli anlaşma yapsanız bile her gün 5 GB’den fazla bant genişliği kullanmayın. Uygun bir Almanya VPN’i arıyorsanız ZenVPN hiç uygun değil.

Almanya için Uygun Ücretsiz Bir VPN mi?

Cevap büyük bir hayır!

Neden?

Ücretsiz VPN’ler, abonelik ücretlerinde onlarca dolara mal olan planlar sunan ücretli sağlayıcılarla karşılaştırdığınızda her zaman iyi görünecektir. Ama bu’Ücretsiz VPN’lerin avantajlarının durduğu yerler.

Ücretsiz VPN hizmetlerinin ücretli hizmetlerle karşılaştırıldığında genellikle bant genişliği ve hız sınırlamaları vardır.

Dahası, bu performans sorunlarının yanı sıra, Free VPN’ler ya kullanıcı günlüklerini tuttukları, kullanıcı verilerini sattıkları veya hatta gereksiz reklamları yönlendirdikleri için güvenli değildir, çünkü bunlar alt satırlarında nasıl çalıştıklarıdır.

Yapmazdım’Almanya’da Ücretsiz bir VPN kullanmanızı tavsiye ediyor çünkü’ücretsiz cazibesi nedeniyle internet deneyiminizi ve güvenliğinizi tehlikeye atmaktan birkaç kuruş daha iyi yemek.

Alman Veri Tutma Yasaları

Veri saklama ile ilgili yasalar Almanya’da karmaşık bir geçmişe sahiptir.

Alman hükümeti, kullanıcı verilerinin en üst düzeyde toplanmasını zorunlu kılan yasalar getirmeye çalıştı, ancak şu anda bu yasalar askıya alındı.

2015 yılında kabul edilen veri saklamaya ilişkin ana yasa, İSS’lerin kullanıcı meta verilerini toplamasını zorunlu kıldı.

Bu yasa şu anda bekletiliyor, ancak Almanya’daki İSS’lerin kullanıcı meta verilerini 10 güne kadar toplamaya ve depolamaya devam ettiği konusunda yaygın bir şüphe var.

Almanya ayrıca 14 Eyes ittifakının bir parçası, bu da kullanıcı gizliliği açısından tehlikeli bir yer haline geliyor, çünkü bu, herhangi bir üye ülkenin kullanıcı bilgileri için başka bir ülkeye tıkaç emri gönderebileceği ve ikincisi ona uymak zorunda.

Bununla birlikte, şu anda Almanya’da İSS’leri veya diğer yetkilileri tıkaç kararlarına uymaya zorlayabilecek bir yasa bulunmamaktadır. Veri toplamak için arka kapıların uygulanması bile yasalarca desteklenmemektedir.

Almanya’daki veri saklama yasaları bulanık ve genellikle belirsizdir, bunun tam açıklaması bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak Almanya’nın çevrimiçi kullanıcı gizliliğini korumak açısından oldukça güvensiz olduğunu bilmelisiniz, bu nedenle uçlarınızı açık bırakamazsınız ve güvensiz.

Ancak Almanya’da bir VPN, bu tür yasalardan korunmanıza izin vermek için yasal mı? Evet, tamamen yasal, bu yüzden yapmamalısınız’Çevrimiçi anonimliğinizi çok güvenli hale getirme fırsatını kaçırmayın.

Şeyleri Sarmak

Almanya’da yaşayan, kesinlikle bugün bir VPN’e abone olmanız gerekiyor ve bu kararı alırsanız, Surfshark Almanya için en iyi VPN olarak 1 numaralı seçimimizdir. İki yıllık planda 1,99 $ / ay karşılığında’Güvenlik, performans ve kararlılık için en uygun hizmet.

# 4’ün geri kalanı da harika ve şimdi hangisini tercih edeceğinize göre kendi kişisel seçiminize bağlı. Yani yapma’t Çevrimiçi olana ve çevrimiçi gizliliğinizi güvenceye almadan çok fazla zaman harcayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me